Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnisvara ost

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 65 )

Teema: Kinnisvara ost

Postitas:
Kägu

Imelik, et minu kommentaaris ülbust näed. See kinnisvara maksab ikka ülivähe. Ja nii väikese summa laenamiseks ei pea palk sugugi suur olema. Nii et tõesti, kes nii odava vara soetamiseks laenu ei saa, on ilmselgelt, kas võlglane või muu taoline.

Kuna vara hind on nii madal, siis ei ole ju ka omafinantseeringut vaja kuigi suures summas.

Kas alampalgalistele üldse laenu antakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maal on nii pisikesed palgad, paljudel on miinimumpalk ju. 21 000 eurot on suur raha.

Ja sa siis arvad, et see miinimumpalga saaja jõuaks üüri maksta? Ta jõuaks maksta korraga kohe maakleritasu ning kahe kuu üüri?

Sellest ju jutt ongi, et see, kes pangast laenu ei saa, sellele ei saa ka üürida.

Tundugu siis pealegi mu kommentaar nii kõrk ja ülbe kui tahes, aga kahjuks nii on.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas alampalgalistele üldse laenu antakse?

Jutt ju sellest ongi – kes pangast laenu ei saa, sellel inimesel ei ole võimekust ka üüri maksta.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jutt ju sellest ongi – kes pangast laenu ei saa, sellel inimesel ei ole võimekust ka üüri maksta.

Üüri oleks vast keskmise palgaga inimesel ikka maksta, aga kõrvale panna 10-30k üüri kõrvalt on raske. Sissemaks peab ikka olema ju.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jutt ju sellest ongi – kes pangast laenu ei saa, sellel inimesel ei ole võimekust ka üüri maksta.

Kus kuuse all sellised siis elanud on sinu arust? Üürijad on ju kõik linnad täis, mitte ainult ääremaad. Suurusjärgud lihtsalt erinevad.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üüri oleks vast keskmise palgaga inimesel ikka maksta, aga kõrvale panna 10-30k üüri kõrvalt on raske. Sissemaks peab ikka olema ju.

Konkreetselt selle kinnisvara omafinantseering oleks maksimaalselt 5-6 000 eurot. Kui inimesel on keskmine palk, nagu sa praegu ütled, siis sellise summa suudab ta küll mingi aja jooksul kokku saada.

Siiski, juhin tähelepanu, et mina tsiteerisin inimest, kes ütles, et miinimumpalgaga laenu ei saa. No ei saa jah. Aga vaevalt, et see inimene ka üüri suudab maksta. Või sina arvad, et saab? Vaevalt, et sellist korterit mõnekümne euro eest välja üüritakse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Konkreetselt selle kinnisvara omafinantseering oleks maksimaalselt 5-6 000 eurot. Kui inimesel on keskmine palk, nagu sa praegu ütled, siis sellise summa suudab ta küll mingi aja jooksul kokku saada.

Siiski, juhin tähelepanu, et mina tsiteerisin inimest, kes ütles, et miinimumpalgaga laenu ei saa. No ei saa jah. Aga vaevalt, et see inimene ka üüri suudab maksta. Või sina arvad, et saab? Vaevalt, et sellist korterit mõnekümne euro eest välja üüritakse.

Ma ei lugenud teemat. Asi on laiem kui üks teema.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siiski, juhin tähelepanu, et mina tsiteerisin inimest, kes ütles, et miinimumpalgaga laenu ei saa. No ei saa jah. Aga vaevalt, et see inimene ka üüri suudab maksta. Või sina arvad, et saab? Vaevalt, et sellist korterit mõnekümne euro eest välja üüritakse.

Saab 600 neto, maksab 200 üüri+100 kommud, 300 jääb elamiseks. Tööd teeb midagi lihtsamat kus antakse tööriided. Miks ta elatud ei saa? Kui kahekesi koos, siis veel lihtsam.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab 600 neto, maksab 200 üüri+100 kommud, 300 jääb elamiseks. Tööd teeb midagi lihtsamat kus antakse tööriided. Miks ta elatud ei saa? Kui kahekesi koos, siis veel lihtsam.

Väikelinnades on üür isegi väiksem, kui korter ühetoaline.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus kuuse all sellised siis elanud on sinu arust? Üürijad on ju kõik linnad täis, mitte ainult ääremaad. Suurusjärgud lihtsalt erinevad.

Osad kolistavadki ühest üürikorterist teise. Jäävad võlgu, visatakse välja ja siis liiguvad edasi. Mul endal on väljaüürimisega konkreetseid olukordi olnud. Kusjuures, minu väljaüüritav korter on Tallinna äärelinnas.

