Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kingiümbrik täiskasvanule

Näitan 17 postitust - vahemik 91 kuni 107 (kokku 107 )

Teema: Kingiümbrik täiskasvanule

Postitas:
Kägu

Raha on selleks, et teised inimesed ei peaks tühja käega tulles end ebamugavalt tundma (mina tunneksin küll end ääretult ebamugavalt, kui läheksin tühja käega külla, teades, et perenaine on organiseerinud, vaeva näinud, teenindab kogu peo, hiljem koristab ja kraamib ja mina siis kaks kätt taskus nagu mõni mats ilmun kohale ja olen külaline, lasen end teenindada ja ümmardada ega panusta millegagi (või kui, siis mingi nõmeda aiapäkapikuga).

See on fantaasiapuudus. Akuutne.

Kas sa ei tea, mis su lähedasele meeldib?

Hea pudel veini ehk? Veinikülmik? Ei? Serrano singi käntsaka alus koos noaga? Ei? Ermitaaži suur maaliraamat? Ei? Kootud käpikud? Ei? Kas talle võiks meeldida üks elus taim? Ei? Välisreisilt toodud maitsetaimed esimeses värskuses? Ei? Kas ta võiks soovida kambapeale kingituseks suplustünni? Ei? Kohe miski ei. Kas sa kohe midagi ei tea, mis võiks meeldida su nii lähedasele inimesele, et käite teineteise sünnipäeval?

Ei, nemad tahavad ainult raha. Kandke raha kohale.

Aga miks veini kinkimine on parem/õigem/üllam kui sama raha ümbrikusse panemine? Ja ärge hakake oma rahanuiamise jutuga, see on hoopis teine teema, sest enamasti kutsujaid ei nuia raha ega loe raha pärast.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hea pudel veini ehk? Veinikülmik? Ei? Serrano singi käntsaka alus koos noaga? Ei? Ermitaaži suur maaliraamat? Ei? Kootud käpikud? Ei? Kas talle võiks meeldida üks elus taim? Ei? Välisreisilt toodud maitsetaimed esimeses värskuses? Ei? Kas ta võiks soovida kambapeale kingituseks suplustünni? Ei? Kohe miski ei. Kas sa kohe midagi ei tea, mis võiks meeldida su nii lähedasele inimesele, et käite teineteise sünnipäeval?

Ole nii kena, ära sina küll otsusta, et ma veinikülmikut võiks vajada. Või veel enam Serrano sinki. Jajaa, heameelega võtan su pool neid suupisteid meloni ja singiga, aga see ei tähenda, et ma igatseks omale poolt siga koju kappi.
Püha müristus küll. Su mõtteviis meenutab mu ühte ammust peikat, kes kuhugi välja minnes küll moepärast küsis, kas ma ka midagi tellida soovin, aga alati siiski tõi hoopis enda valikul mulle asju – näiteks ütlesin, et ma ei soovi süüa, aga ta tellis mulle siiski prae. Sest ta tundis mind enda arust nii hästi ja teadis, et ma tegelikult ju tahan. Ülemäärane enesekindlus on tegelikult naeruväärne, ei ole üldse nii hea omadus, kui sa paistad arvavat. (Peikast läksin loomulikult üsna ruttu lahku – ei mina talu, kui keegi arvab, et minust paremini teab, mida ma tahan)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ole nii kena, ära sina küll otsusta, et ma veinikülmikut võiks vajada. Või veel enam Serrano sinki. Jajaa, heameelega võtan su pool neid suupisteid meloni ja singiga, aga see ei tähenda, et ma igatseks omale poolt siga koju kappi.

