Esileht Kodunurk Kinnisvara ost maakleri kaudu

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: Kinnisvara ost maakleri kaudu

Postitas:
eunuhh

Millist kasu?! Mis need maaklerid kogu aeg ette jäävad, et iga kuu peab tegema ühe teema maaklerite mõttetusest? Miks mitte hoopis kodukoristajast, lapsehoidjast või remondimehest? Samamoodi ju üsna mõttetud ametid, kui ise saab ka harjaga ringi vehkida või tapeeti liimida?

Sellist kasu, et inimene jätab siis ehk maakleriteenuse kasutamata?

Lapsehoidjast ja kodukoristajast ju on ometigi kasu – ta tuleb teeb sul kodu puhtaks, hoiab lapsed ära. Maakler on lihtsalt üks tülikas ja ebavajalik lüli, kes sageli hoopis segab tehingut. Ja kasseerib selle eest veel raha ka.

Jabur võrdlus tõepoolest

Lisaks see raha, mille maakler kasseerib, on absoluutselt ebaproposrtsionaalne müügiks kulutatud ajale.

Need lainurkobjektiiviga pildid, mida nad teevad – kas ostjat peetakse lolliks? Ise ostjana meeldivad need pildid teile?

Kui objekti hind on õige, siis ei ole neid kõnesid sadu, mida vastu võtma peaks.

Olen ise mitut objekti müünud – kõige rohkem ja kõige tüütumad on maaklerite kõned, mida peab tõrjuma (vaatamate caps lock teatele kuulutuses “Maakleritel mitte tülitada”). Ostjate kõnesid tuleb ca 10-15 ja nende seas tavaliselt juba leidub ka paar pärishuvilist. Nendega tegelemine kokku ca 10 tundi max.

150 tuhhise objekti vahendus maaklerile on 2-3-4% ehk keskmiselt 4500€. Jagame 10 tunni peale – 450€/tund.

Väga haige on seda nö “tasu” võrrelda koristamise, kokkamise või autoremondiga või kullerteenusega.

Täiendan: minu õde teeb raamatupidamist ühele kinnisvarafirmale, millel on 500 erinevat objekti (peamiselt äripinnad üle vabariigi, aga ka umbes 100 rendielupinda). Kõiki neid haldab üks maakleritüdruk, kelle kuupalk on 2500€.

Ja siin väidetakse, et maksta ühe objekti eest maaklerile tuhandeid on põhjendatud?

Eks jah, lollidelt tulebki raha ära võtta.

Sa ei tea maakleritööst midagi. Juba ainuüksi paberimajanduse peale läheb keskmisel objektil rohkem kui 10h. Sinna juurde lisada sõidud objektile ja tagasi, telefonikõned, e-mailid, tasud erinevatele kinnisvaraportaalidele, lehtedele, sisuturundus, töövahendid, enese harimine jne. Lõpuks jääb maaklerile endale peale kinnisvaraettevõttele tasumist alles vaid osa.

Mina pakun IT-lahendusi mitmele suurele ja väiksemale kinnisvarafirmale, olen seda teinud oma 15a. Selline kinnisvarafirma, mida mainisid, on kas väljamõeldis või ei tee see maakleritüdruk tööd. Maakleri sissetulek sõltub tehtud tööst, mitte objektide arvust. Kahtlane üldse, et mõnel niivõrd passiivsel maakleril selline hulk objekte käes on, seega tundub pigem ulmevaldkonna jutt.

Maakleri palkamine on luksus neile, kes seda endale lubada saavad. Samamoodi nagu ei pea sõitma hea autoga, kandma kvaliteetseid rõivaid, käima restoranis, ei pea kasutama maaklerit ja kinnisvara saab lõpuks ikka müüdud. See ei tähenda, et need inimesed lollid on, kes raha asemel oma aega ja mugavust väärtustavad. Mina palkasin näiteks üht oma korterit müüma tuttava, kes oli raskes seisus, elas korterile lähedal ja oli hea jutuga. Teadsin, et korter läheb nagunii kiirelt, aga ise ei viitsinud 250km sõita mitmel korral, et näitamas käia. Oleks olnud keerulisem objekt, oleksin maakleri palganud ja poleks rahast kahju olnud. Samuti olen palganud maakleri endale ostmiseks kinnisvara leidma.

+7
-7
Please wait...

