Esileht Pereelu ja suhted Kingitused

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Teema: Kingitused

Postitas:
Kägu

Kas teile meeldib teha jõulekinke? Keegi, kellele meeldib, võiks rääkida sellest, kuidas ta mõtleb. Äkki ma suudan selle mõtte omaks võtta ja ka nautima hakata. Iga aasta enne jõule ajab see ohkama. Pea on tühi, mida kinkida. Pudipadi tundub mõttetu. Midagi suuremat on kallis ja ei tea kas meeldib. Või on juba olemas. Siis veel väikeste sugulaste kingid. Samamoodi on neil juba küllalt asju. Nii ei oskagi midagi osta. Lähen poodi, vaatan, kaalun, mõtlen ja nii raske on see mulle.

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kinke teen vaid oma perele ja vanematele. Inimestega suheldes saan teada, mida neil vaja oleks või mis meeldib.

 

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõbrannadega teeme kingisoovi nimekirja. Ja loosipakid. Igati mõistlik.

Muidu kinke on nii raske teha, eriti inimesele, kes on sinust paremal järjel. Sest mida kinkida inimesele, kellel on KŌIK olemas või rahalised võimalused, et kõike lubada. Olen nii kingi teinud ja siis tuleb välja, et tal on see olemas juba ????‍♀️ Samas kinginimekirjaga pole see inimene ka nõus olnud. Sest siis polevat kingi tegemisel mõtet ????????

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  • Sõbrannadega teeme kingisoovi nimekirja. Ja loosipakid. Igati mõistlik.

    Muidu kinke on nii raske teha, eriti inimesele, kes on sinust paremal järjel. Sest mida kinkida inimesele, kellel on KŌIK olemas või rahalised võimalused, et kõike lubada. Olen nii kingi teinud ja siis tuleb välja, et tal on see olemas juba ????‍♀️ Samas kinginimekirjaga pole see inimene ka nõus olnud. Sest siis polevat kingi tegemisel mõtet ????????

    Ilus kommikarp, näiteks. Koos sööte ära. Pole probleemi, et kas meeldib vôi ei.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõbrannadega teeme kingisoovi nimekirja. Ja loosipakid. Igati mõistlik.

Muidu kinke on nii raske teha, eriti inimesele, kes on sinust paremal järjel. Sest mida kinkida inimesele, kellel on KŌIK olemas või rahalised võimalused, et kõike lubada. Olen nii kingi teinud ja siis tuleb välja, et tal on see olemas juba ????‍♀️ Samas kinginimekirjaga pole see inimene ka nõus olnud. Sest siis polevat kingi tegemisel mõtet ????????

Midagi söödavat kingiks, aga sellist, mis pole liialt üldine. Mandariine, komme ei kingiks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida ise kingiks saada ei soovi. Kivikesi, haldjakesi negatiivse mõttemaailmaga inimestelt. See kogu jama kandub nende kinkijatega edasi. Klatsimutid ja pugejad oma kommikarbikestega saadan ka kohe tagasi. Ei viitsi ja on võimalus valida.

+1
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida ise kingiks saada ei soovi. Kivikesi, haldjakesi negatiivse mõttemaailmaga inimestelt. See kogu jama kandub nende kinkijatega edasi. Klatsimutid ja pugejad oma kommikarbikestega saadan ka kohe tagasi. Ei viitsi ja on võimalus valida.

Kivikesed ja kristallikesed ei tööta niiehknas, saa või USA presidendilt endalt neid.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teile meeldib teha jõulekinke? Keegi, kellele meeldib, võiks rääkida sellest, kuidas ta mõtleb. Äkki ma suudan selle mõtte omaks võtta ja ka nautima hakata. Iga aasta enne jõule ajab see ohkama. Pea on tühi, mida kinkida. Pudipadi tundub mõttetu. Midagi suuremat on kallis ja ei tea kas meeldib. Või on juba olemas. Siis veel väikeste sugulaste kingid. Samamoodi on neil juba küllalt asju. Nii ei oskagi midagi osta. Lähen poodi, vaatan, kaalun, mõtlen ja nii raske on see mulle.

Ei meeldi kinkida ega kingitusi saada, aga….paratamatus siiski ja tuleb teha.

