Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnitatud deklaratsiooni vaatamine ja tõlgendamine

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kinnitatud deklaratsiooni vaatamine ja tõlgendamine

Postitas:

Kes asjaga rohkem kursis, siis palun infot.
14 veebr. maksin maksuameti kodulehe kaudu ära maamaksu 5.75 + intressid 0.89 Seal paistis juba 2012a. maamaks ka 5.75 Oma targa aruga just kui maksin seda ka. Nüüd vaatan, et mul ettemaksukontol 6.68 eur.
Kas see summa arvestatakse maamaksuks, või läheb ikkagi automaatselt 2012a. maamaks tagastatavast enam makstud tulumaksu summast maha? Apsoluutselt ei mäleta, kas ma tegin sinna kastikesse linnukese või mitte. Kas seda kuskilt vaadata on võimalik? Kas on konks pandud või ei?
Kui ma võtan lahti selle kehtiva kinnitatud deklaratsiooni, siis seal need kaks kasti on küll tühjad. Kas võin siis oletada, et ma ei teinud seda konksu sinna

:\”Soovin katta maamaksu ja muud tulumaksu tagastamise kuupäevaks tekkinud kohustused tagastamisele kuuluva tulumaksu arvelt\”
kasti?? Teine asi veel. Kui maksin 2011a. maamaksu koos intressidega 14.02 umbes kella 3 ajal ära ja deklaratsiooni tegin õhtul 9 ajal, kas selleks ajaks oli võlg juba kadunud, või oli nõue veel üleval?

*** nii haige süsteem, et maamaksu tõendit ei saadeta postiga koju :S Kust ma tean, et ma üldse maamaksu pean maksma. Eluaseme ostsin 2008a. alguses- keegi mingit maamaksu kunagi ei küsinud. Ja nüüd siis järsku on mingi maamaks tekkinud, millest mul halli haisugi ei olnud. Ma ei töllerda iganädalaselt seal maksuameti kodulehel ja ei vahi ringi seal. Pole ju põhjust, kuna mingeid kohustusi ei olnud teadaolevalt nende ees. Keegi teada ka ei andnud sealt asutusest, et maamaks määratud on :S Väga jabur igatahes. Hea, et kohtutäitur arvet veel ära pole arestinud, kuna maamaks 5.57+ int.0,89 võlgu neile aasta otsa olnud…Masendav süsteem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 11:07; 20.02 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2012. a maamaks läheb (ettemaksukontolt) maha kindlal kuupäeval alles (minul 2. aprillil).

Samas on sul 2011. a maamaks arvatavasti 2011. aasta võlgnevuseks loetud – teisalt, summa on nii väike ja seoses Tallinna maamaksuseaduse muutumisega süsteem segane (enne pandi see korteriomaniku hooldusarvele).

Teade maamaksu tasumise kohta peaks tulema kas e-postiga või paberkandjal – kui e-postiga ei tule, siis nad peavad saatma ikkagi paberi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine aasta (või oli see üle-eelmine) nad tegid nii minu teada nii, et kes tellis e-maamaksuteate, see sai tulumaksutagastuse varem. Kas see meilaadress, mida maksuamet teab, on ikka see, mida sina kasutad? Kuigi jah – ega me ei ole kah tänavu mingit maamaksuteadet saanud.

Mis selless puutub, et intressiks mõeldud summa seisab ettemaksukontol üleval, siis minu meelest on niimoodi, et ega seda intressi katteks niisama lambist ei võetagi. Pead ise genereerima sealt maksuameti lehelt mingi dokumendi, mille järel intress alles maha läheb. Endal seda kogemust pole ja juhatada täpsemalt ei oska, aga kui omal ajal see maksuameti uus e-teenindus tuli, siis räägiti sellest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis summa üldse maksid? Ei saa aru, ütled, et justkui maksid….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2011a. kohta maksin ära põhiosa 5.75 ja intressid 0.89. Kuna nägin seal 2012a. maksusummat ka, siis kandsin sinna arvele juurde 6.68 et oleks võimalik ka 2012a.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 11:07; 20.02 10:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kinnitatud deklaratsiooni vaatamine ja tõlgendamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.