Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnisvarahinnad

Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Teema: Kinnisvarahinnad

Postitas:
Kägu

Plaanisin osta Tallinnasse korteri ja sp. jälgin hindu, isegi vanade paneelikate hinnad tõusevad robinal – seal ei ole ju teemaks ehitushinna tõus. Praegu ma küll kinnisvara juurde ei ostaks, mõtlesin müün hoopis saaksin megakasumi – aga raha ei ole kuskile investeerida – igasuguseid krüptosid jms. ei usalda (nagu ka Oleg Gross).

Jah, minul on sama probleem. Mida teha rahaga?

No mida teha rahaga?

Anna kodututele, nemad oskavad rahaga kõike teha

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Plaanisin osta Tallinnasse korteri ja sp. jälgin hindu, isegi vanade paneelikate hinnad tõusevad robinal – seal ei ole ju teemaks ehitushinna tõus. Praegu ma küll kinnisvara juurde ei ostaks, mõtlesin müün hoopis saaksin megakasumi – aga raha ei ole kuskile investeerida – igasuguseid krüptosid jms. ei usalda (nagu ka Oleg Gross).

Jah, minul on sama probleem. Mida teha rahaga?

No mida teha rahaga?

Anna kodututele, nemad oskavad rahaga kõike teha

Ostavad külmarohtu ja ei virise et elekter on kallis.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele – ehitushindade tõusu genereeribki nõudlus ehk siis inimesed soovivad oma kapitali paigutada kinnisvarasse sp. ehitatakse juurde, kuna olemasolev ei täida turgu.

Ehitushind on siiski ehitushind, st tööjõu ja materjalide maksumus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Plaanisin osta Tallinnasse korteri ja sp. jälgin hindu, isegi vanade paneelikate hinnad tõusevad robinal – seal ei ole ju teemaks ehitushinna tõus. Praegu ma küll kinnisvara juurde ei ostaks, mõtlesin müün hoopis saaksin megakasumi – aga raha ei ole kuskile investeerida – igasuguseid krüptosid jms. ei usalda (nagu ka Oleg Gross).

Jah, minul on sama probleem. Mida teha rahaga?

Anna mulle 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele – ehitushindade tõusu genereeribki nõudlus ehk siis inimesed soovivad oma kapitali paigutada kinnisvarasse sp. ehitatakse juurde, kuna olemasolev ei täida turgu.

Ehitushind on siiski ehitushind, st tööjõu ja materjalide maksumus.

No seepärast need pidevalt tõusevadki, et nõudlus on suur.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Anna mulle ????

tohutult vaimukas oled!

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu vist ei oska keegi prognoosida, mis edasi saab ja kuidas see rahatrükk väikest Eestit edasi mõjutab. Loogiline oleks, et hinnad siiski mingil hetkel kukuvad, arendajad isegi juba mitmes kohas välja öelnud, et need hinnad, millega praegu uusarendusi müüakse, on üsna absurdsed. Aga samas. Võib siiski ka olla, et hinnad ikkagi lähevad edasi üles, seda enam, et selliseid kahtlejaid, kes karadavad, et äkki kõik siiski edasi veel kallineb ja peaks ruttu ostma, on palju ja nemad pushivad veel omakorda hinda üles oma kartuses, et muidu jääb ilma. Ma isiklikult vist Tallinnasse uusarendusse korterit ei ostaks praeguste hindadega, aga maja, või mõnd muud sobivat kinnisvara, kui vaja, siis soetaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ostaks kui kõik tingimused vastavad. Üks suur tingimus on, et seinad ei kostaks läbi. Seega vanad Tallinna paneelikad ei sobi ja ehitatavad uued on kahtlased. Tahaks paar päeva sees elada ja siis otsuse teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, minul on sama probleem. Mida teha rahaga?

Kuidas see saab probleem olla? Iga natukese aja tagant on mingi IPO.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, minul on sama probleem. Mida teha rahaga?

Kuidas see saab probleem olla? Iga natukese aja tagant on mingi IPO.

Kohvi IPO jäi ära, nüüd raha sügeleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohvi IPO jäi ära, nüüd raha sügeleb.

Kohvi IPO oli mõttetu. Textmagicust sai kah 20 korda vähem. Osta ehitusettevõtteid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ennustada ei oska, aga lihtsalt kommenteerin, et aasta alguses oleksin saanud osta vanasse paneelikasse kolmetoalise korteri. Tahtsin uut/uuemat kodu ja sügisel tõstsin oma sissetulekut korralikult, laenu pakutakse nüüd peaaegu poole rohkem kui aasta alguses madalama sissetulekuga, aga seis on endiselt väga nukker, sest minu soovidele vastavate korterite hind on sprinteri kiirusel eest ära jooksnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ennustada ei oska, aga lihtsalt kommenteerin, et aasta alguses oleksin saanud osta vanasse paneelikasse kolmetoalise korteri. Tahtsin uut/uuemat kodu ja sügisel tõstsin oma sissetulekut korralikult, laenu pakutakse nüüd peaaegu poole rohkem kui aasta alguses madalama sissetulekuga, aga seis on endiselt väga nukker, sest minu soovidele vastavate korterite hind on sprinteri kiirusel eest ära jooksnud.

