Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kisavad väikelapsed aktustel

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 129 )

Teema: Kisavad väikelapsed aktustel

Postitas:
Kägu

Isegi, kui ühtegi last saalis pole, siis mõni täiskasvanu ikka sahistab, köhatab, rögiseb, ohkab, jutustab, niheleb, klõbistab kontsadega või tekitab muul moel mingit heli. Paljudel aga avaldub see tundlikkus siiski vaid väikelaste ja nende vanemate tekitatud helide suhtes – see on vihkamine.

seda minagi, et mõnel inimesel (ja siin teemas paistab neid ekstra palju olevat) tekitab juba laste kohalolu allergilise reaktsiooni. olen täiesti nõus selle käoga, kes seostas niisugust suhtumist otseselt naiste sooviga (või õigem oleks öelda soovimatusega) saada lapsi.

pole võimalik, et minu laste aktustel täiesti tavalises koolis on olnud nii erilised lapsevanemad, et valivad endale beebi või väikelapsega koha, kust on võimalik kiiresti ja teisi segamata saalist lahkuda ja lahkuvadki, kui selleks vajadus peaks tekkima. isegi emadepäevakontsertidel, kus ju eriti palju lapsi, on see toiminud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

nonii, ja mis siis lahendus on? keelame inimestel mobiiliga saali sisenemise? pole ju mõeldav. samamoodi ei ole mõtet keelata lastel saali sisenemist

See on küll imelik arusaam! Miks ei ole mõeldav mingisse saali sisenemisel, et seal on mobiil keelatud? Teatris näiteks on ju!? Samamoodi on keelatud rinnalapsega õhtusele etendusele sisenemine. Mis püha lehm see kooliaula on, et sinna ei saa piiranguid seada? Ikka saab ju!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi ei vihka lapsi, vaid nende vanemaid, kes ei oska või ei taha oma lastega piisavalt tegeleda, kasvatada, võtavad lapsed kaasa ebasobivatele üritustele (lõpuaktus, kontsert, teatee) jne. Minul on 2 last ja tean seda – lapsi tuleb kasvatada, õpetada, kui läheme reisile – siis ei ole kordagi olnud ühegi lapsega probleeme, et oleksid teisi seganud – mõtlen asjad hästi läbi, võtame kaasa meelelahutust, jagame mehega kohustusi jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Naljakas, et siin 3 lapse emasidki süüdistatakse vanatüdruk olemises ja laste vihkamises. Kõik, kes suudavad teistega arvestada (ei vea väsinud väikelapsi umbsesse aulasse tundideks istuma), vihkavad lapsi ja on vanatüdrukud. Niivõrd arusaamatu on teistega arvestamine tänapäeval…
Kutsun kõiki üles neid matse saalidest välja saatma, igal pool, kus sülelapsed pole oodatud. Kontsertidel, aktustel, teatris, ooperis, ühesõnaga akadeemilises õhkkonnas, kus vaikus ja kuulamine on olulised. Kui me ise paika reegleid ei pane, siis meist sõidetaksegi üle ja tallatakse ära.
Hoopis iseasi on lennuk või buss või mistahes muu koht, kus vaikus ja pidulikkus pole primaarne, seal kannatame ju kenasti ära väikelapse jonnigi, aitame kaasa, mängime ja teeme naljagi võõraste lastega. Aga aktustel, ooperis, kontserdil – jääge koju.
3 lapse ema, 25 aastat abielus olnud “vanatüdruk”.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

seda minagi, et mõnel inimesel (ja siin teemas paistab neid ekstra palju olevat) tekitab juba laste kohalolu allergilise reaktsiooni.

