Esileht Väikelaps Kiusamine lasteaias

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Kiusamine lasteaias

Postitas:

Teemaalgataja viimases postituses kirjeldatud olukorras oleks pidanud kohe sealsamas ütlema nii õpetajale kui tolle lapse emale, et näete, selline olukord ongi see, mida mina nimetan kiusamiseks, palun kutsuge laps korral eja ärge lubage sellisel olukorral rohkem tekkida.

Äkki on võimalik samas lasteaias aga teises rühmas jätkata? Võib ju juhatajalt uurida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 10:42; 09.04 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin ka viimast intsidenti ja see kasvataja ei saa ju üldse aru, kuidas olukorda peaks lahendama või kardab ta siis selle teise lapse ema? Ma arvan, et minul oleks viimane kord endal nii üle visanud, et oleksin selle ema tõsiselt ette võtnud. Kui ema näeb olukorda pealt ja midagi ei tee, siis on ikka peres probleem, laps teeb mis tahab ja reegleid ei olegi. Ema oleks pidanud oma lapse käekõrvale võtma ja karistuseks tooli peale mõtlema viima. On ju erinevaid metoodikaid,kuidas last suunata. Kui ma oma lapsel järgi käin lasteaias ja näen ikka kedagi teisele haiget tegemas, ma kutsun küll korrale ka teisi lapsi ja saavad väga hästi aru, mis on õige ja mis väär. Ka õpetan oma nüüdseks neljaseks saanud poegadele, et kui keegi kiusab kedagi, tuleb alati kaitsta nõrgemat ja tüdrukuid tuleb kaitsta jne. Pojad mõlemad teavada seda. Kurb, kui on vanemaid, kes ei oska ja suuda kasvatada oma lapsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 12:56; 11.04 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellise kiusamise õigustajad on kas endised kiusajad või on nende lapsed kiuslikud.

Olles töötanud lastesõimes, ei pea ma kasvataja tegevust olukorras üldse adekvaatseks, tundub, et kasvataja naudib olukorda sellest täiesti teadlik olles. Meie hoius keelati lapsi otsekohe iga sellise episoodi peale. Õpivad ja saavad aru päris ruttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellise kiusamise õigustajad on kas endised kiusajad või on nende lapsed kiuslikud.

Olles töötanud lastesõimes, ei pea ma kasvataja tegevust olukorras üldse adekvaatseks, tundub, et kasvataja naudib olukorda sellest täiesti teadlik olles. Meie hoius keelati lapsi otsekohe iga sellise episoodi peale. Õpivad ja saavad aru päris ruttu.

Ei ole mina kiusaja ja ei löö minu laps kedagi lasteaias. Aga. Mina ei süüdista lööjast last, kes on alles 2,5(!) aastane, ei suuda oma emotsioonidega toime tulla ja kellel puudub veel empaatiavõime ja täpne arusaam põhjus-tagajärg seostest. Kes on ilmselt ka ise suures stressis lasteaias olemisest ega suuda ennast veel muudmoodi väljendada. Samas oleks mul pretensioone kirjeldatud lapse vanemale ja õpetajale, sest esimene võiks lapsele kodus kombeid õpetada ja teine kohapeal tekkivaid konflikte mõistlikult lahendada. Laps ei süüdi, süüdi on keskkond.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.04 14:53; 07.04 22:33; 10.04 14:38; 11.04 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa olla vait. Mu laps läks sügisel lasteaeda, ja seal oli tema vanune tüdruk, kes ka hammustas, vahest kriimustas jne..igapäev kuulsin, kui laps seda rääkis, ja ma seletasin oma lapsele, et selline käitumine pole okei..praeguseks seda käitumist enam pole, sest see tüdruk oskab juba end sõnadega väljendada. Mu laps sõidab mulle ka autoga otsa, ja ausalt ma ei usu, et ta teeb seda, et mind kiusata….:D aga kui seletan, et nii ei tohi ja teine inimene saab nii haiget jne, siis ta palub vabandust, ja ei tee nii mingi aeg..

