Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kingituse pakkimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Kingituse pakkimine

Postitas:
Tikk

Olen viimaselajal palju sünnipäevadel käinud. Alati olen valinud kaardi selle järgi, milline sobib sünnipäevalapsele. Ja et kaart/pakkepaber/pael/rosett oleksid ühes stiilis. Mõnikord olen isegi mitmes poes käinud, et just see sobiv rahakaart, kaart, pakkepaberpaber, kinkekott või lilled valida.

Ja kui ma nüüd mõtlen oma pereliikmetele sünnipäevakaartide ja pakkide peale, siis tundub, et on ostetud lihtsalt esimesed ettejuhtuvad asjad ära või kodust olemasolevad võetud – mehele  kiisupoegadega rahakaart, väikesele pojale lilledega kaart, minule lastepärane kinkekott.

Kui palju teie näete selliste asjadega vaeva?
Või tähelepanete enda kingituste puhul.

Teema ei ole tehtud kellegi halvustamiseks, soovin lihtsalt teada, kas mina olen napakas, et nendele asjadele nii palju aega kulutan või on minusuguseid veel.

+18
-39
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
moorike

Tõepoolest kaardi või kingikoti/pakkepaberi valikul natuke ikka lähtun kingisaajast. Mitte kunagi aga, et pakkepaber ja kaart omavahel sobiks. Ka pael on tavaliselt see, mis kodus hetkel olemas – kui ma juhuslikult ostan uue pakkepaberi ja paela korraga, siis küll sobitan. tavaliselt jagub aga paela kauemaks kui paberit ja nii võib juhtuda, et poisid saavad ikka roosa paelaga, sest seda oli hetkel kodus.

Lihtne lilleline kaart sobib alati, kui ei ole midagi põnevamat. Samas, kui ma ise saan nt rahakaardi – ausalt, ega ma kaardil olevale pildile väga tähelepanu pööra. Või ka kinkekotile/kingituse paberile. Nii et nüüd mõeldes tundub, et see paberi/kaardi valik on rohkem kinkija rõõm.

Mitte kõigile ei meeldi kingitusi pakkida. Mulle tõesti meeldib ja alati eelistan paberit kotile, kui kink just väga keerulise kujuga pole.

Ja tihti just kinkekotte korduvkasutatakse., mistõttu võivadki täiskasvanud inimestele ka “laste” kotid sattuda.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
Punkar

Minu lapsepõlves oli pakkimisel ülimalt oluline mõte sees. Enamus rõivastest ja asjadest ei olnud kuigi värvilise või dekoratiivse välimusega. Seega kingitus oli midagi erilist, kaunilt seatud. Samuti ei käidud kõigi oma klassikaaslaste, sõprade, sugulaste sünnipäevadel. Keegi ei saanud enesele sellist priiskamist lubada.

Nüüd on olukord teine. Sinu kaunilt sätitud kingipakk ei eristu kuidagi teiste värvikirevate ja kaunistatud objektide hulgast, iga poest ostetud ese pannakse sama kaunisse pakendisse. Kaardid ei ole enam ühed ilusaimad asjad sinu kodus. Enamasti pistad need kusagile sahtlisse ja siis prügikasti, sest neid ilusaid asju on nii palju. Kõiki lihtsalt ei mahu alles hoidma. Eriti veel, kuna sa saad lubada enesele tõeliselt ja tegelikult meeldivate asjade ostmist, siis ei pea enam leppima kellegi kingitud valikuga. Enamasti, kui palju mõtet ja vaeva see teine ka sinna kingi valikusse paneb, ei suuda ta täpselt kingi saaja maitset ära arvata.  Ise ostes saab ikka veel rohkem oma maitse järgi asja. Samuti ei jõua sa kõigi kolme lapse klassikaaslaste, rühmakaaslaste, sugulaste ja sõprade kaartidele nii palju tähelepanu pöörata, sest neid üritusi on lihtsalt liiga palju. Eriti kui tead ka, et enamus sellest, mis kingid, läheb peagi prügikasti (kaardid ja pakendid küll).

Ehk siis praegusel külluse ajastul (mis ta ikka veel on vaatamata kõrgetele energiahindadele) ei tähenda see kaart enamusele inimestest enam pooltki seda, mis vanasti.

