Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnisvarahinnad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )

Teema: Kinnisvarahinnad

Postitas:

Olen end suurde stressi sellega pannud, küsin nõu laiemalt.

Kas ostaksite praegusel ajal Tallinnasse kinnisvara, kui kinnisvara väga meeldiks, saaksite seda endale lubada, vajaksite kinnisvara (aga mitte tingimata, oleks võimalik ka pisut oodata)? Kui oleksin mitmel moel tuleviku kindlustanud, siis nii suurt peavalu ei oleks, aga tegemist on päris suure ja olulise otsusega minu jaoks.

Kas hinnad stabiliseeruvad? Prognoosite või tunnetate, et hakkavad langema?

Kinnisvara ise selline, mille sarnaseid pigem palju ei ole, tunne oli ka õige. Kas päris ideaalne – selliseid vist polegi?!

Peamine küsimus on siis hinna kohta. Kas praegu ostaks ainult rumal inimene?

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ei tea vist mitte keegi, kuidas oleks õige käituda, mõnel läheb lihtsalt õnneks. Koroonapandeemia algul, kui kv turg seisis, kirjutati palju, et ärge ostke, kohe-kohe hakkavad hinnad kukkuma. Tegelikult oleks siis just olnud õige aeg osta, kuna nüüd on need komeedina taevasse kihutanud. Tagantjärgi tarkus.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kindlasti ostaksin kui tegu mulle vähemalt 99% sobiva kinnisvaraga (asukoht, ilmakaared, suurus, rõdu). Sobiva leidmine on lihtsalt nii keeruline, ja kui leiad siis keegi napsab selle kindlasti nina alt ära. Ei usu odavnemisse.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

+1 viimasele. Kui on endale vaja ning meeldib, siis ostaks. Lootus, et kunagi saaks odavamalt, on õhkõrn ja tõenäoliselt on kv tulevikus veel kallim.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah ostaksin. Keegi ei garanteeri, et hinnad langevad või et sarnast kinnisvara hiljem saada on. Kui ostad endale ja ikka mitmeks aastaks, siis pikas plaanis tasub ikka ära. Pluss veel saad elada endale sobivas kinnisvaras.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ostaksin, kui oleks sobiv olemas. Muidu hiljem ei jõuaks ennast ära kiruda, et ei ostnud.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hinnad kasvavad, kuna inimesed on nõus seda maksma. Kui rahakott kannatab ja tunne on õige, siis muidugi ostaks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tuttuus, siis jah, kui kasutatud, siis ei. Kui kinnisvara hallitab, siis ei taha tasuta ka mitte.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ostaks praegu, sest praegu on õige aeg müümiseks, mitte ostmiseks. Kui ajakirjandus kirjutab, kuidas kõik ostavad ja kinnisvara kallineb, siis pole kindlasti õige aeg osta. Tuleb oodata, millal maha rahunetakse.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ostaks praegu, sest praegu on õige aeg müümiseks, mitte ostmiseks. Kui ajakirjandus kirjutab, kuidas kõik ostavad ja kinnisvara kallineb, siis pole kindlasti õige aeg osta. Tuleb oodata, millal maha rahunetakse.

Nii, ja mis siis paremat on? Hinnad on tõenäoliselt veelgi kõrgemad kui praegu ning meeldimahakanud objekt on ära ostetud.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähtun põhimõttest, et endale elamiseks on alati mõistlik osta. Ja oma elukohta ei pea investeeringuks.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas viimase 10 aasta jooksul on olnud periood, kus hinnatase on eelnevaga võrreldes oluliselt langenud?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ei tea vist mitte keegi, kuidas oleks õige käituda, mõnel läheb lihtsalt õnneks. Koroonapandeemia algul, kui kv turg seisis, kirjutati palju, et ärge ostke, kohe-kohe hakkavad hinnad kukkuma. Tegelikult oleks siis just olnud õige aeg osta, kuna nüüd on need komeedina taevasse kihutanud. Tagantjärgi tarkus.