Postitas:
Tähesära

Täiendan: minu õde teeb raamatupidamist ühele kinnisvarafirmale, millel on 500 erinevat objekti (peamiselt äripinnad üle vabariigi, aga ka umbes 100 rendielupinda).  Kõiki neid haldab üks maakleritüdruk, kelle kuupalk on 2500€.

Kas helikopteril on piloot või lendab maakleritüdruk ise?

Igal tööpäeval lausa kaks notaritehingut või mida see haldamine sinu keeles tähendab? Väga närune palk sellisele supermüügigurule.

Haldusteenuse õiget tähendust sa ilmselt ei tea, seda ei saa mingi valemiga riigi teise otsa teostada.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
bellabee

Millist kasu?! Mis need maaklerid kogu aeg ette jäävad, et iga kuu peab tegema ühe teema maaklerite mõttetusest? Miks mitte hoopis kodukoristajast, lapsehoidjast või remondimehest? Samamoodi ju üsna mõttetud ametid, kui ise saab ka harjaga ringi vehkida või tapeeti liimida?

Sellist kasu, et inimene jätab siis ehk maakleriteenuse kasutamata?

Lapsehoidjast ja kodukoristajast ju on ometigi kasu – ta tuleb teeb sul kodu puhtaks, hoiab lapsed ära. Maakler on lihtsalt üks tülikas ja ebavajalik lüli, kes sageli hoopis segab tehingut. Ja kasseerib selle eest veel raha ka.

Jabur võrdlus tõepoolest

Lisaks see raha, mille maakler kasseerib, on absoluutselt ebaproposrtsionaalne müügiks kulutatud ajale.

Need lainurkobjektiiviga pildid, mida nad teevad – kas ostjat peetakse lolliks? Ise ostjana meeldivad need pildid teile?

Kui objekti hind on õige, siis ei ole neid kõnesid sadu, mida vastu võtma peaks.

Olen ise mitut objekti müünud – kõige rohkem ja kõige tüütumad on maaklerite kõned, mida peab tõrjuma (vaatamate caps lock teatele kuulutuses “Maakleritel mitte tülitada”). Ostjate kõnesid tuleb ca 10-15 ja nende seas tavaliselt juba leidub ka paar pärishuvilist. Nendega tegelemine kokku ca 10 tundi max.

150 tuhhise objekti vahendus maaklerile on 2-3-4% ehk keskmiselt 4500€. Jagame 10 tunni peale – 450€/tund.

Väga haige on seda nö “tasu” võrrelda koristamise, kokkamise või autoremondiga või kullerteenusega.

Täiendan: minu õde teeb raamatupidamist ühele kinnisvarafirmale, millel on 500 erinevat objekti (peamiselt äripinnad üle vabariigi, aga ka umbes 100 rendielupinda). Kõiki neid haldab üks maakleritüdruk, kelle kuupalk on 2500€.

Ja siin väidetakse, et maksta ühe objekti eest maaklerile tuhandeid on põhjendatud?

Eks jah, lollidelt tulebki raha ära võtta.

Sa ei tea maakleritööst midagi. Juba ainuüksi paberimajanduse peale läheb keskmisel objektil rohkem kui 10h. Sinna juurde lisada sõidud objektile ja tagasi, telefonikõned, e-mailid, tasud erinevatele kinnisvaraportaalidele, lehtedele, sisuturundus, töövahendid, enese harimine jne. Lõpuks jääb maaklerile endale peale kinnisvaraettevõttele tasumist alles vaid osa.

Mina pakun IT-lahendusi mitmele suurele ja väiksemale kinnisvarafirmale, olen seda teinud oma 15a. Selline kinnisvarafirma, mida mainisid, on kas väljamõeldis või ei tee see maakleritüdruk tööd. Maakleri sissetulek sõltub tehtud tööst, mitte objektide arvust. Kahtlane üldse, et mõnel niivõrd passiivsel maakleril selline hulk objekte käes on, seega tundub pigem ulmevaldkonna jutt.

Maakleri palkamine on luksus neile, kes seda endale lubada saavad. Samamoodi nagu ei pea sõitma hea autoga, kandma kvaliteetseid rõivaid, käima restoranis, ei pea kasutama maaklerit ja kinnisvara saab lõpuks ikka müüdud. See ei tähenda, et need inimesed lollid on, kes raha asemel oma aega ja mugavust väärtustavad. Mina palkasin näiteks üht oma korterit müüma tuttava, kes oli raskes seisus, elas korterile lähedal ja oli hea jutuga. Teadsin, et korter läheb nagunii kiirelt, aga ise ei viitsinud 250km sõita mitmel korral, et näitamas käia. Oleks olnud keerulisem objekt, oleksin maakleri palganud ja poleks rahast kahju olnud. Samuti olen palganud maakleri endale ostmiseks kinnisvara leidma.

