Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Pereelu ja suhted Kinnisvara küsimused suhtes

Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Teema: Kinnisvara küsimused suhtes

Postitas:
Kägu

Linnainimestel on maaelust tihti idealistlik romantiline ettekujutus. Võrreldes 2-toalise linnakorteriga on maal elamine on väga kulukas – alates aiatarvikutest ja tööriistadest, mille pead soetama kuni pikkade autosõitudeni. Kui veel remonti teed, siis ehituspoed on kaugel ja töömeestel lisandub sõidukulu, kui üldse keegi tuleb. Ükski Eesti linn pole selline suurlinn, kus koolilapsed ei saaks ise hakkama. Linnaliiklus on mõneti turvalisem kui kehvasti hooldatud kõrvalmaanteed, kus sõidetakse 90 km/h.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma näiteks ei soovi ka ühist laenu võtta, sest 50-50 kaasomand ei pruugi veel lahkumineku puhul tähendada, et vara jaguneks võrdselt. Küll neid kohtulahendeid, kus üks pool hakkab protsessima, et tema on rohkem panustanud, tema on üksi laenu maksnud 

Kaasomandi puhul pole oluline, kes konkreetselt laenu maksab. Loeb see, kelle notar on kinnistusraamatusse omanikeks kandnud.

Mõistan su seisukohta ja soovi täiesti, aga valeinfot pole mõtet jagada. Mõni noor ja roheline jääb veel uskuma.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mees meheks, aga mina nii suure hurraaga sinna Lõuna-Eestisse üldse ei koliks. Tallinna korter kogub rohkem väärtust kui see Lõuna-Eesti maja. Mina näiteks läksin maale elama ja ei sobinud üldse. Äkki saad kahe korteri eest Tallinnasse mingi maja parem osta, mitte seal Lõuna-Eestis.

Sa vist ei ole kinnisvarahindadega kursis. Pealegi, kui inimesele meeldib Lõuna-Eestis, siis on kummaline lugeda juttu, et ära koli, proovi elu Tallinnas meeldivaks mõelda.

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Elu ja lahutusi näinud inimesena ütlen, et rahaasjad peavad olema alati piinlikult korras, et siis kui inimsuhted on kõik ok, ongi kõik hästi, aga kui inimsuhted kiiva kisuvad, siis oleks vähemalr rahaasjad korras, tõesed, ajakohastatud. Ja ostab see, kellel on raha ja see saab ka omanikuks. Punkt. Sinu lahusvara eest ostetud kinnivara ei peaks saama ühisvaraks mehele mittemillegi eest (kui tegu pole aastatepikkuse abieluga jne, et sa usaldad seda inimest surmani), punkt.

Kui kõik hästi läheb ja kokku jääte, sul on alati võimalus mehele see kinkelepinguga ümber vormistada näiteks pooleks, misiganes. Praegu on vähe vara mitmekümnetuhande euroseid “kingitusi” teha, kui te pole isegi koos elanud! Otsi lolli, no kuule. Sa ei ole ju tema suhtes ülekohtune, kui ta tahab omanik olla, finantseerib majaostu samas mahus kui omanik olla tahab (kui pooleks, siis ka pool raha tuleb temalt). Aga iseenesest see pooleks on ka kunagi suur potentsiaalne probleem, kui peaksite lahku minema (kes kelle välja ostab jne).

+11
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Ei, mul ei ole plaaniski mehele midagi niisama kinkida. Lõuna-Eestisse kolimise plaan mul siiski on ja selleks meest ei ole vaja. Olen ise maal kasvanud ja tean, mis on maa elu, selle ees mul hirmu pole. Ilmselt kolin üksi lapsega. Mõte üks korter alles jätta, on tõesti hea.

+13
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Ei, mul ei ole plaaniski mehele midagi niisama kinkida. Lõuna-Eestisse kolimise plaan mul siiski on ja selleks meest ei ole vaja. Olen ise maal kasvanud ja tean, mis on maa elu, selle ees mul hirmu pole. Ilmselt kolin üksi lapsega. Mõte üks korter alles jätta, on tõesti hea.