Need kirjutajad ei teadnud, et käivitub hullumeelne rahatrükk.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma siin koroona ajal ennustasin, et kinnisvarahinnad ei lange, sain turmtule osaliseks. Noh, olen endiselt seisukohal, et nad ei langegi enam. Sellist kriisi, nagu me kunagi üle elasime, kus pooled koduostjad oma kinnisvarast ilma jäid ja pangad end rasva sõid, enam tekkida ei lasta. Pigem kasutatakse teisi meetmeid, et kriisi pehmendada (trükitakse raha juurde, ergo – hinnad tõusevad veelgi kiiremini).

Väljaüürimiseks praegu ei ostaks, aga enda elutingimuste parandamiseks kindlasti.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ostaks endale kodu, siis pole vahet, mis hind on. Mis see sulle annab, kas su elamispind maksab miljon või 50k. Muud asjad lähevad kõrvalt ka ju kallimaks su kinnisvaraga. Küll aga ei ostaks ma nn rahapaigutusesk(mis pole sinu kodu) või üürikinnsvaraks

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Aitäh arvamuste eest!

Lugesin täna Oleg Grossi arvamust:  “Kinnisvarasektoris ka?” “Kinnisvaras samamoodi. Kas need hinnad nüüd endiseks lähevad, aga kindlasti kukuvad. Praegu ainult müüge, ärge midagi ostke. On selge, et hästi see ei lõppe.”

Ennustab kriisi lähima aasta jooksul.

Ostan endale kodu, mitte investeerimisobjekti, aga ikkagi on soov teha majanduslikult arukas otsus. Nimelt, juhuslikult, ostsin ja müüsin eelmise kodu soodsal ajal (2009 ja 2019). Olen saanud tunda hea otsuse mõju, näinud kõrvalt ka vastupidiseid olukordi.

Kuid teil on õigus, täpselt ju ette ei tea, määramatust on palju.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ütleks nii, et 2017 ostetud korter uusarenduses maksis siis 200 tuhat. Nüüd samasuguses kõrvalmajas sama suur korter 300 tuhat. Nelja-viie aasta pärast ilmselt 400…

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nimelt, juhuslikult, ostsin ja müüsin eelmise kodu soodsal ajal (2009 ja 2019). Olen saanud tunda hea otsuse mõju, näinud kõrvalt ka vastupidiseid olukordi.

No vot aga oleksid müümisega praeguseni oodanud, mõtle kui palju parem tulemus siis olnud oleks. Niimoodi mõeldes müüsid just halval ajal ju. Kui Oleg Grossil oleks klaaskuul mis turgu ette ennustaks siis ta oleks kõige rikkam inimene eestis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõputult see ei kesta. Noori ei tule peale. Praegune keskealiste generatsioon on suur põlvkond, eks nemad ostavad. 20 aasta pärast nad tahavad tagasi väiksematesse elamistesse, et valmistuda pensiks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina praegu ei ostaks, kui vähegi annab sellega oodata. Loomulikult ei looda ju keegi, et kinnisvara hinnad poole võrra väheneks, aga isegi kui hind kukuks “vaid” 10%, saaks ju hetkel 200 000 eurot maksva korteri 20 000 eurot odavamalt. Minu jaoks on see peaaegu 2 aasta palk. Vähemalt Tallinnas on 200 000 eurot maksev korter hetkel odav, majade hindadest ei hakka rääkimagi, nii et võit hinnas on kinnisvara hindade langedes kindlasti veelgi suurem. Pealegi, kui see buum lõpeb, on valik turul suurem. Aga kui kinnisvara on tõesti nii eksklusiivne, et sellist turule naljalt muidu ei jõua, siis ostaksin ära ja oleksin valmis rohkem maksma, sest see võib olla ainus võimalus elus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen end suurde stressi sellega pannud, küsin nõu laiemalt.

Kas ostaksite praegusel ajal Tallinnasse kinnisvara, kui kinnisvara väga meeldiks, saaksite seda endale lubada, vajaksite kinnisvara (aga mitte tingimata, oleks võimalik ka pisut oodata)? Kui oleksin mitmel moel tuleviku kindlustanud, siis nii suurt peavalu ei oleks, aga tegemist on päris suure ja olulise otsusega minu jaoks.

