Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnistu müügist saadud tulu deklareerimisega seonduvad küsimused

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Kinnistu müügist saadud tulu deklareerimisega seonduvad küsimused

Postitas:

Tere!

Nimelt müüsin eelmine aasta mulle kingitud kinnistu, kus ma sees ei elanud. Kuna eelnevalt oli võetud kinnistule hüpoteeklaen, siis notari deposiidist sai see koheselt otse tasutud ja minu kontole laekus järelejäänud summa. Oskate öelda, mis juhtub, kui ma deklareeriksin ainult selle minu kontole laekunud osa. Mul ei ole sel aastal raha kogu tulumaksu tasumiseks, sest pidin tegema muid hädavajalikumaid kulutusi. Kui ma üldse ei deklaareeri, saaksin ehk nõude alles järgmisel aastal või veelgi hiljem koos intressidega? Aga siis oleks mul juba raha kogunenud, millest maksta. On võimalik sedasi oma maksukohustust edasi lükata ja millal mind deklareerimata jätmisest teavitatakse suurima tõenäosusega. Aitäh ja saan aru, et pole meeldiv mõtteviis ehk aga elu on selline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No täna just saatis maksuamet välja vist miski 5000 kirja, kellel varem tulud deklareerimata nii kinnisvara müügist kui üürile andmisest. Intress on päris suur maksuametil.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 18:35; 30.01 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Deklareeri õigesti ära, aga palu tasumiseks ajatatud maksegraafikut.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära hakka trikitama, häda on selles, et see läheb sul läbi ja midagi nagu ei juhtugi. Siis 3 aastapärast maksuamet ärkab ja sulle selle nõude selga lajatab ja koos veel intressiga. Maksa see tulumaks ära või palu ajatamist või graafikut vms. Tasub maksuametisse helistada.

Kas polnud ka sedasi, et deklareerid ära ja tasuma pead tulumaksu alles oktoobriks.

Maksuamet on kaval, nad tahavad hästi palju saada ja intress on vägev.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oot, kas sa mitte ei peagi tasuma tm ainult sulle arvele laekunud osalt? see, mis pangale läks, ei saa ju kuidagi sinu tulu olla.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.01 23:02; 30.01 10:50; 30.01 10:51; 31.01 01:56; 04.02 09:58; 04.02 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oot, kas sa mitte ei peagi tasuma tm ainult sulle arvele laekunud osalt? see, mis pangale läks, ei saa ju kuidagi sinu tulu olla.

Tõsiselt?

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 23:23; 25.01 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksma peab müügihinna ja soetamishinna vahe pealt, mitte müügihinna pealt. Minu meelest on koos majaga kingiks saadud hüpoteek soetushind.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 06:42; 29.01 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta sai ju kingiks selle müüdud kinnistu!

Üldiselt on nii, et kui oma elamispinnana ei kasuta, siis läheb 20%.

Ja kui inimene ongi sünnist saadik elanud kusagil, noor inimene vanemataega, siis kust see hind võtta, mis maksma on läinud kunagi? See poleks ju reaalne.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksma peab müügihinna ja soetamishinna vahe pealt, mitte müügihinna pealt. Minu meelest on koos majaga kingiks saadud hüpoteek soetushind.

See, mis sinu meelest on, ei tähenda sugugi, et see ka seaduse järgi nii on. Internet on muide seletusi täis.
Tulumaksu makstakse kinnisvara tehingu kasumi pealt. Kui asi on saadud nullhinnaga (ehk siis kingiks), siis makstakse tulumaksu müügihinna pealt. Maha võib arvata tehingutasud. See, et oled vahepeal selle kinnisvara tagatisel laenu võtnud, ei puutu üldse asjasse. Tulumaksu ei pea maksma kui tegu on elukohaga ehk siis eluaeg vanematega koos elanud inimene ei pea päranduseks saadud maja müügi puhul tulumaksu maksma.
Tehke omale seadused selgeks. Perekoolis miinuste ladumine ei aita maksudest kõrvale hiilida.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 23:23; 25.01 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oot, kas sa mitte ei peagi tasuma tm ainult sulle arvele laekunud osalt? see, mis pangale läks, ei saa ju kuidagi sinu tulu olla.

