Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kisavad väikelapsed aktustel

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 129 )

Teema: Kisavad väikelapsed aktustel

Postitas:
Kägu

Kisavad väikelapsed on sellistel ja sarnastel sündmustel tõesti tüütud, aga… Võib-olla ei olegi just nende kisava tite vanematel muud võimalust kui ta kaasa võtta. Kuid sel juhul peaks nad istuma sellisesse kohta, kust on vajadusel lihtne kohe saalist lahkuda ning seda peaksid nad ka kiiremas korras tegema. Kui keegi seda ei tee, käitub ta lihtsalt nõmedalt ja väärib seda kirumist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis mõttes ei ole muud võimalust kui kaasa võtta?? Mul 3 last ja kui mingit võimalust mitte kaasa võtta ei ole, istusin väikelapsega kodus. Enamasti aga palkasin lapsehoidja (kui palgata ei jõua, siis palud mõnel sõbrannal see kord-paar aastas oma last vaadata ja kui sedagi võimalust pole, siis tuleb peeglisse vaadata ja mõelda, miks mul sõpru pole, mitte oma väikelapsi mööda aktuseid vedada). Eriti tore on, kui mina palkan igaks aktuseks lapsehoidja, et mitte teiste emotsioone ja pidu rikkuda, ja siis jookseb mööda saali kellegi teise kasvatamatu väikelaps amokki, rikkudes meie pere lapse kiituskirja saamise või esinemise. Armastan väga lapsi ja vaatan neid alati heldinult, aga mitte aktusel, kontserdil, ooperis, kus nad istuda ei jaksa ja jalaga minu tooli taovad või mööda saali jooksevad või täiest kõrist röögivad.
Kontserdil olen öelnud ka mõnele tibile, et kui laps tahab amokki joosta, tehku seda kuskil mujal, meie oleme kõik piletiraha maksnud ja sooviksime tema lapse kisa ja jalgade trampimise asemel siiski muusikat kuulata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma olen samuti mitmeid kordi kurvastanud väikeste laste karjumise pärast pidulikul aktusel. Kurvastanud seetõttu, et lapsevanemad on vaeva näinud 12 aastat ja siis saabub pidulik koolilõpetamine, mis võtab pisara silma ja tahaks kõnest iga sõna kuulda ja muusikalisi esinemisi kuulata, oma last näha ja kuulda. Üle saali kostab ainult titekisa ja väikeste laste jutt, kes ei suuda paigal istuda ja jooksevad ringi, veel hullem, teevad nägusid esinejatele ja vanemad imetlevad oma tupsununnukest, kes kogu ürituse ära rikub. Kurb, väga kurb, kuidas mõni lapsevanem teiste 12 aastat vaeva ära rikub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laagri Kooli direktori vastuvõtule kutsutakse tublid lapsed vanematega.
Kui esineja esines, siis oli “mõnusaks” taustaks üks väikelaps, Kes istus oma ema, veidi suurema väikevenna ja koolilapsega lava lähedal.
Ja siis need kaks väikest kiusasid üksteist. Ka Meesesineja vaatas nende Poole ja teised vanemad. See EMA on vist peast veidi imelik, et ta nende väikestega sealt eest ära ei läinud. Alles siis lahkus, kui kisa väga hulluks läks.
Kas tõesti ei saa kedagi 1 tunniks väikeste poistega tegelema kutsuda, naabritädi, naabritüdruk, kui keegi tuttavastest ei saa tulla.
Ma arvan, ET see on lihtsalt ülbus, ET mina tulen oma pesakonnaga ja teen, mis tahan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kisavad väikelapsed on sellistel ja sarnastel sündmustel tõesti tüütud, aga… Võib-olla ei olegi just nende kisava tite vanematel muud võimalust kui ta kaasa võtta

Mis mõttes, mida sa nüüd sellega öelda tahad? Et vanemal ei olegi võimalust oma lapsega koju jääda? Politseiga aetakse aktusele, püstol kuklas?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eriti tore on, kui mina palkan igaks aktuseks lapsehoidja, et mitte teiste emotsioone ja pidu rikkuda, ja siis jookseb mööda saali kellegi teise kasvatamatu väikelaps amokki, rikkudes meie pere lapse kiituskirja saamise või esinemise.

