Esileht Koolilaps Kink võiks mahtuda ümbrikusse?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 145 )

Teema: Kink võiks mahtuda ümbrikusse?

Postitas:

Tegemist siis kolmanda klassi poisi sünnipäevaga. Kui suur see rahanumber seal sees siis peaks olema? Või on selle all midagi muud mõeldud? Meile see esimene kogemus, sellise kutsega, seega ootan arvamusi. Tänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Meie oleme pannud tavaliselt 10 euri. Kui kuskil mängutoas või SPA’s ja mõlemad minu lapsed on kutsutud, siis 20 euri.
Aga pannakse ka 5 euri. Oleneb võimalustest.
Nüüd ongi laps jälle kutsutud ja samuti \”kink võiks mahtuda ümbrikusse\”, mu plika arvas siis et ta kingib kaardi, sokid ja kaelakee 🙂 See oli muidugi pool naljaga tal, aga sisuliselt ju ka need asjad mahuvad ümbrikusse.
Tegelikult on raha kinkida normaalne ja kingituseks saada veel normaalsem. Parem, kui mingi mõttetu pudi- padi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me viskasime ka nalja, et võtame hästi suure ümbriku ja paneme sinna sisse näiteks raamatu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 10:45; 25.05 23:15; 26.05 16:41;
To report this post you need to login first.

Me oleme ka tavaliselt 10¤ arvestanud või kui on minek kogu perega, siis on summa proportsionaalselt suurem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.05 10:54; 25.05 09:19; 29.05 14:15; 30.05 08:26; 30.05 21:19; 31.05 15:23; 01.06 14:41; 01.06 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

10EUR on ok.
Kui tõesti raha ei ole, siis paneks väiksema paberraha, seega 5EUR. Münte nats nadi kinkida.
Kõige tähtsam on sünnipäevalapsel siiski sünnipäeva sõpradega tähistada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 10:58; 24.05 16:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Me viskasime ka nalja, et võtame hästi suure ümbriku ja paneme sinna sisse näiteks raamatu. [/tsitaat]

Aga miks mitte?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 11:28; 24.05 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sama siin.
10 ¤ + ¨okolaad või miskit muud magusat.
Parimale sõbrale ja pinginaabrile 15 ¤

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellise väljendiga mõeldakse ikka ainult seda, et kingisoov on raha, ei muud… Pean normaalseks. Tavaline taks klassikaaslaste sünnipäevadel on 10 eur. See oleks nagu vaikiv kokkulepe, kutsusime 20 last ja kõik kinkisid 10. Kusjuures me ei lisanud kutsele mingit märget kingisoovi kohta. St igaüks otsustas ise, kas raha või miskit muud. Ise samaga vastanud, kui sünnale minek. Sünnipäevad toimuvad tavaliselt kodust väljas – skypark, bowling, megazone, spa, seikluspark vms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 11:39; 29.05 14:57; 30.05 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

5-20euri, olenevalt võimalustest.
Meil on ka tavaline \”taks\” 10-kas siis kinkekaardina või rahana.

Praeguses maailmas pean seda täiesti normaalseks, kuna lastel on enamus pisikesi jubinaid juba olemas ja parem olgu üks korralik ja suur asi, kui kastitäis pisikesi.

Minu tüdruk ostis endale näiteks hobivarustust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algklassis on olnud 5¤ + ¨okolaad ja suuremates klassides 10¤ ilma ¨okolaadita 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb vist elukohast ja vanusest ka. Väiksematel on 5 eurot igati normaalne ja olen siit lugenud, et teistes Eesti linnades peale Tallinna on ka 5 euri täiesti tavaline taks.
Ise oleme headele sõpradele ka 15 pannud aga ausalt öeldes mulle hakkab see endale juba palju tunduma, mitte rahast ei ole kahju vaid tundub, et läheb õige pisut üle hea maitse piiri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

10¤ (ja pole vahet, kus peetakse)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.05 15:05; 24.05 16:26; 29.05 20:03; 31.05 22:00; 01.06 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiidan selle heaks sest tervele klassile sünnipäeva pidamine tähendab tavaliselt suurt hunniku asju mida kellegi vaja ei lähe või mis juba kodus olemas on. Meie paneme tavaliselt ka 10¤.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 15:34; 28.05 13:56; 29.05 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mind ajavad sellised kingisoovid täiesti hämmingusse.
ma ei ela eestis ja ealeski pole mul siin kümne aasta jooksul ette tulnud, et mõnel lapse sünnipäeval raha soovitakse. see on pigem ristimiste, leeri ja pulmade teema.
kui ASJU vaja ei lähe ja hirm nii suur on, et mõni ASI juba olemas, siis pangu sünnipäevakutsele, et kinki ei soovi! selline rahalunimine mingi enda välja valitud asja jaoks on absurdne. loogiline on hoopis, et kui vanemad jõuavad lapsele peo korraldada, siis jõuavad talle ka ise mingi suurema asja kinkida mida laps ihaldab.

