Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kingiümbrik täiskasvanule

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 107 )

Teema: Kingiümbrik täiskasvanule

Postitas:
Kägu

Õudne komme siin Eestis see raha kinkimine. Absurdsuse tipp ju. Mina annan sulle sünnipäevaks 100 ja sa tood selle raha minu sünnipäevaks mulle tagasi. Kus on point?

Kas te tõesti ei suuda orgunnida oma sünnipäeva nii, et keegi ei tassiks midagi ei käes, ei ümbrikus?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

säästaks neid üldse sellest dilemmast ja ei küsiks kingitust ümbrikus.

On ka neid kes lausa helistavad ette ja panevad sünnipäevale kutsutu dialemma ette, et kingituseks soovitakse raha. Kuigi kutsutul võis olla kink juba valmis ostetud.

Pole midagi jubedamat kui sünnipäeva laps suisa küsib omale kingitusi ja on pirts peale selle. Ma ei läheks selle inimese sünnipäevale. Puudub elementaarne viisakus ja kombed. Raha ei kingita ega küsita. Etiketi kursust vaja mõnele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peamine põhjus, miks raha kingitakse, on see, et inimesed tegelikult ei oska kingitusi teha. Ühes teemas keegi tarkpea seletas, et tunneb oma sõpru ülihästi ja oskab suurepäraseid kinke teha: aiapäkapikud, spaapakett, lemmikkunstniku maal. Kallis kingitegija, sa ei saa iial olla kindel, et sinu armas aiapäkapikk aiaomanikku tegelikult ka rõõmustab. Sa arvad, et rõõmustab, aga inimene võib viisakusest naeratada ja tänada, aga järgmisel päeval kolib see aiapäkapikk keldrisse teiste samasuguste kingituste juurde. Ja milles on probleem? Selles, et ASJU koguneb nii palju. Lemmikkunstniku maal ei pruugi olla ka SEE, mida inimene tegelikult tahab, kunstiku pildid ei ole kõik samad. Spaapakett ei pruugi olla sobiv, sest äkki on sünnipäevalapsel just selle spaaga, mille kinkekaardi kingid, kehvad mälestused. Miks on sul nii kade meel, et kingisaaja ISE valib selle maali ja päkapiku? Miks sa surud oma maitset talle peale, mis ei pruugi üldse tema koduga sobida? Miks?

Enesekeskne inimene on kindel, et on hea kingituste tegija, aga reaalsus on kahjuks midagi muud. Ja teie sõbrad ja lähedased on viisakad ega taha teile pahameelt valmistada, seepärast need aiapäkapikud (mõru) naeratusega vastu võetaksegi. Teile ma tõesti soovitan, et kui ümbriku kinkimine ei sobi, siis kinkige lilled ainult. Jääb see aiapäkapiku sodi ostmata. Minu head sõbradki, kes peaksid ju mind tundma, on selliste kinkidega alt läinud. Ei piisa teadmisest, et sõbrannale meeldivad kassid ja ma kingin talle kassidega saunalina. See lina ei pruugi sõbrannale üldse meeldida, kuigi sina kingitegijana arvad, et panid sellega kümnesse. Olen isegi kingitegemisega mööda pannud.

Asjade kinkimine töötab siis, kui sünnipäevalaps teeb konkreetse nimekirja konkreetsest asjadest, mida ta soovib. Näiteks panebki juurde lemmikkunstniku pildi pealkirja ja galerii nime, kust seda osta saab. Aga see ju ka teile sobi, sest siis inimene jällegi suisa küsib omale kingitusi ja see on ju sama matslik nagu raha kinkimine teie arvates.

Minul ei ole raha saamise vastu midagi. Ühed sõbrad kinkisid eelmisel sünnipäeval mulle raha, valisin selle eest kena serveerimiskomplekti ja iga kord, kui seda kasutan, meenuvad mu toredad sõbrad. See ongi nende kingitus mulle, aga ma ise valisin just sellise, nagu soovisin. Ma otsisin sellist komplekti väga kaua, ma ei taha osta (ja saada kingiks) asju, millega ma pole päris 100% rahul.

Mõned kingitused siiski võivad ka täppi minna: kui tead, et sõber armastab kinos või teatris käia, siis kinopiletid, teatripiletid (inimene saab ise kuupäeva valida) sobivad alati. Need kehtivad enamasti ka aasta aega, selle aja sees ikka ühe korra leiad, et kinno-teatrisse minna. Kui tead, et inimene armatsab lugeda, siis raamatupoe kinkekaart sobib (aga palun ära kingi talle raamatut “50 halli varjundit”, kuna su sõbra elutuba on halli värvi ja sa tead, et ta armastab lugeda). Kui tead, et sõber armastab gurmeetoitu, siis võid kokku kompunnida ka huvitava toidukorvi, aga see on juba märksa riskantsem.

