Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnisvaraturg – prognoos

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kinnisvaraturg – prognoos

Postitas:

Mis arvate, kuidas kinnisvarahinnad lähiaastate jooksul muutuvad? Kas tänases olukorras oleks mõttekas osta kodu või peaks pigem ootama hinnalangust? Ei ole huvi uusarenduste järgi, vaid pigem just nn teise ringi korteritele, mille ehitus jääb ehk eelmise buumi aega või varasemaks. Samas, mis oleks sisuga kodu, mitte tavalised karbid, mida palju turul on (selliseid pakkumisi küll vähe, aga paar üksikut praegu leidnud).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 12:52; 10.03 09:34; 12.03 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on väga suured nõudmised uuele kodule, oleks loogiline kohe sobiv ära osta, mitte loota, et äkki kunagi kahe-viie-kaheksa aasta pärast on hinnad soodsamad.
Otsisin ka hiljuti uut kodu n-ö teise ringi majja. Nõudmised olid suured, tahtsime kindlat planeeringut, heas korras ja kindlatele tänavatele. Probleem oli, et meie ihaldatav planeering pole tüüpprojekt ja selliseid kortereid on olemas üksikutes majades. Terve aasta otsisime kuni lõpuks leidsime.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 21:41; 10.03 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodu tasub alati osta, eriti kui selleks on ka tekkinud rahalised võimalused.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme jah elukaaslasega leidnud ideaalse kolmetoalise korteri, mis ei ole tavaline kõige odavama parketi ja akende-ustega kast, mida nii paljud korterid on. Muidugi selle poolest on see ruutmeetri hinna poolest ka kallim (samas sees on väga kvaliteetne köök ja kasutatud on looduslikku materjali, ilus naturaalne puitpakett, täispuidust uksed jne) ja kui oleme nt tuttavatele seda teemat maininud, siis tuleb ikka vastuseid, et peaks ikka paar aastat ootama, küll hinnad alla lähevad. Ma ise ei näe põhjust minemiseks, hinnad ilmselt seisma jäävad ja vb ka marginaalselt vähenevad, aga samas selle aja jooksul kui vähenemist ootan, elaksin ma ju ikka üürikas, selle asemel, et oma kodu laenu tagasi maksta. Seda vähenemise juttu räägiti juba aastast 2015, siiani on ikka kasvanud ainult. Lisaks ostan ju siiski kodu, mitte investeeringut.

Kui palju hinna osas üldse kaubelda saab, kel kogemust?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 12:52; 10.03 09:34; 12.03 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui me teaks ette, millal on õige aeg kinnisvara müüa, millal osta, siis me oleks juba ammu miljonärid kõik. Seda ennustada vast ei oska mitte keegi, eks eelmise masu ajal hävisid ka suured kinnisvaraärimehed, kellest võinuks arvata, et turu arenguid teavad. Sellest hindade kukkumisest räägitakse juba mitu aastat – seni on need küll ainult tõusnud. Aga hinda saad kaubelda kindlasti, iseasi, kui palju alla lastakse ja see oleneb, kui pikalt objekt müügis on olnud ja kui kiire müüjal on. Ma ikka hoian ka kuulutustel silma peal ja näen, et mõnda korterit müüakse juba julgelt üle kahe aasta, aga hinda ka alla ei lasta – ju siis pole müüjal müügiga häda. Kui kuulutus on kv.ee-s üleval, tee sealtkaudu oma pakkumine ja vaata, mis vastatakse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ei stressaks hinna osas, eriti kui olete leidnud enda jaoks sobiva. minu ainus sõnum = elad ühe korra. kinnisvara, mis näiteks mulle meeldib, on absoluutses vähemuses. enamus on täielik sodi, mis kv-ee-s või city24-s üleval on. ma tõesti ei saa aru, miks ei värvi omanikud oma kodusid enne müüki valgeks nagu usas, vaid arvavad, et nende “sisekujundus” on midagi väärt. miks sa küsid tuttavatelt arvamust? kui juba küsid, siis küsi seda ka, kas neile endale meeldiks elada paar järgevat aastat suvalises üürikas…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õige asi tuleb ära osta kohe kui selleks on võimalus. Iial ei tea, mida hinnad teevad ja kui langevadki, kas siis leiabki õiget asja. Pikas perspektiivis hinnad ikkagi ainult kasvavad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hinda tasub ikka alla kaubelda. Lisaks mõelge, kas hindamisakt tuleks sama hinna peale või oluliselt madalam.
Uue kodu ostmise puhul on oluline, kas lisaks sellele, et see sulle väga meeldib, sa tunned end seal väga hästi. See on midagi, mida piltidel ei näe.
Ok hind on veidi kõrge, tunned end hästi, aga kommunaalkulud? Kas need on mõistlikud? Aga transpordiühendus, palju maksab iga kuu tööle sõit autoga + lapse bussipilet jne. Aga kui kaua sõidab?
Kui kogu aasta kulud kokku arvutada ja kuude peale jagada, selgubki tõde.
Nt leidsime unistuste kodu linnast väljas. Hind oli soodne, kommunaalid mõistlikud, super planeering. Mõttes juba pakkisime asju, aga tegime exceli tabeli. Kui kaua ma ajas kaotame iga päev linna tööle sõites, palju maksab bensiin ja bussipiletid. Ootamatult vaatas tabelist vastu tõde – linnast välja kolimine suurendab igakuised väljaminekuid mitte ei vähenda. Lisaks ajakulu bussis, autos istudes.
Otsustasime, et seda me küll ei osta.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 21:41; 10.03 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läheme täna vaatama ja maaklerilt sain juba infot, et saab omapoolse pakkumise teha. Pankadesse on laenutaotlused tehtud.

Asukoht on hulga mugavam ja lähem töökohale-kesklinnale, kui me üldse lootnud olime. Mõtlesime tegelikult linnapiirist välja kodu peale, aga nüüd leidsime kesklinnast 10 minuti sõidu kaugusel koha.

Kommunaalid on mõistlikud. Lisaks elektriküttele ka ahiküte, seega mõnevõrra on kommunaalkulud reguleeritavad. Vastavad kõikidele meie kriteeriumitele (mõned võib-olla teistele tunduvad napakad, aga mulle olulised): olemas vann, rõdu, kvaliteetne köögimööbel ja tehnika sees, kvaliteetsed aknad-uksed, mitte tavalised plastikud, ilus puitpõrand, väike kortermaja väheste korteritega, elutuba päikesepoolne.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 12:52; 10.03 09:34; 12.03 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ole ka tükkaega kortereid vaadanud ja hind tõuseb koguaeg aga ei näe küll sellist tohutut langust. Hetkel ka palgad tõusevad kaasa. VB mingihetk jääb seisma ja siis ka langeb veidi aga mitte nii marginaalselt nagu masu ajal.

Enne masu oli prbleem selles, et igaüks sai laenu. Mu lähisugulane sai mitu miljonit kinnisvara ostuks mees oli maksuametile võlgu 100 000 sai kaaslaenaja olla. Tema enda ametlik sissetulek oli ca 500 krooni. Seega üksi loogika poleks lubanud talle nii palju laenata.
Selliseid lane mis olid tohutult suured anti pea igaühele ilma suuremat tausta kontrolli tegemata. Seega paljud kõrbesidiki masuajal ja pank jäi oma poolikute majade otsa lõksu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnisvaraturg – prognoos

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.