Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kingiümbrik täiskasvanule

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 107 )

Teema: Kingiümbrik täiskasvanule

Postitas:
Kägu

Kas teil on mingi süsteem, kellele ja kui palju kingiks ümbrikku panete? Hiljutine iseenda juubelikogemus ütles, et inimesed panevad väga erinevalt, lausa piinlik oli mõnest ümbrikust mitutsadat eurot võtta, kui teadsin, et tegelikult selles peres pole mingit rikkust. Ja enda häbiks avastasin, et nii vähe kui ma ise olen harjunud panema, panid vähesed – mina olen pannud 50 (mehega kahe peale), see on tundunud sihuke paras summa, aga ilmselt ei ole. Mis teie skaala on?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Milleks jälle see teema? Nagu isegi kogesid – skaala on väga erinev ja erilist mõtet pole siin selle üle kakelda.
Üht küll ütleks – kui on teada, et “rikkust külalistel pole”, siis säästaks neid üldse sellest dilemmast ja ei küsiks kingitust ümbrikus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavaline sünnipäev 50eur/nägu, juubel pulm 100eur/nägu

Please wait...
Postitas:
Kägu

Milleks jälle see teema? Nagu isegi kogesid – skaala on väga erinev ja erilist mõtet pole siin selle üle kakelda

Küsimus oli, et milline on teie skaala, olgu ta mistahes erinev. Mingit kaklust pole plaanis, kui just sina siin hagu ei anna ja tühjast tüli üles ei tõmba. Ja mis mõttes jälle? Mina ei ole kohanud mingit kingiümbriku teemat siin hiljuti ja kui on, siis palun viita. Pereelu all olev pulmaümbriku teema ei loe, see on hoopis teine teema.

Üht küll ütleks – kui on teada, et “rikkust külalistel pole”, siis säästaks neid üldse sellest dilemmast ja ei küsiks kingitust ümbrikus.

Palun täpsusta, kuidas ma seda peaks “mitte küsima” – ma polegi küsinud, inimesed ise toovad, mida soovivad. Enamik soovib tuua ümbrikku. Minu poolest tulgu kasvõi ilma, aga keegi ju ei tule. Ise tuleksid või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igaüks vastavalt oma võimalustele.
Täiskasvanule 30-50€.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Milleks jälle see teema? Nagu isegi kogesid – skaala on väga erinev ja erilist mõtet pole siin selle üle kakelda.

Nad ei viitsi ju kodukorda lugeda:

3.3. Enne kirjutamist veenduge, et sel teemal juba ei ole postitusi, kasutage otsinguks märksõnu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üle sünnipäeva täituva numbri mitte mingil juhul. Ega ma sünnipäevale ei osta oma peoosalust.
Pulma oleneb, kelle oma. Kui oma lapse siis ilmselt ongi kingiks korraldus ja rahastus. Kui sugulase vōi tuttava siis nii vähe kui vōimalik ja nii palju, kui saan. Kindlasti üle 100€ perekonnana ei maksa, kui just ei ole eriti lahke ja armastusväärne inimene. Siis vōib ka rohkem panna. Õnneks neid on vähe rääkimata sellest, et pulmapeole pääsebki tänapäeval harva. Kōigile meeldib ju niisama koos tillerdada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Palun täpsusta, kuidas ma seda peaks “mitte küsima” – ma polegi küsinud, inimesed ise toovad, mida soovivad. Enamik soovib tuua ümbrikku. Minu poolest tulgu kasvõi ilma, aga keegi ju ei tule. Ise tuleksid või?

minu abikaasa pidas väikses ringis juubelit ja palus, et inimesed ei tooks kingitusi – ainult ühed tulid kingitusega. seltskond oli selline, et kellelgi ei oleks olnud raskusi 100-200 € ümbrikku panemisega, aga õnneks suutsid kõik aru saada, mida kutsuja ütles. mõttetu on vahetada neid ümbrikke, kui juubilar suudab ise ka oma peo eest maksta.

