Esileht Pereelu ja suhted Kingitused

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )

Teema: Kingitused

Postitas:
Kägu

Inimestele, kel kõik olemas või üldse täiskasvanutele, on hea kink midagi söödavat. Meil siin Eestis ju nii palju erinevaid väiketootjaid, kes igasugu põnevaid asju valmistavad: mingi vürtsmoos, maitsesinep, väiketalu juustud, mesi, käsitöökommid jne.

Inimestele, kel on kõik olemas ja kes vähegi hindavad head toidukraami ning gurmeed, toovad need (väike)talunikud juba ammu kõik selle nodi regulaarselt koju kätte.

No ja siis. Kui on mingi eriti gurmee asi, siis võib juhtuda, et kingid midagi sellist, mida need inimesed pole veel ise avastanud. Ja kui ongi mingi spetsjuustu v maitsemoosi regulaarsed tarbijad, siis normaalset inimest ühe sellise kingituseks saamine ei tohiks nina kirtsutama panna.

Ei muidugi. Lihtsalt see gurmaanile gurmaanitooteid kinkida on sama hea soovitus, kui kinkida raamatukogutöötajale raamat. Ei pane nina kirtsutama ja ÄKKI pole veel lugenud.

Egs seda nn gurmeed ei pea kinkima üldse gurmeeinimestele. Siis pole ka ohtu, et gurmeed on ennast nii täis gurmeetanud, et nad ei tea isegi, mida tahavad, küllastunud. Üleküllastunud asjadest ja gurmeest inimestele võib teha hoopis lihtsama kingi. Neil pole probleemi, nemad saavad kõike  ise omale lubada. Ka mulle meeldib gurmee, aga ma ei tarbi seda nii palju, et see poleks enam eriline asi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega rikkamate inimeste kinkide tegemiseks ei pea hulluks minema. See, mida tema endale lubada saab, ei ole ju minu asi.

Kindlasti mitte, aga sama lihtne on ju sinu kirjeldatud väga kokkuhoidlikule aga rikkale mehele näiteks väike fotoalbum paari pildiga või uus kassi ronimispuu (kui tal kass on 🙂 🙂 ). Ei pea trügima rindele kalli konjaki või krokodillinahast rahakotiga. Lihtsalt mõtled, mida ta võiks tahta. Kui ta on malehuviline, siis ilmselgelt tal on malekomplekt olemas ja ninasarvikusarvest komplekt võiks teda panna kulmu kortsutama. Näiteks meie tuttavale rikkurile kinkisid sugulased kaks kitse Aafrikas. On selline heategevus, et saad osta väga vaestele kitse ja siis saad vastu foto, kus on kits ja sinu nimega silt ja neid fotosid tuleb paar aastat paar korda aastas. Tulemus oli see, et suht kitsi rikkur ostis sinna külla veel 40 kitse. Nii vaimustatud oli ta kingitusest.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimestele, kel kõik olemas või üldse täiskasvanutele, on hea kink midagi söödavat. Meil siin Eestis ju nii palju erinevaid väiketootjaid, kes igasugu põnevaid asju valmistavad: mingi vürtsmoos, maitsesinep, väiketalu juustud, mesi, käsitöökommid jne.

Inimestele, kel on kõik olemas ja kes vähegi hindavad head toidukraami ning gurmeed, toovad need (väike)talunikud juba ammu kõik selle nodi regulaarselt koju kätte.

No ja siis. Kui on mingi eriti gurmee asi, siis võib juhtuda, et kingid midagi sellist, mida need inimesed pole veel ise avastanud. Ja kui ongi mingi spetsjuustu v maitsemoosi regulaarsed tarbijad, siis normaalset inimest ühe sellise kingituseks saamine ei tohiks nina kirtsutama panna.

Ei muidugi. Lihtsalt see gurmaanile gurmaanitooteid kinkida on sama hea soovitus, kui kinkida raamatukogutöötajale raamat. Ei pane nina kirtsutama ja ÄKKI pole veel lugenud.

