Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnisvara eest tasumine sularahas

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 245 )

Teema: Kinnisvara eest tasumine sularahas

Postitas:
Kägu

Ja muide, vanasti – sellel samal 2000ndate alguses toimuski raha üle lugemine notari juures. Rate this item:Submit Rating00

Ära aja jama, ilmselgelt pole sa mingeid tehinguid teinud. Ei toiminud isegi 2011 enam kui poolemillised tehingud, ammugi siis varem. Mina ütlesin, et sain raha kätte mingi hetk, notar vormistas omanikuvahetuse, kogu lugu. Hiljem pole ma midagi müünud, v.a.mõni aasta tagasi kandis vanaema mu lapsele 50K eurot arvele, siis pidi laps põhjendama, miks ta sellise summa sai. Ma lasin tal kirjutada, et vanaema poolt elluastumistoetus ja nii jäigi.

Täpselt ei saa aru, mille vastu vaidled.

Mina ütlesin vaid seda, et vanasti loeti raha mõnikord tõepoolest notari juures. Kohe parandan oma esialgset kommentaari. Just mõnikord, mitte alati.

Mina ise ostsin oma esimese isikliku kinnisvara 1999-aastal. Ja raha liikus pangakontolt, läbi notari deposiidi müüjale. Järgmised ostud on samuti toimunud ikka ülekandega, sest sularahaga toimetamist ei ole ma kunagi sallinud.

Aga ei ole mõtet väita, et sularaha liigutati sel ajal vaid omavahel. Ikka toimus sularaha üleandmine notari juures või pangas, telleri juures, kus toimus ka kupüüride kontroll.

Jah, kui osapooled üksteist ei usaldanud.

Sa sellest vahest aru saad?

Kui tegu polnud teineteisele võõraste inimestega ja usaldus oli, ei lugenud keegi midagi üle.

Spordikott rahaga liikus ühest käest teise.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sinu arvates kinnisvara ost-müük käib? Saadakse kuskil kellegi juures kokku, loetakse raha üle ja seejärel üks kolib sisse-teine välja? Või mis moodi?

Sa arvad, et kui ostad sularahas midagi, siis pead selle raha kellelegi vaatama viima? Päriselt ka arvad nii?

Nii palju võiks iga täiskasvanud inimene ikka teada, et kinnisvara ost-müük toimub notari juures, mitte vaikselt kahe inimese vahel sularahaga sahistades. Ja notaril on kohustus uurida raha päritolu kohta.

Seega, sinu ülimalt piinlik avaldust: “Kes seda päritolu sinu arust kontrollib, müüja? Nii tookord, kui praegu andsid inimesele raha käest-kätte, pole kedagi kontrolimas” jääb sügavalt arusaamatuks.

Siin räägitakse aastast 2002 vms. Sel ajal ei kontrollinud ei ükski pank ega ùkski notar raha päritolu. Kui mõlemad osapooled notariaalses lepingus kinnitasid, et raha üle antud, siis nii oligi.

Spordikott sularahaga anti ostjalt müüjale üle kasvõi autoparklas.

Kas oled liiga noor või polnud 20 aastat tagasi tegev ärivaldkonnas. Pole hullu.

No konkreetses kommentaaris tibi imestab ikka üleüldiselt, et kui ostad sularahas midagi, siis kas pead selle raha kellelegi vaatama viima. Siinkohal pidamata silmas aastat 2002, vaid ilmselgelt ka praegust aega.

Aastal 2002 olin mina palju noorem küll kui praegu, aga selleks ajaks olin ma pangas töötanud 4 aastat ning võin sulle kinnitada, et ka sel ajal toimus järelvalve rahapesu üle. Muidugi mitte sellisel kujul kui tänapäeval. Aga ka siis ei saanud sa mingeid miljoneid liigutada või kontole panna ilma, et oleks aru andnud, kust raha pärineb.

