Esileht Erivajadustega laps Kiri lapsevanemale- teenuste kättesaadavus

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kiri lapsevanemale- teenuste kättesaadavus

Postitas:

Kirjutan siia, sest ilmselt on selliseid olukordi rohkem kui üks ja kui mõni frustreerunud lapsevanem seda loeb, siis loodetavasti ta mõistab, et enda väljaelamine spetsialisti peale ei ole kahjuks pikaajaline lahendus. Otsuseid teevad ikkagi ülemused, mitte spetsialistid ja spetsialistide arvamus ei huvita mitte ühtegi ülemust. Lapsevanemate kaebused on need, mis olukorda võivad mingitki lahendust tuua.

Ühesõnaga viimase poole aasta sees olen saanud kahelt lapsevanemalt kirja, kus mind süüdistatakse lapse tõrjumises ja abita jätmises, kuna laps on juba kaks kuud olnud järjekorras ja kuigi lubati helistada ja teenusele kutsuda, seda siiski tehtud ei ole ja kui siis lõpuks tehti pakuti teenuseks nn tööaega, aga mitte õhtust aega nagu lapsevanem soovis.

Ütlen ausalt, et töötan 0,5 koormusega, minu palk on 500 eurot kuus ja ametlik tööaeg 8-12. Ma ei ole vabatahtlikult endale valinud 0,5 koormust, vaid asutuse juhi arvates ei ole rohkemaks vajadust ja lisaks ei ole ka raha suurema koormuse eest maksmiseks. Viimased kaks aastat on olukord selline, et olen lapsevanematele vastu tulnud ja teen nn tasuta tööd nüüdseks juba kolmel päeval nädalas kell 12-18. Ei ma ei arvan, et need lapsevanemad peaksid mulle lõpmata tänulikud olema, kuid väga masendav on saada pidevalt kirju stiilis miks Kalle saab käia kolmapäeviti kell 17.00 teraapias, aga minu Mallele pakute ainult kell 10.00 aega. Ma ütlen ausalt, et reedeti tahaks tõesti varem ära maale sõita ja neljapäeviti tahaks enda lapsega ka ühes teises teraapias käia. Ma võtan hetkel vastu 2 korda rohkem lapsi kui ma palka saan. Ma annan endast maksimumi, et aidata võimalikult palju lapsi. Kuid kuskil on ka piirid ja lõputult vastu tulla lihtsalt ei ole võimalik. Ja isegi kui ma töötaks iga päev kell 8-18, siis kell 17.00 aega on mul võimalik pakkuda ainult viiele lapsele nädalas mitte kümnele ega kahekümnele.

Nii et kallis lapsevanem kui sa järgmine kord ootad ja ootad ja siis saad ka väga easobiva aja teraapiaks, siis palun ära ela enda pettumust välja terapeudi peale, kes niigi on sulle vastu tulnud ja sinu lapsele siiski proovinud aja leida. Palun pöördu asutuste juhtide, ministeeriumite jne poole, sest nende käes on reaalselt võimalused spetsialiste juurde palgata, seda võimalust ei ole spetsialistidel.

Ja päriselt ma ei tõrju kellegi last. Ja kui ma tasuta tööd ei teeks, siis ei oleks järjekord mitte 2 kuud, vaid 12 kuud.

+12
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 18:00; 13.04 21:14; 13.04 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti arusaamatu, kuidas selline olukord saab olla? Just lugesin hiljuti uudistest, et rehabilitatsiooniteenuste rahasid on tõstetud pea kahekordseks. Näiteks Märts 2019 Puutepunktis http://puutepunkt.ee/ajakirjadsisse.html

