Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnisvara eest tasumine sularahas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 245 )

Teema: Kinnisvara eest tasumine sularahas

Postitas:
Kägu

Lugesin ühest teisest teemast, et 2000a alguses oli tavaline, et suurte summadega tehinguid tehti ka sularahas. Kas see vastab tõele? Mind huvitab üks kinnisvara ost aastal 2002. Kas sel ajal võis tasuda sularahas?  Kas praegu tagantjärele oleks üldse võimalik selgitada/tõestada raha päritolu?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti oli aeg, kus raha kehtis ja iga su liigutust ei kontrollinud pangad.

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin ühest teisest teemast, et 2000a alguses oli tavaline, et suurte summadega tehinguid tehti ka sularahas. Kas see vastab tõele? Mind huvitab üks kinnisvara ost aastal 2002. Kas sel ajal võis tasuda sularahas?  Kas praegu tagantjärele oleks üldse võimalik selgitada/tõestada raha päritolu?

Vastab tõele. Et mis mõttes, kas võis? Eks võib ka praegu, sularaha pole keelatud.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu võib ka muidugi sularahas tasuda, aga selle päritolu kontrollitakse. Kas sel ajal sai maksta ilma, et oleks küsitud raha päritolu?

Mul on kahtlus, et antud tehing tehti abielu ajal (ühisvara!) nö musta raha eest (firma raha ei kantud läbi, sel ajal olid paljud äritehingud ka sulas) ja kinnisvara läks kellegi kolmanda nimele. Seega, abikaasa jäeti pettusega ilma. Kuidas kahtlust tõestada, vot selles on küsimus.

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu võib ka muidugi sularahas tasuda, aga selle päritolu kontrollitakse. Kas sel ajal sai maksta ilma, et oleks küsitud raha päritolu?

Kes seda päritolu sinu arust kontrollib, müüja? Nii tookord, kui praegu andsid inimesele raha käest-kätte, pole kedagi kontrolimas.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pidasin silmas, et notar ehk kontrollib? Praegu ju vist ei saa tasuda kinnisvara eest müüjale sularahas (näiteks tehing 100 000€) ja notaris öelda, et maksin juba sulas ära. Või saab?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pidasin silmas, et notar ehk kontrollib? Praegu ju vist ei saa tasuda kinnisvara eest müüjale sularahas (näiteks tehing 100 000€) ja notaris öelda, et maksin juba sulas ära. Või saab?

Saab ikka, aga notaril on teavitamiskohustus alates 32 000.-

https://www.lahekinnisvara.ee/rahapesu-ja-teavitamine/

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tuttav ostis kaks a tagasi ilma laenuta maja kohe välja ja kandis raha üle. Ka pank hakkas rahapesu kontrolli kohe teostama, paar kuud peale tehingut.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis seal vahet on? Rohkem kui 20aastast tehingut sa nagunii enam ümber ei pööra.

Proovi ise rikkaks saada.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raha päritolu kontroll on niikuinii sümboolne. Täidad paberi ja paned allkirja, päriselt ei kontrollita kas ikka jooksevad numbrid kokku nagu väidad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

20 aastat on nii pikk aeg. Mina ütleksin, et ei mäleta enam, kust selle raha sain. Halb mälu on ainus, milles mind siis süüdistada saaks. Kui muidugi keegi üldse nii vanu tehinguid uurida võtaks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes seda päritolu sinu arust kontrollib, müüja?

Notar kontrollib ja ka pank, kui pank mängus (nt müüja läheb pärast raha panka viima)

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis seal vahet on? Rohkem kui 20aastast tehingut sa nagunii enam ümber ei pööra.

Proovi ise rikkaks saada.

Et mis seal vahet on? Kui tänu sellele tehingule kaotas üks abielus olnud inimestest oma kodu ja jäi varata. Ma ei soovi siin rohkem detaile jagada.

Minu rikkus ei puutu üldse asja.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis seal vahet on? Rohkem kui 20aastast tehingut sa nagunii enam ümber ei pööra.

Proovi ise rikkaks saada.

Et mis seal vahet on? Kui tänu sellele tehingule kaotas üks abielus olnud inimestest oma kodu ja jäi varata. Ma ei soovi siin rohkem detaile jagada.

