Esileht Kodunurk Kinnisvara ost maakleri kaudu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Kinnisvara ost maakleri kaudu

Postitas:

Miks te soovite osta kinnisvara maakleri vahendusel kui ka omanikul on kuulutused üleval?

Lihtsalt üritan aru saada, sest mõtlesin huvi pärast anda enda kinnisvara müümise ka maakleri kätte.

Ise ei suuda leida ühtegi plussi. Läbi kolmanda osapoole läheb alati infot kaduma, kindlasti ei ole võimalik ka hinnas ja muudes asjades pidada läbirääkimisi sel viisil kui otse omanikuga.  Vaatamise kokkuleppimisel ei tule arvestada kahe inimese aegade kokkusobivusega, vaid kolme.

+15
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kui ise oma kinnisvara müüksin, siis maaklerit kindlasti ei kaasaks. Olen kinnisvaraotsingute käigus kohanud väga palju erinevaid maaklereid. Maakleriks võib hakata sõna otseses mõttes iga suvaline isik tänavalt – mingeid nõudeid ju ei ole ja seetõttu on ka nende kvaliteet väga kõikuv. Mõni maakler ei ole isegi teadnud, mis asi on ehitisregister. Enamik vaatamisi on olnud selliseid, kus omanikku kohapeal ei ole. Maakler ühelegi lisaküsimusele vastata ei oska ja lõpuks peab ta ikka omanikule helistama. Maaklerit võiks tõesti olla vaja siis, kui ise elad ühes, aga kinnisvara müüd / annad üürile teises linnas vms. Siis on arusaadav, et keegi saab kogu aeg kohapeal näitamas käia. Tuleb nentida, et mõnikord ehk suudab kogenud maakler, kellel on kinnisvaraturust ja hindadest hea ülevaade, siiski omaniku pead pilvedest veidi alla tuua ja kinnisvara (emotsionaalset) hinda veidi turuolukorra jaoks rohkem vastavaks kohandada. On kogemus ka sellise maakleriga, et kui ma helistasin ja tundsin huvi ühe objekti osas, siis maakler nähvas telefonis, et “Kas teil laenuvõimekus üldse on olemas? Ma mingit niisama tasuta ekskursiooni tegema ei hakka teile.” Ei pea vist mainimagi, et seda objekti me vaatama ei läinud…

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te soovite osta kinnisvara maakleri vahendusel kui ka omanikul on kuulutused üleval?

Lihtsalt üritan aru saada, sest mõtlesin huvi pärast anda enda kinnisvara müümise ka maakleri kätte.

Ise ei suuda leida ühtegi plussi. Läbi kolmanda osapoole läheb alati infot kaduma, kindlasti ei ole võimalik ka hinnas ja muudes asjades pidada läbirääkimisi sel viisil kui otse omanikuga. Vaatamise kokkuleppimisel ei tule arvestada kahe inimese aegade kokkusobivusega, vaid kolme.

sellest on siin palju jahutud, sina ei leia plusse, mõni teine leiab, ei ole vaja teiste eest nii palju oma ajusid ragistada. Kui tahad, kasuta maaklerit, kui ei taha, ära kasuta, midagi ei pea tegema, kui mõtet ei näe. Lõppematu teemaarutlus…..

+15
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te soovite osta kinnisvara maakleri vahendusel kui ka omanikul on kuulutused üleval?

Nagu see oleks ostja teha, kuidas müüja on otsustanud asja ajada.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Looda Sa seda, et kui elad kaugel, siis on lihtsam, kui maakler käiks objekti näitamas. Tänapäeval on trend, kus juba paar-kolmkümmend kilomeetrit keskusest eemal paikneva objekti puhul korraldavad maaklerid näitamiseks nö kliendipäevi kord kuus. Ostjal jõuab enne huvi kaduda, kuniks maakler viitsib näitama minna. Mul oli müügis korter, lähimast linnast 30 km ja mu enda elukohast 150 km. Leidsin, et odavam ja persperktiivikam on näidata objekti ise, kui maakler palgata. Nii läkski: huvilised kutsusin nädalavahetuseks, kaks nädalavahetust näitamist, ja korter müüdud. Võrdluseks: sealsamas alevikus müüvad lähimas linnas paiknevad maaklerid mõnda korterit juba pool aastat. Mitte ühtegi plussi ei ole maakleriga müügil!

