Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnisvara maakleriks

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kinnisvara maakleriks

Postitas:
Kägu

Kas keegi siin tegeleb või on tegelenud maakleritööga?
On plaan endal alustada ja proovida seda tööd ühes eesti tuntumais kinnisvarabüroos.
Vestlusel räägiti kui toredat ja üsna hästi teenivat tööd ja võimalusi suurteks boonusteks jne. Olen ise natuke skeptiline kas ikka on nii kerge neid kliente saada ja igakuiselt vähemalt ühe tehinguni jõuda. Kui palju on just öhtusi ja nädalavahetuse tööaegu?
Ettevõtte poolt on koolitused ja kontori võimalus, enda kanda on OÜ tegemine + auto ja autokulud.
Isiklikult ei ajagi taga rahamägesi, see töö on alati pakkunud mulle huvi ja hetkel on selline sobilik aeg kus võiks proovida. Pikaaegne kogemus on mul ka eelnevalt müügitööga, et päris nullist ei alusta 🙂
Mis arvate?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Büroo kiidab seda ametit jah, loe aga siinseid teemasid, siis võrdsustatakse lohkutõmbajaga ja vassijaga ja muidusööjaga. Ilmselt 80% sellised ka on (olen isegi kogenud) ja ülejäänud 20% on siis tasemel.

Nii palju tean, et tööaeg peab olema paindlik – kui ikka tahad tehinguid teha, siis ei saa kliendile öelda, et sina peale 6 õhtul enam objekte ei näita. Või et nädalavahetusel tahad puhata.

Muide, hea eesti keele oskus ei teeks ka müügitöös paha (kinnisvaramaakler kirjutatakse kokku, rahamägesiD jne). Mina kui potentsiaalne klient jälgin sellist oskust ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Büroo kiidab seda ametit jah, loe aga siinseid teemasid, siis võrdsustatakse lohkutõmbajaga ja vassijaga ja muidusööjaga. Ilmselt 80% sellised ka on (olen isegi kogenud) ja ülejäänud 20% on siis tasemel.

Nii palju tean, et tööaeg peab olema paindlik – kui ikka tahad tehinguid teha, siis ei saa kliendile öelda, et sina peale 6 õhtul enam objekte ei näita. Või et nädalavahetusel tahad puhata.

Muide, hea eesti keele oskus ei teeks ka müügitöös paha (kinnisvaramaakler kirjutatakse kokku, rahamägesiD jne). Mina kui potentsiaalne klient jälgin sellist oskust ka.

Vabandan kirjavigade pärast.
Paindlik saan ma kindlasti olla ja kliendile vajadusel vastu tulla, aga kui 90% tööaegadest jääb öhtusse või nädalavahetusse siis pean seda ikkagi kaaluma kas see variant mulle sobib kuna mul on ka lapsed.
Iseennast vassijaks ei pea, niisama lõbupärast ma seda tööd tegema ei hakkaks, olen eelnevalt suurettevõtte müügitöö kogemusega ja minu eesmärk on ikkagi pakkuda professionaalset teenust ja kliendisuhet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kui potensiaalne kleint:D Kui rahakest suudaks teenida nii palju, et eluga piisavalt rahule jääks ja enam ei pea teiste kirjavigade kallal nokkima, siis hakkad kinnisvara ostma?!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kui potensiaalne kleint:D Kui rahakest suudaks teenida nii palju, et eluga piisavalt rahule jääks ja enam ei pea teiste kirjavigade kallal nokkima, siis hakkad kinnisvara ostma?!

Kui me räägime töökohast, kus tuleb muuhulgas koostada ametlikke tekste, ja selle teksti headusest võib sõltuda töö tulemus, siis jah – kirjavigade kallal norimisel on alust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kui potensiaalne kleint:D K

Sulle kirjutatakse õige variant ette ja kirjutad IKKA valesti? Kui loll saab olla!? Selliste kohta öeldakse, et mingi asi võib sul nina all olla ja sa ikka ei näe seda.
PotenTsiaalne. Potentsiaalne. Saad aru, kus sul viltu läks?
Tõesti, see sõna eraldab terad sõkaldest väga hästi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole eluski maaklerite funktsioonist aru saanud. Olen ise olnud nii üürniku kui ka üürileandja. Nii müüja kui ka ostja. Kõik tehingud on käinud ilma vahendajateta.

Seega, milleks maakler vajalik on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paindlik saan ma kindlasti olla ja kliendile vajadusel vastu tulla, aga kui 90% tööaegadest jääb öhtusse või nädalavahetusse siis pean seda ikkagi kaaluma kas see variant mulle sobib kuna mul on ka lapsed.
Iseennast vassijaks ei pea, niisama lõbupärast ma seda tööd tegema ei hakkaks,

Pakun, et enamik kliente tahab just töövälisel ajal kinnisvara näha. Ja eriti alguses, kui alles klientuuri lood, ei saa endale lubada tööaja valimist, vaid pead võtma selle, mis saad ja millal saad. Maaklereid on tänapäeval palju, ennast ollakse nö juba turule sisse söönud mingis piirkonnas. Alustajana on sul kindlasti raske ennast “sisse süüa”.

