Esileht Pereelu ja suhted Kinnisvara ostmine kärgperedes

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Kinnisvara ostmine kärgperedes

Postitas:

Ma ei näe mingit põhjust, miks ma peaksin kõva või lihtsake olema. Vesteldes ebameeldival teemal peaks olema võimalus siiski inimeseks jääda, pole vaja keskmist näppu näidata.
Elu on näidanud, et juriste võib sul kaks olla, aga kohtul on alati asjast veel omakorda kolmas arvamus.
Soovisime sõlmida abieluvaralepingut, kuid notar ei näinud sellel mõtet, vähemalt niikaua kui mees elatist maksab. Kui mees peaks juhtuma ära kaduma, on automaatselt abieluvaraleping + testament tühine ja mehe vara arvestatakse alaealise lapse ülalpidamiseks. Mingist alaealise sundosast ei olnud juttu.
Tunduvalt lihtsam on abielu lahutada, jäävad mõtetud seaduse tõlgendamised lihtsalt ära.

sa tahtsid sõlmida notari juures lepingut, et kui vara jääb sulle, siis mees ei peaks elatist maksma? või mismoodi saab veel elatis ja abieluvara ühte lausesse mahtuda? sellist kokkulepet ei saagi muide seaduse järgi teha, elatist ei saa ette maksta varaga. omavahel võite muidugi nii kokku leppida, aga notar sellist kokkulepet ei kinnita.

abieluvaralepinguga lepivad abikaasad kokku, kellele milline osa nende ühisest varast kuulub. nt korter kuulub naisele, suvila ja auto mehele, aktsiatest 50% naisele ja 50% mehele jne. lastele ei saa abieluvaralepinguga midagi jagada, selleks peab tegema kinkelepingu.

mitte mingit vara ei arvestata mehe surma korral lapse ülalpidamiseks, vaid kui mees sureb, siis pärivad tema vara abikaasa ja laps(ed). kui mees teeks testamendi, siis pärib see, kelle kasuks testament tehtud on, aga kui lapsed on alaealised, siis saavad nad sundosa ehk poole sellest, mille nad saanuks ilma testamendita. seda pärandit ei arvestata laste ülalpidamiseks, vaid peale isa surma hakkavad lapsed isa asemel saama riigilt ülalpidamist, mida nimetatakse toitjakaotuspensioniks. riik ei vaata, et ahhaa, need lapsed said isa pärandist 10000 ja nüüd jäävad toitjakaotuspensionist ilma, vaid seda saavad kõik lapsed, kelle üks vanem surnud.

mine käi veel kord mõne teise notari juures, sul on see asi ikka väga sassis praegu. või loe pärimisseadust, millised võimalused on testamendi tühistamiseks. alaealise lapse olemasolu siin kirjas pole
Testamendi tühistamine
§ 88. Testamendi tühistamise õigus
(1) Testaator võib testamendi või mõne selle osa igal ajal tühistada hilisema testamendi või pärimislepinguga.
(2) Notariaalse testamendi võib testaator tühistada notariaalse või koduse testamendiga või pärimislepinguga. Koduse testamendi võib testaator tühistada notariaalse või koduse testamendiga või testamendi hävitamisega või pärimislepinguga.
(3) Kui testaator on tühistanud ainult testamendi mõne osa, jääb testament muus osas kehtima.
(4) Varem tehtud testament kaotab hilisema testamendi või pärimislepinguga kehtivuse niivõrd, kuivõrd ta on hilisema testamendi või pärimislepinguga vastuolus.
(5) Kui testaator on testamendi tühistanud, ei jõustu tühistatule eelnenud testamendid, kui tühistavast testamendist või pärimislepingust ei tulene teisiti.
(6) Kui testaator on notariaalse testamendi koduse testamendiga tühistanud või seda muutnud ja kodune testament on kaotanud käesoleva seaduse §-s 25 sätestatud korras kehtivuse, kehtib notariaalne testament.
(7) Kui testamendi tegemisel esines asjaolu, mis annab vastavalt tsiviilseadustiku üldosa seadusele aluse testamendi tühistamiseks, võib pärast pärandaja surma testamendi tühistada ka isik, kes oleks õigustatud pärima testamendi või selle osa kehtetuse korral. Testamendi tühistamiseks tuleb esitada hagi kohtusse. Testamendi tühistamise hagi võib esitada kohtusse ühe aasta jooksul tühistamise aluseks olevast asjaolust teadasaamisest arvates, kuid mitte hiljem kui 30 aasta möödumisel pärandi avanemisest arvates.
https://www.riigiteataja.ee/akt/110032016016

