Esileht Koolilaps Kingitus 18. sünnipäevaks

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Kingitus 18. sünnipäevaks

Postitas:
Kägu

Mida olete oma lastele 18-aastaseks saamise puhul kinkinud? Kas täisealiseks saamise puhul olete teinud ka suurema/tähenduslikuma/erilisema kingituse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsi lapselt. Mina tahtsin nt kullast kaelakeed, sest mul samuti vanemad arvasid, et 18 on ikka eriline ja mul polnud varasemalt kuldehteid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida olete oma lastele 18-aastaseks saamise puhul kinkinud? Kas täisealiseks saamise puhul olete teinud ka suurema/tähenduslikuma/erilisema kingituse?

Täiesti oleneb omavahelistest suhetest. Väga kallis kink ei olnud aga lisaks said mini konjaki joogi.

0
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kingi autokool, kui load olemas, siis auto

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vanem laps (poeg) sai 18, siis ta sai uue, kalli ja korraliku jalgratta (selle ajani olid enamasti second-handid, sest ta lõhkus neid palju). Noorem (tütar) sai just 17, ratas on tal juba olemas – võimalik, et tahab mingit reisi vms.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil tahtis poiss reisiraha, läks kohe sõpradega Portugali.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uus auto.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uus auto.

Oleneb vanemate rahakotist

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei mäletagi, mis ma sain. Ma tean, et keskkooli lõpuks sain ma (ise valitud) kuldsõrmuse – koolisõrmust ma ei tellinud, kuna oli nii neetult kole 😀

Lisaks käisin ka 12. kl autokoolis – vb tõesti see oligi nagu sünnipäevakink? Igal juhulma ei mäleta, et ma sünnipäevaks oleksin miskit erilisemat saanud. Kuna mul on ka sünnipäev jõulude lähedal, ega siis alati mäletagi, mis oli millisel puhul kingitud ja teismelisena vahel sain ka 2in1 kingi, kui soovisin pigem midagi kallimat mitme asja asemel.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

meil sattus ajaliselt sedasi, et poeg tegi ära ARK eksamid ning eelnevalt oli peres toimunud autovahetus, siis vana auto mees kirjutas poja nimele tema 18. sünnipäeval. et põhimõtteliselt sai auto kingiks. no vast niisama me päris polekt talle 18. sünnipäevaks uut autot ostnud :D, aga kukkus sedasi välja.

aga paaril ta sõbral tehti ka nii, et kes olid saanud autokooli läbi, st ka ARK, siis neile osteti tõesti ka mõni vanem auto päris enda oma 18. sünnipäevaks.

aga seda küll ei tea, et keegi täitsa uue oleks ostnud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps sai Apple nutikella. Auto oli juba olemas ja sellega tegime õppesõitu. Paar kuud hiljem tegi eksami ära ja nüüd sõidab ise.

Kevadel lõpetab gümnaasiumi ja siis on plaanis uus arvuti kinkida. Noored armastavad Apple tooteid ja korralik arvuti maksab 2000 eurot.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Autokool saab pojal kohe-kohe läbi. Minule tundub aga auto kinkimine liig. Üks asi on auto osta, aga teine asi seda üleval pidada – ta ei käi ju veel ise tööl, et kas või bensiini ja hoolduse eest maksta. Põhimõtteliselt ostaksime endale teise auto, mille eest tuleb pidevalt väljaminekuid. Küllap oleme siis majanduslikult kehvemal järjel kui siinsed kirjutajad, aga meile käiks kahe auto omamine üle jõu. Leian, et auto peast ostma ikka siis, kui inimene ise seda üleval suudab pidada. Praegu saab ta ju soovi korral meie autot kasutada.

+20
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Autokool saab pojal kohe-kohe läbi. Minule tundub aga auto kinkimine liig. Üks asi on auto osta, aga teine asi seda üleval pidada – ta ei käi ju veel ise tööl, et kas või bensiini ja hoolduse eest maksta. Põhimõtteliselt ostaksime endale teise auto, mille eest tuleb pidevalt väljaminekuid. Küllap oleme siis majanduslikult kehvemal järjel kui siinsed kirjutajad, aga meile käiks kahe auto omamine üle jõu. Leian, et auto peast ostma ikka siis, kui inimene ise seda üleval suudab pidada. Praegu saab ta ju soovi korral meie autot kasutada.

Paagitäis bensiini on ca 80 eurot ja minu tütar peab sellega hakkama saama. Kindlustus ca 70 eurot aastas. Ei ole ju suured kulud.

Remonti pole auto veel vajanud. Uued klaasipuhastid maksid vist 25 eurot ja rehvivahetus 35 eurot. Rehvid sai autoga kaasa ja paar hooaega peaks veel muretu selles osas olema.

Meil peres 3 autot, mitte ükski neist pole liisingus. Ei ole igakuiseid tohutuid kulutusi.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sai sünnipäevapeo, sest tahtsis sõpradega suurt pidu. Oli väga rahul selle kingiga. Kooli lõpetamise (ja ka põhikooli)  puhul sai reisi. Mitte mingi Türgi või Egiptuse reis, aga mõlemad olid tema soovitud sihtkohta.