Sa oled lihtsalt normaalne inimene ja võid ennast hästi tunda.

Mis mõttes, mida sa nüüd sellega öelda tahad? Et vanemal ei olegi võimalust oma lapsega koju jääda? Politseiga aetakse aktusele, püstol kuklas?

Liialdamine on mõttetu. Kindlasti on võimalus, aga inimesed käituvad tihti egaloogiliselt ja emotsioonide pinnalt, nii et mis teha. Alati jääb olema neid, kes oma titega tulevad. Võimalikuks lahenduseks ongi see, kui külalistele vähemalt öeldakse, et väikelapsed pole oodatud, siis on mingigi võimalus, et neid ei tule – inimestel viisakusele ja mõistlikkusele ei saa küll tänapäeval lootma jääda 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olgu – võib-olla tõesti pole beebit kellelegi jätta, ei ole minu asi teiste inimeste kodust olukorda arvustada. Aga täna juhtusin oma kõrgkooli selleaastasi lõpupilte Facebook’is nägema ja olin ikka väga nördinud. Kohe aula esireas oli mitu naist beebid süles. Miks vihale ajas oli see, et aktuse otseülekannet näidati suurtel ekraanidel nii kohvikus kui teises saalis. Samamoodi on ka mitmes teises koolis. Ometi on ikka vaja lapsega aulasse esiritta ronida, riskides kellegi kõne või etteaste rikkumisega, kui nii emal ja lapsel oleks palju mugavam seda teises ruumis vaadata. Vot see on täiesti arusaamatu minu jaoks. Väga mõistlik oleks kutsel või aula uksel teada anda, et beebid pole oodatud, mida kahjuks ei juleta teha. Lapsed mulle väga meeldivad, aga nende koht ei ole akadeemilistel ja pidulikel üritustel ja kõik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Töötan koolis. Ka meil on see probleemiks. Kusjuures ei ole haruldane ka see, et need väikelapsed jooksevad-ronivad-kukuvad ja lapsevanemad ei tee mitte midagi. Vaatavad vaid heldinult pealt ja õpetajad siis käivad keelamas. Kunagi tegime nn lastetoa, et kes soovib, saab oma lapse kontserdi/aktuse ajaks jätta lastetuppa valve alla mängima ja suunasime ürituse jooksul ka lapsevanemaid oma lapsi sinna viima. Oi kuidas solvuti! Aga probleem on endiselt olemas.

Please wait...
Postitas:
Valvejoodik

Naljakas, et kutse peale peab ekstra kirjutama, et röökivad tited pole oodatud ja inimesed ise selle peale ei tule. Mis järgmiseks? Peab hakkama varsti meelde tuletama, et ka lemmikloomad pole aktusele oodatud, et kooliaulas on suitsetamine keelatud ja palume mitte tulla ebakaines olekus ja kohapeal alkoholi ja uimasteid mitte tarbida? Sest kui üks võib kisava väikelapsega tulla, miks siis teine ei võiks nt. pidevalt haukuvat koera kaasa võtta, aulas pläru näkku visata, otse pudelist sealsamas viina kulistada ja röhitseda-peeretada nii, et terve saal kajab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Korraldajad peaks julgema tittesid saali mitte lasta. Pärdik kasvatamata lapse kohta on väga õige öelda, ongi ju ahvi tasemel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Korraldajad peaks julgema tittesid saali mitte lasta. Pärdik kasvatamata lapse kohta on väga õige öelda, ongi ju ahvi tasemel.