päeva pärl 😀

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kust te teate, et majal juba kinkimise hetkel hüpoteeki polnud?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 06:42; 29.01 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli 2018 2 kinketehingut ja sain eelmine nädal MTA’lt kirja, et palun deklareerida tulu. Kuna tegu oli kinkelepingutega ja tulu ei saanud – siis sedasi ka vastasin neile. Seega, tuleb see nõue alles ülejärgmine aasta. Samas küll veel intressist seal juttu ei olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 08:01; 04.02 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli 2018 2 kinketehingut ja sain eelmine nädal MTA’lt kirja, et palun deklareerida tulu. Kuna tegu oli kinkelepingutega ja tulu ei saanud – siis sedasi ka vastasin neile. Seega, tuleb see nõue alles ülejärgmine aasta. Samas küll veel intressist seal juttu ei olnud.

Kui olid kinkelepingud 2018 ja neid edasi ei müünud 2018 ega 2019, siis loomulikult ei ole tulu saanud ega pea deklareerima.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 18:35; 30.01 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kust te teate, et majal juba kinkimise hetkel hüpoteeki polnud?

täpselt, sellestsamast lähtusin ka mina.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.01 23:02; 30.01 10:50; 30.01 10:51; 31.01 01:56; 04.02 09:58; 04.02 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli 2018 2 kinketehingut ja sain eelmine nädal MTA’lt kirja, et palun deklareerida tulu. Kuna tegu oli kinkelepingutega ja tulu ei saanud – siis sedasi ka vastasin neile. Seega, tuleb see nõue alles ülejärgmine aasta. Samas küll veel intressist seal juttu ei olnud.

kas sa siis ole djuba ära müünud need kinnistud või? või kuidas sa muidu tead, et nõue tuleb ülejärgmisel aastal?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.01 23:02; 30.01 10:50; 30.01 10:51; 31.01 01:56; 04.02 09:58; 04.02 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3346721:
Minul oli 2018 2 kinketehingut ja sain eelmine nädal MTA’lt kirja, et palun deklareerida tulu. Kuna tegu oli kinkelepingutega ja tulu ei saanud – siis sedasi ka vastasin neile. Seega, tuleb see nõue alles ülejärgmine aasta. Samas küll veel intressist seal juttu ei olnud.

kas sa siis ole djuba ära müünud need kinnistud või? või kuidas sa muidu tead, et nõue tuleb ülejärgmisel aastal?

et see jutt üldse sisu omaks, siis tuleks ilmselt ikka nii mõista, et ta kinkis need kinnistud kellelegi ära, mitte ei saanud neid ise kinkelepinguga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3346721:

Minul oli 2018 2 kinketehingut ja sain eelmine nädal MTA’lt kirja, et palun deklareerida tulu. Kuna tegu oli kinkelepingutega ja tulu ei saanud – siis sedasi ka vastasin neile. Seega, tuleb see nõue alles ülejärgmine aasta. Samas küll veel intressist seal juttu ei olnud.

kas sa siis ole djuba ära müünud need kinnistud või? või kuidas sa muidu tead, et nõue tuleb ülejärgmisel aastal?

et see jutt üldse sisu omaks, siis tuleks ilmselt ikka nii mõista, et ta kinkis need kinnistud kellelegi ära, mitte ei saanud neid ise kinkelepinguga.

ja kuidas see jutt sellisel juhul mingit sisu omaks?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.01 23:02; 30.01 10:50; 30.01 10:51; 31.01 01:56; 04.02 09:58; 04.02 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja kuidas see jutt sellisel juhul mingit sisu omaks?