Ühesõnaga, on olemad inimesed, kes kangekaelselt on veendunud, et teavad, mida inimene vajab (mõnikord harva see nii ka on! erand kinnitab reeglit) ja kangekaelselt selle ebavajaliku asja inimesele kingivad, olles veendunud, et tegid parima kingituse. Samal ajal leiab aiapäkapikk järjekordse keldrinurga. Ja kingitegija ise taob uhkelt rusikaga vastu rinda ja teatab, et ta vähemalt pole mingi mats, kes raha kingib. Ja selliste inimestega on mõttetu vaielda, nad on pimeduse ja aiapäkapikkudega löödud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui sul seda asja vaja pole, siis on piisavalt kohti, kuhus see viia või maha müüa. See on puht delikaatususe ja viisakuse asi. Külalisele ei dikteerita ette, mida ta sulle tooma peab. No toob asja, mida vaja pole, siis nii on. Sellega tuleb leppida. Nõuda külaliselt selle asemel raha on väga ebaviisakas. Lahendus on ju lihtne, kui sulle ei meeldi asju saada, siis anna teada, et sul on kõik olemas ja ärgu toogu mitte midagi. Ja neile, kes võivad seda valesti tõlgendada, siis lisa, et ka mitte ümbrikuid. Ja ongi maa peal rahul. Külalisel hea meel, et ei pea kingi pärast stressema ega nuputama, mis summat ta ümbrikusse peab toppima. Raha kinkimine on ju absurd, sest sa viid selle raha ise hiljem talle sünnipäevaks tagasi. Milleks see tsirkus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sul seda asja vaja pole, siis on piisavalt kohti, kuhus see viia või maha müüa. See on puht delikaatususe ja viisakuse asi. Külalisele ei dikteerita ette, mida ta sulle tooma peab. No toob asja, mida vaja pole, siis nii on. Sellega tuleb leppida. Nõuda külaliselt selle asemel raha on väga ebaviisakas. Lahendus on ju lihtne, kui sulle ei meeldi asju saada, siis anna teada, et sul on kõik olemas ja ärgu toogu mitte midagi. Ja neile, kes võivad seda valesti tõlgendada, siis lisa, et ka mitte ümbrikuid. Ja ongi maa peal rahul. Külalisel hea meel, et ei pea kingi pärast stressema ega nuputama, mis summat ta ümbrikusse peab toppima. Raha kinkimine on ju absurd, sest sa viid selle raha ise hiljem talle sünnipäevaks tagasi. Milleks see tsirkus?

Miks sa teed inimestele lisatööd? Miks ma pean selle aiapäkapikuga veel pärast kuhugi taaskasutuspoodi jooksma? Milleks see tsirkus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Raha kinkimine on ju absurd, sest sa viid selle raha ise hiljem talle sünnipäevaks tagasi. Milleks see tsirkus?

Õudne komme siin Eestis see raha kinkimine. Absurdsuse tipp ju. Mina annan sulle sünnipäevaks 100 ja sa tood selle raha minu sünnipäevaks mulle tagasi. Kus on point?

