Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kirjeldage seda tunnet, kui teie loom teid armastab

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: Kirjeldage seda tunnet, kui teie loom teid armastab

Postitas:
Kägu

…kui ta kõrvale tuleb, meil on tema nurrumise peale täielik Pavlovi refleks.

Lahendasite ära: üks kassidest saab nimeks Pavlov ja teine Refleks. Hea lihtne hüüda sööma jne …

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vot ei oskagi kirjeldada, kuna meil on ikka selline tavalise kassi-iseloomuga kass. “Armastust” näitab välja siis, kui kuuleb külmkapi ukse häält ja ülejäänud aja tunneb end vast pigem häiritult, et me tema kodu hõivamise eest piisavalt üüri (loe: toitu) ei anna.
Õhtuti on veel eriti häiritud, kui näeb, et tema voodis juba keegi ees laiutab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vot ei oskagi kirjeldada, kuna meil on ikka selline tavalise kassi-iseloomuga kass. “Armastust” näitab välja siis, kui kuuleb külmkapi ukse häält ja ülejäänud aja tunneb end vast pigem häiritult, et me tema kodu hõivamise eest piisavalt üüri (loe: toitu) ei anna.

Õhtuti on veel eriti häiritud, kui näeb, et tema voodis juba keegi ees laiutab.

Mul on samasugune “armastus” kodus:)

Please wait...
Postitas:
kitah

Koera puhul muidugi jah see rõõmutants, aga ka see, kuidas sulle nii muuseas nina pihku pistetakse. Ja kui ma kord haige olin, tulid koer ja kass mulle mõlemad teine teisele poole ning soojendasid mind (koer muidu voodis ei käinud).
kassid tulevad ja ütlevad midagi – üldse on mulle sattunud alati sellised jutukad loomad nagu ma isegi :), aga äkki nad on hakanud sellisteks, kuna mina ise ka nendega palju räägin. Üks kass on eriti kohe nagu jutupaunik, või nagut mängutoos – igat liigutust saadab mingi kirin ja kurin, no vahel viriseb ka. Tema on lisaks selline ravija kass (iga kass ei ole), kes tuleb soojendab mu jalgu ja käsi, kui need tema arvates külmetavad, või teeb mu artriidisele käele “kassinahkset kompressi”. ja “imbub” alati selja tagant esiteks tooli käetoele, siis võimalusel laua peale, või kui käetoele jääb, siis paneb oma käpa pikalt üle mu õla nagut sõber. ja öeldakse, et kassi suurim armastus on siis, kui ta sind lakub – seda teevad nad kõik. samuti poksivad peaga (seda jälle iga kass ei pidavat tegema).
rotid samuti krudistavad süles ja lakuvad kõik mu näpud üle, kui ma need puuri pistan, näkitsevad vahel seal õrnalt. isastel on aga rumal komme mu käsi täis pissida, kuigi ka selline märgistamine pidi tähendama armastust, ja et sind on omaks võetud.
endal mul merisigu pole olnud, aga kui vahel tädi juures käisin, siis nätsutasin nende notsikut ja see ka alati siis krudises – ja edaspidi juba minu häält kuuldes hakkas krudisema – tundis ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Juba see mõte, et võiks mõne loomaga samas voodis olla, on äärmiselt rõve.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui on valida sinu või kassi vahel voodisolemist, siis ma eelistan kassi.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Tahan juba mitmendat korda siia vastata, aga nutma hakkan ega saa. Sest sattus mulle nooruses loom sihukene, et temaga võrreldes inimliigi isased kipuvad ikka jobud olema.

& yhel päeval umbes 20 aastat pärast tema surma, kui ma olin omadega kohutavas ummikus, tuli ta mind lohutama. Päriselt. Näen, et minu syles trambivad mu kax reaalset rotti, aga tunnen, kuidas keegi kylmkäpp, nähtamatu, olematu, krutib kuklas juustesse pesa, nagu kallis kadunuke mu meelehärmix ikka teha armastas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära nüüd päris oksele ka hakka. Sinu lohutuseks: ta siis kodib tavaliselt voodist minema, kui näeb, et sellele koikule veel teisi soovijaid ka leidub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõesti totakas teema. Intelligentne inimene saab aru, et ükski loom ei armasta mitte kedagi, vaid looma käitumist juhivad instinktid. Tuttav inimene annab loomale turvatunde, võõras vastupidi, tekitab ebakindlust, keda ta instinktiivselt pelgab, seega jääb lihtsalt mulje, et loom on oma peremehesse kiindunud. Õppige bioloogiat ehk hakkate loomadest paremini arusaama. Ainult rumalad kannavad loomadele üle inimlikke omadusi.