Veelenam, kuna tänapäevases elus on see tohutu tekitatav prügihulk nii suur, siis mina olen ka hakanud võimalusel kinkekotte ja kaarte taaskasutama, et natukegi keskkonnale mõelda. Muidugi vaatan, kas üldplaanis sobib see kott või kaart kingi saajale aga ma ei arva, et see kaart või kott on kingitus. ma arvan, et kingituseks on need sõnad kaardi sees ja see asi seal koti sees. (Ma hakkan jõudma oma mõtetes selleni, et üldjuhul on tänapäeval üksteisele kinkide tegemine parajalt keskkonnavaenulik ja mõttetu tegevus, enamus inimestest ei hooli saadud kinkidest kõige vähematki, v.a. mõned üksikud, kelle jaoks kingil on oma maagia või kes on nii vaesed, et ei saa ise enesele soovitud asju osta.)

+25
-1
Please wait...

Postitas:
Kaegu417

Tavaliselt võtan kodust suvalise kinkekoti. No ok, nii palju ikka vaatan, et täiskasvanule jah mingit mõmmidega vms kotti/paberit just ei pane, aga üldjoontes on ikka suvaline. Ei pea lihtsalt seda ülemäära oluliseks, et kõik oleks toon toonis ja omavahel kokku sobituv. Nagunii leiab see pakend õige pea peale avamist oma tee prügikasti.

+29
-3
Please wait...

Postitas:
ohooloom

Näen küll vaeva. Kandilised kingid pakin ise paberisse, lastele mõni kleep peale, kui kodus on. Muud kingid pistan sobiva suurusega ja enam-vähem sobiva pildiga kingikotti, mis on kapis olemas. Rahakaarte olen ise valmistanud, see ju lihtne.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
seliiina

Vaatan ikka, et sobiks saajale koti värv ja kaardi teema, aga eraldi sellise asja pärast ei higista. Kinkekotid käivad vist paljudel nagunii ringiratast ja mul on kodus suur kotitäis erinevaid kinkekotte, küll jõulu, poisi, tüdruku ja lilleteemalisi, kaarte olen ka ostnud sahtlisse erinevaid, et oleks võtta ja ei peaks sahmima poodi mingi rahakaardikese pärast.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Loki

Jälgin küll, et täiskasvanule täiskasvanulik ja lastele lapselikum kott – küll aga nt kinkekoti ega rahakaardi peale miskit ei kirjuta – just seetõttu kuna seda sodi tekib niipalju siis saab neid taaskasutada. Kinkekotile panen vajadusel nime nö paela ja sildiga. St jälgin kasutades, et oleks sobilik, ilus, korras, terve – nimedeta.

Ma näiteks kasutan neid kinkekotte ka kasutatud riiete müügil – nagunii tekib neid megalt ja samas pole mõttet eksta pakkematerjali osta. Ning minu arust on kinkekotid ka päris ülehinnatud – kallimad on seal 3-7€.

+28
0
Please wait...

Postitas:
Kaegu007

Ma ka enamasti võtan kinkekoti kodust. Meil on neid suur kastitäis, eri mõõtudes ja teemadel, prügikasti neid ei viska vaid taaskasutan. Aga sõbrannadega kingime omavahel ka nö titekate kottidega vahel (printdessid vms nunnu), oleme 30+. Eks kõige õrnemad sellel teemal on vist jah lapsed ja teismelised, et poisil ei tohi olla roosa, tüdrukul autoga. Täiskasvanutel on küll suht ükskõik.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
nuhvel

Mõnikord näen vaeva ja valin. Olen ka ise kaarte joonistanud, nii et päev aega nikerdan ja mu meelest on päriselt ka saanud kaunis ja tähenduslik jne jne. Vahel ollakse väga rõõmsad, aga pole just ühekordne juhus, et kingi saaja on asjasse ükskõiksusega suhtunud, või pole tähelegi pannud. Seepärast kui pingutan, siis pean pigem meeles, et see on rohkem mu enda rõõmuks ja heameeleks, kingi saaja ei pruugi välja lugeda, mida kõike ma tema heaks tegin, ja ega ju ole väärikas ise ka hakata suruma et näe näe vaata nüüd ometi.