Egs seda nn gurmeed ei pea kinkima üldse gurmeeinimestele. Siis pole ka ohtu, et gurmeed on ennast nii täis gurmeetanud, et nad ei tea isegi, mida tahavad, küllastunud. Üleküllastunud asjadest ja gurmeest inimestele võib teha hoopis lihtsama kingi. Neil pole probleemi, nemad saavad kõike ise omale lubada. Ka mulle meeldib gurmee, aga ma ei tarbi seda nii palju, et see poleks enam eriline asi.

Meenub mu ämm. Tema…püha taevas, kuidas seda hõimlussidet nimetatakse…ühe teise poja ämm kinkis talle korvitäie paremat gurmeed. Stockmanni korv, ümber pakitud suuremaks ja lisatud veel hulk asju. Ämm, kes ei ole gurmeeinimene, suuris sellest suurest korvist tarbida vaid kohvi ja seda ka pika hambaga. Ei mingi hallitusjuust ega prosciutto ega ammugu angerjas marinaadis ei pannud tema silma särama. Vuih, vuih, vuih, vuih ja vuih. Lõpuks maandus 9/10 sellest korvist meil. Seega vat gurmeetoitu ärgem küll pakkugem mitte-gurmeeinimestele. Ka tööl kuulen, kes ei söö krevette, kes oliive, kes parti, kes talle, kes vinnutatud liha, kes sparglit, kes kitsejuustu, kes mida. Söök on väga teadmisi vajav kink.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kinke teeme lastele ning lähemate täiskasvanute vahel. Ämmad-äiad ja vanemad saavad kas mingi konkreetse asja, mida ise on soovinud või kui inspiratsiooni ei ole siis korvi söödavaga (juustud, juustumoosid, mingeid huvitavaid snäkke). Kingikorvi komplekteerin ise vastavalt saaja maitsele. Täiskasvanute vahel on meil populaarseks kingiks raamatud. Just sellised teosed, mis veidi kallimad ja mida loeks korduvalt oma riiulist aga ise osta hästi ei raatsi. Lastele üritan pigem kinkida arendavaid mänguasju, Legod ja muud konstruktorid näiteks. Oleneb muidugi lapse huvidest ka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega rikkamate inimeste kinkide tegemiseks ei pea hulluks minema. See, mida tema endale lubada saab, ei ole ju minu asi.

Kindlasti mitte, aga sama lihtne on ju sinu kirjeldatud väga kokkuhoidlikule aga rikkale mehele näiteks väike fotoalbum paari pildiga või uus kassi ronimispuu (kui tal kass on ???? ???? ). Ei pea trügima rindele kalli konjaki või krokodillinahast rahakotiga. Lihtsalt mõtled, mida ta võiks tahta. Kui ta on malehuviline, siis ilmselgelt tal on malekomplekt olemas ja ninasarvikusarvest komplekt võiks teda panna kulmu kortsutama. Näiteks meie tuttavale rikkurile kinkisid sugulased kaks kitse Aafrikas. On selline heategevus, et saad osta väga vaestele kitse ja siis saad vastu foto, kus on kits ja sinu nimega silt ja neid fotosid tuleb paar aastat paar korda aastas. Tulemus oli see, et suht kitsi rikkur ostis sinna külla veel 40 kitse. Nii vaimustatud oli ta kingitusest.

Näed, sulle jäi mulje, et minu kirjeldatud rikas on väga kokkuhoidlik. Minu meelest mitte. Ta lihtsalt ei tarbi kõike, mida raha eest saab. Teeb lihtsalt valikuid. Mis võib tunduda mõnele teisele imelik, et mida see siis tähendab! raha on, aga ei ostagi kogu aeg asju! Näiteks kallis tehnika, alates autost kuni kodutehnikani välja, kuid sööb mittegurmeed, ütleb, et kartul kaste ja ühepajatoit või keedetud liha ja kohuppim kisselliga on kõige parem.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega rikkamate inimeste kinkide tegemiseks ei pea hulluks minema. See, mida tema endale lubada saab, ei ole ju minu asi.

