Esileht Koolilaps Kiusamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )

Teema: Kiusamine

Postitas:
Kägu

Laps on sattunud koolis suht räige kiusamise ohvriks. Kool on väga hästi reageerinud, kutsunud kokku ümarlaua, kiusaja vanemad, meid, igatpidi suhelnud ja toetanud jne aga kasu pole miskit. Kiusaja ema arust mu laps ise süüdi et teda kiusatakse (nii ütleski). Kuigi kooliga olen väga rahul kas ei jäägi muud üle, kui pean uue kooli otsima?

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kasu pole midagi, siis ju ei ole kool hästi reageerinud. Lobisemine ei lahenda probleeme. Aja ahjuroop kuumaks ning suuna klassijuhataja ja kooli tugipersonal asja lahendama. Mitte tühja loba ja ümarlaudasid pole tarvis, vaid t u l e m u s i. Nad saavad selle eest palka.

+21
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kiusaja ema nii arvas, algab kiusaja kiusamine kodusest suhtumisest, et kiusata on lahe ja teised selles ise süüdi. Muutuma peab siin kiusaja enda suhtumine, kes vahetagu ise kooli. Ei, mina kooli ei vahetaks, vaid hingaks sellele kiusajale kui ka tema emale veel raskemini kuklasse. Ära lase sel kiusaja emal end seal kooli ümarlaual nurka suruda ega kiusata absurdsete väidetega, et sinu laps on süüdi. Esita küsimusi, lase tal selgitada, kus on sinu lapse väidetav süü, vaidle täiega vastu, iga väide, iga lause vaidle vastu, kuni lõpeb see süüdistamine ja hakkab nägema, et kiusamine on vale. Räige kiusamise eest on sul võimalik ka politseisse avaldus teha. Lastekaitse asjasse pühendada või ma ei tea, mis teha annab.

+37
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kasu pole midagi, siis ju ei ole kool hästi reageerinud. Lobisemine ei lahenda probleeme. Aja ahjuroop kuumaks ning suuna klassijuhataja ja kooli tugipersonal asja lahendama. Mitte tühja loba ja ümarlaudasid pole tarvis, vaid t u l e m u s i. Nad saavad selle eest palka.

Kas olete ikka mõistuse juures? Mida hekki saab teha kooli tugipersonal, kui lapsevanem õigustab ja kiidab takka? Raiu endale pea sisse – koolil ega eriti klassijuhatajal või tugipersonalil pole mingeid õigusi. Ongi vaid üks mõjutusvahend – pedagoogiline vestlus ja kui see ei aita, siis nii ongi. Võib kaasata ka noorsoopolitsei. Too ka vestleb. Ainus asi, mis empaatiavõimetule kiusajale vestluse puhul võib mõjuda, on see,  kui seda teha nii sageli, et tülikaks muutub. Aga siis hakkab kindlasti emmeke igale poole kaebama, et tema nupsukest ahistatakse. Kiusamine on ülimalt hull ja tõsine asi ja kui kiusajaks satub olema miski erilisem frukt, siis ei saagi keegi temast jagu. Kahju, aga nii on. Ja see, et keegi kiusamisega tegelemise eest palka saab..jaa, saabki TEGELEMISE eest. Ilmselt paljudel juhtudel see tegelemine annab ka tulemuse, aga mitte alati. Nagu ka arst ei suuda alati päästa lootusetult haiget inimest, politseinik juurida välja kuritegevust või poliitikud kaotada ülemaailmselt näljahäda. Vahet pole, kas ja palju nad selle eest palka saavad.

+26
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas olete ikka mõistuse juures? Mida hekki saab teha kooli tugipersonal, kui lapsevanem õigustab ja kiidab takka? Raiu endale pea sisse – koolil ega eriti klassijuhatajal või tugipersonalil pole mingeid õigusi. Ongi vaid üks mõjutusvahend – pedagoogiline vestlus ja kui see ei aita, siis nii ongi.