Püha müristus küll. Su mõtteviis meenutab mu ühte ammust peikat, kes kuhugi välja minnes küll moepärast küsis, kas ma ka midagi tellida soovin, aga alati siiski tõi hoopis enda valikul mulle asju – näiteks ütlesin, et ma ei soovi süüa, aga ta tellis mulle siiski prae. Sest ta tundis mind enda arust nii hästi ja teadis, et ma tegelikult ju tahan. Ülemäärane enesekindlus on tegelikult naeruväärne, ei ole üldse nii hea omadus, kui sa paistad arvavat. (Peikast läksin loomulikult üsna ruttu lahku – ei mina talu, kui keegi arvab, et minust paremini teab, mida ma tahan)

Ega mina ju otsustagi. Ikka kingisaaja otsustab. Kui on lähedane inimene, siis ma tean ju, mida ta on soovinud ja igatsenud. Kõrvad peas – kuulame.

Ja ära ütle, et ma pean pikemalt selgitama, mida ja kas ja kus ja kuidas ma võiksin meelde jätta, kui sõber ohkab mingil peol muu jutu seas, et ” jube hea vein, aga kunagi ma sain imehead Ripassot, oli kas sellejaselle aasta oma ja ma sain selle siitjasealt”. Mis sa arvad, kas ma viskan talle oma rahakotist 50 järgmisel sünnal või poen nahast välja, et see vein internetist tellida?

Inimesed kuulavad oma sõpru.
Teil on teisiti, olen aru saanud, enam ei pea ju selgitama. Vahetage omavahel rahus oma rahatähti edasi 🙂 Hea, lihtne, ei pea mõtlema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tänapäeval on kuulmis- ja kuulamisoskus kadunud. Selle asemel on kübersuhtlus ja paarisõnalised mobiilisõnumid koos hunniku emotikonidega. See asendab reaalse elu suhteid, naeratusi, kuulamist ja kuulmist, koosolemisi ja vestlusi. Seetõttu ei teatagi vastaspoolest tegelikult midagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tänapäeval on kuulmis- ja kuulamisoskus kadunud. Selle asemel on kübersuhtlus ja paarisõnalised mobiilisõnumid koos hunniku emotikonidega. See asendab reaalse elu suhteid, naeratusi, kuulamist ja kuulmist, koosolemisi ja vestlusi. Seetõttu ei teatagi vastaspoolest tegelikult midagi.

No täpselt, tundub, et lugemisoskus ka! Muidu saaks ju vastustest aru, et põhjus miks inimesed ümbrikku eelistavad on selles, et tänapäeval EI VAJATA ega SOOVITA enam asju…isegi kalli veini jõuab endale enamik ise osta ja sinki külmikusse:D Rahal seevastu on universaalne väärtus, sobib ühtmoodi kõikidele ja loob ülesloetamatu hulga võimalusi heaks emotsiooniks, eriti kui panna kokku kõik ümbrikud, mis ühelt ürituselt saadud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina näiteks ei kujuta ette, et ma läheksin kellegi korraldatud peole, käed taskus, midagi viimata. Ma tõesti ei kujuta ette. Aga on hulk inimesi, kes kujutavad justnimelt ette, et teised, kes pidu korraldavad, on neile justkui midagi võlgu, “mis nad siis korraldavad”. Inimesed, kes on harjunud ainult saama, ise midagi vastu andmata, saavadki vaid mõelda, et keegi loeb seda raha andunult nagu Mogri Märt, et kuipalju ikka toodi. Ei loe. Raha on selleks, et teised inimesed ei peaks tühja käega tulles end ebamugavalt tundma (mina tunneksin küll end ääretult ebamugavalt, kui läheksin tühja käega külla, teades, et perenaine on organiseerinud, vaeva näinud, teenindab kogu peo, hiljem koristab ja kraamib ja mina siis kaks kätt taskus nagu mõni mats ilmun kohale ja olen külaline, lasen end teenindada ja ümmardada ega panusta millegagi (või kui, siis mingi nõmeda aiapäkapikuga).

Lihtsalt üliimelikud isekad muidusööjad on tõesti kasvanud peale.

Ja tõesti, peab olema lausloll, et arvata, et keegi peo korraldamisest KASU saaks. Peo korraldamine maksab mitu korda rohkem kui mistahes ümbrikud, mis inimesed kingivad. Ümbrikute mõte on aidata peokorraldajatel kulusid kanda ja hoida ära mõttetu asjade kogunemine. Aga on hulk inimesi, kes tahavad KASU SAADA peo korraldajate arvel – söötku ja jootku mind tasuta, viin talle siis ühe ülearuse aiapäkapiku ka keldrist jalust ära, mille keegi minusarnane mulle eelmine kord kinkis..