Mitte lasta vaid neid soliidselt välja visata on kunst omaette!
Siis võib mõni ju leida ,et üle 50a ei tohiks tulla,sest võivad tukkuma jääda ja norskama hakata. Mehed käivad suurenenud eesnäärme pärast liiga tihti WC s, noored naised tõmbavad liiga avara dekolteega tähelepanu jne.jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kisavad pärdikud kohvikutes on jube. Probleem tekkis kui emapalka hakati maksma. Nüüd emmedel raha, et kohvikutes käia.

Tülgastav. Täiskasvanud inimene nimetab teist inimest pärdikuks. Mida see su enda kohta ütleb?

Et tal on normaalsed lapsed, mitte lõugavad pärdikud?

Mul näiteks ei ole üks laps “normaalne”. Sügava puudega autist on. Kui palju ma olen sellistelt kitsa silmaringiga inimestelt märkusi saanud kui laps mingi asja peale (vahel needsamad inimesed) ärritunud on. Nii kasvatamatu laps! Sellised oma mullis elavad inimesed ei oma mingit aimdust sellest, kui palju selliste “pärdikutega” vaeva nähakse ja kui katki need vanemad on. Üks selline “pärdik” võrdub psühhiaatrite sõnul ca 5 lapsega iga ressursi mõttes.
Kui iga asi ühiskonnas häirib, siis järsku võiks endaga tegeleda? Inimesi on erinevaid ja ükski inimene ei pea seetõttu toas istuma, et mõned ümbritsevad inimesed enda emotsioonidega hakkama ei saa. Need ajad on möödas, kus puudega lapsi peideti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui iga asi ühiskonnas häirib, siis järsku võiks endaga tegeleda? Inimesi on erinevaid ja ükski inimene ei pea seetõttu toas istuma, et mõned ümbritsevad inimesed enda emotsioonidega hakkama ei saa. Need ajad on möödas, kus puudega lapsi peideti.

0-2

Et las selline autistlik laps siis huilgab seal aktusel, teised tegelegu endaga, kui see neid häirib? Ja nii loodad sallivust puuetega inimestesse suurendada või mis su postituse point oli?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul pole lapsi, nii et ärge mulle kallale tulge. Ma lihtalt mõtisklen olukorra üle.

Kuidas sa emana jääd koju, kui su vanem laps lõpetab seal aktusel? See on ju sellele lapsele tragöödia. Aga peres on väike beebi. Kõigil pole vanaemasid omast käest võtta või tahavad nemad ka aktusele minna. Mida sa siis teed? Ikka läheb aktusele ja võtab beebi kaasa.

Koolid võiks pakkuda lapsehoidu aktuste ajaks. Mõned vanemate klasside õpilased koos õpetajaga saaks hakkama küll. Las praktiseerivad tulevaseks eluks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Need pole seal suvalised tänavalt tulijad ega naabrinaised seal tittedega vaid aktusel lõpetavate laste emad. Kas teie emana ei taha oma lapse aktusele minna? Kuhu sa paned selle tite? Ma ei võrdleks olukorda teatri ega kontserdiga. Sinna tõesti ei pea minema. Aga sinu laps lõpetab üks kord elus lasteaeda põhikooli, gümnaasiumi jne. Ja sina sinna ei lähe?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõus, et aktusele beebidega ei ole normaalne minna. Äärmisel juhul, kui tõesti on vaja, siis läheks vaid tahaotsa ukse juurde, et saaks vajadusel kiirelt uksest välja minna. On veel neid kohti, kus inimesed on niigi lõksus ja ebamugav ja vaja veel hullemaks teha, et siis näiteks lennukis. Ei pea tittedega ilmtingimata reisima ka. Ei ole võimatu oodata mõne aasta, kui on vanem ja targem ja ei röögi. Mina oma 3 aastasega ei lähe ei aktusele ega lennukisse. Siililegi selge, et terve aktuse ta paigal ei püsi, lõpuks jaurab, hakkab igav. Lennukis pole üldse kuskile lapsega põgeneda, kui olukord hulluks peaks minema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõus, et aktusele beebidega ei ole normaalne minna. Äärmisel juhul, kui tõesti on vaja, siis läheks vaid tahaotsa ukse juurde, et saaks vajadusel kiirelt uksest välja minna. On veel neid kohti, kus inimesed on niigi lõksus ja ebamugav ja vaja veel hullemaks teha, et siis näiteks lennukis. Ei pea tittedega ilmtingimata reisima ka. Ei ole võimatu oodata mõne aasta, kui on vanem ja targem ja ei röögi. Mina oma 3 aastasega ei lähe ei aktusele ega lennukisse. Siililegi selge, et terve aktuse ta paigal ei püsi, lõpuks jaurab, hakkab igav. Lennukis pole üldse kuskile lapsega põgeneda, kui olukord hulluks peaks minema.

