Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kisavad väikelapsed aktustel

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 129 )

Teema: Kisavad väikelapsed aktustel

Postitas:
Kägu

Kas need vanemad, kes oma karjuvad ja hüsteeriliselt kisavad väikelapsed koolilõpuaktustel lasevad lihtsalt karjuda, ei mõista, et nad rikuvad ära mõne lapse/noore ilusaima päeva. Kaunid laulud jäävad kuulmata, kõned lünklikult kuulda, filmida pole mõtet. Palun viige üleväsinud beebid ja väikelapsed saalist välja ja mõistke, et teie laps ei ole koolilõpuüritusel A ja O!!!

Täiesti tige olen.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nõme jah. Aga kus koolides nii vara juba lõpuaktused on? Mu lastel on 19. ja 20. lõpetamised, ühel pole veel kõik eksamidki tehtud, teisel pole eksamitulemused teada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Loodetavasti see inimene satub siia lugema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõme jah. Aga kus koolides nii vara juba lõpuaktused on? Mu lastel on 19. ja 20. lõpetamised, ühel pole veel kõik eksamidki tehtud, teisel pole eksamitulemused teada.

1.klassi lõpuaktus on näiteks ära olnud. Pole vahet ju, mis klassil on lõpuaktus, karjuvad lapsed peaks ukse taha viima. See vanem ise ka ju ei saa aktust kuulata, kes selle karjuva lapsega seal on, mina ka ei saa aru, mis mõtet on tal edasi istuda ja kõigi jaoks tähtis sündmus rikkuda.
Samuti tige
PS enda 1-aastase jätsin hoidjaga koju

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kisavad pärdikud kohvikutes on jube. Probleem tekkis kui emapalka hakati maksma. Nüüd emmedel raha, et kohvikutes käia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavalised aktused (mitte lõpuklassid), ka neile tulevad vanemad oma lastega. Nii kõrini. Sellel õppeaastal on mitu vanematega üritust, kus kisavad väikelapsed on esindatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väljendasin ennast valesti – kooliaasta lõpuaktusel tahtsin öelda, aga mõte on sama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kisavad pärdikud kohvikutes on jube. Probleem tekkis kui emapalka hakati maksma. Nüüd emmedel raha, et kohvikutes käia.

Tülgastav. Täiskasvanud inimene nimetab teist inimest pärdikuks. Mida see su enda kohta ütleb?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tülgastav. Täiskasvanud inimene nimetab teist inimest pärdikuks. Mida see su enda kohta ütleb?

Et tal on normaalsed lapsed, mitte lõugavad pärdikud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajaga nõus ja mõistan tema frustratsiooni. Minu poeg lõpetas eelmisel aastal gümnaasiumi, Vanemuise Kontserdisaalis oli pidulik aktus ja kõikide lõpetajate sugulastele anti (nii suuliselt koosolekul enne lõpetamist kui kirjalikult) teada, et VÄIKELAPSED EI OLE OODATUD JA TULEB KOJU JÄTTA. JA TELEFONID TULEB VÄLJA LÜLITADA. Et selline on selle kooli kodukord ja seda on kohustus järgida.
Väga ilus aktus oli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas need vanemad, kes oma karjuvad ja hüsteeriliselt kisavad väikelapsed koolilõpuaktustel lasevad lihtsalt karjuda, ei mõista, et nad rikuvad ära mõne lapse/noore ilusaima päeva. Kaunid laulud jäävad kuulmata, kõned lünklikult kuulda, filmida pole mõtet. Palun viige üleväsinud beebid ja väikelapsed saalist välja ja mõistke, et teie laps ei ole koolilõpuüritusel A ja O!!!

Täiesti tige olen.

Tavalised aktused (mitte lõpuklassid), ka neile tulevad vanemad oma lastega. Nii kõrini. Sellel õppeaastal on mitu vanematega üritust, kus kisavad väikelapsed on esindatud.

Väljendasin ennast valesti – kooliaasta lõpuaktusel tahtsin öelda, aga mõte on sama.