Ei, see ei ole nii! Kõik ei tee sünnipäeva. Perekooliski on mitmed teinud teema, et deklareerida, et neile ei meeldi pidu teha ja nemad ei pea tähtpäevi ega kutsu külalisi. Ka minu tuttavate-sõprade-sugulaste hulgas on neid, kes kunagi ühtegi pidu ei tee. Ja on neid, kes teevad. Kingitusega ma tänan ja tunnustan neid, kes on vaevaks võtnud peo teha. Kuna meie sõbrad on kõik keskealised majanduslikult kindlustatud inimesed, siis me kingime raha. Samas me ka ei suple rahas, nii et kui teeme suure peo, mis läheb maksma ütleme 3000 eurot, ja saame sellest poole kingiümbrikes tagasi, siis on hea meel. Ei häbene tunnistada, et arvestan sellega, et saan umbes poole peo kuludest kingiümbrikes tagasi. Küll aga ei oota ma mingeid übersummasid ja samuti ei arvusta vähem kinkijaid. Võtan ümbrikest raha välja ja kaarte loen hiljem. Vahel on ka kogemata silma jäänud, mis summa mis ümbrikust välja tuleb. Aga ma ju enamvähem tean oma lähedaste elujärge. Ma ei ootagi, et kolme last üksi kasvatav täditütar kingiks sama summa, mis jõuakast ettevõtjast sõber. Hea, et see täditütar üldse kohale vaevus tulema!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minule ümbrikud meeldivad. On hea lihtne kinki teha ja ise pidu korraldades on ka hea osa raha tagasi saada. Kogu summat niikuinii ei saa tagasi, peo korraldamine on kallis. Mulle meeldivad korralikud peod, kui on üüritud restoran vm koht, tellitud bänd ja proffide tehtud maitsvad ning huvitavad toidud. Eriti ei meeldi, kui sünnipäev on kitsas korteris, mugitakse põlve pealt kartulisalatit, tädi küünarnukk ribidesse toksimas. Sellest tulenevalt arvestan kingisumma puhul alati ka tehtud kulutusi, ehk kas on lihtne, odav kodupidu, või tõeline suur pidu, kuhu on raha kulutatud ja korraldamisega vaeva nähtud.

Kui on lihtne kodupidu ja mitte ümmargune sünnipäev, siis raha kingiks ei viiks. Kui on veinisõber, viiks pudeli head veini või vahuveini, mingi kallima lille a la orhidee.

Väljas toimuvaks juubelisünnipäevaks kahe inimese kohta paneks ümbrikku 100 €. Pulmad 200 €. Kui on juubel nagu pulm, et on kallis restoran, korralik bänd (mitte mingi piinlik ühemehe-asi) ja gurmeelaud, paneks ka 200.

Kas sa ei arva, et see kitsas korteris pidu pidav sünnipäevaline oleks vast õnnelikum selle 200 üle, kui uhke peo korraldaja?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, see ei ole nii! Kõik ei tee sünnipäeva. Perekooliski on mitmed teinud teema, et deklareerida, et neile ei meeldi pidu teha ja nemad ei pea tähtpäevi ega kutsu külalisi. Ka minu tuttavate-sõprade-sugulaste hulgas on neid, kes kunagi ühtegi pidu ei tee. Ja on neid, kes teevad. Kingitusega ma tänan ja tunnustan neid, kes on vaevaks võtnud peo teha. Kuna meie sõbrad on kõik keskealised majanduslikult kindlustatud inimesed, siis me kingime raha. Samas me ka ei suple rahas, nii et kui teeme suure peo, mis läheb maksma ütleme 3000 eurot, ja saame sellest poole kingiümbrikes tagasi, siis on hea meel. Ei häbene tunnistada, et arvestan sellega, et saan umbes poole peo kuludest kingiümbrikes tagasi. Küll aga ei oota ma mingeid übersummasid ja samuti ei arvusta vähem kinkijaid. Võtan ümbrikest raha välja ja kaarte loen hiljem. Vahel on ka kogemata silma jäänud, mis summa mis ümbrikust välja tuleb. Aga ma ju enamvähem tean oma lähedaste elujärge. Ma ei ootagi, et kolme last üksi kasvatav täditütar kingiks sama summa, mis jõuakast ettevõtjast sõber. Hea, et see täditütar üldse kohale vaevus tulema!

Täpselt. Kõige suuremad raha kinkimise vastased on need, kes ise iial ühtki pidu ei korralda. Küll aga on kohal teiste korraldatud peol, mugivad head ja paremat ja vinguvad, et “kingitusi- i.e. raha nõutakse”. Mu meelest need “mina raha kunagi ei kingi” inimesed on lihtsalt teiste arvelt elajad. Las teised korraldavad pidusid ja maksavad, mina lähen kohale oma laste ja koertega (sest muidu mind ei austata) ja olen ainuüksi oma kohaletulekuga suur kingitus ja õnn.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kas need tulihingelised ümbriku vastased on ise kunagu ühtegi suuremat pidu pidanud? Muidu nad ju teaksid, et mitte ükski pidu ei jää plussi, isegi mitte sinnapoole mitte. Tõesti ma olen juba piisavalt vana ja piisavalt edukas, et ei taha/ei vaja palju asju oma ellu juurde. Ümbriku mõte ei ole klassikaline kingitus vaid pigem “tore, et viitsisid toreda koosolemise korraldada, toetan ka natukene seda üritust”. Mulle sobib, minu sõpradele sobib, tundub, et enamusele sobib nii ainult perekooli kägu peab üllaks tingimata “aiapäkapikk” kinkida:D

