Esileht Koolilaps Kink võiks mahtuda ümbrikusse?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 145 )

Teema: Kink võiks mahtuda ümbrikusse?

Postitas:

lõuna-eestis pannakse 5¤. täiskasvanule panen 15¤. ma ei ole nii rikas, et raha loopida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 3 last, teeme 3 pidu mängutubades. Väiksematel käivad peretuttavad, sugulasel, suuremal lasteaiakaaslased. Kutsele rahasoovi ei pane, aga kui keegi küsib, siis ütleme kinkekaart või midagi, mis saab mitme peale. Võõramatele ütlen raamatud, vildikad jne. Plikadega on kergem olnud, neile saab printsessiga sokke, alukaid, ehteid ja muid vidinaid küsida. Aga poisile? Viimane kord soovis poeg rattakindaid, ratta spidokat (ise kinkisime vanaemadega koos ratta), paari lauamängu ja WePlay poes olevat robotskorpioni, Wii plaadi.Ükski neist ei maksa alla 10 euro. Ütlen küll, et kink pole oluline, pidu ikka, aga nii rikas ka pole, et kõik need kingid ise lapsele osta. Ja kinkekaart on ka selles suhtes vahva, et kui pidu läbi, siis järgmisel päeval lähme mänguasjapoodi ja lunastame kaartide eest siis soovitud asjad ja sünnipäevast rõõmu jagub kauemaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mind ajavad sellised kingisoovid täiesti hämmingusse.
ma ei ela eestis ja ealeski pole mul siin kümne aasta jooksul ette tulnud, et mõnel lapse sünnipäeval raha soovitakse. see on pigem ristimiste, leeri ja pulmade teema.
kui ASJU vaja ei lähe ja hirm nii suur on, et mõni ASI juba olemas, siis pangu sünnipäevakutsele, et kinki ei soovi! selline rahalunimine mingi enda välja valitud asja jaoks on absurdne. loogiline on hoopis, et kui vanemad jõuavad lapsele peo korraldada, siis jõuavad talle ka ise mingi suurema asja kinkida mida laps ihaldab.
[/tsitaat]
Kuidas on see loogiline, et kui vanemad jõuavad peo korraldada, siis jõuvad ka suurema asja kinkida. Ma pakun, et pigem on valida, kas üks või teine. Ja kui laps soovib nii pidu kui ka uut jalgratast või suurt legokomplekti, kas poleks siis mõistlikum lapsele pidu korraldad ja kingiraha eest see suur asi osta? Minu arvates on. Mina ei näe raha küsimises mingi asja ostmise fondi küll midagi ebaviisakat ega kummalist. Ma pigem kingin raha kui mingi mõttetu vidina, mille puhul ma ei saa kindel olla, kas see ka kingisaajale meeldib. Raamatuid kingiksin küll hea meelega, aga veidi võõramate laste puhul on see keeruline. Oma lastele olen küll sugulastel lasknud palju raamatuid kinkida.
Kõik need isetehtud asjad on toredad, aga eeldavad jällegi, et oleks kindlalt teada, et need ka sünnipäevalapsele meeldivad. Ainult kaart on see, mille laps ise alati teeb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 21:43; 27.05 17:47; 30.05 21:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tunne ennast näljaroti ega luuserina ja igas päevas omad rõõmud meilgi. Siiski pidin sel aastal poisile selgitama, et ta peab valima peo või soovitud uue mobiili vahel. Ei saanud mõlemale kulutada. Poiss valis peo.

Kingisoovi kutsele ei märkinud (ei raha ega midagi muud), kuid enamik külalistest kinkis raha ja poiss sai mobiili osta. Kahel juhul andsid kutsutud sõbrad ebalevaid vastuseid, et nad vist ei saa tulla. Teades tausta sain aru, et küllap pole võimalust kingile raha kulutada. Rääkisin nii kutsutu vanema kui oma poisiga – poiss pidas esmajoones tähtsaks sõbra tulekut, kutsutu vanemale suutsin selgeks teha, et tegemist ei ole äriprojektiga.

Kingitud rahasummad olid erinevad (enamasti 10eurot), kuid ei märganud, et poiss ses osas arvet oleks pidanud kui palju keegi kinkis.