Minu rikkus ei puutu üldse asja.

No kui sa ütled, et “tänu sellele”, siis ju see üks positiivne elusündmus oli. Või mõtlesid “selle tõttu”?

Ja kus sa 20 aastat magasid? Enam ei ole ju võimalik midagi muuta, milleks sellest enam jahuda.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis seal vahet on? Rohkem kui 20aastast tehingut sa nagunii enam ümber ei pööra.

Proovi ise rikkaks saada.

Et mis seal vahet on? Kui tänu sellele tehingule kaotas üks abielus olnud inimestest oma kodu ja jäi varata. Ma ei soovi siin rohkem detaile jagada.

Minu rikkus ei puutu üldse asja.

No kui sa ütled, et “tänu sellele”, siis ju see üks positiivne elusündmus oli. Või mõtlesid “selle tõttu”?

Ja kus sa 20 aastat magasid? Enam ei ole ju võimalik midagi muuta, milleks sellest enam jahuda.

Jah, selle tõttu, kui nüüd oli vaja tähti närida.

Kus ma enne olin? Ei teadnud sellest võimalikust pettusest midagi, see tuli alles nüüd välja ühe teise asjaga seoses. Ja hetkel on ka vaid kahtlus, küsimus ongi, et kuidas ja kas saab 20a hiljem tõestada.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et mis seal vahet on? Kui tänu sellele tehingule kaotas üks abielus olnud inimestest oma kodu ja jäi varata. Ma ei soovi siin rohkem detaile jagada.

Kuidas ta kaotas, kui tal pole seda kunagi olnudki? Kui läks kellegi teise nimele, siis on selle inimese oma. Kui sinu taskust seda ei finantseeritud, siis sul pole sellele ka õigust.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja hetkel on ka vaid kahtlus, küsimus ongi, et kuidas ja kas saab 20a hiljem tõestada.

Ei olegi võimalik tõestada ju.

Ja äriühing peab oma dokumentatsiooni säilitama 7 aastat.

Aga eks mine siis oma kahtlusega politseisse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et mis seal vahet on? Kui tänu sellele tehingule kaotas üks abielus olnud inimestest oma kodu ja jäi varata. Ma ei soovi siin rohkem detaile jagada.

Kuidas ta kaotas, kui tal pole seda kunagi olnudki? Kui läks kellegi teise nimele, siis on selle inimese oma. Kui sinu taskust seda ei finantseeritud, siis sul pole sellele ka õigust.

Minu taskust ei finantseeritud jah, aga võimalik, et osteti musta raha eest, mis oleks pidanud olema ühisvara.

Teise inimese omandisse läkski sellepärast, et üks pooltest sellest kindlalt ilma jätta. Kuna see inimene, keda peteti, ei teadnud, et tehing tehti kolmanda poole nimele, uskus, et see kinnisvara on neil ühine. Notaris kaasas ei käinud, usaldas. Hiljem läks müüki nende ühine kinnisvara, raha läks pooleks, millest hiljem nõuti tema pool välja remondiks. Ühesõnaga, ühisest kinnisvarast jäi ilma, oma poolest rahast ka ja kõik on õige.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teise inimese omandisse läkski sellepärast, et üks pooltest sellest kindlalt ilma jätta. Kuna see inimene, keda peteti, ei teadnud, et tehing tehti kolmanda poole nimele, uskus, et see kinnisvara on neil ühine. Notaris kaasas ei käinud, usaldas. Hiljem läks müüki nende ühine kinnisvara, raha läks pooleks, millest hiljem nõuti tema pool välja remondiks. Ühesõnaga, ühisest kinnisvarast jäi ilma, oma poolest rahast ka ja kõik on õige.

No pole kõige hullem lugu, mida ma olen kuulnud. Osad naised peavad oma meeste võlgu veel aastakümneid maksma, kui lahku minnakse. Päris jama lugu, kui 20 aastat sellise pasakotiga abielus ollakse, kes on kinnisvara hoopis kellegi teise nimele sokutanud. Kuigi huvitav, kas siis mitte kordagi pole vaadanud oma andmeid, kelle majas üldse elatakse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu taskust ei finantseeritud jah, aga võimalik, et osteti musta raha eest, mis oleks pidanud olema ühisvara.