Ühtlasi hoian ka kõik korraliku välimusega kinkekotid, paelad, rahaümbrised ja muu kaunistuspudi alles ja taaskasutan, kui pole jaksu ega huvi punnitada. Proovin meeles pidada, et kinkijale tema enda pakendit tagasi ei kingiks, aga kindel ei ole, et alati on õnnestunud. Võin ka täitsa suvaliselt kombineerida ja mitte muretseda, kas poiss saab lillede või tüdruk autoga kaardi või pakendi. Tegelikult suures plaanis mu meelest ongi üsna ükskõik, ja kui keegi sellise asja üle norima hakkab, siis pean seda ka ebaväärikaks.

+10
0
Please wait...

Postitas:
piret005

Mina näen vaeva küll, aga enamasti leian kõik vajaliku kingituse pakkimiseks kodust, sest hoian kõlbulikud asjad alles, kinkekotid ja rahakaardid. Ilusaid pabereid ja paelu olen ostnud allahindluste ajal ja tellinud netist väga odavalt. Kui kellelegi on vaja kinki teha, siis mitmeid poode mööda kindlasti ei sõida, esimesest ettejuhtuvast toidupoest ka vahendeid ei osta, vaid vaatan kodust midagi sobivat. Toidupoodides on asjad koledad ja kallid, siinsetes käsitööpoodides on ikka ulmelised hinnad. Mingi 10 eurot suvalise träni peale kingitusele juurde küll ei soovi kulutada, täielik raiskamine, sest suurem osa inimestest ei pane neid pabereid ja kaarte tähelegi, on millised on. Ise ka oma kingitusi kuidagi kriitilise pilguga ei jälgi, et issand jumal, sain koleda kinkekoti või kaardi.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
grüüne

Mul üldiselt ei ole taaskasutuse vastu midagi, aga kui mulle kingitus toodi kotis, mille peale oli kirjutatud kinkija mehe nimi, siis ma mõtlesin küll, et kamoon, jätnud siis üldse pakkimata.

Kui on korralik kinkekott, mis ei ole kellelegi teisele adresseeritud, terve ja normaalne, siis mind ei häiri, olen ka ise taaskasutanud. Siiski päris suvaliselt ei viska asju sisse, vaid ikka vaatan, et inimesele see ka sobiks, täiskasvanule titekas kotis asju ei vii ja kui kuskile on minu pereliikme nimi peale kirjutatud, siis see edasikinkimiseks ei sobi.

+19
-1
Please wait...

Postitas:
Grace

Minu lemmik on kingituste pakkimine! 🙂

Mul on selleks alati kenad ja maitsekad paberid, terve karbitäis paelu ja suur hunnik kinkekotte.

Need kõik on kogunenud paljude aastate jooksul, eks olen neid paelu-pabereid ka ostnud. Minu jaoks peab sobima kingitus + lilled+ mu enda outfit (või laste).

Ma tean, see on enamiku meelest totaalne ülepingutus, aga mulle tõesti meeldib, ei koorma sellega kedagi. Pigem saab meie pere alati kiita.

Kunagi ei lähe ma kuhugi rahaümbriku või suvalise triibulise kinkekotiga, mille põhjast võib leida küünlakese. Lilledest väldin ka neid igavamaid (gerberad, krüsanteemid).

Olen ka alati oma kingituste poest unistanud, vb teen ka kunagi.

+9
-21
Please wait...

Postitas:
piret005

Olen ka alati oma kingituste poest unistanud, vb teen ka kunagi.

Aga mis sa pakuks seal? Kui mina lähen spetsiaalsesse kingituste poodi, siis ei leia sealt ausalt öeldes kunagi midagi, sest pakutav on mingi suva träni. Kingitused leian ikka mujalt, vastavalt sellele, kellega tegemist on.

+26
0
Please wait...

Postitas:
Grace

Eks ta pigem oleks selline kombo kaunitest kunstidest ja ärist, mul on see rohkem läbi mõeldud, kingitusi (kassipildiga tasse) tõesti keegi ei soovi või noh, neid saab mujalt, ja oleks ka piinlik pakkuda 🙂

+4
-7
Please wait...