Leian, et juhul kui peole kutsutu kaalub kas osta mingi rahasumma eest poest vidin või kinkida sünnipäevaks raha, on raha kinkimine üsna mõistlik. Ise hingega tehtud üllatus on sootuks teine teema (iseasi mis see varateismeliste noormeeste puhul olla võiks), samuti olukord kus kingile kulutada pole võimalik.

Annetustest – küllap lapsele, kel kodus olemas mitu kasti legosid, WII ja ds nintendod on kogu kingiraha annetamise mõistlikkust lihtsam selgitada kui lapsele kel võimalusi vähem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 16:34; 24.05 22:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina elan Eestis ja pean ka lapse sünnipäeva puhul raha kingiks küsimist taktitunde- ja kasvatusvääratuseks. Ja siis püüavad needsamad lapsevanemad ajaviitejuttudes selgeks teha, kuidas raha ei tee õnnelikuks, ise samal ajal lapsi selles vaimus kasvatades, et ainult rahal ongi väärtus.
Kui keegi otsustab kinkida ilma, et see palve oleks kuidagi kajastunud kutsel, siis on hoopis teine asi. Ma mäletan omagi lapsepõlvest, et kui vanaema külla tulles vahel kümneka tasku pistis, oli rõõm ikka suur küll. Aga kunagi ei mindud seda raha küsima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 25 korda. Täpsemalt 24.05 23:16; 25.05 16:56; 27.05 15:16; 28.05 17:30; 28.05 21:46; 29.05 13:13; 29.05 16:04; 29.05 16:29; 30.05 10:19; 30.05 10:27; 30.05 10:28; 30.05 10:38; 30.05 11:31; 30.05 12:03; 30.05 12:06; 30.05 13:03; 30.05 17:31; 30.05 19:57; 31.05 11:09; 31.05 21:09; 31.05 21:58; 31.05 22:22; 31.05 23:34; 31.05 23:56; 03.06 21:23;
To report this post you need to login first.

Minu laps teab, et saab igal aastal ühe suurema asja ja just sünnipäevaks. Nii on tal olemas kindel soov, milleks juba varakult raha koguma hakkab ja sünnipäeval lisaks tulevast vaid topeltrõõm. Kuigi meil on rahaliselt võimalik suhteliselt palju lubada, siis pooldan ikkagi kogumist ja eesmärgi nimel pingutamist.