kui pidu jääks ümbriketa pidamata, siis on teine asi. käisin isegi hiljuti sellisel juubelil, kus sünnipäevalaps paluski ümbrikku, et katta peo korraldamise kulusid, sest suur pidu oli ta unistus. aus lähenemine, suur vaevanägemine (nt söögid olid suures osas ise valmistatud).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas teil on mingi süsteem, kellele ja kui palju kingiks ümbrikku panete? Hiljutine iseenda juubelikogemus ütles, et inimesed panevad väga erinevalt, lausa piinlik oli mõnest ümbrikust mitutsadat eurot võtta, kui teadsin, et tegelikult selles peres pole mingit rikkust. Ja enda häbiks avastasin, et nii vähe kui ma ise olen harjunud panema, panid vähesed – mina olen pannud 50 (mehega kahe peale), see on tundunud sihuke paras summa, aga ilmselt ei ole. Mis teie skaala on?

Miks sa siis ei kuuluta enne sünnipäeva, et palun MITTE ümbrikke tuua? Tooge lotopileteid või lillesibulaid.
See “lausa piinlik” on ikka küll väga suurte jutumärkidega sul kirjas.
Ja kui vägisi ja agressiivselt topitakse, anna tagasi pärast pidu või sokuta tooja käekotti vm.
Ausam oleks kirjutada, et väga meeldiv oli.

Mina raha ei kingi. Uurin enne mida soovitakse ja kui ei öelda midagi konkreetset, ei viigi muud kui lilli või saaja maitse järgi alkoholipudeli. Meil mõistlik tutvusringkond ka – keegi ei käi peol kingi või seaprae pärast. Järjest enam hakkavad need ümbrikud ka moest kaduma.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ümbrikusse panen kaardi. Mul ei ole kerjustest sõpru ja kui kellelgi on elus rahaliselt raske periood, ma annan kui küsitakse täitsa niisama, ei tee seda pidupäevadel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minule ümbrikud meeldivad. On hea lihtne kinki teha ja ise pidu korraldades on ka hea osa raha tagasi saada. Kogu summat niikuinii ei saa tagasi, peo korraldamine on kallis. Mulle meeldivad korralikud peod, kui on üüritud restoran vm koht, tellitud bänd ja proffide tehtud maitsvad ning huvitavad toidud. Eriti ei meeldi, kui sünnipäev on kitsas korteris, mugitakse põlve pealt kartulisalatit, tädi küünarnukk ribidesse toksimas. Sellest tulenevalt arvestan kingisumma puhul alati ka tehtud kulutusi, ehk kas on lihtne, odav kodupidu, või tõeline suur pidu, kuhu on raha kulutatud ja korraldamisega vaeva nähtud.
Kui on lihtne kodupidu ja mitte ümmargune sünnipäev, siis raha kingiks ei viiks. Kui on veinisõber, viiks pudeli head veini või vahuveini, mingi kallima lille a la orhidee.
Väljas toimuvaks juubelisünnipäevaks kahe inimese kohta paneks ümbrikku 100 €. Pulmad 200 €. Kui on juubel nagu pulm, et on kallis restoran, korralik bänd (mitte mingi piinlik ühemehe-asi) ja gurmeelaud, paneks ka 200.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina lähtun ka sellest, kus pidu toimub ehk, et kui palju peo peale kulutatakse. Mitte selles mõttes, et ma teaks täpselt, kui palju kulutati, aga nagu eespool kommenteerija, siis teen vahet, kas kodune kartulisalatipidu või kuskil väljas korraldatud. Üldjuhul panen 50eurot inimene, kui väga suurelt, siis 100. Mida ma aga tähele panen, et paljud arvestavad 50eurot perekond. Koduse sünnipäeva puhul raha ei vii (kui just ekstra pole palutud)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minule ümbrikud meeldivad. On hea lihtne kinki teha

Njah. Mul ei ole ilmtingimata vaja, et mul oleks võimaliikult lihtne kallile inimesele kinki teha. “Näh, võta raha, mul hea lihtne, ei pidand su peale eriti mõtlema, võtsin taskust ühe vähe sirgema rahatähe ja sa saad vorsti või kausi osta”. Päris vänge.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Njah. Mul ei ole ilmtingimata vaja, et mul oleks võimaliikult lihtne kallile inimesele kinki teha.

