Esileht Pereelu ja suhted Kingin pool maja õele.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Kingin pool maja õele.

Postitas:
Kägu

Tere!
Vanaaema kinkis u 8-9 aastat tagasi mulle majaosa. See on kahekordne maja, millest esimene korrus kuulub mulle ja teine korrus teisele perele. Paar-kolm aastat tagasi oli õega suusõnaline kokkulepe, et kingin pool talle ja ta võib sinna juba ka sisse kolida. Enne seda olid mul seal üürilised. Õde elab oma perega seal, nüüd plaanivad nad laenu võtta ning oma poole välja osta.
Et kõik minu silmis õiglane oleks, siis tegin õele ka ettepaneku, et kui tulevikus saab tema vanaemalt midagi kingituseks või pärandusesks, et ka siis kingib pool mulle nagu mina temale. Ta oli nõus sellega, aga kui mainisin, et soovin selle kohta lepingu, siis ta solvus väga.

Millised on teie kommentaarid olukorrale?!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
RebaseMaie

RE: Kingin pool maja õele.

Ma ei saanud aru – mille see õde laenurahaga välja ostab, kui sa pool talle kinkisid? Teise poole, nii et saab terve maja omale?

Please wait...
Postitas:
Mutsamamma

Õde solvus, kuna tajub lepingu nõudmist kui usaldamatust. Tema ju sinult ei nõudnud. Väga inimlik ja mis siin ikka kommenteerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks need ole rasked teemad.
Nad ostavad sinult ära sinu teise poole, mis endale jätsid? Või maksavad sulle kinni, sinu poolt kingitud osa? (mida tähendab oma poole välja ostmine)
Kas muidu imelik pole oma vanemate pärandust juba jagada? Rääkige seda pigem oma vanematele, et see teie vahel jagaks võrdselt. Või kui vanemad jagavd teie vahe võrdselt, siis tahad õe omast saada pool kingituseks? et õele 25% ja sulle 75%?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

leping õdede vahel on ju kergelt üle vindi. hetkel on tegemist kingitusega, aga imelik oleks hiljem midagi endale nõuda lepingu alusel (eriti veel, kui järgmine kingitus oleks väärtuslikum kui praegune), kas sa ei leia?

aga tegelikult ma vaatan viltu sellisele vanaemale, kes lapselapsed sellisesse olukorda üldse paneb. ühele annab, aga teisele mitte. suht alatu. oli tal siis raske kohe pooleks teha?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanaema sai majaosa päranduseks oma õelt. Vanatädi soov oli, et tulevikus kui olen piisavalt vana, et siis see kingitaks mulle. Olen maksnud maamaksu ning välja vahetanud ka katuse. Maja kinkimine õele oli eksitus selle mõttes, et pakkusin talle välja, et mine ja ela seal sees nii kaua kuni vaja. Plaane mul selle majaga tol hetkel polnud, müüa ei soovinud. Õde tõlgendas seda selliselt, et kingin selle talle ja kuna see jutt sealt edasi hakkas nii veerema, siis võtsingi vastu otsuse, et õiglane on maja pooleks jagada ehk et kingin oma osast pool talle. ja kui ta tahab seal elada, et siis maksab minu poole mulle kinni. Ainuke võimalus see kinni maksta, on võtta pangalaen. Pealegi ostavad nad majaosa ka endale sobival ajal, ehk ajal kui hinnad nii kõrged pole. Ja olen sellega ka täitsa nõus. Soovin, et tulevikus oleks õde sama õiglane ehk et kui emapoolsest suguvõsast tuleb taoline pärandus, et siis ta kingiks pool sellest mulle. Võin öelda, et rahaline väärtus võib olla enam-vähem võrdne.

Please wait...
Postitas:
timberland

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere!
Vanaaema kinkis u 8-9 aastat tagasi mulle majaosa. See on kahekordne maja, millest esimene korrus kuulub mulle ja teine korrus teisele perele. Paar-kolm aastat tagasi oli õega suusõnaline kokkulepe, et kingin pool talle ja ta võib sinna juba ka sisse kolida. Enne seda olid mul seal üürilised. Õde elab oma perega seal, nüüd plaanivad nad laenu võtta ning oma poole välja osta.
Et kõik minu silmis õiglane oleks, siis tegin õele ka ettepaneku, et kui tulevikus saab tema vanaemalt midagi kingituseks või pärandusesks, et ka siis kingib pool mulle nagu mina temale. Ta oli nõus sellega, aga kui mainisin, et soovin selle kohta lepingu, siis ta solvus väga.