Meil ei ole kodus pisikesi vidinaid ja samuti ei ole ma kunagi hinnanud nn valmismänguasju (näit telefoni, millega saab ainult helistada), vaid suunanud lapsi okstest, tammetõrudest ise mänguasju valmistama. Ma ei kujuta ette, kui oleks kastitäis asju, mis lihtsalt seisab nurgas ja tegelikult keegi nendega ei mängi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.05 10:54; 25.05 09:19; 29.05 14:15; 30.05 08:26; 30.05 21:19; 31.05 15:23; 01.06 14:41; 01.06 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole sellest raha kinkimisest endale probleemi teinud. Vahest, kui näen mõnda lahedat asja, mis võiks kingiks sobida, siis saab sünnipäevalaps kingituse. Teinekord käin aga mööda poode ja mitte midagi ei hakka silma, siis otsustame, et paneme selle 10 euri ümbrikusse, sest pole ju mõtet mingit jura osta ainult sellepärast, et ikka pakk oleks.
Tüdrukud saavad meilt rohkem kingitusi ja poisid rohkem ümbrikuid. Poiste kingitustega olen sagedamini jännis 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on 10 eurot täiesti sobiv summa.
Iseenesest meie lastele meeldib nii kink kui ka raha kingina. Seda seetõttu, et neile meeldib lugeda ja alati on raamatupoes müügil rohkem häid raamatuid, kui taskuraha raatsiks kulutada. Seega nende kingiraha läheb täies ulatuses raamatute peale.
Meie keskmisel oli just sünnipäev ja hoopis uus mure tekkis. Laps kutsus klassikaaslased (kingi kohta ta ei maininud midagi ei kutses ega koolis) otse peale kooli sünnipäevale. Kaks last tulidki kingiga ja teised 4 tühistasid kutsed viimasel hommikul. Kuna ühe lapse emaga olen muul ajal ka suhelnud, siis helistasin, et paluda, et äkki saavad oma koduseid plaane muuta, et laps ikka sünnipäevale saaks. Tegelikult ma loobumise põhjust ei teadnud.
Ja mis selgus? Lapsele oli antud 10 eurot kingiraha (teades meie lapse suurest raamatuhuvist, siis ema mõte oli, et see läheb raamatufondi) ning ema ei teadnud midagi mittetulemisest. Helistas ise ja uuris oma lapse käest. Selgus, et üks klassiõdedest tuli geniaalsele ideele: mitte minna sünnipäevale ja nö teenida 10 eurot taskuraha. Selle mõttega liitus veel 3 klassiõde ehk kõik, kellele vanemad olid andnud kinkimiseks raha! Uskumatu! Pidid peale kooli minema kuhugi kondama, sest koju ei saanud minna. See üks tüdruk nüüd küll tuli kuna ema sai asjast teada, aga teised ei tulnudki. Nüüd ajab selline asi isegi naerma, aga oma laps oli küll üliõnnetu. Vast peaks ka minema kingivaba sünnipäeva peale, st mainimagi kutses, et kinki ei taha- ehk jõuavad kõik kutsutud ka kohale.;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Last on vaja valmistada ette eluks. Täiskasvanu elus on rahal väärtus, otseselt rahal. Ema ja isa vahetavad oma aja, sageli ka tervise, raha vastu. Selline on kaasaegne ühiskonnkorraldus, ka nende ümber, kes oma raha heategevuseks annavad või puid kallistavad. Raha ja ka asjade väärtuse õpetamisega tuleb algust teha ikka varakult. Kord aastaks kingiks saadud 10-20 asja (paljuke neid lapsi siis lapse sünnipäeval on) või ka x5¤ või x10¤ ei peaks küll midagi muutma. Lapsevanem saab ju ise väärtustada elu, asju, raha, heategevust. Nii nagu ta ise hindab. Minu meelest on see ümbrikus või mitte sünnipäevakingi probleem olematu, oluline on igapäevane suhtumine peres.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Nipuneema kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu meelest on 10 eurot täiesti sobiv summa.
Iseenesest meie lastele meeldib nii kink kui ka raha kingina. Seda seetõttu, et neile meeldib lugeda ja alati on raamatupoes müügil rohkem häid raamatuid, kui taskuraha raatsiks kulutada. Seega nende kingiraha läheb täies ulatuses raamatute peale.
Meie keskmisel oli just sünnipäev ja hoopis uus mure tekkis. Laps kutsus klassikaaslased (kingi kohta ta ei maininud midagi ei kutses ega koolis) otse peale kooli sünnipäevale. Kaks last tulidki kingiga ja teised 4 tühistasid kutsed viimasel hommikul. Kuna ühe lapse emaga olen muul ajal ka suhelnud, siis helistasin, et paluda, et äkki saavad oma koduseid plaane muuta, et laps ikka sünnipäevale saaks. Tegelikult ma loobumise põhjust ei teadnud.
Ja mis selgus? Lapsele oli antud 10 eurot kingiraha (teades meie lapse suurest raamatuhuvist, siis ema mõte oli, et see läheb raamatufondi) ning ema ei teadnud midagi mittetulemisest. Helistas ise ja uuris oma lapse käest. Selgus, et üks klassiõdedest tuli geniaalsele ideele: mitte minna sünnipäevale ja nö teenida 10 eurot taskuraha. Selle mõttega liitus veel 3 klassiõde ehk kõik, kellele vanemad olid andnud kinkimiseks raha! Uskumatu! Pidid peale kooli minema kuhugi kondama, sest koju ei saanud minna. See üks tüdruk nüüd küll tuli kuna ema sai asjast teada, aga teised ei tulnudki. Nüüd ajab selline asi isegi naerma, aga oma laps oli küll üliõnnetu. Vast peaks ka minema kingivaba sünnipäeva peale, st mainimagi kutses, et kinki ei taha- ehk jõuavad kõik kutsutud ka kohale.;)[/tsitaat]