Minu teada on kaks mõjutusvahendit veel: käskkiri ja mitterahuldav käitumishinne, kui on mingi tõestatav karm kiusamisjuhtum esinenud, ja koolist mõneks ajaks kõrvaldamine. Need ei pruugi ka muidugi mõjuda, aga tasub vähemalt proovida ju.

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada on kaks mõjutusvahendit veel: käskkiri ja mitterahuldav käitumishinne, kui on mingi tõestatav karm kiusamisjuhtum esinenud, ja koolist mõneks ajaks kõrvaldamine. Need ei pruugi ka muidugi mõjuda, aga tasub vähemalt proovida ju.

Neist pole ju mingit kasu. Kahe esimesega on olnud isegi uhkustamist ja kümneks päevaks koju logelema jääda on ju lausa lõbus.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tegu ikka on vaimselt normaalse lapsevanemaga, ei ole ta kindlasti huvitatud, et satuks lastekaitse huviorbiiti. Teinekord piisab juba mainimisest, mis teha saaksid, et asi lõpeks. Teinekord on see hane selga vesi. Mis inimestega sul tegu on selle lapsevanema ja tema lapse näol, on väga raske siin öelda. Kui kooli poolt on tehtud kõik, mis võimalik ja kiusamine jätkub, on aeg astuda järgmine samm ja anda asjale ametlik käik. Ise kindlasti ei ootaks seda, et asi iseenesest laheneks ega ootaks, et süveneb. Võta ühendust näiteks pädeva advokaadiga, kust saad ehk nippe, mida saaksid veel ette võtta, kuidas vormistada pöördumised ja muud head nõu.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raiu endale pea sisse – koolil ega eriti klassijuhatajal või tugipersonalil pole mingeid õigusi. Ongi vaid üks mõjutusvahend – pedagoogiline vestlus ja kui see ei aita, siis nii ongi. Võib kaasata ka noorsoopolitsei. Too ka vestleb.

Ei vasta tõele. Tegelikult on koolil  õigusi küllalt ja neid lisatakse kogu aeg juurde. Paraku kipub aga kool oma suuri õigusi ja üha kasvavat võimu kasutama valedel inimestel – ehk siis ohvri peal.

Mures ja segaduses ohvri ning tema perega suheldes on koolitöötajad ikka vägagi võimu täis ja teavad täpselt, mis ohver kõik peab tegema ja kuidas istuma ja astuma. Ohver sunnitakse minema psühholoogi või koguni psühhiaatri juurde ja kui ta sinna ei lähe, siis ähvardatakse silmapilk kutsuda ohvri perele kaela lastekaitse, ja tean juhtumeid, kus kool ongi seda teinud. Süüdistuseks esitatakse, et ohver keelduvat psühhiaatrilisest “abist”.

Julgeb aga keegi pärida, et miks siis kiusajaga mitte midagi ette ei võeta, on koolitöötajatel kohe suud vett täis ja laiutavad vaid hirmunult käsi, et “mis meie teha saame!” Sellepärast kiusamine ei lõppegi.

+11
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav küll kuidas laps ise süüdi. See saab ainult nii olla et algas kõik mingist väikesest asjast mida sinu laps tegi või ütles. Ja nüüd kiusaja maksab kätte ja enam ei lõpeta ega oska piiri pidada.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolil ei ole tegelikult mingeid õigusi  jah võib lõpmatult kokku kutsuda ümarlaudu, vestelda, aga näiteks psühholoogi juurde saab saata vanema loal. Mina pöörduks kohaliku omavalitsuse poole ja taotleks lapsele erieestkostja määrast, kuna lapse vanem ei tule lapse kasvatamisega toime – kui laps veel eputab kahelise käitumisega, siis on see ehe näide.