Sina ja sina… Kordan siis veel ühe lihtsa sõna üle – SUHTLEMINE. Sa saad sünnipäevakutse, kus pole midagi kirjutatud kingisoovi kohta. Hakkad oma peaga otsustama mida viia või võtad kätte ja uurid (nagunii on viisakas kutse eest tänada ehk siis kommunikeeruda) inimeselt endalt? Mina teen viimast moodi.
KUI inimene avaldab soovi raha saada, eks siis tuleb seda teha. Ütlen uuesti, et minu sõprusringkond seda ei harrasta. Veidi nooremana, nii 20-30ndates vahel küll, vanemana enam üldse mitte. Sugulased mõned siiski avaldavad “…mis mahuks ümbrikusse” -soove. Olenevalt huumorisoonest saab siis kas raha või midagi muud.
Nii. Nüüd järgmine kategooria – sünnipäevalaps vastab, et pole midagi vaja, tulge ise. Väga lihtne – lähengi ise lille ja ehk pudeliga. Austan ta soovi. Kui ta kuskil juuste all midagi muud mõtles, siis seda ma ei tea. Jällegi – puuduvad kogemused.
Meie ring käib osalt niimoodi külas.
Edasi kolmas kat – inimesel on konkreetne nimekiri konkreetsete asjadega. Taas väga lihtne. Jagame ära, mida keegi toob, suurem asi kahasse – väga tore ju! Teise osana harrastamegi niimoodi pidudel käia.

Kõikide variantide puhul tuleks austada päevasangari soove. Ka seda, et palun ärge tooge raha või lilli või alkoholi, st ärge ise otsustage. Võtmesõna on niisiis suhtlemine. Selle puudusel tekivadki need päkapikud ja alustassid, sest üks ei oska rääkida, teine “mul on küll piinlik niisama minna” ja kokkuvõttes on kõigil nõme olla.

Ma ei eeldagi, et nii pikast jutust keegi aru sai, sest minu meelest on seda juba mitu korda üle mainitud. Ikka tuleb varsti “ülivaimukaid” leiutisi, aga kes veidi mõelda viitsib, ehk saab aru mida mõtlen.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Rahal seevastu on universaalne väärtus, sobib ühtmoodi kõikidele ja loob ülesloetamatu hulga võimalusi heaks emotsiooniks, eriti kui panna kokku kõik ümbrikud, mis ühelt ürituselt saadud.

Sel puhul võiks ümbrikud palju paksemaks teha ja panna sinna sisse mingi arengumaa valuuta. Raha on ju raha ja mida paksemad ümbrikud, seda suurem emotsioon.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selliseid detaile saab märgata vaid juhul, kui inimesega suheldakse tihti – käid kord nädalas sõpradega lõunal, shoppamas, huviringis, grillimas, mida iganes. Kui paljudel täiskasvanud pereinimestel aga on selline suhtlus oma sõpradega? Vähestel – ja selles pole midagi häbenemisväärset, nagu sa püüad näidata. Veel enam ei suhelda selliselt sugulastega. Pere peabki olema esikohal, kuni peres kasvavad lapsed. Ja sel juhul teataksegi sõpradest-sugulastest pigem e-mailide ja sotsiaalmeedia kaudu (mis on parem kui üldse mitte) ning tõesti ei teata, mida ta tahta võiks. Ja sel juhul on parim võimalik kink raha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selliseid detaile saab märgata vaid juhul, kui inimesega suheldakse tihti – käid kord nädalas sõpradega lõunal, shoppamas, huviringis, grillimas, mida iganes. Kui paljudel täiskasvanud pereinimestel aga on selline suhtlus oma sõpradega? Vähestel – ja selles pole midagi häbenemisväärset, nagu sa püüad näidata. Veel enam ei suhelda selliselt sugulastega. Pere peabki olema esikohal, kuni peres kasvavad lapsed. Ja sel juhul teataksegi sõpradest-sugulastest pigem e-mailide ja sotsiaalmeedia kaudu (mis on parem kui üldse mitte) ning tõesti ei teata, mida ta tahta võiks. Ja sel juhul on parim võimalik kink raha.

