Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kisavad väikelapsed aktustel

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 131 )

Teema: Kisavad väikelapsed aktustel

Postitas:
Kägu

Minu mees lõpetas ülikooli, kui meil oli 3 väikest last. Kaheseid kaks tk ja siis neljajapoolene. Mul ei olnud enam vanemaid ja mehe vanemad elasid teises riigis. Oli vaene aeg. Sai raha kokku kraabitud ja lapsehoidja leitud, kes aktuse aja lastega õues tegeles. Lapsehoidja oli lastega peahoone ees väljas. Kui oleks hullult sadama hakanud, oleks fuajeesse tulnud. Mina olin aulas. Pärast sai Ülikooli ees uhke lõpetaja lastega pilti teha ja lapsed ka nö pidustustest osa väljas. Milles küsimus. Selle 2 h eest maksimum pole ju tasu ka nii üle mõistuse suur.

kummalised prioriteedid. kui on ikka tõesti raske aeg noorel perel ja 2 tunni lapsehoiu raha tuleb kokku kraapida, siis miks sa ise lastega õues ei olnud? mees on ju täiskasvanud inimene, ta saab aru, et kui ei saa siis ei saa. ei saa võrrelda meest nt põhikoolilõpetajaga, kelle jaoks on ema eemalejäämine aktuselt hoopis suurema tähendusega kui mehe jaoks abikaasa eemalolek. pärast oleks ju saanud ikka lõpetajat õnnitleda õues ja pilti teha ja mida iganes. saalis sa ju ei tormanud teda kallistama kohe kui ta diplomi kätte sai, nii et mis vahet seal siis on. saalis tehakse ju pilte ja võibolla isegi videosalvestus ja oleks saanud ju pärast neid vaadata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kummalised prioriteedid. kui on ikka tõesti raske aeg noorel perel ja 2 tunni lapsehoiu raha tuleb kokku kraapida,

No ma ei tea, kui kummaline prioriteet on see, et lõpetaja abikaasa aktusel osaleb? 🙂 🙂 Ma oleksin küll olnud nördinud, kui abikaasa poleks minu lõpetamisel osalenud, vaid nõudnud, et tema peab oma suitsusinki ja uue sviitri saama ning seega raha pole lapsehoidja jaoks – lapsehoidjat ei palka ja aktusele ei tule. Õnneks mul on normaalne abikaasa 🙂

Lapsed olid liiga väikesed, et nad oleksid koorilaulu ja kõnesid nautinud 🙂 ja tõesti oli meie perekonnal prioriteet leida see raha, mille eest said lapsed hoitud ja pere osaleda isa lõpetamisel – lapsed pärast pildistamisel ja lillede andmisel maja ees.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Milleks süüdistada naisi ja lapsi. Sellele probleemile on ju lihtne lahendus. Pop-up lastehoid.

Lõpuaktus on perekondlik sündmus, kus kõik lõpetaja lähedased tahavad kohal olla. Tuleb mõelda nende vajadustele.

Tavaliselt on aktuse organiseerimine noorema klassi ülesanne. Tuleb väike lisaülesanne anda – lastehoiu organiseerimine. Pole midagi rasket.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ülesanne provva Solmannile. Kuidas saavad aktusel osaleda need emad, kellel on parajasti üks laps titt. Tema on võtnud omale ülesande suurendada lapsesõbralikkust ühiskonnas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jääb mulje, nagu oleks mõnele need lapsed vägisi tehtud: “no mida ma temaga teen, kuhu ma ta jätan”! Aga enne rasestumist ei tulnud pähe, et lapsehoidja palkamiseks pole raha ja vanaema elab kaugel? Ei, kogu maailm on nüüd kohustatud teda taluma koos röökiva titega. Sest kui sulle tema lõugav ihuvili ei meeldi, siis oled lapsevihkaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen üks nendest inimestest, kes viib neid pidulikke üritusi tihti läbi. Oleme viimasel ajal kasutanud kahte asja: viisakat teksti kutsel või kuulutusel, et üritus on väikelastele pikk, palume neid mitte kaasa võtta vms. Elu näitab, et kes tahab tulla titaga, tuleb niikuinii. Teise, natuke ebameeldiva lahendusena olen kasutanud ka ürituse peatamist ja palunud sõbralikult väsinud peokülaline jalutama viia. On ebamugav küll seda öelda. Meil õnneks väiksem kogukond, aga Vanemuise saali aktusel ma sellist asja muidugi ette ei kujutaks.