Väga õpetlik lugu, milleni raha kinkimine võib tegelikult välja viia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 25 korda. Täpsemalt 24.05 23:16; 25.05 16:56; 27.05 15:16; 28.05 17:30; 28.05 21:46; 29.05 13:13; 29.05 16:04; 29.05 16:29; 30.05 10:19; 30.05 10:27; 30.05 10:28; 30.05 10:38; 30.05 11:31; 30.05 12:03; 30.05 12:06; 30.05 13:03; 30.05 17:31; 30.05 19:57; 31.05 11:09; 31.05 21:09; 31.05 21:58; 31.05 22:22; 31.05 23:34; 31.05 23:56; 03.06 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mind ajavad sellised kingisoovid täiesti hämmingusse.
ma ei ela eestis ja ealeski pole mul siin kümne aasta jooksul ette tulnud, et mõnel lapse sünnipäeval raha soovitakse. see on pigem ristimiste, leeri ja pulmade teema.
kui ASJU vaja ei lähe ja hirm nii suur on, et mõni ASI juba olemas, siis pangu sünnipäevakutsele, et kinki ei soovi! selline rahalunimine mingi enda välja valitud asja jaoks on absurdne. loogiline on hoopis, et kui vanemad jõuavad lapsele peo korraldada, siis jõuavad talle ka ise mingi suurema asja kinkida mida laps ihaldab.

hea meelega boikoteeriks sellist üritust.

[/tsitaat]

Mina ka välismaal. Minu lapse sõpradel on kõik olemas, mida hing ihaldab. Ja enamus tahavad sünnipäevaks kõige rohkem raha. Et siis koguda suurema asja jaoks või minna soppama. Hea meel on kõigi kingituste üle, aga raha üle kõige rohkem. Keegi aga raha otseselt ei telli. Vanematelt saadakse igasugu asju, aga oma raha andmine vanemate poolt on üsna pisuke, seepärast vast raha kõige rohkem tahetaksegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Nipuneema kirjutas:[/small]

Väga õpetlik lugu, milleni raha kinkimine võib tegelikult välja viia.[/tsitaat]

M.O.T.T.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 20:51; 25.05 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult see lause kutsel ei olegi ju ometigi raha \”tellimine\”. Esimest korda minu jaoks on just siin teemas antud asjale selline alatoon.

Minu lpased on saanud sarnaseid kutseid ja ka ise tegime sarnased sel aastal. Ja just selle pärast, et mõlemal lapsel on oma suur soov, milleks nad raha koguvad. Niikuinii küsitakse, et mida tuua jne…. Miks siis pead liiva alla peita?

Loomulikult ei puudu laste sünnipäevadel need nn päris kingitused.

Kuidagi väiklaseks on see teema läinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 23:01; 31.05 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina elan Eestis ja pean ka lapse sünnipäeva puhul raha kingiks küsimist taktitunde- ja kasvatusvääratuseks. [/tsitaat]
Absoluutselt nõus. Kuigi seda tehakse palju, siis mina oma lastel pole lubanud kutse peale nii kirjutada, olengi selgitanud, et see pole viisakas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 10:45; 25.05 23:15; 26.05 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Nipuneema kirjutas:[/small]

Väga õpetlik lugu, milleni raha kinkimine võib tegelikult välja viia.[/tsitaat]

Usaldamise küsimus. Ka koolis kogutakse raha ning sedagi on juhtunud, et esimene kodu poolt saadetud summa pole lapsega kooli jõudnudki…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minu laps läks 1.klassi, siis olin ka veidi hämmastunud, kui tema esimesel sünnipäeval (st siis 8.sünnipäev tegelikult) umbes pooled klassikaaslased tõid rahaümbriku. Veidi mõelnud leidsin aga, et see on tore praktiline toimimisviis. Paljud tõid ka Juku kinkekaarte ja suur oli lapse rõõm, kui järgmisel päeval poodi läksime ja kinkekaartide + kingitud raha eest ostsime ühe suure lego. Nüüd kui laps on juba 4.kl lõpetamas, ei leia ta ka Juku poest enam eriti midagi meelepärast. Seetõttu seisis ka meie lapse viimasel sünnipäevakutsel see märge \”kingitus võiks mahtuda ümbrikku\”.
Meil oli kunagi, vist 2.kl, isegi lapsevanemate koosolekul juttu kinkide suurusest. Üks ema võttis teema üles, et ta on küll tänulik, kuid 200 ja isegi 300 kr lapse sünnipäevaümbrikus on liig. Tookord lepiti kokku, et võiks olla 100 kr, millest krooni tulles vaikselt sai 10 ¤. Algul küll pandi 5 ¤ pluss paar münti, aga peagi on kõigil 10 ¤.
Mõtlen ka nii, et mida saab 10 ¤ eest? Mitte midagi asjalikku. Ma ei taha, et mu laps saaks hunniku mõttetuid vidinaid a la mingi lima vms. Isegi raamatut ei saa selle raha eest. Lauamängud – Monopol, Alias, Reis ümber maailma -, on meil olemas ja rohkem neid ei soovi ka.
Tulles ise teistsugusest ühiskonnast, kus kingiti asju (kas kujutate ette sünnipäevalapse rõõmu 1983.aastal, kui kingiti korralikud välismaa vildikad?), siis saan aru neist, kelle meelest raha kinkimine laste vahel tundub kohatu. Kuid mõelgem siiski praktiliselt. Laste soovid maksavad praegu 50 ¤ ja rohkem. Miks siis kuhjata selle asemel kokku 20 6-13 eurost mõtetut vidinat, ja laps jääb ilma ihaldatud kingist, või siis kingivad selle talle vanemad, lisaks peole? Kuna ma olen piisavalt praktilise mõtlemisega, siis olen rahakinkimise laste sünnipäevadel omaks võtnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.05 11:32; 28.05 19:49; 28.05 22:49; 31.05 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen näinud sünnipäevakutsetel ka sarnaseid väljendeid:
Kui sul häid kingiideid ei ole, siis raha / X kinkekaart on samuti teretulnud. Kogun raha jalgratta/rula/telefoni jaoks.
See tundub mulle endale nagu kena, et tead kuhu \”fondi\” su kingiraha läheb ..