Kas te käite sageli inimeste pidudel, kes ei huvita teid ja kellest te ei tea midagi? Ega viitsi isegi uurida.
Nojah. Ja te nimetate neid vist lähedasteks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kuidas sa satud üldse selliste inimeste sünnipäevadele, kellega sa tihedalt ei suhtle? miks tehakse nii laia ringiga sünnipäevi, kui need inimesed ei ole piisavalt olulised, et nendega juubeliväliselt suhelda? meenutab natuke neid laste sünnipäevi, kus terve rühm v klass on mängutuppa kutsutud.

muidu olen selle ripasso-veini-käo iga sõnaga nõus. õnneks on mu sõpruskond samasugune, ei mäletagi, millal keegi rahaümbrikuga kuskile sünnipäevale ilmus, viimase 20 a jooksul igatahes mitte.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas te käite sageli inimeste pidudel, kes ei huvita teid ja kellest te ei tea midagi? Ega viitsi isegi uurida.
Nojah. Ja te nimetate neid vist lähedasteks.

kuidas sa satud üldse selliste inimeste sünnipäevadele, kellega sa tihedalt ei suhtle? miks tehakse nii laia ringiga sünnipäevi, kui need inimesed ei ole piisavalt olulised, et nendega juubeliväliselt suhelda? meenutab natuke neid laste sünnipäevi, kus terve rühm v klass on mängutuppa kutsutud.

Jälle hakkab sama jutt. Me juba rääkisime sellest eespool. Ma peaks end töölt lahti võtma, et kõigi oma sugulastega nii piisavalt tihti suhelda, et teada, mis nad unes nägid või mis veinist unistavad. Lähedased? Ei, loomulikult nad ei ole lähedased, kuid nendega on tore vahetevahel suurematel sünnipäevadel kohtuda ja rääkida. Miks tehakse? Tahame ja teeme, lihtne? Sina soovid sünnipäeva pidada ainult lähedastega – palun, tee seda. Mina soovin laiema ringiga. Ehk te nüüd ei õpetaks rohkem teisi elama?

Please wait...
Postitas:
Kägu

kuidas sa satud üldse selliste inimeste sünnipäevadele, kellega sa tihedalt ei suhtle?

Kus ma seda maininud olen, et ma sellistel pidudel käin? Minu eelnev kommentaar oli kirjutatud tänapäeval moodsaks muutunud suhtlemistasandi kohta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina suhtlen oma sõpradega 5-6 korda aastas. Suvel saame tavaliselt kokku ühe sõbra maakodus, kui seal lähedal on ka üks muusikafestival, mida koos külastame. See on juba pikk traditsioon. Ülejäänud korrad, kui kõik kokku saame, ongi tavaliselt kellegi sünnipäevad. Osad suhtlevad veel eraldi, kellel on ühevanused lapsed, käivad näiteks koos reisimas. Osadel on ühine hobi, nemad kohtuvad veel eraldi selle hobi tõttu.
On kindlad inimesed, kes teevad sünnipäevi või vahel ka mõne jõulusöömaaja enda pool. Ja on teised, paar kindlat inimest, kes mitte kunagi ise pidu ei korralda. Aga nad on muidu toredad inimesed ja me tahame nendega suhelda sellest hoolimata, et nemad ise sünnipäevi ei pea. Aga kui me omavahel neid ümbrikke ei vahetaks, siis need paar, kes sünnipäevi ei tee, oleksid ju eelisolukorras?
Veinikülmik on meil olemas, tänan pakkumast! Kuhu ma selle serrano singi käraka oma köögis peaksin panema? Head veini, jah tänan, see tuuakse enesestmõistetavalt lisaks ümbrikule.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu välismaiste tuttavate hulgas on levinud, et sünnipäeva laps teatab näiteks facebookis, et temale südamelähedane heategevuslik või abistav organisatsioon või muu selline on see ja see ning olen tänulik, kui annetate selle raha neile, mitte ei too mulle. Minule see väga meeldib. Ümbriku sulle-mulle liigutamise või asjade taga ajamise asemel midagi kasulikku teha.