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ümbriku mõte ei ole klassikaline kingitus vaid pigem “tore, et viitsisid toreda koosolemise korraldada, toetan ka natukene seda üritust”.

sel juhul tasuks pidada pidu mingis avalikus kohas, kus kutsuja teeb välja nt suupisted ja esimese tervitusjoogi ning edasi tellib iga külaline ise ja maksab ka ise. kingitusi sellisele peole loomulikult ei viida, eesmärk ongi olla koos ilma et keegi peaks end oimetuks maksma. mulle nt väga meeldivad sellised peod, olgu kutsuja jõukas v mitte – võõrustajal pole kohustust punnitada ja kutsututel pole kohustust juurelda kingituse või rahasumma suuruse üle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kas need tulihingelised ümbriku vastased on ise kunagu ühtegi suuremat pidu pidanud? Muidu nad ju teaksid, et mitte ükski pidu ei jää plussi, isegi mitte sinnapoole mitte.

käisime juubeli puhul kümnekesi restoranis, kõik tellisid mida soovisid, sh alkoholi, arve jäi tükk maad alla 1000€. kui iga kutsutud paar oleks sajase ümbrikku pannud, oleks saanud üsna sarnase summ akokku küll. aga nagu juba kirjutasin, soovisime, et kingitusi ei toodaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kingitusi sellisele peole loomulikult ei viida, eesmärk ongi olla koos ilma et keegi peaks end oimetuks maksma.

Kustkohast sa ometi võtad, et pead ennast oimetuks maksma?? Ma olen käinud väga paljudel juubelitel ja muudel tähtpäevadel, kus kingitused on ümbrikus. Mitte kunagi pole ma saanud kutset, kus oleks kirjutatud, et ümbrikus peab olemas vaat see summa! See oleks tõesti äärmiselt nõme ja sellisele peole ma ilmselt ei lähe ka, kus kutsujad kirjutavad kutsele või ütlevad suusõnaliselt, et kingituseks ootame 50 eurot nina peale vms.
Ümbrikku paned just nii palju, kui sina heaks arvad või kui palju sulle jõukohane on.
Ja sinu idee peost kusagil restoranis , kus kutsuja teeb välja tervitusjoogi koos väikeste suupistetega, on jabur. Mõtle nüüd, kui pidu toimub kohas, kus pearoad maksavad 20 euro ringis, magustoidud 10 euro ringis, ja pidu kestab mitu tundi, siis läheb see ju külalistele palju kallimaks maksma, kui panna ümbrikku 30 eurot inimese kohta! Kui nad veel alkoholi ka ostavad.
Kindlasti on ka inimesi, kes saabuvad kusagilt Kapa-Kohilast (kindlasti kolmetunnise sõidu kauguselt) kuhugi Noa-laadsesse kohta, on kindlasti panustanud ümbrikesse hunniku raha, et mitte näidata nagu oleks nad vaesed, ja siis peavad veel ise enamuse asjade eest maksma! Oi mis teemad siis järgmisel päeval perekooli tehakse ja suguvõsas milliseid jutte veel aastaid räägitakse!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ümbriku mõte ei ole klassikaline kingitus vaid pigem “tore, et viitsisid toreda koosolemise korraldada, toetan ka natukene seda üritust”.

sel juhul tasuks pidada pidu mingis avalikus kohas, kus kutsuja teeb välja nt suupisted ja esimese tervitusjoogi ning edasi tellib iga külaline ise ja maksab ka ise. kingitusi sellisele peole loomulikult ei viida, eesmärk ongi olla koos ilma et keegi peaks end oimetuks maksma. mulle nt väga meeldivad sellised peod, olgu kutsuja jõukas v mitte – võõrustajal pole kohustust punnitada ja kutsututel pole kohustust juurelda kingituse või rahasumma suuruse üle.

Sellist kohustust ei ole ka praegu,kui toimub nö klassikaline pidu korraldaja kulul ja ümbrik külaliste poolt. Ma ei saa aru, miks selle vastu olla, kui asjaosalistele nii sobib? On vaja sildistada, halvustada, oma nägemust peale suruda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kas need tulihingelised ümbriku vastased on ise kunagu ühtegi suuremat pidu pidanud? Muidu nad ju teaksid, et mitte ükski pidu ei jää plussi, isegi mitte sinnapoole mitte.

käisime juubeli puhul kümnekesi restoranis, kõik tellisid mida soovisid, sh alkoholi, arve jäi tükk maad alla 1000€. kui iga kutsutud paar oleks sajase ümbrikku pannud, oleks saanud üsna sarnase summ akokku küll. aga nagu juba kirjutasin, soovisime, et kingitusi ei toodaks.