Ega küsimus ei käinud ainult kallite inimeste sünnipäevade kohta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Njah. Mul ei ole ilmtingimata vaja, et mul oleks võimaliikult lihtne kallile inimesele kinki teha.

Nojah. Meil ei kutsuta sünnipäevadele ebaolulisi inimesi ega ma ise ka juhututtavate sünnipäevadel ei käi. Kuidas kellelgi, muidugi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nojah. Meil ei kutsuta sünnipäevadele ebaolulisi inimesi ega ma ise ka juhututtavate sünnipäevadel ei käi. Kuidas kellelgi, muidugi.

Sulle on kõik su sugulased kallid? Iga viimane kui täditütar ja onunaine? Samuti kõik su kunagised kooli- ja ülikooliaegsed sõbrad? Ausalt? Ma ei usu. Kalliks nimetan mina küll ainult loetud inimesi maailmas. Kahju, et selle sõna tähendus mõnede jaoks nii lörtsitud on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina lähtun ka sellest, kus pidu toimub ehk, et kui palju peo peale kulutatakse. Mitte selles mõttes, et ma teaks täpselt, kui palju kulutati, aga nagu eespool kommenteerija, siis teen vahet, kas kodune kartulisalatipidu või kuskil väljas korraldatud. Üldjuhul panen 50eurot inimene, kui väga suurelt, siis 100. Mida ma aga tähele panen, et paljud arvestavad 50eurot perekond. Koduse sünnipäeva puhul raha ei vii (kui just ekstra pole palutud)

Kohe ongi selline tarve kellegi pidu kinni maksta?? Sa ei lähe inimese pärast vaid mõtled kui palju kulutusi tal oli?
Minu meelest on see ikka korraldaja/ võõrustaja rida, kui ta tahab ülejõukäivat peent pidu pidada, aga raha ei ole. Nüüd näen selgesti, kuidas inimsuhted on null, sest ühed tahavad ja teised soostuvadki lihtsalt ühte olengut kinni tampima.
Parem oleks siis, kui see etendus ka piletiraha väärt oleks…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sulle on kõik su sugulased kallid? Iga viimane kui täditütar ja onunaine? Samuti kõik su kunagised kooli- ja ülikooliaegsed sõbrad? Ausalt? Ma ei usu. Kalliks nimetan mina küll ainult loetud inimesi maailmas. Kahju, et selle sõna tähendus mõnede jaoks nii lörtsitud on.

Ma ei käi onunaise sünnipäeval ega kutsu ka teda. Ja ülikooliaegsetest sõpradest kutsun ainult kalleid ja olen kutsutud ainult kallite poolt. Inimest 2-3. Koolipõlvest 2. Varasematelt ja praeguselt töökohalt sõpru 4-5. Sugulasi ja hõimlasi 6-7. Kõik kallid.

Mul pole vähimatki silmakirjalikku kommet kutsuda ümber oma laua karjakaupa inimesi, kes mulle kallid ei ole. Ja enam ei kutsu juba aastakümned kauged onunaised, keda ma elus 2x näinud olen, enam mindki ega teisi minusuguseid võõraid.

Inimesed ei ole igal pool eriti silmakirjalikud. See on rohkem selline nõuka-aja komme, kus pidi kutsuma ülemuse ja tema naise ja naabri ja siis parteisekretäri ja kõik vanaonud lapselastega.