Sinu irooniline “pole hullu” on siinkohal täiesti kohatu. Tee omale enda imetlemise ja kiitmise kohta eraldi teema. Seal võid edasi laiata, kui hästi sa bisnisit tõukad. Kuidas sa oled miljonär ja Eesti 0,5% kõige rikkama inimese seas. Tõesti ei viitsi seda jura igas kolmanda teema alt lugeda. Isegi ilunurga oled seal ära reostanud (süstimised ja ilukirurgia).

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti peab abikaasa igal ostul notaris kaasas olema, et see saaks ühisvaraks? Ma olen küll arvanud, et kui on vormistatud ühisvara, siis võib 1 pool abielu jooksul korduvalt osta kinnisvara ja see on alati ühisvara…

Iga tehingu juures peavad olema mõlemad abikaasad. Üksi ei saa mingit kinnisvara osta. Naljatilgad koos siin.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas see puutub asjasse, mis raha eest ta ostis selle? Ainuke oluline asi on see, kelle nimel vara on. Ja ma saan aru, et isegi mees pole omanikuna kirjas. See polegi teie vara üldse.

Sest vabad vahendid (st raha), mille eest kinnisvara soetatakse, on abikaasade ühisvara! Seetõttu ei saa kumbki pool üksi osta midagi. Kui raha aga on must, st deklareerimata sissetulek, millelt pole makse tasutud, siis ei ole see ühisvara, kuna seda raha pole ametlikult nö olemas. See on abikaasa ja riigi petmine – maksud maksmata ja sissetulek ei muutu ühisvaraks ja naine ei tea sellest midagi. Selles on selle teema mõte.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui üks pidi suure summa panema maja remondi alla, võib eeldada, et maja osteti sentide eest.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas see puutub asjasse, mis raha eest ta ostis selle? Ainuke oluline asi on see, kelle nimel vara on. Ja ma saan aru, et isegi mees pole omanikuna kirjas. See polegi teie vara üldse.

Sest vabad vahendid (st raha), mille eest kinnisvara soetatakse, on abikaasade ühisvara! Seetõttu ei saa kumbki pool üksi osta midagi. Kui raha aga on must, st deklareerimata sissetulek, millelt pole makse tasutud, siis ei ole see ühisvara, kuna seda raha pole ametlikult nö olemas. See on abikaasa ja riigi petmine – maksud maksmata ja sissetulek ei muutu ühisvaraks ja naine ei tea sellest midagi. Selles on selle teema mõte.

Tegu oli ettevõttele kuuluva rahaga, mis ei ole ühisvara (ühisvaraks muutub siis, kui makstakse dividendidena välja).  Ühisvara on vaid ettevõtte osa, mis annab õiguse dividendidele.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust ei saa sina loetust aru -mina rõhutasin, et ilmajäänud pool ostmiseks raha ei andnud, osteti väidetavalt ettevõttele kuulunud raha eest. Sõnagi ei ole sellest, et mees (see selgus alles hiljem) andis oma osa maja remondiks

Mis mõttes? TA kirjutas ju sõnaselgelt: “Hiljem läks müüki nende ühine kinnisvara, raha läks pooleks, millest hiljem nõuti tema pool välja remondiks.” Mida see sinu arvates siis tähendab?

Omandisuhet see muidugi ei muuda, aga väita, et mees pole sentigi oma rahast nimetatud kinnisvara alla pannud, on ju vale. Ta andis ju oma poole müüdud kinnisvara rahast uue maja remondiks. See, et see seaduse silmis midagi ei maksa, on üks asi, aga parastada ja öelda, et mees peaks olema õnnelik, et sai TASUTA majas elada, on õel ning ühtlasi vale.

Ostmine ja remontimine on kaks erinevat asja. võin ka 0-euroga korteri välja üürida tingimusel, et üürnik teeb oma kuludega remondi, seega ei muuda teda ju omanikuks.