Kas hinnad stabiliseeruvad? Prognoosite või tunnetate, et hakkavad langema?

Kinnisvara ise selline, mille sarnaseid pigem palju ei ole, tunne oli ka õige. Kas päris ideaalne – selliseid vist polegi?!

Peamine küsimus on siis hinna kohta. Kas praegu ostaks ainult rumal inimene?

Raha trükitakse juurde, kõige hind ainult tõuseb, nii et mina prognoosin seda, tulevad hullumeelsed hinnatõusud ja rahareform.  Kui mul  oleks täna raha, siis mina ostaks. Aga mul peab olema korterit vaja. Seisma korterit ei ostaks. Üürilistele üürimiseks ka mitte.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ostaksin, siis laseks kindalsti ehituseksperdil üle vaadata, st. siis ikka uus ehitiste puhul. Lugesin just, kus käidi kohtus – pareketil olid mingid mustad lärakad ja vesi jooksis WC poti alla. Sealt jäi mulje, et koridorid oli ka paljas betoon, mis pidi olema pop ja noortepärane. Arvates seda hinda – tahaks saada ikka korras korteri, et ei peaks pärast kohtus vaidlema. Eelmise buumi eel lasti ehitusel peale iga mees, kes teadis kumbapidi haamer käes käib ja tuli ilgelt praaki.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ostaks praegu, sest praegu on õige aeg müümiseks, mitte ostmiseks. Kui ajakirjandus kirjutab, kuidas kõik ostavad ja kinnisvara kallineb, siis pole kindlasti õige aeg osta. Tuleb oodata, millal maha rahunetakse.

Nii, ja mis siis paremat on? Hinnad on tõenäoliselt veelgi kõrgemad kui praegu ning meeldimahakanud objekt on ära ostetud.

Oleneb kas ostad oma rahaga või laenuga. Kui oma rahaga, siis pole kaotada tõesti midagi, laenuga on see jama, et kui buum saab läbi, siis nõuab pank lisatagatisi ja kui seda pole anda, siis on paha lugu. Majanduskriis kindlasti ka tuleb, kas su töökoht on ikka veekindel? Kindlasti oleneb mida osta ja kuhu, loomulikult millise summa ees.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina praegu ei ostaks, kui vähegi annab sellega oodata. Loomulikult ei looda ju keegi, et kinnisvara hinnad poole võrra väheneks, aga isegi kui hind kukuks “vaid” 10%, saaks ju hetkel 200 000 eurot maksva korteri 20 000 eurot odavamalt. Minu jaoks on see peaaegu 2 aasta palk. Vähemalt Tallinnas on 200 000 eurot maksev korter hetkel odav, majade hindadest ei hakka rääkimagi, nii et võit hinnas on kinnisvara hindade langedes kindlasti veelgi suurem. Pealegi, kui see buum lõpeb, on valik turul suurem. Aga kui kinnisvara on tõesti nii eksklusiivne, et sellist turule naljalt muidu ei jõua, siis ostaksin ära ja oleksin valmis rohkem maksma, sest see võib olla ainus võimalus elus.

Sellise arvutuskäiguga oleks võimalik nõustuda näiteks siis, kui ostuhuviline saab praegu elada ilma eluaseme eest tasumata. Sellist võimalust paljudel vast pole. Tallinnas on tagsihoidlikuma 2-toalise korteri üür umbes 450-500 eurot kuus. Analoogsed hinnad on ka Tallinna lähiümbruses. Seega peaks üksi korterit üüriv inimene maksma 2 aasta jooksul, mil ta kinnisvara hinna langust ootab, umbes        10 800 – 12 000 eurot üüri. See on muidugi suvaline näide, kuid point sellest ei muutu, enamus peavad hinnalangust oodates samaaegselt siiski kellelegi teisele eluaseme eest maksma. Kui oodatud langust ei saabu, siis on see raha suht „tühja“ makstud.