Teemaalgataja üritab oma libaga jälle kismat Kägude vahel tekitada? Millises koolis lõpetatakse kõiki klasse aktustega, kuhu vanemad ka kutsutakse?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kohe saad, teemaalgataja, lugeda, kuidas selle lõpetaja kuuenda issi kaheksanda kärglapse osalemine tema lõpetamisel oli tema elusündmus ja suurim südamesoov ja kuidas ta lausa hüsteeriliselt nuttis ja keeldus lõpetamisele minemast, kui see karjuv titt kaasa ei tule 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ka mulle ei meeldi laste kisa avalikus kohas, aga emapalga kaela ma seda ei ajaks – pigem võimaldab vanemapalk kohvikusse mineku ajaks lapsehoidja võtta. Mulle tundub, et paljud noored emad on nagu ajupestud “lapsed peavad kõigest osa saama ja kui see kellelegi ei meeldi, on see tema probleem” suhtumisega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Millises koolis lõpetatakse kõiki klasse aktustega, kuhu vanemad ka kutsutakse?

Minu 5. klassi kiituskirjaga lõpetav laps oli näiteks kutsutud eraldi direktori vastuvõtule koos vanematega. Üritus toimuski aktuse stiilis, esinemised ja edasi kiiruskirjade kättejagamine, pärast veel kringel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust on muidugi tore ja armas kui tereve pere on aktusel sh. beebid. Ja nii palju kui mina olen aktustel käinud on kisav laps alati välja viidud. Vahel mõni laps muidugi tatsab ringi või laliseb kõvasti aga see on ju normaalne elu osa. Minu arust oleks täiesti arusaamatu, et jään oma beebiga koju või annan hoiule oma suurema lapse aktuse ajaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust on muidugi tore ja armas kui tereve pere on aktusel sh. beebid. Ja nii palju kui mina olen aktustel käinud on kisav laps alati välja viidud. Vahel mõni laps muidugi tatsab ringi või laliseb kõvasti aga see on ju normaalne elu osa. Minu arust oleks täiesti arusaamatu, et jään oma beebiga koju või annan hoiule oma suurema lapse aktuse ajaks.

Miks arusaamatu? Kõik üritused ei ole väikelastele mõeldud. Aktus on siiski mõeldud kooliealistele, isegi algklassilapsed kipuvad nihelema, kui pikaks venib. Milleks siis oma titte piinata, kui on olemas lapsesõbralikumaid tegevusi nagu näiteks samal ajal liivakastis mängimine?

Söömine on ka elu osa, aga sa ei vea ju last kaasa, kui lähed mehe või sõbrannaga õhtul restorani.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks see arusaamatu on? Titele aktus korda ei lähe, sina ei saa keskenduda ja teised on häiritud. See ei ole perepidu, vaid akadeemiline üritus! Pidasime just algkooli lõpu puhul piknikku ühe lapse koduaias. Sinna olid tõesti vanaemad, tited ja koerad oodatud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah, Sinu jaoks on see arusaamatu. Ja ei, kisavaid lapsi ei viidud välja, muidu ma poleks ju teemat teinudki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiesti tige olen.

Teemaalgataja üritab oma libaga jälle kismat Kägude vahel tekitada? Millises koolis lõpetatakse kõiki klasse aktustega, kuhu vanemad ka kutsutakse?

Mis mõttes kõiki klasse? Ühine aktus oli, pidulik, ilusate riiete, lillede ja muusikaga. See ei ole ainus kisavate lastega üritus, see on mul mitme aasta jooksul kogunenud frustratsioon lihtsalt. Ma ei taha mingit kismat, tahan, et mõistetaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust oleks täiesti arusaamatu, et jään oma beebiga koju või annan hoiule oma suurema lapse aktuse ajaks.

