Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnisvara ostuga ummikus

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Kinnisvara ostuga ummikus

Postitas:

Tere,
Oleme juba üle 2 aasta endale “seda õiget” otsinud. Vahepeal mehel tōstetud 400€ võrra palka, mina lõpetanud ülikooli ja saanud erialase töö. Kui 2 aastat tagasi määrati meie laenupiiriks 120 tuhat, siis nüüd andis pank teada, et kuni 195tuhat pole probleem. Sissemaksu teha ei tahaks, kahe aastaga kogutud ca 12 000, aga meil on ideaalses piirkonnas suurem 1 toaline korter, mille turuväärtus on panga hinnangul 57 tuhat. See läheks tagatiseks. Müüa ühetoalist kindlasti ei taha.
Vaatasime siis rõõmsalt 160k maksvaid maju, andsime laenusoovi pankadesse ja esimene roheline tuli olemas – aga intressimäärad olid 3.3-3.9%! Igakuised kuumaksed laenukindlustusega ikka metsikult kõrged.
Oleme nüüd üsna segaduses. Oma aiaga maja/majaosa on alati olnud meie eesmärk, kodus kasvab kaks väikest last.
Aga kuumakse tundub liiast, intress absurdne. Mõtleme nüüd osta lihtsalt korter, paar aastat oodata, kenamaks muuta ja loodetavasti kallimalt müüa, aga turg paistab ikkagi üsna mullis olevat, vanemaid kortereid ei taheta osta, kuna kommunaalid kõrgemad, mõistlikum uus korter osta kuid mul pole aimugi, kas nende hinnad ajas pigem langevad? Hetkel üürime odavamalt, kui pangalaen tuleks, aga omanikul plaan korter müüki panna.
Kas osta ikkagi kalli kuumaksega unistuste kodu, vōi teha väiksemaid vahesamme, alustada korteri ostust, loodetavasti kallimalt müüa? Või üürida ja kinnisvara hindade alanemist loota?
Olen väga tänulik, kui kogenenumad saavad mõtteid anda!

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 13:03; 15.06 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga segane jutt.
sain aru vaid sellest.
– et teil on korter, kus te ise sees ei ela ja seisab niisama, tahate seda jätta tagatiseks
– te ise elate hoopis üürikorteris, mitte oma korteris
– tahate osta maja või majaosa, aga teil pole sissemakseks raha olemaski.
– intress 3-4% on teie jaoks mõttetult kõrge.
– mingil x põhjusel arvate, et laenukindlustus on ulmeliselt kallis.
– tahad teiste kogemusi

ise. läksime järjest väiksemast suuremasse. väiksemas elades kogusime raha järgmise ja senise korteri hinnavahe katmiseks. ost-müük käis paralleelselt.
alles siis, kui 3.-toaliselt majja kolisime, võtsime appi pangalaenu. omaosaluseks nõudis pank 15% (oli vaja laenu taotledes ette näidata pangarvetel). laenu võttes oli intress üle5%, kõrgeimal hetkel ligi 7%, laenu lõpuks juba alla 1% (sõltus euriborist).
meil mingit laenukindlustust polnud, selle asemel olid elukindlustused + koduse vara kindlustus.
2.kinnisvara (lisaks sellele, kus sees elame) tuli meie perre alles siis, kui lapsed juba ülikoolis ning seda me mitte ei ostnud, vaid saime päranduseks.

