Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnisvara väljaspool linna

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Kinnisvara väljaspool linna

Postitas:
Kägu

Mõtleme osta kinnisvara, mis asub ca 30km lähimast linnast eemal. Palju on räägitud, et kodulaenu antakse praegu vaid linnades asuvale kinnisvarale. Kui palju siin on edukaid taotlemisi olnud viimase aasta jooksul maapiirkondades olevale kinnisvarale?
Kui kellelgi on õnnestunud, siis mis tingimustel?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina sain. Küll mitte viimase aasta aja jooksul, vaid aasta ja paar kuud tagasi Tallinnast ca 25km.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas maja või korter? Arvan, et korter näiteks Kohilasse vms peaks olema pangalaenuga ostetav. Kui plaanid majaostu, siis laenuga ost on ilmselt võimalik, kui plaanid osta 100 000+ maksvat uut maja. Vana, renoveerimist vajava maja jaoks pigem ei saa laenu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei pruugi anda uue maja jaokski. Kui lähim linn on Tallinn, siis ehk on veel võimalus, aga kui on mingi väiksem linn, siis ei pruugi. Asukohta lihtsalt ei peeta perspektiivikaks ja kui laen hapuks läheb, istuvad ise selle kinnisvara otsas, mida keegi ei taha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina sain. Küll mitte viimase aasta aja jooksul, vaid aasta ja paar kuud tagasi Tallinnast ca 25km.

Mis tingimustel saite?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas maja või korter? Arvan, et korter näiteks Kohilasse vms peaks olema pangalaenuga ostetav. Kui plaanid majaostu, siis laenuga ost on ilmselt võimalik, kui plaanid osta 100 000+ maksvat uut maja. Vana, renoveerimist vajava maja jaoks pigem ei saa laenu.

Maja ja 250 000+. Renoveeritud vana maja. Lähimad linnad on Tallinn ja Rapla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tartust 15 km ehitusjärgus maja. Ei olnud mingit probleemi. Nüüd vist aga juba kõik pangad annavad laenu vaid kasutusloaga majadele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie ostsime 2018. aasta suvel maja Tallinnast ca 35 km kaugusele. Laenusumma 150 000. Panga nõue oli, et majal oleks kasutusluba – seda laenu taotlemise alguses ei olnud, aga endised omanikud ajasid paberimajandusega kõik korda, said kasutusloa kätte ning laen maksti pikema jututa välja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga mis tingimustel? Lisatagatis? Kui suurt sissemaksu nõuti?

Please wait...
Postitas:
Kägu

inimene, kes sellise raha eest tahab maapiirkonda maja osta, peab vist peast täitsa soe olema. tee omale kõigepealt selgeks millise hinnaga sealkandis üldse kinnisvara müüa õnnestuks.
kinnisvara puhul on oluline koht ja veelkord koht.

see, et konkreetse maja sisse tuhandetes ehitusmaterjali on kulunud, ei tähenda, et see maja hiljem seda väärt on.
180-250 tuh on nt vanema 1960ndatel ehitatud eramu hind tallinnas, aga samaväärne tartus maksab ca 120 tuh, pärnus 60-100 tuh, ja mõnes väiksemas kohas ei õnnestu sellist isegi 10 tuhandega maha müüa.

ma ei usu, et pank sellise maja ostu on nõus finantseerima, välja arvatud kui sa just ise mõni tipppoliitik pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie ostsime 2018. aasta suvel maja Tallinnast ca 35 km kaugusele. Laenusumma 150 000. Panga nõue oli, et majal oleks kasutusluba – seda laenu taotlemise alguses ei olnud, aga endised omanikud ajasid paberimajandusega kõik korda, said kasutusloa kätte ning laen maksti pikema jututa välja.

Kasutasime KredEx’i käendust (noore spetsialisti sihtgrupp), sissemakseks 10%.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

inimene, kes sellise raha eest tahab maapiirkonda maja osta, peab vist peast täitsa soe olema. tee omale kõigepealt selgeks millise hinnaga sealkandis üldse kinnisvara müüa õnnestuks.

see, et konkreetse maja sisse tuhandetes ehitusmaterjali on kulunud, ei tähenda, et see maja hiljem seda väärt on.