Kui vähegi võimalik, siis jäta tõesti üks korter alles. Saad selle panna laenu tagatiseks, kui majaostust puudu peaks jääma. Igal juhul soovitaks enne laenu võtta, kui et mõlemad korterid müüki paisata. Tulevikus kaks kinnisvara on ikka tunduvalt parem kui üks. Üürituluga maksad laenu tagasi ja teed ka remondi. Hiljem on see lihtsalt lisasissetulekuallikas. Kui praegu ei peaks laenu saama, siis oota ja tee tööd selle nimel, et edaspidi saada. Sul on väga hea stardipositsioon majandusliku heaolu suurendamiseks, paljud sooviksid sama.

Ma ei näe meest selles sinu kinnisvaravõrrandis. Esiteks oled sa ise kinnisvaraga piisavalt kindlustatud, nii et mehe kaasamine pole ei hädavajalik ega pikemas perspektiivis isegi mitte kasulik. Teiseks on sul laps, neid võib tulla veel – tulevikus võid sa talle/neile teha sellise kalli kingituse, mida praegu soovib sinult täiskasvanud, ise kinnisvara omav mees.

Ma saan mehest ka aru, tema asemel mina samuti ei sooviks oma korterit müüa. Miks ta koos laenu ei soovi võtta – küllap on teie tuleviku suhtes siiski veidi ebakindel. Meeste jaoks on sageli lihtsam laps saada, kui et abielluda või koos laenu võtta. Aga sellest võib ainult üheselt aru saada, miks ta sinu kinnisvarast poolt endale tahab. Kas mõtlematu või rumal või kasuahne ja kaval. Ma ise olen viimast sorti mehega pikki aastaid koos elanud, kes minult mu enda ostetud paarismajast alguses nahaalselt tervet, pärast juba tagasihoidlikumalt poolt maja välja proovis nuiata, armastuse märgiks, et ta ei tunneks end alaväärsena, et tal oleks üldse huvi ka panustada (loe: sissesõiduteelt talviti lund lükata), jne, jne. Mitu aastat keris seda teemat, ainuke, mida ta saavutas oli kahtlus minu hinges, et midagi on valesti. Kui ükskord aga selgus, et mehel oli pikaajaline kõrvalsuhe, siis ma ei jõudnud end südamevalust hoolimata ära kiita, et kinnisvara ja tunded lahus suutsin hoida.  Hiljem, toreda mehega abielludes, valisin varasuhteks lahusvara, sest saadud õppetunnist mulle piisas.

Kui mees sinust väga hoolib, siis ta tuleb ja elab sinuga ka sinu majas õnnelikult. Selle jaoks ei ole kinnistusraamatus märget vaja. Loomulikult pole vajadust eeldada, et mees nt katusevahetuseks pappi pritsima kukub, aga igapäevaelu väljaminekutes osalemine on iseenesestmõistetav.

Nii et tee oma unistused võimalikult targalt teoks ja kui mees sind armastab – ta tuleb ka ja on õnnelik veel pealegi, et tal on võimalus sinuga koos olla. Kirjutatu järgi tundud tore ja mõistlik küll ????

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

???? Misasja. Ole ettevaatlik-paras manipulaator on see mees. See on vist kõige totram jutt, mida kuulnud olen-sa osta, aga pool on minu

No täpselt 😀 Uskumatu mees, arvas et leidis teemaalgataja näol rumala sinisilma.

Kui lahku minna ei soovi ja plaan ikkagi kooselu proovida, siis müü maha üks oma korteritest, teine jäta tagavaraks ja üüri välja.  Ja mees las võtab siis sama palju laenu kui sinu korter maksis (tema oma korter jääb ju alles ja saab seda välja üürima hakata) ja siis ostke kahepeale see maja ära.

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest on siin liiga palju otsuseid ühte punti seotud – kolimine, kooselu ja ühine vara. Iga samm on eraldi otsustamise koht ja suure kaaluga otsus. Ma ei alustaks kohe kindlasti oma vara jagamisest kui veel pole kooski elatud. Sellist asja paluda on kas ülimalt naiivne või nahaalne.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa vist ei ole kinnisvarahindadega kursis.

Olen kursis. Oleneb, mis korterid on, võtaks pigem laenu lisaks, aga oma Tallinna korterite raha mingi Lõuna-Eesti maja peale ma iialgi kulutama ei hakkaks. Pigem ostaks Tallinna lähedale maja, aga mitte sinna.

0
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Justkui ainus sobilik variant on kõik osta ja korda teha minu raha eest ja siis sõbralikult pooleks jagada.