Peresiseselt oleme kokku leppinud, et kinke ei tee.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle väga meeldib kinke teha. Ja mõtlen alati väga hoolikalt, mis teeks saajale rõõmu ja valmistaks meeldivas mõttes üllatust. Pole midagi paremat kingisaaja rõõmust. Mõttetuid ja lihtsalt tegemise pärast tehtud kingitusi ei tee kunagi.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kingitusi teeme lastelastele. Ei lähe poodi ega seisa riiuli ees, et midagi suvalist osta. Juba septembris hakkasin netist otsima, suhtlen emadega ja praeguseks on ainult üks kingitus veel puudu. Seegi 3-aastasele, temaga pole väga keeruline ka, tunneb igast asjast veel rõõmu. Oma lastele/nende kaasadele ei tee üllatuskingitusi, valivad endale teatrietenduse või kontserdi ja meie maksame piletite eest.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kivikesed ja kristallikesed ei tööta niiehknas, saa või USA presidendilt endalt neid.

Muidugi ei tööta,  aga halva inimes käest saadud asjad on ka halvad.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kivikesed ja kristallikesed ei tööta niiehknas, saa või USA presidendilt endalt neid.

Muidugi ei tööta, aga halva inimes käest saadud asjad on ka halvad.

Sa elad utoopias või 70ndatel, kui arvad, et tänapäeval tehakse massiliselt kergekäelidelt kingitusi. Nõukaajal toodi ja viidi tõesti palju, tänapäeval on trend, et ei tehta isegi peresiseselt kui lapsed suured. Ostetakse jooksvalt, mida vaja. Ostmine ostmise pärast ja võssa pandud kink on sama hull kui müütilisel moel pahalaselt saadus kommikarp. Pealegi saab selle prügikasti visata või lausa keelduda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teile meeldib teha jõulekinke? Keegi, kellele meeldib, võiks rääkida sellest, kuidas ta mõtleb. Äkki ma suudan selle mõtte omaks võtta ja ka nautima hakata. Iga aasta enne jõule ajab see ohkama.

Minule meeldib teha igasuguseid kingitusi, aga võtmelause sinu küsimuses on see, mille boldiks tegin. Miks sa neid kinke siis enne jõule pead vudinal kokku ajama? Prokranstineerid? Ülikooli ajal oli stamptõde: “pidev töö semestri jooksul tabab eduka sessiooni”. Kui sulle näiteks tulevad homme külalised, siis sa tõenäoliselt ka ei hakka täna mõtlema, et mida lauale panna ja kas sul piisavalt toole on. Kui on tööl esitlus vaja teha, siis alustad vast varem kui päev ette. Jõuludega sama lugu. Pahasti on, kui sa ei ole viitsinud kokku lugeda, kellele ja mitu kingitust vaja on. Ja siis nii kui märkad midagi ja peast käib läbi, et vat see võiks õelapsele meeldida, ostad ära, on siis jaanuar või november. Niikuinii mingit niisama kila-kola ja plastikut ei osta.

Meil on üks kingitus ostmata, ülejäänud kõik olemas ja neid on palju. Kuna ma kunstpakkimisega ei tegele, siis saavad kõik oma kingid neutraalsetes või jõulutemaatilistes kinkekottides, mis suures osas roteeruvad peres ja perede vahel.

Kingid saavad vennad-õed, vanemad ja lapsed ning parimad sõbrad. Mehega omavahel me kingitusi ei tee, sest mis eriline üllatus see oleks, kui raha on niikuinii ju ühine, pere oma. Me küll alati teeme koos mingi eriti soovitud kingituse meile kahele, st arutame koos ja ostame koos.

Nii et vudinal poodi ja järgmine aasta osta kingitusi täpselt siis kui näed. Ka rahakulu jaoutub paremini. Muide, ega asjad ei lähe kunagi pikalt odavamaks. 95% juhtudel on jaanuaris ostetud kingitusel detsembri saabudes vähemalt 20% hinda otsas.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teeme kinke ainult nendega, kellega jõuluõhtul koos – oma pere, vanemad, vend naisega. KIngisumma jääb 20-30 euro kanti inimese kohta. Mehega teeme kallimaid kinke.

Vahel oleme kokku leppinud, et ainult söödavad kingid.

Kui o n oodata rohkem rahvast, siis loosime eelnevalt kingisaajad.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõbrannadega teeme kingisoovi nimekirja. Ja loosipakid. Igati mõistlik.