Kõik mu sõbrad ja sugulased teavad samuti, et minule on alati parim sünnipäeva- või jõulukink raamatupoe kinkekaart 😀 Neil lihtsam ja mina olen õnnelik võimaluse üle 2x aastas raamatupoest suure kuhjaga koju tulla 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks võtavad selles teemas sõna inimesed, kes elavad \”mitte Eestis\”, teenivad hoopis teistsuguseid sissetulekuid ja arvavad, et kui \”vanemad jõuavad korraldada peo, jõuavad ja lastele asju osta\”? Meil Eestis on siiski väga palju lapsi, kelle vanemad ei jõua süüagi osta, rääkimata siis üheaegselt peo korraldamisest ja mänguasjade ostmisest.
Meil ei ole rahaga probleeme, aga praktilise inimesene eelistan ka laste kingituseks raha, mitte vidinaid ja kola, mis vajavad nädalate viisi veel ärapanemist ja koristamist. Minule endale meeldiks tegelikult hoopis taaskasutus, näiteks oma õdedele räägin iga kord, et toogu mu lapsele mõni oma lapse vana mänguasi, mida tema enam ei kasuta. Õed aga peavad vajalikuks alati ikka midagi \”uut\” ka osta.
Ise sünnipäevale minnes saan ka aru, et osadel sünnipäevalastel on nii jõukad vanemad, et minu kingitus on neile absoluutselt ebavajalik, kuid tühja käega ma küll kunagi sellegipoolest sünnipäevale ei lähe. Veel vähem tassiks mingit tammetõrudest valmistatud asja majja, milles kõik interjöör on viimse detailini paika pandud ja ei tea kust ei tea mis raha eest hangitud. Panengi siis lapse sünnipäevale kohase summa ümbrikku, ja laps läheb.
Hoopis ebaviisakaks peaksin pigem seda, kui mõni vanem ülbelt teataks, et teie odavat kingitust meie pere ei vaja. Samal põhjusel meeldib mulle ka koolivorm – kõik on ühtmoodi viisakalt riides ja keegi ei tunne end halvasti, et tema vanematel raha on vähem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.05 15:48; 27.05 20:01; 30.05 10:21; 30.05 10:26; 30.05 12:55; 31.05 10:59; 01.06 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres on kolm last. Kõiki kutsutakse sünnipäevadele küllaltki tihti. Kui nüüd iga kord peaks panema ümbrikusse 10 eurot, siis tuleks küll vist endale lisatöökoht vaadata. Olen raamatupoe sooduskampaaniatelt ostnud suurepäraseid eesti autorite raamatuid 3-5 euroga, tõesti ei ole tegemist mingi rämpsuga, vaid hea kirjandusega. Samuti teen ise käsitööd, õmblen ja meisterdan ehteid, sellised kingitused on hinnalt tunduvalt odavamad kui 10 eurot, aga kingi saajad on alati olnud väga rahul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 10:45; 25.05 23:15; 26.05 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei lugenud kõiki teemasid läbi, aga tahan ka sõna sekka öelda.
Meie peres jälle omad kiiksud: raha kinkida EI TOHI (võivad baid vanaema ja vanavanaema, teistel keelatud), st lapsed on kutsutud sünnipäevale lapse pärast, mitte kinke tooma. Põhjus selles, et kasvav inimene oskaks külla oodata külalisi sõprade enda, mitte ümbriku pärast. Olen kutsele kirjutanud ühel sünnipäeval: Palun ära kingi mulle asju ega komme. Sünnipäevakingiks palun joonista mulle kaart. Kui soovid kindlasti kingitust teha, olen tänulik Apollo kinkekaardi üle. Kinke on esialgu muidugi toodud ikka, nüüd hakkavad külalised harjuma. Viimati aga peojärgsel päeval vaatas laps ikkagi külaliste joonistatud kaarte (jäävad mälestuseks) ja ei saa salata, loendas ka kinkekaardid üle, mille eest sai ostetud päris kallis 20 eurine Pokulugude raamat. Meie pere kombed kindlasti paljudele võõrad, aga igalühel omad kombed, vastavalt ka mulle elustiilile. kellele jalgratas, kellele auto jne :))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks võtavad selles teemas sõna inimesed, kes elavad \”mitte Eestis\”, teenivad hoopis teistsuguseid sissetulekuid ja arvavad, et kui \”vanemad jõuavad korraldada peo, jõuavad ja lastele asju osta\”? Meil Eestis on siiski väga palju lapsi, kelle vanemad ei jõua süüagi osta, rääkimata siis üheaegselt peo korraldamisest ja mänguasjade ostmisest.
Meil ei ole rahaga probleeme, aga praktilise inimesene eelistan ka laste kingituseks raha, mitte vidinaid ja kola, mis vajavad nädalate viisi veel ärapanemist ja koristamist. Minule endale meeldiks tegelikult hoopis taaskasutus, näiteks oma õdedele räägin iga kord, et toogu mu lapsele mõni oma lapse vana mänguasi, mida tema enam ei kasuta. Õed aga peavad vajalikuks alati ikka midagi \”uut\” ka osta.
Ise sünnipäevale minnes saan ka aru, et osadel sünnipäevalastel on nii jõukad vanemad, et minu kingitus on neile absoluutselt ebavajalik, kuid tühja käega ma küll kunagi sellegipoolest sünnipäevale ei lähe. Veel vähem tassiks mingit tammetõrudest valmistatud asja majja, milles kõik interjöör on viimse detailini paika pandud ja ei tea kust ei tea mis raha eest hangitud. Panengi siis lapse sünnipäevale kohase summa ümbrikku, ja laps läheb.
Hoopis ebaviisakaks peaksin pigem seda, kui mõni vanem ülbelt teataks, et teie odavat kingitust meie pere ei vaja. Samal põhjusel meeldib mulle ka koolivorm – kõik on ühtmoodi viisakalt riides ja keegi ei tunne end halvasti, et tema vanematel raha on vähem.[/tsitaat]

Lapse sünnipäeva peo korraldamise raames me ei saa ju rääkida peredest, kes ei jõua endale süüagi osta. Milleks üldse selline võrdlus? Kui vaene pere tahaks lapsele sünnipäevapidu teha, siis märgiks ta kutsele hoopis palve võtta kaasa midagi maitsvat. Suure tõenäosusega sellised pered sünipäevapidusid üldse ei korraldagi.
Ja raha küsimine ei ole mitte praktilisuse näide vaid eelkõige hirm selle ees, et külaliste toodud kingid jumala pärast kuidagi mitte nii vajalikud ei oleks. Seda ei nimetata mitte praktiliseks meeleks, vaid ahnuseks,

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 25 korda. Täpsemalt 24.05 23:16; 25.05 16:56; 27.05 15:16; 28.05 17:30; 28.05 21:46; 29.05 13:13; 29.05 16:04; 29.05 16:29; 30.05 10:19; 30.05 10:27; 30.05 10:28; 30.05 10:38; 30.05 11:31; 30.05 12:03; 30.05 12:06; 30.05 13:03; 30.05 17:31; 30.05 19:57; 31.05 11:09; 31.05 21:09; 31.05 21:58; 31.05 22:22; 31.05 23:34; 31.05 23:56; 03.06 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja raha küsimine ei ole mitte praktilisuse näide vaid eelkõige hirm selle ees, et külaliste toodud kingid jumala pärast kuidagi mitte nii vajalikud ei oleks. Seda ei nimetata mitte praktiliseks meeleks, vaid ahnuseks, [/tsitaat]