Ja kui mehel oli ammu teada, et ta ei ole selle maja omanik, siis miks ta sinna siis veel kulutusi tegi? Kui selline asi selgus, oleks pidanud kohe (kui suhted head) asja selgeks rääkima.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et mees teadis algusest peale, et korter osteti naise poja nimele. Tema tütar ei teadnud seda ja avastas nüüd aastakümneid hiljem. Mees lihtsalt ei viitsi oma bravuurika tütrega seletada ja ütles, et ei teadnud, et tütre pahameel mujale suunata.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No konkreetses kommentaaris tibi imestab ikka üleüldiselt, et kui ostad sularahas midagi, siis kas pead selle raha kellelegi vaatama viima. Siinkohal pidamata silmas aastat 2002, vaid ilmselgelt ka praegust aega. Aastal 2002 olin mina palju noorem küll kui praegu, aga selleks ajaks olin ma pangas töötanud 4 aastat ning võin sulle kinnitada, et ka sel ajal toimus järelvalve rahapesu üle. Muidugi mitte sellisel kujul kui tänapäeval. Aga ka siis ei saanud sa mingeid miljoneid liigutada või kontole panna ilma, et oleks aru andnud, kust raha pärineb. Sinu irooniline “pole hullu” on siinkohal täiesti kohatu. Tee omale enda imetlemise ja kiitmise kohta eraldi teema. Seal võid edasi laiata, kui hästi sa bisnisit tõukad. Kuidas sa oled miljonär ja Eesti 0,5% kõige rikkama inimese seas. Tõesti ei viitsi seda jura igas kolmanda teema alt lugeda. Isegi ilunurga oled seal ära reostanud (süstimised ja ilukirurgia).

Sinu puhul on tegemist küll haige ja paranoilise inimesega. Otsi abi, äkki saad luuludest ikka lahti.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest vabad vahendid (st raha), mille eest kinnisvara soetatakse, on abikaasade ühisvara! Seetõttu ei saa kumbki pool üksi osta midagi. Kui raha aga on must, st deklareerimata sissetulek, millelt pole makse tasutud, siis ei ole see ühisvara, kuna seda raha pole ametlikult nö olemas. See on abikaasa ja riigi petmine – maksud maksmata ja sissetulek ei muutu ühisvaraks ja naine ei tea sellest midagi. Selles on selle teema mõte.

Abikaasa oli ju samuti firma omanik (ja eeldan, et ka juhatuse liige) ehk vastutas maksupettuse eest täpselte sama palju kui tema abikaasa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust ei saa sina loetust aru -mina rõhutasin, et ilmajäänud pool ostmiseks raha ei andnud, osteti väidetavalt ettevõttele kuulunud raha eest. Sõnagi ei ole sellest, et mees (see selgus alles hiljem) andis oma osa maja remondiks

Mis mõttes? TA kirjutas ju sõnaselgelt: “Hiljem läks müüki nende ühine kinnisvara, raha läks pooleks, millest hiljem nõuti tema pool välja remondiks.” Mida see sinu arvates siis tähendab?

Omandisuhet see muidugi ei muuda, aga väita, et mees pole sentigi oma rahast nimetatud kinnisvara alla pannud, on ju vale. Ta andis ju oma poole müüdud kinnisvara rahast uue maja remondiks. See, et see seaduse silmis midagi ei maksa, on üks asi, aga parastada ja öelda, et mees peaks olema õnnelik, et sai TASUTA majas elada, on õel ning ühtlasi vale.

Ostmine ja remontimine on kaks erinevat asja. võin ka 0-euroga korteri välja üürida tingimusel, et üürnik teeb oma kuludega remondi, seega ei muuda teda ju omanikuks.

Ja kui mehel oli ammu teada, et ta ei ole selle maja omanik, siis miks ta sinna siis veel kulutusi tegi? Kui selline asi selgus, oleks pidanud kohe (kui suhted head) asja selgeks rääkima.

Ahsoo! Kas sina said minu kommentaarist nii aru, et kuna mees andis remondiks raha, siis peaks ta automaatselt omanik olema? Muidugi ei tee see teda omanikuks. Aga, kui asi oli nii, nagu TA kirjeldab, siis võib öelda, et mingitlaadi petmisega on tegemist küll.