Titel on aktusel ju igav. Isegi täiskasvanutel on, aga nad enamasti mõistavad käituda. Mõnes saalis on ka palav ja need on täis tuubitud, seega on aktusel ta jaoks ka ebamugav. Pigem ole siis oma titega väljas koos, kui teid kaht ei suuda miski hetkekski lahutada. Pealegi- ega see ei ole nii, et kui titt lõugama pistab, siis kohe ema lahkub ja saabub vaikus. Esiteks on natuke aega kussu-kussu-sussu-sussu. Kuna see ei aita, siis algab väljumise protseduur, sest looda sa, et ta ukse juures seisis kohe. Mõne minutiga saab ehk see protseduur lõpule, aga kuna mõnes koolis on aula väike, siis on uksed lahti ja eks koridoris kajab tite kisa veel edasi mõne minuti (või kauem, kui ema ei taipa, et koridori eemaldumisest ei piisa). See on elu. Igal aktusel on üks selline titt. Ülejäänud 99% ei too oma karjuvat beebit kaasa, aga see lohutab vähe, kui nt sinu lapse tunnistuse saamise hetkel või härdust tekitama pidanud laulu või kõne ajal titel mõõt täis saab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui ebaviisakas ja mürgine indiviid. Mul kaks väikest last. Juba enda laste kisa mulle ei meeldi, võõraste laste oma ammugi. Kellele see meeldiks…AGA lapsi pärdikuks kutsuda ja sellist mürki pritsida on juba tase eraldi. Ka lapsed on samasugused inimesed nagu sina. Ka neil on õigus kodust väljas käia. Sinu ja nende erinevus on ainult selles, et nemad alles õpivad ennast tundma ja oma emotsioone kontrollima. Sinu puhul aga vabandus puudub. Kontserditele/aktustele jms ka oma lapsi kaasa ei võta, seda ma õigeks ei pea. Aga jätke need lapsed vähemalt söögikohtadeski rahule.

Please wait...
Postitas:
pritnispeeers

Jah, mul on ka üks pidulik sündmus seljataga. Ja väikelapsi sinna jagus. Tõesti ei tea, mida oodatakse, kui juba jonn vaikselt tuure võtab? Äkki jätab järgi? Teistel ka huvitav kuulata? Väsib ise millalgi kiunumisest ära? Mida küll?
Vähemalt sel aastal ei istunud kõrval kellegi süles sellist mittekõndivat selli, kes mulle ükskord sülle oksendas. Oli see vast võigas ja piinlik päev. Brr.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaunid laulud jäävad kuulmata, kõned lünklikult kuulda, filmida pole mõtet. Palun viige üleväsinud beebid ja väikelapsed saalist välja ja mõistke, et teie laps ei ole koolilõpuüritusel A ja O!!!

ma ei saa aru, kui tegemist oli lihtsalt ühe kooliaastat lõpetava aktusega, siis mis oli teemaalgatajal sinna asja? või kuidas see üleväsinud beebi sinna sattus? või kas tõesti keegi filmib kõiki oma lapse aktuseid? kas ainult kevadisi või sügisesi ka?

mul on kolm last ja alati on väiksemad õed-vennad lõpuaktustel kaasas olnud. kes on rahutu lapsega, istub ukse lähedale ja alati on välja mindud, kui laps häält tegema hakkab. praegu jääb teemaalgatusest tõesti mulje, nagu oleks vaja üks regulaarne teema jälle käima tõmmata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui ebaviisakas ja mürgine indiviid. Mul kaks väikest last. Juba enda laste kisa mulle ei meeldi, võõraste laste oma ammugi. Kellele see meeldiks…AGA lapsi pärdikuks kutsuda ja sellist mürki pritsida on juba tase eraldi. Ka lapsed on samasugused inimesed nagu sina. Ka neil on õigus kodust väljas käia. Sinu ja nende erinevus on ainult selles, et nemad alles õpivad ennast tundma ja oma emotsioone kontrollima. Sinu puhul aga vabandus puudub. Kontserditele/aktustele jms ka oma lapsi kaasa ei võta, seda ma õigeks ei pea. Aga jätke need lapsed vähemalt söögikohtadeski rahule.