180-250 tuh on nt vanema 1960ndatel ehitatud eramu hind tallinnas, aga samaväärne tartus maksab ca 120 tuh, pärnus 60-100 tuh, ja mõnes väiksemas kohas ei õnnestu sellist isegi 10 tuhandega maha müüa.

ma ei usu, et pank sellise maja ostu on nõus finantseerima, välja arvatud kui sa just ise mõni tipppoliitik pole.

Ju olemegi peast soojad, mis siis? Enda tulevast kodu võime sellegipoolest ise ja hinnanguteta valida kui võimalusi selleks on.

Koht on muidugi oluline. Kui sama maja asuks linnas, me poleks huvitatud.

See maja pole ehitatud 1960datel, vaid üle 100a varem.

Pärnus müüsime enda 60datel ehitatud maja eelmisel suvel 120k maha.

Miks poliitikutele kergemini laenu peaks antama?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi võite te oma kodu ostmisel peast soojad olla ja selle ka keset mädasood osta, lihtsalt pank ei ole nõus teie ostu finantseerima. Sest kui maksetega hätta jääte, on järgmisi peast sooje keeruline leida, kes teie maja ära ostaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi võite te oma kodu ostmisel peast soojad olla ja selle ka keset mädasood osta, lihtsalt pank ei ole nõus teie ostu finantseerima. Sest kui maksetega hätta jääte, on järgmisi peast sooje keeruline leida, kes teie maja ära ostaks.

Küsisin siit konkreetseid kogemusi vaid neilt, kes on viimase aasta jooksul pangalt positiivse otsuse saanud. Ei küsinud kellegi oletusi selle kohta, mida pank on või ei ole nõus rahastama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu õde ostis eelmisel kevadel väikese muinsuskaitse all oleva mõisa Tallinnast 40-45km kaugusel. Algne hind oli üle 350 000, aga kauplesid 280 000 peale, kuna teisi huvilisi polnud. Kaks taotlejat, lisatagatisena 3-toaline korter Kopli renoveeritud puumajas (alguses oli juttu ka kahest lisatagatisest) ning 20% sissemakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt pole hinnas vaid maja ja maja ehitusmaterjal, vaid seal juures ehk ka maad ja metsa. Loomulikult võib moodsaks renoveeritud maamaja koos suure kinnistuga nii palju maksta.

Minu maakodu, mis asub Kesk-Eestis on umbes samas vääringus, sest elamumaa osa on ülisuur. Lisaks elumajale on maatükil palju abihooneid, mis samuti osaliselt kaasaegselt renoveeritud. Lisaks on elamumaa küljes veel meeletult metsa, heinamaad ja põllumaad. Kui peaksin maja müüma, siis müüks ikka kogu krempliga. Ja niimoodi võib hind väga suur tulla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt pole hinnas vaid maja ja maja ehitusmaterjal, vaid seal juures ehk ka maad ja metsa. Loomulikult võib moodsaks renoveeritud maamaja koos suure kinnistuga nii palju maksta.

Minu maakodu, mis asub Kesk-Eestis on umbes samas vääringus, sest elamumaa osa on ülisuur. Lisaks elumajale on maatükil palju abihooneid, mis samuti osaliselt kaasaegselt renoveeritud. Lisaks on elamumaa küljes veel meeletult metsa, heinamaad ja põllumaad. Kui peaksin maja müüma, siis müüks ikka kogu krempliga. Ja niimoodi võib hind väga suur tulla.

Maad koos metsaga on seal tõepoolest peaaegu 15ha. Suurem osa sellest kodulaenu alla ei lähe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui lähim linn on Tallinn, siis ehk on veel võimalus, aga kui on mingi väiksem linn, siis ei pruugi.

Ära aja, ei pea olema ainult Tallinna läheduses, ka Tartust ja isegi Pärnust 50 km raadiuses ei tohiks probleemi olla, eriti veel kui tegemist väiksema linnaga. Võimalusel saavad inimesed suuremas linnas tööl käia ja selline vahemaa pole üüratu. Välismaal täiesti tavaline, isegi pikemaid distantse sõidetakse igapäevaselt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui lähim linn on Tallinn, siis ehk on veel võimalus, aga kui on mingi väiksem linn, siis ei pruugi.

Ära aja, ei pea olema ainult Tallinna läheduses, ka Tartust ja isegi Pärnust 50 km raadiuses ei tohiks probleemi olla, eriti veel kui tegemist väiksema linnaga. Võimalusel saavad inimesed suuremas linnas tööl käia ja selline vahemaa pole üüratu. Välismaal täiesti tavaline, isegi pikemaid distantse sõidetakse igapäevaselt.