Kindlasti mitte, aga sama lihtne on ju sinu kirjeldatud väga kokkuhoidlikule aga rikkale mehele näiteks väike fotoalbum paari pildiga või uus kassi ronimispuu (kui tal kass on ???? ???? ). Ei pea trügima rindele kalli konjaki või krokodillinahast rahakotiga. Lihtsalt mõtled, mida ta võiks tahta. Kui ta on malehuviline, siis ilmselgelt tal on malekomplekt olemas ja ninasarvikusarvest komplekt võiks teda panna kulmu kortsutama. Näiteks meie tuttavale rikkurile kinkisid sugulased kaks kitse Aafrikas. On selline heategevus, et saad osta väga vaestele kitse ja siis saad vastu foto, kus on kits ja sinu nimega silt ja neid fotosid tuleb paar aastat paar korda aastas. Tulemus oli see, et suht kitsi rikkur ostis sinna külla veel 40 kitse. Nii vaimustatud oli ta kingitusest.

Näed, sulle jäi mulje, et minu kirjeldatud rikas on väga kokkuhoidlik. Minu meelest mitte. Ta lihtsalt ei tarbi kõike, mida raha eest saab. Teeb lihtsalt valikuid. Mis võib tunduda mõnele teisele imelik, et mida see siis tähendab! raha on, aga ei ostagi kogu aeg asju! Näiteks kallis tehnika, alates autost kuni kodutehnikani välja, kuid sööb mittegurmeed, ütleb, et kartul kaste ja ühepajatoit või keedetud liha ja kohuppim kisselliga on kõige parem.

Jah ja siis sa ju tead, mida talle kinkida 🙂 Kõik korras. Mul oleks 30 ideed kohe, mida pakkuda, aga ei tea su rahakotti. Alates pikksilmast tähtede vaatamiseks kuni läbi terve kirju võimaluste maa kuni linnusöögimajani.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega rikkamate inimeste kinkide tegemiseks ei pea hulluks minema. See, mida tema endale lubada saab, ei ole ju minu asi.

Kindlasti mitte, aga sama lihtne on ju sinu kirjeldatud väga kokkuhoidlikule aga rikkale mehele näiteks väike fotoalbum paari pildiga või uus kassi ronimispuu (kui tal kass on ???? ???? ). Ei pea trügima rindele kalli konjaki või krokodillinahast rahakotiga. Lihtsalt mõtled, mida ta võiks tahta. Kui ta on malehuviline, siis ilmselgelt tal on malekomplekt olemas ja ninasarvikusarvest komplekt võiks teda panna kulmu kortsutama. Näiteks meie tuttavale rikkurile kinkisid sugulased kaks kitse Aafrikas. On selline heategevus, et saad osta väga vaestele kitse ja siis saad vastu foto, kus on kits ja sinu nimega silt ja neid fotosid tuleb paar aastat paar korda aastas. Tulemus oli see, et suht kitsi rikkur ostis sinna külla veel 40 kitse. Nii vaimustatud oli ta kingitusest.

Näed, sulle jäi mulje, et minu kirjeldatud rikas on väga kokkuhoidlik. Minu meelest mitte. Ta lihtsalt ei tarbi kõike, mida raha eest saab. Teeb lihtsalt valikuid. Mis võib tunduda mõnele teisele imelik, et mida see siis tähendab! raha on, aga ei ostagi kogu aeg asju! Näiteks kallis tehnika, alates autost kuni kodutehnikani välja, kuid sööb mittegurmeed, ütleb, et kartul kaste ja ühepajatoit või keedetud liha ja kohuppim kisselliga on kõige parem.

Jah ja siis sa ju tead, mida talle kinkida ???? Kõik korras. Mul oleks 30 ideed kohe, mida pakkuda, aga ei tea su rahakotti. Alates pikksilmast tähtede vaatamiseks kuni läbi terve kirju võimaluste maa kuni linnusöögimajani.

Jah, ma polegi öelnud, et ei tea. 🙂  Mulle aga sina ei peakski kinkima, kuna sa mind ei tunne. Kinke aga tehakse oma lähedastele, ja siis enamasti on ka kinkijal teada teiste söödavused ja soovid. Võõrale eriti ei tehtagi ju. Natuke küsiks, et mis minu rahakotti ei tea? Kingitus tehakse ju enda rahakoti järgi, mitte kingi saaja järgi? Ega ma  rikkurile ei hakkaks sellepärast kallimat kinki tegema,  pigem teen vastupidi. Kallima kingi saab ehk see, kes minust kehvemas seisus.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Natuke küsiks, et mis minu rahakotti ei tea? Kingitus tehakse ju enda rahakoti järgi, mitte kingi saaja järgi? Ega ma  rikkurile ei hakkaks sellepärast kallimat kinki tegema,  pigem teen vastupidi. Kallima kingi saab ehk see, kes minust kehvemas seisus.

Mõistlik, vahva. Aga mina ise ei vaataks niivõrd oma rahakotti, vaid mis teist rõõmustaks. Kui vaesemat sugulast rõõmustaks teadaolevalt kott kartulit ja kaks peakapsast, siis ta saab need pluss karbi kommi ja puuvilju, mitte ei torma ma kohale uhiuue salongivärske Honda CRVga. Ja kui rikast mu teada rõõmustavad huvitavad asjad, sest kalleid jaksab ta ise osta, siis kingin talle kasvõi aastapileti Botaanikaaeda või ndebelede poolt tehtud jalamati hinnaga 1.20 eurot. Sest tunnen ju neid, kellele kingin, seega toimin vastavalt.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See asjade edasilükkamine… mis see peene sõnaga oli, jõulude puhul küll ei kehti. Kui su sõber sugulane midagi jaanipäeva aegu soovib, siis jõuluks on ta selle juba ära ostnud või leiab et polegi vaja. Sama laste soovidega. Võib olla et 3 kuud tagasi oli see nii suur unistus. Aga see oli.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Natuke küsiks, et mis minu rahakotti ei tea? Kingitus tehakse ju enda rahakoti järgi, mitte kingi saaja järgi? Ega ma rikkurile ei hakkaks sellepärast kallimat kinki tegema, pigem teen vastupidi. Kallima kingi saab ehk see, kes minust kehvemas seisus.

Mõistlik, vahva. Aga mina ise ei vaataks niivõrd oma rahakotti, vaid mis teist rõõmustaks. Kui vaesemat sugulast rõõmustaks teadaolevalt kott kartulit ja kaks peakapsast, siis ta saab need pluss karbi kommi ja puuvilju, mitte ei torma ma kohale uhiuue salongivärske Honda CRVga. Ja kui rikast mu teada rõõmustavad huvitavad asjad, sest kalleid jaksab ta ise osta, siis kingin talle kasvõi aastapileti Botaanikaaeda või ndebelede poolt tehtud jalamati hinnaga 1.20 eurot. Sest tunnen ju neid, kellele kingin, seega toimin vastavalt.

Eks ma seda kindlasti teengi, mis võiks saajat rõõmustada. See tähendabki sama, mida ütlesin, et tean eelistusi. Seda see tuttavatele tegemine tähendab. Pluss oma võimalused.

Kapsaga seoses meenus siit kuskilt teemast  mitte ammu toidupanga mingi yeema, kus keegi kirjutas, et võib viia kuskile kapsaid vms ja sai süüdistusi, et tolmas. Lihtsalt meenus, et keelati ära, mitte sulle etteheiteks.. pigem naljaks, kui hulle on ikka.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teile meeldib teha jõulekinke? Keegi, kellele meeldib, võiks rääkida sellest, kuidas ta mõtleb. Äkki ma suudan selle mõtte omaks võtta ja ka nautima hakata. Iga aasta enne jõule ajab see ohkama. Pea on tühi, mida kinkida. Pudipadi tundub mõttetu. Midagi suuremat on kallis ja ei tea kas meeldib. Või on juba olemas. Siis veel väikeste sugulaste kingid. Samamoodi on neil juba küllalt asju. Nii ei oskagi midagi osta. Lähen poodi, vaatan, kaalun, mõtlen ja nii raske on see mulle.

Äkki jõuad niikaugele, et kinke ei tee. Ok, lapsed veel ise ei teeni ja ootavad asju, aga täiskasvanud. Milleks? Sina kingid õele raamatu, tema kingib raamatu vastu.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on aastaid tagasi juba pereringis kokku lepitud, et täiskasvanud omavahel suuri kinke ei tee. Saame perega kokku (vanemad, mu õde-vend, nende lapsed, minu lapsed, väimehed, miniad jne). Ei tee eraldi kinke ka õe või venna lastele, või nemad minu lastele. Alguses jändasime sellega, uurisime, mida osta, ja käis juba pikalt ette valmistumine. Siis leidsime, et selle ühise jõuluistumise jaoks on lihtsam, kui iga vanem võtab ise oma lapse jaoks kingi kaasa (lapsed on lasteaiavanusest ülikoolini, nii et iga vanem teab paremini oma lapse soove). Täiskasvanutele sümboolsed pakid, nt vanaemale-vanaisale apteegi kinkekaart, kohvipakk, mesi, pähklikorv, mingi lemmikjook jne. Katsume teha sellised väiksed kingid, mida saab ära tarvitada, mitte nipsasju või ebavajalikke asju. Et jõulud ei lõpeks asjade kuhjaga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teile meeldib teha jõulekinke? Keegi, kellele meeldib, võiks rääkida sellest, kuidas ta mõtleb. Äkki ma suudan selle mõtte omaks võtta ja ka nautima hakata. Iga aasta enne jõule ajab see ohkama. Pea on tühi, mida kinkida. Pudipadi tundub mõttetu. Midagi suuremat on kallis ja ei tea kas meeldib. Või on juba olemas. Siis veel väikeste sugulaste kingid. Samamoodi on neil juba küllalt asju. Nii ei oskagi midagi osta. Lähen poodi, vaatan, kaalun, mõtlen ja nii raske on see mulle.

Ei pea ju tegema. Paljud võib-olla hingavad kergendatult, kui ei pea jõuluajal igasugu träni vastu võtma. Väikestele sugulastele kingi pakk piparkoogitainast ja mõni huvitav piparkoogivorm, las küpsetavad. Pole vaja kõik neid mänguasju, puslesid, legosid jne, seda enam, et sa tea ju, mis neil juba olemaski võib olla, või kas mõni selle aasta popp asi juba perel endal nö jõuluvananimekirjas pole ja lapsele ostetud. Kui jõulude ajal sugulastel külas käid, osta midagi külakostiks kaasa, ei ole vaja ju kõigile eraldi kinke teha, kellega jõuluajal kohtutakse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mulle meeldib väga isetehtud (ja väiketootjate) hoidiseid saada – aga pigem sellist kindlat klassikat, ilma mingite viguriteta. Aus moos puuviljast-marjast, ilma soola, tomati või tšillita…

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellele sa kinke teed? ei pea ju tegema kõigile kingitusi. Ammugi väikestele sugulastele. See väikestele sugulastele on tore täpselt nii kaua, kuni kõikidel õdedel-vendadel on lapsed ja siis ei viitsita enam. meie suguvõsas lõppeski ära, kui mina kolmanda õena sain ka lapsed ja palusin, et ärgu tehtagu minu lastele kingitusi. Siis lõpetasid õed ka üksteise lastele kinkide tegemise, said vist ise ka aru, et no kaua sa jõuad mõelda neid kinke välja.

Mehelt küsin otse, on saanud nii vajalikke tööriistu kui ka riideid – täpselt mida ise küsib. Tegelikult me mehega teemegi rohkem laste pärast, et kuidas siis jõuluvana meile miskit ei too, me ka ju head lapsed olnud. Aga kui lapsed suuremad, siis ma tahaks seda lõpetada.

Õdedele ma ei tee ja mees ka oma õdedele mitte. Mina teen oma õdedega mingi ühiskingi emale – et ei oleks ka hunnikus pudipadi vaid üks asjalikum kink. Mehe peres teevad küll mees ja tema õed oma vanematele eraldi kingi, nii et seal on olnud ka pudipadi nagu küünlad jmt

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimestele, kel on kõik olemas ja kes vähegi hindavad head toidukraami ning gurmeed, toovad need (väike)talunikud juba ammu kõik selle nodi regulaarselt koju kätte.

Ei ole nii. Rahas pole probleemi, aga väga raske on osta inimestelt, kes ei oska korralikult oma tooteid/teenuseid reklaamida või tarnida. Nagu tavaliselt mikroettevõtjad kipuvad olema. Kõige väärtuslikum on aeg – see, mis kulub kuskil internetis otsimise peale, kõnede tegemisele, lollakate kodulehtede uurimisele, mingites facebooki gruppides kellegi tagaajamisele. No ei suuda sellele tegevusele pühenduda kuigi paljud edukad inimesed. Selleks oleks vaja eraldi assistenti. Kui kingitegija selle admin teema enda kanda võtab, siis see juba on hea kingitus – kingitud aeg.