Jah, mul tekivad üle keha sügelevad punased kublud, kui väikelaste lähedusse satun. Kannan epipeni alati kaasas, aga aktusel on üsna veider ennast süstima hakata…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käisin mõned aastad tagasi oma 6-aastase lapsega Vanemuise teatris lasteetendust vaatamas. Esimest korda suurde majja, siiani ainult teatrikodus lasteetendusi vaadanud ja seda teadlikult, et mitte teiste etendust ära rikkuda. Etendust tutvustavas tekstis oli ilusti kirjas, et alates 5- aastastele. Meie selja taga istus ema umbes 3- aastase lapsega, kes terve etenduse rääkis kõva häälega, muudkui küsis jms, meil läks pool etendust kaduma. Etendus oli vaheajaga, lootsin, et peale vaheaega ta enam ei tule, et sai aru, et liiga vara, aga kus sa sellega… Meie 6-aastane ütles, et see laps rikkus tema etenduse vaatamise ära. Peale seda ei tahtnud laps enam teatrisse minna, ta sai sellest esimesest korrast nii negatiivse kogemuse. Õnneks on see üle läinud ja nüüd käib väga tihti teatris.
Olen kohanud ka aktustel segavaid väikelapsi, minu meelest on ka see kuritegu just nende samade väikelaste suhtes, see ei ole nende jaoks sobiv koht. Imikutega võib olla lihtsam, mõni magab terve aktuse maha ja ei tekita mingeid probleeme.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ka kolme lapse ema ja ausalt, ma ikka eelkõige armastan iseend nii palju, et ma pole kunagi kaasa võtnud kusagile aktusele või kontserdile oma väikeseid lapsi. Milleks enda pidulik sündmus ära rikkuda ja tegeleda kogu aeg oma lapse või lastega? Ja saan täiesti aru inimestest, kes vaatavad viltuselt nendele, kes oma beebisid kaasa veavad või lapsi, kes juba kõnnivad ja seda ka hirmsasti seal proovida tahavad. Mina hüüan neid emasid undrukusemadeks, kes ei näe peale iseenda ja oma lapse teisi ning on vaimustuses oma lapsest, aga tegelik reaalsus on see, et teised inimesed ei pea teie lapsi armastama ja ma ei eelda ka, et minu lapsi teised peavad taluma, kui nad on hoopis teisel eesmärgil tulnud. Üldse on meie ühiskonnas probleem, kus enda ego ja soovid seatakse ülemuslikuks ning ei osata ega ka ei suudeta end panna teiste (antud juhul siis enamuse) olukorda. Lapsele see sündmus nagunii meelde ei jää, ja osa saab ta suuremana juba läbi video või fotode.

Please wait...
Postitas:
Kägu

seda minagi, et mõnel inimesel (ja siin teemas paistab neid ekstra palju olevat) tekitab juba laste kohalolu allergilise reaktsiooni. olen täiesti nõus selle käoga, kes seostas niisugust suhtumist otseselt naiste sooviga (või õigem oleks öelda soovimatusega) saada lapsi.

Ei tekita. Täiesti OK, kui sa käid oma lapse või häälitseva autistiga poes, rannas, kasutad ühistransporti, liigud tänaval, mänguväljakul, tuled mulle külla. Mu on sõbrannal puudega tütar, kel oli vahepeal pidevalt rääkimise faas – korrutas järjest ja järjest sama teksti kõva häälega. Kenasti saime hakkama kõigi meie lastega korraga. Ei mingit probleemi. Aga palun leia oma vaikselt mitte olla oskavatele lastele mingi muu võimalus, kui rikkuda ära teiste inimeste lõpuaktus. Su pere ei ole sellest vähem lähedane, kui see pisikene ootab koos hoidjaga ukse taga ja pärast aktust saab minna suurt-õde-venda kallistama. Jah, kui oled kindel, et su laps peab vastu terve aktuse aja (no nt hea unega rinnalaps, kel sel ajal uneaeg), võid ta kaasa võtta ja kui siiski erandkorras juhtub, et häält teeb, lähed välja. Aga palun ära võta teda kaasa siis, kui oled juba ette kindel, et loomulikult ta tüdineb, eks siis algul mängib telefoniga, siis vaatame raamatut, jutustame muinasjuttu ja no kui see ka ei aita, läheme välja. Sellise lapsega saalis istudes sa ei saa ju niikuinii ise ka aktusest osa, sa niikuinii tegeled enamus aega oma lapsega. Parem tegele väljas selle lapsega (kui tõesti hoidjat ei leia), saavad vähemalt teised oma elamuse kätte. Kui sa oma lapsega seal saalis sehkendad, siis ei saa elamust ei sina ega teised ka. Ja piinleb ka see väike laps, kelle jaoks ei ole selline tundideks vaikselt kohale sundimine umbses igavas kohas üldse mitte normaalne ja hea Ja su oma lõpetav vanem laps on ka tegelikult kurb, et just tema väikeõde või -vend teiste laste aktuse rikub.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tore, ET palju on mõistlikke inimesi, postitustest saab aru. Kahjuks osad tõesti oma ninaotsast kaugemale ei näe ja analüüsioskus puudub.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Keegi ei vihka lapsi, vaid nende vanemaid, kes ei oska või ei taha oma lastega piisavalt tegeleda, kasvatada, võtavad lapsed kaasa ebasobivatele üritustele (lõpuaktus, kontsert, teatee) jne. Minul on 2 last ja tean seda – lapsi tuleb kasvatada, õpetada, kui läheme reisile – siis ei ole kordagi olnud ühegi lapsega probleeme, et oleksid teisi seganud – mõtlen asjad hästi läbi, võtame kaasa meelelahutust, jagame mehega kohustusi jne.