Kahjuks nii see on. Tartust paarkümmend km eemal linnakeses on juba laenu saamisega probleeme. 50 km eemal asuvat külakest peetakse juba “kolkaks”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pärnumaa ja uus maja, saime sügisel probleemideta laenu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahjuks nii see on. Tartust paarkümmend km eemal linnakeses on juba laenu saamisega probleeme. 50 km eemal asuvat külakest peetakse juba “kolkaks”

Et siis näiteks Otepää, Elva on juba kolkad? Soovitan vaadata eramajade hindu. Korterid on pisut teine teema. Palju sa näed Jõgeval, Põlvas või isegi Põltsamaal korralike maju müügis? Mis vähegi renoveeritud, hea planeeringuga ja küttesüsteemiga, lähevad kaubaks ja hinnad on odavamad, kui Tartust 10-15 km kaugusel asuvad uuselamurajoonide majad. Kui valida on 3-4 toaline annelinna korter või sama raha eest eramaja, siis eelistavad paljud pered oma maja. Pole erilist vahet, kas Tartusse on 30 või 45 km, tähtis on, et majja saab koheselt sisse kolida, siseviimistlust tehakse nagunii oma maitse järgi. Suured, sopilised, ebaloogilise planeeringuga, elektriküttega majad, kus sõiduteed või hoovi peab ka veel naabriga jagama jms, võivad tõesti müügis olla pikemat aega, kuid seda isegi Tallinna lähistel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtleme osta kinnisvara, mis asub ca 30km lähimast linnast eemal. Palju on räägitud, et kodulaenu antakse praegu vaid linnades asuvale kinnisvarale. Kui palju siin on edukaid taotlemisi olnud viimase aasta jooksul maapiirkondades olevale kinnisvarale?

Kui kellelgi on õnnestunud, siis mis tingimustel?

Mina sain, Tallinnast orienteeruvalt 58 km.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et siis näiteks Otepää, Elva on juba kolkad? Soovitan vaadata eramajade hindu. Korterid on pisut teine teema. Palju sa näed Jõgeval, Põlvas või isegi Põltsamaal korralike maju müügis? Mis vähegi renoveeritud, hea planeeringuga ja küttesüsteemiga, lähevad kaubaks ja hinnad on odavamad, kui Tartust 10-15 km kaugusel asuvad uuselamurajoonide majad. Kui valida on 3-4 toaline annelinna korter või sama raha eest eramaja, siis eelistavad paljud pered oma maja. Pole erilist vahet, kas Tartusse on 30 või 45 km, tähtis on, et majja saab koheselt sisse kolida, siseviimistlust tehakse nagunii oma maitse järgi. Suured, sopilised, ebaloogilise planeeringuga, elektriküttega majad, kus sõiduteed või hoovi peab ka veel naabriga jagama jms, võivad tõesti müügis olla pikemat aega, kuid seda isegi Tallinna lähistel.

Mina isiklikult eelistaks iga kell korterit Annelinnas. Mu maakodu on 45 km kaugusel linnast ja linnas tööl käimine läheks ikka märkimisväärselt kalliks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina isiklikult eelistaks iga kell korterit Annelinnas. Mu maakodu on 45 km kaugusel linnast ja linnas tööl käimine läheks ikka märkimisväärselt kalliks.

Paljud inimesed ei pea linnas tööl käima, vähemalt igapäevaselt mitte 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja siis? Sina eelistad elada Annelinnas, aga paljud väikeste lastega pered tahavad elada eramajas, nii et suur osa palgast ei läheks laenu tagasi maksmiseks. Kõik ei taha võtta suurt laenu ja 100 000 eest sa Tartusse renoveeritud ja hea küttesüsteemiga maja ei saa. Ka mitte linnast 10 km eemale. Küll aga võid saada eespool mainitud väikelinna. Seepärast sealt korralikke ja mitte ainult puuküttega eramuid ei leiagi, sest lähevad kiiresti kaubaks. See on valikute küsimus ja ainult eramajas võid vähemalt toas leida rahu ja vaikust, korteris sõltub väga palju naabritest, üürnikest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei lähe nad midagi kiirelt kaubaks, pigem võib just müük venida. Ma ise jälgin neid Tartu lähedasi asulaid kv-s ja pigem on nii, et väga midagi turule ei tulegi. On maju, mis istuvad juba mitu aastat müügis. Mingeid suuri kinnisvaraarendusi ju ei ole, kui müüakse, siis oma kodu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei lähe nad midagi kiirelt kaubaks, pigem võib just müük venida. Ma ise jälgin neid Tartu lähedasi asulaid kv-s ja pigem on nii, et väga midagi turule ei tulegi. On maju, mis istuvad juba mitu aastat müügis.