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Looda Sa seda, et kui elad kaugel, siis on lihtsam, kui maakler käiks objekti näitamas. Tänapäeval on trend, kus juba paar-kolmkümmend kilomeetrit keskusest eemal paikneva objekti puhul korraldavad maaklerid näitamiseks nö kliendipäevi kord kuus. Ostjal jõuab enne huvi kaduda, kuniks maakler viitsib näitama minna. Mul oli müügis korter, lähimast linnast 30 km ja mu enda elukohast 150 km. Leidsin, et odavam ja persperktiivikam on näidata objekti ise, kui maakler palgata. Nii läkski: huvilised kutsusin nädalavahetuseks, kaks nädalavahetust näitamist, ja korter müüdud. Võrdluseks: sealsamas alevikus müüvad lähimas linnas paiknevad maaklerid mõnda korterit juba pool aastat. Mitte ühtegi plussi ei ole maakleriga müügil!

Seda trendi harrastab meil siin eelkõige LVM, teised kinnisvarafirmad näitavad objekte ka ükskõik millisel muul ajal. Ise maja ostes LVM objektid välistasime kohe, kuna teadsime, et need on ülehinnatud. Nad ise reklaamivad klientidele, et nemad saavad kallimalt müüdud ja oli ka näha mustrit, et kui mingi objekt liikus LVM-i kätte, tõusis sellel hind päris korralikult. Iseasi kas sellega ka müüdud said või pikenes lihtsalt müügiaeg ja lõpuks pidid ikka pilvedest alla tulema.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ei tea maaklerite plusse. Olen kinnisvara müünud kahel korral. Esimesel korral ei osanud maakler potentsiaalsete ostjate küsimustele vastata (jõudsin just lastega koju ja paratamatult kuulsin pealt seda mök-mökki). Teisel korral ei suutnud maakler vahet teha enda kirjutatud kuulutuses kivimajal ja puitmajal (OberHaus, kusjuures). Hinnas tekib ju kohe suur vahe, kas ostad puukuuri või kivikeldrit. Kinnisvara muud detailid, küte, elekter jms oli ilmselt täielik tuumafüüsika tema jaoks. Mulje on küll jäänud, et maakleriks saavad sellised, kel pole mingit tegelikku eriala, aga vaja endale kuidagi leib lauale saada. Kes ei leia tähtajatu lepinguga tööd ja kes siis oü-vad arve arve haaval.

+12
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te soovite osta kinnisvara maakleri vahendusel

et objektist suva, peaasi, et maakler vahendab või mida mõtled??

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te soovite osta kinnisvara maakleri vahendusel kui ka omanikul on kuulutused üleval?

Lihtsalt üritan aru saada, sest mõtlesin huvi pärast anda enda kinnisvara müümise ka maakleri kätte.

Võib-olla huviline pole juhtunud omaniku kuulutust nägema. Maakler tavaliselt aktiivsem jagaja-promoma ja lihtsalt juhtus tema kuulutuse peale

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korra olen käinud vaatamas maakleriga kinnisvara siis, kui omaniku enda kuulutus oli juba mõnda aega üleval olnud. Sest pärast maakleri kaasamist langes hind korralikult. Tegelikult oli ka maakleriga hind korralikult üle hinnatud, sest eelmise omaniku poolt tehtud remondi oleks pidanud kõik uuesti tegema, aga eelmine omanik oli ju kõik ise teinud ja arvas et maja on ideaalne. Mis sest et “värskelt renoveeritud” elutoa laminaadi servad olid püsti, laes kipsplaat liikunud ja kaks seina polnud veel pahtlit näinudki. Kelder, mis pidi olema väljaehitatav, oli ainult 1.8m kõrge ja kanalisatsioonitorude kalle liiga suur.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te soovite osta kinnisvara maakleri vahendusel kui ka omanikul on kuulutused üleval?

