Esileht Ilu ja tervis Kinnismõtted seoses rinnavähiga

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kinnismõtted seoses rinnavähiga

Postitas:

Mu vanaemal oli rinnavähk, mille tagajärjel suri ja mu emal oli rinnas tükk, mis välja lõigati. Tänu sellele olen endale külge pookinud tugeva foogia selle haiguse ees. Pea iga päev katsun oma rindasid, et tuvastada midagi. Vahel tunnen, et valutab üks või tene rind, siis kohe jälle katsun läbi. Rinnad C-korv. Ja ma ei tea, kas võib olla, et suurematesse rindadesse vahel lööb valu sisse!? :S Kuidas teil?
Olen sünnitanud 2 last ja imetanud mõlemat pea aasta. Väiksema lapse rinnaga toitmise lõpetasin u 3-4kuud tagasi.
Olen käinud kunagi u 3-4a tagasi ka isegi UH, sest kurtsin oma muret perearstile ja tundus, nagu oleks midagi tundnud rinnas. Käisin seal ära ja oli kõik korras.
Nüüd jälle mõtlen sellele, sest lööb nagu valu vahel rinda. Igal pool sellest haigusest palju juttu ka ja ma läheks küll räägiks perearstile, aga ma arvan, et ta ei saada mind kuhugi, sest alles ju käisin ja peab mind ehk veidi neurootiliseks. Samas ma tunnen, et vahel rindades on valu ja ühel kaenla all ka. No ma ei tea, kas se on normaalne ja teistel ka sellist asja on aeg ajalt või peaks muretsema?
Võib olla kujutan ette ja lihtsalt kardan väga.
Või rääkida üldse nt naistearstile… või minna psühholoogi juurde :S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas üldse tuvastada tükki rinnas? Mul ka vahel mure, enne päevi rinnad tohutult valutavad. peale päevi nagu valu ei ole, kuid kui katsun, siis ikka nagu oleks tükid vms rindades. kas terved rinnad on siis täiesti pehmed?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nojaa, aga see pahaloomuline tükk ei pidavat küll mingit valu andma.
Mul endal ka mõni haigusfoobia kallal, see on ebamugav, ma tean.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma peaks siis ka puhta hull olema, mul ka rind katsudes selline veidi tükiline ja mõlemad rinnad erinevad, seda enam et ma tean et mul rinnas tsüstid mida ma mingi perioodi tagant käin jälgimas. Rinnad ka valutavad ja teevad igast nn lollusi tsükli ajal. Vastupidiselt sinule aga olid minu vanaemal ja emal rinnad vist korras, ega nad eriti uurimas ei käinud aga kaebusi pole kuulnud.
Emal oli vähk mujal.
Kui ma olin noorem võtsin ka asja traagikaga, nüüd harjunud ja lugenud foorumeid ei viitsi põdeda. Ja vähi teema sama moodi, pea seda vähki kui elustiilist tulenevat ja hoia end, on lihtsam elada!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka mingi hull foobia-rinnavähikartus. Lõpuks läksin oma raha eest mammograafi. Peale sealset vstust, et kõik on korras, kadus ka foobia päevapealt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 19:39; 02.07 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina avastasin ka tüki rinnast, ei valutanud üldse. Naistearst saatis mammograafi, kus öeldi, et tegemist mingi tsüstiga ja tundub, et midagi halba pole. Imelik, et ühtegi proovi ka ei võetud. Kas saan ikka 100% kindel olla, et midagi halba pole? Seal käimisest juba pea 2.a. möödas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina avastasin ka tüki rinnast, ei valutanud üldse. Naistearst saatis mammograafi, kus öeldi, et tegemist mingi tsüstiga ja tundub, et midagi halba pole. Imelik, et ühtegi proovi ka ei võetud. Kas saan ikka 100% kindel olla, et midagi halba pole? Seal käimisest juba pea 2.a. möödas. [/tsitaat]
Kui ise katsud, siis tükk ei ole muutunud-suurenenud? Küllap mammoloog oleks kahtluse korral su kohe UH-d tegema saatnud. Küsi oma naistearstilt, millal peaksid jälle mammograafi minema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 22:10; 02.07 17:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kägule 20.54.mul yhel kliendil oli nii et käis 4 aastat tagasi niisama mammograafias,kuna tundis mingit tykki,öeldi et mingi ummistus,aga tänaseks on tal hoopis 3 staadium ja rinnavähk,saab keemiat-kiiritust.et kui võimalik,siis ikka biopsiat nõuda…….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hinnad kenasti väljas mammograaf.ee
Ultraheli koos arsti vastuvõtuga 59:-
Mammograafia ja ultraheli, arsti vatuvõtt 85.-
Olen ise kohutav pabistaja ja leian, et parem maksta ja saada südamerahu, kui omaette praadida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://mammograaf.ee/index.php?page=110&