Kui iga inimene oleks pannud 100eurot, aga enamus siiski ei pane (ja enamus ei oota/loodagi nii palju). See on selleks öeldud, et kummutada väidet nagu peod jäeksid plussi või saaksid tasamakstud enamasti külaliste ümbrikutega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täpselt. Kõige suuremad raha kinkimise vastased on need, kes ise iial ühtki pidu ei korralda. Küll aga on kohal teiste korraldatud peol, mugivad head ja paremat ja vinguvad, et “kingitusi- i.e. raha nõutakse”. Mu meelest need “mina raha kunagi ei kingi” inimesed on lihtsalt teiste arvelt elajad. Las teised korraldavad pidusid ja maksavad, mina lähen kohale oma laste ja koertega (sest muidu mind ei austata) ja olen ainuüksi oma kohaletulekuga suur kingitus ja õnn.

Vale.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Bändi sul ei olnud ju? Bänd üksi on ju tuhat vähemalt, kui on normaalne bänd, mitte mingi sündiga ühemehebänd.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei suuda uskuda, et sadu eurosid kingitakse. Ma pole mingi vaene ega ole seda ka mu sõbrad, aga selliseid kinke pole veel teinud. Ka 50 on ulme. Võib-olla ma ei saa aru ümbritsevast, aga meie keskmise palga juures ei tohiks pea kellegil olla kingiks 50 eurot panna kui tegu pole isikliku lapsega või pulmaga

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui iga inimene oleks pannud 100eurot, aga enamus siiski ei pane (ja enamus ei oota/loodagi nii palju). See on selleks öeldud, et kummutada väidet nagu peod jäeksid plussi või saaksid tasamakstud enamasti külaliste ümbrikutega.

Ma lihtsalt ei suuda uskuda, mida siit lugeda saab! Kolmandat korda veendun – inimene, suhe, sidemed jm pole muffigi väärt, sest need on rahatud väärtused. Õigemini lausa kahjulikud, sest nad kulutavad raha. Appi!

Ma olen 45, olnud sügaval nõukaajal laps, meil olid suured peod paljude inimestega. Tolle aja kohaselt oli laud ikka nii lookas, et külalistele jagati manti kaasagi. MITTE IIAL ei lugenud me pere raha, st ei arvestanud suutäisi ega arvutanud palju see maksta võiks. Rahakinkimiskommet polnud olemaski (pulmadeks ikka kingiti noorpaarile). Pidu oligi kulu, aga tähtsusetu selle kõrval, et saadi sugulaste-tuttavatega koos olla. Tuletan veel meelde, et paljud asjad käisid “leti alt”, seega kõige saamiseks tuli omakorda hõlmaaluse nänniga lunima minna.
Nüüd, kus on kõike lademes saada, arvutavad inimesed vaid seda, kas nad tulid ots-otsaga kokku. Heldeke – äkki must arvatakse nüüd halvasti, kuna sõin homaari või marineeritud angerjat rohkem kui mu papp eeldas? Aa, ok, torditüki arvelt ehk võis? Aga võtsin ju kaks korda imekallist konjakit? Kas peaksin peale pidu juttu tegema ja uurima mis ma võlgu jäin?…
Sedasi siis arvutatakse… Tõesti ma olen pahviks löödud!
Vaesed teie, kes te kord hauda lähete – teie peielaua peavad ju ka tuttavad kinni maksma, aga te ise enam ei saa sellest osa 🙁

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nõuka-ajal ei maksnud söök suurt midagi. Ja esemelisi kinke tehti just seetõttu, et igaüks “sai kuskilt midagi kätte” ja seda siis kinkis. Mina olen koostanud laste treeneritele selliseid kingikorve, kuhu igaüks vanematest toob midagi, millega ta tegeleb, need on alati väga toredad ja oodatud, sest sinna pannakse asju, mille peale inimesed ise ei tulegi, et olemas on. Aga need on väikesed söögiasjad, meigiasjad, pisiasjad, millest inimene tunneb rõõmu. Suure peo korraldamine on hoopis iseasi, selle korraldamine maksab kordades rohkem kui kingiks raha saadakse. Ehk et kui igaüks panustab ümbrikusse oma võimete kohaselt, siis saab korraldaja mingi murdosa kuludest kaetud ja ei pea mingite aiapäkapikkude paigutamisega oma pead vaevama.