Nojah, eks see ole keeruline väheke, kui inimestel on veidi rohkem kui üks laps või kui reisimine on vajalik abikaasa töö pärast. Minul on kolm last sellise vahega, et kui ma poleks väikelapsega reisile läinud, siis oleks vanim laps alles päris suurena oma esimesele reisile saanud. Reis on paraku nii pikk üritus, et imikule või väikelapsele naljalt hoidjat nii pikaks ajaks ei leia. Aga aktus on nii lühike üritus, et sellega peaks küll laps kasvõi naabrinaise hoole all vastu pidama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nojah, eks see ole keeruline väheke, kui inimestel on veidi rohkem kui üks laps või kui reisimine on vajalik abikaasa töö pärast. Minul on kolm last sellise vahega, et kui ma poleks väikelapsega reisile läinud, siis oleks vanim laps alles päris suurena oma esimesele reisile saanud. Reis on paraku nii pikk üritus, et imikule või väikelapsele naljalt hoidjat nii pikaks ajaks ei leia. Aga aktus on nii lühike üritus, et sellega peaks küll laps kasvõi naabrinaise hoole all vastu pidama.

Minu ema hoidis last nädal aega kui mehega reisil käisin. Kui ei oleks saanud hoida, oleks reis ära jäänud. Õigemini siis ei oleks üldse reisi planeerinudki. Ega reisimine ei ole inimõigus ega kohustuslik tegevus. Ega see vanem laps ka ära ei sure, et nüüd ja kohe reisida ei saa. Tema reisid on alles ees.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu ema hoidis last nädal aega kui mehega reisil käisin. Kui ei oleks saanud hoida, oleks reis ära jäänud. Õigemini siis ei oleks üldse reisi planeerinudki. Ega reisimine ei ole inimõigus ega kohustuslik tegevus. Ega see vanem laps ka ära ei sure, et nüüd ja kohe reisida ei saa. Tema reisid on alles ees.

Minul ämm on surnud ja ema tippspetsialist, kes ei jäta paraku oma tööd nädalaks. Eriti arvestades, et neid lapselapsi, kes hoidmist sooviksid pikemalt on viis, tähendaks see tööst loobumist. Aga ma olen ka alati nõus olnud rerve lennureisi lastele tegevusi väkja mõtlema ja tõttöelda polegi nad kunagi lennukis nutnud või hädaldanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul pole lapsi, nii et ärge mulle kallale tulge. Ma lihtalt mõtisklen olukorra üle.

Kuidas sa emana jääd koju, kui su vanem laps lõpetab seal aktusel? See on ju sellele lapsele tragöödia. Aga peres on väike beebi. Kõigil pole vanaemasid omast käest võtta või tahavad nemad ka aktusele minna. Mida sa siis teed? Ikka läheb aktusele ja võtab beebi kaasa.

Koolid võiks pakkuda lapsehoidu aktuste ajaks. Mõned vanemate klasside õpilased koos õpetajaga saaks hakkama küll. Las praktiseerivad tulevaseks eluks.