Mina ise läksin oma raha eest, sest arst ei pidnud seda vajalikuks ja saatekirja ei andnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 19:39; 02.07 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]http://mammograaf.ee/index.php?page=110&

Mina ise läksin oma raha eest, sest arst ei pidnud seda vajalikuks ja saatekirja ei andnud.[/tsitaat]
Kui perearst ei anna saatekirja, siis küsi oma naistearstilt. Ütle, et on midagi teistmoodi. Kui suguvõsas on avastatud rinnavähk, siis see on piisav põhjus mammoloogi külastuseks. Kui väga hoolimatu perearst, siis vaheta!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 22:10; 02.07 17:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Olen käinud kunagi u 3-4a tagasi ka isegi UH, sest kurtsin oma muret perearstile ja tundus, nagu oleks midagi tundnud rinnas. Käisin seal ära ja oli kõik korras.
Nüüd jälle mõtlen sellele, sest lööb nagu valu vahel rinda. Igal pool sellest haigusest palju juttu ka ja ma läheks küll räägiks perearstile, aga ma arvan, et ta ei saada mind kuhugi, sest alles ju käisin ja peab mind ehk veidi neurootiliseks. Samas ma tunnen, et vahel rindades on valu ja ühel kaenla all ka. No ma ei tea, kas se on normaalne ja teistel ka sellist asja on aeg ajalt või peaks muretsema?
Võib olla kujutan ette ja lihtsalt kardan väga.
Või rääkida üldse nt naistearstile… või minna psühholoogi juurde :S[/tsitaat]
Selline omaette muretsemine nüüd küll kuhugi ei vii. Palu saatekirja mammoloogi juurde kas perearstilt või naistearstilt. Perekondlik eelsoodumus on piisav põhjus pideva jälgimise all olemiseks. Ma ei saa aru, mida sa pead silmas lausega, et 3-4 aastat tagasi tehti ISEGI UH??? Sellest on ju juba väga kaua aega möödas!

Ja tõesti – kui raha pole probleemiks, võid ka omal algatusel ja ise makstes vastuvõtule minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina avastasin ka tüki rinnast, ei valutanud üldse. Naistearst saatis mammograafi, kus öeldi, et tegemist mingi tsüstiga ja tundub, et midagi halba pole. Imelik, et ühtegi proovi ka ei võetud. Kas saan ikka 100% kindel olla, et midagi halba pole? Seal käimisest juba pea 2.a. möödas. [/tsitaat]

Soovitan soojalt küsida saatekiri ultrahelisse ja paluda/nõuda proovi võtmist.

Minu lugu: Tundsin tükki ja olin saanud just sõeluuringu kutse. Käisin. Tuli vastus – korras. Poolteist aastat hiljem küsisin perearstilt, mis aja pärast uuesti uurima peaks. Saatis ultrahelisse, seal arst vaatas ja ütles külmalt \”sellise tükiga me ei kutsugi tagasi\” (ju polnud see tükk tema arvates piisavalt suur) ja väga virilalt lisas \” no kui te olete siia juba tulnud, siis me võime võtta selle proovi\”. Kolme päeva pärast oli teada, et vähk. Tol korral läks üle noatera, aga kui 1,5.a. varasema sõeluuringu järel oleks sellesse tükki põhjalikumalt suhtutud, poleks mu pahaloomuline lümfidesse jõudnud minna.

Ma ei tahtnud Sind hirmutada, loodan, et Sul on kõik hästi. Aga uuesti uurida tasub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska Sulle midagi tarka öelda ega nõu anda, olen ise samasuguses ärevuses. Mul nii emal kui vanaemal rinnavähk olnud, nüüd ootan ise ka, et millal siis. Nii kui ema vähist teada sain, hakkasin kohe igasuguseid valusid tundma, mitte ainult rinnas, vaid ka mujal kehas. Saan aru küll, et luulud peal, aga tõesti on raske selle teadmisega elada, et tõenäoliselt ise ka ükskord sellega võitlema peab hakkama. Siis ootadki, et millal nüüd minu kord kukub…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Kinnismõtted seoses rinnavähiga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.