Eriti nõme oleks, kui igaühele ostetaks restoranis mingi jook ja snäkk ja siis vanaema Võrust peaks tühja kõhtu kannatama, samas kui heal järjel külalised pardifileed jõhvivad. On ikka nõmedaid mõtteid mõnel.

Ümbriku panus on alati vabatahtlik ja mitte iial pole ma näinud, et keegi neid loeks, kui palju Mari või Mart ikka pani..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Las nad siis ajavad oma ümbrikke taga. Võib ette kujutada selliste kinkijate trianglit – Josefiine kingib Cäroliinele sünnipäevaks 100 eurot. Paar päeva hiljem on Josefiinel omal sünnipäev ja Cäroliine kingib talle 100 eurot tagasi, sest ei saa ju sõbrannast kehvem olla. Josefiine ja Cäroliine on mõlemad rõõmsad ja õnnelikud, sest kumbki said sünnipäevaks 100 eurot.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nõuka-ajal ei maksnud söök suurt midagi. Ja esemelisi kinke tehti just seetõttu, et igaüks “sai kuskilt midagi kätte” ja seda siis kinkis. Mina olen koostanud laste treeneritele selliseid kingikorve, kuhu igaüks vanematest toob midagi, millega ta tegeleb, need on alati väga toredad ja oodatud, sest sinna pannakse asju, mille peale inimesed ise ei tulegi, et olemas on. Aga need on väikesed söögiasjad, meigiasjad, pisiasjad, millest inimene tunneb rõõmu. Suure peo korraldamine on hoopis iseasi, selle korraldamine maksab kordades rohkem kui kingiks raha saadakse. Ehk et kui igaüks panustab ümbrikusse oma võimete kohaselt, siis saab korraldaja mingi murdosa kuludest kaetud ja ei pea mingite aiapäkapikkude paigutamisega oma pead vaevama.

Eriti nõme oleks, kui igaühele ostetaks restoranis mingi jook ja snäkk ja siis vanaema Võrust peaks tühja kõhtu kannatama, samas kui heal järjel külalised pardifileed jõhvivad. On ikka nõmedaid mõtteid mõnel.

Ümbriku panus on alati vabatahtlik ja mitte iial pole ma näinud, et keegi neid loeks, kui palju Mari või Mart ikka pani..

Milleks siis korraldada ülejõukäivat pidu?
Asjadevastased ei oska suud lahti teha ja öelda mis neil vaja oleks. Väidavad, et midagi. Aga kui tuuakse midagi, hakkavad siin takkaselga kiruma. TAHAVAD ikka, aga pole rahul, võltsviisakusest podisetakse, et tulge niisama vaid lillekesega. Ja kui tullakse, ollakse solvunud! Sest üks osa arvest jäi maksmata. Tõenäoliselt need, kelle palk perekooli andmetel on 4000+ eurot. “Rotim” rahvas on ka lihtsalt tuttavate nägude üle rõõmsad.