Please wait...
Postitas:
kitah

Tõesti totakas teema. Intelligentne inimene saab aru, et ükski loom ei armasta mitte kedagi, vaid looma käitumist juhivad instinktid. Tuttav inimene annab loomale turvatunde, võõras vastupidi, tekitab ebakindlust, keda ta instinktiivselt pelgab, seega jääb lihtsalt mulje, et loom on oma peremehesse kiindunud. Õppige bioloogiat ehk hakkate loomadest paremini arusaama. Ainult rumalad kannavad loomadele üle inimlikke omadusi.

ja sina peaksid veel lisaks etoloogiat õppima. ainult puhtast bioloogiast jääb väheseks. loomad on täiesti võimelised tundma armastust, sõprust, viha ja kiusu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära nüüd päris oksele ka hakka. Sinu lohutuseks: ta siis kodib tavaliselt voodist minema, kui näeb, et sellele koikule veel teisi soovijaid ka leidub.

Ka on inimese armastus mehe, lapse ja sõprade vastu sama moodi ainult oma geenide edasi andmise ja enda alalhoiuinstinkti väljendus.
Loomad väljendavad seejuures oma instinkte/tundeid vahetumalt ja ausamalt.

Please wait...
Postitas:
amatöör

lamasklen diivanil, kass, mu sõber, pikutab diivani seljatoel, nurrub ning kui vaatan temale poole – tõstab pilgu. Sirutab aegajalt käpa välja, et mind õlast puudutada – et tee nüüd pai.

Please wait...
Postitas:
Kägu

loomad on täiesti võimelised tundma armastust, sõprust, viha ja kiusu.

Need on pigem inimese tõlgendused, loom käitub instiktiivselt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kui on valida sinu või kassi vahel voodisolemist, siis ma eelistan kassi.

Meenub Mihhail Velleri novell vanaprouast, kes määris häbememokkadele hapukoort, et kass seal keelega oma tööd teeks aga paraku telefon valel ajal helises ja kass klammerdus õrna kohta kinni.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sul ilmselt pole oma looma. Mul kass 10 aastat, magab voodis jalgade juures, vahel kolib peaaegu kaissu ka (kui mees koju tuleb,´muutub kass armukadedaks ja hoiab võimalikult minu lähedusse), diivanil on ta nagunii. Toakass, kellel pole kirpe ega usse. Miks ta ei võiks olla? Karva vahel ajab, aga see on eemaldatav.
Mis ma sest lemmikloomast siis võtan, kui ta peab kuskil nurgas magama?

