Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnisvara soetamine vabaabielus

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kinnisvara soetamine vabaabielus

Postitas:

Tere
Küsimus, et kui ma soetan endale korteri, olles elukaaslasega vabaabielus 5ndat aastat, siis kas see vara läheb samamoodi jagamisele nagu abielu aeg soetatud vara?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal sa näed ja ei mürista.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ei lähe pooleks. Selline asi nagu \”vabaabielu\” , ei tähenda midagi. Lihtsalt sõnakõlks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimese ostetud vara on ikka tema oma, mitte ka voodinaabri, sõbra või naabri-Volli oma 😉

Sellist asja nagu vabaabielu EI OLE OLEMAS.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 21:04; 17.10 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab ju teha lepingu, kus olete mõlemas kirjas kui kaasomanikud. Aga kui sina ise soetad, siis läheb ju lepingusse ainult sinu nimi, seega on ainult sinu oma. Ma muidugi ei tea kuidas su mehele selline asi meeldiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on mees laenutaotleja, mina kasstaotleja. Korter on kaasomandis: 50% mehe oma ja 50% minu oma.
Ka eluasemelaenu tulumaksutagastuse jaoks on see optimaalne lahendus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis ei ole seaduslikku kooselu nimega vabaabielu.
Sa kas oled abielus või vallaline. Vali endale sobiv kooselu vorm nendest kahest. NB! Abielu on tõendatav abieluaktiga.

Kui te ei ole abielus, siis koos laenu võttes soovitan võtta laen nagu eelpool kägu kirjeldas, et mõlemale jääb kaasomandist 50%. See on kõige kindlam variant.

Kui te ei ole ametlikult abielus, siis suhte lõppedes ei jagune midagi pooleks. Kõik saab endale see, kelle nimel kinnisvara on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 09:31; 17.10 18:43; 20.10 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui mees juhtub surema, pärib tema 50% kinnisvarast tema lähisugulased ja sulle ei jää sealt mitte muhvigi. Siis hakkad näiteks mehe vennaga koos elama…

Selliste jamade ennetamiseks me registreerisime abielu vahetult enne uue korteri ostu. Pulmapidu pole siiani pidanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 13:54; 17.10 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mismoodi sa seda 5 aastat vabaabielu tõestad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

50% naise oma ja 50% mehe oma, ning kui mees peaks surema, aga neil on ühine laps(sünnitunnistusel märgitud nii), kes siis pärib mehe 50 %, ikka tema perekonnaliikmed või laps?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehe vara pärib siis laps.
Kui lapsi pole, pärivad tema pereliikmed(ema, isa, õed-vennad)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 21:04; 17.10 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]50% naise oma ja 50% mehe oma, ning kui mees peaks surema, aga neil on ühine laps(sünnitunnistusel märgitud nii), kes siis pärib mehe 50 %, ikka tema perekonnaliikmed või laps?[/tsitaat]

Kui päris täpne olla, siis pole vahet, kellega on laps. Ametlikult vallalise mehe osa läheb jagamisele kõikide tema laste vahel võrdsetes osades. Kui on üks laps, siis saab tema kõik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 13:54; 17.10 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Inimese ostetud vara on ikka tema oma, mitte ka voodinaabri, sõbra või naabri-Volli oma 😉

Sellist asja nagu vabaabielu EI OLE OLEMAS.[/tsitaat]
on küll 😀
see on selline suhtevorm, kus naine on enda arvates abielus, mees aga enda arvates vaba – mõlemad rahul 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

on küll 😀
see on selline suhtevorm, kus naine on enda arvates abielus, mees aga enda arvates vaba – mõlemad rahul :D[/tsitaat]

Ai pekki ma naersin praegu südamest.
See on tõesti kõige parem seletus sõnale vabaabielu, mis mina eales olen kuulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 09:31; 17.10 18:43; 20.10 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mehe vara pärib siis laps.
Kui lapsi pole, pärivad tema pereliikmed(ema, isa, õed-vennad)[/tsitaat]

Ka abielu korral, kui lapsi pole, on lisaks lesele ka kadunukese vanemad pärijad. Kui neid just testamendiga ilma pole jäetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ka abielu korral, kui lapsi pole, on lisaks lesele ka kadunukese vanemad pärijad. Kui neid just testamendiga ilma pole jäetud. [/tsitaat]

Äkki tudeerid veidi pärimisseadust enne kui hakkas siin oma lollust deomonstreerima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 09:31; 17.10 18:43; 20.10 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sinu asemel soetaks selle korteri ikkagi enda nimele. Lahkumineku korral poleks sul mingit probleemi. Võid ju teha testamendi, et kui peaksid enne meest surema, pärib mees su korteri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Äkki tudeerid veidi pärimisseadust enne kui hakkas siin oma lollust deomonstreerima.[/tsitaat]

eelmisel käol on täiesti õigus:

Koos pärandaja sugulastega pärib pärandaja üleelanud abikaasa seaduse järgi teise järjekorra pärijate kõrval poole pärandist.
Teise järjekorra seadusjärgsed pärijad on pärandaja vanemad ja nende alanejad sugulased.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnisvara soetamine vabaabielus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.