Suur meepurk, (või 1 kg “ämber”) kallid kohvioad, juustassortii, miks need sobima ei peaks? (lähevad käiku siis kui eelnev varu otsa saab, juhul kui sulle tundub et  hetkel kõik olemas)

Laadalt naturaalne käsitööseep, kätepalsam – Eesti käsitöö  on nii kallis ja jõukamatele väga sobiv

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägin siis ausalt ära, kuidas mul on. Ja püüan ära kannatada, kui sõimata saan. Sündinud lihtsasse väikese sissetulekuga perre vene ajal. Kõik asjad, eriti välismaa asjad, olid lapsena imelised. Rootsi pastapliiatsist või Soome kustukummist oli nädalateks hea meel. Ruuduke Marabou šokolaadi maitses taevalikult. Hiljem kui sugulased Soomest 150 l prügikotitäite kaupa humanitaarabi T-särke, teksaseid ja jopesid tõid, olime lastega oi kui rõõmsad. Aga vahepeal olen omandanud lisaharidust, saanud korraliku palgaga tööle ja sisustanud kodu. Maksnud laste hariduse eest ja saatnud nad pesast välja. Nüüd on palk, millest jääb iga kuu kõrvale panna ka siis, kui ostan poest iga päev sööki mis meeldib ja riideid ja teatripileteid ja mida hing ihkab. Ja vaat sellisele minale enam asjade kingiks saamine rõõmu ei tee. Seda enam, kui tean, et kinkijale oleks endale see minu peale kulutatud 20 eurot palju rohkem ära kulunud. Nüüd tahaksin sõpru ja lähedasi niisama söögilauas võõrustada ja koos aega veeta, kaasatoodud pakid tekitavad pigem piinlikkust, kommi ei söö. Kõlab ülbelt, aga nii on. Juhuslikud asjad ei tee enam rõõmu, vaid need mille olen ise valinud ja oma raha eest soetanud. Rõõmu teevad inimesed, kes helistavad, küsivad, kuidas läheb, astuvad läbi või kutsuvad enda juurde kohvile. Aeg, mis teine inimene sinuga veedab, on kõige kallim kingitus tänases päevas.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga tegelikult ju rikkal inimesel pole ka “kõike” olemas. VAjalikke asju leiab alati, aga vot kuidas sa tead täpselt, mida on vaja ja missugust on vaja jne, see on raske osa. Aga igaühele leiab midagi, mida nagu vaja oleks. Kui tõesti ei tule midagi pähe, siis küll küsin. Ja ei pea rikkale inimesele raha või kallist asja kinkima, vastupidi, eriti kui kinkija ise ei ole nii heal järjel, see tekitab hoopis piinlikkust, et miks sa oma raha minu ja kingituste peale kulutad (vahel veel mõttetult), kui omal vaja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

asjade kingiks saamine rõõmu ei tee. Seda enam, kui tean, et kinkijale oleks endale see minu peale kulutatud 20 eurot palju rohkem ära kulunud. Nüüd tahaksin sõpru ja lähedasi niisama söögilauas võõrustada ja koos aega veeta, kaasatoodud pakid tekitavad pigem piinlikkust, kommi ei söö. Kõlab ülbelt, aga nii on.

aga samas sa pead aru saama, et mõnele inimesele on väga oluline kingiga külla tulla. Pole siis vaja seda ära põlata, pigem austa tema pingutust. Ma ei ole mingi kingihull, aga külla minnes võtan ikkagi midagi kaasa – ideaalis lepime kokku, et tulija toob magusa/veini/puuviljad.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See asjade edasilükkamine… mis see peene sõnaga oli, jõulude puhul küll ei kehti. Kui su sõber sugulane midagi jaanipäeva aegu soovib, siis jõuluks on ta selle juba ära ostnud või leiab et polegi vaja. Sama laste soovidega. Võib olla et 3 kuud tagasi oli see nii suur unistus. Aga see oli.