Muidu kinke on nii raske teha, eriti inimesele, kes on sinust paremal järjel. Sest mida kinkida inimesele, kellel on KŌIK olemas või rahalised võimalused, et kõike lubada. Olen nii kingi teinud ja siis tuleb välja, et tal on see olemas juba ????‍♀️ Samas kinginimekirjaga pole see inimene ka nõus olnud. Sest siis polevat kingi tegemisel mõtet ????????

Mul on üks perekond samasugune, rikkad ja kõik on olemas. Samas on see hästi huviline pere, vanemad inimesed, aga hästi kaasaegsed, mängulised. Tegime siis ükskord mehega nimekirja lausa, et mis võiks neid huvitada, aga mida neil ei ole. Oleme kinkinud plokkammu (sõnast amb) ja see on seni väga popp ajaviide neil. Eelmises aastal…raadio teel juhitav purjekas, mudel. Sellega saab kala püüda ja no niisama järve peal tuuritada. Nad korraldavad külalistele sellega igasuguseid võistlusi ja poide vahel laveerimisi, millest rõõmustavad eranditult kõik külla tulnud mehed ja lapsed eriti. Selleks aastaks on valik kahe omandatud asja vahel, näis, mille kingime.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib kinke teha, aga kohustus kindlaks ajaks on tüütu.

Kogun paar kuud vihjeid ja panen excelisse kirja. Varun aegsasti.

Täiskasvanutega ei ole üllatusmoment oluline, küsime küll, kes mida tahaks. Kui ideid ei tule, siis kingin raamatupoe kinkekaarte. Üks aasta kinkisin meriino-matkasokke – ka adressaate arvestades praktiline.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui konkreetseid saajale sobivaid kingi-ideid ei ole, siis on minu meelest kõige südantsoojendavamad kingid (täiskasvanutele)  mingis summas rahaline toetus unicefile või Eestis mondo.ee-le või praegusel ajal mõnele Ukraina jaoks raha koguvale Eesti või Ukrana organisatsioonile.

Ma olin ikka väga rõõmus, kui ma mõni aasta tagasi sain 500 pakki ussirohtu vaesuses elavatele lastele (unicef). Sellest ajast olen suur selliste kinkide fänn.

Väikestele sugulastele võivad ju ka sellised kingid sobida (oleneb, kui väikesed).

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida ise kingiks saada ei soovi. Kivikesi, haldjakesi negatiivse mõttemaailmaga inimestelt. See kogu jama kandub nende kinkijatega edasi. Klatsimutid ja pugejad oma kommikarbikestega saadan ka kohe tagasi. Ei viitsi ja on võimalus valida.

Sul on järjekord muttidest ukse taga või kuidas nad kõik just sinu juurde jõuavad?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimestele, kel kõik olemas või üldse täiskasvanutele, on hea kink midagi söödavat. Meil siin Eestis ju nii palju erinevaid väiketootjaid, kes igasugu põnevaid asju valmistavad: mingi vürtsmoos, maitsesinep, väiketalu juustud, mesi, käsitöökommid jne.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teile meeldib teha jõulekinke? Keegi, kellele meeldib, võiks rääkida sellest, kuidas ta mõtleb. Äkki ma suudan selle mõtte omaks võtta ja ka nautima hakata. Iga aasta enne jõule ajab see ohkama. Pea on tühi, mida kinkida. Pudipadi tundub mõttetu. Midagi suuremat on kallis ja ei tea kas meeldib. Või on juba olemas. Siis veel väikeste sugulaste kingid. Samamoodi on neil juba küllalt asju. Nii ei oskagi midagi osta. Lähen poodi, vaatan, kaalun, mõtlen ja nii raske on see mulle.

Miks sa enne jõule pead neid kinke tegema hakkama, tee varem. Üks stress vähem ja kulud ka hajutatud.

Tegelikult ma ei saa aru, mismoodi ei osata oma lähedasele kinki teha. No päriselt! Siin on pigem kuulamisoskamatusega tegu, sest ei suudeta tähele panna, millest lähedane on aasta sees rääkinud või unistanud. Ei usu, et iga nende poolt väljaöeldud mõte on kallis ja kõik unistavad ümbermaailma kruiisist või villast apelsinisalus.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Klatsimutid ja pugejad oma kommikarbikestega saadan ka kohe tagasi.

No mitte ei usu, et sa nii vinge mutt oled. Võtad aga kommikarbi vastu ja naeratad ise pugejalikult, siin aga oled kõvatamas. Ära parem luuleta!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See soodne pudipadi ei ole mõttetu, kui tead, mida kingisaaja päriselt kasutab ja saada tahab.