Ma olen 31-aastane ja seda juttu, et kinnisvara on nii kallis, et enam kallimaks küll minna ei saa, olen ma kuulnud terve elu. Siiski on hinnad ainult tõusnud. Erandiks oli majanduskriis ja sellele järgnenud aeg.

Minu hinnangul tuleb arvestada ka sellega, et kinnisvara hindu ei mõjuta ainult pakkumise-nõudluse suhe. Pragu on küll nõudlus kõrge, aga ka ehitushinnad on pea 25% kasvanud. Ehitushinnad kasvasid ka enne koroona aega. Sest ehitus- ja energiatõhususe nõuded muutusid rangemaks.

Ma ei tea sellest valdkonnast küll midagi, kuid olen aru saanud, et praeguse hinnatõusu taga ei ole arandajate soov teenida ülisuurt kasumit. Pigem on paljud arendajad hoopis olukorras, kus nad pole ehitushindade tõusu tõttu enam võimelised ehitama selle hinnaga, millega nad ise korterid maha müüsid. Meediast on kõrvu jäänud, et nii mõnigi arendaja on öelnud, et neile oleks majanduslikult kasulikum broneering tühistada ja ostjale leppetrahvi maksta (see on reeglina umbes 10% ostuhinnast) ja projekt ootele panna või praeguste hindadega uued ostjad leida.  Seetõttu on mul väga raske ette kujutada, mille arvelt peaks aasta või kahe pärast kinnisvara hinnad märkimisväärselt langema.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele – ehitushindade tõusu genereeribki nõudlus ehk siis inimesed soovivad oma kapitali paigutada kinnisvarasse sp. ehitatakse juurde, kuna olemasolev ei täida turgu. Sama oli 2006-2007 kui põllupealsed täis ehitati.

Plaanisin osta Tallinnasse korteri ja sp. jälgin hindu, isegi vanade paneelikate hinnad tõusevad robinal – seal ei ole ju teemaks ehitushinna tõus. Praegu ma küll kinnisvara juurde ei ostaks,  mõtlesin müün hoopis saaksin megakasumi – aga raha ei ole kuskile investeerida – igasuguseid krüptosid jms. ei usalda (nagu ka Oleg Gross).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina praegu ei ostaks, kui vähegi annab sellega oodata. Loomulikult ei looda ju keegi, et kinnisvara hinnad poole võrra väheneks, aga isegi kui hind kukuks “vaid” 10%, saaks ju hetkel 200 000 eurot maksva korteri 20 000 eurot odavamalt. Minu jaoks on see peaaegu 2 aasta palk. Vähemalt Tallinnas on 200 000 eurot maksev korter hetkel odav, majade hindadest ei hakka rääkimagi, nii et võit hinnas on kinnisvara hindade langedes kindlasti veelgi suurem. Pealegi, kui see buum lõpeb, on valik turul suurem. Aga kui kinnisvara on tõesti nii eksklusiivne, et sellist turule naljalt muidu ei jõua, siis ostaksin ära ja oleksin valmis rohkem maksma, sest see võib olla ainus võimalus elus.

Sellise arvutuskäiguga oleks võimalik nõustuda näiteks siis, kui ostuhuviline saab praegu elada ilma eluaseme eest tasumata. Sellist võimalust paljudel vast pole. Tallinnas on tagsihoidlikuma 2-toalise korteri üür umbes 450-500 eurot kuus. Analoogsed hinnad on ka Tallinna lähiümbruses. Seega peaks üksi korterit üüriv inimene maksma 2 aasta jooksul, mil ta kinnisvara hinna langust ootab, umbes 10 800 – 12 000 eurot üüri. See on muidugi suvaline näide, kuid point sellest ei muutu, enamus peavad hinnalangust oodates samaaegselt siiski kellelegi teisele eluaseme eest maksma. Kui oodatud langust ei saabu, siis on see raha suht „tühja“ makstud.

Ma olen 31-aastane ja seda juttu, et kinnisvara on nii kallis, et enam kallimaks küll minna ei saa, olen ma kuulnud terve elu. Siiski on hinnad ainult tõusnud. Erandiks oli majanduskriis ja sellele järgnenud aeg.