Ära mine õnge, Minu mees ka põhjendas, kusjuures täiesti loogiliselt, kuidas just temal on minu sääste meie pere!!! heaks vaja ja kui raha oli läinud, siis mõne aja pärast kadus ka mees ja mina jäin lastega üksi,

Ei, ei ja ei! Ükski mees pole väärt, et laostud majanduslikult ja kannataks ka laps.

Kui on parasiit, anna hundipass ja ÄRA MINE MAALE. Neid maalt nurkralt tagasitulijaid on juba liiga palju .

+6
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei müüks kortereid. Kui ostaks maja maale, siis laenuga ja korterite välja üürimisest saadav tulu aitaks laenu maksta. See, kuidas te maakodu omandit omavahel vormistate, oleks siis juba eraldi teema. Õiglane oleks 50/50.

Väga mõistlik, Tallinna korterite rahaline väärtus tõuseb püstloodis, samas maamajad pigem langevad. Kuidas hiljem su laps peaks Tallinnas jalad alla saama? Raudselt ei taha ta maale jääda. Ära lõika oma lapse tiibu.

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilma tulumaksu maksmata saab müüa ühte elamispinda, kus ise on ka sees elatud, nii et selles mõttes juba pole kahe korteri müümine nii tore asi midagi.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on selja taga pikk suhe, millest lahkusin sisuliselt mitte ainult tühjade kätega vaid ka miinuses, jäin ilma kogu ühisest varast. Jutt on pikk ja detaile palju, siin lahkama seda ei hakka, aga mitte kunagi enam ei kavatse ma ühtegi kinnisvara omada kellegagi koos.

Mul on ka praeguseks uus kaaslane ja plaanime ühist kodu, aga minu jaoks ongi ainult kaks varianti – kas selle soetan mina või tema. Kui tema, siis minu eraldiseisev kinnisvara jääb minu tagatiseks, et kui midagi peaks valesti minema, on mul tagala olemas. Kui mina, siis jääb talle alles tema varasem elukoht samadel põhjustel.

Ma näiteks ei soovi ka ühist laenu võtta, sest 50-50 kaasomand ei pruugi veel lahkumineku puhul tähendada, et vara jaguneks võrdselt. Küll neid kohtulahendeid, kus üks pool hakkab protsessima, et tema on rohkem panustanud, tema on üksi laenu maksnud jne. Rääkimata emotsionaalsest pingest, mis igasuguse jagamisega kaasneb.

Muidugi ei hakata kellegagi koos elama plaaniga ühel hetkel lahku minna, aga minevik on mulle õpetanud, et elus juhtub asju ning parem on nendeks valmis olla.

Ma usaldan oma praegust kaaslast sada protsenti ja väga loodan, et selliseid teemasid kunagi ei teki, aga minu jaoks on oluline, et kõik võimalused majanduslikeks vaidlusteks ja igasugusteks vara jagamisteks oleks nullilähedased.

Kui olite abielus ja oli ühisvara, siis võib mees protsessida, palju tahab, kõik läheb pooleks. Korduvalt nähtud kohtulahenditest. Protsessida on ehk alust siis, kui mees maksis suurema osa, lapsi polnud ja naine lihtsalt ilutses. Kui on ühised lapsed ja abielu, siis pole suurt variantigi mehel protsessida edukalt. Kooselunaistel on tõesti raskem, neil on kõige lihtsam nahka üle kõrvade tõmmata.

+1
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on selja taga pikk suhe, millest lahkusin sisuliselt mitte ainult tühjade kätega vaid ka miinuses, jäin ilma kogu ühisest varast. Jutt on pikk ja detaile palju, siin lahkama seda ei hakka, aga mitte kunagi enam ei kavatse ma ühtegi kinnisvara omada kellegagi koos.

See pole võimalik-kinnistusraamatus on ju osalus kirjas, ei saa seda keegi niisama omanikult ära võtta.

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleks selle jutukese kirjutanud mees, oleks vastused hoopis teistsugused. PKs väidetakse sageli, et naisel on õigus mehe varale, sest ta on ju sünnitanud ja kodu kaunistanud.
Üldiselt peaks igaüks oma vara ja raha endale hoidma ja mingit “mina remontisin, sina koristasid” jama ei maksa tekitada.