hea meelega boikoteeriks sellist üritust.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 24.05 16:06; 24.05 16:50; 24.05 18:37; 24.05 20:21; 27.05 16:55; 27.05 18:24; 29.05 14:40; 30.05 17:58; 30.05 18:01; 30.05 18:32; 30.05 18:38; 31.05 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mind ajavad sellised kingisoovid täiesti hämmingusse.
ma ei ela eestis ja ealeski pole mul siin kümne aasta jooksul ette tulnud, et mõnel lapse sünnipäeval raha soovitakse. see on pigem ristimiste, leeri ja pulmade teema.
kui ASJU vaja ei lähe ja hirm nii suur on, et mõni ASI juba olemas, siis pangu sünnipäevakutsele, et kinki ei soovi! selline rahalunimine mingi enda välja valitud asja jaoks on absurdne. loogiline on hoopis, et kui vanemad jõuavad lapsele peo korraldada, siis jõuavad talle ka ise mingi suurema asja kinkida mida laps ihaldab.

hea meelega boikoteeriks sellist üritust.

[/tsitaat]

Mõnes mõttes mõtlen sama, aga inimesed on erinevad. Meie ei tahtnud raha lapsele kingiks ja kutsutud oli 14 klassikaaslast ja mitte ükski kink ei olnud meil olemas, mis kingiti.
Ehk raha kingiks soovijatel on halvad mälestused eelmistest sünnipäevadest, kus saadi nt 3 Monopoli mängu või neli ühesugust Bratzi nukku?
Mina kirjutasin vanematele ka, et kõige olulisem on, et laps tuleb sünnipäevale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 10:58; 24.05 16:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina emana ei saa aru, miks ei võiks raha kinkida? Minu lapse klassis on ka peaaegu kõik kõikide sünnipäevadele kutsutud. Mul ei oleks õrna aimugi, mida lastele kinkida. Kui laps loeb palju, siis on tal enamus uutest raamatutest olemas, pealegi normaalse raamatu hind algab 15 eurost. Pean seda algklasside lapse kingi jaoks paljuks.5-10 eorot on nii väike summa, et midagi mõistlikku selle eest osta pole võimalik(legod, arvutimängud, konsoolide mängud-kõik on märksa kallim). Samas kui kõik külalised raha kingivad, saab laps osta midagi meelepärast.
Mina pooldan raha kinkimist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.05 15:05; 24.05 16:26; 29.05 20:03; 31.05 22:00; 01.06 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea 16:06 kirjutanud Kägu – kirjutad, et ei ela Eestis. Küllap siis ei ole ka siinsete olude ja tavadega kuigi hästi kursis. Milleks siis sedasi lahmida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 16:34; 24.05 22:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil täiesti normaalne, et 7-aastastele kingitakse raha. Mina ei pea seda imelikuks ega valeks, sest tõesti kui laps kogub endale rulluiskude või ratta jaoks, siis on ta kordi kordi õnnelikum kui ta saab näiteks endale kingiks selle osta. Kordi õnnelikum, kui hunnik täiesti tarbetuid petshoppe või barbiesed.

Pigem õpetab selline asi mõistlikult tarbima ja miks ka mitte – keskkonda säästma. Seega igati kahe käega poolt raha kinkimise suhtes – kingin ka ise ja loodan, et teised ka nii mõtlevad:)

Ise paneme peale euro tulekut tavaliselt ümbrikusse 10 eurot, kaardi luuletusega ja shokolaadi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.05 16:50; 24.05 19:00; 30.05 18:32; 30.05 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hea 16:06 kirjutanud Kägu – kirjutad, et ei ela Eestis. Küllap siis ei ole ka siinsete olude ja tavadega kuigi hästi kursis. Milleks siis sedasi lahmida?[/tsitaat]

miks sa kirjutad \”lahmida\”?
võibolla oligi elu 10 aastat tagasi veidi teisem, samas kas seda saab juba tavaks nimetada?
aga oludest rääkides- pigem on see tõesti kehva aja märk st rahal on hoopis olulisem tähendus kui päris kingitusel, mis võib olla pühendusega raamat, pildialbum, isetehtud trühvlid, täiskasvanu abiga tehtud kaelaehe, vahva kirjaga t-särk.
minu arvates on see \”tühiste ja odavate\” kingituste süüdistamine ikka pigem enda saamatus.

samuti küsin ma- mis saab sedasi laste väärtushinnangutest kui neid kasvatada teadmises, et pisiasjadel elus polegi tähtsust ja neist on võimatu rõõmu tunda?
ka minu lastel on kodus olemas mitu kasti legosid, WII ja ds nintendod aga samuti on nad õnnelikud kinkide üle nagu kleepsuraamat või karbitäis tattoosid. raamatutest rääkimata.