Must raha ei ole kohe kindlasti ühisvara. Ühisvara on ainult see, mis on ametlik. Must raha on selle oma, kelle bisnes on. Ilmselgelt mitte sinu, muidu poleks ju selline asi toimuda saanud, eks.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Notaris polnud võimalik ju ka siis teha ilma teise tehingupooleta “kellegi eest” tehinguid, isegi mitte abikaasa kui ühine vara.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Natuke segane lugu – ühisvara ei saanud ka 20 aastat tagasi ilma ühe poole osaluseta  müüa ei musta ega valge raha eest, seda enam kui ta notaris kaasas ei käinud.  Vaata kõigepealt seda müügilepingut, mis seal on kirjas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna see inimene, keda peteti, ei teadnud, et tehing tehti kolmanda poole nimele, uskus, et see kinnisvara on neil ühine. Notaris kaasas ei käinud, usaldas.

Kui ta ise notaris ei käinud, kas ta oli volitatud kedagi ennast esindama? Kui ei, siis ei saanud ta ju kuidagi kinnisvara omanik olla.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu taskust ei finantseeritud jah, aga võimalik, et osteti musta raha eest, mis oleks pidanud olema ühisvara.

Lugu ilmselt aegunud, muidu läheksite oma musta raha pärast tasuta leivale/majutusele.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna see inimene, keda peteti, ei teadnud, et tehing tehti kolmanda poole nimele, uskus, et see kinnisvara on neil ühine. Notaris kaasas ei käinud, usaldas.

Kui ta ise notaris ei käinud, kas ta oli volitatud kedagi ennast esindama? Kui ei, siis ei saanud ta ju kuidagi kinnisvara omanik olla.

volitanud*

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimest korda kuulen, et nn must raha on mõne arust täitsa ametlik ühisvara. TA on paras naljatilk.

Kui mees paneb kuskilt kuldsõrmuse pihta, siis kas röövitu on kah kohe ühisvara? Ja naine varast ilma jäetud, kui mees seda varastatud sõrmust talle ei anna?

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimest korda kuulen, et nn must raha on mõne arust täitsa ametlik ühisvara. TA on paras naljatilk. Kui mees paneb kuskilt kuldsõrmuse pihta, siis kas röövitu on kah kohe ühisvara? Ja naine varast ilma jäetud, kui mees seda varastatud sõrmust talle ei anna?

Mina ütleks ka, et kuritegelik tulu on ikka kurjategija oma, samamoodi nagu naine ei vastuta oma mehe kuritegude eest. Üldse jube segane lugu, pole üldse võimalik aru saada asjaoludest.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimest korda kuulen, et nn must raha on mõne arust täitsa ametlik ühisvara. TA on paras naljatilk.

Kui mees paneb kuskilt kuldsõrmuse pihta, siis kas röövitu on kah kohe ühisvara? Ja naine varast ilma jäetud, kui mees seda varastatud sõrmust talle ei anna?

Loomulikult. Näiteks pangaröövi puhul on ühisvara regulatsiooni puhul automaatselt pool saagist abikaasa oma.

Samas tuleb vahelejäämise puhul ka vanglakaristust ühiselt kanda.

🙂 No käib siin alles tainaid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üritan veekord selgitada.

Ühisvara oleks see olnud siis, kui üks pooltest oleks sularaha pannud ametlikult oma firmasse (mis oli neil ühisvara), mitte salaja kõrvaldanud ja selle eest ostnud kinnisvara oma veresugulase nimele. Kui ta selle eest kinnisvara ostis, siis oli ju tegemist pettusega?

Notaris ei käinud üks pooltest kaasas, sest tehing toimus kolmanda poole nimele. Abikaasa nõusolekut polnud siin ju vaja. Hiljem ühisvaras olnud kinnisvara müües olid jah mõlemad pooled kohal.

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Notaris ei käinud üks pooltest kaasas, sest tehing toimus kolmanda poole nimele.

Ei saa nagu üldse aru. Kui müüdi hoopis mingile kolmandale isikule, mis seos on sellel lüpsta saanud isikul siis selle kinnisvaraga? Miks see tema oma pidanuks olema?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 245 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnisvara eest tasumine sularahas