Olen aastaid töötanud hoolekogus, isegi hoolekogu pädevuses ei ole selliste probleemidega tegelemine.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on näha, et asi ei lahene, siis mina vahetaks kiiremas korras kooli. Minu laps talus ka kiusamist, kool tegeles, lahendust ei tulnud. Ma ei saa öelda, et oli ränk kiusamine, aga see-eest pidev. Praegu on laps gümnaasiumis ja näen, millist mõju see kiusamine põhikoolis talle on avaldanud. Nüüd tunnistab ta ise ka, et oleks pidanud mind kuulama ja kooli vahetusega nõus olema.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kooli vahetus aitab, tõesti

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui üle ei jää muud, kui koolivahetus, siis enne koolivahetust võtaksin küll praeguse kooli õpetaja ja muud tegelased tõsiselt ette. Dokumenteeriksin iga päev juhtunu ning saadaksid vastavad e-kirjad õpetajale jt koolis. Käisin iga päev koolis õpetajaga vestlemas, et milliseid samme on ette võetud ja raporteeriksin sellest, mis vahepeal on juhtunud. Kindlasti on ka mõni meediaväljaanne nõus kajastama kiusamise järjejuttu iganädalaselt kuni lõpplahenduseni ehk koolivahetuseni. Ise sotsiaalmeedias igapäevaselt kiusamist kajastades kogud ka kindlasti palju klikke ja tähelepanu. Oleksin viisakas, aga äärmiselt järjekindel. Ühesõnaga, kiusaksin kooli kõigi vahenditega, kuni kool probleemi lahendab. Iga kell saab kooli vahetada, aga enne saab senise kooli seltskonna suplema panna.

 

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kool peab kiusaja pere elu ebamugavaks tegema. Regulaarne kooli kutsumine, reageerimine, märkused. Küll neil siis kodus ära tüütab see teema ja ehk tõmbavad tagasi…..aga muidugi ei pruugi.

Samuti tasub teiste vanematega nõu pidada ja koos kiusamine avalikuks teha. See on ka kiusajale ebamugav moment.

 

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsel oli ka kiusaja. Selline laps, kes käis mu lapsel kannul ja iga päev mitmeid kordi päevas soigas midagi vaikse häälega. Nagu vesi, mis uuristab pikapeale kivi sisse augu. Selline psühholoogiline kiusaja. Käisin mitmeid kordi kaebamas ja iga kord, kujutage ette, see kiusaja rääkis, et minu laps kiusab hoopis teda! Jutt oli täpselt ümberkeeratud minu lapse vastu, et mida tema tegi minu lapsele, ütles, et minu laps tegi hoopis talle. See laps oskas valetada nii, et silm ka ei pilkunud peas. Super, mis inimene sellest veel täiskasvanuna tuleb. Lahti temast lõpuks ikkagi saime, kuid aega ja närvirakke kulus nii mul kui lapsel. Just järjekindlus oli see, kuidas saime kiusajast lahti.

 

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse ei imesta, kiusajatel on tihtilugu takkakiitvad vanemad ja kiusav laps muidugi ei adu päris kõike tehtavat, eriti kui emme-issi kodus käsi plaksutavad, et näita näita koht kätte, ja kokku tulebki paras kompott.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsel oli ka kiusaja. Selline laps, kes käis mu lapsel kannul ja iga päev mitmeid kordi päevas soigas midagi vaikse häälega. Nagu vesi, mis uuristab pikapeale kivi sisse augu. Selline psühholoogiline kiusaja. Käisin mitmeid kordi kaebamas ja iga kord, kujutage ette, see kiusaja rääkis, et minu laps kiusab hoopis teda! Jutt oli täpselt ümberkeeratud minu lapse vastu, et mida tema tegi minu lapsele, ütles, et minu laps tegi hoopis talle. See laps oskas valetada nii, et silm ka ei pilkunud peas. Super, mis inimene sellest veel täiskasvanuna tuleb. Lahti temast lõpuks ikkagi saime, kuid aega ja närvirakke kulus nii mul kui lapsel. Just järjekindlus oli see, kuidas saime kiusajast lahti.