Ma ei kujuta ette, kui peaksin 100+ eurot välja käima hirmigava udupeene “peo” eest, kus mul tõesti midagi teha ei ole ja teistega ka väga suhelda ei saa. Miks need ülevõimete peokorraldajad küll arvavad, et nende poolt pakutu külalistele ka ilmtingimata meeldib?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks kulusid oskavad arvestada ju need, kes on ise pidu korraldanud! Peokoht, catering, bänd – need summad ei erine eriti. Laias laastus on ju teada, mis miski maksab. NB! kui oled ise ka lahke inimene, kes vahel vaevub oma sõpru-sugulasi võõrustama. Mina jälle arvan, et toredad ja lahked on need, kes vahel võtavad vaevaks peo korraldada ega koonerda seejuures. Võetakse normaalne peokoht, mitte ei kutsuta 40 inimest 85 ruutmeetrisesse korterisse kügelema. Kutsutakse ka bänd, et külalised saavad tantsu lüüa. Võib-olla on veel mingi programm. Toidud on head, ei ole mingi kõige odavam seapraad hapukapsaga, vaid midagi põnevamat ja maitsvamat. Selliseid pidusid vaevuvad ikka vähesed tegema ja mina olen neile tänulik! Pole kahju selle kulude hüvitamisel omalt poolt ka natuke osaleda. Võite nimetada seda “pileti ostmiseks”, kui soovite. Mina jälle arvan, et need, kes aiapäkapikud kaenlas, peolt peole käivad, on nõmedad. Võite oma päkapikud ja serviisid sisse soolata 😛
Aga ju siis inimesed suhtlevad ikka omasugustega. Meie seltskonnas on küll ümbrikud täiesti normaalsed ja keegi ei kirtsuta nina. Sisu üle ka keegi arvet ei pea, on nagu on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks kulusid oskavad arvestada ju need, kes on ise pidu korraldanud! Peokoht, catering, bänd – need summad ei erine eriti. Laias laastus on ju teada, mis miski maksab. NB! kui oled ise ka lahke inimene, kes vahel vaevub oma sõpru-sugulasi võõrustama. Mina jälle arvan, et toredad ja lahked on need, kes vahel võtavad vaevaks peo korraldada ega koonerda seejuures. Võetakse normaalne peokoht, mitte ei kutsuta 40 inimest 85 ruutmeetrisesse korterisse kügelema. Kutsutakse ka bänd, et külalised saavad tantsu lüüa. Võib-olla on veel mingi programm. Toidud on head, ei ole mingi kõige odavam seapraad hapukapsaga, vaid midagi põnevamat ja maitsvamat. Selliseid pidusid vaevuvad ikka vähesed tegema ja mina olen neile tänulik! Pole kahju selle kulude hüvitamisel omalt poolt ka natuke osaleda. Võite nimetada seda “pileti ostmiseks”, kui soovite. Mina jälle arvan, et need, kes aiapäkapikud kaenlas, peolt peole käivad, on nõmedad. Võite oma päkapikud ja serviisid sisse soolata 😛

Aga ju siis inimesed suhtlevad ikka omasugustega. Meie seltskonnas on küll ümbrikud täiesti normaalsed ja keegi ei kirtsuta nina. Sisu üle ka keegi arvet ei pea, on nagu on.

Jah, ega ongi vaid bändiga süldikas või korteripidu. “Rikkam” kontingent on rumalam, kuna muid variante ei näe.
Ju mina ja meie pere+tutvusringkond on siis nii vaesed, et korraldavad peo enda võimete kohaselt ja külalistelt piletiraha tagasi ei oota. Isegi mu hea sõbranna, kes ootamatult leseks jäi kahe väikese lapsega, ei soovinud raha, vaid palus, et tulge ja olge lihtsalt niisama. Selge, et tegime talle toreda peo, sealjuures ei seisnud keegi kalkulaatoriga nurgas, et palju keegi panustas. Ma ei tea, tundub, et inimsuhted on tõeline rikkus, mitte need piinlikud ümbrikud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma lihtsalt ei suuda uskuda, mida siit lugeda saab! Kolmandat korda veendun – inimene, suhe, sidemed jm pole muffigi väärt, sest need on rahatud väärtused. Õigemini lausa kahjulikud, sest nad kulutavad raha. Appi!

Ma olen 45, olnud sügaval nõukaajal laps, meil olid suured peod paljude inimestega. Tolle aja kohaselt oli laud ikka nii lookas, et külalistele jagati manti kaasagi. MITTE IIAL ei lugenud me pere raha, st ei arvestanud suutäisi ega arvutanud palju see maksta võiks. Rahakinkimiskommet polnud olemaski (pulmadeks ikka kingiti noorpaarile). Pidu oligi kulu, aga tähtsusetu selle kõrval, et saadi sugulaste-tuttavatega koos olla. Tuletan veel meelde, et paljud asjad käisid “leti alt”, seega kõige saamiseks tuli omakorda hõlmaaluse nänniga lunima minna.

Nüüd, kus on kõike lademes saada, arvutavad inimesed vaid seda, kas nad tulid ots-otsaga kokku. Heldeke – äkki must arvatakse nüüd halvasti, kuna sõin homaari või marineeritud angerjat rohkem kui mu papp eeldas? Aa, ok, torditüki arvelt ehk võis? Aga võtsin ju kaks korda imekallist konjakit? Kas peaksin peale pidu juttu tegema ja uurima mis ma võlgu jäin?…

Sedasi siis arvutatakse… Tõesti ma olen pahviks löödud!

Vaesed teie, kes te kord hauda lähete – teie peielaua peavad ju ka tuttavad kinni maksma, aga te ise enam ei saa sellest osa 🙁

Ma jälle mõtlen, et sulle pannakse kirstu üks aiapäkapikk kaasa. 🙂 Saad teispoolsuses edasi kinkida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma jälle mõtlen, et sulle pannakse kirstu üks aiapäkapikk kaasa. 🙂 Saad teispoolsuses edasi kinkida.