Ma vastandun siin pigem tegelastele, kes kordamööda karjuvad, et mees peaks õnnelik olema, et sai TASUTA majas elada. Aga, kuidas ta siis tasuta seal elas, kui andis suure summa maja remondiks? Mitte keegi ei taha sellele küsimusele siin vastata.

Ja nii palju võiks siiski teemast aru saada, et selles probleem ongi, et mees ei teadnud, et ta pole omanik. Ju oli remondikulutused juba tehtud, kui selgus, et ta ei olegi omanik. Või lugesid sa praegu kuskilt välja, et mees juba teadis, aga muudkui mattis ikka raha sinna sisse. Jah? Palun too see koht konkreetselt välja, kus TA midagi sellist kirjutab!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja minu isa jättis mind õe-venna kasuks testamendist välja. Tean, miks ta seda tegi, ei viitsi seda siin lahti kirjutada. Aga jättis täitsa ükskõikseks ja õe-vennaga saan endiselt hästi läbi. Olen kuidagi terve elu hakkama saanud ilma kellegi teise varale hammast ihumata.

Lõpeta see võltsvagatsemine, et sulle küll sobis, et sa jäid pärandusest ilma. Ju ikka kriibib! Vastasel juhul sa ei võtaks seda praegu siin üldse teemaks ega pööraks isa otsusele mingit tähelepanu.  Nagu isegi kirjutad, oli pärandusest ilma jätmisel selge põhjus. Aga praegu ei ole asi päranduses, vaid selles, et inimest on petetud. Tema teadmatust on ära kasutatud. Ja see on hoopis teine asi.

Pärandus on sekundaarne, kui arvestada seda, et see mees on praegu põhimõtteliselt kodutu, kui naine juhtub surema. Ja iga normaalne laps muretseb sellises olukorras oma vanemate pärast. Saan aru, et siin on kari lollakaid, kelle arvates ei peaks tütar oma nina isa asjadesse toppima. Need inimesed ilmselgelt ei hooli oma vanematest ja nende käekäigust.  Mina muretseksin TA asemel praegu just sellepärast, et mis saab siis, kui naise poeg ta isa välja viskab. Aga nii kaugele siin enamike kommentaatorite  mõttelõng ja empaatiavõime ei küündi.

+3
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Lõpeta see võltsvagatsemine, et sulle küll sobis, et sa jäid pärandusest ilma. Ju ikka kriibib! Vastasel juhul sa ei võtaks seda praegu siin üldse teemaks ega pööraks isa otsusele mingit tähelepanu.  Nagu isegi kirjutad, oli pärandusest ilma jätmisel selge põhjus.

Lõpeta ise. Pole siin mingit võltsvagatsemist. Aga sinu rõõmuks siis, miks mind see pärand ei huvitanud siis ega huvita siiani.

Mu isa oli vägivallatseja. Peamiselt vaimne. Tuntud inimene, kes kõik pinged kodus naise ja laste peale välja valas. Kodust lasi viimaks oma armukese (neid oli ta oma kiitlemise järgi sadu, nagu hiljem ta kiitlemise järgi välja tuli) juurde päeval, kui selgus, et emal on raske haigus.

Olin lastest keskmine ja pidin tema terrorit taluma kauem kui teised lapsed. Vanim lasi kodust jalga vanavanemate juurde juba 12-aastaselt. Noorem oli lihtsalt liiga noor.