Nii hullusti ka pole. Kevadel oli vana paneelika 3-toalise hind 100 tuhat, nüüd 120 tuhat. Uusarenduse korter on samuti olnud 230-250 tuhande vahel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks suur tingimus on, et seinad ei kostaks läbi. Seega vanad Tallinna paneelikad ei sobi ja ehitatavad uued on kahtlased.

Minul vanas Tallinna paneelikas seinad kõrval olevatest korteritest läbi ei kosta või on mul lihtsalt väga vaiksed naabrid.  Elan viimasel korrusel, seega ei oska öelda, kuidas ülevalt-alla kostaks. Samuti ei ole kuulnud tuttavatelt, kes nõukaaegsetes paneelikates elavad, et seinad läbi kostaks. Minul kostab läbi ainult uks, kuna uks on vahetamata, aga kui vahetaks korraliku tuletõkkeukse vastu, siis ilmselt laheneks ka see oluliselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks suur tingimus on, et seinad ei kostaks läbi. Seega vanad Tallinna paneelikad ei sobi ja ehitatavad uued on kahtlased.

Minul vanas Tallinna paneelikas seinad kõrval olevatest korteritest läbi ei kosta või on mul lihtsalt väga vaiksed naabrid. Elan viimasel korrusel, seega ei oska öelda, kuidas ülevalt-alla kostaks. Samuti ei ole kuulnud tuttavatelt, kes nõukaaegsetes paneelikates elavad, et seinad läbi kostaks. Minul kostab läbi ainult uks, kuna uks on vahetamata, aga kui vahetaks korraliku tuletõkkeukse vastu, siis ilmselt laheneks ka see oluliselt.

Olen elanud Mustamäel kahes vanas paneelikas ja ei kostnud läbi midagi. Jah, siis küll, kui üleval oli mingi suurem pralle keset ööd, siis oli kuulda, aga kuna seda prallet korraldati harva, siis ei häirinud. Ja see polnud ka nii vali et oleks väga seganud, magada sai ikka.

Nüüd elan teises mustamäe paneelikas ja ausalt, mitte midagi pole kuskilt kosta. Mõlemas korteris olen alati elanud nö keskel asuvates korterites, ehk naabrid ümberringi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks suur tingimus on, et seinad ei kostaks läbi. Seega vanad Tallinna paneelikad ei sobi ja ehitatavad uued on kahtlased.

Minul vanas Tallinna paneelikas seinad kõrval olevatest korteritest läbi ei kosta või on mul lihtsalt väga vaiksed naabrid. Elan viimasel korrusel, seega ei oska öelda, kuidas ülevalt-alla kostaks. Samuti ei ole kuulnud tuttavatelt, kes nõukaaegsetes paneelikates elavad, et seinad läbi kostaks. Minul kostab läbi ainult uks, kuna uks on vahetamata, aga kui vahetaks korraliku tuletõkkeukse vastu, siis ilmselt laheneks ka see oluliselt.

Olen elanud Mustamäel kahes vanas paneelikas ja ei kostnud läbi midagi. Jah, siis küll, kui üleval oli mingi suurem pralle keset ööd, siis oli kuulda, aga kuna seda prallet korraldati harva, siis ei häirinud. Ja see polnud ka nii vali et oleks väga seganud, magada sai ikka.

Nüüd elan teises mustamäe paneelikas ja ausalt, mitte midagi pole kuskilt kosta. Mõlemas korteris olen alati elanud nö keskel asuvates korterites, ehk naabrid ümberringi.

Elan elus neljandas paneelikas (üürikorterid kõik olnud, eri linnaosad) ja kõigis neist olen naabri telekast uudiseid kuulnud, muust rääkimata. Nii et kas mul on eriliselt halb õnn majade valikul, et kõik ehituspraagid (erineva nö mooduliga ja erinevast ajast), või need kes siin kiitlevad, et paneelikas ei kosta midagi läbi kas elavad heliisoleeritud korteris või ajavad jama.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen elanud ülikooliajal Tartus Annelinnas paneelikas, kõik kostus läbi, alustades naabrite tülidest kuni pidutsemiseni. Kolisin siis Tallinnasse ja esimene üürikas oli ühetoaline Õismäel, kõik kostus läbi. Ostsin Õismäele oma päris esimese korteri ja täpselt sama asi, teleka vaatamised kuulda, wcs käimised ja muud ebameeldivad helid olid kuulda. Ju siis mul ka ei vedanud lihtsalt. 😀

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ära veidi:

Käsil korteriost ning hindamisakti kätte saades selgus, et sellel märgitud turuhinnaks ca 10% vähem kui müügihind. Maksimaalne laenusumma panga poolt oleks mulle 80% müügihinnast ning olemas ka sissemakse, aga suuredada seda pole võimalik.

Mis võimalused üldse on sellisel juhul?