Aga sa vali endale sõpru paremini, et ei pea nendega pidevas aiapäkapiku kartuses suhtlema ja enne iga tähistamist neile rahanõudega otsmikule lajatama.

Ma küll nii sitasti oma sõpradest ei mõtle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kas need tulihingelised ümbriku vastased on ise kunagu ühtegi suuremat pidu pidanud? Muidu nad ju teaksid, et mitte ükski pidu ei jää plussi, isegi mitte sinnapoole mitte. Tõesti ma olen juba piisavalt vana ja piisavalt edukas, et ei taha/ei vaja palju asju oma ellu juurde. Ümbriku mõte ei ole klassikaline kingitus vaid pigem “tore, et viitsisid toreda koosolemise korraldada, toetan ka natukene seda üritust”. Mulle sobib, minu sõpradele sobib, tundub, et enamusele sobib nii ainult perekooli kägu peab üllaks tingimata “aiapäkapikk” kinkida:D

Kui pole finantsi peo korraldamiseks, siis ei korraldagi. Nii tobe on eeldada ja arvestada et saad külalistelt osa raha tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kogemuste järgi teevad jõukamad inimesed “tähendusega” kinke, vaesemad eelistavad raha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei seisnud keegi kalkulaatoriga nurgas, et palju keegi panustas

Kust sa ometi seda võtad, et keegi kokku loeb, palju keegi panustas? Täiesti ükskõik, too 20 või 50 eurot või tule ainult lilledega. Võid ka täitsa paljaste kätega tulla! Palun ainult, ära too mulle asju! Ma ei taha kellegi teise ostetud asju! Mul ei ole midagi vaja ka. Mul ongi varsti ümmargune sünnipäev tulemas ja tõesti, ma ei oska küll 50-le inimesele öelda, mida nad mulle kinkida võiksid. Mul ei ole tegelikult mitte ühtegi asja vaja. Mees kingib mulle ühise nädalalõpureisi ühte Euroopa pealinna. Teised kõik kas kinkigu raha või ärgu kinkigu midagi.
Jaaa, mul on vaja portsu hobivahendeid, aga need on nii spetsiifilised, et neid ei oskaks mulle keegi osta 😀 Keegi ei tea isegi seda poodi, kus neid asju müüakse. Siis mul oleks vaja veel uusi jalanõusid, mis sobiksid ühe teatud kleidi juurde. Äkki sa tahad neid mulle kinkida? Ma just esmaspäeval kolasin poodides ja olin ise ka valimisega hädas, et millised need küll olla võiks? Aga võib-olla mõni imekülaline läheb ja lambist ostab ning kingib mulle just selle kleidiga sobivad kingad?
Aga midagi muud pole mul küll vaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Las nad siis ajavad oma ümbrikke taga. Võib ette kujutada selliste kinkijate trianglit – Josefiine kingib Cäroliinele sünnipäevaks 100 eurot. Paar päeva hiljem on Josefiinel omal sünnipäev ja Cäroliine kingib talle 100 eurot tagasi, sest ei saa ju sõbrannast kehvem olla. Josefiine ja Cäroliine on mõlemad rõõmsad ja õnnelikud, sest kumbki said sünnipäevaks 100 eurot.

Mhmh, see on muidugi parem, kui Josefiine kingib Cäroliinele enda tikitud linikud, mille Josefiine kohe ära viskab – ning Cäroliine kingib vastu lemmikkunstniku maali, mis maksab 5000 eurot, aga mis ei mahu Josefiine väikesesse korterisse ning mille Josefiine järgmisel päeval pandimajas 1000 eest ära annab, sest tal on rahakriis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu kogemuste järgi teevad jõukamad inimesed “tähendusega” kinke, vaesemad eelistavad raha.

Tähendusega kingi saad teha inimesele, keda väga hästi tunned. Muidu paned selle tähendusega haledalt pange. Nagu eespoolgi jutuks olnud – alati ei tunne külalised sünnipäevalast piisavalt hästi, et mingeid tähendusi suuta leida ja realiseerida. Ja mitte kõik ei suuda oma lähedastele teha selliseid tähendusega kinke, et sünnipäevalaps ise ka seda tähendust oluliseks ja toredaks peaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 107 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kingiümbrik täiskasvanule