Väikestele lastele on kõige lihtsam teha kingitusi. Küsi nende vanematelt, mida nad tahaksid ja mis tegelased neile praegu meeldivad. Meenuta enda lapsepõlve kingitusi – täiskasvanu vaatest mingi kõige mõttetum plastikust vidin tõi kõige suuremat rõõmu. Ja täiskasvanu vaatest on lastel seda kola nii palju, aga lapsed ei mõtle nii.

No ja kui ikka ei taha kinke teha, siis ei pea. Palju inimesi ütleb, et see aasta otsustasin mitte kingitusi teha, seega ärge mulle ka tehke. Ja ongi sul rahu majas, tuleb ainult öelda. Keegi ei mõtle sellest mingit suurt asja välja.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimestele, kel kõik olemas või üldse täiskasvanutele, on hea kink midagi söödavat. Meil siin Eestis ju nii palju erinevaid väiketootjaid, kes igasugu põnevaid asju valmistavad: mingi vürtsmoos, maitsesinep, väiketalu juustud, mesi, käsitöökommid jne.

Inimestele, kel on kõik olemas ja kes vähegi hindavad head toidukraami ning gurmeed, toovad need (väike)talunikud juba ammu kõik selle nodi regulaarselt koju kätte.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimestele, kel kõik olemas või üldse täiskasvanutele, on hea kink midagi söödavat. Meil siin Eestis ju nii palju erinevaid väiketootjaid, kes igasugu põnevaid asju valmistavad: mingi vürtsmoos, maitsesinep, väiketalu juustud, mesi, käsitöökommid jne.

Inimestele, kel on kõik olemas ja kes vähegi hindavad head toidukraami ning gurmeed, toovad need (väike)talunikud juba ammu kõik selle nodi regulaarselt koju kätte.

No ja siis. Kui on mingi eriti gurmee asi, siis võib juhtuda, et kingid midagi sellist, mida need inimesed pole veel ise avastanud. Ja kui ongi mingi spetsjuustu v maitsemoosi regulaarsed tarbijad, siis normaalset inimest ühe sellise kingituseks saamine ei tohiks nina kirtsutama panna.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimestele, kel on kõik olemas ja kes vähegi hindavad head toidukraami ning gurmeed, toovad need (väike)talunikud juba ammu kõik selle nodi regulaarselt koju kätte.

Ei ole nii. Rahas pole probleemi, aga väga raske on osta inimestelt, kes ei oska korralikult oma tooteid/teenuseid reklaamida või tarnida. Nagu tavaliselt mikroettevõtjad kipuvad olema. Kõige väärtuslikum on aeg – see, mis kulub kuskil internetis otsimise peale, kõnede tegemisele, lollakate kodulehtede uurimisele, mingites facebooki gruppides kellegi tagaajamisele. No ei suuda sellele tegevusele pühenduda kuigi paljud edukad inimesed. Selleks oleks vaja eraldi assistenti. Kui kingitegija selle admin teema enda kanda võtab, siis see juba on hea kingitus – kingitud aeg.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimestele, kel kõik olemas või üldse täiskasvanutele, on hea kink midagi söödavat. Meil siin Eestis ju nii palju erinevaid väiketootjaid, kes igasugu põnevaid asju valmistavad: mingi vürtsmoos, maitsesinep, väiketalu juustud, mesi, käsitöökommid jne.

Inimestele, kel on kõik olemas ja kes vähegi hindavad head toidukraami ning gurmeed, toovad need (väike)talunikud juba ammu kõik selle nodi regulaarselt koju kätte.