Minul on tõesti kahju, kui keegi teine on asjatult raha raisanud ja kinkinud minu lapsele mõtetu asja, mis last ei rõõmusta ega kasutust ei leia. Mina kujutlen raha alati selleks tehtud tööks. Mul on kahju, et mõne mu lapse sõbra ema või isa on vbl 2-3 tundi tööd teinud, et osta mingi vidin, mille mu laps viskab pikema pilguta oma mänguasjakasti. Lisaks veel globaalsemas plaanis, et on raisatud ressursse selle mõtetu vidina tootmiseks. Iga ostetud mõtetu plastmassvidin on ju tellimus järgmise taolise vidina tootmiseks. Ahnus on siin kus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 16:19; 31.05 14:03; 31.05 15:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minul on tõesti kahju, kui keegi teine on asjatult raha raisanud ja kinkinud minu lapsele mõtetu asja, mis last ei rõõmusta ega kasutust ei leia. Mina kujutlen raha alati selleks tehtud tööks. Mul on kahju, et mõne mu lapse sõbra ema või isa on vbl 2-3 tundi tööd teinud, et osta mingi vidin, mille mu laps viskab pikema pilguta oma mänguasjakasti. Lisaks veel globaalsemas plaanis, et on raisatud ressursse selle mõtetu vidina tootmiseks. Iga ostetud mõtetu plastmassvidin on ju tellimus järgmise taolise vidina tootmiseks. Ahnus on siin kus?[/tsitaat]

kui sul teise inimese tööst kahju on, siis panedki kutsele märke, et kinki ei soovi ja lapsele selgitad, et võib valida peo või talle sobiva/meeldiva kingituse vahel, mis te ise talle teete.
minu eetikasse raha kinkimine/kingiks saamine lihtsalt ei mahu, sry..samamoodi nagu sinul on teiste inimeste töötegemisest kahju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 24.05 16:06; 24.05 16:50; 24.05 18:37; 24.05 20:21; 27.05 16:55; 27.05 18:24; 29.05 14:40; 30.05 17:58; 30.05 18:01; 30.05 18:32; 30.05 18:38; 31.05 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
kui sul teise inimese tööst kahju on, siis panedki kutsele märke, et kinki ei soovi ja lapsele selgitad, et võib valida peo või talle sobiva/meeldiva kingituse vahel, mis te ise talle teete.
minu eetikasse raha kinkimine/kingiks saamine lihtsalt ei mahu, sry..samamoodi nagu sinul on teiste inimeste töötegemisest kahju.
[/tsitaat]
Tegelikult on nii, et kui sinu laps tuleb koju sellise kutsega, kus kingiks on soovitud raha/kinkekaarte, siis pead sina talle seletama, et ta peole ei saa, kuna teie pere väärtushinnangutega raha kinkimine kokku ei lähe. Samas on terve hulk inimesi, kes raha kinkimises midagi halba ei näe ja neil on täielik õigus kutsele see soov ka kirja panna. Ja sul pole mingit õigust neile ettekirjutusi teha. Küll on sul aga õigus oma lapse kutsele vastav märkus a’la \”raha kingiks ei soovi\” teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 21:43; 27.05 17:47; 30.05 21:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tegelikult on nii, et kui sinu laps tuleb koju sellise kutsega, kus kingiks on soovitud raha/kinkekaarte, siis pead sina talle seletama, et ta peole ei saa, kuna teie pere väärtushinnangutega raha kinkimine kokku ei lähe. Samas on terve hulk inimesi, kes raha kinkimises midagi halba ei näe ja neil on täielik õigus kutsele see soov ka kirja panna. Ja sul pole mingit õigust neile ettekirjutusi teha. Küll on sul aga õigus oma lapse kutsele vastav märkus a’la \”raha kingiks ei soovi\” teha.[/tsitaat]