Alati saab osta ajatuid asju, mis meeldivad niikuinii. Lõpuks kui ostad mehevend Raigole drooni ja ta vahepeal on hankinud ühe, kingid oma vennale Raidole. On olemas asju, mis meeldivad igale mehele, näiteks.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka ei võta kingitusi. Kutsele kirjutan alati, et palun kingitusi mitte tuua. Kui on jõulud, ütlen ka, et mina kinki ei soovi. Esimesed paar aastat natuke imestati, praegu juba paarkümmend aastat toetatakse ehk kapinurhgale sünnipäeva puhul veinipudel, aga enamus tuleb ilma. Sest seda oen ma palunud.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka ei võta kingitusi. Kutsele kirjutan alati, et palun kingitusi mitte tuua. Kui on jõulud, ütlen ka, et mina kinki ei soovi. Esimesed paar aastat natuke imestati, praegu juba paarkümmend aastat toetatakse ehk kapinurhgale sünnipäeva puhul veinipudel, aga enamus tuleb ilma. Sest seda oen ma palunud.

Mina näiteks ei soovi minna külla, kus küllakutsuja näitab selgelt oma põlgust ja üleolekut.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka ei võta kingitusi. Kutsele kirjutan alati, et palun kingitusi mitte tuua. Kui on jõulud, ütlen ka, et mina kinki ei soovi. Esimesed paar aastat natuke imestati, praegu juba paarkümmend aastat toetatakse ehk kapinurhgale sünnipäeva puhul veinipudel, aga enamus tuleb ilma. Sest seda oen ma palunud.

Mina näiteks ei soovi minna külla, kus küllakutsuja näitab selgelt oma põlgust ja üleolekut.

Mismoodi see põlgust üles näitab, kui inimene palub kingitusi mitte tuua 🙂 Vastupidi, see on ju tore, et ometi üks ei küsigi ümbrikku vaid tahab niisama sõpru näha. Ega ta siis ukse taha ei viska, kui lilleõie kaasa võtad.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei meeldi kinke teha ega saada. Minu eelarve on täpselt selline, et tulen üsna normaalselt toime ja saan isegi veidi säästa, et tulevikus lapsi koolitada. Aga iga lisakulutus tähendab, et see muidu Ok eelarve läheb paigast ära. Kui ma teaksin, et seda üsna odavat kingitust, mida kinkida jaksan, teisel tõesti vaja läheb, no siis mul ei ole kahju. Aga ma ei tea, enamasti ei ole inimestel mitte midagi nende kingitustega peale hakata. Ma ise ei oska kunagi öelda, mida ma kingiks tahan, sest tõesti vajalikud ja igatsetud asjad olen ise juba ära ostnud. Ja kuna ma ise ei oska midagi tahta, ei suuda ma välja ka mõelda, mida teised võiksid tahta. See on minu jaoks tohutu stress. Kui teine osapool on vähegi nõus, siis lepin kokku, et kinke ei tee, naudime lihtsalt ühist vestlemist ja kohvijoomist ja kaasa võtame toitu just nii palju, et ise kohe ära jõuame süüa.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka ei võta kingitusi. Kutsele kirjutan alati, et palun kingitusi mitte tuua. Kui on jõulud, ütlen ka, et mina kinki ei soovi. Esimesed paar aastat natuke imestati, praegu juba paarkümmend aastat toetatakse ehk kapinurhgale sünnipäeva puhul veinipudel, aga enamus tuleb ilma. Sest seda oen ma palunud.

Mina näiteks ei soovi minna külla, kus küllakutsuja näitab selgelt oma põlgust ja üleolekut.

Mismoodi see põlgust üles näitab, kui inimene palub kingitusi mitte tuua ???? Vastupidi, see on ju tore, et ometi üks ei küsigi ümbrikku vaid tahab niisama sõpru näha. Ega ta siis ukse taha ei viska, kui lilleõie kaasa võtad.