Mis paberimajanduse peale kulub maakleril 10h?
Ainus paber, mida maakler mulle korterit ostes esitas, oli viimase kuu kommunaalarve ja selle sai ta omaniku käest.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Toivo

See, et objekt on 250km kaugusel, on pigem erand kui reegel. Rohkem on seda, et omanik ise elab korteri veel seeski, kui vaatajad käivad.

Kõige suurem ulme paljude müüjate jaoks on kuulutuse sisestamine kv.ee-sse.

No ja MIS PABERIMAJANDUS?? 10 tundi? Vali near.

Vastikud valevorstid ja libekeeled on küll need maaklerid.

Ainus põhjendatud maakleri kasutus on nende objektide puhul, mil otsitakse ostjat ebatüüpilisele kinnisvarale. A’la mingile mõisale või tootmishoonele või saarele (laiule), mille puhul hangitakse kontakte väljastpoolt Eestit või mille puhul tõesti müüakse objekt maha kellelegi, kes võib-olla ei otsinudki parasjagu midagi, kuid keda õnnestub veenda just selle objekti unikaalsuses.

+6
-8
Please wait...

Postitas:
Colu

Ei oleks nii palju vastuseid oodanudki, sest maakleri vajalikkuse üle on siin varemgi arutletud.

Küsimus oli siiski selles, et miks otsitakse ostmiseks kinnisvara läbi maakleri. Saan aru kui ühestki suuremast portaalist omaniku kuulutust ei leia. Kuid kui kv-s on ka see olemas, miks võetakse ühendust maakleriga, kolmanda isikuga, kes ei tea ilmselgelt müüdavast kinnisvarast suurt midagi?

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Wanda

Need objektid, mida mina olen vaatamas käinud, seal on küll omanik alati ka kohal olnud. Hiljuti aitasime pojal korterit osta. Käisime läbi pakun et 15 korterit, millest ca 11 müüdi maakleri vahendusel. Vaid ühe puhul ei olnud omanikku ise kohal. Omanik elas välismaal.

Nii et nõrk argument, et omanik kasutab maaklerit kui mugavus- ja luksusteenust, et omaniku ülihinnalist aega ja sõidukulu säästa.

Ühe tuttavaga oli sama teema hiljuti jutuks. Ta müüs oma maakodu maakleri vahendusel. Jutust selgus, et ta ei oleks enda arvates osanud nii head ja täpset kuulutust koostada. Aga ostuhuvilistele näitamisel oli ikka ise ka alati kohal. Emotsionaalse väärtusega maakodu müümisel on eelmisel omanikul tihtipeale soov näha, et vara läheb temale meeldivate inimeste kätesse.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Wanda

seda teemat on nii risti põiki arutatud, samad jutud, samad kommentaarid, otsi siit perekoolist üles ja leiad vastused, selge on see, et ühest vastust ei ole, teema saab kokku võtta ühe lausega, aga kui kui ikka aru ei saa, siis jahvatage edasi, hakkame otsast peale ja jääb nii nagu alati

Ja sind on palutud perekooli korrapidajaks, kes otsustab, mis teemasid võib teha ja millest tohib rääkida? Ju siis ei ole see teema end ammendanud, kui leidub teema tegijaid ja sellele kaasa kommenteerijaid.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
troll

risti ja põiki

Minu arvates sellist teemat peabki risti ja põiki lahkama, et kõik saaksid aru, et maakleri palkamine on eriti mõttetu raha ära kinkimine.

+4
-9
Please wait...

Postitas:
Vana-Ann

risti ja põiki

Minu arvates sellist teemat peabki risti ja põiki lahkama, et kõik saaksid aru, et maakleri palkamine on eriti mõttetu raha ära kinkimine.

No kui teil nii hirmus mure kaaskodanike raha pärast on, tehke siis parem teema telefonipettuste ning raha küsivate välismaa hurmurite kohta. Totud kandsid ju neile möödunud aasta jooksul üle 6 miljoni euro. Tundub, et see oleks teema, mida on vaja risti ja põiki lahata, mitte maakleri palkamine.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Dubois

Ei oleks nii palju vastuseid oodanudki, sest maakleri vajalikkuse üle on siin varemgi arutletud.