See “kasvatamatu pärdik” käis siis lapsevanema, mitte lapse kohta? Mulle tundub, et siiski lapse, kuigi võiks ju tõesti nii öelda vanema kohta, kes oma lärmaka lapsega aktuselt ei lahku.
Sul on siis vedanud, aga nagu kirjutasin, võib juhtuda siiski olukordi, kus on paratamatus titt või väikelaps kaasa võtta ja niikaua, kui ta aktusel vait püsib, ei tohiks tema olemasolu küll kellegi elu tähtsat üritust ära rikkuda.
Või kihla vedada, et kuigi sina arvad, et su lapsed on hästi kasvatatud ja pole kunagi teisi seganud, siis need teised ei pruugi siiski nii arvata. Vaevalt, et nad sul kogu aeg liikumatud ja vait on.
Enamik postitusi siin on tõesti normaalsed, ainult mõned üksikud on lastevihkajate kirjutatud. Aga need on siin siiski olemas, järelikult on olemas inimesi, keda lapsed (ja lapsevanemad) eriliselt häirivad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See “kasvatamatu pärdik” käis siis lapsevanema, mitte lapse kohta? Mulle tundub, et siiski lapse, kuigi võiks ju tõesti nii öelda vanema kohta, kes oma lärmaka lapsega aktuselt ei lahku.

Sul on siis vedanud, aga nagu kirjutasin, võib juhtuda siiski olukordi, kus on paratamatus titt või väikelaps kaasa võtta ja niikaua, kui ta aktusel vait püsib, ei tohiks tema olemasolu küll kellegi elu tähtsat üritust ära rikkuda.

Või kihla vedada, et kuigi sina arvad, et su lapsed on hästi kasvatatud ja pole kunagi teisi seganud, siis need teised ei pruugi siiski nii arvata. Vaevalt, et nad sul kogu aeg liikumatud ja vait on.

Enamik postitusi siin on tõesti normaalsed, ainult mõned üksikud on lastevihkajate kirjutatud. Aga need on siin siiski olemas, järelikult on olemas inimesi, keda lapsed (ja lapsevanemad) eriliselt häirivad.

Selgita täpsemalt, kuidas selline olukord juhtus, et on paratamatus laps aktusele kaasa võtta?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

võib juhtuda siiski olukordi, kus on paratamatus titt või väikelaps kaasa võtta ja niikaua, kui ta aktusel vait püsib

Minu jaoks ainuvõimalik variant ainult siis, kui ise lõpetan ja titte pole kuskile panna, sest lapse isa on surnud/polegi/komandeeringus/koomas, lapse vanavanemad samuti surnud/polegi/komandeeringus/koomas, sõbrannasid ja sõpru pole üldse, häid tuttavaid/kolleege/naabreid, kellelt teenet paariks tunniks paluda, pole ka ja no raha pole üldse, et lapsehoidjat võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks ainuvõimalik variant ainult siis, kui ise lõpetan ja titte pole kuskile panna, sest lapse isa on surnud/polegi/komandeeringus/koomas, lapse vanavanemad samuti surnud/polegi/komandeeringus/koomas, sõbrannasid ja sõpru pole üldse, häid tuttavaid/kolleege/naabreid, kellelt teenet paariks tunniks paluda, pole ka ja no raha pole üldse, et lapsehoidjat võtta.

Siis tuleks tõesti peeglisse vaadata, kui ikka mitte kedagi ei ole, kellelt paariks tunniks abi paluda ja mingitki raha pole, et lapsehoidjat palgata. Olen nõus nendega, kes ütlevad, et kui ikka mingit võimalust last üleval pidada pole, siis ei peaks teda muretsemagi. Inimene, kel pole mitte ühtki sõpra ega sugulast, kes kord aastas last paar tundi vaataks, pole ilmselt inimesena ka suurem asi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja istuksidki aktusel laps süles? Lõpetajana ei saa ju välja ka joosta, kui laps rahutuks muutub. Aktus ei ole kohustuslik. Nagu eelpool kirjutasin, siis minu baka aktus oli koos mu laste isaga. Kui me hoidjat ei oleks leidnud, oleks emb-kumb aktusele minemata jätnud, aga see poleks tõesti pähegi tulnud, et lõpetajana aktusele minna väikelastega. Teised lõpetajad on ka ometi midagi väärt.

PS. Magistri ma kaitsesin talvel ja siis ma kevadist aktust enam ei oodanud, käisin lihtsalt kantseleis ja sain oma paberi kätte. Uskumatu, et keegi arvab, et misiganes asjaolul võiks aktusele lõpetajana minna laps süles..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul tütar ei käinud gümnaasiumi lõpuaktuselegi, ütles, et eks aktusi tuleb veel ja ei tema viitsi pikka maad sõitma hakata (olime just teise linna kolinud). Õpetaja tuli Tallinna laulupeole ja tõi paberid kaasa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

võib juhtuda siiski olukordi, kus on paratamatus titt või väikelaps kaasa võtta ja niikaua, kui ta aktusel vait püsib

Siis sa otse loomulikult ei lähe sinna aktusele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kirjutasin ju, et lapsehoidja ütles praktiliselt viimasel minutil, et ei saa tulla, ja tõesti vähem kui poole tunniga uut lapsehoidjat organiseerida ei suutnud. Lapse isa oli komandeeringus, laps lõpetas lasteaeda. Kui ma poleks läinud, ei oleks lapski lasteaia lõpupeole saanud. Enda lõpetamisest oleks minul täiskasvanuna ükskõik. Suurema osa üritusest olingi oma rahutu väikelapsega koridorides kondamas. Aga saan aru, et rikkusin siiski enamiku aktuse ära, et julgesin väikelapsega üldse nägu näidata ja ka väikese osa aktusest saali ukse kõrval olla. Suurem laps oli niigi õnnetu, et kogu tema esinemist ei näinud.
Ah, ja rääkige veel, et tegemist ei ole põhimõttelise laste vihkamisega.

PS. Praegu on mu koolilõpetajatel üsna ükskõik, kas ma aktusele tulen või mitte, kohale saavad ka ise, nii et kui mul hetkel titt oleks, siis vaataks tõesti sellisel juhul aktust hiljem salvestiselt.
Samas eelmisel põhikooli lõpuaktusel oli küll vähemasti üks väikelaps, ca 1,5-2 aastane, istus kohe minu selja taga no ja ausõna – ei seganud mitte kuidagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuulge – mina muidugi ei lähe. Mis te minuga õiendate? No kui imbetsill ma pean olema, et titega aktusele minna ja mul on kõik eelnimetatud variandid nende lähisugulaste ja tuttavatega? Järelikult pole ju aktuski sellise inimese jaoks, kes on ühiskonnast end niiviisi ära lõiganud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuulge – mina muidugi ei lähe. Mis te minuga õiendate? No kui imbetsill ma pean olema, et titega aktusele minna ja mul on kõik eelnimetatud variandid nende lähisugulaste ja tuttavatega? Järelikult pole ju aktuski sellise inimese jaoks, kes on ühiskonnast end niiviisi ära lõiganud.

Sul on huvitav fantaasia. Inimestel on tavaliselt 2-3 last, seega selliseid olulisi lõpetamisi, kus vähemalt üks neist titt on, on mõned üksikud. Tõenäosus, et just neil paaril korral midagi planeeritud lastehoiuga nässu läheb, on tõesti imeväike. Aga selle juhtumiseks ei pea olema ühiskonnast ära lõigatud imbetsill, kelle kõik sugulased on surnud. Nii kriisiolukord see titega aktusele minek ka ei ole, et peaks hakkama selle pärast paaniliselt inimesi töö ajal läbi helistama ja erakorralist lapsehoidu küsima. Mulle tunduks see veel imelikum kui väikelapsega aktusele minek. Ka ei leia, et see oleks piisav põhjus peole mitte minekuks, seda enam, et neid tittesid seal ikka tavaliselt on ja enamasti nad ei kisa ega jookse ringi, vaid püsivad mõistlikult vait ja paigal. Probleemi korral on nendega võimalik ka saalist lahkuda, mida minu kogemuse põhjal lapsevanemad seda ka teevad. Neid väheseid, kes tõesti lapsel teisi segada lasevad, saab ja tulebki paluda lahkuda (imestan, et seda teemaalgatuses kirjeldatud juhul ei tehtud).

Mul on kogemus ka tõesti eriolukorraga, kui mees ära oli ja ise erakorraliselt haiglasse sattusin – suutsin endale kolm sugulast-tuttavat kiiresti appi saada lapsi transportima/hoidma. Ju siis ikka nii ühiskonnast ära lõigatud ka pole 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii kriisiolukord see titega aktusele minek ka ei ole, et peaks hakkama selle pärast paaniliselt inimesi töö ajal läbi helistama ja erakorralist lapsehoidu küsima. Mulle tunduks see veel imelikum kui väikelapsega aktusele minek.

Sinujaoks see pole NII kriisiolukord, aga sinu ja su lapsega samal aktusel viibijatele on see 99% kriisiolukord, kui sa sinna ilmud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paljudel aga avaldub see tundlikkus siiski vaid väikelaste ja nende vanemate tekitatud helide suhtes – see on vihkamine.

Täiesti nõus!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei arva tegelikult, et väikelapsega üldse ei tohi aktusel olla. Isegi võtan enamasti kõik lapsed kaasa aga ainult siis, kui ma olen täiesti kindel, et nad ei hakka kõvasti rääkima ja hüplema- jooksma keset aktust. Kuni laps teeb samasugust nihelemise ja harva sosistamise kära, kui täiskasvanud, siis mind see ei sega. Aga viimasel ajal on olnud aktustel probleemiks ikkagi päris kõva häält tegevad titad ja väikelapsed. Kui sa ei saa olla täiesti kindel, et laps ei hakka kõva häält tegema ja mööda saali suure müdistamisega ringi jooksma, siis sa hoiad lastega vähemalt ukse lähedale ja lahkud kohe ukse taha kui esimene kõva hääl tekkima hakkab. Ja kui tead ette, et laps tõesti ei suuda vaikselt istuda, siis ei võta teda kaasa. Mina täiesti kindlasti ei vihka lapsi ja enamikes kohtades nad ei sega mind ka. Aga mina usun, et kellegi esinemise või tunnustamise summutamine lapsekisa sisse näitab austuse puudumist töö ja vaeva vastu, millega see esinemine selgeks harjutati ja tunnustus välja teeniti. Nii, et see viha ei ole üldse mitte laste vastu suunatud vaid ikka austuseta lapsevanemate vastu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nii kriisiolukord see titega aktusele minek ka ei ole, et peaks hakkama selle pärast paaniliselt inimesi töö ajal läbi helistama ja erakorralist lapsehoidu küsima. Mulle tunduks see veel imelikum kui väikelapsega aktusele minek.

Sinujaoks see pole NII kriisiolukord, aga sinu ja su lapsega samal aktusel viibijatele on see 99% kriisiolukord, kui sa sinna ilmud.

Sa ikka tead, mida tähendab kriisiolukord? Ma kahtlen selles sügavalt. 99% inimestest küll väikelapse nägemine aktusel mingit kriisi ei tekita. Mul on päris mitu last ja olen käinud päris paljudel aktustel. Enamasti on seal kohal ka mõni imik või väikelaps ja ei ole veel näinud, et kellelgi sellest nii halb hakkab, et vajaks kõrvalist abi või on sunnitud lahkuma, rääkimata 99%.
Sinu ütlusest ju tuleb välja, et enamik läheb pingesse juba ainuüksi väikelapse nägemisest.
Muuseas minu laps konkreetselt ei olnud sellises eas, et oleks ohtugi olnud, et hakkab karjuma – lihtsalt muutus rahutuks ja siis jalutasingi temaga koridorides. Samas olen kohanud ka selliseid kolmeaastaseid, kes peavad end ca tunniajasel aktusel vaiksemalt ja viisakamalt üleval kui nii mõnigi täiskasvanu. Nii et võta veidike lõdvemalt ja naudi aktust, mitte ära mõtle kogu aeg sellele, et äkki see jube pärdik hakkab häält tegema või ringi jooksma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgatajaga täitsa nõus.Sülelapsele ,beebile tuleks siiski hoidjatädi võtta .Teistega peaks ikka ka arvestama !

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ikka tead, mida tähendab kriisiolukord? Ma kahtlen selles sügavalt. 99% inimestest küll väikelapse nägemine aktusel mingit kriisi ei tekita. Mul on päris mitu last ja olen käinud päris paljudel aktustel. Enamasti on seal kohal ka mõni imik või väikelaps ja ei ole veel näinud, et kellelgi sellest nii halb hakkab, et vajaks kõrvalist abi või on sunnitud lahkuma, rääkimata 99%.

Sinu ütlusest ju tuleb välja, et enamik läheb pingesse juba ainuüksi väikelapse nägemisest.

Muuseas minu laps konkreetselt ei olnud sellises eas, et oleks ohtugi olnud, et hakkab karjuma – lihtsalt muutus rahutuks ja siis jalutasingi temaga koridorides. Samas olen kohanud ka selliseid kolmeaastaseid, kes peavad end ca tunniajasel aktusel vaiksemalt ja viisakamalt üleval kui nii mõnigi täiskasvanu. Nii et võta veidike lõdvemalt ja naudi aktust, mitte ära mõtle kogu aeg sellele, et äkki see jube pärdik hakkab häält tegema või ringi jooksma.

Olles üsnagi paljulapseline ema (mõned enda oma ja mõned veel lisaks mingist vanusest üles kasvatatud) ma ei tahaks su solvanguid lugeda. Siiski ma jään enda endiste postituste juurde. Kui huvitab, loe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paljudel aga avaldub see tundlikkus siiski vaid väikelaste ja nende vanemate tekitatud helide suhtes – see on vihkamine.

Täiesti nõus!

Saad täiesti valesti aru. Mul on ka lapsed. Aga aktusele ei ole oma lastega läinud, see on imiku jaoks väga ebaloomulik keskkond- saalid täis inimesi, kõva muusika. Olen oma lastega palju ringi liikunud, kui nad olid väiksed ning alati sealjuures ka teistega arvestanud. Ei ole peolauas imetanud, ei ole lasknud lapsel kuskil üritusel kisada jne. Pigem ütleks, et praegune “mina ja mu laps ja teised ei huvita” mentaliteet ei meeldi, aga mitte et väikelapsed ei meeldi. Mõni ema lihtsalt kanastub täiesti ära. Teemaalgatuse mõte oli – mõelge selle peale, kes te väikelapse võtate neile üritustele. Võib-olla te ei teagi, et osadele üritustele on kutsutud helitehnik, kaameramees ja teie lapse kisa ei olnud see, mida sooviti jäädvustada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd hakkavad lõpetamised peale, pangem siia siia üles, kuidas läks. Äkki siis selline täpsem jutt mõjub.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul vahepeal pole mitmeid aastaid olnud aktuste külastamisi (sest aktusele mahtusid ainult kõige lähedasemad), aga üle pika aja olin ka aktusel külaline. Hüsteeriliselt kisavaid ja häälekaid beebisid/väikelapsi ei kuulnud ega näinud. Samas nägin vähemalt ühte päris väikest emaga kaasas (enne algust tuvastasin hääle, aktusel hääl kuskilt üle ei kostnud, viibisid küll ka ukse ligiduses) ning vähemalt veel paari väikelast (häälte järgi ei tuvastanud, aga nägin pärast saalist lahkumas).
Kui teemaalgtaja kooli töötaja, siis võib olla, et teemaalgataja on kevadeks (pikaajalisest töötamisest) lastest ja häältest (koolimürast) nii närviline, et iga väiksemgi krõps on ka probleem. Muidugu võib olla, et ongi seal koolis sellised lapsed ja neil lastel sellised vanemad, kellele sobib ainult endale sobiv variant (ja lapse vaos hoidmine on üleliigne tegevus) ja teised vahevariandid ei kuulu kaalumiselegi. Samas sellise õpetaja/koolitöötaja suhtumisest kostub ka läbi sellline ainuõige minule sobiv lahendus. Tähtis on lõpetajatelele ainult hiirvaikus laste poolt, mitte täiskasvanute (kahjuks ka täiskasvanud räägivad omavahel aktuse ajal, seega ka see võib kõrvalolevat filmijat/tähelepanelikku kuulajat segada) ja lõpetajatele tähtsate pereliikmete kohalolu pole tähtis. Mu oma sõbranna väike õde oli minu/meie lõpetamisel ja meile, kui lõpetajatele, pigem väga armas vaatepilt.
Äkki tuleks teemaalgataja koolis juba aktusele eelneval koosolekul teemat tõsiselt arutada
sellele peole kohaletulevate täiskasvanute endiga, kui see teema nende koolis nii probleemne on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koolis pole kunagi hiirvaikust. Kooliõpetajad on üsna tugeva taustamüraga absoluutselt harjunud, nad ei pane seda tähelegi. Kui kooliõpetaja või koolis töötaja ütleb, et väikelapsed segavad, siis on see ilmselt juba ülihäiriv ja ülimalt segav segamine, mitte mõni kerge nihelemine. Konrtsertidel samamoodi – on nii neid lapsi, kes suudavad pikka aega vait olla, ja on neid, kes tõesti üle mõne minuti ei suuda. Probleem on ikka nendega, kes kappavad mööda saali ringi, emme andunult imetlemas või ilmselgelt mitte hakkama saav. Keegi ei vaata vihaselt ega isegi mõtle, miks inimene on kaasa võtnud terve aktuse aja magava imiku või suurte silmadega vaikselt vaatava väikelapse. Aga tänapäeval on selliseid lapsi kaduvühine protsent – 99% on vabakasvat(amat)usega paigalpüsimatuid ja valjusti lobisevaid või tõesti eesolevat tooli jalaga taguvaid lapsi. Selliste laste koht on küll reaalse elu sees – kohvikuski, lennukis, toidupoes, aga mitte akadeemilistel üritustel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänane aktus läks suurepäraselt. Saalis päris imikuid polnud ja paar väikelast küll kuidagi ei seganud, kuigi üks seisis suurema osa ajast saali tagaotsa pool vahekäigus püsti ja mitte just liikumatult paigal.
Ekraanidega ruumis olevat olnud ka päris imikuid ja rahutumaid väikelapsi, kuid ämma sõnul osutus häirivaks paar valjul häälel jutustanud täiskasvanut – lapsed olevat vähemalt sositanud. Kusjuures ämma eelnevalt selle teemaga kurssi ei viinud, tuli veidi teise nurga alt jutuks.

Keegi ei vaata vihaselt ega isegi mõtle, miks inimene on kaasa võtnud terve aktuse aja magava imiku või suurte silmadega vaikselt vaatava väikelapse.

Ma arvasin ka senini nii ja teemaalgatuski räägib kisavast väikelapsest, kellega ei lahkutud saalist, aga siin ju üks nimetas konkreetselt juba väikelapsega aktusele ilmumist 99% aktusel osalejate jaoks kriisiolukorraks.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 129 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kisavad väikelapsed aktustel