Esileht Koolilaps Kirjatehnika

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kirjatehnika

Postitas:

Kuidas teie esimese klassi jütsidele kirjatehnika meeldib?
Minu pojal lugemine läheb juba ludinal, trükitähed olid ka enam-vähem, aga kirjatähed tulevad ikka väga vaevaliselt. Ma saan täitsa aru, et kui ei oska, siis peabki palju harjutama, aga alates sellest ajast, kui tulid kirjatähed, siis maadleme iga õhtu õppimisega pikalt. Mina proovin innustada, aga lapsele kohe üldse ei meeldi. Nüüd ta ühe päeva puudus koolist haiguse tõttu ja ideaalis tuleks kõik järgi teha (tähtede kirjutamise tehnika on siiski ju vaja omandada, seda ma täitsa adun).

Nüüd lasin lati nii madalaks, et vahepeal teen ise harilikuga õrnalt tähti ette ja luban ka nõutust natuke vähem teha. Sest ega kirjatehnika nüüd nii tähtis ja pole, et laps õhtust õhtusse sellepärast nutma peaks. Head suhted ja meeldiv õhtu on ju siiski kõige tähtsamad…?

Ise ma ka ei sallinud kirjatehnikat (üht tähte või sõna lõputult kirjutada), aga nüüd üks õhtu ütlesin ka lapsele lõpuks välja, et mina ka ei sallinud seda ja see ongi jube tüütu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 18:00; 07.12 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

laps hakkas kuueselt tegema mingit raamatukirja sarnast kirja (tähed sidumata), eelkooliõpetaja soovitas mul talle kirjatehnikat õpetada. Ostsin siis mõned vastavad vihikud koju. Tegi need rõõmuga ära. Kooli minnes tuli taas kirjatehnika, siis enam ei rõõmustanud. Istus ka õhtuti vahel poolteist tundi ja muudkui kirjutas. Kannatas kaks aastat “õpetaja kirjatehnikat” ära ja hakkas siis taas enda kirja tegema. Pean tunnistama, et see on oluliselt loetavam kui nõutud tehnikas kirjutatud kiri. Õpetaja ka enam vastu ei võitle. Iseasi, kui pikki tekste ta niimoodi jaksab kirjutada.
Et kokkuvõttes – kannatage ära:) Hiljem kujuneb lapsel niikuinii oma käekiri.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 18:28; 06.01 01:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga nüüd üks õhtu ütlesin ka lapsele lõpuks välja, et mina ka ei sallinud seda ja see ongi jube tüütu!

See ongi normaalne. Pärast seda on lapsel ilmselt natuke kergem vaevelda, kui teab, et ka sina oled selle läbi teinud.
Kas tõesti valitseb mingi arvamus, et lastele tuleb iga hinna eest entusiasmi etendada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka mingi nutt ja draama selle kirjatehnikaga seoses. Oma õpetajaga polegi asi nii hull, aga pikapäevarühmas olevat õpetaja öelnud ka viienda ümberkirjutamise peale, et su tähed on nii koledad ja võiks ikka rohkem pingutada. Kõik muu läheb kenasti, aga see kirjatehnika on nagu mingi õudusunenägu. Mul ja lapse isal on ka käekiri üsna kehv, äkki sellest siis. Kuigi minul olid esimeses klassis ikka puha viied ja ka kirjatehnikaga probleeme ei olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja siin.
Õnneks meie koolis kirjatehnika eest hindeid ei panda ja kõveraid tähti punase pastakaga sirgeks ei parandata. Tähtis on, et laps palju harjutaks ja kõik nõutud ülesanded oleksid tehtud. Selles osas on olukord ikkagi parem, kui minu kooliajal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 18:00; 07.12 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja siin.
Õnneks meie koolis kirjatehnika eest hindeid ei panda ja kõveraid tähti punase pastakaga sirgeks ei parandata. Tähtis on, et laps palju harjutaks ja kõik nõutud ülesanded oleksid tehtud. Selles osas on olukord ikkagi parem, kui minu kooliajal.