Postitas:
seliiina

Tegelikult see on omaette naljakas ja hea idee, minna nt sõbrannale 40.juubelile sädeleva printsessikingikotiga või sõbrale PikneMcQueeni kotiga 🙂 aga selle jaoks peab muidugi inimest hästi tundma, et nali täppi läheks ja mitte piinlikult tobe.

+15
0
Please wait...

Postitas:
nelz

Päris  värve ja toone ei klapita aga ka kodust “suvalist kotti” võttes jälgin, et see saajale nii öelda sobiks. Ei pane täisasvanu kinki lastepärasesse kotti ega väikese poisi pakki roosasse lillelisse paberisse. Kaartidega sama, teatud neutraalsed rahaümbrikud sobivad küll kõigile aga päris suvaliselt neid ei vali.

+5
0
Please wait...

Postitas:
zuuzi

Minu jaoks peab sobima kingitus + lilled+ mu enda outfit (või laste).

Ma ise ei ole absoluutselt selline, aga nii huvitav on tõdeda, et keegi on sellistest asjadest nii huvitatud. Ma ei tuleks selle pealegi, et mu enda outfit peaks kingitusega sobima. Kuradi kihvt tegelt! Tavaliselt näen ma ainult piltidelt, kui rikkuritel on pidu, et kõik on toon-toonis. Aga olen arvanud, et küllap neil personaalsed teenindajad kõik kingipakkide paberid ja tutikesed outfitiga klappima sätitavad. Et piltidel ja teiste rikkurite silmis kõik ikka väga ok oleks.

Nüüd tean, et mitte ainult palgalised inimesed ei pane kingipakke kinkija riietusega ühtima, vaid kinkija ise on sellisest asjas huvitatud. Tore teada.

Pood tee kindlasti, sest sellist kena kingipakkimise teenus vajatakse ikka. Eriti meesterahvad on väga hädas alati oma kinkide pakkimisega. Kingikotid ongi ära tüüdanud.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
temake

Sa oled nagu mu isa, tema pidi alati külaliste ees esinema, maksimumi panustama, muljet avaldama, oma pere jälgis seda kõike pealt, ei öelnud midagi, asi polnud vaid kingitustes ja väljategemistes-vaid ka kõik muu kuulub selle alla. Muide, ükskord astub su pere sinu vastu, võta end kokku TA, kuni pole hilja

+4
-10
Please wait...

Postitas:
Elbori

Sünnipäevale minnes võtan võimalusel kodust kasutatud (terve, nimedeta, sobiva suurusega) kinkekoti. Sugulaste seas ikka juhtub, et saad sünnipäeval sama koti tagasi mis ise varem viisid. Kui ostama pean, siis valin ka pigem neutraalsema välimusega koti.

Uhkema peoga juubeliks pingutan pakkimisse rohkem.

Jõulukingid eelistan paberisse pakkida ja siis vaatan, et kõik kuuse all kokku sobiks. Panen kingid alati varem kuuse alla ja siis need ka juba jõulukaunistuste osa. Eelmine aasta olid näiteks kõik kingid näiteks jõupaberis ja paelad olid efektsemad ja värvilised. Enne seda punased paberid valge paelaga ja valged paberid punase paelaga jne.

Ilmselt kasutaks ka sünnipäevakinkide pakkimiseks rohkem paberit, aga pole veel paberite hoiustamiseks head lahendust leidnud, ikka lähevad kortsu ja viskad ära. Jõulude ajal ostan nii vähe paberit kui vaja ja kasutan kõik kohe ära.

+6
0
Please wait...

Postitas:
piret005

lmselt kasutaks ka sünnipäevakinkide pakkimiseks rohkem paberit, aga pole veel paberite hoiustamiseks head lahendust leidnud, ikka lähevad kortsu ja viskad ära. Jõulude ajal ostan nii vähe paberit kui vaja ja kasutan kõik kohe ära.