Keeldusin vanamehega suhtlemast pärast seda, kui ta kodust kadus. Õde ja vend mingi aja pärast temaga siiski suhtlesid (elasid kõik samas linnakeses, mina mujal). See ongi põhjus, miks mind testamendis polnud ja miks mind tema varanatuke ei kottinud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõpeta see võltsvagatsemine, et sulle küll sobis, et sa jäid pärandusest ilma. Ju ikka kriibib! Vastasel juhul sa ei võtaks seda praegu siin üldse teemaks ega pööraks isa otsusele mingit tähelepanu.  Nagu isegi kirjutad, oli pärandusest ilma jätmisel selge põhjus. Aga praegu ei ole asi päranduses, vaid selles, et inimest on petetud. Tema teadmatust on ära kasutatud. Ja see on hoopis teine asi. Pärandus on sekundaarne, kui arvestada seda, et see mees on praegu põhimõtteliselt kodutu, kui naine juhtub surema. Ja iga normaalne laps muretseb sellises olukorras oma vanemate pärast. Saan aru, et siin on kari lollakaid, kelle arvates ei peaks tütar oma nina isa asjadesse toppima. Need inimesed ilmselgelt ei hooli oma vanematest ja nende käekäigust.  Mina muretseksin TA asemel praegu just sellepärast, et mis saab siis, kui naise poeg ta isa välja viskab. Aga nii kaugele siin enamike kommentaatorite  mõttelõng ja empaatiavõime ei küündi.

Küll sina ikka tead täpselt, kes vagatseb, kes petab, hoolib, mida tunneb ja ei tea mida veel.

Targutad ja sildistad siin niisama oma vabast ajast. Pole su jutt pädevam kui ükskõik millise teise kommenteerija oma.

 

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärandus on sekundaarne, kui arvestada seda, et see mees on praegu põhimõtteliselt kodutu, kui naine juhtub surema. Ja iga normaalne laps muretseb sellises olukorras oma vanemate pärast. Saan aru, et siin on kari lollakaid, kelle arvates ei peaks tütar oma nina isa asjadesse toppima. Need inimesed ilmselgelt ei hooli oma vanematest ja nende käekäigust.  Mina muretseksin TA asemel praegu just sellepärast, et mis saab siis, kui naise poeg ta isa välja viskab. Aga nii kaugele siin enamike kommentaatorite  mõttelõng ja empaatiavõime ei küündi.

Mina küll kusagilt välja ei lugenud, et see mees selle naisega ja selles majas enam elab. Kust selline info? Oli ju jutt, et tehing toimus 20 a tagasi ja mees elas selles majas 10 aastat.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No see on ju praegu ainult selle tütre kahtlus, et raha tuli ema ja isa (mitte ainult isa!) äriühingust. Vara oli ju äriühing, mitte kolmanda isiku ostetud kinnisvara. Äriühingu reaalse rahalise väärtuse hindamine on üsna raske. Võib-olla oli tegemist nii spetsiifilise tegevusega äriühinguga (millel füüsilist vara ei olnudki, ainus “vara” oli selle omanike intellektuaalne panus), mida polnudki võimalik müüa, sest sellel puudus ilma omaniketa väärtus. No ja kui ema poeg, siis polnud ju ka võhivõõras. Igal juhul selle poja ostetud kinnisvaraga pole tütrel ju mingit pistmist.

Ja jätad sujuvalt tähelepanuta, et mees andis siiski ka reaalse, isikliku raha selle maja parendamiseks? Olgu selle äriühingu rahaga kuidas on. Seda enam tagantjärele tõestada ei saa. Küll aga saaks tõendada seda, et isa panustas vara müügist saadud isiklikust rahast sinna majja.

Siinkirjutava tütre jaoks võib tema isa naise laps olla võhivõõras. Eriti tekiks see tunne juhul, kui on toimunud sedalaadi pettus. See juba iseensest näitab, et nad ei ole miski ühtne ja hooliv kärgpoere.

Jaa, formaalselt on sul õigus, aga kui loll peab olema inimene, kes panustab suuri summasid täiesti võõra inimese kinnisvarasse?! Polegi midagi teha, kui nii loll oled.

Inimlikult on mul kahju TA isast, aga no ikka ekstreemselt rumal käitumine.

Kordagi ei tunne huvi, kellele maja kuuluv?

Esimese küsimise peale pritsib välja oma viimase raha?

Traagiliselt rumal inimene.

Teha pole midagi. Inimese enda valikud. Kui on tahetud teha vabatahtlik annetus kellegi Mati maja renoveerimisse, siis paraku nii on.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks mina alles sellest nüüd räägin, sest mina sain sellest nüüd teada. See mees on minu isa.