See lõpetaja, kes seal laval on ja saab tunnistuse, ei saa ilmselt erilisi hingehaavu sellest, kui tal samal hetkel ei ole emaga silmsidet. See lõpetaja ema või isa võib olla oma titega ka aula ukse taga ja kui asi lõpeb ja läheb sebimiseks (keegi hakkab nagunii uksest käima, uks tehakse lahti jne), siis lipsab titega sisse ja saavad oma lilledega jännata ja õnnitleda ja pilte teha jne jne. Sel kõige pidulikumal vaiksel hetkel, kui nimesid öeldakse, võiks nagu tited ukse taga olla. Teiste lõpetajate päev ei ole titeema lõpetaja päevast vähem oluline. Reeglina on koolis ka fotograaf, kes kõikide lõpetajate diplomisaamise hetke pildistab ja need ajad on üldiselt möödas, kus lapsevanemad oma telefonidega lavaservas hüplevad. Antakse ka CD või miski muu digitaalne jäädvustus, kes soovivad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need pole seal suvalised tänavalt tulijad ega naabrinaised seal tittedega vaid aktusel lõpetavate laste emad. Kas teie emana ei taha oma lapse aktusele minna? Kuhu sa paned selle tite? Ma ei võrdleks olukorda teatri ega kontserdiga. Sinna tõesti ei pea minema. Aga sinu laps lõpetab üks kord elus lasteaeda põhikooli, gümnaasiumi jne. Ja sina sinna ei lähe?

See üritus ei tule ju üleöö ja ootamatult. Kas lapsele hoidjat vōi hoidlat on raske organiseerida? Kolm korda elus on raske maksta lapse hoidmise eest paarkümmend eurot? Tehke siis korjandus lapse koolis, oma asumis, töökohas. Inimesed on lahked ja arusaajad ning aitavad alati, kui saavad. Küsija suu pihta ei löö keegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ka kohvikus on ebameeldiv, kui mingi titt laliseb kõrval; mõni juba veidi suurem tatsab ringi ja segab teisi külalisi, ema vaatab heldinult pealt..

Mina väldin kui tuld kõiki laste mängunurgaga restorane ja seda soovitan sullegi. Jah, ka muudes restoranides on mul tulnud tegeleda VÕÕRASTE laste taltsutamisega, paraku, aga harva. Mõned kohutavad mälestused aga on nagu mällu keevitatud. Näitks kaks sellist 4-5 aastast, kellel ema lubas söögisaalis ringi joosta ja need ajasid üksteist kiljudes taga, joostes ümber võõraste laudkondade ja haarates jooksult kinni toolide seljatugedest (no ja pikemate juustega daamide juustest). Teine kord roomasid neli sellist 5-8 aastast laudade all ringi ja üks neist haaras minu sõbrannat oma külma, niiske kleepuva räpase käega säärest.
Erilist lõbu pakkus neile võõra laua alt käsi välja ajada ja midagi laua pealt pimesi ära haarata. Leivataldrik, nuga vms ja see siis kolinal laua alla tõmmata. Kaks naist ja üks mees, kes nende lastega olid, ei teinud teist nägugi.
Eks siis tuli ise sekkuda. Esimesel korral ma saatsin pikalt anuvaid pilke lapsevanematele ja kui vastuseks tuli ainult õlakehitus ja turtsatus, siis tõusin, vabandasin valjuhäälselt saalisolijate ees ning röögatasin nende laste peale nii, et nõud klirisesid.

Teisel juhtumi puhul samuti püüdsin vanematele märku anda, tulutult. Siis palusin valjuhäälselt kelneril korraldada ära see, et mingid kleepuvate haarmetega hulkuvad loomad nende söögisaalis laudade all võõraid jalgu näpivad ja söömist segavad.