Mina ei soovi kingitusi, aga kui on näiteks loosipakid, siis muidugi võtan vastu. Kingitusi ise teen! Sõbrad-sugulased ammu teavad, et kinke ei taha. Päris käed taskus ei tule eriti vist keegi paraku. Ega ma ju vaata ega jäta meelde. Laualt ikka avastan mõne veinipudeli, mis pole minu kapist või toob keegi kaardi ja lilled. Kuna mul on novembris sünnipäev, siis kümnest külalisest keegi näiteks oli toonud D-vitamiini purgi. Paar lillekimpu oli ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka ei võta kingitusi. Kutsele kirjutan alati, et palun kingitusi mitte tuua. Kui on jõulud, ütlen ka, et mina kinki ei soovi. Esimesed paar aastat natuke imestati, praegu juba paarkümmend aastat toetatakse ehk kapinurhgale sünnipäeva puhul veinipudel, aga enamus tuleb ilma. Sest seda oen ma palunud.

Mina näiteks ei soovi minna külla, kus küllakutsuja näitab selgelt oma põlgust ja üleolekut.

Aga enamikel inimestel on ju asju tänapäeval niigi palju, vajalikud asjad olemas. Külalistele laua jaksab enamus inimesi ka ise katta. Mul on viimastel aastatel päris paljud kingid edasikinkimist leidud. Ei kasuta vannisoola, kuna ma ei käi vannis. Ei kanna suuri kaelaehteid, ei tarbi suurtes kogustes komme jne. Osad siiski arvavad, et kindlasti peab kinke tegema ja see peab kindlasti olema mingi käegakatsutav ese.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kivikesed ja kristallikesed ei tööta niiehknas, saa või USA presidendilt endalt neid.

Muidugi ei tööta, aga halva inimes käest saadud asjad on ka halvad.

Oma viga, miks suhtled siis inimestega, kes mingeid veidraid kinke pidevalt teevad. Tundub, et saad neid tihti, oled nii tige

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga enamikel inimestel on ju asju tänapäeval niigi palju, vajalikud asjad olemas. Külalistele laua jaksab enamus inimesi ka ise katta.

On väga vägivaldne enamuse ja enamike eest rääkida. Millegipärast on neid kõigi ja lausa kogu rahva nimel kõnelejaid aasta-aastalt rohkem.
Saan aru, et selle sisse on hea faktipuudusi ja mitte iseenda eest kõnelemise argust peita, aga nii on vale ja ebapädev. Lähenemas on pühad – tahate või mitte, aga puudutab see meid kõiki -, ning hakkavad ilmuma annetuskampaaniad ja Perekooli teemad, et laud on kasin ja jõuluvana kingikott hoopis tühi. Need inimesed ei käi sinu enamuse ja enamike alla. Seega kui tahad suurustavalt rääkida, ole sõnastusega täpsem.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamik inimesi, sõdureid, vanureid teab

Enamus teab (ei kirjutata enam keda, kasutatakse iseseisvalt)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga enamikel inimestel on ju asju tänapäeval niigi palju, vajalikud asjad olemas. Külalistele laua jaksab enamus inimesi ka ise katta.

On väga vägivaldne enamuse ja enamike eest rääkida. Millegipärast on neid kõigi ja lausa kogu rahva nimel kõnelejaid aasta-aastalt rohkem.

Saan aru, et selle sisse on hea faktipuudusi ja mitte iseenda eest kõnelemise argust peita, aga nii on vale ja ebapädev. Lähenemas on pühad – tahate või mitte, aga puudutab see meid kõiki -, ning hakkavad ilmuma annetuskampaaniad ja Perekooli teemad, et laud on kasin ja jõuluvana kingikott hoopis tühi. Need inimesed ei käi sinu enamuse ja enamike alla. Seega kui tahad suurustavalt rääkida, ole sõnastusega täpsem.

Kuidagi on ilma inimesi tundmata raske määraata ja hinnata nende majanduslikku olukorda. See võib olla raske, aga võib olla oskus mitte majandada ja kulutada valedele asjadele söögiraha ära. Oli aeg, kus see oli selgem. Ja alati on olnud neid ka, kes räägivad, et midagi pole, süüa pole, aga tegelikult siiski on ja ehk rohkemgi, kui neil, kes aitavad. Minu jaoks loob selle segaduse asjadeküllus, asjadehullus ja inimeste väline tuunimine. Neil võib olla kodus lage söögialud. Ja nad arvavad, et teistel on imeasjad seal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )


Esileht Pereelu ja suhted Kingitused