Millised on teie kommentaarid olukorrale?![/tsitaat]

kas vanaemal on veel mammonat, mida kinkida? Ta juba ju kinkis maja sulle. Ma ei ole kade, lihtsalt niisma küsin.

Please wait...
Postitas:
RebaseMaie

Sel juhul tundub vastav leping igati mõistlik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

igal juhul soovitaksin kirjalik lepingu teha. Kui suured rahad on mängus, siis tihtilugu unustatakse igasugused suusõnalised lepingud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kingiti ikka pool maja ja sellest omakorda pool teeb veerand maja vaid. Teemaalgataja selle esimese postituse võiksid asendada oma teise postitusega- palju arusaadavam kohe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanaemal on piisavalt kinnisvara, mida ära kinkida :). Ma võin käsi südamel öelda, et ma ei taha olla ahne ja õelt midagi endale niisama krabada. Soovin, et valitseks õiglus ja võrdsus meie vahel. Arvan, et mul jääks ikka tõsiselt kripeldama, et kui nt talle kingitakse samaväärse hinnaga kinnisvara ja äkki ta mulle seda poolt ei annaks?! See oleks lihtsalt vale ja ebaõiglane, arvestades, millised valikud ja otsused mina olen vastu võtnud, keegi pole mind selleks kohustanud. Aga muidugi ootan ma temalt ka samaväärset suhtumist vastu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No aga kus sa tead, mida emapoolsed õele pärandavad? See ei ole ju kindel kuni varanduse omaniku viimase päevani. kes ütleb, et õde susse pikali ei viska, siis lapsed mida teevad? nõuad neilt ?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
chillout

See, mida sina loodad, ei pruugi olla see, mida tema teeb. Raha ajab alati tülli, ka kõige lähedasemad. Alati peab olema leping!

Please wait...
Postitas:
Mutsamamma

mind hakkas praegu huvitama, kui siduv selline leping üldse olla saab. teemaalgataja kingib veerand maja ära õele ja vastu saab lihtkirjaliku kokkuleppe, et tulevikus, kui EHK mingi pärandus veel tuleb, jagatakse see pooleks.

esiteks ei pruugi seda pärandit üldse tulla.

teiseks, isegi kui on olemas kokkulepe potentsiaalne pärand pooleks jagada, siis saab üks pool sellest taganeda (lepingut on võimalik üles ütelda). mida sa siis teed, kas võtad oma kingituse tagasi?

kolmandaks, kui õde kohtusse kaevata, et ta taganes lepingust, kas selline kokkulepe (loe: laskmata karu naha jagamine) on üleüldse juriidiliselt vettpidav?

neljandaks, mina vanaemana oleks küll päris solvunud, kui minu kõrvu selline lepe peaks ulatuma, mis jagab minu elusolemise ajal minu vara.

viiendaks, minu arvates on ainult hunnik häda ja õnnetust, kui kinnisvaral on rohkem kui üks omanik. õde on sul tegelikult eriti viletsas seisus – tema remonditud ja sisustatud kodust on ainult pool juriidiliselt tema oma. kui lähete tülli, siis sinul teist poolt müüa ei õnnestu. kui õde ei taha sinu soovitud hinda maksta, siis tulemuseks on ainult vimm ja kisma. mina sinu asemel mitte ei kingiks õele poolt enda pärandist, vaid müüks teise poole ka. ja kui su süda muidu rahul pole, siis anna vanaemale teada, mis sa tema pärandiga tegid, lootuses, et vanaema võtab seda arvesse hilisemate kinnisvaratehingute puhul. on ka võimalik kogu kupatus endale jätta, aga siis ilmselt solvub õde, kuna sa oled poole juba talle ära lubanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks Sa üldse kingid selle oma poole õele? Tegelikult ei saa ju tõesti kindel olla, mis tulevik toob. Ma loodan, et nii küll ei juhtu ja me keegi ei taha selliste stsenaariumite peale mõelda, kuid kõike võib ju juhtuda. Mul on tuttavad 3 õde-venda (vanemad inimesed), kellele pärandati üks vana talu. Kuna nad viivitasid ikka jube kaua selle otsusega, et talu müüki panna, siis juhtus nii, et üks suri vahepeal ära. Selle tulemusel läks talust kolmandik veel jagamisele tema 4 lapse vahele. Kõigil on oma visioonid jne. Ühesõnaga väga keeruline olukord. Mina isiklikult laseks õel siis seal majaosas edasi elada, kuid jätaks asja siiski oma nimele. Ja kui kunagi see suur võimalik pärandus reaalselt käes on, siis jagaks ja klapitaks neid asju. Alati on ju võimalus, et su vanaema ei päranda ei sulle ega õele midagi? Kõike võib juhtuda. Kas sa sellisel juhul oleksid rahul, et kinkisid oma osa õele ära?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Otsus kinkida tekkis, sest see on õiglane meie suhtes, mina sain, aga tema ei saanud. Õde ei ole olulisel määral remonti seal teinud, juurde on lisandunud ainult dussinurk. Aknaid, põrandaid, soojustust või muud majale olulist väärtust juurde andvat remonti pole tehtud ja pole ka neile kasulik. Tänan erinevate vastuste eest, tahtsin teada kui õigel teel ma olen. Head vastlapäeva.