Mul endal oli hiljuti ka huvitav kogemus teatris, kus pimedas saalis minu pinginaaber helendavat mobiiliekraani vaatas. Segas päris kõvasti, kui sulle kõrvalt tuli silma paistab. Palusin viisakalt mobiil kinni panna. Vihastas, urises, aga ikka pani.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul endal oli hiljuti ka huvitav kogemus teatris, kus pimedas saalis minu pinginaaber helendavat mobiiliekraani vaatas. Segas päris kõvasti, kui sulle kõrvalt tuli silma paistab. Palusin viisakalt mobiil kinni panna. Vihastas, urises, aga ikka pani.

nonii, ja mis siis lahendus on? keelame inimestel mobiiliga saali sisenemise? pole ju mõeldav. samamoodi ei ole mõtet keelata lastel saali sisenemist – mõistlik on ikkagi mitte lubada ürituse segamist. sest vastasel juhul tulekski keelata sisenemine lastele, nohuse ninaga inimestele, aevastavatele ja köhivatele inimestele, tikkide all kannatavatele inimestele, pesemata inimestele, higistavatele inimestele jne. kõik nad ju segavad teisi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Värske kogemus jagada.

Laps esmaslt lalises ja siis teda ilmselt keelati ja siis juba huilgas esimestes ridades. Vanem üritas rahustada aga laps kruttis ennast aina rohkem üles. Lõpuks astus õpetajate reast üks härra ja ilmselt palus lapsega lahkuda.

Meie reast möödudes laps röökis mis, kole ja vanem oli ka näost tulipunane. Loodetavasti häbist.

Tõeliselt alatu on ikkagi sellist komejanti korraldada. Istu siis kuskil tagareas ja sussuta seal aga ette ronida oma imikuga ja hakata seal siis teda lõbustama? Jäta see aktus vahele siis kui selle sisu sind absoluutselt ei huvita ja titt prioriteediks on.

ausalt, mul ei ole selliseid kogemusi aktustelt. mul on kolm last ja olnud omajagu aktusi, aga pole kohanud ühtki nii nahhaalset lapsevanemat. meil on olnud nooremad õed ja vennad alati oodatud, alati on kõik ettenägelikult valinud koha ukse lähedal. kunagi ei ole ükski laps seganud (va võibolla neid inimesi, keda segab juba ainuüksi lapse olemasolu, tema kohalolek aktusel).

ma ei ole ühelgi aktusel näinud röökivat imikut, amokki jooksvat, ringi ronivat, kukkuvat või esinejatele nägusid tegevat väikelast ega huilgavat autisti (kõik variandid siin teemas nimetatud). äkki te ikka lisate mõnuga värvi?

aga need, kes ütlevad, et beebi või väikelapse koht ei ole aktusel, minu meelest ei tea, mida tähendab perekond. loomulikult ei saa see titt aru, mis parasjagu toimub, aga tema suure venna või õe jaoks oli väga oluline, et ta kohal oleks! kui mõnes peres ei ole laste vahel niisugust sidet, siis kahju küll, aga mõnes peres on. ja ma ei pea otsima lapsele hoidjat, kui ma tahan ta kaasa võtta.

Kui sa tead, et su väikelaps on tasa ja suudad teda taltsutada, siis on hästi. Kui mitte, siis kahjuks see teisi lõpetajaid ei lohuta kui teie perekonna ühtsus kõikide teiste lõpuaktuse rikub.natuke tuleb oma ninaotsast kaugemale ka näha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

loomulikult ei saa see titt aru, mis parasjagu toimub, aga tema suure venna või õe jaoks oli väga oluline, et ta kohal oleks!