alaealine saab sundosa, kui isa on teinud testamendi kellegi teise kasuks:
§ 104. Sundosa pärimine
(1) Kui pärandaja on testamendi või pärimislepinguga jätnud seaduse järgi pärima õigustatud alaneja sugulase, oma vanemad või abikaasa, kelle suhtes pärandajal oli surma hetkel perekonnaseadusest tulenev kehtiv ülalpidamiskohustus, pärandist ilma või on nende pärandiosi vähendanud võrreldes sellega, mille nad oleksid saanud seadusjärgse pärimise korral, on neil õigus nõuda pärijatelt sundosa.
(2) Pärandaja vanemad ja kaugemad alanejad sugulased ei ole sundosa nõudmiseks õigustatud, kui alaneja sugulane, kes välistaks nad seadusjärgse pärimise korral, saab nõuda sundosa või võtab talle pärandatu vastu.
(3) Kui testamendi või pärimislepinguga on isikule määratud sundosa, ei loeta seda kahtluse korral pärijaks nimetamiseks.
(4) Sundosa nõue tekib pärandi avanemisega. Nõue on pärandatav ja üleantav.
(5) Sundosa nõue on suunatud raha maksmisele käesoleva seaduse §-s 105 sätestatud suuruses.
§ 105. Sundosa suurus
(1) Sundosa on pool pärandiosa väärtusest, mille pärija oleks seadusjärgse pärimise korral saanud, kui pärandi oleksid vastu võtnud kõik seadusjärgsed pärijad. Isikuid, kes on lepinguga pärimisest loobunud, sundosa suuruse väljaselgitamisel arvesse ei võeta.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.08 16:51; 12.08 18:27; 13.08 22:11; 14.08 05:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea. Kui meie naabrimees suri, siis korteri päris tema täisealine tütar esimesest abielust – ilmselt siis oli tehtud testament. Võimalik, et ta kompenseeris oma poolõele osa korteri hinnast ehk siis nende näite puhul 25%. Teine naine ostis pangalaenuga endale ja teisest abielust sündinud tütrele, kes oli siis umbes 10, uue korteri. Teine laps sai ka toitjakaotuspensioni. Ei olnud nii, et isa korter oleks maha müüdud ja siis selle arvelt jupikaupa alaealisele elatist makstud vms. Kes seda vara arvelt alaealisele elatise maksmist tolle notari arvates korraldama peaks? Ühinen nendega, kes ütlevad, et testament jäàb kehtima ka pärast surma ja kui alaealisi lapsi, kes on testamendist välja jäetud, siis nemad pärivad sundosa (ehk siis pool sellest mis nad oleks saanud testamendijärgse pärimise korral). Abieluvara lepingud on samuti olulised. Kui on ühisvara, siis kui üks abikaasa sureb, on pool juba nagunii teise abikaasa oma. Jagatakse ainult surnu poolt ja sellest lähtuvalt on need sundosad jms väiksemad. Ning kui näiteks maja kus elame on minu lahusvara ja mu mees sureb, siis mina ei pea mehe eelmisest abielust lapsele midagi maksma, sest mehel ei ole vara. Seega minu meelest on nii varasuhete paikapanek kui ka testament vägagi olulised.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 15:14; 13.08 23:04; 14.08 07:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea. Kui meie naabrimees suri, siis korteri päris tema täisealine tütar esimesest abielust – ilmselt siis oli tehtud testament. Võimalik, et ta kompenseeris oma poolõele osa korteri hinnast ehk siis nende näite puhul 25%. Teine naine ostis pangalaenuga endale ja teisest abielust sündinud tütrele, kes oli siis umbes 10, uue korteri. Teine laps sai ka toitjakaotuspensioni. Ei olnud nii, et isa korter oleks maha müüdud ja siis selle arvelt jupikaupa alaealisele elatist makstud vms. Kes seda vara arvelt alaealisele elatise maksmist tolle notari arvates korraldama peaks? Ühinen nendega, kes ütlevad, et testament jäàb kehtima ka pärast surma ja kui alaealisi lapsi, kes on testamendist välja jäetud, siis nemad pärivad sundosa (ehk siis pool sellest mis nad oleks saanud testamendijärgse pärimise korral). Abieluvara lepingud on samuti olulised. Kui on ühisvara, siis kui üks abikaasa sureb, on pool juba nagunii teise abikaasa oma. Jagatakse ainult surnu poolt ja sellest lähtuvalt on need sundosad jms väiksemad. Ning kui näiteks maja kus elame on minu lahusvara ja mu mees sureb, siis mina ei pea mehe eelmisest abielust lapsele midagi maksma, sest mehel ei ole vara. Seega minu meelest on nii varasuhete paikapanek kui ka testament vägagi olulised.

Mulle tundub, et siin oli juttu mingist potentsiaalsest raha naisele kantimise olukorrast et vältida elatise maksmist. Sellisel juhul võib tõesti abieluvaraleping osutuda tühiseks.
Testamendi tühisuse all ilmselt mõeldakse sundosa.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et siin oli juttu mingist potentsiaalsest raha naisele kantimise olukorrast et vältida elatise maksmist. Sellisel juhul võib tõesti abieluvaraleping osutuda tühiseks.

Testamendi tühisuse all ilmselt mõeldakse sundosa.

Mõtle ka inimene, mida sa suust välja loobid! Ausalt, ei tule ise nii segaste mõtete pealegi.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 12.08 13:23; 12.08 17:50; 12.08 18:23; 12.08 22:05; 13.08 20:04; 13.08 22:46; 13.08 23:08; 13.08 23:33; 14.08 09:13; 15.08 12:40; 15.08 18:15; 15.08 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Notari sõnad: testament ja abieluvaralepig on kehtetu alaealiste laste olemasolu puhul.

Kuidas saab olla abieluvaralepind kehtetu? Abikaasa alanevad sugulased sh eelnevast suhtest alaealised lapsed kindlasti ju ei päri mingil juhul oma vanema uue abikaasa lahusvara. Sellepärast ju neid lepinguid tehakse ja õige et tehakse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga võimalik, kõik viis kohalolijat said ühtviisi valesti asjadest aru.

Te läksite viiekesi notarisse abieluvaralepingut sõlmima???

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 18:56; 13.08 19:24; 15.08 10:13; 15.08 17:38; 15.08 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tegime ka nii, nagu siin eespool keegi kirjutas. Testament teineteise kasuks ja kumbki laps (nii mehe laps kui meie ühine) ei päri midagi enne, kui me mõlemad surnud oleme. Ühtlasi tegime elukindlustuse selleks, et kui mees ära sureb, siis saan sellest rahast tema lapsele sundosa välja maksta. Tegime nii mitte sellepärast, et rahast kahju oleks, vaid selleks, et ei tekiks olukorda, kus mees saab surma ja mina pean oma kodu pärast jagelema mehe eksiga, kes oleks nende lapse esindaja. Samuti ei tahaks ma, et minu kodust osa kuuluks meie ühisele lapsele, sest siis oleks selle müügiga igavene jama niikaua, kui ta alaealine on.

Sundosa ja tavalise seadusjärgse pärimise vahe on veel ka selles, et sundosa tuleb välja maksta rahas, ehk siis pärija ei saa nõuda mingeid asju pärandvarast (näiteks osa korterist), vaid ainult raha. Tavalise pärimise korral on pärijad kaasomanikud ja peavad hakkama päritud vara omavahel jagama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Nädala eest pensionile läinud kohtunik Leo Kunman (68) paljastab avameelses intervjuus, kui mädaks on muutunud Eesti õigussüsteem ning annab mõista, et muutused kuluksid hädasti ära”.

Notarile paras lilled saata, tema rääkis asjad ausalt ära (väljakujunenud kohtupraktikale tuginedes). Ja kui mõni hirmus tark arvab, et abieluvaralepingut keeldus notar koostamast, siis ta peab lihtsalt pettuma.

Abielul ei näe ma mittemingisugust mõtet, tunduvalt lihtsam on paberite järgi üksikvanem olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 12.08 13:23; 12.08 17:50; 12.08 18:23; 12.08 22:05; 13.08 20:04; 13.08 22:46; 13.08 23:08; 13.08 23:33; 14.08 09:13; 15.08 12:40; 15.08 18:15; 15.08 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Nädala eest pensionile läinud kohtunik Leo Kunman (68) paljastab avameelses intervjuus, kui mädaks on muutunud Eesti õigussüsteem ning annab mõista, et muutused kuluksid hädasti ära”.

Notarile paras lilled saata, tema rääkis asjad ausalt ära (väljakujunenud kohtupraktikale tuginedes). Ja kui mõni hirmus tark arvab, et abieluvaralepingut keeldus notar koostamast, siis ta peab lihtsalt pettuma.

Abielul ei näe ma mittemingisugust mõtet, tunduvalt lihtsam on paberite järgi üksikvanem olla.

Sa ei suuda siingi end arusaadavalt väljendada ega inimestele selgitada, pole ime, et notari jutust ei taipa sa mõhkugi, s.t. salvestad mingeid lauseid sisusse süüvimata.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 18:56; 13.08 19:24; 15.08 10:13; 15.08 17:38; 15.08 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei suuda siingi end arusaadavalt väljendada ega inimestele selgitada, pole ime, et notari jutust ei taipa sa mõhkugi, s.t. salvestad mingeid lauseid sisusse süüvimata.

Sulle ma ei olegi vaevunud vastama s.t sinu küsimused on tähtsusetud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 12.08 13:23; 12.08 17:50; 12.08 18:23; 12.08 22:05; 13.08 20:04; 13.08 22:46; 13.08 23:08; 13.08 23:33; 14.08 09:13; 15.08 12:40; 15.08 18:15; 15.08 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sulle ma ei olegi vaevunud vastama s.t sinu küsimused on tähtsusetud ????

Mis mulle? Mitte keegi selle teema lugejatest pole sinust aru saanud, seega ei oska sa end väljendada ega kuulatust aru saada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 18:56; 13.08 19:24; 15.08 10:13; 15.08 17:38; 15.08 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sulle ma ei olegi vaevunud vastama s.t sinu küsimused on tähtsusetud ????

Mis mulle? Mitte keegi selle teema lugejatest pole sinust aru saanud, seega ei oska sa end väljendada ega kuulatust aru saada.

Eksid, siia on väga sisukaid vastuseid tulnud. Aga sina oled selline nokkija ja oletaja tüüp, kuna sind see teema ka ei puuduta, siis kõike head sulle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 12.08 13:23; 12.08 17:50; 12.08 18:23; 12.08 22:05; 13.08 20:04; 13.08 22:46; 13.08 23:08; 13.08 23:33; 14.08 09:13; 15.08 12:40; 15.08 18:15; 15.08 19:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Pereelu ja suhted Kinnisvara ostmine kärgperedes

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.