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 20:37; 14.04 07:25; 09.07 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tööta rehabilitatsiooniasutuses, mul on kindel kuupalk mitte tasu osutatud teenuste eest nagu rehabilitatsiooniasutuses. Meie linnas ühtegi rehabilitatsiooniasutust ei ole.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 18:00; 13.04 21:14; 13.04 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaks juhuks mainin, et enamikes rehabilitatsiooniasutustes on palgapoliitika veel hullem. Tehakse ainult käsunduslepinguid st haigekassat ja puhkusetasu ei saa. Reeglina on brutotasu 5 eurot tund ja ega isegi 500 eurot iga kuu kätte ei saa. Tasu saad ainult osutatud teenuse eest st kui lapsevanem lihtsalt ei ilmu kohale, siis ongi tasu 0 eurot. Ja talvel haiguste perioodil on ikka paljud lapsed haiged ja siis on palk veel väiksem. Töövahendid ostad kõik oma raha eest, koolitustel käid oma raha eest. Peale lõpetamist töötasin 5 erinevas reha asutuses ja kõikides oli sama jama. Rehas saab töötada ainult see spetsialist, kelle põhitöökoht on kuskil mujal nt mõnes koolis või lasteaias.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 18:00; 13.04 21:14; 13.04 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Püha heldus, siis tekib küll küsimus, et kuhu need asutused selle raha panevad ja miks sellist asja lubatakse? Kas ebaefektiivne majandamine või otseselt puuetega laste tagant varastamine? Sellised asjad tuleks ikka üles võtta ja teavitada SKA või Pealtnägijat vms, nii ei saa lihtsalt olla.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 20:37; 14.04 07:25; 09.07 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed käivad reh keskuses ja saavad peale lõunat käia. Ei mingit probleemi.See on Tallinnas. Ühe lapse psühholoogi aeg on lausa 17-18 kuna pean temaga kaasas olema.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks kogu see süsteem on jah nii toores. Minu laps käib koolis tugiisikuga, sotsamet on selleks iga kuu toetuseks eraldanud pea 1400 eurot. Vahendusfirma maksab tugiisikule 3,5 eurot tunnis, mis tähendab, et ta saab kätte umbes 500 eurot. Tööl on ta käsunduslepinguga, mis tähendab seda, et kui ta ise on haige siis raha ei saa, kui laps on haige siis raha ei saa. Koos kõikide maksudega, ka tööandja poolsed, tuleb tugiisiku palgafondiks natuke alla 700 euro. Tekib küsimus, et kuhu läheb see ülejäänud 700. Juba uurisin ka sotsametilt seda, et kas äkki saaks kuidagi teisiti inimese tööle võtta, et saaks nii, et ikkagi see 1400 läheks talle ning inimene saaks ka väljateenitud puhkusetasu. Meile perele on oluline, et inimene igakuiselt ei vahetuks. Vastuseks sain ainult, et antud firma on võitnud hanke ning neil kõik korras, seni kuni alla miinimumi ei maksa.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks kogu see süsteem on jah nii toores. Minu laps käib koolis tugiisikuga, sotsamet on selleks iga kuu toetuseks eraldanud pea 1400 eurot. Vahendusfirma maksab tugiisikule 3,5 eurot tunnis, mis tähendab, et ta saab kätte umbes 500 eurot. Tööl on ta käsunduslepinguga, mis tähendab seda, et kui ta ise on haige siis raha ei saa, kui laps on haige siis raha ei saa. Koos kõikide maksudega, ka tööandja poolsed, tuleb tugiisiku palgafondiks natuke alla 700 euro. Tekib küsimus, et kuhu läheb see ülejäänud 700. Juba uurisin ka sotsametilt seda, et kas äkki saaks kuidagi teisiti inimese tööle võtta, et saaks nii, et ikkagi see 1400 läheks talle ning inimene saaks ka väljateenitud puhkusetasu. Meile perele on oluline, et inimene igakuiselt ei vahetuks. Vastuseks sain ainult, et antud firma on võitnud hanke ning neil kõik korras, seni kuni alla miinimumi ei maksa.

Täiesti sõnatuks võtab, kui selliseid asju lugeda. Kus riigiisade silmad on?! Keegi pistab selle raha lihtsalt tasku, ehk haige lapse tagant varastamine, no pole sõnu.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu lugu, aga osaliselt ongi selles “süüdi” need hea südamega töötajad, kes muudkui vabatahtlikult teevad ja teevad. Täpselt nii kaua saabki asi toimida, kui mõni l0ll ikka leidub, kes asju ilma rahata teeb. See tuleks lõpetada KOHE. Ja siis see kaebustelaine paneb asjad paika. Enda eest tuleb ikka seista ja keegi ei pea heast südamest tasuta tööd tegema.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus riigiisade silmad on?!

Kirjutage õiguskantslerile, tema töö ongi selliseid kahtlaseid asju kontrollida ning nendest tuleb talle märku anda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sellest sai midagi? Vaibus lihtsalt?

(Seoses sellega: mind häiris väga, et lapsele kõneravi oli sama hästi kui võimatu saada, küll aga oli sada ja üks logopeedi valmis hindama. Korduv ja korduv hindamine järgneva tegevuseta on puhas ressursiraiskamine.)

Aga teemaalgatajale aitäh. Missioonitunne on ilus asi ja loodan väga, et saab kunagi ka vääriliselt tasutud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen üsna kindel, et see pole ainus koht, kus varastatakse.
https://epl.delfi.ee/uudised/abikeskuse-endine-tootaja-ega-kliendid-kogu-teenust-saanud-raha-kirjutati-ikka-monusalt-ohku?id=86774983

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 20:37; 14.04 07:25; 09.07 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puudega lapse vanemana ütlen – ära palun ennast läbi põleta! Häid spetsialiste on väga vähe.