Please wait...
Postitas:
kitah

Minu noorelt surnud Einstein-kass oli algul kõige suurem sõber koeraga, siis teise kassiga, ja alles millalgi siis tulin mina. Kuid see muutus peale seda, kui ma olin nädal aega operatsioonil – peale seda ei lahkunud ta enam minust sammugi, tuli ja surus end mu vastu, vaatas koos minuga Salatoimikuid – ja tõesti vaatas. Ja kui mul käed haigeks jäid, siis tuli viskas end räntsti mulle kurgu alla, mässis oma käed-jalad ja iseennast ümber mu haige käe ja soojendas seda. Ja minu haiguse nahka ta ilmselt surigi, sest võttis selle endasse.
Tema ja teine kass, kes oli 18 aastat vana, surid umbes kuuajase vahega, ning ma võtsin omale kohe uued kassipojad. Ja mõlemad kassid tulid mõni päev peale oma surma vaatama, kas ma olen nö heades kätes (st mitte koos muidugi, kumbki eraldi). Ise olin mõlemal korral tagatoas ja kuulsin, kuidas hüpati köögis kapi pealt maha sedasi prõntsti, ja siis tulid sammud tahatuppa. See noorem kass sirutas ennast, käpad sedasi pikalt ees ja vaatas mulle otsa, ja ilmselt jäi rahule. Teine kass tuli istus lihtsalt mu ette maha ja vaatas, kuidas ma lõnga kerin. Ja vaatas siis ka mulle otsa. Ilmselt jäid nad mõlemad rahule – kassipojad olid minu juures parajasti – ning peale seda ma neid enam ei näinud. Kui see ei ole armastus, siis ma ei tea, mis on.
Aga maitia, praegu tundub, et selle uue kassipoja sees on äkki tolle Einsteini hing – ullem patsaan on, kuigi mitte selline Nuti-Triinu, nagu too oli olnud juba titest peale, ja ma tahan teda kogu aeg miskipärast tolle teise kassi nimega kutsuda. Kassipoeg meie esimesel kohtumisel käitus, nagu oleks minuga juba ammune sõber, isegi mitte tuttav, surus end minu vastu ja vaatas mulle tibunäoga otsa. Niiet ma siis nüüd ei teagi, kas on või ei ole – kontrollida ma seda ju kuidagi ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie kass eelistab 95% kordadest mehele sülle ronida ja silitamist nõuda. Aga tulin hiljuti EMOst peale järjekordset raseduse peetumist, kõht valutas ja hing täitsa haige. Kass tuli kohe mulle kõhu peale ja nurrus kõvasti-kõvasti. Ma ei tea, kas see oli armastus, aga tema viis mind lohutada päris kindlasti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et looma ja inimese vahelise armastuse uskumiseks peab olema kogemus. Minul näiteks 3 aastat tagasi see kogemus puudus ja ilmselt arvasin ma samamoodi, kui siin need “ratsionaalse instinktidel põhineva suhte” jutlustajad. Mul ümber oli küll loomi olnud, nii koeri kui kasse, aga ikka oli keegi teine need võtnud, enamasti keegi teine ka tegeles nendega ja minul puudus oma suhe – võisin ju vahel toita ja jalutada, silitada ka, aga mingeid tundeid mul ei olnud.

Aga nüüd on mul kass varsti juba kolm aastat – ise valisin, ise tõin koju…. ja ma armusin temasse, pole olemas ilusamat, südamlikumat ja toredamat looma, kui tema. Mul ei saa ikka veel isu täis tema vaatamisest, kuidas ta graatsiliselt liigub, kuidas nurrudes mulle sülle poeb, kuidas meil on vaikselt tekkinud oma traditsioonid. Ta avaldab mulle pidevalt poolehoidu ja jagab minuga oma hellust, kuigi ta võiks ju teada, et ma annaksin talle niisama ka süüa. Ja ei, ma ei ole vanatüdruk, ma olen abielus, mul on suured lapsed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja sina peaksid veel lisaks etoloogiat õppima. ainult puhtast bioloogiast jääb väheseks. loomad on täiesti võimelised tundma armastust, sõprust, viha ja kiusu.

Irw, ma muidugi pole sinu lauslolluses kunagi kahelnud, aga alustuseks võiksid kasvõi Turovskiga konsulteerida. Paistab, et sinu “teadmiste” allikas on olnud Telegramm.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selline natuke totakas, aga ehk isegi helge teema.

Käisin töölähetusel. Ema käis vahepeal kassi toitmas ja paitamas. Eile tulin tagasi, kiisu oli solvunud. Riidles minuga! Riidles seni, kuni läksin voodisse. Kass tuli otsemaid kaissu ja kukkus nurruma. Täna olen ajavahet tasa vedelenud ja kass ainult sõtkub ja nurrub. No nii hea tunne on. Nii siiras õrnus ja armastus, et poeb kohe sügavale-sõgavale hinge. Rääkige, kuidas teie lemmikud teid ootavad ja nunnutavad, milliseid emotsioone see tekitab?

Õõv pealkiri on teemal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ka mõtlesin, et mis seltskond siin koos käib, kes loomadega voodit jagavad. Täiesti m a s e n d a v.

Please wait...
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kirjeldage seda tunnet, kui teie loom teid armastab