Mina olen see, kellele ei meeldi oma sünnipäeva tähistada ega mingeid kokkusaamisi organiseerida. Kui kutsutakse kellegi teise tähtpäevale, kas ma siis peaks mitte minema? No ma ikka lähen üldiselt. Ei pea mind ju kutsuma, kui nii väga häirib, et mina ise neile midagi ei korralda, kui keegi võrdust nii väga taga ajab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hea kingitegija. Kahjuks sul on LIIGA palju fantaasiat ja aega. Ja seetõttu kingid sa mulle täiesti fantastilisi (sinu arvates) kingitusi. Need on kallid ja võib-olla ka ilusad, aga palun saa aru, need ei sobi minu koju! Ma ei taha neid! Jah, ma naeratan sulle ja võtan selle vastu, aga mul pole sellega midagi peale hakata. Sa oled raisanud aega ja raha, et mulle valmistada … järjekordne peavalu. Vat selline seltskond elab meil Eestis. Ja nad ei usu, et see nii on! Nad siiralt usuvad, et on teinud meile oma kingitusega rõõmu! Sa arvad, et sa tunned mind, sest mul on kodus valge kohvikann, selle juurde ju sobiks hästi need valged alustassid. EI SOBI! Ma ei taha! Ma tahan ise valida! Kuidas sa sellest aru ei saa?

Hea peokorraldaja! Kahjuks on meie maitsed täiesti erinevad – enda arvates sa korraldasid oma külalistele väga peene peo koos kalli cateringi ja bändiga (ikka korralik, mitte ühemehe sündiband). See maksab palju ja kõlab uhkelt, aga palun saa aru, see muusikastiil ei ole üldse minu maitse ja kuna ma olen taimetoitlane (või sõõn ainult vasikaliha või valget kala jne), siis oli sinu peol pakutud toit mulle absoluutselt ebasobiv! Lahkusin näljasena! Sa arvad, et tunned oma külalisi ja korraldasid maitseka peo mida kõik nautisid ning ootad nüüd ümbrikke, et kasvõi osaliselt kulusid katta. Aga mulle see bänd ega see toit EI SOBINUD, tead! Ma oleksin osalustasu eest tahtnud ISE kaasa rääkida nii peokoha, bändi kui toidu valikul. Oleksin soovinud oma lemmikveini nautida ja oma lemmikinstrumentalistiga bändi pausi ajal pisut lobiseda. Vot see oleks olnud pidu minu maitsele! Kuidas sa sellest aru ei saa!

Jabur, kas pole?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üht küll ütleks – kui on teada, et “rikkust külalistel pole”, siis säästaks neid üldse sellest dilemmast ja ei küsiks kingitust ümbrikus.

Igas rahateemas on mõni selline, kes juubilari rahaküsijaks ja pruutpaari lausa kerjajateks peab. Kas on väga uskumatu, et paljud siiski saadavad kutse ilma selle “kingitus mahub ümbikusse” lauseta?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üht küll ütleks – kui on teada, et “rikkust külalistel pole”, siis säästaks neid üldse sellest dilemmast ja ei küsiks kingitust ümbrikus.

Igas rahateemas on mõni selline, kes juubilari rahaküsijaks ja pruutpaari lausa kerjajateks peab. Kas on väga uskumatu, et paljud siiski saadavad kutse ilma selle “kingitus mahub ümbikusse” lauseta?

Ma üldistaks veel laiemalt – igas teemas on mõni tühja koha pealt norija. 🙂

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 91 kuni 107 (kokku 107 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kingiümbrik täiskasvanule