Sellel kiusajal oli ilmselt mingi autismi vorm (võimalik et ka diagnoosimata). Autistidele hästi tüüpiline käitumine

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

inu lapsel oli ka kiusaja. Selline laps, kes käis mu lapsel kannul ja iga päev mitmeid kordi päevas soigas midagi vaikse häälega. Nagu vesi, mis uuristab pikapeale kivi sisse augu. Selline psühholoogiline kiusaja. Käisin mitmeid kordi kaebamas ja iga kord, kujutage ette, see kiusaja rääkis, et minu laps kiusab hoopis teda! Jutt oli täpselt ümberkeeratud minu lapse vastu, et mida tema tegi minu lapsele, ütles, et minu laps tegi hoopis talle. See laps oskas valetada nii, et silm ka ei pilkunud peas. Super, mis inimene sellest veel täiskasvanuna tuleb. Lahti temast lõpuks ikkagi saime, kuid aega ja närvirakke kulus nii mul kui lapsel. Just järjekindlus oli see, kuidas saime kiusajast lahti.

Meil oli ka sarnane psühhoterror koolis. Käis kannul, ootas vetsu ukse taga, helistas õhtuti ja kui vastu ei võtnud saatis massiliselt sõnumeid kõik võimalikest kanalitest. Kui mu laps sellele suhtlusele lõpu tegi, siis tembeldati ta koolikiusajaks.

Ja täpselt sama, nagu eelpool kõneljal, kõik jutt pöörati minu lapse vastu.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

inu lapsel oli ka kiusaja. Selline laps, kes käis mu lapsel kannul ja iga päev mitmeid kordi päevas soigas midagi vaikse häälega. Nagu vesi, mis uuristab pikapeale kivi sisse augu. Selline psühholoogiline kiusaja. Käisin mitmeid kordi kaebamas ja iga kord, kujutage ette, see kiusaja rääkis, et minu laps kiusab hoopis teda! Jutt oli täpselt ümberkeeratud minu lapse vastu, et mida tema tegi minu lapsele, ütles, et minu laps tegi hoopis talle. See laps oskas valetada nii, et silm ka ei pilkunud peas. Super, mis inimene sellest veel täiskasvanuna tuleb. Lahti temast lõpuks ikkagi saime, kuid aega ja närvirakke kulus nii mul kui lapsel. Just järjekindlus oli see, kuidas saime kiusajast lahti.

Meil oli ka sarnane psühhoterror koolis. Käis kannul, ootas vetsu ukse taga, helistas õhtuti ja kui vastu ei võtnud saatis massiliselt sõnumeid kõik võimalikest kanalitest. Kui mu laps sellele suhtlusele lõpu tegi, siis tembeldati ta koolikiusajaks.

Ja täpselt sama, nagu eelpool kõneljal, kõik jutt pöörati minu lapse vastu.

Imelik viis kiusata jah, aga näib, et levinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps on sattunud koolis suht räige kiusamise ohvriks. Kool on väga hästi reageerinud, kutsunud kokku ümarlaua, kiusaja vanemad, meid, igatpidi suhelnud ja toetanud jne aga kasu pole miskit. Kiusaja ema arust mu laps ise süüdi et teda kiusatakse (nii ütleski). Kuigi kooliga olen väga rahul kas ei jäägi muud üle, kui pean uue kooli otsima?

Tee politseis avaldus. Kui noorsoopolitsei sekkub, siis see raputab vanemaid. Kui nad just väga asotsiaalsed ei ole.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loen ja imestan, et kool on sekkunud, aga tulemusi pole!? Mu laps “kiusas” ka teist öpilast sellega, et oli kustutuskummi täis sodinud (kusjuures söbranna kustutuskummi, ja igavusest lihtsalt joonistas sinna kummi peale). Sellest tehti nii suur draama! Sellest nii mitu aastat möödas, et ei mäleta köike enam, aga jah Soomes elame ja siin suhtutakse igasugusesse kiusamisse VÄGA tösiselt!