Please wait...
Postitas:
Venice

[tsitaat]Otsus kinkida tekkis, sest see on õiglane meie suhtes, mina sain, aga tema ei saanud. Õde ei ole olulisel määral remonti seal teinud, juurde on lisandunud ainult dussinurk. Aknaid, põrandaid, soojustust või muud majale olulist väärtust juurde andvat remonti pole tehtud ja pole ka neile kasulik. Tänan erinevate vastuste eest, tahtsin teada kui õigel teel ma olen. Head vastlapäeva. [/tsitaat]
Aga kas see on õiglane vanatädi suhtes, kes jättis selle vanaemale, tingimusel, et see saaks just Sinule. Mitte Su õele mingil põhjusel.
Mingeid omavahelisi lepinguid tulevaste surmade puhuks teha oleks jabur ja alatu.
Ja mina ei leia, et kui keegi midagi saab, peab pool ära andma.

Please wait...
Postitas:
Keiu

[tsitaat]Otsus kinkida tekkis, sest see on õiglane meie suhtes, mina sain, aga tema ei saanud. Õde ei ole olulisel määral remonti seal teinud, juurde on lisandunud ainult dussinurk. Aknaid, põrandaid, soojustust või muud majale olulist väärtust juurde andvat remonti pole tehtud ja pole ka neile kasulik. Tänan erinevate vastuste eest, tahtsin teada kui õigel teel ma olen. Head vastlapäeva. [/tsitaat]

Õiglane oleks see kui te mõlemad reaalselt midagi oleks saanud. Antud olukorras said sina ja andsid õele edasi. Seega oled sa ikka tühjade kätega.
See võibolla-ehk-kunagi-millalgi saabuv uus pärandus, millest õde sulle poole peaks andma ei ole mingi tagatis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Järelikult oli vanatädil soov, et see majaosa saaks just teemaalgatajale. Temast oli üliinimlikult kena see õega \”pooleks\” teha, kuigi arvan ka, et poolikud omandisuhted on väga, väga, väga hull võimalus.
Kas oled juba juriidilselt pool õele kinkinud?
Kui ei ole, siis ära seda teegi? Las ta elab siis seal, kui sul omal ei ole seal elada vaja. Kui õele sobib, siis ostab sinult selle välja, hinnaga, mida sa ise õiglaseks pead.
See on miskipärast kingitud SULLE. Kinkija ei pea põhjendama oma otsuseid, see on kinkija otsus.
Sinul ei ole vaja seepärast tunda süümepiinasid. Seda enam kui te teate, et peres on veel kinnisvara, mis niikuinii tulevikus teile pärandub. Kole on see elamiste-maatükkide jagamine. Ei saa keegi õieti midagi, ainult tüli tõuseb.

