Esileht Pereelu ja suhted kinnisvara, tahaks müüa aga ei saa

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: kinnisvara, tahaks müüa aga ei saa

Postitas:
Kägu

RE: kinnisvara, tahaks müüa aga ei saa

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Aga küsin siis niipidi, et – kas Sa muidu saad kõigist maailma asjadest aru?
Mina pean tunnistama, et mina küll ei saa. Ma olen oma alal väga kõrgelt hinnatud proff ja paljudes teistes asjades ka väga andekas. Lapsevanemana ka õnnestunud, sest lapsed on õnnelikud ja hästi kasvatatud. Aga IGAL alal ma ei ole proff, ja näed, minu nõrgaks küljeks osutus kinnisvarabuum, kui läksin hea reklaami ja magusa müügijutu orki. Kõik maaliti nii ilusaks ja värviliseks, kuidas siis sellist asja nagu oma kodu oma lastele mitte osta.
[/tsitaat]
Ma olen ka majandusasjades suhteline võhik ja samamoodi üritati mulle 2006 magusa müügijutuga \”meie ideaalset oma kodu\” müüa. Ikka kogu see jutt sinna juurde: kinnisvarahinnad ainult kasvavad, kui praegu ei osta, siis aasta pärast oled juba lootusetult rongilt maas, majandus muudkui tõuseb, sellega ei saa hävida jne. Läksin kinnisvarafoorumisse, lugesin paar teemat läbi. Siis guugeldasin natuke ja lugesin mõne eksperdi arvamuse läbi. Ei võtnud paari tundigi, kui pilt oli selge: ostmine sellel hetkel halb mõte. Ei pea ise ekspert olema, aga praegu on infoajastu ja ekspertide hinnangud on kergesti leitavad.
Kahjuks on praeguste laenulõksus istujate jaoks juba hilja, aga läheb aeg mööda ja tuleb uus buum. Loodetavasti on siis juba vähem neid, kes ilusaid müügijutte usuvad, sest tark õpib teiste kogemustest.
Lohutuseks ainult niipalju, et tõenäoliselt ei pea pensionini ootama, uus majanduskasv tuleb märksa varem, kui majandustsüklitega midagi põhimõtteliselt nihu ei lähe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]mullamaia kirjutas:[/small]inimesed võtsid laenu kuna seda pakuti ja anti, keegi ei mõlenud, et peab seda kuni pensini maksma või pigem ei teadvustanud seda, silme ees oli ainult uus elamine. [/tsitaat]

Lollide käest tulebki raha ära võtta. Kui ikka mõtlemisvõimet ei ole ja uus elamine silme eest kirjuks võtab, pole vaja hiljem halada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kägu (08:43), ära tee Mullamaia jutust välja, lahmimist tal natuke liiga palju. Su olukord ongi raske, aga küllap miski siiski aja jooksul ka muutub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ostsime ka buumiajal 2-toalise korteri, Piritale 1,5milli. Vahepeal kui oli euribor kõrge oli väga raske aga siis olime kahekesi ja saime hakkama.
Nüüd oleme kolmekesi ja 50m2 ruutu on meile väike.
Tahaksime ka maha müüa aga oleme samas seisus, et kuigi laenu on nüüd pea 6 aastat makstud saaksime parimal võimalikul juhul ikkagi ca 13000 euriga vastu pükse.
PÕhjus, miks ma peamiselt rahul ei ole on selles,et toredas hubases korteris ei ole privaatsust. St et ei ole sellist kohta kus ma saaksin vaikselt omaette olla, omi mõtteid mõelda või asju teha, või lihtsalt pool tundi üksinda vaikuses olla.
Kõige kurvem selle asja juures on ka see, et sai isegi natuke säästetud ja vabandedes praegusest koreterist ja laenust saaks teha korraliku sissemakset ja osta suurem korter või ridaelamuboks ilma lisatagatiseta ja edasi elada.Ja võib olla veel lapsi saada, soov on aga nii väikses korteris läheks lihtsalt ise hulluks. Närve peab hoidma, ja tahaks ikka, et kodu oleks selline koht kus saad puhata ja taastuda[/tsitaat]

Kipud tähelepanuta jätma asjaolu, et kui kinnisvaraturg oleks jätkuvalt tugev ja saaksid oma korteri maha müüdud soetushinnaga või kallimalt, siis maksaks ka asemele ostetav suurem korter praegustest turuhindadest märkimisväärselt rohkem. Seega on kinnisvaraturu madalseisus pigem just soodsam korterit suurema vastu vahetada ja reaalselt on piiravaks faktoriks ikkagi üksnes vähene maksevõime.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
rotsik

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Justnimelt ja nüüd tulebki selle andetuse eest ise ka vastutada, midagi pole teha, polnud andekas, nüüd maksad elukooli raha.
Või mis sinu arvates lahendus oleks? Onu Ansip tuleb, rahakohver laual, silitab pead ja ütleb, et pole midagi totuke, maksame su laenu kinni selle eest, et nii loll olid?
Elukool on selle asja nimi.[/tsitaat]
mis kasu sellest tagantjärgi hästitamisest on? sama palju, kui tänitamisest: mis sa siis tegid sellise mehega lapsed, vms.

ma saan teemaalgataja murest aru, paraku ei ole sel puhult tõesti eriti muud öelda, kui et pole midagi parata.
võibolla oleks renoveerimisest abi, aga ka see tuleks hoolikalt läbi mõelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muide seda juttu, et nüüd on buum ja ainult lollid ostavad, aeti vähemalt 5 aastat järjest! Mina müüsin selle aja sees edukalt korteri ja ostsin maja asemele, praegu olen omadega kõvasti plussis.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Esileht Pereelu ja suhted kinnisvara, tahaks müüa aga ei saa

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.