Kas probleem on isal, et visatakse välja?

Või sinul, et pärandust ei saa?

Kui sina oleksid selle tütre rollis, siis kas sa ei oleks pahane? Mina tunnistan ausalt, et ma oleksin küll. Kohe väga!

Mingi võõras inimene saab sinu isa varanduse pettuse teel omale, aga sinu jaoks on kõik korras ja oleksid jumala häppi?

Tõsiselt kummalised inimesed on siin ikka!

Jah, ma ei oleks pahane, sest juristina mõistan, et mu isa ongi kahjuks ise loll. Juriidilises plaanis ei ole midagi teha.

Lollid saavad kirikus ka peksa. Seda teadsid juba vanad eestlased.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sinu arvates kinnisvara ost-müük käib? Saadakse kuskil kellegi juures kokku, loetakse raha üle ja seejärel üks kolib sisse-teine välja? Või mis moodi?

Sa arvad, et kui ostad sularahas midagi, siis pead selle raha kellelegi vaatama viima? Päriselt ka arvad nii?

Nii palju võiks iga täiskasvanud inimene ikka teada, et kinnisvara ost-müük toimub notari juures, mitte vaikselt kahe inimese vahel sularahaga sahistades. Ja notaril on kohustus uurida raha päritolu kohta.

Seega, sinu ülimalt piinlik avaldust: “Kes seda päritolu sinu arust kontrollib, müüja? Nii tookord, kui praegu andsid inimesele raha käest-kätte, pole kedagi kontrolimas” jääb sügavalt arusaamatuks.

Siin räägitakse aastast 2002 vms. Sel ajal ei kontrollinud ei ükski pank ega ùkski notar raha päritolu. Kui mõlemad osapooled notariaalses lepingus kinnitasid, et raha üle antud, siis nii oligi.

Spordikott sularahaga anti ostjalt müüjale üle kasvõi autoparklas.

Kas oled liiga noor või polnud 20 aastat tagasi tegev ärivaldkonnas. Pole hullu.

No konkreetses kommentaaris tibi imestab ikka üleüldiselt, et kui ostad sularahas midagi, siis kas pead selle raha kellelegi vaatama viima. Siinkohal pidamata silmas aastat 2002, vaid ilmselgelt ka praegust aega.

Aastal 2002 olin mina palju noorem küll kui praegu, aga selleks ajaks olin ma pangas töötanud 4 aastat ning võin sulle kinnitada, et ka sel ajal toimus järelvalve rahapesu üle. Muidugi mitte sellisel kujul kui tänapäeval. Aga ka siis ei saanud sa mingeid miljoneid liigutada või kontole panna ilma, et oleks aru andnud, kust raha pärineb.

Sinu irooniline “pole hullu” on siinkohal täiesti kohatu. Tee omale enda imetlemise ja kiitmise kohta eraldi teema. Seal võid edasi laiata, kui hästi sa bisnisit tõukad. Kuidas sa oled miljonär ja Eesti 0,5% kõige rikkama inimese seas. Tõesti ei viitsi seda jura igas kolmanda teema alt lugeda. Isegi ilunurga oled seal ära reostanud (süstimised ja ilukirurgia).

Mina ei ole kuhugi ilunurka kunagi postitanud ja su laim on kohatu. Sõimad mind teiste kasutajate postituste eest. Kas ma palun äkki su kasutaja adminnidelt välja?

Mina olin alates 1992 panganduses ja mitte tellerina. Jään oma sõnade juurde, kuidas asjad olid.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust ei saa sina loetust aru -mina rõhutasin, et ilmajäänud pool ostmiseks raha ei andnud, osteti väidetavalt ettevõttele kuulunud raha eest. Sõnagi ei ole sellest, et mees (see selgus alles hiljem) andis oma osa maja remondiks

Mis mõttes? TA kirjutas ju sõnaselgelt: “Hiljem läks müüki nende ühine kinnisvara, raha läks pooleks, millest hiljem nõuti tema pool välja remondiks.” Mida see sinu arvates siis tähendab?