Kusjuures ma ise ei mäleta, et mulle oleks 18-aastaselt tehtud mingi eriline kingitus. Isa (ei elanud meiega) kinkis küllaltki palju raha (see oli tollal keskmise kuupalga suurune summa), aga mida ema või vanaema vms kinkisid, küll ei mäleta.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps sai Apple nutikella. Auto oli juba olemas ja sellega tegime õppesõitu. Paar kuud hiljem tegi eksami ära ja nüüd sõidab ise.

Kevadel lõpetab gümnaasiumi ja siis on plaanis uus arvuti kinkida. Noored armastavad Apple tooteid ja korralik arvuti maksab 2000 eurot.

Pro Mac peaks kallimgi olema, aga kas ta seda ka vajab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi meeldiv, ja samas kasulik investeering tulevikku. Auto, autojuhiload on hea idee, samuti korralik sylearvuti, mingi kursus, nt. tennis, golf, mingi tantsukursus vastavalt huvile. Miks mitte ka reis silmaringi avardamiseks, niisama lebotama ei laseks.

Ainult nii ei tasu teha, et poisile kingite juhiloa v. auto, tydrukule kuldketi. Kuldkett saab olla kasulikule kingitusele pealekauba, mitte ainus kingitus.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul saavad kaksikud järgmine kuu 18. Pole isegi ideed veel, mida kinkida… Lube teevad, aga ilmselgelt ma 2 autot osta ei jaksa. Kui load tehtud, pean ilmselt neile kahepeale ühe ostma, et kohe sõitma harjuksid, ja kuna nad alles 11.-s, jääb selle ülalpidamine nagunii minu püsikuluks. Ehete peale kulutada ei näe mõtet. Kuna tegu spordipoistega, siis võimalik, et midagi sellega seoses. Rahalised võimalused seavad piirid.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult sõltub rahalistest võimalustest. Minu laps unistab juba 3 aastat sellest, kui 18 saab, siis läheme reisile. Kuigi olen üksikema, olen selle unistusega  kõik need 3 aastat arvestanud ja raha kogunud, minu sõbrannad on ka aidanud fondi panustada ja ei jõua järgmist nädalat ära oodata, et lapse sünnipäeval teatada, et sõidame kahekesi reisile. Üllatus saab olema suur, sest tema lepiks mistahes reisiga.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Autokool saab pojal kohe-kohe läbi. Minule tundub aga auto kinkimine liig. Üks asi on auto osta, aga teine asi seda üleval pidada – ta ei käi ju veel ise tööl, et kas või bensiini ja hoolduse eest maksta. Põhimõtteliselt ostaksime endale teise auto, mille eest tuleb pidevalt väljaminekuid. Küllap oleme siis majanduslikult kehvemal järjel kui siinsed kirjutajad, aga meile käiks kahe auto omamine üle jõu. Leian, et auto peast ostma ikka siis, kui inimene ise seda üleval suudab pidada. Praegu saab ta ju soovi korral meie autot kasutada.

selles suhtes muidugi õigus. meil poiss käib ise vahest tööl – tema enda vaba tahe, mina pigem pidurdan teda, et enne keskkooli lõppu ei ole kohustust. meil oli ka kokkulepe, et esimese aasta maksab isa kindlustust ja peale esimest paagitäit edasi täidab seda ise. eks see tema töölkäimine ongi selline, et teenib ja kõik kulutab autole – jälle tema vaba tahe.

seda ma isiklikult ka õigeks ei peaks, et vanemad kingivad auto ja siis lõputult täidavad paaki, katavad remondikulusid.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Autokool saab pojal kohe-kohe läbi. Minule tundub aga auto kinkimine liig. Üks asi on auto osta, aga teine asi seda üleval pidada – ta ei käi ju veel ise tööl, et kas või bensiini ja hoolduse eest maksta. Põhimõtteliselt ostaksime endale teise auto, mille eest tuleb pidevalt väljaminekuid. Küllap oleme siis majanduslikult kehvemal järjel kui siinsed kirjutajad, aga meile käiks kahe auto omamine üle jõu. Leian, et auto peast ostma ikka siis, kui inimene ise seda üleval suudab pidada. Praegu saab ta ju soovi korral meie autot kasutada.

Pered on erinevad.

Meil on igaühel omad autod, üksteise autodega ei sõideta, välja arvatud hädaolukorras.

Minu ja abikaasa autod on väga kallid 100+ tuhat sõidukid, noor juht ei pea alustama sellise utoga.

Sai peale loa omandamist kingiks oma auto. Väike, uus, ökonoomne, saab sõidud sõidetud.

Luksusautosid ostab kunagi ikka oma raha eest.