Sellisel juhul on lapsel väga nõme õpetaja ja laps kannatab hiljemalt rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kahju, kui korraliku käekirja nõudmine unustusse vajub. Ühiskondlikus arutlus pole osalenud spetsialistid, kes teavad, et sõrmede motoorika ja aju areng on omavahel tugevas seoses. Seega tasub nõuda…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil läheb raskelt. Kui kirjatähti hakati õppima siis tõmbas õpetaja hullu tempo üles. Samas tänapäeva lapsed kirjutavad vähem kui mina omal ajal. Palju on töövihikuid kus vaid lüngad täita ja töölehed. Pean kirjatehnikat oluliseks aga seda ei peaks hindama ja õpilastele peaks aega andma. Samas arvan, et kirjatehnikat peab õpetama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma siiralt loodan, et minu laps peab järgmine aasta juba uut kirjatehnikat õppima, mitte seda vana seotud tähtedega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja siin.
Õnneks meie koolis kirjatehnika eest hindeid ei panda ja kõveraid tähti punase pastakaga sirgeks ei parandata. Tähtis on, et laps palju harjutaks ja kõik nõutud ülesanded oleksid tehtud. Selles osas on olukord ikkagi parem, kui minu kooliajal.

Sellisel juhul on lapsel väga nõme õpetaja ja laps kannatab hiljemalt rohkem.

Mille all ta hiljem kannatab?
Õpetaja

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 16:16; 04.01 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kahju, kui korraliku käekirja nõudmine unustusse vajub. Ühiskondlikus arutlus pole osalenud spetsialistid, kes teavad, et sõrmede motoorika ja aju areng on omavahel tugevas seoses. Seega tasub nõuda…

Spetsialistid on juba juhtinud tähelepanu sellele, et seostatud käekirjal ja motoorika arengul pole suurt seost, sest käsi on kirjutamisel ühes asendis. Sõrmede motoorikat arendab voolimine, rebimine jms tegevus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 16:16; 04.01 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguses ma olin uue metoodika vastu, aga tegelikult, miks mitte. Muu maailm kasutab seda juba ammu. Võib-olla muudab hoopis pubekate käekirja loetavamaks. Siduvast kirjast on vähe kasu, kui paljud kirjutavad nii, et muhvigi aru ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguses ma olin uue metoodika vastu, aga tegelikult, miks mitte. Muu maailm kasutab seda juba ammu. Võib-olla muudab hoopis pubekate käekirja loetavamaks. Siduvast kirjast on vähe kasu, kui paljud kirjutavad nii, et muhvigi aru ei saa.

muudabki loetavamaks, oma lapse peal ära nähtud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 18:28; 06.01 01:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka mingi nutt ja draama selle kirjatehnikaga seoses. Oma õpetajaga polegi asi nii hull, aga pikapäevarühmas olevat õpetaja öelnud ka viienda ümberkirjutamise peale, et su tähed on nii koledad ja võiks ikka rohkem pingutada. Kõik muu läheb kenasti, aga see kirjatehnika on nagu mingi õudusunenägu. Mul ja lapse isal on ka käekiri üsna kehv, äkki sellest siis. Kuigi minul olid esimeses klassis ikka puha viied ja ka kirjatehnikaga probleeme ei olnud.

Ma ei tea, miks see teema saab üldse draamat tekitada…
Meie peres on kole käekiri juba geenides, ma ise ja lapsed – kõikidel on kole käekiri. Aga kirjutamegi enesekindlalt juba esimesest klassist peale kõik oma koleda käekirjaga ja õpetaja arvamus läheb korda ainult siis, kui räägitakse sellest, et käekiri peaks ka arusaadav olema. Arusaadavus on teine asi, selle vajalikkusest ma saan ju aru. Sellistel puhkudel ma ütlen küll lapsele, et võta hoogu maha ja kirjuta korralikumalt. Arusaadavamalt.
Aga et kole… häh.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuarvates on see kirjatehnika õppimine 1. klassis osade laste jaoks natuke liiga vara (eriti suvel sündinud lapsed). Mina olin ise selline laps ja minu pojal oli veelgi raskem – käeline peenmotoorika ei olnud veel selleks ajaks piisavalt arenenud. Poja õpetaja oli selles osas ka eriliselt nõudlik. Kui olime mitu tundi lapsega koos seda paari lehekülge tähtesid töövihikusse maalinud, oli vihikuleht vahel lapse pisaratest märjaks tilkunud. Tulemus oli aga see, et õpetaja kirjutas töö alla “halvasti” või “lohakalt”, ükskõik kuidas laps ka ei pingutanud. Loomulikult kadus koolirõõm ruttu, sest ega neid eduelamusi ei tulnud ka matemaatikas, kus kõik oli küll õigesti arvutatud, aga õpetaja noomis “koledate” numbrite pärast.
Hiljem selgus, et poeg on käeliselt just andekas ja ta tegeleski kooliväliselt palju kunstiga. Praegu õpib kunstiakadeemias. Arvan, et kui kirjatehnikat oleks temalt nõudma hakatud 1-2 aastat hiljem, oleks ta pigem kiita saanud selle eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps Kirjatehnika

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.