vabandan kui mu postitus paljudele ei meeldi, siiski ei saanud kirjutamata jätta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 24.05 16:06; 24.05 16:50; 24.05 18:37; 24.05 20:21; 27.05 16:55; 27.05 18:24; 29.05 14:40; 30.05 17:58; 30.05 18:01; 30.05 18:32; 30.05 18:38; 31.05 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen elanud mõnda aega välismaal ja nüüd jälle Eestis. Mind ajab ka vägagi hämmingisse see laste sünnipäevadel raha kinkimine. Minuarust pole kingituse mõte mitte sünnipäevalast raha või asjade võrra rikkamaks teha, vaid teda üllatada millegiga, mis on just tema jaoks ja talle mõeldes välja valitud. Ka lasteaiaealise lapse sõpradele kinke valides võtan alati lapse kaasa, kes oskab valida, milline asi just tema sõpra võiks rõõmustada.
Kusjuures – ei minu ega minu laste sõpruskonnas ei ole raha kinkimine üldse kombeks. Äkki siis meil siin Tartus asjad veidi teistmoodi kui pealinnas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

aga oludest rääkides- pigem on see tõesti kehva aja märk st rahal on hoopis olulisem tähendus kui päris kingitusel, mis võib olla pühendusega raamat, pildialbum, isetehtud trühvlid, täiskasvanu abiga tehtud kaelaehe, vahva kirjaga t-särk.
[/tsitaat]
Selliste kingituste tegemiseks peab kingi saajat väga hästi tundma. Kõigile ei maitse trühvlid, mõni on ¨okolaadi suhtes allergiline, raamat võib juba olemas olla jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.05 18:03; 28.05 12:22; 29.05 14:06; 30.05 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mina katsun võimalusel alati küsida, mida sünnipäevalaps kingiks soovib. Meelsasti kingin raha või kinkekaarte, kui tean, et see oli sünnipäevalapse soov. Mul on hea meel, kui mu lapse kingitud väiksem summa saab osaks asjalikust suuremast asjast-kingitusest. Juurde panen tavaliselt mõne väikese pärisasja ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] samuti küsin ma- mis saab sedasi laste väärtushinnangutest kui neid kasvatada teadmises, et pisiasjadel elus polegi tähtsust ja neist on võimatu rõõmu tunda? [/tsitaat]

Selline maailmaparandaja? Ja tõesti arvad, et võõra lapse sünnipäev on koht ja aeg, kus hakata väärtushinnanguid selgitama? Ja arvad ka, et õnnestub – et see sinu ühekordne kink muudab väärtushinnaguid? Absurdne idee!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 11:28; 24.05 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Selline maailmaparandaja? Ja tõesti arvad, et võõra lapse sünnipäev on koht ja aeg, kus hakata väärtushinnanguid selgitama? Ja arvad ka, et õnnestub – et see sinu ühekordne kink muudab väärtushinnaguid? Absurdne idee![/tsitaat]

räägin enda lapsest kui kinkijast ja kui kingisaajast.
ja loomulikult püüan ma maailma parandada. iga päev!
loodan, et tegid oma kommentaariga vähemalt enda päeva ilusamaks! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 24.05 16:06; 24.05 16:50; 24.05 18:37; 24.05 20:21; 27.05 16:55; 27.05 18:24; 29.05 14:40; 30.05 17:58; 30.05 18:01; 30.05 18:32; 30.05 18:38; 31.05 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no mina (Postitas: Kägu | 24/05/2012 16:50 ) ka Tartust, seega ei ütleks, et Tartus teistmoodi nüüd asjad käivad:)

Eks igalühel on õigus oma arvamusele, lihtsalt mina leian, et kui need kastitäied mänguasju millega ei mängita toanurgas oleks olemata/ostmata ja nende asemel ilutseks lapse enda kogutud raha eest ostetud jalgratas või muu väärtuslikum asi oleks ju kõik hästi?