Kahju, et teema-algataja ei mõista, et 2,5a ei tee seda kiusust, aga talle tuleb seletada, mis on õige ja mis vale, ja siin tekibki tunne, et asi on kasvatajas, kes ei keela ja ei seleta. Lapsevanem saab vaid ise seletada, aga ta pole ju lasteaias koguaeg..

Ja mis sa siis teed, kui su lapsuke läheb teise lasteaeda, ja seal ka on mõni “kiusaja” – vahetad jälle lasteaeda? Aga mis kooliga saab? Jäädki lasteaedu ja koole vahetama? 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kombeks küsida, kas kõik on korras nüüd juba u nädal aega. Kuidas päev möödus jne. Mind pani imestama, et lapse õuepükste traksid olid katki. Tegemist on muide Lenne pükstega, küsisin siis kasvatajalt, mis juhtus traksidega. Selle peale ütles kasvataja mulle, et tema tõmbas need paigast ära ja kui mulle ei meeldi nende rühm siis vahetagu rühma. Käisin siis juhataja juures ka ära, ja kujutate ette: see kasvataja eitas, et oli mulle eelmine nädal öelnud, et teine laps teeb liiga!!!! Tema polevat midagi sellist poole sõnagagi maininud. Mina vastu, et laps kodus rääkis, küsisin ja tema kinnitas. Selle peale ütles kasvataja, et tema kahtleb, et mu laps üldse midagi sai rääkida, rühmas ei rääkivat sõnagi. Ühesõnaga, laps on täiesti tumm, lapsevanem ise täiesti loll ja kogu jutt alusetu. Täitsa uskumatu, mis suhtumine! Õnneks tundus, et direktor ise on kõige rohkem mõistlik inimene seal terves lasteaias. Esialgu jään siis ootele, mis edasi saab. Õnneks uuest sügisest on lapsel uued kasvatajad, kelle rühmas, loodan, pole selliseid probleeme. Küsisin kasvatajalt ka seda, kuidas peaks 2-a laps end kehtestama nagu ta mulle 3 korda maininud oli, ka seda juttu polevat ta ajanud! Täitsa imestama paneb kuidas niimoodi saab suhtuda lapsevanemasse? Kiusaja ema ees vähendas kasvataja probleemi oluliselt, öeldes, et midagi pole olnud. Nüüd arvab see ema seal kodus, et kõik on korras ja mina muretsen üle jne. Kasvataja ometi kinnitas, et kiusaja teeb liiga mitmele lapsele, nüüd järsku polegi midagi sellist olnud?! Ausalt öeldes on minu ainuke soov, et lapsel oleks aias tore käia. Oma lapse käitumist vaadates küll näen, et paigas asjad ei ole seal, aga ilmselt on natuke paranenud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.04 10:03; 04.04 11:12; 04.04 15:48; 07.04 04:03; 07.04 05:15; 08.04 15:17; 10.04 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kus linnas või kus kohas see lasteaed on? Meie kõrval rühmas tundub just sellise käitumisega ja suhtumiseva õpetaja olevat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 12:56; 11.04 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh. Kõige ebaadekvaatsem tundubki see õpetaja olevat, kes ei oska antud olukorda ei lastega ega täiskasvanutega eriti hästi lahendada. Hea, et sügisel uue rühma saate, ehk sujub õpetajatega koostöö paremini. Ja ehk laheneb see kiusamisprobleem kevade jooksul niigi, kui lapsed end paremini väljendama õpivad ja samas ka koostööoskused paranevad. Kas rühmas teist kasvatajat ei ole, kellega asja arutada? Või on seal rühmas üks õpetaja ja kaks assistenti?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 16:20; 11.04 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on võimalik laps kuni sügiseni koduseks jätta või talle hoidja leida? Alla kahene laps on siiski lasteaia jaoks liiga väike. Ja tundub, et olukord rühmas on ebaterve.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.04 14:53; 07.04 22:33; 10.04 14:38; 11.04 12:50;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Väikelaps Kiusamine lasteaias

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.