Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kinnisvara kinkimine või loovutamine mehelt naisele

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Kinnisvara kinkimine või loovutamine mehelt naisele

Postitas:
Kägu

Kas see on romantiline austustavaldav žest ja peaks olema elementaarne mehe kohus lahkuminekul sõltumata asjaoludest või debiilsus kinkida naisele kinnisvara või vähemalt osalust selles?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pakun, et küsimus on suht debiilne.

Tegevus vast mitte, igaüks teeb oma varaga, mida soovib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naine võib ju ka oma kinnisvara mehele kinkida, sugu pole siin vast oluline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda on nähtud ja lähisugulaste seas ka tehtud. Just märgukandeks ja selgeks signaaliks, et kui ka elu peaks kauges tulevikus ka vussi minema, ma ei jäta sind hätta, ei pretendeeri kodule ja see korter/maja vms on kindlalt sinu oma. Mul pole sinu jaoks millestki kahju. Et anda naisele kindlustunnet juurde. Lisaks muidugi naisele, keda südamest ei armastata, sellist žesti ei tehta ka. Mina naisena hindan just seda.

See aga, et lahutuse puhul jätab lahkuja vara mahajääjale, on ju õiglane. Välja arvatud muidugi juhud, kui lahkuda tuleb vägivallatseja, joodiku, narkomaani vms juurest. Tahad uut elu, ei taha enam vana peret – astud minema, hambahari ja riided kaasas ning head teed.
Lähedastes peredes on ka nii alati olnud. Mehed pole olnud mingid s***pead vaid jätnud lastele-exile kõik ja ise alustanud oma uut elu puhtalt lehelt. Pere maha jätvate naistega muidugi peaks olema sama lugu.

Need teemad, kus mehed lähevad armukese juurde ja nõuavad veel poolt endisest kodust, käivad mul üle mõistuse. Olin ikka selgelt üle 40 aasta vana, kui perekoolist selle kohta esimest korda lugesin. Ei tunne selliseid mölakaid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Seda on nähtud ja lähisugulaste seas ka tehtud. Just märgukandeks ja selgeks signaaliks, et kui ka elu peaks kauges tulevikus ka vussi minema, ma ei jäta sind hätta, ei pretendeeri kodule ja see korter/maja vms on kindlalt sinu oma. Mul pole sinu jaoks millestki kahju. Et anda naisele kindlustunnet juurde. Lisaks muidugi naisele, keda südamest ei armastata, sellist žesti ei tehta ka. Mina naisena hindan just seda.

See aga, et lahutuse puhul jätab lahkuja vara mahajääjale, on ju õiglane. Välja arvatud muidugi juhud, kui lahkuda tuleb vägivallatseja, joodiku, narkomaani vms juurest. Tahad uut elu, ei taha enam vana peret – astud minema, hambahari ja riided kaasas ning head teed.

Lähedastes peredes on ka nii alati olnud. Mehed pole olnud mingid s***pead vaid jätnud lastele-exile kõik ja ise alustanud oma uut elu puhtalt lehelt. Pere maha jätvate naistega muidugi peaks olema sama lugu.

Need teemad, kus mehed lähevad armukese juurde ja nõuavad veel poolt endisest kodust, käivad mul üle mõistuse. Olin ikka selgelt üle 40 aasta vana, kui perekoolist selle kohta esimest korda lugesin. Ei tunne selliseid mölakaid.

Aga näiteks kui naine, kellega on ühised lapsed, petab ja on leidnud teise? Kui elatakse mehe pinnal, siis kas sellele vaatamata peaks mees olema see, kes “laste pärast” ise kaks kätt taskus minema jalutab, “tundes end vastutavana”, sõltumata mehe positsioonist ja võimekusest puhtalt lehelt alustada ja kõik uuesti üles ehitada vanuses näiteks 40+?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga näiteks kui naine, kellega on ühised lapsed, petab ja on leidnud teise? Kui elatakse mehe pinnal, siis kas sellele vaatamata peaks mees olema see, kes “laste pärast” ise kaks kätt taskus minema jalutab, “tundes end vastutavana”, sõltumata mehe positsioonist ja võimekusest puhtalt lehelt alustada ja kõik uuesti üles ehitada vanuses näiteks 40+?

Mina ei ole moraaliorganisaator ja ei oska vastata küsimusele, kas nii “peaks”. Ma oskan vastata, et kas nii tehakse. Jah, loomulikult jätab mees nö enda korteri (või ostab neile uue samaväärse) exnaisele ja lastele, kui otsustab armukesega elama hakata. Mehed nii teevadki. Mehed, mitte jobud.