Ärge halvustage teistmoodi mõtlejaid – lihtsalt on lapsi, kes oskavad raha hinnata ja tarbivad vähem ja seetõttu ka ei armasta \”pudinat-padinat\” toanurgas seismas, miks siis raha kinkimine kohe halb on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.05 16:50; 24.05 19:00; 30.05 18:32; 30.05 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan ka välismaal ja need, kes ei hinda tarbimist ja soovivad keskkonda säästa, paluvad siin kingiraha hoopis mõnele heategevuslikule organisatsioonile annetada. Mulle meeldib see mõte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina arvan sama, mis 19.00 kägu. meil on 3 last. kui hakkasime laste sünnipäevi pidama, siis oli tore küll, kui kinke kingiti. aga kui nüüd on nagu kolmele lapsele juba üksjagu asju ostetud, siis polegi midagi enam vaja. kuigi kingitud hobuse suhu ei vaadata, siis pole nende pärlite meisterdamise kuhjadega meil enam midagi teha.
eelpool öeldi küll, et armas on üllatada last millegagi, mis on just tema jaoks välja valitud. aga hind paneb piiri. tavaliselt ju vaadatakse ikka 10e piires kinki. nii kogunebki neid vidinaid. aga kas see pole ka tarbimishullus?
ainult natuke teistpidi. sul on 10 vidinat, mida sa eriti ei vaja. aga 1 kallist asja, mida sa tõesti tahaksid, seda ei jõua osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 24.05 19:48; 30.05 00:52; 30.05 10:50; 30.05 10:58; 30.05 17:54; 30.05 18:10; 30.05 19:00; 30.05 21:24; 31.05 11:27; 31.05 22:09; 31.05 23:44; 01.06 07:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Elan ka välismaal ja need, kes ei hinda tarbimist ja soovivad keskkonda säästa, paluvad siin kingiraha hoopis mõnele heategevuslikule organisatsioonile annetada. Mulle meeldib see mõte.[/tsitaat]

mina see välismaakägu, kes siin miinuseid saab 🙂 ja tõesti, see jäi mul mainimata- kaks korda on olnud meie kutsed sarnase sisuga. kord korjati erivajadustega lastele reisiraha ja viimati läks annetus koerte varjupaigale (sünnipäevalapse onu algatus)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 24.05 16:06; 24.05 16:50; 24.05 18:37; 24.05 20:21; 27.05 16:55; 27.05 18:24; 29.05 14:40; 30.05 17:58; 30.05 18:01; 30.05 18:32; 30.05 18:38; 31.05 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka pikalt välismaal elanud ja nüüd hiljuti siia kolinud. Tehti kingitusi nii ja naa, oli ka et raha kingiti. Mulle see raha kinkimine meeldib palju, palju rohkem.
Samas kes siin nii kommenteerivad, et oh mis kummaline komme raha kinkimine, välismaal küll ei kingita. Mul on tunne, et te vist ei ole seal ikka piisavalt elanud, see meeletu tarbmis ühiskond see on nii väsitav ja koormav. See mis toimub jõulude ajal on kohutav. Lastele antakse ette hunnik kingitusi, lapsed rebivad need lihtsalt lahti ja siis viskavad kingituse kõrval, võtab järgmise ette, rebib paberi ära ja viskab kingituse kõrvale, nagu konveieril. Jube.
Lastel on lihtsalt liiga palju asju, ma küll enda lapsi nii ei taha kasvatada. See on ka üks põhjuseid miks siia kolisime. See raha saamine on ikka normaalsem, laps õpib ka rahaga ümber käima ja koguma raha tõesti selle jaoks mida tõesti väga tahab.

Endal kolm last ja kuigi ise tõesti ei ole lastele palju mänguasju ostnud kuid kuna on suur suguvõsa siis on ikka neid asju kogunud meeletult.
Ma tunnen, et ma taha enam mitte ühtegi vidinad ega asja enam siia. Viimasel ajal muud ei teegi kui jälle vii kastide kaupa neid asju siit minema kuskile heategevusele, mis mõte sellel kõigel on? Pooldan raha kinkimist, siis laps saab tõesti osta mida tahab, näiteks praegu tahab uut tõukeratast osta, las parem kogub selle jaoks kui mingid mõttetud väikesed asjad siis tolmu koguma.
Raamatutest on ka juba kõik mis meeldib olemas, tõesti pole midagi vaja.
Samas ma saan ju aru, et lapsele kingitused meeldivad, las siis saab kingituseks raha ja saab osta selle ühe asja mida ta ka nii väga tahab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Selliste kingituste tegemiseks peab kingi saajat väga hästi tundma. Kõigile ei maitse trühvlid, mõni on ¨okolaadi suhtes allergiline, raamat võib juba olemas olla jne. [/tsitaat]

Võhivõõra lapse sünnipäevale üldjuhul ikka ei kutsuta ma loodan, sünnipäevalapse huvisid võiks vähemalt aimata.
Nõus nendega, kes arvavad et lapse sünnipäevakutsel kingisoovi esitamine on kohatu. Sugulastele ja vanaemadele, palun väga, aga lapse sõpradele-ei!
Just keegi väikelapse foorumis kurtis, et AGA ÄKKI juhtub, et laps saab kaks ühesugust ASJA. Mis sõnumi selline väikelaps emalt saab? Selle asemel, et rõõmustada ülejäänud kinkide ja oma peo üle, kurvastab koos emaga selle üle ja samas puudu oleva kingi üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 20:51; 25.05 17:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 145 )


Esileht Koolilaps Kink võiks mahtuda ümbrikusse?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.