Puudega lapse vanemana on minule nt. täiesti arusaadav, et igaks asjaks on oma koht ja aeg ning võimalused tuleb lihtsalt tekitada. On täiesti arusaadav, miks ei ole võimalik saada teenust alates kella 18st – vabandust, kuid enamasti on ka sellel inimesel oma aeg puhata ja pere seltsis patareisid laadida. Samas ma tean, et aetakse ka jonnakalt oma õigust taga. Mõningad näited lapse koolist ja üks nö. tänavalt:
– Väikeklassi ühel lapsel avanes koolisisene terapeudiaeg keset koolipäeva ning oli vaja teha tunniplaanis pisike muudatus: vahetada omavahel ära eesti keele ja matemaatika tund, et antud laps saaks käia terapeudil selle tunni ajast, milles ta tugev oli. Kokkulepped tehti 4 teise lapse ja lapsevanemaga ära ja kui oli vaja viimast lapsevanema poolset nõusolekut, siis abivajava lapse ema teatas, et temale isiklikult ikkagi ei sobi see! Mitte lapsele, vaid emale jäi ühtäkki ette koolipäevasisene tundide järjekorra muudatus…
– sama lapsevanem on ise kodune, kuid samuti nõudis õhtust (peale 17) terapeudiaega selleks, et lapsega just siis käia. Põhjus: lapse koolisoleku ajal on ka pere teine laps lasteaias ja siis saab tema puhata! Tegemist ei ole raske puudega lapsega, kes väga väsitaks või 101% tähelepanu nõuaks.
– tugiisik ei sobinud, kuna noorhärrast kandidaadil olid liiga pikad juuksed. Taaskord, ette ei jäänud lapsele, vaid lapsevanemale.
– tugiisik tembeldati ise puudega isikuks, kuna kandis prille (normaalsed inimesed ei kandvat)
– viimane näide oli nö. tänavalt. Loomakliiniku parkimiskohad olid täis ja mul oli vaja vaid 5 minutit selleks, et 6 narkoosist toibuvat kassi autosse tõsta. Parkisin invakohale, jätsin oma puudega lapse (teismeline, saab kenasti hakkama) autosse ja läksin ja tõin mehega kassid ära. Tagasi tulles oli auto pooleldi kinni pargitud ja üks naine räuskas, et mis õigusega ma sinna pargin, kas mul on ajupuue. Üritasin viisakalt vastata, et antud hetkel oli selline lugu ja ma korraks jätsisn, et lihtsalt operatsioonilt toodud loomad ära tuua (irooniliselt oli ühel neist avastatudki nö. ajuprobleem) ja juhtisin tähelepanu, et puudega laps on ju autos. Kuid naisterahvas muudkui räuskas ja räuskas. Jah, mul polnud invamärki, sest ma olen alati ilma selleta ja invakohti kasutamata hakkama saanud, mis siis, et seesama puudega laps istus mul ju sealsamas ja tunnistas seda kohutavat käitumist. Jah, sellel naisterahvasl oli invamärk, kuid tema eesmärk oli puhtsalt lustima sinna minna (antud kompleksis on mitmeid meelelahutuskohti, peale loomakliiniku pole seal ühtegi meditsiiniasutust), mitte kasutada seda õigust praktiliste asjade ajamiseks. Ma ausalt oleks saanud pahameelest aru, kui ma oleks invakoha kinni parkinud kliiniku ees jne, kuid sõimelda teise puudega lapse perega meelelahutuskoha ees oleva parkimiskoha eest? Nähes operatsioonilt tulnud kassidega transpordikaste… Pika loo lühike kokkuvõte: mul on nüüd kenasti ka endal invamärk autos ja kui on vaja taas vabatahtlikuna minna antud kliinikusse loomi transportima, siis käime lapsega kahekesi juhuks, kui meelelahutajad on taas loomakliiniku kohad täis parkinud ja on vaja invakohta kasutada, andes selle koha kasutusele ka mingisugusegi mõtte.

Kui need näited jälle summeeritult kokku võtta, siis tuleb välja ka see, et osad puuetega laste vanemad lihtsalt ei hooli teistest ja elavadki “aga mul on ju nii raske” motoga. Jah, on raske, kuid elatav! Teemaalgataja peab lihtsalt ennast kehtestama, et ta suudaks veel pikalt edasi aidata!