Õnneks tänapäeval üldiselt kutsutakse kalleid, olulisi, südamelähedasi inimesi ja nende jaoks on mul rohkem aega, kui pangaautomaadist rahatäht võtta. Neil minu jaoks ka.

Laiemalt saadakse kokku suguvõsa kokkutulekutel, kus aga kingitusi ei tehta. Seal saab piisavalt näha kaugemaid sugulasi ja nendega on hariv ja huvitav kohtuda. Niisama kaugema sõprade ringiga saadakse kokku mingitel grilllpidudel ja kursusekokkutulekutel, niisama spontaansetel “astuge läbi” istumistel, kus aga ka ei tehta kingitusi.

Ka on võimalik, et ma saan kutse mehe vanatädi 90. juuubelile – neid väga hiiliseid sünnipäevi võidakse tähistada kiire suurema kogunemisega – ja siis ma ju ometi raha ei vii 🙂

Töökaaslastele me kogume raha ja teeme kingituse, mitte ei suru rahanutsakat pihku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

juubel 500. tavaline sünnipäev 100

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei käi onunaise sünnipäeval ega kutsu ka teda. Ja ülikooliaegsetest sõpradest kutsun ainult kalleid ja olen kutsutud ainult kallite poolt. Inimest 2-3. Koolipõlvest 2. Varasematelt ja praeguselt töökohalt sõpru 4-5. Sugulasi ja hõimlasi 6-7. Kõik kallid.

Sul on 6-7 sugulast-hõimlast, keda kutsud ja kelle pidudele kutsutud oled? Sinu vanemad ja mehe vanemad ning veel 2 sugulast, kogu lugu? Pidasin enda suguvõsa väikeseks, aga tundub, et mu suguvõsa on sinu oma kõrval hiigelsuur, juba ainult minul on vanematele ja õele lisaks 3 onu ja 2 tädi, neil kõigil mehed-naised-lapsed-lapselapsed. Lisaks veel mõned kaugemad sugulased, kellega suhtleme, mehe õed-vennad peredega. Kalliteks neid pidada ei saa, aga toredad ja olulised on ikka ning ma küll ei solvaks neid kedagi sellega, et ma neid ei kutsu või ise ei lähe nende pidudele.
Sul kas lihtsalt pole sugulasi-sõpru või ajad sa jama, et ainult kallite inimestega pidusid pead. Pigem usun viimast. Või siis sa ei tea, mida tähendab “kallis”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle kingiti juubeliks ühine ümbrik. Mitte, et ma oleksin mingit ümbrikku soovinud, aga selline oli mu sõprade plaan. Nii et mul pole õrna aimugi, kes kui palju pani ja sel pole ka mingit tähtsust.

Ma ei arva, et mu sõbrad mind kerjuseks peaksid 😀

Mulle on alati meeldinud pigem see, kui ma saan näiteks kinkekaardi ja siis ise valida. Raha puhul samuti, ostangi selle eest endale kingituse, mitte ei kuluta igapäevase peale ära.

Mis summa panna? Eks see sõltub siiski iga panija enda rahakoti paksusest. Mõne jaoks on 5 eurot ka suur summa, teisele pole 50 eriti märkimisväärt. Kui saaja ise on suht varakas, siis pole vast tõesti mõtet ümbrikuga minna, aga eks oleneb inimesest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sul on 6-7 sugulast-hõimlast, keda kutsud ja kelle pidudele kutsutud oled? Sinu vanemad ja mehe vanemad ning veel 2 sugulast, kogu lugu?

Minu vanemad on surnud. Mehe ema on surnud. Enne olid nemad ka kutsutud. Ja kallid 🙂 Mittekalleid ei ole pärast keskkoolipõlve sünnipäevadel meil kombeks kutsuda, selleks on muud peod, grilliõhtud, koosistumised ja kokkutulekud – ka kaugemate sugulaste ja heade tuttavate jaoks. Aga siis ei tehta kingitusi, kui mehe venna ämma vend (meie perele üsna lähedane isik) kutsub lihtsalt ilusa neljapäeva puhul grillima ja seal on veel mingeid kaugemaid hõimlasi. Onju.