Lihtsalt üritan aru saada, sest mõtlesin huvi pärast anda enda kinnisvara müümise ka maakleri kätte.

Ise ei suuda leida ühtegi plussi.

Kui sa ühtegi plussi ei näe, siis miks maakleri kaudu müüa tahad? Või maakleri kaudu tohib ainult müüa, osta mitte? Kas inimesed niisama keelduvad su kinnisvarast, kuna on otse omanikult, on nõus ainult maakleri kaudu ostma? Vaevalt.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maakleri ainus mõte on siis, kui müüd kohas, kus ise näidata ei saa.  Ühtegi muud plussi ei ole, ainult ostjale keerad, sest ostja peab maksma veel lisatuhandeid maakleritasu.   (pole mõtet siinkohal ka kirjutada, et maakleritasu maksab ikka müüja kui teenuse tellija.  Jah, aga selle võtta ta hinda ongi tõstnud ikkagi)

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asjatundlik maakler võib tegelikult päris palju abiks olla, eriti kui tehingusse lähevad sellel alal täitsa võhikud. Kuigi jah, suurem osa maakleritest on tõesti suvalised inimesed, kes ei tea ise ka sellest valdkonnast suurt midagi. Üürimise puhul on risk muidugi väiksem, aga kõik inimesed ei ole ju ise väga teadlikud erinevatest nüanssidest, mis kinnisvara ostu-müügiga kaasneb ja professionaalne maakler võib selles osas kasuks tulla. Lisaks kontaktid, mis suurematel kinnisvarafirmadel olemas on – maaklerite kaudu võib saada pangast lepingutasu soodustust, oma hindajad, kellega annab vajadusel kokkuleppeid teha jms. Hea maakler võib juhtida tähelepanu erinevatele asjadele, millele v-o elus esimest korda kinnisvara müüma hakkav inimene ei mõtlegi, nt erinevad asjaolud, mis kõik võivad hiljem varjatud vigade alla minna ja mida on olemasolul mõistlik kohe ostjale mainida, ka siis kui see hinda mõnevõrra langetab (ei mõtle siin all mingeid suuremaid ehituspraake, aga nt mitte toimiv ühistu või probleemsed naabrid).

Minu majas nt on müüdud mitut korterit lausega, et korteri juurde kuulub kindel parkimiskoht (ühel juhul oli lausa 2), aga tegelikult on majaesine parkla hoopis linna maa ja see, et vanad elanikud on sinna omavoliliselt “isiklikud” parkimiskohad tekitanud, on õigustühine. Võib-olla mõni ostja ei süvene sellesse ja heausklikult ostab korteri teadmisega, et saab autot omale kohale parkida, aga tulevikus selgub, et need parkimiskohad ei kuulugi ametlikult selle korteri juurde. Inimesed lähevad ju nii lihtsalt igasuguste petuskeemide õnge, mõni ime siis, et ka kinnisvara soetades piisavat eeltööd ei tehta või ei osata mõnele asjale tähelepanu pöörata. Kui maakler on asjatundlik, siis ta vaatab sellise asja kohe järgi ja oskab ka sellele tähelepanu pöörata.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te soovite osta kinnisvara maakleri vahendusel kui ka omanikul on kuulutused üleval?

Lihtsalt üritan aru saada, sest mõtlesin huvi pärast anda enda kinnisvara müümise ka maakleri kätte.

Ise ei suuda leida ühtegi plussi. Läbi kolmanda osapoole läheb alati infot kaduma, kindlasti ei ole võimalik ka hinnas ja muudes asjades pidada läbirääkimisi sel viisil kui otse omanikuga. Vaatamise kokkuleppimisel ei tule arvestada kahe inimese aegade kokkusobivusega, vaid kolme.