Teine seltskond üürijaid on sellised, kes on panga silmis end lõhki laenanud või võtavad kiirlaene või mängivad hasartmänge. Need ehk suudavad end kuidagi kokku võtta ja oma üüripinda hoida. Aga pangast nad laenu ei saa. Samas, väga usaldusväärsed välja üürija jaoks ei ole, sest kunagi ei tea…

Likviidsetes piirkondades on muidugi ka normaalseid üürijaid. Need, kes ehitavad omale maja ja vana eluase on juba müüdud. Need, kel on vaja peatuspaika töö või muu pärast jne. Aga maapiirkondades ja väikestes, mitte nii väga atraktiivsetes piirkondades on üüriseltskond ikka see, kellega varem või hiljem on jama majas.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab 600 neto, maksab 200 üüri+100 kommud, 300 jääb elamiseks. Tööd teeb midagi lihtsamat kus antakse tööriided. Miks ta elatud ei saa? Kui kahekesi koos, siis veel lihtsam

Kui on kahekesi, siis võiks ju pangalaenu võtta. Kahe peale kokku on ju ikka selline palk, et laenu saab.

Ja mis kommud need 100 eurot on? Tänapäeval on ainuüks elekter juba 100 eurot.

Ehk siis jutuks hea on su mõttekäik küll, aga reaalses elus ei toimi. Tean, sest olen välja üürinud maapiirkonnas korterit. Ja, no ei saanud ma sinna mitte kordagi normaalset üürilist. Samuti olen Tallinna korteri väljaüürimisel igasugu tegelasi kohanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära üüri esimesele tahtjale, odavam on kuu-paar oodata ja valida norm. inimene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis kommud need 100 eurot on? Tänapäeval on ainuüks elekter juba 100 eurot.

Ei ole see küll igal pool nii, et kõigil elekter kallis.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on kahekesi, siis võiks ju pangalaenu võtta. Kahe peale kokku on ju ikka selline palk, et laenu saab.

Kas sa aastaid tagasi (enne 2008.a. maj langust) ei lugenud teemasid kus nui neljaks tõestati kui õige on just üürimine, mitte ostmine?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.kv.ee/vaike-renoveeritud-elamispind-koos-sisustuse-ja-te-3459661.html

Täiesti tavaline korter

Korter võib olla küll jah kategoorias “tavaline”, aga no maja, kus see korter asub, Loeb ju rohkemgi veel. Ja no maja on tõesti nagu sõjafilmist või Siberi tegelikkuse dok kaadritest…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on kahekesi, siis võiks ju pangalaenu võtta. Kahe peale kokku on ju ikka selline palk, et laenu saab.

Kas sa aastaid tagasi (enne 2008.a. maj langust) ei lugenud teemasid kus nui neljaks tõestati kui õige on just üürimine, mitte ostmine?

Ei! Sellist hoiakut ei ole Eestis mitte kunagi olnud. Küll aga üritatakse perekoolis teinekord selgeks teha, kui mõistlik on üürida, sest mujal maailmas nii ju tehakse. Mujal maailmas toimuv aga ei kohaldu mitte alati Eesti oludesse. Sest seadused ja tingimused on hoopis teistsugused.

Eesti (rääkides iseseisvumise ajast alates) oludes ei ole üürimine mitte kunagi omamisest kasulikum olnud. Ehk on mõistlik teatud juhtudel üürida (ajutiselt), aga kohe kindlasti pole mitte kasulik eluaegne üürnik olla.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üüri oleks vast keskmise palgaga inimesel ikka maksta, aga kõrvale panna 10-30k üüri kõrvalt on raske. Sissemaks peab ikka olema ju.

Kui selle teema esimesel lingil olevast kinnisvarast rääkida, siis selle ostuks saab võtta koduväikelaenu. Kodu väikelaenu puhul ei ole üleüldse vaja mingit omafinantseeringut. Vaid see 20 000 euro piiri ületatav summa (1 900 eurot) tuleb omal kuskilt leida. Kui inimene ei suuda sellist summat kokku saada, siis ei ole temast ka mitte mingit üürijat.

Ja lõpetage see jutt, et üürimine on tohutult nutikas ja kasulik  Eesti tingimustes. Eriti miinimum- või madalapalgaliste inimeste jaoks. See jutt ei kõlba kohe mitte kuhugile.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti tavaline korter

Kui see on sinu jaoks täiesti tavaline korter, siis on mul sinust tõesti kahju. See pole tavalise lähedalegi. On ikka madal standard mõnel.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maal on nii pisikesed palgad, paljudel on miinimumpalk ju. 21 000 eurot on suur raha.

Ja sa siis arvad, et see miinimumpalga saaja jõuaks üüri maksta? Ta jõuaks maksta korraga kohe maakleritasu ning kahe kuu üüri?

Sellest ju jutt ongi, et see, kes pangast laenu ei saa, sellele ei saa ka üürida.

Tundugu siis pealegi mu kommentaar nii kõrk ja ülbe kui tahes, aga kahjuks nii on.

Siis sa ei leiagi üürilist, pead hinda alla laskma või seisab korter tühjana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti tavaline korter

Kui see on sinu jaoks täiesti tavaline korter, siis on mul sinust tõesti kahju. See pole tavalise lähedalegi. On ikka madal standard mõnel.