mulle isiklikult tundub, et teemaalgataja ei arvesta oma pere maj.võimeid, lihtsalt loeb sotsiaalmeediast, kuidas rikkuritel on mitu kinnisvara (sh väljaüürimiseks) ja arvab, et tema tahab ka. äkki alustaks sellest, et ostaks alustuseks sellise, mis vastab teie pere kasvavatele vajadustele, mitte ei üritaks kohe miljonäride täiskomplekti: uus maja pangalaenuga + korteid väljaüürimiseks. nt müüte oma 1-toalise ja ostate 2-.3 toalise vanema korteri, kus aed ka juures. selliseid leiab nt mitmel pool, odavamad ja aiaga on ka 1970ndatel ehitatud pisikesed ridamajaboksid.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 13:25; 21.06 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvestades, et euribor on praegu 0, on 3-4% laenuintress ikka päris kõrge. Kui seda maja nii väga tahate, siis variant oleks see 1-toaline müüa ning raha sissemakseks kasutada, üksiti saate vast ka laenuintressi madalamaks, kui kolmandik majarahast olemas on. Nii üks kui teine vähendaksid teie igakuised laenumakseid tunduvalt. Praegu loota sellele, et ostate korteri odavalt ja hiljem müüte kallimalt, on üsna kahtlane plaan. Aeg on selleks vale.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks see intress teil nii kõrge on, aasta tagasi pakuti 2,1-2,5 sõltuvalt kliendist. Kas tõesti on vahepeal panga marginaal nii palju tõusnud; või liigitute kusagile riskigruppi. Sellisel juhul peaksite üle vaatama, miks te panga silmis nii halvas nimekirjas olete.

Lisaks arvestage, et Euribori tõusust on juba pikemat aega räägitud – viimaste uudiste järgi sellel aastal tõusu ei tohiks tulla, aga mõne aasta pärast võib intress olla mitte enam 3, vaid 6. Ning arvutage läbi, kui palju see laenumakset mõjutab – tulemus on üllatav.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 14:08; 14.06 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sissemaks korerisse 20%, korteri müügihind oli 150 000€. Laenukäitumine aastaid ideaalne. Intress 1,9. SEB pank. Laen 30 aastaks. 2 last ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga mõne aasta pärast võib intress olla mitte enam 3, vaid 6. Ning arvutage läbi, kui palju see laenumakset mõjutab – tulemus on üllatav.

Palju see siis mõjutab?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi laenupakkumist ka mõnelt teiselt pangalt. Tead, need tingimused ja intressid võivad vahel päris erinevad tulla.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga mõne aasta pärast võib intress olla mitte enam 3, vaid 6. Ning arvutage läbi, kui palju see laenumakset mõjutab – tulemus on üllatav.

Palju see siis mõjutab?

Aga palun, PK-s ikka aidatakse, kui keegi ise arvutada ei oska. Algse postituse põhjal võtsin laenu 160 000, 30 aastat, hetkeintress 3.5% (Euribor 0%). Kuumakse 718. Euribori tõusu korral 3% peale oleks intress kokku 6.5% ja uus laenumakse 1011.

Ning KV hindade odavnemist ootama jääda… ei tundu väga tõenäoline. Räägitakse sellest, et hinnatõus on pidurdunud, aga põhjust mingiks suuremaks hinnalanguseks ei paista. Pigem kõik uudised räägivad korralikust palgakasvust ja majanduskasvust, ilma eelmisele kriisile omaste ohumärkideta. Lisaks hakkab varsti suurem seltskond oma pensionifondisid laiaks lööma.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 14:08; 14.06 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

intressimäär 3,3-3,9 on ikka ülikõrge. sellisega mina laenu ei võtaks. vaadake üle oma riskikäitumine (sisseostud alkoholipoodidest, kasiinokülastused, kiirlaenud jms) või müüge korter maha, et suurendada sissemakset, lisaks kaubelge ja pärige pangalt, millest selline intressimäär? võtke ikka teistest pankadest pakkumisi ka, mitte ainult oma kodupangast. ma ei saa aru inimestest, kellel on vajadus ühe eluea jooksul võimalikult palju erinevat mammonat kõhu alla kraapida. kõik, mis pole igapäevases kasutuses, läheb kohe müüki. milleks nuumata rootslasi?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tagatisega oleks kuu laenumakse ca 759. Korterit müües ja selle raha sissemakseks kasutamisel oleks ca 450. Korteri üüritulu kataks vahe ära. Arvestasin 3.5 intressiga.
Kui korterit müües saaks intressi madalamaks, nii 2.5 peale, siis oleks kuumakse ca 410

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuhu te seda maja otsite, kas teil on kindel koht?