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli ka sarnane psühhoterror koolis. Käis kannul, ootas vetsu ukse taga, helistas õhtuti ja kui vastu ei võtnud saatis massiliselt sõnumeid kõik võimalikest kanalitest. Kui mu laps sellele suhtlusele lõpu tegi, siis tembeldati ta koolikiusajaks. Ja täpselt sama, nagu eelpool kõneljal, kõik jutt pöörati minu lapse vastu.

Digitaalsest kiusamisest jäävad ju ometi tõendid maha: sõnumid, postitused, kõnelogi – kas neid ei saa siis argumentidena kasutada? Ja mingid kannulkäimised – kas keegi neid pealt ei näe ja ei saa tunnistada, kes kellel kannul käib?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loen ja imestan, et kool on sekkunud, aga tulemusi pole!? Mu laps “kiusas” ka teist öpilast sellega, et oli kustutuskummi täis sodinud (kusjuures söbranna kustutuskummi, ja igavusest lihtsalt joonistas sinna kummi peale). Sellest tehti nii suur draama! Sellest nii mitu aastat möödas, et ei mäleta köike enam, aga jah Soomes elame ja siin suhtutakse igasugusesse kiusamisse VÄGA tösiselt!

Selge reaktsioon kiusaja vanemalt – see oli ju sõbranna! Nagu sõbranna vanemate raha eest ostetud eset võiks rikkuda?
Täiesti uskumatu suhtumine!

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugedes millised õelused siin foorumis enamuses  on, siis ei üllata millises lapsed neil on. Täpsed samasugused jopskitest kiusajad kasvavadki sellistes kodudes.

Laps pole õel, see tuleb kodust.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kiusaja ema suhtumine pole õige. Selle perega tulebki tööd teha. Ja mitte paluda neil seda teha või soovitada. Nüüd tuleks asi niikaugele saada, et seda saaks nõuda. Ja naf peaksid seda tegema. Koostööd, et neile selgeks teha, et neil on asjad valesti.

Kool peab kiusaja pere elu ebamugavaks tegema. Regulaarne kooli kutsumine, reageerimine, märkused. Küll neil siis kodus ära tüütab see teema ja ehk tõmbavad tagasi…..aga muidugi ei pruugi.

Samuti tasub teiste vanematega nõu pidada ja koos kiusamine avalikuks teha. See on ka kiusajale ebamugav moment.

Õige.

Kui tegu ikka on vaimselt normaalse lapsevanemaga, ei ole ta kindlasti huvitatud, et satuks lastekaitse huviorbiiti. Teinekord piisab juba mainimisest, mis teha saaksid, et asi lõpeks. Teinekord on see hane selga vesi. Mis inimestega sul tegu on selle lapsevanema ja tema lapse näol, on väga raske siin öelda. Kui kooli poolt on tehtud kõik, mis võimalik ja kiusamine jätkub, on aeg astuda järgmine samm ja anda asjale ametlik käik. Ise kindlasti ei ootaks seda, et asi iseenesest laheneks ega ootaks, et süveneb. Võta ühendust näiteks pädeva advokaadiga, kust saad ehk nippe, mida saaksid veel ette võtta, kuidas vormistada pöördumised ja muud head nõu.

Ja see ka õige.
Niisama ümarlauatada pole mõtet, kui see ei aidanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Digitaalsest kiusamisest jäävad ju ometi tõendid maha: sõnumid, postitused, kõnelogi – kas neid ei saa siis argumentidena kasutada? Ja mingid kannulkäimised – kas keegi neid pealt ei näe ja ei saa tunnistada, kes kellel kannul käib?

Kahjuks ei käsitleta järgi käimist, helistamist ja sõnumite saatmist a`la “miks sa ei vasta” ja “millal sa juba vastad” kiusamisena. Küll aga nimetatakse kiusamiseks seda kui pärast pikka sellist ahistamist ühel hetkel “katel pealt lendab” ja ahistaja pikalt saadetakse.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge reaktsioon kiusaja vanemalt – see oli ju sõbranna! Nagu sõbranna vanemate raha eest ostetud eset võiks rikkuda? Täiesti uskumatu suhtumine!