Omandisuhet see muidugi ei muuda, aga väita, et mees pole sentigi oma rahast nimetatud kinnisvara alla pannud, on ju vale. Ta andis ju oma poole müüdud kinnisvara rahast uue maja remondiks. See, et see seaduse silmis midagi ei maksa, on üks asi, aga parastada ja öelda, et mees peaks olema õnnelik, et sai TASUTA majas elada, on õel ning ühtlasi vale.

Ostmine ja remontimine on kaks erinevat asja. võin ka 0-euroga korteri välja üürida tingimusel, et üürnik teeb oma kuludega remondi, seega ei muuda teda ju omanikuks.

Ja kui mehel oli ammu teada, et ta ei ole selle maja omanik, siis miks ta sinna siis veel kulutusi tegi? Kui selline asi selgus, oleks pidanud kohe (kui suhted head) asja selgeks rääkima.

Ahsoo! Kas sina said minu kommentaarist nii aru, et kuna mees andis remondiks raha, siis peaks ta automaatselt omanik olema? Muidugi ei tee see teda omanikuks. Aga, kui asi oli nii, nagu TA kirjeldab, siis võib öelda, et mingitlaadi petmisega on tegemist küll.

Ma vastandun siin pigem tegelastele, kes kordamööda karjuvad, et mees peaks õnnelik olema, et sai TASUTA majas elada. Aga, kuidas ta siis tasuta seal elas, kui andis suure summa maja remondiks? Mitte keegi ei taha sellele küsimusele siin vastata.

Ja nii palju võiks siiski teemast aru saada, et selles probleem ongi, et mees ei teadnud, et ta pole omanik. Ju oli remondikulutused juba tehtud, kui selgus, et ta ei olegi omanik. Või lugesid sa praegu kuskilt välja, et mees juba teadis, aga muudkui mattis ikka raha sinna sisse. Jah? Palun too see koht konkreetselt välja, kus TA midagi sellist kirjutab!

Mis tõestabki, et erakordselt loll mees, annab oma raha vabatahtlikult millegi parendamiseks, mille osas ta pole kunagi vaevunud fikseerima, kes on omanik:)

No ma ei kujuta ette, et keegi nii rumal saaks olla.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu irooniline “pole hullu” on siinkohal täiesti kohatu. Tee omale enda imetlemise ja kiitmise kohta eraldi teema. Seal võid edasi laiata, kui hästi sa bisnisit tõukad. Kuidas sa oled miljonär ja Eesti 0,5% kõige rikkama inimese seas. Tõesti ei viitsi seda jura igas kolmanda teema alt lugeda. Isegi ilunurga oled seal ära reostanud (süstimised ja ilukirurgia).

Sinu puhul on tegemist küll haige ja paranoilise inimesega. Otsi abi, äkki saad luuludest ikka lahti.

Mis sa siis nüüd nii hirmsasti häbened, et sind erinevate teemade alt ära tuntakse? Imelik tädi!

+2
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Jaa, formaalselt on sul õigus, aga kui loll peab olema inimene, kes panustab suuri summasid täiesti võõra inimese kinnisvarasse?! Polegi midagi teha, kui nii loll oled. Inimlikult on mul kahju TA isast, aga no ikka ekstreemselt rumal käitumine. Kordagi ei tunne huvi, kellele maja kuuluv? Esimese küsimise peale pritsib välja oma viimase raha? Traagiliselt rumal inimene. Teha pole midagi. Inimese enda valikud. Kui on tahetud teha vabatahtlik annetus kellegi Mati maja renoveerimisse, siis paraku nii on.

Ju teemaalgataja ja ta isa on tänaseks isegi aru saanud, et isa rumal oli. Mis sest enam siin igas kommentaaris üle kirjutada? Ma sain aru, et TA-l oli praegu hoopis teine küsimus.