Üks osa maaklereid suudavad maja väärtust esile tõsta rohkem kui seal elav inimene. Inimesel on elamisega seotud oma emotsionaalsed mälestused ja väga tihti ei suudeta neist väljatulla ja müügi protsess on pigem teraapia kui ostu-müügi protsess. Nii et igakord see kindlast pole nii, et info läheb kaduma. Ja maaklerile antakse korter siis kui ei taheta ise üldse müügis osaleda. Oletame, et tahan müüa Tallinnas, aga ise elan hetkel Kreekas. Muidugi müüb seda korterit maakler ja mina oma aega üldse müügi peale ei kuluta. Kohe üldse.  Mis sa teeksid kui sul oleks selline töö, kus sul pole aega korteri müügiga tegeleda? Varastad mille arvelt`? Laste, mehe , lähedaste, töö, kohustuste arvelt? Kuidas sa seda teha kavatsed ilma, et su elu ei laguneks. Just seetõttu ,et sul oleks vaba aega müüaksegi elamisi läbi maakleri. Tahad ise maakleri tööd teha, siis ongi see tasu sinu kulutatud aja eest, mille võrra saad veidi enam maja müügist.  Ega sinu aeg pole ju ka tasuta, sellel on ka hind. Nii et kas sinu aeg on seda väärt, et teha ise mingid asjad või lased delegeerida? Sinu aeg ju, ise tead.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on kinnisvara otsides/ostes üsna asjalikud maaklerid sattunud. Meeldib, et maakler teeb ära selle töö, mida ma ise väga teha ei viitsi – võtab ühendust ühistu esimehega ja näiteks uurib kas võlgu pole, kas lubatud parkimiskoht ikka kuulub hinna sisse, kas keldriboks kuulub korteri juurde, millal torud vahetatud või millal see plaanis on, millal maja soojustamine plaanis on, kas korteris tohib seinu maha võtta jne. Uurib andmebaasidest, ega korteril pole laene või sissekirjutusi vms. Lisaks puudub maaklerile müüdava pinnaga emotsionaalne side ja ma ei pea kuulama seda, kuidas vanaisa ise selle seina ehitas või kui olulised on need joonekesed seinal, sest need näitavad laste kasvamist või kuidas kogu sisekujundus ja remont on oma kätega tehtud. See ei ole minu jaoks oluline, sest teen ju nagunii kapitaalremondi sellel pinnal ja emotsiooni ma ei osta. Notarit ei pea ka ise otsima hakkama, enamasti on maakleritel kindel notar olemas. Pärast oleme kinnisvara läbi maakleri välja ka üürinud, mis on ka mugav.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda trendi harrastab meil siin eelkõige LVM, teised kinnisvarafirmad näitavad objekte ka ükskõik millisel muul ajal. Ise maja ostes LVM objektid välistasime kohe,

Aastaid tagasi otsisin Pärnusse suvitamiseks korterit. See LVM oli seal siis väga paljudel vahendajaks. Need maaklerid ei suvatsenud kordagi omanikuga ühendust võtta, et kas 3 kuuks saab (kuulutustes sooviti aastast lepingut). Pärast vaatasin, et veel sügisel hilja olid mõned nendest korteritest pakkumisel.

Ise ajalehes kuulutades sain ühelt noorpaarilt lausa ranna äärde maja II korruse ja väga soodsa hinnaga, maakleritasuta.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda trendi harrastab meil siin eelkõige LVM, teised kinnisvarafirmad näitavad objekte ka ükskõik millisel muul ajal. Ise maja ostes LVM objektid välistasime kohe,

Aastaid tagasi otsisin Pärnusse suvitamiseks korterit. See LVM oli seal siis väga paljudel vahendajaks. Need maaklerid ei suvatsenud kordagi omanikuga ühendust võtta, et kas 3 kuuks saab (kuulutustes sooviti aastast lepingut). Pärast vaatasin, et veel sügisel hilja olid mõned nendest korteritest pakkumisel.

Ise ajalehes kuulutades sain ühelt noorpaarilt lausa ranna äärde maja II korruse ja väga soodsa hinnaga, maakleritasuta.

LVM ongi Pärnus kõige domineerivam, seal pole neil väga tugevaid konkurente ja juhatuse liikmed on ise sealt pärit. Kui laienesid, värbasid parimad maaklerid teistest firmadest üle, mistõttu LVM-kultuuri on seal väga raske vältida.