Kui võtad selle inimese asjad sealt ära, siis on tavaline karp. Värvid üle ja puhas karp. Sa lihtsalt halvustad teiste kodu mida ta müüb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui võtad selle inimese asjad sealt ära, siis on tavaline karp. Värvid üle ja puhas karp. Sa lihtsalt halvustad teiste kodu mida ta müüb.

Ei halvusta. Kurb, et mõni peab tänapäeval nii elama, muud midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui võtad selle inimese asjad sealt ära, siis on tavaline karp. Värvid üle ja puhas karp. Sa lihtsalt halvustad teiste kodu mida ta müüb.

Ei halvusta. Kurb, et mõni peab tänapäeval nii elama, muud midagi.

See ongi halvustamine, haletsemine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ongi halvustamine, haletsemine.

Elad samamoodi või mis sul viga on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maal on nii pisikesed palgad, paljudel on miinimumpalk ju. 21 000 eurot on suur raha.

Ja sa siis arvad, et see miinimumpalga saaja jõuaks üüri maksta? Ta jõuaks maksta korraga kohe maakleritasu ning kahe kuu üüri?

Sellest ju jutt ongi, et see, kes pangast laenu ei saa, sellele ei saa ka üürida.

Tundugu siis pealegi mu kommentaar nii kõrk ja ülbe kui tahes, aga kahjuks nii on.

Siis sa ei leiagi üürilist, pead hinda alla laskma või seisab korter tühjana.

Milleks selline seosetu kommentaar?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maal on nii pisikesed palgad, paljudel on miinimumpalk ju. 21 000 eurot on suur raha.

Ja sa siis arvad, et see miinimumpalga saaja jõuaks üüri maksta? Ta jõuaks maksta korraga kohe maakleritasu ning kahe kuu üüri?

Sellest ju jutt ongi, et see, kes pangast laenu ei saa, sellele ei saa ka üürida.

Tundugu siis pealegi mu kommentaar nii kõrk ja ülbe kui tahes, aga kahjuks nii on.

Siis sa ei leiagi üürilist, pead hinda alla laskma või seisab korter tühjana.

Milleks selline seosetu kommentaar?

Kuidas ta siis seosetu on? Saab pakkuda ainult seda mida keegi maksta suudab, kui neid ei ole siis tuleb hinda alandada või siis ei saagi üürida. Maakohtades on üüriks mingi 100-150 eurot ja rohkem keegi maksta ei suudagi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ongi halvustamine, haletsemine.

Elad samamoodi või mis sul viga on?

Nõmedad on inimesed kes klatsivad teisi. Vahid kellegi tegemisi või elamist ja siis mõnitad. Nagu kõik need suunamudijate teemad siin, ma saan aru et naine ongi rumal olend ja ta ei suuda halvustamata elada kuna on ise alaväärsuskompleksi all kannatav, aga kas tõesti siis perekool mis uhkusega on naiste foorum, peab nii labane olema? Väärikas inimene ju ei haletse teisi kui kehvalt nad elavad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korteri remondid ära, aga sellel on elektriküte. Kui hull selle arve saab olema kui majas ehk teisi ruume ei köetagi. Kas seal igas korteris elanikke üldse ongi? Tundub väga mahajäetud, kuigi KÜ on aktiivne (ha-ha).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korteri remondid ära, aga sellel on elektriküte. Kui hull selle arve saab olema kui majas ehk teisi ruume ei köetagi. Kas seal igas korteris elanikke üldse ongi? Tundub väga mahajäetud, kuigi KÜ on aktiivne (ha-ha).

Ega see elektriteema on tänane, kõik muud kütted on samuti kallid eriti keskküte. Elektrikütte puhul saad ju siis külmetada, aga vähemalt kontrollid ise olukorda. Keskkütte puhul saad arve igal juhul. Ahiküte on ebamugav, see kütmine. Jälle, sul ei ole elukogemust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ta siis seosetu on? Saab pakkuda ainult seda mida keegi maksta suudab, kui neid ei ole siis tuleb hinda alandada või siis ei saagi üürida. Maakohtades on üüriks mingi 100-150 eurot ja rohkem keegi maksta ei suudagi.

Jutt ei käi minu varast. Minu väljaüüritav vara asub likviidses piirkonnas ja siin on valida, kellele välja üürida.

Hoopis teine lugu on maapiirkondadega. Ja just sellest ma siin räägingi. Maal või Kunda-suguses väikelinnas on head üürnikku keeruline leida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõmedad on inimesed kes klatsivad teisi. Vahid kellegi tegemisi või elamist ja siis mõnitad. Nagu kõik need suunamudijate teemad siin, ma saan aru et naine ongi rumal olend ja ta ei suuda halvustamata elada kuna on ise alaväärsuskompleksi all kannatav, aga kas tõesti siis perekool mis uhkusega on naiste foorum, peab nii labane olema? Väärikas inimene ju ei haletse teisi kui kehvalt nad elavad.

Jälle see OriginalTaste kommenteerimas. Kõrini su naistevihkamisest, tõesti.
Pidid ju investeerimisguru olema, arvasin, et oma maja vähemalt. Aga et siis selline peldik.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 65 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnisvara ost