Kui müük kaua venib, siis ikka põhjusega. Väikestel asulatel ja väikelinnadel on vahe, viimastes on poed, apteek, lasteaed, kool jms. Kirjutasingi, et müügi puhul sõltub palju majast. Suured, sopilised, ebaloogilise planeeringuga, elektriküttega või igivanade ahjudega majad, kus sõiduteed või hoovi peab ka veel naabriga jagama jms, võivad tõesti müügis olla pikemat aega, kuid seda isegi Tallinna lähistel. Ühes väikelinnas plaanisid tuttavad välismaale kolida ja maja ära müüa, ei jõudnud kuulutust ülessegi panna, kui leiti uus omanik, teised müüsid maja maha paari kuuga, kolmandad hoidsid kuulutust üleval pool aastat, tegid remondi, kohe tekkisid huvilised. Korralikke maju lihtsalt ei tule piisavalt müüki. Kui maja on hea planeeringuga, renoveeritud, korraliku soojustusega ja küttesüsteemiga, aknad, uksed vahetatud, siis leidub huvilisi. Ma ei leia eelist majal, mis asub suurest linnast küll 15-20 km kaugusel, kuid maksab palju rohkem ja kõigi teenuste jaoks on vaja suurde keskusesse sõita või poeskäike ja eriti oma aega peab planeerima puukatla või ainult ahikütte tõttu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja siis? Sina eelistad elada Annelinnas, aga paljud väikeste lastega pered tahavad elada eramajas, nii et suur osa palgast ei läheks laenu tagasi maksmiseks. Kõik ei taha võtta suurt laenu ja 100 000 eest sa Tartusse renoveeritud ja hea küttesüsteemiga maja ei saa. Ka mitte linnast 10 km eemale. Küll aga võid saada eespool mainitud väikelinna. Seepärast sealt korralikke ja mitte ainult puuküttega eramuid ei leiagi, sest lähevad kiiresti kaubaks. See on valikute küsimus ja ainult eramajas võid vähemalt toas leida rahu ja vaikust, korteris sõltub väga palju naabritest, üürnikest.

Postituses, millele ma vastasin, oli samast hinnaklassist juttu. St kas korter Annelinnas või maja nt 45 km linnast. Ehk siis tööl tuleb käia linnas. Ega majas elamine odavam ei tule kui Annelinnas korteri kommunaalid. Soetusmaksumus ja laen ka sama suured. Muidugi on mõnus, kui on oma aed, paremal juhul oma mets ja põld. Aga näiteks minu maakodust ei saa linna tööle ühistranspordiga. Igapäevase sõitmise auto (või pigem autod, sest esiteks peab saama linna tööle ka siis, kui auto rikkis on, ja teiseks võib juhtuda nii, et ongi vähemalt vahel vaja kahe autoga käia) peaks olema üsna uus, et igapäevase 100 km läbimise pärast kogu aeg remondis ei käiks. Ehk siis tõenäoliselt liisinguauto. Minu autoliising pluss kasko on kallim kui kodulaenu igakuine makse (laen on muidugi ammu ka võetud, kui eluase oli odavam). Ja autokütus on kallis, igapäevane iga ilmaga sõitmine tüütu. Nii et jah, mina eelistaksin pigem korterit kui maja kusagil pärapõrgus, kui mul just poleks selline töö, mida saab kodus teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii et jah, mina eelistaksin pigem korterit kui maja kusagil pärapõrgus, kui mul just poleks selline töö, mida saab kodus teha.

Kus oli juttu päraporgust? Mis vahe on teenuste tarbimise osas Annelinnal ja nt Otepääl?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii et jah, mina eelistaksin pigem korterit kui maja kusagil pärapõrgus, kui mul just poleks selline töö, mida saab kodus teha.

Kus oli juttu päraporgust? Mis vahe on teenuste tarbimise osas Annelinnal ja nt Otepääl?

Otepää on linn. Kuidas need teenused asjaga seotud on?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnisvara väljaspool linna