Ise kinnisvara otsides ei jäänudki tihtipeale muud üle kui maakleri teed minna, kuna oligi ainult maakleri kuulutus. Oli häid maaklereid, oli käpardeid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama hea, kui küsida, et miks ometi sööki koju tellite kui endal on ka köök ja käed otsas…

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nii ostnud kui ka müünud maakleriga (LVM), mõlemal korral oli mul rohkem infot objekti kohta kui maakleril. Maakleri kasuks räägib emotsiooni puudumine ja fotograafi oskus teha õige nurga alt pilte. Lisaks pole mul nii lainurkobjektiivi, millega tube suuremaks venitada 🙂

Oleks viitsinud, oleks muidugi ka ise ostetud-müüdud saanud. Esimesel juhul müüja, mu oma tuttav, ei tahtnud otse müüa, teisel juhul ei viitsinud ma ise asju ajada. Samuti ei osanud ma hinda välja mõelda 😀

Praegusel buumiajal võiks muidugi ise proovida, klientide leidmisega ei ole muret.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ostmine toimub pangalaenuga, siis annab pank notari aja.

Kui ise viimati ostsin korterit, siis oli koos maakleriga alati ka omanik näitamas korterit. Müüjad elasid sees veel müügi ajal kõigil juhtudel.

Mingit huvi korteri varjatud vigu maakleritel välja tuua ei ole. Nema saavad enda vahendustasu kätte kohe, kui tehing on toimunud. Kui peaks hilisem kohtuvaidlus tulema, siis see juba puudutab ainult müüja rahakotti, maakleritasu ei hakka keegi tagasi saama.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kanalisatsioonitorude kalle liiga suur

Kui suur on liiga suur kanalisatsioonitorude kalle? On olemas minimaalne kalle, maksimaalne on vast otse alla suunduv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suur on liiga suur kanalisatsioonitorude kalle? On olemas minimaalne kalle, maksimaalne on vast otse alla suunduv.

Tava on kuskil 1cm kallet 1m peale, suurema kaldega on oht, et vedel ujub ees minema ja paks jääb maha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suur on liiga suur kanalisatsioonitorude kalle? On olemas minimaalne kalle, maksimaalne on vast otse alla suunduv.

Tava on kuskil 1cm kallet 1m peale, suurema kaldega on oht, et vedel ujub ees minema ja paks jääb maha.

what???

Tõmba vett peale näiteks

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen olnud nii üürnik kui ka väljaüürija, müüja kui ka ostja. Siiani pole aru saanud, milleks on maakler vajalik. Need olukorrad, mis on minu enda määrata, ei ole ma kunagi maaklerit kasutanud. Asjad sujuvad oluliselt ladusamalt, lihtsamalt ja ka odavamalt.

Miks te kasutate maaklereid? Mina isiklikult ei ole ühtki plussi leidnud.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen olnud nii üürnik kui ka väljaüürija, müüja kui ka ostja. Siiani pole aru saanud, milleks on maakler vajalik. Need olukorrad, mis on minu enda määrata, ei ole ma kunagi maaklerit kasutanud. Asjad sujuvad oluliselt ladusamalt, lihtsamalt ja ka odavamalt.

Miks te kasutate maaklereid? Mina isiklikult ei ole ühtki plussi leidnud.

vastused on teemas olemas ja veel mitmes teiseski samasisulises teemas, ei saa jälle aru, miks seda teemat upitatakse ühe ja sama küsimusega

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vastused on teemas olemas ja veel mitmes teiseski samasisulises teemas, ei saa jälle aru, miks seda teemat upitatakse ühe ja sama küsimusega

Miks ei tohi seda teemat arutada? Ehk on kellelgi kasu sellest vestlusest?

Ma ei ole varem sellist teemat siin näinud.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ei tohi seda teemat arutada? Ehk on kellelgi kasu sellest vestlusest? Ma ei ole varem sellist teemat siin näinud.

