Esileht Pereelu ja suhted Kingin pool maja õele.

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Kingin pool maja õele.

Postitas:
Kägu

RE: Kingin pool maja õele.

palju mõistlikum oleks ju omada ühest majast poolt kui kahest veerandit
kui tahad kinkida siis kingi, kui tahad müüa siis müü… aga mingeid tingimusi kinkimisele juurde lisada on minu meelest tobe

Please wait...
Postitas:
Kägu

kummalised peresuhted muidugi.

minu arvates pole siin midagi mõeldagi – kui ka mõni vanainimene tegi sellise imeliku otsuse, et päranduse saab ainult üks õdedest, siis mina oleksin selle kingi silmagi pilgutamata automaatselt õega pooleks teinud. sama ootaksin ka oma õelt sellises olukorras.

kui teil muidugi sellised kummalised peresuhted on kus üks osapool või te mõlemad oma elu asjadesse ümber arvestate, siis palju õnne teile (kuigi see oleks väga kurb)! kas lapseeas ikka kommi jagasite omavahel või istusite mõlemad eraldi toanurkades ja õgisite nii et silmad punnis 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Mutsamamma kirjutas:[/small]
[tsitaat]mind hakkas praegu huvitama, kui siduv selline leping üldse olla saab. teemaalgataja kingib veerand maja ära õele ja vastu saab lihtkirjaliku kokkuleppe, et tulevikus, kui EHK mingi pärandus veel tuleb, jagatakse see pooleks.

esiteks ei pruugi seda pärandit üldse tulla.

teiseks, isegi kui on olemas kokkulepe potentsiaalne pärand pooleks jagada, siis saab üks pool sellest taganeda (lepingut on võimalik üles ütelda). mida sa siis teed, kas võtad oma kingituse tagasi?

kolmandaks, kui õde kohtusse kaevata, et ta taganes lepingust, kas selline kokkulepe (loe: laskmata karu naha jagamine) on üleüldse juriidiliselt vettpidav?

.[/tsitaat]
ega sellise lepinguga kohtuni küll mötet minna ei ole, aga parem on see igatahes, kui suusõnaline leping, mida osapooled ei pruugigi üheselt mõista jan veel ka oht, et emb- kumb osapooltetst võib ka tahtlikult \”unustada\”
igal juhul pooldan sellise paberi tegemist, mis siis, et see juriidiliselt eriti midagi väärt ei ole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

sa oled haruldane õde. minu õde sai ka päranduseks vanaemale kuulunud korteri kui vanaema veel elas ning lubas, et kui vanaema kord lahkub ja seejärel korter ära müüakse, siis jagab raha teiste lastelastega ära, aga tutkit ta jagas. kui asi päriselt nii kaugel oli siis ei teinud sellest juttugi enam, kulus see raha kõik endal ära. ja ei tee mina ka sellest juttu. tal jälle omad probleemid selles elus, millega vaevleb. vaatan asja nii, et elu on õiglane ja kui üks saab kuskilt midagi rohkem, siis midagi saab ta jälle vähem ja kui mina pean enda eluaseme pärast rohkem laenu võtma ja tööd rabama, siis jällegi armastust ja lasteõnne on rohkem. ehk usun seda, et universum hoolitseb et kõik oleks õiglane. kui selle varanduse õega jagad, siis oled saanud hea karma omale ja kindlasti on hea tunne sul ka. ma soovitan, et rääkige sellest ametlikust jagamisest oma esivanematele ka, siis kui tulevikus uusi testamente tehakse, võtavad arvesse et olete varem ka võrdselt jaganud ja jagavad kohe võrdselt, mitte ei tee ainult sinu õe nimele.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Väga huvitav on teie kommentaare lugeda. Infoks, et otsustasin mitte mingit lepingut sõlmida, ega ma teagi, kas see vettpidav oleks, aga oleksin eelnevalt juristiga konsulteerinud. Otsustasin lepingut mitte sõlmida ja usaldada õde ning mitte rikkuda meie suhteid. Oleme õega hästi läbi saanud ja väga kahju on, et see on ka meile pingeid tekitanud. Loodame nendest üle saada. [/tsitaat]Sa oled väga kena, aga ka väga, väga naiivne inimene.
Ja sinu õde on palju elutargem kui sina. Ning valdab väga hästi \”solvumismängu\”. Kaval naine.
Jäta see mu ennustus meelde! 🙂
(P.S. Isiklikud kogemused, sinu moodi olles. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Tere!
Vanaaema kinkis u 8-9 aastat tagasi mulle majaosa. See on kahekordne maja, millest esimene korrus kuulub mulle ja teine korrus teisele perele. Paar-kolm aastat tagasi oli õega suusõnaline kokkulepe, et kingin pool talle ja ta võib sinna juba ka sisse kolida. Enne seda olid mul seal üürilised. Õde elab oma perega seal, nüüd plaanivad nad laenu võtta ning oma poole välja osta.