Ja selle vassimisega on nii, et kui ikka näed, et ausa jutuga ei müü, siis hakkad vaikselt “müügijuttu” juurde panema, mitte küll otseselt valetama, aga kas jätad midagi rääkimata või ilustad veidi, et midagigi müüa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi siin tegeleb või on tegelenud maakleritööga?

On plaan endal alustada ja proovida seda tööd ühes eesti tuntumais kinnisvarabüroos.

Vestlusel räägiti kui toredat ja üsna hästi teenivat tööd ja võimalusi suurteks boonusteks jne. Olen ise natuke skeptiline kas ikka on nii kerge neid kliente saada ja igakuiselt vähemalt ühe tehinguni jõuda. Kui palju on just öhtusi ja nädalavahetuse tööaegu?

Ettevõtte poolt on koolitused ja kontori võimalus, enda kanda on OÜ tegemine + auto ja autokulud.

Isiklikult ei ajagi taga rahamägesi, see töö on alati pakkunud mulle huvi ja hetkel on selline sobilik aeg kus võiks proovida. Pikaaegne kogemus on mul ka eelnevalt müügitööga, et päris nullist ei alusta 🙂

Mis arvate?

Kui sa oled skeptiline, mis paneb sind hakkama firmale raha teenima? Miks peaksid sa tegema oü, kui kinnisvara büroo alt hakkad müüma. Ehk siis nemad korjavad raha, sinule jäävad kõik sinu tööjõuga seotud maksud, lisaks ka vastutus tehingute eest. Selgita, miks sa pead oü tegema ja igalt endale makstud palgast veel leidma vahendid riiklike maksude maksmiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole eluski maaklerite funktsioonist aru saanud. Olen ise olnud nii üürniku kui ka üürileandja. Nii müüja kui ka ostja. Kõik tehingud on käinud ilma vahendajateta.

Mina saan küll maakleri rollist , kuid eks see sõltub olemasolevast kinnisvarast, asukohast jne.
Olen olnud nii ostja, üürile andja kui ka üürile võtja, seda nii Eestis kui välisamaal.
Hetkel annan üürile nii kortereid kui maja ning usaldan oma maaklerit nii palju, et ta sorteeriks soovijate seast välja asjalikumad ja usaldusväärsed kliendid. Seni pole ma pettuma pidanud.
Tegelikult kasutan isegi 2 maakleri teenuseid, üks tunneb hästi korterite turgu, teine majade oma. Mõlemad on naised (45+), väga asjalikud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuttav töötab, väga pikalt on – ja on paremaid ja halvemaid aegu – on olnud ka seda, et üldse ei lähe, siis imed käppa. Töötab nädalavahetustel, õhtuti – millal iganes klient soovib, tihti on n.ö. tühisõite. Valdab väga hästi teemad, tunneb ehitusteemat, seadused, teeb tööd südamega.
On ise ka kirunud neid turusolkijaid-maaklereid, kes maine alla viivad.
Samas on teine firma kõrval, kust ka sissetulek tuleb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina saan küll maakleri rollist , kuid eks see sõltub olemasolevast kinnisvarast, asukohast jne.

Olen olnud nii ostja, üürile andja kui ka üürile võtja, seda nii Eestis kui välisamaal.

Hetkel annan üürile nii kortereid kui maja ning usaldan oma maaklerit nii palju, et ta sorteeriks soovijate seast välja asjalikumad ja usaldusväärsed kliendid. Seni pole ma pettuma pidanud.

Tegelikult kasutan isegi 2 maakleri teenuseid, üks tunneb hästi korterite turgu, teine majade oma. Mõlemad on naised (45+), väga asjalikud.

Vabandust, aga mismoodi saab maakler garanteerida, et üüriline on usaldusväärne? Kui üürilesoovija on asotsiaal või lihtsalt pätt, siis selle suudad ju isegi ära tuvastada. Aga, väga vabalt võib olla nii, et pealtnäha normaalne inimene sulle lihtsalt ei maksa, ja kõik.