Palju muidu sul neid mittekalleid inimesi on, keda sa pead vajalikuks sünnipäevadele kutsuda ja miks? Ümbriku pärast ju ometi mitte, ega ju?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palju muidu sul neid mittekalleid inimesi on, keda sa pead vajalikuks sünnipäevadele kutsuda ja miks?

Lugesin ette juba. Ja põhjuse nimetasin ka – pean mitte kutsumist solvavaks. Ja kord aastas neid näha on siiski ju tore, uudiseid rääkida ja niisama lobiseda.
Mulle on tõeliselt veider lugeda, et lihtsalt grillima kutsumiseks on mehe venna ämma vend piisavalt lähedane, aga juubelile kutsuda ei saa. Meil pigem vastupidi – grillime loetud inimestega, juubelid on siiski laiemale ringile. Olen aru saanud, et nii on tavapärasem.

Ümbriku pärast ju ometi mitte, ega ju?

Sinu küsimused iseloomustavad sind hästi. Ei, mina neid tõesti ümbriku pärast ei kutsu. Keegi ei kutsu tavaliselt külalisi ümbrike pärast, pidude korraldamine on tavaliselt kahjumlik tegevus. Vähemalt selles kontekstis, mida teemas kirjeldasin.

Aga lõpetaks nüüd selle vaidluse. On selge, et me mõlemad näeme kutsutavat ringi erinevalt ning mis seal ikka, nii on. Mis siin vaielda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palju muidu sul neid mittekalleid inimesi on, keda sa pead vajalikuks sünnipäevadele kutsuda ja miks?

Lugesin ette juba. Ja põhjuse nimetasin ka – pean mitte kutsumist solvavaks. Ja kord aastas neid näha on siiski ju tore, uudiseid rääkida ja niisama lobiseda.

Mulle on tõeliselt veider lugeda, et lihtsalt grillima kutsumiseks on mehe venna ämma vend piisavalt lähedane, aga juubelile kutsuda ei saa. Meil pigem vastupidi – grillime loetud inimestega, juubelid on siiski laiemale ringile. Olen aru saanud, et nii on siiski tavapärasem.

Ümbriku pärast ju ometi mitte, ega ju?

Sinu küsimused iseloomustavad sind hästi. Ei, mina neid tõesti ümbriku pärast ei kutsu. Keegi ei kutsu tavaliselt külalisi ümbrike pärast, pidude korraldamine on siiski tavaliselt kahjumlik tegevus. Vähemalt selles kontekstis, mida teemas kirjeldasin.

Sis on ju kõik hästi, kui sa tead, et keegi ei kutsu külalisi ümbrike pärast.
Nagu ma ka oma esimeses postituses ütlesin: kallitele inimestele tahaksin ma pühendada rohkem aega, kui rahakotitaskust rahatähe ümbriku toppimine.

Jah, ju siis on meil kingitustega pidudest näiteks juubelitest ja tavalistest grill-pidudest erinev arusaam seltskondades. Sinu jaoks on grillpeod ja muud istumised intiimsemad ja sünnipäevad suurema ringi üritus (kuhu tuuakse ka ümbrikke).

Meil on vastupidi. Grillida võime terve töökollektiiviga – seda on nii mehe töökaaslased kui ka minu omad korduvalt teinud – aga ma neid juubelile tõesti ei kutsuks kõiki. Ma mõistan, et sul on vastupidi. Ja kursusekaaslastega saab ka istutud kokkutulekutel, suguvõsaga ka. Laulupeo puhul kogunes meile öögrillima kümmekond kaugemat sugulast Eesti kaugemast nurgast – aga ei, nad tõesti ei kutsu kõik mind ega mina neid oma sünnipäevadele.

Samas vaielda pole meil midagi. Ümberjutustus: mina lihtsalt ütlesin, et kallitele inimestele sooviksin ma pühendada rohkem täheleanu kui visiit pangaautomaadi juurde. Rääkisin ainult endast. Sina seepeale küsisid, kas ma teen kingitusi ainult kallitele inimestele. Mina vastasin jah. Ja siis sa ütlesid, et nii ka on imelik, kui kutsusd sünnipäevale ainult kallid ja ülejäänutega kohtud kokkutulekutel, niisama istumistel või suvepidudel. Tuleb ikka sünnipäevadele jms kingitustega pidudele kutsuda neid ka, kes pole kallid.

Mis meil rääkida 🙂 Kutsu siis. Mina mitte.

Matemaatikast. Mulle eriti meeldis sinu lause selle kohta, et kord aastas oma sünnipäeval sugulasi kohata on ju tore. Kui sina ja kõik su lähedased, kaugem perekond, kõik teid kõiki hoolsalt sünnipäevadele kutsuks, siis te ei kohtuks ju kord aastas vaid mitukümmend korda aastas minimaaselt. Sest kõik ju kutsuks – te ei taha ju solvata, et ei kutsu. Hool ja hoobil poleks teil sünnipäevatamistel vahet. Teie kõigi sünnipäevad ju – ja teil on kombeks kutsuda kõik vähegi head sugulased – ja neil kõigil sünnipäevadel te kohtuksite. Ja saaksite ühtjutti ümbrikke vahetada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

juubel 500. tavaline sünnipäev 100

Ah ära valeta! Täie mōistuse juures inimene ei hakka kellelegi raha niisama laiali jagama. Vaid oma lastele ollakse valmis pea kōik ära andma, kui vaja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

säästaks neid üldse sellest dilemmast ja ei küsiks kingitust ümbrikus.

On ka neid kes lausa helistavad ette ja panevad sünnipäevale kutsutu dialemma ette, et kingituseks soovitakse raha. Kuigi kutsutul võis olla kink juba valmis ostetud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

dialemma

Ära tee nii.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleneb ka, kui palju sõpru sul on. Kui käid sajal sünnipäeval aastas, siis on 5000 eur selle peale päris palju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Matemaatikast. Mulle eriti meeldis sinu lause selle kohta, et kord aastas oma sünnipäeval sugulasi kohata on ju tore. Kui sina ja kõik su lähedased, kaugem perekond, kõik teid kõiki hoolsalt sünnipäevadele kutsuks, siis te ei kohtuks ju kord aastas vaid mitukümmend korda aastas minimaaselt. Sest kõik ju kutsuks – te ei taha ju solvata, et ei kutsu. Hool ja hoobil poleks teil sünnipäevatamistel vahet. Teie kõigi sünnipäevad ju – ja teil on kombeks kutsuda kõik vähegi head sugulased – ja neil kõigil sünnipäevadel te kohtuksite. Ja saaksite ühtjutti ümbrikke vahetada.

Saad ehk järele mõeldes isegi aru, et mitte igast sünnipäevast pole juttu, vaid neist, mida peetakse – ja peetakse juubeleid. Mis ei ole teps mitte kõigil ühel aastal. Jah, vast 2 korda aastas tõesti tuleb neid kokkusaamisi. Mõnel harval aastal ka tihemini. Aga matemaatikaga oli kõik hästi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saad ehk järele mõeldes isegi aru, et mitte igast sünnipäevast pole juttu, vaid neist, mida peetakse – ja peetakse juubeleid.

Ma pean oma sünnipäeva igal aastal juuli alguses. Kui sa mu või mu mehe näiteks töökaasluse või kursusekaasluse kaudu peaksid kordki grillima kutsuma (nagu mu mehe venna ämma vend), siis sa ju kutsud mind ka juubelile, eks. Sest sa oled nii viisakas. Ja ootad ümbrikku.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 107 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kingiümbrik täiskasvanule