Kuidas nii? Paberid on ju rullis ja nende hoiustamine ei võta üldse mingit ruumi.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Peggy_Bundy

Kaarti valides lähtun küll saaja soost, vanusest ja tähtpäevast. Kinkekoti valin ka saaja vanust silmas pidades, st et 60-aastase naise juubelile minnes mõmmi ja autodega kinkekotti ei kasuta. Aga kasutan alati kinkekotti, mida saaja soovi korral veel kord kasutada saab.  Pakkepaber/pael/rosett on minu jaoks ajast ja arust ja kui ise sellise korralikult pakitud kingituse saan, siis selle värvile ja sobivusele tähelepanu ei pööra.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Anetikas

Ma hoian kinkekotid alles, korralik kollektsioon juba, igas suuruses neid. Kui midagi kinkida vaja, siis valin lähtuvalt saaja soost ja kingituse suurusest. Aga olen isegi saanud kinkekoti, kus eelmise saaja nimi maha tõmmatud. Ajas naerma küll.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Alfa

väikesele pojale lilledega kaart

Mis sellega on siis? Mis väikese pojaga juhtus?

+10
0
Please wait...

Postitas:
paha siga

Ei tea, kas niisama lilli võib väikesele pojale sünnipäevaks viia või on lilled ainult kaardi/pakkepaberi peal keelatud?

+6
0
Please wait...

Postitas:
Tikk

Ei tea, kas niisama lilli võib väikesele pojale sünnipäevaks viia või on lilled ainult kaardi/pakkepaberi peal keelatud?

Mis häid emotsioone peaks lilledega kaart väikeses poisis tekitama? Ikka valid kingi ju ka selle järgi mis, sünnipäevalapsele meeldida võiks. See on sama nagu kinkida väikesele poisile uus kohvikann või lillevaas. Selge, et ta ootab midagi enda vanusele vastavat.

+2
-8
Please wait...

Postitas:
green3

Jaa, mul ka. Sageli käin mitmes poes seda õiget kaarti, paberit, rosetti, kinkekotti inimesele sobiva pildiga valimas, mille kohta õige sisetunne tuleb, et nüüd on ideaalne. Või peale poetuure lähen mõnda esimestest poodidest tagasi, sest seal oli natuke parem, kui järgmistes poodides.
Mulle paistab, et kingituse saajad ei pööra väga tähelepanu, kuidas midagi kokku sobib, aga nad ikka märkaks, kui lamp pakk oleks.
Kingituse tegemine ja pakkimine on nagu teraapia, kunst ja eneseväljendus ka kinkijale – kinkija enda pärast ka, et kingitus ikka rõõmu teeks. Miks kinkida asja, mis ei meeldi ju? On tasuv, kui kingi saaja näos peegeldub, et talle meeldib 🙂 Ja on tore ka kui mõni sõber on eriliselt sulle mõeldes midagi kinkinud ning hind polegi tähtis, olgu need kasvõi ise küpsetatud personaalse kujuga küpsised.

Aga samas meeldivad mulle ka suvalises kinkekotis olevad kingitused – kingitus on kingitus ja suur tänu 😀

Tänapäeval vist pakivad kõik kinkekotti – see on kiirem, kui paberisse pakkimine, paberisse pakkimine võtab aega. Paberisse pakkimisega on näha, et kingitakse ka oma pakkimisele, kujundamise ja mõtlemisele kulunud aega.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
monic77

Lõikelilled on laibad. Milleks neid kinkida lapsele??

0
-8
Please wait...

Postitas:
kriit

sõltub muidugi. eks meil kõigil ole üks ja ainus elu.

üldiselt on nii, et mida kallim sõber, seda paremini pakin. eriti kallite puhul kasutan ajalehte ja teipi. muidu tavaliselt mingit suva kodusolevat kinkekotti. mõmmid täiskasvanule on jumala okei muidu.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
maarjaline

mulle isiklikult kaardid ei meeldi ja teistele ka ei osta v.a. neile, kellele meeldivad ja kaarti valin sel juhul väga hoolikalt, samuti kingikotti või siis teen ise olemasolevatest matejalidest pakendi, mulle meeldib eristuda, aga lõppkokkuvõttes sõltub kõik pakisaajast

0
0
Please wait...

Postitas:
Nojah90

Kaarte ostan haruharva kui midagi ilusat silma jääb ja siis peab see olema ikkagi sobilik inimesele, kellele kingin. Kinkekottidega vaatan ka ikkagi, et sobiks inimesele, kellele kingin, a la täiskasvanule ei kingi a la Carsi multika piltidega kinkekotti jms.

Iga kord uusi kotte ei osta, hoian vanu alles ja kasutan uuesti kui nimi pole peale kirjutatud ja näeb välja nagu uus.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kingituse pakkimine