Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnisvara müük maakleri kaudu

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kinnisvara müük maakleri kaudu

Postitas:

Kes on varem müünud oma kinnisvara maakleri läbi – kas saaksite palun saata mingi näidise, milline peaks üldiselt välja nägema maakleri esindusleping ja /või ainuesindusleping? Või milliseid punkte see peaks sisaldama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan teemat ära ja küsin, millisesse suurusjärku maakleritasu tavaliselt võiks jääda? On see summa maakleritel objekti kohta sama, või mida kallim objekt seda suurem tasu (%)?
Vastuseid “aga mina küll müün ise, ainult lollid kasutavad maakleri abi” ei oota. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuskil 3%, suurem objekt siis madalam. väiksem kvbyroo siis saab ka kaubelda hinnaga

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2% meie maakler võttis, müüsime korteri kahe kuuga. Maakleri poolt disainer ja fotod. Kirjalikku lepingut ei sõlminud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maaklerilepingus on kirjas maakleri ja käsundiandja kontaktid, müügiobjekti andmed, ohjekti müügihind müügi alustamisel, vahendusteenuse hind, maakleri kohustused (ca kümmekond tegevust, mida maakler teeb), käsundiandja kohustused (2-4 punkti). Kindlasti lepingu pikkus ja kuidas leping lõpeb või lõpetamiskokkulepped.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meile saatsin maakler lepingu e-postiga, vaatasime üle ja tegime mõned parandused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vist äraleierdatud küsimus, aga siiski… Miks maakler vajalik on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 07:59; 15.10 08:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vist äraleierdatud küsimus, aga siiski… Miks maakler vajalik on?

minu jaoks ainus variant maakleri kasutamiseks oleks see, kui nt vanaema pärandab mulle teises eesti otsas korteri ja ma tahan seda maha müüa. või kui elan välismaal ja müün eestis asuvat korterit.
siis ei viitsiks ehk hakata pidevalt seda näitama sõitma ning odavam oleks kohalik maakler palgata.

kui müüa oma kodu või lähedal asuvat kinnisvara, siis peab maaklerit palgates raha peale vihane olema 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina müüsin oma korterit ise ja lubasin ka maakleril müüa. Ostja leidsin siiski maakleri kaudu. Tema kaudu tekkiski 3 potentsiaalset ostjat, ühel oli raha kohe olemas. Enda kuulutuse peale helistasid ainult mingid imelikud. Näiteks hakkasid vinguma, et kortermajal võiks ikka aed ka ümber olla (nagu oleks minu võimuses see aed sinna ehitada) voi et asukoht on kehv, palju autosid sõidab mööda… Kuulutasime maakleriga samades portaalides, miks ostjad ikkagi tema kuulutuse kaudu tulid, ma ei tea. Või on neil büroos list huvilistest, kellele võimalik pakkuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui müüa oma kodu või lähedal asuvat kinnisvara, siis peab maaklerit palgates raha peale vihane olema

Ei pea just raha peale vihane olema. Sõltub, kuidas sa omaenda aega väärtustad.
Mina müüsin maja, mis asus kõigest 15 km kaugusel. Alustasin ise, novembris.
Teadlik ostja tahab eramaja näha ka väljast, seega valgel ajal. Mitu inimest soovisid tulla vaatama keset tööpäeva. No ei olnud mul võimalik kuidagi. Mõni neist lükkuski kaugemasse tulevikku ja lõpuks jäi päris ära.
Nädalavahetustel käisin näitamas, kohalesõit ca 40 minutit + pea tund ostjaga + tagasi. Üks sai tulla kell 9, teine kell 2. Ja nii korduvalt.
Mu puhkepäevad olid rohkem väärt.
Ja siis need küsimused! Ma ei ole klienditeenindaja koolitusi läbinud ja ei oska rahulikuks jääda, kui inimene viiendat korda ütleb, et muidu on ju kõik kena, aga keldriaknast ikka ei paista piisavalt valgust sisse… Peaks ikka paar tuhat alla laskma hinnas. Taevas appi, ma elasin ses majas 20 aastat ja keldriaknal oli plaat ees, üldse ei paistnud valgust, aga korralikud lambid põlesid! Ja hea moosikelder on.
Ja kõik need küsimused iga tala kohta eraldi – no mis ma oskan öelda?
Ühele ostajale käisin näitamas 4 korda 2 nädalavahetuse jooksul, lõpuks ei saanud ta laenu.
Tüütu on suhelda, kui iga potentsiaalne ostja otsib ainult võimalikke vigu, et hinda alla kaubelda, kui nagunii on juba üsna odav.
Siis andsin maaklerile, et töötagu see, kes asja oskab.
Esimese asjana ta soovitas tõsta hinda hea mitme tuhande võrra:) Küsis 2% müügihinnast. Lõpuks läks tehinguks veelgi kõrgema hinnaga, sest 2 ostjat jäid omavahel võistlema.
Mul jäi üle ainult imestada ja notarisse kohale minna. Minu algselt mõeldud hinnast müüsin lõpuks kõvasti kallimalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui müüa oma kodu või lähedal asuvat kinnisvara, siis peab maaklerit palgates raha peale vihane olema