Nagu päriselt ka, kas see on kiusamine või lapse rumal temp? Kõik asjad ei ole kiusamine. Muidugi võis olla, et ta iga päev alustas oma koolipäeva sõbranna kustukummi sodimisega. Kahjuks selliste asjade suureks puhumine jätab varju tõsised kiusamise juhtumid ja jätab ruumi nö koefitsendiga suhutumisele.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käis kannul, ootas vetsu ukse taga, helistas õhtuti ja kui vastu ei võtnud saatis massiliselt sõnumeid kõik võimalikest kanalitest.

Minu meelest on see juba mingi vaimne häire ja selle nurga alt ka läheneksin, et kas see kiusaja perekond tegeleb ikka oma lapse vaimsete probleemidega, mis sellisel viisil avalduvad. Abivajavast lapsest võib teatada iga inimene.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Digitaalsest kiusamisest jäävad ju ometi tõendid maha: sõnumid, postitused, kõnelogi – kas neid ei saa siis argumentidena kasutada? Ja mingid kannulkäimised – kas keegi neid pealt ei näe ja ei saa tunnistada, kes kellel kannul käib?

Kahjuks ei käsitleta järgi käimist, helistamist ja sõnumite saatmist a`la “miks sa ei vasta” ja “millal sa juba vastad” kiusamisena. Küll aga nimetatakse kiusamiseks seda kui pärast pikka sellist ahistamist ühel hetkel “katel pealt lendab” ja ahistaja pikalt saadetakse.

Meie riigis ongi nii, alates uuest ev saabumisest ja seadustest. Meil on süüdlased ikka ohvrid. Olgu vägistamine või ahistamine. Manipulaatorid on esirinnas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

inu lapsel oli ka kiusaja. Selline laps, kes käis mu lapsel kannul ja iga päev mitmeid kordi päevas soigas midagi vaikse häälega. Nagu vesi, mis uuristab pikapeale kivi sisse augu. Selline psühholoogiline kiusaja. Käisin mitmeid kordi kaebamas ja iga kord, kujutage ette, see kiusaja rääkis, et minu laps kiusab hoopis teda! Jutt oli täpselt ümberkeeratud minu lapse vastu, et mida tema tegi minu lapsele, ütles, et minu laps tegi hoopis talle. See laps oskas valetada nii, et silm ka ei pilkunud peas. Super, mis inimene sellest veel täiskasvanuna tuleb. Lahti temast lõpuks ikkagi saime, kuid aega ja närvirakke kulus nii mul kui lapsel. Just järjekindlus oli see, kuidas saime kiusajast lahti.

Meil oli ka sarnane psühhoterror koolis. Käis kannul, ootas vetsu ukse taga, helistas õhtuti ja kui vastu ei võtnud saatis massiliselt sõnumeid kõik võimalikest kanalitest. Kui mu laps sellele suhtlusele lõpu tegi, siis tembeldati ta koolikiusajaks.

Ja täpselt sama, nagu eelpool kõneljal, kõik jutt pöörati minu lapse vastu.

Kas tegu oli tõrjutud lapsega, kes arvas, et on sinu lapsel leidnud sõbranna? Selline klammerdumine on minu enda elus olnud. Kolisin majja elama, kus elas üks ilmselt tõrjutud tüdruk, kes kohe sõprust sobitas. Tekkiski sõprus, aga mis läks selliseks ahistamiseks üle – ta oli mul juba hommikul vara ukse taga, kui keegi tuli külla, siis keeldus ära minemast (näiteks sugulane). Lõpuks istusin toas pimedas, kardinad ees. Kui siis tegin temale selgeks, et ma ei  soovi enam suhelda – läks emale kaebama. Õnneks mu ema teadis, kuna ma palusin ka temal valetada, et mind ei ole kodus või palusin abi, selle tüdruku koju saatmiseks (keeldus ära minemast).

Tagatjärgi saan aru, et ka tema otsis sõprust, aga ma ise ei osanud piire paika panna.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )


Esileht Koolilaps Kiusamine