Nii võib olla. Kuid kui nii iga asja puhul mõelda, siis ei saagi midagi kinkida. Sellest ei saa ju ilmatut probleemi teha. On ju piisavalt neid teemasid räägitud, et tehakse maha head kommid, ja juustukarbid, mesi ja murakamoosid ja veinid ja konjakid jne. Ikka leitakse, et aga ÄKKI too ei taha või äkki too ei söö või et see on muidu jama. Mina näiteks hindan neid kõiki ja tahan ka ja olen tänulik, kui neid saan.
Kui oma lhedastele kinki teha üldse, siis ehk kinkija veidigi teab, mida saaja sööb või mitte.
Meie suguvõsas lähedaste seas on üks rikas inimene. Ma tean tema eelistusi suuremas osas. Tema ei osta oma le talunike kaupa ega neid juustupakke. Ostab tavalisi sööke. Kallimaid proovib reisidel ja siis ka pärast kirub, et pidi ta raha raiskama, ootas midagi imelist, aga ei olnudki.  St ma tean, millele ta panustab oma raha ja millele mitte. Ta ei osta kõike kallist, mida raha eest saab, sest ta on selline, et teeb valiku. Muidu peab seda nagu raiskamiseks. Või ülemaksmiseks. Ega rikkamate inimeste kinkide tegemiseks ei pea hulluks minema. See, mida tema endale lubada saab, ei ole ju minu asi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kinkide tegemise soov on mul seotud palju üldiselt jõuludega ja jõuluootuse ajaga, mis algab esimese advendiga. Ma ise püüan seda tunnet luua oma kodus ja hinges. Mitte uute jõuluvidinate-kaunistustega, vaid ikka olemasolevatega kombineerides ja natuke kodu kaunistades. Üleliigset sära ei soovi. Ikka vanad ehted ja sama päkapikk aknalauale ja kapist linik. Muusika ka mulle loeb.
Kinke teen oma suurtele lastele ja nende kaaslastele ja esimestele lastelastele. Ka oma õele ja sõbrannale ja emale. Enamasti ma tean nende eelistusi. Et kas keegi sööb juustu või ei söö. Kasutasin juba e-esmaspäeva ja kasutan ka võimaluse korral musta reedet. Näiteks sõbranna saab Joik kinkekarbi ja mees saab meriino pika aluspesukomplekti. Plaanis osta ka paar juustukarpi, kas Andrefarm või kuningate oma. Üks täiskasvanud laps saab lõhna kinkekomplekti.
Kui lapsed oli lapsed, siis mul polnud võimalusi. Hiina plastikauto, mis õhuke ja kohe purunev, oli ülim kink siis. Igal oma aeg, mõtlen.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ei tule head mõtet, siis ei tee kingitust, sest mõttetu pudi ei taha kinkida (parem siis juba piparkoogid ja kommikarp või nt maitsemeede või -teede kinkekarp, need kuluvad ikka ära), aga enamasti ikka on kõrva jäänud, mis inimesele meeldiks, mille kohta ta on öelnud, et oleks vaja või oh, seda tahaks, aga… Või näiteks on endal kodus silma jäänud, et näe, isa õuesussid tahavad jälle väljavahetamist või ta fliisvestis on juba auk sees või kinkisin pika varrega teelusikad, kui need kunagi siiakanti tulid, sest kõigil olid suured kruusid, aga vanad teelusikad ei ulatunud põhjagi.

Aga õnneks on mul väga väike suguvõsa ja kingitusi jõulude ajal jääb alla 10 kogu pere-sugulaste peale, seega on üleelatav ja pingevaba. Ise ei ootagi midagi, sest eks mul on ka kõik olemas (aga mõni ingverimee purk kulub ikka ära nt).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimestele, kel kõik olemas või üldse täiskasvanutele, on hea kink midagi söödavat. Meil siin Eestis ju nii palju erinevaid väiketootjaid, kes igasugu põnevaid asju valmistavad: mingi vürtsmoos, maitsesinep, väiketalu juustud, mesi, käsitöökommid jne.

Inimestele, kel on kõik olemas ja kes vähegi hindavad head toidukraami ning gurmeed, toovad need (väike)talunikud juba ammu kõik selle nodi regulaarselt koju kätte.

No ja siis. Kui on mingi eriti gurmee asi, siis võib juhtuda, et kingid midagi sellist, mida need inimesed pole veel ise avastanud. Ja kui ongi mingi spetsjuustu v maitsemoosi regulaarsed tarbijad, siis normaalset inimest ühe sellise kingituseks saamine ei tohiks nina kirtsutama panna.

Ei muidugi. Lihtsalt see gurmaanile gurmaanitooteid kinkida on sama hea soovitus, kui kinkida raamatukogutöötajale raamat. Ei pane nina kirtsutama ja ÄKKI pole veel lugenud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kivikesi, haldjakesi negatiivse mõttemaailmaga inimestelt. See kogu jama kandub nende kinkijatega edasi. Klatsimutid ja pugejad oma kommikarbikestega saadan ka kohe tagasi.

Ütle mulle, kes on su sõbrad… Miks sa, lilleke, karja ussidega sõbrustad siis, et need kohe sulle kommikarpe tassivad??

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )


Esileht Pereelu ja suhted Kingitused