Küsimus oli siiski selles, et miks otsitakse ostmiseks kinnisvara läbi maakleri. Saan aru kui ühestki suuremast portaalist omaniku kuulutust ei leia. Kuid kui kv-s on ka see olemas, miks võetakse ühendust maakleriga, kolmanda isikuga, kes ei tea ilmselgelt müüdavast kinnisvarast suurt midagi?

Inimene ilmselt sirvib KV, leiab kuulutuse ja helistab/kirjutab lihtsalt. Kui omaniku kuulutus silma ei hakka, siis kirjutabki maaklerile.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Tähesära

Mõni aasta tagasi võideldi siin fanaatiliselt võõraste inimeste didriksonsi parkade vastu, tea kas samad hoolivad tegelased on nüüd maaklerite kallale asunud?

+5
-2
Please wait...

Postitas:
eunuhh

Oleneb mida otsid. Kui magalarajooni korterit, siis tõesti mõttetu, kuna need mõned korterid (mis on kõik suhteliselt sarnased) käid ise päevaga läbi ja valid endale sobivaima. Kui otsid endale aga midagi väga spetsiifilist ja piirkonnaks on pandud “kogu Eesti”, võtaks endal ainuüksi objektide külastamine liialt palju aega ja raha. Pluss näeksid ainult neid objektse, mis juba müügis. Maakler saab neid pakkuda sulle juba siis kui need pole veel ametlikult turule tulnud (kehtib nö tippmaaklerite puhul, kel on piisav kliendibaas). Minu ostetud maja kunagi avalikult turule ei jõudnudki. Üritasin ka ise alguses omal käel vaatamas käia, tegin toreda tiiru ümber Eestimaa igal kuul, maksin mitmeid hindamisakte kinni, et avastada kuidas hinnastus on täielikult mööda omaniku kasuks (taaskord asi, mille hea maakler kohe ära näeb), tellisin ekspertiise, tuhnisin registrites, suhtlesin omavalitsustega jnejne. Lõpuks sai nii kõrini, et andsin asja maaklerile. Ca 10h paberitööd tuleb kõigest sellest, mida eelnevalt mainisin + hilisem aruandlus, mida maakler peab tegema. Tema töö ei saa ju läbi objekti ostu-müügi tehinguga.
Sellest ka, et omanik on nagunii kohal kui maakleriga müüb. Kui ma objektidel käisin, siis kõikides nendes majades, kus püsivalt sees ei elatud, polnud ka omanikke. Ühes majs olid omanikud kodus, aga teadlikult hoidsid meie teelt kõrvale. Ilmselt maakleri soovitusel. Endal oli veel veisepraad ahjus nii et terve maja oli seda haisu täis (veisekasvatajad).
Millest mina aru ei saa, on kinnisvara üürimine läbi maakleri. Taustauuringu teed ise sama hea ja parema, mustad listid kinnisvarafirmadel on olematud (näen ju ise kui hoolikalt nad sinna inimesi lisavad ehk siis ei lisagi) ja maakler ei vastuta millegi eest. Praegusel ajal saab korteri välja üüritud 24h jooksul nii, et 10 inimese vahel on valida. Paberimajandus lihtne, igaüks saab hakkama, sab tehtud ka distantsilt.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
maarjaline

seda teemat on nii risti põiki arutatud, samad jutud, samad kommentaarid, otsi siit perekoolist üles ja leiad vastused, selge on see, et ühest vastust ei ole, teema saab kokku võtta ühe lausega, aga kui kui ikka aru ei saa, siis jahvatage edasi, hakkame otsast peale ja jääb nii nagu alati

Ja sind on palutud perekooli korrapidajaks, kes otsustab, mis teemasid võib teha ja millest tohib rääkida? Ju siis ei ole see teema end ammendanud, kui leidub teema tegijaid ja sellele kaasa kommenteerijaid.

olen arutljea nagu sina ehk samasugune korrapidaja nagu sina, kes tahab ühte ja sama teemat kommenteerida ikka ühtede ja samade kommentaaridega….igav ja ei midagi uut

0
-1
Please wait...

Postitas:
maarjaline

risti ja põiki

saavad siis kõik aru?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Laetud Püss

Väga hea paralleel: need kes maaklereid omale korteri müügiks palkavad on täpselt sama lollid kui need, kes petturitele oma PIN-koode ütlevad.

+3
-4
Please wait...

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Esileht Kodunurk Kinnisvara ost maakleri kaudu