+3
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemast mööda. Mõlemat korterit korraga müüa kindlasti ei tasu. Teise korteri pealt pead maksma tulumaksu. Et seda ei juhtuks pead teise vara müümisega ootama kaks aastat ja kuidagi  tõestama, et müüd oma alalist elukohta.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleks selle jutukese kirjutanud mees, oleks vastused hoopis teistsugused. PKs väidetakse sageli, et naisel on õigus mehe varale, sest ta on ju sünnitanud ja kodu kaunistanud.

Keda see mees siis sünnitas?

+2
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt kolin üksi lapsega. Mõte üks korter alles jätta, on tõesti hea.

Aga kuhu sa kiirustad? Kui te soovite koos olla, miks mitte algul Tallinnas kooselu proovida ühes nendest paljudest korteritest?
Või oled otsustanud selle suhte lõpetada? Asja sellest ju enam ei saa kui mees Tallinasse jääb ja sina kaugele ära kolid.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen mees ja olen siin lugedes shokis. Jätke need rottmehed maha, kes cente veeretavad ja oma õigusi nõuavad. Eesti on täis palju vabu toredaid vallalisi mehi, igasuguste tabudeta.

Kui ma ise koliks naise elamisse siis oleks normaalne, kui panen oma raha sinna sisse(mõistlikus koguses), sest krt ma elan ka seal ju sees. Ei hakkaks raha tagasi nõudma, kui suhe lörri läheb jne. Panen juba alguses selle raha nn mahakantuks

+9
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemast mööda. Mõlemat korterit korraga müüa kindlasti ei tasu. Teise korteri pealt pead maksma tulumaksu. Et seda ei juhtuks pead teise vara müümisega ootama kaks aastat ja kuidagi  tõestama, et müüd oma alalist elukohta.

See. Ja lisaks, miks ikkagi üldse müüa Tallinnas heas asukohas asuvat korterit? Iga kell tasub enne laenu võtta ja korteri üüritulust seda laenu maksta. Jääb korter alles ja saad maja pealekauba.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

See. Ja lisaks, miks ikkagi üldse müüa Tallinnas heas asukohas asuvat korterit? Iga kell tasub enne laenu võtta ja korteri üüritulust seda laenu maksta. Jääb korter alles ja saad maja pealekauba.

Sellepärast tundubki väljamõeldud teemana. Keegi sellist rumalust ju ei teeks. Lõuna-Eesti maja võid ju osta kalli raha eest, aga väärtust see ei kogu, kuigi remont ja renoveerimine on sama kallid kui Tallinnas. Samas kinnisvara väärtus tõuseb palju vähem.

+3
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Igat teemat tuleks võtta selliselt, et selle on kirjutanud ei mees ega naine, lihtsalt inimene. Siis pole ka kahepalgelisust.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Väike erinevus siiski naiste ja meeste vahel on ka kinnisvaraomandi küsimuses. Naine, kes sünnitab lapsed ja neid kasvatab, panustab oluliselt rohkem isiklikku pereellu kui mees. Kui on tõesti mees, kes pooltel öödel öösiti ärkab kui imik nutab, lastele patsid teeb ja lasteaeda viib pooltel päevadel, pooled õhtud laste õppimis vaatab ja üldse täpselt võrdselt kõigesse kodusesse panustab, siis on õige, et kõik täpselt pooleks. Aga kui üks (reeglina naine, aga on ka mehi) loobub oma karjäärist ja teeb kehvemat vähemtasustatud tööd, et igal hetkel oleks võimalik lastega arstile minna ja päevadeks haiguslehele jääda ja üldse kodus rohkem panustab, sest tal “on ju selline töö” , siis selle poole rahaline panus ei saa ega võigi olla sendipealt sama suur kui mehel, kes saab end 24/7 karjäärile pühendada ketramata peas, kas koolilapsel on homseks joonistustarbed ja kehalise kasvatuse vahendid ostetud või referaadi materjal saadud.

Mehe, kes minult nõuaks mõlema mu korteri müümist ja ise enda korterit ei müü, saadaks ma kohe kukele. Veel enam, nüüd toon sisse siinsete kurikägude (kes alati emasid mitme lapsega käsevad siin võrdselt panustada vabalt karjääri tegevate meestega) terminid – ta hakkaks ju tasuta majas elama ja peaks tegelikult lisaks omapoolsele lumelükkamisele jms veel ka üüri maksma kui sentigi ostmisesse ei ole panustanud.

+2
0
Please wait...
Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Esileht Pereelu ja suhted Kinnisvara küsimused suhtes