Ma isiklikult usaldaksin iseenda sisetunnet palju rohkem, kui kellegi maakleri arvamust. Seni ei ole mu sisetunne mind veel kordagi petnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas kuskil maaklereid üldse võetakse nii tööle, et nad oma firma alt tegema ei pea? Mina küll ei tea.
Korterit käivad kliendid vaatamas siis, kui neil on aega. Aega on tavaliselt õhtuti ja nädalavahetusel.
Mõnes mõttes laste kõrvalt on seda hea teha. Hommikul on kontoris koosolekud, siis tegeled ettevalmistustega. Lapsed tulevad koolist, vaatad õppimist, toimetad kodus ja siis õhtul lähed objekti näitama.
Töö sobib inimesele, kellele meeldib libisev graafik. Et ongi 2h tööd, siis ajad oma asju, siis 4h tööd jne

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga mismoodi saab maakler garanteerida, et üüriline on usaldusväärne? Kui üürilesoovija on asotsiaal või lihtsalt pätt, siis selle suudad ju isegi ära tuvastada. Aga, väga vabalt võib olla nii, et pealtnäha normaalne inimene sulle lihtsalt ei maksa, ja kõik.

Ma isiklikult usaldaksin iseenda sisetunnet palju rohkem, kui kellegi maakleri arvamust. Seni ei ole mu sisetunne mind veel kordagi petnud.

Ma ei ole väitnudki, et maakler mulle midagi garanteerib. Maakler teeb esialgse valiku (kohtub osadega ning jah, isegi laseb vastata kirjalikult mõnedele küsimustele) keda mulle üüriliseks pakkuda, seni on tema kogemus ja sisetunne (ning minu sisetunne ja otsus) õigeks osutunud. Kunagi aastaid tagasi näitasin korterit ise üürida soovijatele, kuid nüüd eelistan seda teenust maaklerilt osta, lihtne. Veelkord, see sõltub kinnisvara asukohast ja selle väärtusest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin vist võetakse palgale https://lkv.ee/firmast/tule-toole/

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen teinud maakleri tööd. Müüsin selle ameti endale maha, kui glamuurne töö, kus käin kontskingades korterit näitamas, siis kõpsutan ostjatega otse notarisse, lüüakse käed, tehing lukus ja vahendustasu potsatab minu arvele. Ning õhtul sõidan oma uhke bemmiga loojangusse!

Tegelikuses on see julm lobistamine. Mõtle, kust sa leiad endale alguses kliente? Büroos keegi ei anna sulle oma kliente ära. Pead hakkama kv.ees tavakasutajaid läbi helistama. Kui kuulutus on olnud üleval pool tundi, siis sa oled arvatavasi 43. helistaja. Ilma naljata.
Jagad flaikusid tänavatel, risustad teiste postkaste, pommitad kõiki enda sõpru tuttavaid, tuttavate tuttavaid, inimesi keda oled vb korra elus varem näinud. Lihtsalt selleks, et saada see üks objekt müüki.

OKei, saad kliendi juurde korterisse. Mis ei tähenda, et ta üldse sinu valib, sest klient on kutsud veel viis noort ja vana maaklerit objektiga tutvuma…

Said objekti! Vahva… aga müüja müüb oma kodu ja kodu on hinnaline. Ostja ostab 3-toalise korteri, kus peab hakkama remonti tegema ja remonditegemise võimaluse eest juurde maksta ta ei taha. Üritad ühest otsast müüjale mõistus pähe rääkida ja teisest küljest ostjale korter üles haipida.
Saite kokkuleppele, ostja läheb panka, kõik sujub ja…. ostja kaob ära.

Käid jälle sama korterit näitamas, 80% õhtuti ja nädalavahetusiti.
Kuid arvesta, et objekti näitamine on ainult osa maakleri tööst. Veel on vaja lepinguid ette valmistada, kuulutusi üles panna, potentsiaalsetele ostjatele tagasi helistada. Ahja tegeleda uute objektide otsimisega.

Tunnistan, ma ei olnud see kõige parem maakler. Poolteist aastat pidasin vastu ja loobusin. Tundsin, et ma pean nii palju töde moonutama igas suunas, et jõuda tehinguni ja mulle hakkas see töö väga vastu. Kui tehinguni ei jõua, siis imedki käppa.

Tösi, büroos nägin ka väga kõval tasemel tegijaid. Kes tegid tööd kl 6-20ni, tundsid seda ala läbi ja lõhki. Neile tulid objektid sisse soovituste kaudu. Kuid nad olid ka aastaid tegutsenud. Selles töös on väga väga oluline järjepidevus! Mitte sinu karismaatilisus ja niivõrd müügioskus isegi (kuigi see on ka oluline). Vaid järjepidevus!

Edu!

Üks omal ajal kehvake maakler.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga õige jutt. Täpselt nii raske see töö ongi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maakleritöö hõlmab endas palju väsitavat suhtlemist. Eri inimtüüpidega hakkama saamist. “Ei” vastuse mitteisiklikult võtmist. Seadusandluse tundmist. Aga tõe moonustamist – miks? Ei taha tööd teha? Iialgi ma ei valeta kliendile. Raskustase oleneb ilmselt inimtüübist, kuid jah, ega väga lihtne ja glamuurne küll ei ole. Aga proovi. Muidu ei saagi teada.

Please wait...
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnisvara maakleriks