Vabandust, aga ma ei saa aru. Vanaema kinkis Sulle pool maja, millest Sa omakorda pool lubasid suusõnal õele kinkida. Õde kolis oma poolde (mis on veerand kogu majast) sisse ja nüüd peab laenu võtma, et oma poolt välja osta. Kas õde ostab Sinu käest pool I korrust? Siis Sa ju ei kingi seda talle, vaid müüd? Seletage lollile palun.
Et kõik minu silmis õiglane oleks, siis tegin õele ka ettepaneku, et kui tulevikus saab tema vanaemalt midagi kingituseks või pärandusesks, et ka siis kingib pool mulle nagu mina temale. Ta oli nõus sellega, aga kui mainisin, et soovin selle kohta lepingu, siis ta solvus väga.

Millised on teie kommentaarid olukorrale?![/tsitaat]

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Tere!
Vanaaema kinkis u 8-9 aastat tagasi mulle majaosa. See on kahekordne maja, millest esimene korrus kuulub mulle ja teine korrus teisele perele. Paar-kolm aastat tagasi oli õega suusõnaline kokkulepe, et kingin pool talle ja ta võib sinna juba ka sisse kolida. Enne seda olid mul seal üürilised. Õde elab oma perega seal, nüüd plaanivad nad laenu võtta ning oma poole välja osta. Et kõik minu silmis õiglane oleks, siis tegin õele ka ettepaneku, et kui tulevikus saab tema vanaemalt midagi kingituseks või pärandusesks, et ka siis kingib pool mulle nagu mina temale. Ta oli nõus sellega, aga kui mainisin, et soovin selle kohta lepingu, siis ta solvus väga.

Millised on teie kommentaarid olukorrale?![/tsitaat]

Vabandust, aga ma ei saa aru. Vanaema kinkis Sulle pool maja, millest Sa omakorda pool lubasid suusõnal õele kinkida. Õde kolis oma poolde (mis on veerand kogu majast) sisse ja nüüd peab laenu võtma, et oma poolt välja osta. Kas õde ostab Sinu käest pool I korrust? Siis Sa ju ei kingi seda talle, vaid müüd? Seletage lollile palun.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vanaema kinkis majaosa e. pool majast.
Sellest omakorda pool (ehk 1/4 kogu majast) kinkis teemaalgataja oma õele, teise 1/4 (ehk pool pärandiosa) maksab õde pärandisaajale kinni.

Hiljem õde ütleb, et ma maksin sulle kõik kinni ja nüüd edasi vaatab igaüks ise kuidas saab 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vanaema kinkis majaosa e. pool majast.
Sellest omakorda pool (ehk 1/4 kogu majast) kinkis teemaalgataja oma õele, teise 1/4 (ehk pool pärandiosa) maksab õde pärandisaajale kinni.

Hiljem õde ütleb, et ma maksin sulle kõik kinni ja nüüd edasi vaatab igaüks ise kuidas saab 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

tulemas on veel pärandit, millest sa järeldad, et sina sealt enam midagi ei saa ja õde saab? oodaku siis oma pärand ära, milleks talle sinu oma üldse vaja on?

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Esileht Pereelu ja suhted Kingin pool maja õele.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.