Eks sellised korralekutsumised võõra inimese poolt enamasti toovad esile emmekeste meelepaha ja eks sain minagi oma osa 🙂 , aga noh, nad ongi ühe äratuse ära teeninud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kisavad väikelapsed on sellistel ja sarnastel sündmustel tõesti tüütud, aga… Võib-olla ei olegi just nende kisava tite vanematel muud võimalust kui ta kaasa võtta. Kuid sel juhul peaks nad istuma sellisesse kohta, kust on vajadusel lihtne kohe saalist lahkuda ning seda peaksid nad ka kiiremas korras tegema. Kui keegi seda ei tee, käitub ta lihtsalt nõmedalt ja väärib seda kirumist.

Mis mõttes ei ole muud võimalust? See võimalus tuleb ise organiseerida, ega see kellelegi sülle kuku! Valvab mõne teise emaga (kelle lapsel aktus teisel ajal) kordamööda kahte titte, palkab hoidja jne, jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olgu – võib-olla tõesti pole beebit kellelegi jätta, ei ole minu asi teiste inimeste kodust olukorda arvustada. Aga täna juhtusin oma kõrgkooli selleaastasi lõpupilte Facebook’is nägema ja olin ikka väga nördinud. Kohe aula esireas oli mitu naist beebid süles. Miks vihale ajas oli see, et aktuse otseülekannet näidati suurtel ekraanidel nii kohvikus kui teises saalis. Samamoodi on ka mitmes teises koolis. Ometi on ikka vaja lapsega aulasse esiritta ronida, riskides kellegi kõne või etteaste rikkumisega, kui nii emal ja lapsel oleks palju mugavam seda teises ruumis vaadata. Vot see on täiesti arusaamatu minu jaoks. Väga mõistlik oleks kutsel või aula uksel teada anda, et beebid pole oodatud, mida kahjuks ei juleta teha. Lapsed mulle väga meeldivad, aga nende koht ei ole akadeemilistel ja pidulikel üritustel ja kõik.

See võiamlus tuleb organiseerida! Kõik teised ju ometi tegid seda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa oled täiskasvanud inimene, mõlte välja, kuhu paned oma tite!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Värske kogemus jagada.
Laps esmaslt lalises ja siis teda ilmselt keelati ja siis juba huilgas esimestes ridades. Vanem üritas rahustada aga laps kruttis ennast aina rohkem üles. Lõpuks astus õpetajate reast üks härra ja ilmselt palus lapsega lahkuda.
Meie reast möödudes laps röökis, mis kole ja vanem oli ka näost tulipunane. Loodetavasti häbist.
Tõeliselt alatu on ikkagi sellist komejanti korraldada. Istu siis kuskil tagareas ja sussuta seal aga ette ronida oma imikuga ja hakata seal siis teda lõbustama? Jäta see aktus vahele, kui selle sisu sind absoluutselt ei huvita ja titt prioriteediks on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Värske kogemus jagada.

Laps esmaslt lalises ja siis teda ilmselt keelati ja siis juba huilgas esimestes ridades. Vanem üritas rahustada aga laps kruttis ennast aina rohkem üles. Lõpuks astus õpetajate reast üks härra ja ilmselt palus lapsega lahkuda.

Meie reast möödudes laps röökis mis, kole ja vanem oli ka näost tulipunane. Loodetavasti häbist.

Tõeliselt alatu on ikkagi sellist komejanti korraldada. Istu siis kuskil tagareas ja sussuta seal aga ette ronida oma imikuga ja hakata seal siis teda lõbustama? Jäta see aktus vahele siis kui selle sisu sind absoluutselt ei huvita ja titt prioriteediks on.

ausalt, mul ei ole selliseid kogemusi aktustelt. mul on kolm last ja olnud omajagu aktusi, aga pole kohanud ühtki nii nahhaalset lapsevanemat. meil on olnud nooremad õed ja vennad alati oodatud, alati on kõik ettenägelikult valinud koha ukse lähedal. kunagi ei ole ükski laps seganud (va võibolla neid inimesi, keda segab juba ainuüksi lapse olemasolu, tema kohalolek aktusel).

ma ei ole ühelgi aktusel näinud röökivat imikut, amokki jooksvat, ringi ronivat, kukkuvat või esinejatele nägusid tegevat väikelast ega huilgavat autisti (kõik variandid siin teemas nimetatud). äkki te ikka lisate mõnuga värvi?

aga need, kes ütlevad, et beebi või väikelapse koht ei ole aktusel, minu meelest ei tea, mida tähendab perekond. loomulikult ei saa see titt aru, mis parasjagu toimub, aga tema suure venna või õe jaoks oli väga oluline, et ta kohal oleks! kui mõnes peres ei ole laste vahel niisugust sidet, siis kahju küll, aga mõnes peres on. ja ma ei pea otsima lapsele hoidjat, kui ma tahan ta kaasa võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul näiteks ei ole üks laps “normaalne”. Sügava puudega autist on. Kui palju ma olen sellistelt kitsa silmaringiga inimestelt märkusi saanud kui laps mingi asja peale (vahel needsamad inimesed) ärritunud on. Nii kasvatamatu laps! Sellised oma mullis elavad inimesed ei oma mingit aimdust sellest, kui palju selliste “pärdikutega” vaeva nähakse ja kui katki need vanemad on. Üks selline “pärdik” võrdub psühhiaatrite sõnul ca 5 lapsega iga ressursi mõttes.

Kui see laps sul millestki üldse aru saab, siis ilmselt ei tunne ta ka ise ennast hästi võõra rahva hulgas. Kui ta üldse midagi ei adu, siis ei ole teda rahvakogunemistele mõtet ka vedada. Karm, aga nii on. Hoia teda temale turvalisena mõjuvas keskkonnas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Leiad variandi või ei lähe aktusele. Me mehega lõpetasime ülikooli, kui meil olid 2 last, 2- ja 3-aastased. Laste mängukaaslase ema oli nõus lapsi hoidma. Kui ei oleks hoidjat leidnud, oleks emb-kumb meist aktusele minemata jätnud, loogiline ju. Sinu loogika järgi oleksime aktusel lõpetajate seas istunud kummalgi rabelev väikelaps süles või kuidas?

Kui tegemist on lõpetaja väikeõe või vennaga, siis sama teema. Kas leiad hoidja või jätad aktusele minemata. Võid olla nt kooli hoovis koos selle väikelapsega, et saad oma lõpetajat õnnitleda, kui aktus lõppeb. Aktus jääb vaatamata sel juhul ühe lõpetaja lähedasel. Kui väikelapsega aktusele lähed, siis jääb kõigil teistel ka vaatamata. Minu meelest on isegi see soovitus halb, et istugu saalis ja kui laps häält tegema hakkab, siis välja. Ok, kui seisab lahtise ukse juures ja kohe välja, kui lapse nägu muutub. Aga kuskilt saali keskelt hakata selle kisava lapsega minema, kisa, sammuklõbin, ukse kääksumine – ka see on liig. Ära mine üldse aktusele või ainult siis, kui saad olla otse ukse kõrval ja oled 100% kindel, et suudad välja minna vaikselt (ei klõbise kontsad, ei kääksu uks) ja enne, kui laps häält teeb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu mees lõpetas ülikooli, kui meil oli 3 väikest last. Kaheseid kaks tk ja siis neljajapoolene. Mul ei olnud enam vanemaid ja mehe vanemad elasid teises riigis. Oli vaene aeg. Sai raha kokku kraabitud ja lapsehoidja leitud, kes aktuse aja lastega õues tegeles. Lapsehoidja oli lastega peahoone ees väljas. Kui oleks hullult sadama hakanud, oleks fuajeesse tulnud. Mina olin aulas. Pärast sai Ülikooli ees uhke lõpetaja lastega pilti teha ja lapsed ka nö pidustustest osa väljas. Milles küsimus. Selle 2 h eest maksimum pole ju tasu ka nii üle mõistuse suur.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 129 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kisavad väikelapsed aktustel