ma arvan, et ma ei teeks sellisest sõnumist lihtsalt suurt numbrit ja kui laps peole tahab minna, siis viib ta sinna kingituseks kesktee- kinkekaardi, näiteks.
..ja jään põnevusega ootama, kas mu laps saadetakse sünnipäevalt minema kui ta mittesoovitud kingiga ilmub…või helistab mulle pahane sünnipäevalapse vanem 🙂
kummalisel kombel pole meil sellist olukorda kunagi veel ette tulnud.
äkki on tõesti küsimus lapse sõpruskonna-tüübis.
ps. me pole kahjuks või õnneks pidanud sünnipäevi kuhu on kutsutud terve rühm või klass. laps pole kunagi ka soovi avaldanud, sest tal on tõesti sõbrad, kes on olnud seda lasteaiast või esimesest klassist alates. neid on tavaliselt lähisugulastega kokku 5-6. meil on ka kodus õnneks ruumi ja pole olnud vaja mingit pinda üürida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 24.05 16:06; 24.05 16:50; 24.05 18:37; 24.05 20:21; 27.05 16:55; 27.05 18:24; 29.05 14:40; 30.05 17:58; 30.05 18:01; 30.05 18:32; 30.05 18:38; 31.05 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud nüüd üks juhus ka, kus sünnipäevalaps oli valinud Kaubamajas välja enda soovitud kingid ja kutses oli kirjas, et palume vastavalt nimekirjale osta Kaubamajast. No 100 korda enne kingin raha, kui hakkan sõitma selle tarvis eraldi kaubamajja, maksan parkimise eest, tutvun seal nimekirjaga ja viidan kokkuvõttes aega mitu tundi. Nii et mina eelistan igal juhul raha kinkimist.
Vahepeal olid moes need raamatupoe kinkekaardid, kuni ükskord märkasin, et need käivad mitmendat ringi – kuupäev andis märku, et ilmselt oli kinkija need ise varem kingiks saanud. Jällegi eelistan enne raha kui kellegi vana ja soovimatut kinkekaarti.
Nii et mina pooldan raha – selle eest saab igaüks enda soovitud asju ega pea mingit mõttetut jura edasi kinkima või kapinurka seisma jätma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.05 15:48; 27.05 20:01; 30.05 10:21; 30.05 10:26; 30.05 12:55; 31.05 10:59; 01.06 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina eelistaks ka alati kingitust või siis vähemalt kinkekaarti, raha võibolla tõesti sel juhul, kui laps kogub mullegi suurema asja ostmiseks (samas oli üsna kummaline lugeda, kui 1.klassi lapsel oli palve panustada tema ipodi vms fondi).
Minu lapsed on rõõmustanud kõigi nende \”mõttetute vidinate\” üle, mis nad on klassikaaslastelt kingiks saanud, kuigi osa neist tegelikkuses mingit kasutust ei leia, aga kinkekaardrdid olen pidanud enamasti rahaks vahetama, kui laps tahab endale midagi kallimat osta kingitud raha ja kinkekaartide eest (viimased on tavaliselt igaüks ise poe oma). Siiani pole probleeme olnud, sest ostan ise ka üsna palju raamatuid, nii et kasutan siis ise lapsele kingitud kinkekaardid ära ja mingite keskuste kinkekaardid leiavad ka tavaliselt rakendust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Minu lapsed on rõõmustanud kõigi nende \”mõttetute vidinate\” üle, mis nad on klassikaaslastelt kingiks saanud, kuigi osa neist tegelikkuses mingit kasutust ei leia…[/tsitaat]
Alguses on rõõm saada ja pärast on rõõm ära visata:) Või miks peaks rõõmustama kasutute ja mõttetute asjade üle? Valus mõelda, milline asjatu raiskamine ja planeedi koormamine prügiga….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.05 18:03; 28.05 12:22; 29.05 14:06; 30.05 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Alguses on rõõm saada ja pärast on rõõm ära visata:) Või miks peaks rõõmustama kasutute ja mõttetute asjade üle? Valus mõelda, milline asjatu raiskamine ja planeedi koormamine prügiga….[/tsitaat]

Veider jah, et raha kinkimist seostatakse alati kombekuse-, mitte maailmaparandamise seisukohast. Aga ei saa ka ju pahaks panna, et kõik ei mõtle keskkonna peale :-). Igalühel oma aeg kuna see kohale jõuab, mis see jube tarbimine maakerale teeb.
Mina pooldan raha kinkimist klassi ja lasteaia massürituste puhul, peresõbrad teavad tavaliselt täpselt õige kingituse tuua.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 15:34; 28.05 13:56; 29.05 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole raha kinkimise vastu, kuid ma ei võrdsustaks raha kinkimist raha loopimisega, olgu see siis 5, 10 või 20 euri

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 145 )


Esileht Koolilaps Kink võiks mahtuda ümbrikusse?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.