Või siis – kui sa ise seda elamist ei vaja, siis kingigi see TERVENISTI õele. Ära siis enam jagama hakka, see on üks rist ja viletsus. Siis jääte vaidlema, kes mis materjali eelistab, kes kui palju panustab jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Keiu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Õiglane oleks see kui te mõlemad reaalselt midagi oleks saanud. Antud olukorras said sina ja andsid õele edasi. Seega oled sa ikka tühjade kätega.
See võibolla-ehk-kunagi-millalgi saabuv uus pärandus, millest õde sulle poole peaks andma ei ole mingi tagatis.[/tsitaat]

Võimalik, et see õde on oskuslik ajupesija ja teemaalgataja esitleb tema mõtteid oma mõtete pähe. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on suguvõsas taoline juhtum olnud, just õdede vahel. Vanatädi, kellel lapsi polnud, pärandas oma maja ja maad kahele õetütrele. Kuna maad olid veel erastamata, siis kuidagi läks nii, et metsamaa sai ühe öe nimele kirjutatud, kuid maja läks mõlema nimele, kuigi oli kokkulepe, et üks saab metsad ja teine maja. Ka erastati nii, et 1 maksis metsade eest, teine maja eest. Aega läks kõvasti mööda, kui äkki hakkas metsade omanik maja müümisest rääkima ning eitas igasugust kokkulepet. Siiani on asi lahendamata ning suhted sassis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgatajaga samal arvamusel, kui mulle midagi pärandatakse sugulaste poolt, siis jagaksin selle oma õega ära. Samas see situatsioon mis siin, kus on veel midagi päranduseks saada ja seda ei tea, mis ja kelle ja kui palju see väärt on, siis ma siiski veel ei jagaks. Kui sul õde juba praegu ei taha mingit lepingut teha, kuigi ma ei kujuta ette kui siduv selline leping oleks. Mina praegu küll talle ei kingiks ja laseks tal lihtalt elada seal kui tahab ja endal vaja ei ole.
Raha teeb suhted väga kiiresti imelikuks. Sa võid ka väga suure tõenäosusega nii üldse pika ninaga jääda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina pärandaja rollis oleks küll solvunud, kui minu sooviga ei arvestata. Kui ma pärandajana oleks arvanud, et on õiglane pärandada kahe peale, siis oleks ka pärandanud kahe peale.
See, mida antud teemas nimetatakse õigluseks, on minu arvates totaalselt ebaõiglane.
Kui õde tahab vanaemalt päranduseks saada midagi, siis pöördugu vanaema poole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Alfonss

leping sõlmitakse usalduse märgiks ja kinnituseks. mille üle solvuda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen ka mõelnud, et kui mulle vanemad midagi pärandavad või tädi või vanatädi(kuigi mul teda pole olnudki), siis ma jagaks seda oma kahe õega. Kui muidugi pole erilisi tingimusi, miks see olukord on tekkinud. Näiteks: mina hooldasin oma vanatädi aastaid, teised ei teinud mitte midagi.
Kui mulle pärandaks midagi keegi minu tuttav vanainimene või minu noorpõlve aegne austaja maja saksamaal näiteks, siis ma seda ei jagaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No milleks sa teed oma elu keeruliseks. See ei ole sinu süü, et see sulle kingiti. Hoia see alles kui on vähegi võimalik. ja kogu moos.
Leping, et õde peaks kunagi sulle mingist tulevikus saadavast päranusest pool kinkima…kas keegi jurist teab kommenteerida, kas selline leping on üldse kuidagi adekvaatne?

Please wait...
Postitas:
Venice

[tsitaat]Ma olen ka mõelnud, et kui mulle vanemad midagi pärandavad või tädi või vanatädi(kuigi mul teda pole olnudki), siis ma jagaks seda oma kahe õega. [/tsitaat]
Huvitav, miks ollakse nii tänamatu, et pärandaja soove ei arvestata?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga huvitav on teie kommentaare lugeda. Infoks, et otsustasin mitte mingit lepingut sõlmida, ega ma teagi, kas see vettpidav oleks, aga oleksin eelnevalt juristiga konsulteerinud. Otsustasin lepingut mitte sõlmida ja usaldada õde ning mitte rikkuda meie suhteid. Oleme õega hästi läbi saanud ja väga kahju on, et see on ka meile pingeid tekitanud. Loodame nendest üle saada.

Please wait...
Postitas:
jj26

arvan, et ka minu pärandajast vanatädi ei tahaks meie suhteid rikkuda ning et ta usaldab minu otsuseid. Ma vähemalt loodan, et see nii on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei näe sa edaspidi oma õe pärandvarast essugi. See on minu ennustus. Mis hundi käes see hundi oma.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Esileht Pereelu ja suhted Kingin pool maja õele.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.