Aga sellegi poolest on väikesed lapsed igasugustel väliüritustel tüütud nagu pärdikud.
Ka kohvikus on ebameeldiv, kui mingi titt laliseb kõrval; mõni juba veidi suurem tatsab ringi ja segab teisi külalisi, ema vaatab heldinult pealt..
Igatahes ei oska tänapäevased emad ja isad absoluutselt ka lapsele keskendunud tegevust leida ning kiidan ühte restoraniomanikku, kes mõned aastad tagasi palus ebameeldivalt käituva titega perel lahkuda.
Tittedele olgu tittede käimised – mänguväljakud, miniloomaaiad, piknikud jms.
Söögisaalides määrdunud näo ja kätega jõmpsikas pole meeldiv.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See beebide vedamine igale poole on jah selline mõne emme esmalapse sündroom. Olen ka Lottemaal näinud peret, kus ema-isa ja alla aastane laps. No milleks??? Lapsuke peab juba varakult igasuguseid kogemusi saama. ENdale ei teadvustada, et natuke vara veel!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja veel üks väga ohtlik koht on suvised vabaõhuetendused. Ka need muidugi, mis on mõeldud täiskasvanutele ja millest lapsed aru nagunii ei saa. Sinna veetakse kogu küla kaasa ja kõigil jõmpsikatel tuleb poole pealt korraga pissihäda või uni peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väikelapse emana olen täitsa nõus. Olen isegi viibinud aktustel ja üritustel, kus väikelapsed on kisanud. Vanemad peaksid siiski mingeid piire ja oma lapse käitumist piisavalt tajuma, et temaga kasvõi saalist lahkuda selleks ajaks, kui laps jonnib. Ma ei arva, et väikeste lastega üldse kuskil käia ei tohiks, aga on kohti, kuhu tõesti ei sobi minna (nt teatrietendus, kontsert vms) ja ülejäänud kohtades on vanemate asi lapsele õpetada, kuidas seal õigesti käituda. Kahjuks aga minnakse liiga sageli äärmustesse – kardetakse, et laps ei oska käituda, mistõttu teda ei võeta kuskile kaasa ja laps ei õpi nendes olukordades ega kohtades käitumist, või siis teda veetakse igale poole kaasa ja lastakse teha, mis pähe tuleb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelmisel aastal viibisin kõrgkooli lõpetamisel, vähe sellest, et tagareas beebi nuttis, ees tõstis tore issi lapse endale sülle püsti nii, et tagumine rida ei näinud.
Olgem ausad – kui just oma laps ei lõpeta, on aktus ikka igav, eriti kui lõpetajaid on palju. Võtta kaasa sinna väikelaps on ka lapse piinamine, mälestust temale sellest ei jää.
Kohvikus ringijooksvate laste vastu ei ole mul midagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kaunid laulud jäävad kuulmata, kõned lünklikult kuulda, filmida pole mõtet. Palun viige üleväsinud beebid ja väikelapsed saalist välja ja mõistke, et teie laps ei ole koolilõpuüritusel A ja O!!!

ma ei saa aru, kui tegemist oli lihtsalt ühe kooliaastat lõpetava aktusega, siis mis oli teemaalgatajal sinna asja? või kuidas see üleväsinud beebi sinna sattus? või kas tõesti keegi filmib kõiki oma lapse aktuseid? kas ainult kevadisi või sügisesi ka?.

Paljudes koolides on lõpuaktused tänuüritusena parimatele konkurssidel, olümpiaadidel või võistlustel osalejatele ja spetsiaalselt ka nende vanematele. Kui laps on mingi väga suure tunnustuse saanud, siis jah, tõesti tahaks filmida. Lisaks olid meie koolis sel üritusel väga hea tasemega laulud, pillilood ja nalja-sketsid abiturientide poolt. Ja oli ikka kahju küll kui need jäid kuulmata, sest mõni emme oli oma titaga keset saali istunud ja lahkuda ei kavatsenud. Mina olen ka omal ajal kõigi kolme lapsega laps kandelinas igal pool osalenud. Aga mina seisin ukse kõrval ja tundsin juba lapse liigutuste järgi ära, et varsti hakkab ta häält tegema ning astusin ennetavalt saalist välja. Miks oma vähekannatlike lastega ei võiks saali ukse kõrvale end sättida, kui lapsehoidja kõne alla ei tule?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ma ei saa aru, kui tegemist oli lihtsalt ühe kooliaastat lõpetava aktusega, siis mis oli teemaalgatajal sinna asja? või kuidas see üleväsinud beebi sinna sattus? või kas tõesti keegi filmib kõiki oma lapse aktuseid? kas ainult kevadisi või sügisesi ka?

mul on kolm last ja alati on väiksemad õed-vennad lõpuaktustel kaasas olnud. kes on rahutu lapsega, istub ukse lähedale ja alati on välja mindud, kui laps häält tegema hakkab. praegu jääb teemaalgatusest tõesti mulje, nagu oleks vaja üks regulaarne teema jälle käima tõmmata.

Ma töötan koolis, niisiis on asja kõikidele aktustele ja kontsertidele. (teemaalgataja olen).

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 129 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kisavad väikelapsed aktustel