Samas, mina näiteks ikka mõistan isa ka. Lihtsalt on liik inimesi, kes on oma lähedaste suhtes usaldavad. Tean täiesti normaalseid ja mõistusega inimesi, kes oma kaasat jäägitult usaldavad. Ja, kui sellele lisandub veel olematud teadmised juriidikast ja asja tehnilisest küljest (kes ja millal peab notarisse minema), siis on selline olukord, nagu TA isal lihtne tekkima. Kui ikka sinu armastatud abikaasa ütleb sulle, et pole vaja muretseda, ta ajab kõik korda, siis paljud inimesed ju usuvad.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ma ei oleks pahane, sest juristina mõistan, et mu isa ongi kahjuks ise loll. Juriidilises plaanis ei ole midagi teha. Lollid saavad kirikus ka peksa. Seda teadsid juba vanad eestlased.

Kas ikka parastad siis ka oma isa? Nii, nagu sa siin teemas TAd ja tema isa parastada?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sa siis nüüd nii hirmsasti häbened, et sind erinevate teemade alt ära tuntakse? Imelik tädi!

Ainus imelik oled siin sina. Väga asjadest ei mõika, aga kaagutama kõva. Tõmba tagasi.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suured ärimehedki lasevad üksteist üle, mida siis lihtsast töömehest tahta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sa siis nüüd nii hirmsasti häbened, et sind erinevate teemade alt ära tuntakse? Imelik tädi!

Ainus imelik oled siin sina. Väga asjadest ei mõika, aga kaagutama kõva. Tõmba tagasi.

Mis sa siis nüüd tahad öelda, et see siin on esimene teema, kus sa hoopled, et oled miljonär?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin alates 1992 panganduses ja mitte tellerina. Jään oma sõnade juurde, kuidas asjad olid.

1992. aastal tõepoolest ei olnud rahapesu pankade jaoks teema. Jutt käib siin aga 2002. aastast ja siis toimus juba igaljuhul mingisugune järelvalve.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sa siis nüüd tahad öelda, et see siin on esimene teema, kus sa hoopled, et oled miljonär?

Saad ikka aru, et sa süüdistad siin erinevaid inimesi? Ja mitte ainult selles teemas. Vist ei saa.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sa siis nüüd tahad öelda, et see siin on esimene teema, kus sa hoopled, et oled miljonär?

Sinu lause pärest seda, kui paljud kommenteerijad olid su jutu ümber lükanud: Saime juba aru! Sa oled see perekooli miljonäri-mutt, kes igas võimalikus teemas heietab oma väljamõeldud rikkusest.

Õel ja provotseeriv käitumine inimese poolt, kelle argumentidel ei ole kaalu. Manipuleeriv ka, keerates see hiljem teise poole hooplemiseks. Uskumatu inimene.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin alates 1992 panganduses ja mitte tellerina. Jään oma sõnade juurde, kuidas asjad olid.

1992. aastal tõepoolest ei olnud rahapesu pankade jaoks teema. Jutt käib siin aga 2002. aastast ja siis toimus juba igaljuhul mingisugune järelvalve.

Oi, miks sa seda “süüdistuseks” pead? Ma olen kümneid kordi lugenud sinu vesteid siin täpselt samal teemal, täpselt samal sõnastuses.

Narr küll, et igas võimalikus sobivas teemas hoopled kuis jaksad, aga nii hirmsasti häbened, kui need erinevad teemad kokku viiakse.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sa siis nüüd tahad öelda, et see siin on esimene teema, kus sa hoopled, et oled miljonär?

Sinu lause pärest seda, kui paljud kommenteerijad olid su jutu ümber lükanud: Saime juba aru! Sa oled see perekooli miljonäri-mutt, kes igas võimalikus teemas heietab oma väljamõeldud rikkusest.

Õel ja provotseeriv käitumine inimese poolt, kelle argumentidel ei ole kaalu. Manipuleeriv ka, keerates see hiljem teise poole hooplemiseks. Uskumatu inimene.

Õel oled ju ikka sina, kes ütleb, et TA isa on d..k, ja TA on rahahimuline moor.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 245 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnisvara eest tasumine sularahas