Osad kohad teevad praegu kampaaniaid, et noored pered neile elama läheks, eelmisel aastal oli Türil selline algatus, see järkub ka käesoleval aastal. Ehk seegi aitaks veidi?

https://www.tyri.ee/uudised/-/asset_publisher/8FMaFDz5UItL/content/id/21460876

Valmismaja asemel oleks võimalik ehitada ka elementmaja, selle hind jääks teie laenupiiridesse küll (ja näiteks türi pakkumises on elementmaja mainitud, seda toetatakse). Maja karkass on suht odav, keerukam on leida õige maatükk ja teha liitumised. Variant on osta vana logu maja, see lammutada ja sinna asemele uus püsti panna, kokkuvõttes tuleb odavam kui vana renoveerimine. Lammutuseks ja ehituseks on muidugi ka luba vaja, sebimist on rohkem. Aga saaksite oma maja siiski umbes 6 kuuga püsti. Mul üks tuttav just alustas, sügisel. Maja oli elamiskõlbulik jõulude ajal, praeguseks on kogu siseviimistlus valmis ja teeb haljastustöid.

Võite uurida ka moodulmajasid, nende erinevus on, et need tuuakse ühes tükis kohale, aga peab olema koht, kuhu seda panna (+liitumised elektri ja veega).

Kui uuriksite elementi ja moodulit, siis ma arvan, et maja soetamise võimaused avarduksid. Tallinnasse selle taktikaga ilmselt ei saa, siin on juba maatükid teie majalaenu hinnas. Aga paide, türi kanti juba saaks.

Näiteks Kadrinas on üks maatükk 7500 eurot, koos ehitusloaga.

Korteri alleshoidmine on iseenesest hea mõte, aga mulle tundub, et teil oleks hetkel kasulikum see siiski maha müüa ja kasutada raha maja ehituseks/ostuks.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müüge maha see korter ja makske normaalne sissemakse. Tagatiseks jääb ostetav kinnisara. Üürimisel pead arvestama ka seda, et see toob lisaks tuludele kaasa ka kulutusi ja maksukohustuse.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas küsiste mitmest pangast laenupakkumist? Meile pakkus swedbank sellist intressimäära. Kinnisvara hind samas suurusjärgus ja 30% sissemaks. SEB pakkus 2%.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastuseks esimesele vastajale – üle oma võimete ei ela. Kahe lapse kōrvalt kohe 11 tuhat 2 aastaga kokku koguda, samal ajal olin veel emapalgaga ja ülikoolis käies, noh, ei ütleks, et üle võimete elame. Teema on ju ka sellest, et ei julge suurt laenu võtta.
Ühetoalise ostsime mehega 4 a tagasi, kogusime samuti metsikult ja tegime lisatöid, mees käis samal ajal ülikoolis magistris,mina too hetk mitte. Tema vanemad andsid 3 tuhat juurde, muu saime ise. Maksis ta muidu üle poole võrra vähem, kui praegune väärtus. Aga lasteta oli lihtsam koguda ka.
Ühetoalise saaks müüa paari aasta pärast. Hetkel elab seal minu noorem õde, meie vanemad on kahjuks surnud, erinevatel põhjustel pärandit väga ei olnud jätta, seega andsin laste sündides korteri talle kasutada, kuni ise jalad rohkem alla saab.
Kōrget intressi põhjendas Coop sellega, et mul üsna äsja emapalk lõppes ja töö MTÜ all pole piisavalt turvaline(kuigi organisatsioon on üle 20a vana),lisaks lapsed väikesed. Soovitati ainult mees taotlejaks panna(tal haridus ‘paremas’ reaalalas, palk veidi üle 2t kätte)ja odav ja uus asi osta, kui madalat intressi tahame. Noh, minu jaoks absurdne, aga eks pank mõtleb teisiti.
Uurime pangad läbi, kui intressi alla ei saa, üürime edasi kuni ühetoalise müüki panna saame.
Aitäh teile 🙂

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 13:03; 15.06 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuumakse tundub liiast, intress absurdne. Mõtleme nüüd osta lihtsalt korter, paar aastat oodata, kenamaks muuta ja loodetavasti kallimalt müüa, aga turg paistab ikkagi üsna mullis olevat, vanemaid kortereid ei taheta osta, kuna kommunaalid kõrgemad, mõistlikum uus korter osta kuid mul pole aimugi, kas nende hinnad ajas pigem langevad? Hetkel üürime odavamalt, kui pangalaen tuleks, aga omanikul plaan korter müüki panna.
Kas osta ikkagi kalli kuumaksega unistuste kodu, vōi teha väiksemaid vahesamme, alustada korteri ostust, loodetavasti kallimalt müüa? Või üürida ja kinnisvara hindade alanemist loota?
Olen väga tänulik, kui kogenenumad saavad mõtteid anda!

Mulle tundub, et soovitav piirkond on teil kusagil seal kuhu pangad ostuks laenu anda ei taha. Sellest ka kõrge intress. Võin muidugi eksida ja põhjus milleski muus. Mulli lõhkemist ootavad paljud juba aastaid, see lõhkemise asemel paisub. Isegi ju loodate sellele kui oma korteri müügi tehing tulemas.
Pange enda jaoks peale pankade vastuseid prioriteedid ja võimalused paika ja otsustage siis.
Muide kas praeguse üürika ost pole variant kui omanik nagunii müüa kavatseb?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ühetoalist müüa ei taha, siis tuleks ikka osta korter vastavalt oma võimetele, mitte rihtida kohe maja, ise üürikorteris elades. Kortereid müües saate siis juba mõne(de) aasta(te) pärast oma maja ka osta.
Ühetoalise omanik ei osta lihtsalt maja, see on liialt kõrge risk. Aga ma muidugi olen konservatiivne, olen lihtsalt liialt näinud neid peresid, kes on liiga suure laenu võtnud, siis majandus langeb ja siis on kõri nii kinni nööritud, et süüa ei jaksa lastele osta. Olen mitmeid peresid näinud siis ikka oma kodust ilma jäämas ja lõhkigi minemas.
Võtta mitmekümneks aastaks viimse võimaluse piiril laen on mu meelest liiga suur risk ja millegi ebaõnnestumise riks on lihtsalt liialt suur.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegelikult võib isegi tallinna kesklinna saada vanema aiaga maja kätte juba 130 tuhandega, nt suitsu tn on kv.ee portaalis üks selline müügis hetkel

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 13:25; 21.06 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suitsu tn majast pole ühtegi pilti maja sisemusest, mis ütleb, et elamiskõlbulik see asi kindlasti ei ole. Väljastki mulje, et tegu kohe-kohe kokku vajuva hoonega.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga hiljutised kodulaenu saajad, mis intressi teile pakutud on?

Mina sain eelmine nädal pakkumise intressiks 2.5% ja see tundub ka suht röövellik.

Krediidiajalugu hea, sissemakse 30%, laen ei ole maksimum, mida antakse jne.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööta ikka vähemalt 6 kuud, et oleks sissetulek. Küsige pakkumisi kõikjalt. Mees võib ju olla ainutaotleja, maja ikka ühisomandisse. Noorem õde üürigu endale midagi ise, ära ela tema elu ja ära pidurda enda oma tema pärast. Pigem müü korter ja anna talle vajadusel raha, et saab uuel üürikal ettemaksud, tagatised jmt teha. Nii aitad ennast, aga ei jäta ka õde hätta.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaheta töökohta, vali töökohaks suurema käibega firma, millel pikem eluiga. Need MTÜ-d on jube kahtlased asjad… need kas doteeritud või pigem mingi juriidiline keha, kes esitab arveid, ei ole usaldusväärne.

Pankadega tuleb vaielda! Küsiks, kohe, et vabandust, me ei soovinud ettevõttele laenu, millest ärilaenu intress tekkis äkki? päriselt ka, sellise protsendiga antakse ettevõtetele. Kodulaen peaks olema 2.0 ümber. Kõik pangad käige läbi, vaev tasub ära, aega läheb aga nt. enda kogemusest võtsin asja ette ja sääst 5000 aastas. Kogu kemplemine sõi närve muidugi kuid see stress kestab max 14 päeva, ikkagi on point kui laenu odavama saad lõpuks.

Meie ostsime korteri 2018 ja laenulepingu tegime 2017 (uusarendusse)ja intress oli 1.7.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 12:57; 22.06 13:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ühetoalist müüa ei taha, siis tuleks ikka osta korter vastavalt oma võimetele, mitte rihtida kohe maja, ise üürikorteris elades. Kortereid müües saate siis juba mõne(de) aasta(te) pärast oma maja ka osta.

Ühetoalise omanik ei osta lihtsalt maja, see on liialt kõrge risk. Aga ma muidugi olen konservatiivne, olen lihtsalt liialt näinud neid peresid, kes on liiga suure laenu võtnud, siis majandus langeb ja siis on kõri nii kinni nööritud, et süüa ei jaksa lastele osta. Olen mitmeid peresid näinud siis ikka oma kodust ilma jäämas ja lõhkigi minemas.

Võtta mitmekümneks aastaks viimse võimaluse piiril laen on mu meelest liiga suur risk ja millegi ebaõnnestumise riks on lihtsalt liialt suur.

ma vastupidi, pole ühtegi peret oma ringkonnas näinud, kes oleks hädas 2007 või varem ostetuga, kui kaks kõrgharidust majas olemas, siis pigem inflatsioon teeb oma töö ja ostetetakse kinnisvara aina juurde ja tehakse ettevõtted ka, niiet rahavoog küll langenud ei ole.
Lahku minnakse ikka kui muud teemad ei klapi või soovitakse lõputus armuuimas hõljuda, kes ikka kaks jalga maapeal ja muidu tore ja arukas, ei juhtu midagi.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 12:57; 22.06 13:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kōrget intressi põhjendas Coop sellega, et mul üsna äsja emapalk lõppes ja töö MTÜ all pole piisavalt turvaline

Kaua sa seal MTÜ´s oled olnud tööl? Eeldan et vähemalt aasta, sest muul juhul on loogiline et intress kõrgem.
Ennem korteri müüki ma ei soovita küll uut maja osta, sest praegu te isegi ei teeni üüritulu selle pealt ja lisaks tänu sellele saate teha väiksema maja sissemakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel ei saagi alla 2 intressi, pigem 2.4-2.8.
MTÜ ei ole kunagi turvaline palgasaamise koht, mida pangad arvestaksid.
Mehe võibki ju panna laenutaotlejaks ja sind kaastaotlejaks näiteks.

700 euro kanti koos kindlustusega ongi sellise laenu kuumakse. Lisaks kõik muud kulud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MTÜ ei ole kunagi turvaline palgasaamise koht, mida pangad arvestaksid.

Noo-noo, ära nüüd üldista oma piiratud ettekujutuse najal MTÜ-dest.
Töötan ühes ligi 10 aastat ja olen selle aja jooksul ka (üksi) kodulaenu võtnud eluaseme soetamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsige muudest pankadest ka, kohe kindlasti! Coop teebki imelikke pakkumisi. Me võtsime umbes kuu tagasi kodulaenu, objekt maksis 175 000, 30% maksime sisse (säästud nii mehelt kui ka minult), mul emapalk ka just lõppes mõned kuud tagasi ja käin 0,25 koormusega tööl. Coop pakkus ka intressi 3.1%, aga Swed pakkus 1,99 ja niisamuti SEB. Meil ka üks lisakorter veel olemas ja laenuga ostetud ja nüüdseks laen tasutud. Maksekäitumine nii minul kui mehel laitmatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kredexi käendust ei taha kasutada? Sobib noor pere (nooreks pereks loetakse, kui vähemalt üks alla 15a laps) – see annab võimaluse teha vaid 10% sissemaksu, mõnel juhul üldse sissemaksuta, aga eks see ajab laenumakse kõrgeks jälle, mõistlikum ikka midagi sisse maksta. Aga pakkumine tuleb muidugi võtta kõigist olemasolevatest pankadest ja selle pealt siis alles hakata plaane tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnisvara ostuga ummikus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.