Usu mind, see on su suurema lapse jaoks praktiliselt elu suurim blamaaž tema sõprade ees, kui tema väikeõde või -vend aktusel röökima pistab, ema temaga kiiresti välja ei saa, terve saal vaatab seda ema, laul või kõne on rikutud ning teised lapsed temalt pärast lastele omase otsekohesuse ja lihtsameelsusega küsivad, et kas su väikeõde on ohmakas või mis su emal viga on, et ta lapsega hakkama ei saa.

Terve saalitäis silmi jälgib, kuidas sinu emme ei saa beebiga hakkama ja oma pampudega kohmitsedes peab peetpunasena saalist välja ronima, kuni aktus praktiliselt seisab ja su klassikaaslased vaatavad imestusega sind, siis sinu koperdavat ema, siis imikut ja jälle sind.

Ma ei lubaks, et mu vanem laps peaks sellise olukorra tekkimise ohuga silmitsi olema. Beebid ja pisilapsed saavad rõõmust osa pärast kõnesid, lipudefileed ja koorilaule. See on pere läheduse tunne – soov mitte tekitada teistele pereliikmetele (ja ka ümbritsevatele) piinlikke olukordi. Ma ei suuda kuidagi pere lähedustunde alla kirjutada mõtteviisi “kõik koos igal pool, sobib või ei ja kaaskodanikud ei huvita”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kurb, kui kõige selle juures unustatakse tite enda huvid ära. Titel ei ole tore olla umbses, palavas, rahva- ja mürarohkes, igavas kohas. Samuti väärib lõpetaja oma senise elu tähtsaimal hetkel ema täit tähelepanu. Võib kergesti juhtuda, et tunnistuse ulatamise hetkel vaigistab ema titte või on hoopis saalist välja läinud.
Meil sõbrannaga olid mõlemal tited. Mina kõndisin tema lapse põhikooli lõpetamise ajal tema titega koolihoovis ja tema minu lapse gümnaasiumi lõpetamise ajal minu titega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu 3-aastane magas eelmisel aastal lasteaias lõunaund samal ajal kui vend 9. klassi lõpetas. Pärast aktust läksime pojale koos lasteaeda järele ja kasvataja kommenteeris, et näe, väikest venda ei võetudki lõpetamisele. Mina olin segaduses, et mis ta siis kujutas ette et väike laps suudab uneajal 2 tundi viisakalt ja vaikselt aktusel olla ???

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul näiteks ei ole üks laps “normaalne”. Sügava puudega autist on. Kui palju ma olen sellistelt kitsa silmaringiga inimestelt märkusi saanud kui laps mingi asja peale (vahel needsamad inimesed) ärritunud on. Nii kasvatamatu laps! Sellised oma mullis elavad inimesed ei oma mingit aimdust sellest, kui palju selliste “pärdikutega” vaeva nähakse ja kui katki need vanemad on. Üks selline “pärdik” võrdub psühhiaatrite sõnul ca 5 lapsega iga ressursi mõttes.
Kui iga asi ühiskonnas häirib, siis järsku võiks endaga tegeleda? Inimesi on erinevaid ja ükski inimene ei pea seetõttu toas istuma, et mõned ümbritsevad inimesed enda emotsioonidega hakkama ei saa. Need ajad on möödas, kus puudega lapsi peideti.

Puudega last ei pea peitma, aga teda ei pea ka kõikjale kaasa võtma. Sama ka väikelastega. Kui tead juba ette, et laps võib probleemselt käituda, miks peaks teda siis iga hinna eest aktusele vms analoogsele üritusele kaasa võtma, kus lapsel hakkab igav või teda võib ärritada suur rahvahulk. Kitsas silmaring on pigem inimesel, kes oma lapse eripäraga arvestada ei suuda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui iga asi ühiskonnas häirib, siis järsku võiks endaga tegeleda?

Et mina pean endaga tegelema, sest sinul on puudega laps? Või mida?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tavaliselt on aktuse organiseerimine noorema klassi ülesanne. Tuleb väike lisaülesanne anda – lastehoiu organiseerimine. Pole midagi rasket.

Ma juba eespool kirjutasin, et meie organiseerisime koolis valvega lastetoa, aga emmed solvusid selle peale, kui suunasime neid oma väikelapsi aktuse/kontserdi ajaks lasetuppa viima.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma juba eespool kirjutasin, et meie organiseerisime koolis valvega lastetoa, aga emmed solvusid selle peale, kui suunasime neid oma väikelapsi aktuse/kontserdi ajaks lasetuppa viima.

No aga kas te sellest võimalusest eelnevalt teada andsite? Kui te ukse peale või aktuse ajal neid sinna suunata, siis nad muidugi solvuvad. Varakult tuleks lõpetajatele ja nende vanemateleinfokirjad välja saata, kus palutakse lapsed, kes ei suuda end veel vaikselt ülal pidada, viia hoiule lapsetuppa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Unustage ära see organiseeritud lastehoid üritustel. Ükski mõistuseta ema (ja seda selline ema on, kes teiste aktuse oma röökiva väikelapsega rikub) ei usalda mingeid võõraid oma tupsununnukest hoidma. Selline mõtlematu, arrogantne ja teiste õigustele vilistav nahaalne inimene eeldab, et seal oleks siis ei tea mis haridustaseme ja soovitustega maailmatasemel lapsehoidjad, igale titele 3-4 täiskasvanut, ja poleks ilmselt siiski rahul. Pärast esitaks veel arve mingi tekitatud kahju eest või kaebaks kuhugi. Sellistele matsidele ei aita muu, kui et tuleb suu lahti teha ja ta minema ajada. Meil kõigil tuleb suu lahti teha, mitte loota kellegi teise peale või selle peale, et tibinal tuleb aru pähe. Ei tule neile mingit aru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loen ja mõtlen, et kas tänapäeval käivad vanemad tõesti iga klassi lõpetamisel kohal. Kooli lõpu puhul muidugi, aga selleks puhuks saab vast ikka lapsehoidja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jääb mulje, nagu oleks mõnele need lapsed vägisi tehtud: “no mida ma temaga teen, kuhu ma ta jätan”! Aga enne rasestumist ei tulnud pähe, et lapsehoidja palkamiseks pole raha ja vanaema elab kaugel? Ei, kogu maailm on nüüd kohustatud teda taluma koos röökiva titega. Sest kui sulle tema lõugav ihuvili ei meeldi, siis oled lapsevihkaja.

30 kiitvat märki sellise postituse all??? Ja siis me imestame, miks Eestimaal nii vähe lapsi sünnib ja mida peaks riik ikka tegema, et mõni rohkem sünniks. Sellise mõtteviisiga inimeste jaoks oleks hea, kui ühtki last ei sünniks, ja siin vaevalt, et riik midagi ette saab võtta. Inimeste, sh ka laste vihkamist ei saa riik muuta. Vaevalt, et sellele Käole teised inimesedki meeldivad, vast ainult juhul, kui tal neist kasu on. Ja peale kasulik-olemist tõmmaku jalust minema! Elus kibestumise vastu ei aita midagi ja seda, kui suur osa eesti inimestest selliselt kibestunud on, näitab hästi too kiitmiste arv.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ülesanne provva Solmannile. Kuidas saavad aktusel osaleda need emad, kellel on parajasti üks laps titt. Tema on võtnud omale ülesande suurendada lapsesõbralikkust ühiskonnas.

reaalkoolis on juba aastaid selleks eraldi ruum: titemammad vaatavad seal oma vanemate võsukeste aktuse videoülekannet telekast, ise samal ajal väiksemat kantseldades.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui iga asi ühiskonnas häirib, siis järsku võiks endaga tegeleda?

Et mina pean endaga tegelema, sest sinul on puudega laps? Või mida?

Just. Puudega laps on osa ühiskonnast. Normaalne osa. Kui sina ei suuda sellega leppida ja sind ärritab, otsi põhjuseid enda seest. Kui soovid minna avalikku kohta, siis arvesta sellega, et seal on palju inimesi, erinevaid inimesi.

Mind nt häirivad kinos sööjad ja need, kes sünteetilisi parfüüme kasutavad. Viimane ajab mul reaalselt südame pahaks. Ma ei tee sellest kusagile teemat, et nõmedad ja lollid inimesed. See on minu viga, et mind häirib. Nemad ei pea elama ja käituma minu tõekspidamiste järgi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

30 kiitvat märki sellise postituse all??? Ja siis me imestame, miks Eestimaal nii vähe lapsi sünnib ja mida peaks riik ikka tegema, et mõni rohkem sünniks. Sellise mõtteviisiga inimeste jaoks oleks hea, kui ühtki last ei sünniks, ja siin vaevalt, et riik midagi ette saab võtta. Inimeste, sh ka laste vihkamist ei saa riik muuta. Vaevalt, et sellele Käole teised inimesedki meeldivad, vast ainult juhul, kui tal neist kasu on. Ja peale kasulik-olemist tõmmaku jalust minema! Elus kibestumise vastu ei aita midagi ja seda, kui suur osa eesti inimestest selliselt kibestunud on, näitab hästi too kiitmiste arv.

Enam kui kindel, et enamik siin jaurajaid on mingid kibestunud vanatüdrukud ja kokkuhoidvat peret pole kunagi oma silmaga näinud. Las vahutavad, õnnetud hinged 🙂 Kohtume järgmisel aktusel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

reaalkoolis on juba aastaid selleks eraldi ruum: titemammad vaatavad seal oma vanemate võsukeste aktuse videoülekannet telekast, ise samal ajal väiksemat kantseldades.

Kusjuures kahjuks kõik titemammad ei vaata, mõned on ikka saalis ka. Selles eraldi ruumis saavad aktust vaadata ka vanavanemad ja need lapsevanemad, kes saali ei mahtunud. Gümnaasiumi lõpetamisel saab saali ilmselt iga lõpetaja kohta 1 inimene, põhikooli lõpetamisel mahtus 1,5 inimest lõpetaja kohta (loosiga võeti, kellel saab üks ja kellel 2 vanemat).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enam kui kindel, et enamik siin jaurajaid on mingid kibestunud vanatüdrukud ja kokkuhoidvat peret pole kunagi oma silmaga näinud. Las vahutavad, õnnetud hinged 🙂 Kohtume järgmisel aktusel.

Ja sinu kokkuhoidvast perest pole keegi valmis aktuse ajal su puudega last hoidma?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja sinu kokkuhoidvast perest pole keegi valmis aktuse ajal su puudega last hoidma?

Ma ei käi mujal aktustel kui vaid enda pereliikmete omadel. Üsna loogiline on järeldada, et seal on terve pere kohal, ei?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei käi mujal aktustel kui vaid enda pereliikmete omadel. Üsna loogiline on järeldada, et seal on terve pere kohal, ei?

Tegelikult ei ole üldse loogiline järeldada, et aktusel peavad kohal olema kõik pereliikmed nende vanusest ja vaimsest seisundist hoolimata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult ei ole üldse loogiline järeldada, et aktusel peavad kohal olema kõik pereliikmed nende vanusest ja vaimsest seisundist hoolimata.

Ja ega see, kui tita või huilgav autist aktusele ei tule kuuma inimesest puupüsti täis saali ja pikki kõnesid “nautima”, ei tähenda, et ta jääb venna või õe õnnitlemisest ilma. Saab tulla kohale ka ju pärast aktust/aktuse lõpuks ja õnnitleda lõpetajat, anda lilled jms. Kogu pere sageli nagunii saali ei mahu, kui pere on suurem, või siis muidu ongi nii, et saalis on mõne lõpetaja pool suguvõsa ja teisel mitte kedagi. Sageli mahutavad kooli saalid 250 inimest või vähem, kui on 2-3 lõpuklassi, siis on vähemalt 50-70 inimest sellest juba lõpetajad, osa õpetajaid on aktusel ka ju veel, seega, kui saali tuleb rohkem kui 2 inimest lõpetaja kohta, lähebki kitsaks. On ka väiksemaid koole, aga on neil ka väiksemad aulad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Asi ei ole selles, et väikelapsi vihataks. Lihtsalt on üksikud üritused, kuhu väikelast tuues annad signaali oma vanemale lapsele ja tema klassikaaslastele: “Sinu pingutused ja sinu pikalt harjutatud esinemine ei ole piisavalt väärt, et seda päriselt kuulata. Mängime nagu hooliksime aga tegelikult ei hooli, sest teada on, et ainus mida tegelikult kuuleme on väiksema õe-venna kisa, vingumine ja sahistamine.”

Please wait...
Postitas:
Kägu

vaataks ka lapse poolt. kas neile meeldib käia selliste üritustel? ega vist mitte, kui nad rahutuks muutuvad ja kisama hakkavad. on muidugi emasid kes ütlevad, et lapse pärast pole elu seisma jäänud ja ta võtab lapse igale poole kaasa. kui lapsele meeldib ja ta on vagusi, polegi probleemi. probleem tekib siis kui lapsele ei meeldi või ei meeldi paigal olla. milleks siis last kiusata. või kuisata paljusid teisi lapse kisaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Asi ei ole selles, et väikelapsi vihataks. Lihtsalt on üksikud üritused, kuhu väikelast tuues annad signaali oma vanemale lapsele ja tema klassikaaslastele: “Sinu pingutused ja sinu pikalt harjutatud esinemine ei ole piisavalt väärt, et seda päriselt kuulata. Mängime nagu hooliksime aga tegelikult ei hooli, sest teada on, et ainus mida tegelikult kuuleme on väiksema õe-venna kisa, vingumine ja sahistamine.”

Mitmetest postitustest siin õhkub ka üldisemat vihkamist a la kasvatamatud ja pärdikud ja kohvikud ja lennuk. Õnneks siin teemas veel toidupood ei ole jutuks tulnud, aga varasemast tean, et autistiga või rahutu titega ei tohiks isegi toidupoes käia, et mitte teisi inimesi häirida. Bussi ja rongiga ikka sõita tohib või, sest lennukki on ju tavaline transpordivahend ühest kohast teise saamiseks, mitte ainult lõbu- ja puhkusereisideks.
Purjus lällavad täiskasvanud lennukis on oluliselt ebameeldivam kui mõni kisav titt. Kui titt olemine ja teatud juhtudel titega reisimine on pigem paratamatus, siis purjus olek on kohe kindlasti inimese täiesti vaba valik.

Ma veetsin ühe lasteaia lõpuaktuse nooremaga mööda lasteaia koridore konnates kuna kokkulepitud lapsehoidja hüppas sõna otseses mõttes viimasel minutil alt ära. Kuidagi kurb on siiamaani, aga loomulikult ei lase ma oma lapsel kõigi teiste aktust ära rikkuda. Ka teiste tited ei ole õnneks suutnud mul ühtki aktust ära rikkuda – kisavate tegelastega on alati saalist lahkutud ka ilma palumata. Ju siis on senini vedanud. Aga ma pole ka tittede suhtes ülitundlik – üksik kääksatus minu jaoks kindlasti tervet aktust ära ei riku, rääkimata kellegi väljajalutamise helist. Need, kes helide suhtes nii ülitundlikud on ja mitmesaja inimesega saalis paar tundi hiirvaikust ootavad, võiks ise oma närvide huvides aktust kodus salvestiselt vaadata. Isegi, kui ühtegi last saalis pole, siis mõni täiskasvanu ikka sahistab, köhatab, rögiseb, ohkab, jutustab, niheleb, klõbistab kontsadega või tekitab muul moel mingit heli. Paljudel aga avaldub see tundlikkus siiski vaid väikelaste ja nende vanemate tekitatud helide suhtes – see on vihkamine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 131 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kisavad väikelapsed aktustel