Millist kasu?! Mis need maaklerid kogu aeg ette jäävad, et iga kuu peab tegema ühe teema maaklerite mõttetusest? Miks mitte hoopis kodukoristajast, lapsehoidjast või remondimehest? Samamoodi ju üsna mõttetud ametid, kui ise saab ka harjaga ringi vehkida või tapeeti liimida?

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist kasu?! Mis need maaklerid kogu aeg ette jäävad, et iga kuu peab tegema ühe teema maaklerite mõttetusest? Miks mitte hoopis kodukoristajast, lapsehoidjast või remondimehest? Samamoodi ju üsna mõttetud ametid, kui ise saab ka harjaga ringi vehkida või tapeeti liimida?

Sellist kasu, et inimene jätab siis ehk maakleriteenuse kasutamata?

Lapsehoidjast ja kodukoristajast ju on ometigi kasu – ta tuleb teeb sul kodu puhtaks, hoiab lapsed ära. Maakler on lihtsalt üks tülikas ja ebavajalik lüli, kes sageli hoopis segab tehingut. Ja kasseerib selle eest veel raha ka.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist kasu?! Mis need maaklerid kogu aeg ette jäävad, et iga kuu peab tegema ühe teema maaklerite mõttetusest? Miks mitte hoopis kodukoristajast, lapsehoidjast või remondimehest? Samamoodi ju üsna mõttetud ametid, kui ise saab ka harjaga ringi vehkida või tapeeti liimida?

Sellist kasu, et inimene jätab siis ehk maakleriteenuse kasutamata?

Lapsehoidjast ja kodukoristajast ju on ometigi kasu – ta tuleb teeb sul kodu puhtaks, hoiab lapsed ära. Maakler on lihtsalt üks tülikas ja ebavajalik lüli, kes sageli hoopis segab tehingut. Ja kasseerib selle eest veel raha ka.

Jabur võrdlus tõepoolest

Lisaks see raha, mille maakler kasseerib, on absoluutselt ebaproposrtsionaalne müügiks kulutatud ajale.

Need lainurkobjektiiviga pildid, mida nad teevad – kas ostjat peetakse lolliks? Ise ostjana meeldivad need pildid teile?

Kui objekti hind on õige, siis ei ole neid kõnesid sadu, mida vastu võtma peaks.

Olen ise mitut objekti müünud – kõige rohkem ja kõige tüütumad on maaklerite kõned, mida peab tõrjuma (vaatamate caps lock teatele kuulutuses “Maakleritel mitte tülitada”). Ostjate kõnesid tuleb ca 10-15 ja nende seas tavaliselt juba leidub ka paar pärishuvilist. Nendega tegelemine kokku ca 10 tundi max.

150 tuhhise objekti vahendus maaklerile on 2-3-4% ehk keskmiselt 4500€. Jagame 10 tunni peale – 450€/tund.

Väga haige on seda nö “tasu” võrrelda koristamise, kokkamise või autoremondiga või kullerteenusega.

 

Täiendan: minu õde teeb raamatupidamist ühele kinnisvarafirmale, millel on 500 erinevat objekti (peamiselt äripinnad üle vabariigi, aga ka umbes 100 rendielupinda).  Kõiki neid haldab üks maakleritüdruk, kelle kuupalk on 2500€.

Ja siin väidetakse, et maksta ühe objekti eest maaklerile tuhandeid on põhjendatud?

Eks jah, lollidelt tulebki raha ära võtta.

 

 

 

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vastused on teemas olemas ja veel mitmes teiseski samasisulises teemas, ei saa jälle aru, miks seda teemat upitatakse ühe ja sama küsimusega

Miks ei tohi seda teemat arutada? Ehk on kellelgi kasu sellest vestlusest?

Ma ei ole varem sellist teemat siin näinud.

seda teemat on nii risti põiki arutatud, samad jutud, samad kommentaarid, otsi siit perekoolist üles ja leiad vastused, selge on see, et ühest vastust ei ole, teema saab kokku võtta ühe lausega, aga kui kui ikka aru ei saa, siis jahvatage edasi, hakkame otsast peale ja jääb nii nagu alati

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


Esileht Kodunurk Kinnisvara ost maakleri kaudu