Jah ja loomulikult naine, kellel on lapsed ja kes otsustab jätta uue armastuse pärast (mittejoodiku, mitte vägivaldse jne) mehe ja kolib uue kallimaga koku, loobub sellest endisest kinnisvarast. Tahtnuks seal elada, hoidnuks peret ja jalgu koos. Uus armastus, uus elu, algusest peale. (Mis muidugi ei vabasta exmeest elatisrahade kohustusest). Taaskord märgin, et see pole mingi moraalilugemine, see on elu. Vähemalt osa sellest. Need kaks naist, keda mina tean, kes on normaalsete meeste juurest uue suurema armastuse juurde koos lastega läinud, pole loomulikult oma exmeest mitte millegi pärast karistanud veel kinnisvara nõudmisega. Ise tegid, ise kannad ka tagajärjed – nagu ikka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii hea teema, lugesin teemaalgatuse läbi ja naersin tükk aega. Kommentaare ei loe.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah ja loomulikult naine, kellel on lapsed ja kes otsustab jätta uue armastuse pärast (mittejoodiku, mitte vägivaldse jne) mehe ja kolib uue kallimaga koku, loobub sellest endisest kinnisvarast. Tahtnuks seal elada, hoidnuks peret ja jalgu koos. Uus armastus, uus elu, algusest peale. (Mis muidugi ei vabasta exmeest elatisrahade kohustusest). Taaskord märgin, et see pole mingi moraalilugemine, see on elu. Vähemalt osa sellest. Need kaks naist, keda mina tean, kes on normaalsete meeste juurest uue suurema armastuse juurde koos lastega läinud, pole loomulikult oma exmeest mitte millegi pärast karistanud veel kinnisvara nõudmisega. Ise tegid, ise kannad ka tagajärjed – nagu ikka.

Sinu rottidest sõbrannadel pole lihtsalt mingit vara olnudki, et seda nõuda. Su jutt on nii võhiklik, kui veel olla saab. Kasva suureks!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sinu rottidest sõbrannadel pole lihtsalt mingit vara olnudki, et seda nõuda. Su jutt on nii võhiklik, kui veel olla saab. Kasva suureks!

Esmalt polnud need naised mu sõbrannad, üks on mu tädi ja teine oli mu õppejõud. Vara oli eks neil mõlemal. Ja mismoodi need naised rotid olid, kui nad korteri/maja maha jätsid.

Võhiklik 🙂 See on tõesti hea sõnavalik. Nagu oleks selles teemas olemas vastava haridusega asjatundjaid ja siis võhikuid.

Suuremaks ma enam ei kasva. Nüüd hakkan vaikselt ikka kokku kuivama, paar aastat enne 60. sünnipäeva see kipub naistega juhtuma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See, et mees armukest peab ja siis tema pärast veel pere jätab, et tee mehest mölakat?

Please wait...
Postitas:
Kägu

See, et mees armukest peab ja siis tema pärast veel pere jätab, et tee mehest mölakat?

See, kui ta armukest peab, muidugi teeb mehest mölaka. See, kui mees oma pere jätab – ilmtingimata mitte. Minu esimene abikaasa, kes mu lapsega maha jättis, ei olnud mingi mölakas. Täiesti tark, tubli ja tore mees. Ta ei petnud mind, mis on fakt, ma lihtsalt ei meeldinud talle enam eriti. Lapsele oli ta ka edasi täiesti suurepärane isa. Miks peaks kokku jääma paar, kes teineteisele enam eriti ei meeldigi, on küll küsimus. Ma ei näe ühtki põhjus, miks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See, kui ta armukest peab, muidugi teeb mehest mölaka. See, kui mees oma pere jätab – ilmtingimata mitte. Minu esimene abikaasa, kes mu lapsega maha jättis, ei olnud mingi mölakas. Täiesti tark, tubli ja tore mees. Ta ei petnud mind, mis on fakt, ma lihtsalt ei meeldinud talle enam eriti. Lapsele oli ta ka edasi täiesti suurepärane isa. Miks peaks kokku jääma paar, kes teineteisele enam eriti ei meeldigi, on küll küsimus. Ma ei näe ühtki põhjus, miks.

järelikult oli sina teie pere mölakas, et sinuga ei sobinud enam koos elada…

Please wait...
Postitas:
Kägu

järelikult oli sina teie pere mölakas, et sinuga ei sobinud enam koos elada…

Tema meelest mitte. Aga sinu sulest ma juba ootasin midagi sellist. Kui kaks inimest lähevad lahku ühe poole ettepanekul, on üks neist tingimata mölakas? Vahi milline äge loogikalend. Saatus pole sind ilmselt hellitanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui naine petab, siis ka ikka sellepärast, et mees on mölakas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esmalt polnud need naised mu sõbrannad, üks on mu tädi ja teine oli mu õppejõud. Vara oli eks neil mõlemal. Ja mismoodi need naised rotid olid, kui nad korteri/maja maha jätsid.

Lauslollid naised siis. Võtta lapsed kaasa ja jätta eksmehele maja 😀 No ei usu, et nad kinnisvaraomanikud olid, ei usu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lauslollid naised siis. Võtta lapsed kaasa ja jätta eksmehele maja 😀 No ei usu, et nad kinnisvaraomanikud olid, ei usu.