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leian ka et see hangete süsteem on mäda. Tartus tegutseb näiteks Sverresson oü. Ise otsid enda lapsele tugiisiku ja Sverressoni vahendusel saab ta siis palka. Tuleb ise abilisele juurde maksta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallis inimene, aga MIKS sa seda ometi teed?`
Kui sina ja ka teised su kolleegid keelduvad sellisest tasuta tööst, siis võibolla kunagi hakkavad ka sinu ülemused mõtlema selle peale, kuidas tööd tegelikult organiseerida on vaja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutan siia, sest ilmselt on selliseid olukordi rohkem kui üks ja kui mõni frustreerunud lapsevanem seda loeb, siis loodetavasti ta mõistab, et enda väljaelamine spetsialisti peale ei ole kahjuks pikaajaline lahendus. Otsuseid teevad ikkagi ülemused, mitte spetsialistid ja spetsialistide arvamus ei huvita mitte ühtegi ülemust. Lapsevanemate kaebused on need, mis olukorda võivad mingitki lahendust tuua.

Ühesõnaga viimase poole aasta sees olen saanud kahelt lapsevanemalt kirja, kus mind süüdistatakse lapse tõrjumises ja abita jätmises, kuna laps on juba kaks kuud olnud järjekorras ja kuigi lubati helistada ja teenusele kutsuda, seda siiski tehtud ei ole ja kui siis lõpuks tehti pakuti teenuseks nn tööaega, aga mitte õhtust aega nagu lapsevanem soovis.

Ütlen ausalt, et töötan 0,5 koormusega, minu palk on 500 eurot kuus ja ametlik tööaeg 8-12. Ma ei ole vabatahtlikult endale valinud 0,5 koormust, vaid asutuse juhi arvates ei ole rohkemaks vajadust ja lisaks ei ole ka raha suurema koormuse eest maksmiseks. Viimased kaks aastat on olukord selline, et olen lapsevanematele vastu tulnud ja teen nn tasuta tööd nüüdseks juba kolmel päeval nädalas kell 12-18. Ei ma ei arvan, et need lapsevanemad peaksid mulle lõpmata tänulikud olema, kuid väga masendav on saada pidevalt kirju stiilis miks Kalle saab käia kolmapäeviti kell 17.00 teraapias, aga minu Mallele pakute ainult kell 10.00 aega. Ma ütlen ausalt, et reedeti tahaks tõesti varem ära maale sõita ja neljapäeviti tahaks enda lapsega ka ühes teises teraapias käia. Ma võtan hetkel vastu 2 korda rohkem lapsi kui ma palka saan. Ma annan endast maksimumi, et aidata võimalikult palju lapsi. Kuid kuskil on ka piirid ja lõputult vastu tulla lihtsalt ei ole võimalik. Ja isegi kui ma töötaks iga päev kell 8-18, siis kell 17.00 aega on mul võimalik pakkuda ainult viiele lapsele nädalas mitte kümnele ega kahekümnele.

Nii et kallis lapsevanem kui sa järgmine kord ootad ja ootad ja siis saad ka väga easobiva aja teraapiaks, siis palun ära ela enda pettumust välja terapeudi peale, kes niigi on sulle vastu tulnud ja sinu lapsele siiski proovinud aja leida. Palun pöördu asutuste juhtide, ministeeriumite jne poole, sest nende käes on reaalselt võimalused spetsialiste juurde palgata, seda võimalust ei ole spetsialistidel.

Ja päriselt ma ei tõrju kellegi last. Ja kui ma tasuta tööd ei teeks, siis ei oleks järjekord mitte 2 kuud, vaid 12 kuud.

Kindlasti oled sa väga tore inimene ja hea spetsialist, aga kahjuks teed oma käitumisega nii abivajajatele kui ka teistele spetsialistidele suure karuteene. Just selliste asjade vastu tuleb võidelda.
Seni kui leidub inimesi, kes on valmis tasuta tööd tegema, tööd tasustama ei hakata. Nii lihtne see ongi. Ja sinus ei nähta mitte ennast ohverdavat spetsialisti, vaid lammast. Nii et samas valdkonnas töötava spetsialistina palun – lõpeta tasuta töötamine. Aitad paari last, selle käigus teed kahju endale, mulle, teistele spetsialistidele ja sadadele abi vajavatele lastele, kes jäävad tulevikus abita kuna süsteem jääb reformimata.
Ja mis puutub rahulolematutesse lapsevanematesse – kui sa hunti kardad, ära metsa mine. Kui see su ööune ära võtab, on aeg mõelda uute väljakutsete peale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka tasuta töötamise eest ordenit ei anna.
Ja veel olen näinud, et terapeudid jagavadki oma AEGA kui issanda õnnistust, kuid teraapia kvaliteet ei kõlba kassi saba alla ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Erivajadustega laps Kiri lapsevanemale- teenuste kättesaadavus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.