Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnisvara soetamine enne lahutamist.

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kinnisvara soetamine enne lahutamist.

Postitas:

Soovin osta uut kodu, kuid vormistamine toimub enne lahutust. Kuidas ma saan kaitsta oma kinnisvara abikaasa eest? Kas abieluvaralepingut saan teha ühepoolselt?
Abikaasa on vaimselt haige inimene ja ma ei saa milleski kindel olla.
Kas siin liigub inimesi, kes sellele teemale vastata oskavad?
Püüdsin oma küsimusele vastust leida juristaitab.ee, kuid konkreetset küsimust esitades tuleb sisse logida id-kaardiga (ei soovi jälge maha jätta).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 12:53; 21.05 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kinnisvara sai vanasti osta ka lahusvarana s.t ostmisel tehakse lepingusse taoline märge.
Seda, kas sellisel juhul on vaja ka abikaasa nõusolekut ja kinnitust ei oska kahjuks öelda

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa võid seda ka notribüroost küsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

abielu ajal ostes on automaatselt ühisvara, kui ei ole eelnevalt sõlmitud lahusvaralepingut. ühtegi lepingut ei saa ühepoolselt sõlmida, seega peab olema ka mehe nõusolek.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa saad osta endale korteri lahusvarana, andes sellest enne notarile teada, kuid selleks on vajalik abikaasa nõusolek. Ta peab ka reaalselt füüsiliselt tehingu juurde kohale tulema ja oma nõusolekut ostu-müügilepingus allkirjaga kinnitama. Riigilõiv tuleb ka eraldi maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ametlik abikaasa peab tulema kohale ja tunnistama, et antud ostuga on nõus ja antud ostetav korter ei kuulu ühisvarade hulka.
Vähemalt minul pandi notaris antud tingimused sisse ja hiljem pole probleeme tekkinud. Olen ainuomanik korterile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sa saad osta endale korteri lahusvarana, andes sellest enne notarile teada, kuid selleks on vajalik abikaasa nõusolek. Ta peab ka reaalselt füüsiliselt tehingu juurde kohale tulema ja oma nõusolekut ostu-müügilepingus allkirjaga kinnitama. Riigilõiv tuleb ka eraldi maksta.[/tsitaat]
Mina maksin veel abikaasa eest riigilõivu. Tema maksis siis minu eest, kui ma tema palvel temaga notari juurde läksin. Ta müüs abielu ajal asustatud firma osalust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastuste eest!
Praeguse seisuga on nõus abikaasa notari juurde kaasa tulema, loodan, et ta vahepeal ümber ei mõtle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 12:53; 21.05 10:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnisvara soetamine enne lahutamist.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.