Loomulikult küsin ka pangast, aga huvitab ka teiste kogemus ja nõuanded.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ära veidi:

Käsil korteriost ning hindamisakti kätte saades selgus, et sellel märgitud turuhinnaks ca 10% vähem kui müügihind. Maksimaalne laenusumma panga poolt oleks mulle 80% müügihinnast ning olemas ka sissemakse, aga suuredada seda pole võimalik.

Mis võimalused üldse on sellisel juhul?

Loomulikult küsin ka pangast, aga huvitab ka teiste kogemus ja nõuanded.

Kõige parem oleks kaubelda hinda turuhinna peale alla.

Kuid sellise vahe puhul eeldaks pank riskides, et erinev summa (kui nõus laenu andma) tuleks teilt. Variant oleks ehk kasutada kredexi käendust (väheneb 20% sissemaksu summa 10% peale ehk tekib võimalus siis vahe ise kinni maksta) või pakkuda pangale lisatagatist (lisatagatisega võimalik ka 0% sissemaksuga laenu saada).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ära veidi:

Käsil korteriost ning hindamisakti kätte saades selgus, et sellel märgitud turuhinnaks ca 10% vähem kui müügihind. Maksimaalne laenusumma panga poolt oleks mulle 80% müügihinnast ning olemas ka sissemakse, aga suuredada seda pole võimalik.

Mis võimalused üldse on sellisel juhul?

Loomulikult küsin ka pangast, aga huvitab ka teiste kogemus ja nõuanded.

Kõige parem oleks kaubelda hinda turuhinna peale alla.

Kuid sellise vahe puhul eeldaks pank riskides, et erinev summa (kui nõus laenu andma) tuleks teilt. Variant oleks ehk kasutada kredexi käendust (väheneb 20% sissemaksu summa 10% peale ehk tekib võimalus siis vahe ise kinni maksta) või pakkuda pangale lisatagatist (lisatagatisega võimalik ka 0% sissemaksuga laenu saada).

Praegusel ajal hinda alla kaubelda on libedale teele minek (oleneb muidugi konkreetsest korterist), kuna hetkel kipub nõudlus pigem pakkumist ületama. Seega kui tegemist on sellise korteriga, millele on huvi suur, siis võib juhtuda, et see soovija jääb lihtsalt korterist ilma.

Ma ise ostsin korteri selle aasta suvel ja müüja ütles, et praegu pidid väga paljud müüma hindamisakti väärtusest kõrgema hinnaga ja korterid ikkagi lähevad nagu soojad saiad, sest ostjad on nõus vahe ise kinni maksma. Kui ise korterit otsisin, siis jäi ka silma, et mitmel korteril oli kuulutuses välja toodud kehtiva hindamisakti hinnang korteri maksumusele, aga müügis oli korter kõrgema hinnaga ja need korterid said ka üsna kohe “broneeritud” märgi juurde – mitmete puhul ei jõudnud isegi maaklerilt/müüjalt vastust saada, enne kui juba broneeritud oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas on võimalik, et teiselt hindajalt tuleks erinev tulemus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas on võimalik, et teiselt hindajalt tuleks erinev tulemus?

Jah, on. Aga selle teadasaamiseks pead sa hindamise tellima ja selle eest maksma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas on võimalik, et teiselt hindajalt tuleks erinev tulemus?

Tegelikult on need hindamisaktid sageli niikuinii mõjutatud. Kui mina korterit ostsin ja lisatagatist hinnata lasin, siis küsis hindaja ise, et kas ma tahan, et ta näitaks kõrgemat hinda või madalamat. Kui ühe valikus olnud korteri maakleriga hindamisest rääkisin, siis ütles see maakler, et küsitav hind tuleb ilmselt igal juhul välja, aga et ta soovitaks oma hindajat, kes paneb sellise hinna nagu vaja on. Loomulikult päris utoopilist hindamisakti teha ei saa, aga eks müügis olevad korterid, mis on kinnisvarabüroode kaudu müüki pandud, on ikkagi enam-vähem reaalse hinnaga. Võib-olla mõnetuhande euro suurune vahe sealt tuleb, aga selles osas on enamasti võimalik hindajaga ilmselt kokkuleppele saada (eriti kui on maakleri soovitatud hindaja, kellega nad koostööd teevad). Ilmselt sõltubki nüüd korteri väärtusest, kas see 10% erinevus müügihinnaga on 1000€ või 10 000€.

Kui summa on ikkagi liiga suur, et seda konkreetset korterit ise juurde makstes ostma hakata ja tehing ära jääb, siis võib proovida müüjaga läbi rääkida, kas ta on huvitatud nt poole hinnaga hindamisakti ära ostma. Sinu olukorra puhul muidugi ei pruugi müüja sellest huvitatud olla, kuna temal müügihinnast madalama aktiga tõenäoliselt lihtsam korterit müüa ei ole, aga tean, et nii on tehtud, kui mingil põhjusel tehing katki jääb ja ostja juba hindamisakti peale raha kulutanud on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnisvarahinnad