Esileht Koolilaps kiusaja klassis

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: kiusaja klassis

Postitas:

Lapse klassis on üks jõuline tüüp, kes nii sõnaliselt kui füüsiliselt teisi mõjutab. Sõna otseses mõttes lükkab, tõmbab, keelab, käseb. Oleme õpetajaga rääkinud, vanematega ka, aga erilisi tulemusi ei paista. Kiusaja on õppetöös edukas, õpetajatele oma tegevusega ette ei jää, sõpru on tal klassis omajagu, vanemate sõnul hoopis ise kiusatav…
Paluksin ideid, kuidas oma last aidata. Soovitada eemale hoida ja ignoreerida? Vastu hakata?
Kas pigem kaasata kiusajat lapse tegemistesse-kutsuda sünnipäevale ja külla või just mitte kutsuda.
Palun ideid! Tegemist algklassi lastega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 09:40; 01.03 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem õpeta oma last enda eest seisma. Selliseid kiusavaid kuldpäid ja väikseid jõhkardeid kohtab ta ju elus veel. Katsu oma lapse enesehinnang kõrge hoida.Füüsilisele ja verbaalsele vägivallale tuleb muidugi koheselt reageerida. Sellised laused nagu \”eks löö siis, kui sul mõistus ei keela\”, \”halvasti öelda oskab igaüks\”,\”vali endale teine ohver\” aitavad vahel päris hästi. Minu arvates ei ole tark tegu tülinorijaga sõprust otsida- see oleks silmakirjalik, Sinu lapsele ta ju ei meeldi (ja Sulle kindlasti veel vähem).Mõelge kodus koos läbi mida öelda ja kuidas käituda. Ignoreerimine võib kiusajat vaid innustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

käol 21:07 võib isegi õigus olla. Üks poiss üritas umbes 4. klassis mind kunagi kiusama hakata, sest olin pikka kasvu. Paar päeva kannatasin, siis rääkisin emale. Ema ütles, mida pean vastama, praegu enam täpselt ei mäleta, kuid see oli karm mõnitus tema enda väikese kasvu kohta. Igatahes – peale minu vastuse paarikordset kuulmist, oli tema kiusamisel lõpp ja lisaks jäi talle endale tobe hüüdnimi külge, millega teda teatakse siiani.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina arvan,et kiusaja tuleb räigete mõnitustega purustada,et ta läheks nuttes minema ja kunagi enam ei tuleks. öelgu näiteks, et kuule haisev peletis, kao oma haisvasse koju.ma usun,et nii öeldes su laps rohkem ette ei jää.
ja ikka jah,oma lapse kõrge enesehinnang on kõige alus.[/tsitaat]
Räigete mõnitustega purustada, et läheks nuttes minema? Kuidagi tuttav tuleb ette. Sina oled vist see kägu, kelle lapsel on ilusad riided ja kes ema käsul kohustuslikus korras kiusatavaid kaitseb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil paralleelklassis (1.) sarnane probleem, kuid nii nahhaalne poiss, et lööb lapsevanemate nähes ning jalutab minema, nagu poleks midagi olnud… Klassijuhataja keeldub midagi ette võtmast (nagu ma aru olen saanud piirdutakse sõnadega \”ära enam tee\” jms, koosolekutel lõpetatakse teema kohe… miks teised lapsevanemad nii leplikud on, ei oska arvata), lapsevanemad sihikindlalt kooliga üldse ühenduses ei ole. Õppimine pidi muidu korras olema, aga käitumine alla igasugust arvestust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

jah,aga ilusaid riideid minu lastel pole.
mina pooldan seda lähenemist,et kiusaja tuleb koheselt purustada. see ei ole kiusatava probleem, et kiusaja on ise vaid \”väike juntsu\” (nagu siin sageli kiusajate kohta öeldakse) ja tal on endal probleemid.minu arvates tuleb kiusamise situatsioon koheslt lõpetada ja las siis kiusaja probleemidega tegelevad selleks volitatud isikud (kiusaja vanemad, õpetaja). kiusamissituatsioon tuleb lõpetada nende vahenditega,mis mõjuvad, ehk siis ka räige mõnitus on asjakohane. [/tsitaat]

Ma olen siiani pigem halvakspanuga suhtunud inimestesse, kes teisi löövad, kiusavad ja mõnitavad. Nüüd peaksin hakkama lapsele vastupidist õpetama. Kas te ei ole mõelnud, et kui see äkki tuleb lapsel hästi välja, kas siis ei teki ohtu, et mõnitama ja halvustama hakatakse ka niisama, mitte enesekaitseks? Muudan oma lapse kiusajaks, et vältida kiusatava rolli. Äkki selle suhtumise pärast meil ongi neid kiusajaid koolides nii palju 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 09:40; 01.03 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil on sama jama, laps proovis nii vastu hakkata kui ka vastata nagu Kägu | 29/02/2012 20:48 soovitas. Tulemus – 0.
Nüüd lähen ise kiusajaga rääkima, kui tema lapsevanemad ei suuda oma last kasvatada, siis seda teen mina. Kahju küll lapsest, aga kui seda kohe ei peatada, siis läheb hullemaks.

[/tsitaat]Olen käinud sellise probleemiga kiusaja ema juures ja sain hoopis ise söimata, et hoopis minu laps paha. Selliseid lapsi on vist igas koolis ja klassis. Mul poeg ATH haige ja läheb kohe närvi kui teda kiusatakse või solvatakse ja siis ongi et näed su oma laps närvihaige , mis tuled tema last söimama. Selge see igaüks kaitseb ju oma last ja vahel ei tahetagi näha mis tegelikult toimub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Koolilaps kiusaja klassis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.