Meie pojal muidugi on gümnaasiumis ka juba päris normaalsed sissetulekud, kütuse, parkimise, kindlustused maksab ise.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult sõltub rahalistest võimalustest. Minu laps unistab juba 3 aastat sellest, kui 18 saab, siis läheme reisile. Kuigi olen üksikema, olen selle unistusega kõik need 3 aastat arvestanud ja raha kogunud, minu sõbrannad on ka aidanud fondi panustada ja ei jõua järgmist nädalat ära oodata, et lapse sünnipäeval teatada, et sõidame kahekesi reisile. Üllatus saab olema suur, sest tema lepiks mistahes reisiga.

Päriselt? Pole kunagi kuskil käinud?

Nii kahju teist.

Minu omad 18-aastaselt teenisid juba ise piisavalt ja käisid sõpradega puhkusereisidel. Meil abikaasaga olid omad reisid, enam kaasa ei kiputud.

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Autokool saab pojal kohe-kohe läbi. Minule tundub aga auto kinkimine liig. Üks asi on auto osta, aga teine asi seda üleval pidada – ta ei käi ju veel ise tööl, et kas või bensiini ja hoolduse eest maksta. Põhimõtteliselt ostaksime endale teise auto, mille eest tuleb pidevalt väljaminekuid. Küllap oleme siis majanduslikult kehvemal järjel kui siinsed kirjutajad, aga meile käiks kahe auto omamine üle jõu. Leian, et auto peast ostma ikka siis, kui inimene ise seda üleval suudab pidada. Praegu saab ta ju soovi korral meie autot kasutada.

selles suhtes muidugi õigus. meil poiss käib ise vahest tööl – tema enda vaba tahe, mina pigem pidurdan teda, et enne keskkooli lõppu ei ole kohustust. meil oli ka kokkulepe, et esimese aasta maksab isa kindlustust ja peale esimest paagitäit edasi täidab seda ise. eks see tema töölkäimine ongi selline, et teenib ja kõik kulutab autole – jälle tema vaba tahe.

seda ma isiklikult ka õigeks ei peaks, et vanemad kingivad auto ja siis lõputult täidavad paaki, katavad remondikulusid.

Et siis võib-olla käib tööl?

Vahest on võib-olla.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on auto või 2000-eurone arvuti liiga kallis kingitus ja seda vanemate rahakoti suurusest hoolimata.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uus auto.

No ikka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on auto või 2000-eurone arvuti liiga kallis kingitus ja seda vanemate rahakoti suurusest hoolimata.

meie laps sai esimese auto vanaisalt (kes ise tervise tõttu enam ei sõitnud) kingiks sõnadega: “sõida nii kaua, kuni ülevaatus kehtib, ega see järgmisel ülevaatuselt nagunii läbi enam ei lähe.” poiss putitas autot veidi ja masin pidas vastu veel 2 ülevaatust/aastat. siis müüs romulasse 200€ eest (auto aus turuhind) maha.
ma küll ei arva, et see ca 200€ne kingitus nüüd “liiga kallis” oleks olnud 18.sünnipäevaks.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult sõltub rahalistest võimalustest. Minu laps unistab juba 3 aastat sellest, kui 18 saab, siis läheme reisile. Kuigi olen üksikema, olen selle unistusega kõik need 3 aastat arvestanud ja raha kogunud, minu sõbrannad on ka aidanud fondi panustada ja ei jõua järgmist nädalat ära oodata, et lapse sünnipäeval teatada, et sõidame kahekesi reisile. Üllatus saab olema suur, sest tema lepiks mistahes reisiga.

Mul pole muud öelda, kui see on lihtsalt niivõrd armas, tõesti – lapse unistuse nimel 3 aastat pingutada koos sõbranandega!  Loodan et teie reis tuleb tore ja tõesti seda unistmaist väärt 🙂

Minu laps kes aasta pärast 18 saab, eelistaks ka reisi igasugustele materiaalsetele asjadele.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult sõltub rahalistest võimalustest. Minu laps unistab juba 3 aastat sellest, kui 18 saab, siis läheme reisile. Kuigi olen üksikema, olen selle unistusega kõik need 3 aastat arvestanud ja raha kogunud, minu sõbrannad on ka aidanud fondi panustada ja ei jõua järgmist nädalat ära oodata, et lapse sünnipäeval teatada, et sõidame kahekesi reisile. Üllatus saab olema suur, sest tema lepiks mistahes reisiga.

Päriselt? Pole kunagi kuskil käinud?

Nii kahju teist.

Minu omad 18-aastaselt teenisid juba ise piisavalt ja käisid sõpradega puhkusereisidel. Meil abikaasaga olid omad reisid, enam kaasa ei kiputud.

18 aastat pole nüüd küll selline vanus, kus tingimata peaks tööl käima. Enamus siiski õpib. Jah, suvel ikka võib, aga vaevalt sellega üldjuhul mitme puhkusereisi jagu teenib.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks klassikaline Porsche 911 oleks hea valik. Kui rahakott kõhnem, siis sobib ka Porsche Boxster.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kinkisime tütrele B-kategooria koolituse. Ütles, et mis pagana kingitus see selline on, kus meie oleme rahulikult kodus ja tema peab muudkui käima ja õppima????. Aga lõpuks oli muidugi rahul.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Koolilaps Kingitus 18. sünnipäevaks