Omab ju sisu – inimene kinkis 2 kinnisasja aastal 2018 ja MA reageeris aastal 2020 ning nõudis tulu deklareerimist. Ehk et ülejärgmisel aastal. Mis on otsene vastus algsele küsimusele.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 07:42; 04.02 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selgitan – mina kinkisin 2018 ja alles nüüd MTA reageeris, kusjuures isegi ei kontrollinud seda, kas oli kinge või mitte. Seega hakkas MTA alles aasta hiljem neid võõrandamisi kontrollima.
Pakuti ka võimalust, et saan oma tulu uuesti deklareerida, aga kuna tulu ei saanud – siis nii nendele ka vastasin.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 08:01; 04.02 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omab ju sisu – inimene kinkis 2 kinnisasja aastal 2018 ja MA reageeris aastal 2020 ning nõudis tulu deklareerimist.

vaata, kuna kinkimisel ei saa inimene tulu, siis siin on selline vastuolu, mis ei luba mul näha põhjuslikku seost kinkelepingu ja tulumaksukohustuse vahel.

kui maksuamet tõesti saadab kirju ka inimestele, kes võõrandasid vara kinkimise teel, siis ilmselt nad näevad ainult omanikuvahetust, kuid mitte selle omanikuvahetusega seotud tehingut (ostu-müügileping vs kinkeleping).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.01 23:02; 30.01 10:50; 30.01 10:51; 31.01 01:56; 04.02 09:58; 04.02 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No täna just saatis maksuamet välja vist miski 5000 kirja, kellel varem tulud deklareerimata nii kinnisvara müügist kui üürile andmisest. Intress on päris suur maksuametil.

Mul ka sõber sai kirja. Maksuamet lendas kraesse, käskis maksta maksud ja 3 aasta intress. Kinnisvara eest, mida pole kunagi omanud (pärandist loobumine).

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No täna just saatis maksuamet välja vist miski 5000 kirja, kellel varem tulud deklareerimata nii kinnisvara müügist kui üürile andmisest. Intress on päris suur maksuametil.

Mul ka sõber sai kirja. Maksuamet lendas kraesse, käskis maksta maksud ja 3 aasta intress. Kinnisvara eest, mida pole kunagi omanud (pärandist loobumine).

Ju ikka ei loobunud siis, kui registris omanik on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka sõber sai kirja. Maksuamet lendas kraesse, käskis maksta maksud ja 3 aasta intress. Kinnisvara eest, mida pole kunagi omanud (pärandist loobumine).

Ju ikka ei loobunud siis, kui registris omanik on.

Omanikele ei lenda MA kraesse maksu- ja intressinõudega 🙂 Ikka võõrandajatele ehk potentsiaalsetele tulusaajatele. Ju siis MA-le pole näha, millistel alustel võõrandamine on toimunud (nt kinkeleping). Aga et ka pärandist loobudes võib võõrandajate nimekirja sattuda, on küll imelik.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 07:42; 04.02 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka sõber sai kirja. Maksuamet lendas kraesse, käskis maksta maksud ja 3 aasta intress. Kinnisvara eest, mida pole kunagi omanud (pärandist loobumine).

Ju ikka ei loobunud siis, kui registris omanik on.

Omanikele ei lenda MA kraesse maksu- ja intressinõudega ???? Ikka võõrandajatele ehk potentsiaalsetele tulusaajatele. Ju siis MA-le pole näha, millistel alustel võõrandamine on toimunud (nt kinkeleping). Aga et ka pärandist loobudes võib võõrandajate nimekirja sattuda, on küll imelik.

see on tõesti imelik, sest kanne kinnisturegistrisse tehakse ju alles pärast pärandi üleminekut.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.01 23:02; 30.01 10:50; 30.01 10:51; 31.01 01:56; 04.02 09:58; 04.02 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lähedane sai samuti 2018 aasta kohta mitte vist päris nõude, aga järelepärimise. Tal oli pärandi jaotamine ja küsiti selle osa kohta, mis jäi teisele pärijale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnistu müügist saadud tulu deklareerimisega seonduvad küsimused