Ei pea just raha peale vihane olema. Sõltub, kuidas sa omaenda aega väärtustad.
Mina müüsin maja, mis asus kõigest 15 km kaugusel. Alustasin ise, novembris.
Teadlik ostja tahab eramaja näha ka väljast, seega valgel ajal. Mitu inimest soovisid tulla vaatama keset tööpäeva. No ei olnud mul võimalik kuidagi. Mõni neist lükkuski kaugemasse tulevikku ja lõpuks jäi päris ära.
Nädalavahetustel käisin näitamas, kohalesõit ca 40 minutit + pea tund ostjaga + tagasi. Üks sai tulla kell 9, teine kell 2. Ja nii korduvalt.
Mu puhkepäevad olid rohkem väärt.
Ja siis need küsimused! Ma ei ole klienditeenindaja koolitusi läbinud ja ei oska rahulikuks jääda, kui inimene viiendat korda ütleb, et muidu on ju kõik kena, aga keldriaknast ikka ei paista piisavalt valgust sisse… Peaks ikka paar tuhat alla laskma hinnas. Taevas appi, ma elasin ses majas 20 aastat ja keldriaknal oli plaat ees, üldse ei paistnud valgust, aga korralikud lambid põlesid! Ja hea moosikelder on.
Ja kõik need küsimused iga tala kohta eraldi – no mis ma oskan öelda?
Ühele ostajale käisin näitamas 4 korda 2 nädalavahetuse jooksul, lõpuks ei saanud ta laenu.
Tüütu on suhelda, kui iga potentsiaalne ostja otsib ainult võimalikke vigu, et hinda alla kaubelda, kui nagunii on juba üsna odav.
Siis andsin maaklerile, et töötagu see, kes asja oskab.
Esimese asjana ta soovitas tõsta hinda hea mitme tuhande võrra:) Küsis 2% müügihinnast. Lõpuks läks tehinguks veelgi kõrgema hinnaga, sest 2 ostjat jäid omavahel võistlema.
Mul jäi üle ainult imestada ja notarisse kohale minna. Minu algselt mõeldud hinnast müüsin lõpuks kõvasti kallimalt.

Jälle see tüüpiline perekooli käo jutt a la, minu aeg maksab palju rohkem, kui … jne. Tühjagi! Kui see aeg oleks nii piiratud ja kallis, siis ei istuks selline inimene ka mitte kunagi perekoolis.

Kas see ei ole tüütu ja ebamugav ning aegaraiskav, kui ainuüksi selleks, et maaklerit palgata, pead uurima hakkama, milliseid punkte ja tingimusi peab sisaldama esindusleping ja /või ainuesindusleping?
Minu arust on selliste lepingute sõlmimine ja tingimustega tutvumine oluliselt aega- ja ressurssinõudvam kui vastata ostuhuvlise tüütutele, kuid lihtsatele küsimustele. Isiklikult minu arust on absurd, et keegi on nõus mingile vahendajale maksma selle pärast, et ise ei viitsi vastata keldriakent puudutavale küsimusele.

Kui hind on nagunii odav, nagu ütled, siis tuleb ostja igal juhul. Ja üsna lihtsalt ja kiirelt. Ei ole sellel maakleril neid ostjaid kuskilt mujalt võtta kui sealt samast kinnisvara portaalist, kus isegi oleksid kuulutanud. Nii, et see on vaid näiline, et just maakler need ostjad kohale tõi. Ja et ilma maaklerita ei oleks need ostjad seda vara üles leidnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 07:59; 15.10 08:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnisvara müük maakleri kaudu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.