Ühisvara. Ja ära usu. Kui sina oma mehe peaksid maha jätma kellegi uue pärast, pigista temast ikka kõik välja. Ja no su mees ilmselt teeb ka sama sinuga. pigistab sind lahkudes iga kahvli pärast ja korteri vahetate pooleks – sest ilmselgelt oled sa ju abielus endasugusega, eks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühisvara. Ja ära usu. Kui sina oma mehe peaksid maha jätma kellegi uue pärast, pigista temast ikka kõik välja. Ja no su mees ilmselt teeb ka sama sinuga. pigistab sind lahkudes iga kahvli pärast ja korteri vahetate pooleks – sest ilmselgelt oled sa ju abielus endasugusega, eks.

Ilmselgelt ma oma majast, mis kuulub mulle, mitte kuhugi ei lahku. Mees peab ikka ise endale kinnisvara vaatama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselgelt ma oma majast, mis kuulub mulle, mitte kuhugi ei lahku. Mees peab ikka ise endale kinnisvara vaatama.

Nii. Ja kui see oleks mehe maja, siis ka samamoodi – naine peab ikka ise endale kinnisvara vaatama? Või kuidas.

Ja ärme hakka praegu lastest. Kujutleme, et lapsi pole või on need juba täiskasvanud, aga paar on näiteks 25 aastat elanud mehe majas. Kui mees leiab nüüd uue armastuse, siis ta võib või ei või naist tänavale tõsta? Või peaks aitama uue eluasemega? Lausa ehk ostma korteri?

Sinu suhtumise puhul võiks ta naise lihtsalt ukse taha tõsta ja tibens-tobens. Sina ju ütled, et sina mehega uuesti armumise puhul nii teeks – mees peab ikka ise endale siis eluaseme leidma.

Noh, minu suhtlusringkonnas nii ei tehta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii. Ja kui see oleks mehe maja, siis ka samamoodi – naine peab ikka ise endale kinnisvara vaatama? Või kuidas.

Ja ärme hakka praegu lastest. Kujutleme, et lapsi pole või on need juba täiskasvanud, aga paar on näiteks 25 aastat elanud mehe majas. Kui mees leiab nüüd uue armastuse, siis ta võib või ei või naist tänavale tõsta? Või peaks aitama uue eluasemega? Lausa ehk ostma korteri?

Sinu suhtumise puhul võiks ta naise lihtsalt ukse taha tõsta ja tibens-tobens. Sina ju ütled, et sina mehega uuesti armumise puhul nii teeks – mees peab ikka ise endale siis eluaseme leidma.

Noh, minu suhtlusringkonnas nii ei tehta.

APPI! Päriselt on sellised naised olemas? JAH, mees võib naise ukse taha tõsta ja ongi tibens-tobens. Kus on üldse küsimus?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kujutleme, et lapsi pole või on need juba täiskasvanud, aga paar on näiteks 25 aastat elanud mehe majas. Kui mees leiab nüüd uue armastuse, siis ta võib või ei või naist tänavale tõsta? Või peaks aitama uue eluasemega? Lausa ehk ostma korteri?

Aga kui naine leiab uue armastuse? Kuidas ta mehele hüvitab 25 aastat tasuta elamispinda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks inimesed teevad igasuguseid lahendusi. Õiglus oleks omal kohal. Jätame kõrvale inimese soo. See oleks see esimene õigluse tunnus. Ja siis hakkas teemaga otsast peale.Minu järgmine mõte on see, et see inimene, kellel on enne kooselu oma kinnisvara, ei peaks seda teistele ära andma. Sest esiteks sellepärast, et kui ta seda teisele ei anna, siis sel juhul pole ju see teine mitte midagi kaotanud, ilma jäänud. Kui asi on ühiselt koos soetatud, 10+ a ehitatud, makstud, loobutud, pühendatud ja oma osa antud ja enne midagi polnud, siis läheks asi jagamisele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida on teistel kiibitseda, mida inime oma varaga teeb…
Teatud olukordades on see mõistetav ja õiglane. Nt kui on vastastikune kokkulepe, et vara jääb lastele ja lapsed elavad seal emaga, vara parendamisse vms on on naine oma vahenditest palju panustanud vms. Muidugi lihtsalt heast südamest ja austuse märgiks on perekoolikale suht tavatud mõisted kontekstis “lahutus”…

Please wait...
Postitas:
Kägu

“Mu ekskallis, kingin sulle meie romantilise lahkumineku puhul mu Pirital oleva 200-ruuduse elumaja.”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah ja siis naine laristab saadud maja maha, kas selliseid asju on olemas. Teiseks ka üks pool üksi jõuab seda maja üles pidada. Lahutades peab ratsionaalselt mõtlema, et kumb suudab maja eest hoolitseda ja kas ei oleks targem see maha müüa ja raha pooleks teha.
Petmine jms, ei oma vara jagamisel tähendust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui naine leiab uue armastuse? Kuidas ta mehele hüvitab 25 aastat tasuta elamispinda?

Usun, et naine on olnud kõik need 25 aastat tasustamata ori või kodumasin. Sellises olukorras peaks mees siiski hoolitsema, et naine päris lageda taeva alla ei jääks, juhul muidugi kui naisel ikkagi pole” uut armastust”. Mahajäetud mehed ikka kipuvad naist “litsitama” jne.

Please wait...
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kinnisvara kinkimine või loovutamine mehelt naisele