Minu hinnangul tuleb arvestada ka sellega, et kinnisvara hindu ei mõjuta ainult pakkumise-nõudluse suhe. Pragu on küll nõudlus kõrge, aga ka ehitushinnad on pea 25% kasvanud. Ehitushinnad kasvasid ka enne koroona aega. Sest ehitus- ja energiatõhususe nõuded muutusid rangemaks.

Ma ei tea sellest valdkonnast küll midagi, kuid olen aru saanud, et praeguse hinnatõusu taga ei ole arandajate soov teenida ülisuurt kasumit. Pigem on paljud arendajad hoopis olukorras, kus nad pole ehitushindade tõusu tõttu enam võimelised ehitama selle hinnaga, millega nad ise korterid maha müüsid. Meediast on kõrvu jäänud, et nii mõnigi arendaja on öelnud, et neile oleks majanduslikult kasulikum broneering tühistada ja ostjale leppetrahvi maksta (see on reeglina umbes 10% ostuhinnast) ja projekt ootele panna või praeguste hindadega uued ostjad leida. Seetõttu on mul väga raske ette kujutada, mille arvelt peaks aasta või kahe pärast kinnisvara hinnad märkimisväärselt langema.

Sa ei pea ju ostma Tallinna, võid osta lähiümbrusse või vähemalt nii kaugele kuni kannatab. Töökoht tuleb siis leida samasse piirkonda või sõita linna tööle. Edasi teenid raha juurde, siis müüd oma kinnisvara ja ostad uue. Kuigi milleks Tallinna? Kindlasti Tallinna buum saab kunagi läbi ja hakatakse massiliselt mujale kolima, siis linnas kinnisvara jälle odavneb, mujal kallineb. Tegelikult tuleb ära otsustada mis on õnn ja rahulolu ja kui palju ollakse valmis selle eest rügama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti Tallinna buum saab kunagi läbi ja hakatakse massiliselt mujale kolima, siis linnas kinnisvara jälle odavneb, mujal kallineb.

Ei juhtu seda. Mul on sõbranna, kes ostis kodu eelmise buumi ajal ja alguses oli väga kurb, et ostis vara laineharjal ja pärast läksid hinnad odavamaks. Samas kümne aasta perspektiivis on ta kinnisvara siiski märkimisväärselt kallinenud ja ta pole kaotanud mitte midagi, lisaks on saanud elada meelepärases kodus. Tallinna kinnisvarahinnad pole kunagi pikaajalises languses olnud, ainult ehk korraks. Kes on näiteks viimase aasta jooksul oma raha pangaarvel hoidnud, on 10 protsenti sellest kaotanud, sest hinnad on nii palju tõusnud. Seega tasub oma kodu ikkagi ära osta, mitte oodata ja oodata mingeid soodsamaid aegu. Kui kinnisvara meeldib ja on see raha olemas, tasub ära osta.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Plaanisin osta Tallinnasse korteri ja sp. jälgin hindu, isegi vanade paneelikate hinnad tõusevad robinal – seal ei ole ju teemaks ehitushinna tõus. Praegu ma küll kinnisvara juurde ei ostaks,  mõtlesin müün hoopis saaksin megakasumi – aga raha ei ole kuskile investeerida – igasuguseid krüptosid jms. ei usalda (nagu ka Oleg Gross).

Jah, minul on sama probleem. Mida teha rahaga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Plaanisin osta Tallinnasse korteri ja sp. jälgin hindu, isegi vanade paneelikate hinnad tõusevad robinal – seal ei ole ju teemaks ehitushinna tõus. Praegu ma küll kinnisvara juurde ei ostaks, mõtlesin müün hoopis saaksin megakasumi – aga raha ei ole kuskile investeerida – igasuguseid krüptosid jms. ei usalda (nagu ka Oleg Gross).

Jah, minul on sama probleem. Mida teha rahaga?

No mida teha rahaga?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ostad omale elamiseks ja pikemaks ajaks ning see on sulle sobiv objekt, siis osta. Eriti kui koht on hea. On piirkondi, mida ka võimalik üldine hinnalangus väga vähe mõjutab.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnisvarahinnad