Esileht Ajaviite- ja muud jutud kiusamine tantsukoolis

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 89 )

Teema: kiusamine tantsukoolis

Postitas:
Kägu

Kuidas mina asjast aru saan? Talle ütles treener, et lisab. Siis ütles üks trennikaaslane, et teda ei taheta sinna. Ilmselgelt tegi see ütleja nalja, millest teemaalgataja kohe solvus ja võttis sõnasabast kinni. Treener ütles talle, et tegu on sõbraliku grupiga, järelikult said teised ka aru, et teemaalgataja solvus. Seejärel oma peas tegi otsuse, et ta ei meeldi teistele ja otsustas midagi ütlemata ära minna trennist. Treener siis küsis, et miks lahkud. Sellele ei vastanud mitte midagi. Läkski minema.

TA oli ju nii uus seal ja läks tõenäoliselt kohe ka minema.

Minu arust teemaalgataja reageeris üle, aga kui trenn nagunii ei olnud see, mida soovis, siis proovigu midagi muud. Tagantjärgi ma ei kirjutaks midagi, ehk ainult vabanduse treenerile enda tormaka reageeringu pärast. Sest nii nagu mina kõrvalseisjana seda kirjeldust loen, siis mingit kiusamist ei olnud. Lihtsalt teemaalgataja oli uus ja uusi ikka aasitakse igal pool mõnda aega. Teised sind ju ei tunne, vaadataksegi, mis inimene sa oled ja kui hästi naljast aru saad. Seda tehakse ju igal pool, uues klassis, uues kollektiivis tööl, kus iganes. Mina siit loen välja ainult kommunikatsioonihäire, kus üks pool sai teisest valesti aru ja omavahel ei suheldud neid asju läbi.

Reaalselt mõtled nii või üritasid nalja teha? Kiusaja põhiline argument ongi see, et tegime natuke nalja, ikka ju aasitakse, oma süü, et üle reageeris. See ongi kiusamine! Inimene ei pea taluma aasimist ja “natuke nalja”.

Kui on trenni grupp, siis uus inimene lisatakse sinna gruppi, kui inimesest ei saa püsivat käijat ja ta nö ära kaob, siis ta eemaldatakse grupist. Kogu lugu. Kui ei ole trenni grupiga, vaid mingi sõpuskonna omaga, siis ei räägita sellest teiste kuuldes, ega postitata sinna infot, mis peaks jõudma ka teiste trennis osalejateni.

Kui ma tantsuklubi omanik oleks, tahaksin ma küll teada, kui minu asutuses klienti nii koheldakse. Peaksin õpetajaga tõsise jutuajamise maha.

+52
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas mina asjast aru saan? Talle ütles treener, et lisab. Siis ütles üks trennikaaslane, et teda ei taheta sinna. Ilmselgelt tegi see ütleja nalja, millest teemaalgataja kohe solvus ja võttis sõnasabast kinni. Treener ütles talle, et tegu on sõbraliku grupiga, järelikult said teised ka aru, et teemaalgataja solvus.

Valus ka oli, kui pea peale kukkusid?

Teemaalgatale: asjalik teema ja tegelt ka konkreetne probleem.
Sest kui see grupp sisaldas tõepoolest infot selle sama ala kohta, siis käituvad (-sid) nad seal ikka väga valesti.
Tegu ilmselt mingite ülestõusnud tädidega, aga tehku oma eraasjade jaoks mingi oma kolme sõbrannaga grupp, kui tahavad.

+25
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mida peavad tegema need inimesed, kel pole FB kontot, aga tahaks ka trennis käia?

need inimesed teevad endale FB konto. ma olin 40-aastasena sunnitud tegema konto, kui kümmekond aastat tagasi TLUs keeletunde võtsin. jah, kogu vajalik info, sh kodutööd liikusid FB grupi kaudu. ma ei tea miks, võibolla see hispaania päritolu noormees ei osanud moodlet kasutada? ja see FB konto päriselt võibki olla ainult selleks otstarbeks, see võib olla ilma sõpradeta, mitteavalik jne. sa ei pea seda mitte millekski muuks kasutama.

ps. treener paistab olevat igavene nõmedik. päriselt tahaks teada, kes neist niimoodi käitub. see trennikaaslane mind nii väga ei šokeeri, troppe on alati ja igal pool, aga treeneril jäi küll oskustest puudu.

pps. väike võimalus muidugi on, et TA sai treeneri repliigist valesti aru – see oli suunatud tollele tropile, andmaks mõista, et uus tulija tuleb vastu võtta. kuna TA lahkus põhjust ütlemata, siis ta ei saanudki treeneri seisukohta ega oma ekslikku arusaamist teada.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Täiskasvanud pubekad kiusavad teist täiskasvanud pubekat ja viimane on ülisolvunud nagu pubekas.

Tere tulemast meie igaveste pubekate tulevikumaailma!

+6
-31
Please wait...

Postitas:
Kägu

mingit kiusamist ei olnud. Lihtsalt teemaalgataja oli uus ja uusi ikka aasitakse igal pool mõnda aega. Teised sind ju ei tunne, vaadataksegi, mis inimene sa oled ja kui hästi naljast aru saad. Seda tehakse ju igal pool, uues klassis, uues kollektiivis tööl, kus iganes.

No kui sinu meelest on jube hea nali, kui sulle öeldakse, et sina meie hulka ei kõlba, siis sa pole küll põhikoolist kaugemale jõudnud. USA noortefilmides on tõesti kombeks uusi peedistada ja neile vimkasid visata, aga täiskasvanute maailmas käituvad nii ainult matsid. Ei mind ega abikaasat pole kunagi uude kollektiivi minnes aasitud, vaid vastupidi, palju toetatud ning aidatud igati sisse elada.

+35
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuidas mina asjast aru saan? /—/
TA oli ju nii uus seal ja läks tõenäoliselt kohe ka minema.

Minu arust teemaalgataja reageeris üle, aga kui trenn nagunii ei olnud see, mida soovis, siis proovigu midagi muud. Tagantjärgi ma ei kirjutaks midagi, ehk ainult vabanduse treenerile enda tormaka reageeringu pärast. Sest nii nagu mina kõrvalseisjana seda kirjeldust loen, siis mingit kiusamist ei olnud. Lihtsalt teemaalgataja oli uus ja uusi ikka aasitakse igal pool mõnda aega. Teised sind ju ei tunne, vaadataksegi, mis inimene sa oled ja kui hästi naljast aru saad. Seda tehakse ju igal pool, uues klassis, uues kollektiivis tööl, kus iganes. Mina siit loen välja ainult kommunikatsioonihäire, kus üks pool sai teisest valesti aru ja omavahel ei suheldud neid asju läbi.

Appi, see on suvalise pundi inimeste trenniga seotud info vahetamise grupp. Mingi tantsutrenn, üks aasta (poolaasta, kuu) võid käia ühes, teine teises klubis. See ei ole mingi sekt või sõpruskond, kuhu liitudes “rebaseaasta” läbida tuleb.
Sina reageerid täiesti üle. Sa võtad iga uut seltskonda, rühmitust, kuhu satud, nii isiklikult ja tõsiselt? Trennikaaslastega ei pea ometi mingiks südamesõbraks hakkamagi. (Eeldatavalt see “sõbralik” iseloomustab suhtlemisviisi, mitte asjaolu, et iga kord peale trenni üheskoos pubis istumas käiakse)

+10
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu
    <li style=”text-align: left;”>

Sotsiaalmeedia peaks olema isiklik meelelahutus mitte oluline infovahetusallikas. Ma nimelt ei tee kontot sinna. Tööalased asjad käivad tööga seotud e-postile, mida loen E-R 9-17, isiklikud asjad isiklikule e-postile. Meil trennis tehti ka grupp sotsiaalmeediasse ja lisaks minule ei ole kontot veel paaril treeningkaaslasel. Meile saadetakse eraldi info e-postile.

Ma ei taha ette kujutada, et pean vabal päeval tegelema tööasjadega, taluma pidevat sõnumitega tegelemist.

kui kõik on nõus sinu reegleid järgima, siis on ju hästi. Minu kogemus näitas, et pidin endale hoopis FB tegema, et teatud tööd tehtud saaks ja tähtis siseinfo minuni jõuaks. Kollektiivis olid omad harjumused ja minu lisandumisel ei hakanud küll keegi midagi muutma. Ma oleks ju muidugi võinud proovida mingeid nõudmisi esitada, aga kahtlustan, et oleksin sellega vaid konflikti tekitanud. Raha eest saab muidugi kõike ja trenniga liitudes on treeneril teatav huvi, et ma ikka edasi maksaks. Aga tööl tuleb vist ikkagi leppida või vahetada töökohta

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle aasta sügisel liitusin DanceActis ühe täiskasvanute tantsurühmaga. Kui ma mõne aja pärast soovisin tantsurühma FB grupiga liituda, kuhu postitati trennialast infot, siis üks trennikaaslane hakkas trennis õiendama, et nemad ikka ei taha, et ma liitun, neil on oma kinnine oma grupp, mina uue inimesena ei sobi sinna jne jne. Treener ütles, et neil on oma kinnine sõbralik FB grupp. Kas täiskasvanute seas levib ka selline kiusamine?

Kui ma detsembris seal lõpparve tegin, siis juhendaja veel Facebookis küsis, miks ma lahkun. Ma ei hakanud isegi vastama sellise küsimuse peale. Väga ebameeldiv kogemus. Kas kellegil veel negatiivne kogemus selle klubiga?

Sellist kiusamist viljeletakse ka mujal täiskasvanute treeninggruppides. Ma mäletan seika, kus soovisin liituda ühe enda kodukohale lähedal oleva võrkpalli naiskonnaga, käisin paar korda kohalgi. Endale meeldis ja motivatsioon oli kõrge trenni teha ja ka võistlustel osalemine oli sihiks.

Olen terve elu sporti teinud ning asi ei saanud olla mu füüsilise võimekuse puudumises, aga ühel hetkel teatas treener mulle, et naised otsustasid, et nad ei võta mind trennidesse. Olin väga pahviks löödud negatiivses võtmes. Mulle ei mahtunud pähe, kuidas saavad osad inimesed otsustada teiste üle, et teised ei või trenni teha. Samal ajal mulle ei tuleks mõttessegi ühelegi neist öelda, et ma otsustan, et sina ei saa trenni teha. Kurb, sinnapaika see jäi.

+28
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See veebigruppide dünaamika on nii huvitav teema. Olen ise kogenud olukord, kus üks foorum sisuliselt välja surigi seetõttu, et mingil hetkel hakati jaurama nö “tuumikgrupist”, kellele lisaks enam praktiliselt ühtki uut liiget ligi ei lastud. Kuna sellel “tuumikgrupil” järjepanu huvi rauges ning uusi liikmeid juurde ei lastud, siis tekkiski mingil hetkel surnud seis.

Minu lapse beebigrupis oli sarnane teema, hakati rääkima sellest, et vaiksed liikmed võiks grupist välja visata. Et kui nad ise teemasid ei kommenteeri, siis nad ainult tarbivad infot ilma ise panustamata. Tehti isegi küsitlus, kus siiski ülekaalukalt võitis see vastusevariant, et las nad jääda gruppi edasi. Seda kommenteerisid ka paljud nö vaiksed liikmed, et nad ise aktiivselt ei kommenteeri, aga loevad ikka postitusi, pole mitme lapse kõrvalt aega olla facebookis kogu aeg, nad on ka tavaelus tagasihoidlikud jne, igati adekvaatsed põhjendused. Seal grupis ka rõhutati seda, et nö tuumikgrupil on õigus otsustada, milline see grupp olema peaks ja kes seal olla võiks. Samal ajal ütlevad, et ollakse suur ja sõbralik pere, kuigi mulle meenutas see ka kiusamist. Huvitaval kombel pärast seda teemat on seal grupis palju vaiksemaks jäänud, ilmselt kolisid oma tuumikgrupi mujale üle.

+19
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oleks ükskõik mingitest gruppidest, kinnised või mitte. Ma ei viitsi seal istuda ja olla.

Sa juba oled. Siin. Ja kirjutad.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Käisin noorena näiteringides. Jube jama oli mängida kellegagi, kes on eriti kehv isegi harrastusnäitleja kohta. Tal võib olla etlemisannet, aga puududa meeskonnatööks vajalik partneritunnetus või arusaam, kuidas suhelda inimestega, kellest sõltub terve trupi/grupi tulemus.

Oleks siis julgust olnud need kaks inimest välja hääletada, oleks see hobi palju rõõmsam olnud. Nurgatagustes kaeblesid kõik, et A ei jälginud lavajoonist ja andis kellelegi kogemata rusikaga vastu pead või et B hakkas laval mingeid imelikke pisikesi asju tegema, kui peategelasel parajasti monoloog oli pidada, aga 14-21 aastastel polnud nii palju julgust, et need inimesed välja lüüa. Ega juhendajal, kes käis meid palumas, et kannatage ära, niikuinii lähevad ise minema. Ei läinud.

Moraali tegin sellest ka endale ja iga täiskasvanud inimene võiks sellele mõelda. Kui ma olen osa mingist grupist, mis teeb suvalist ühistegevust (tants, matkamine, teater, laulmine, meeskonnasport, meeskonnatrenn) ja mind ühel hetkel välja lüüakse, on viga ALATI minus. Teine asi, et seda peaks tegema viisakalt.
Sellist asja ei ole KUNAGI olemas, et trupp saadab minema oma parimate oskustega ja meeldiva partnerluskäitumisega meeskonnaliikme. Vabaneda ei taheta mitte kunagu trupi parimast tantsijast ega ka keskpärasest, kui ta on meeldiv inimene.
Tõde on muidugi valus, aga on see ka minuga juhtunud. Oli kuidas ma tahtsin laulda kooris, aga ma ei suutnud hoida häält sellises valjuses, et ma üle teiste ei laulaks, ehkki mu hääl on kena, ma ei sobi koorilaulu. Jumal tänatud et mul viisakalt lahkuda paluti, sest muidu häbistaksin end esinemistel ehk senimaani ja piinaksin koorikaaslasi.

Oh ja teismeeas lükati mind välja ujumistrennist, kuigi ma väga tahtsin seal käia. No aga kaua sa kannatad, kui ma ei arene teistega samas tempos. Treeneril ja teistel sai minu järel ootamisest villand ja treeneril ka sellest, et mulle tuli anda eraldi ülesandeid. Kolm-neli aastat noormete gruppi 13-aastast ju ei vii, eks, kellega ma oleks samal tasemel arenenud. Vanemad ja treener selgitasid mulle olukorra ära, probleeme polnud, jätkasin regulaarset ujumistrenni omal käel, kedagi segamata.

+6
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enne FB-d olid meililistid, kus infot jagati. Kas see tunduks ka OK, kui üht liiget sinna ei lisata?

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ma olen osa mingist grupist, mis teeb suvalist ühistegevust (tants, matkamine, teater, laulmine, meeskonnasport, meeskonnatrenn) ja mind ühel hetkel välja lüüakse, on viga ALATI minus. Teine asi, et seda peaks tegema viisakalt. Sellist asja ei ole KUNAGI olemas, et trupp saadab minema oma parimate oskustega ja meeldiva partnerluskäitumisega meeskonnaliikme. Vabaneda ei taheta mitte kunagu trupi parimast tantsijast ega ka keskpärasest, kui ta on meeldiv inimene.

Teemaalgatajat ei palutud trennist lahkuda, ta lahkus ise. Talle keelati ära oluline osa trennikaaslaste tegevusest. See on erinev olukord.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui ma olen osa mingist grupist, mis teeb suvalist ühistegevust (tants, matkamine, teater, laulmine, meeskonnasport, meeskonnatrenn) ja mind ühel hetkel välja lüüakse, on viga ALATI minus. Teine asi, et seda peaks tegema viisakalt. Sellist asja ei ole KUNAGI olemas, et trupp saadab minema oma parimate oskustega ja meeldiva partnerluskäitumisega meeskonnaliikme. Vabaneda ei taheta mitte kunagu trupi parimast tantsijast ega ka keskpärasest, kui ta on meeldiv inimene.

Teemaalgatajat ei palutud trennist lahkuda, ta lahkus ise. Talle keelati ära oluline osa trennikaaslaste tegevusest. See on erinev olukord.

Tõesti ebaviisakas nende poolt.

Täiskasvanud inimesed, võiksid siis ju otse öelda, et “kas sa vaataksid palun mõne teise trenniringi, meil on paraku selline tasemete erinevus (vms), mida ei õnnestu lihvida nii, et terve rühm saaks ühtlaselt järgmisele tasemele liikuda. Oled väga kena inimene, sulle endale oleks kasulikum liikuda ehk veidi teises tempos. Kohtume paari aasta pärast uuesti, kui sa vahepeal oled endale sobivamas tempos saanud oma häid võimeid veel kõrgemale tõsta. Kas vajad soovitusi, kuhupoole vaadata?”

+3
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sotsiaalmeedia peaks olema isiklik meelelahutus mitte oluline infovahetusallikas. Ma nimelt ei tee kontot sinna. Tööalased asjad käivad tööga seotud e-postile, mida loen E-R 9-17, isiklikud asjad isiklikule e-postile. Meil trennis tehti ka grupp sotsiaalmeediasse ja lisaks minule ei ole kontot veel paaril treeningkaaslasel. Meile saadetakse eraldi info e-postile.

Ma ei taha ette kujutada, et pean vabal päeval tegelema tööasjadega, taluma pidevat sõnumitega tegelemist.

Ei saa aru, mis selle sotsiaalmeedia paaniline ignoreerimise point on? Ise teed ju oma elu ebamugavaks. Meil on ka tööl oma fb grupp, kuhu kuuluvad kõik, kellel on fb olemas. Aga kõikidel ei ole, ja nendel on ka see mingi kiiks, et töö ja meelelahutus on rangelt, terava joonlauaga pooleks tõmmatud, stiilis, pärast tööaega, ei taha ma üldse teada ka, et mul on kolleegid. Töö ja lõbu on ülirangelt eraldi.  Me ei aja kollleegidega fb-s tööasju. Pigem paneme sinna üles fotosid, mis ei puuduta tööd, vaid meie ühiseid üritusi – sünnipäevad, tähtpäevad, üritused jne.

Sellega olen üsna nõus, et tõsiseid tööasju fb kaudu ei peaks ajama, aga kõik vaba aega puudutav – hobid, hobigrupid jne. on lausa ideaalne koht, mille kaudu infot ja uudiseid vahendada, fotosid üles panna jne.

Ei saa aru, miks mõni inimene igast pisiasjast suudab mingi tohutu koletise välja mõelda?

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Käin rühmatrennis ja treener lisab FB gruppi absoluutselt kõik, kes u. teist-kolmandat korda trenni ilmuvad. 99% ongi nii olnud, et kes juba teist korda tulevad, need ka püsivalt trennis käima jäävad. FB grupis jagatakse ainult trenniga seotud infot, enamasti teeb seda treener. Kes iganes omavahel rohkem sõbraks on saanud, see teeb endale grupi väljapool trennigruppi. Olen olnud ka sama spordiklubi teises trennis. Kuna selles grupis osaledes sai ka esinemas käia (vabatahtlikult), siis FB-sse postitas treener tihti videosid, et kodus iseseisvalt harjutada nt. Tase oli inimestel erinev, aga enne esinemist lihviti kõik laitmatult paika. Ma ei kujutaks ette, et käiksin kusagil trennis, kus trennikaaslane ülbitseks minuga või siis grupikaaslased otsustaksid, et ma pole piisavalt hea. Kui tase on ka nõrgem, siis hea treener saab selle suunamise ja juhendamisega paika. Või mis mõte neil treeneritel siis üldse on. Teemaalgataja, õnneks on tänapäeval kõikvõimallike ägedaid tantsu- ja spordiklubisid, ära tantsimist küll jäta, vaata ringi ja leiad mõne normaalsema koha. Ja tänan hoitamast, mainitud klubist hoian eemale.

+18
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu kogemus näitas, et pidin endale hoopis FB tegema, et teatud tööd tehtud saaks ja tähtis siseinfo minuni jõuaks. Kollektiivis olid omad harjumused ja minu lisandumisel ei hakanud küll keegi midagi muutma. Ma oleks ju muidugi võinud proovida mingeid nõudmisi esitada, aga kahtlustan, et oleksin sellega vaid konflikti tekitanud.

Ja mis siis nüüd juhtus, kui tegid endale selle fb? Kaotasid sa oma elust sellega midagi?

+1
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tõesti ebaviisakas nende poolt.

Täiskasvanud inimesed, võiksid siis ju otse öelda, et “kas sa vaataksid palun mõne teise trenniringi, meil on paraku selline tasemete erinevus (vms), mida ei õnnestu lihvida nii, et terve rühm saaks ühtlaselt järgmisele tasemele liikuda. Oled väga kena inimene, sulle endale oleks kasulikum liikuda ehk veidi teises tempos. Kohtume paari aasta pärast uuesti, kui sa vahepeal oled endale sobivamas tempos saanud oma häid võimeid veel kõrgemale tõsta. Kas vajad soovitusi, kuhupoole vaadata?”

ah, unusta ära, danceacti täiskasvanute rühmad ei ole mingid võistlustrupid, kuhu taseme poolest mitte sobida võiks. sinna võivad kõik otse tänavalt minna. võisteldaks emuidugi ka, aga see ei ole mingi reegel ega kohustus.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

On selliseid. Mu lapsel lasteaias oli FB grupp kuhu liikmeks ei võetud. Kogu inf jooksis seal ja pildid jne. Lôpuks lõin käega.

Sellist kiusamist on täiskasvanute juures oi kui palju ka inimeste tòòkohtades.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mis siis nüüd juhtus, kui tegid endale selle fb? Kaotasid sa oma elust sellega midagi?

see konkreetne postitaja ei öelnud ju midagi pahasti. Tõi lihtsalt välja, et enne ei olnud Facebooki järele elus vajadust tundnud.
Miks sa nii defensive oled selle Facebooki kasutamise suhtes?

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuulge, ma juba mitmest kommentaarist loen seda, et kui kellegi tase on nõrgem, siis ongi ok ta trennist välja puksida. Ei saa aru, miks peavad kõik ühe tasemega olema? Iseasi, kui on sellised trennid, millega käiakse võistlemas, aga tõenäoliselt see, kes kirjeldas, kuidas ta 13-aastaselt ujumistrennist välja visati (ja kes seda ise millegipärast väga õigeks teoks peab), nende treeninggrupp vast ei pürginudki EMile? Kui ka pürgis, siis oleks saanud sinna saata ju grupi tugevamad sportlased.

Eriti alatu on mu meelest just lapsi niimoodi liigitada. Kui laps tahab osaleda, siis peaks ta saama seda teha igal juhul, olenemata sellest, kui võimekas või mitte võimekas ta on. Eriti just selles osas, mis sporti puudutab, sest igasugune liikumine peaks olema noorele A ja O. Aga siis tuleb keegi ja ütleb, et ujud liiga aeglaselt või jooksed naljakalt, palun treeni omaette… No enam ebapedagoogilisem ja demotiveerivam olla ei saagi.

Kas see teemaalgataja nimetatud Danceact käib esinemas või osaleb tantsupeol? Vaevalt! Ikka ilmselt oma rõõmuks tantsivad ja liigutavad. Seega, mis vahet seal on, et kellegi jalg ei tõuse piisavalt kõrgele või rütm läheb vahepeal sassi?

+25
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

see konkreetne postitaja ei öelnud ju midagi pahasti. Tõi lihtsalt välja, et enne ei olnud Facebooki järele elus vajadust tundnud.

Miks sa nii defensive oled selle Facebooki kasutamise suhtes?

Ei öelnud midagi pahasti. Küll aga on tema postitusest selgesti aru saada, et see oli talle väga vastumeelne. Ja mina ei saa aru, mis vahet seal on? Kui fb ei huvita, siis ei ole ju kohustust seda muul ajal kasutada. Aga, kui tööandja on otsustanud selle tööl suhtluskanaliks-töövahendiks teha, siis mille üle seal nüüd nii kõvasti traumeeruda?

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küll aga on tema postitusest selgesti aru saada, et see oli talle väga vastumeelne. Ja mina ei saa aru, mis vahet seal on? Kui fb ei huvita, siis ei ole ju kohustust seda muul ajal kasutada. Aga, kui tööandja on otsustanud selle tööl suhtluskanaliks-töövahendiks teha, siis mille üle seal nüüd nii kõvasti traumeeruda?

Minu meelest ei olnud sealt üldse seda vastumeelsust ega traumeeritust näha 🙂 Oli neutraalne, lausa külm tõdemus lihtsalt. Ta kirjutas täpselt sama, mis sina – töökohas on FB kombeks ja seega ta tegi omale selle. Mis koht sulle jättis mulje traumast?

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küll aga on tema postitusest selgesti aru saada, et see oli talle väga vastumeelne. Ja mina ei saa aru, mis vahet seal on? Kui fb ei huvita, siis ei ole ju kohustust seda muul ajal kasutada. Aga, kui tööandja on otsustanud selle tööl suhtluskanaliks-töövahendiks teha, siis mille üle seal nüüd nii kõvasti traumeeruda?

Minu meelest ei olnud sealt üldse seda vastumeelsust ega traumeeritust näha 🙂 Oli neutraalne, lausa külm tõdemus lihtsalt. Ta kirjutas täpselt sama, mis sina – töökohas on FB kombeks ja seega ta tegi omale selle. Mis koht sulle jättis mulje traumast?

Kirjutab ju: “Ma oleks ju muidugi võinud proovida mingeid nõudmisi esitada, aga kahtlustan, et oleksin sellega vaid konflikti tekitanud…” mis iseloomustab päris ilusti, mis ta tegelikult sellest asjast arvab. Traumeeruma oli mõistagi ülekantud tähenduses öeldud. Selge see, et keegi sellest traumat ei saa.

+2
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

On selliseid. Mu lapsel lasteaias oli FB grupp kuhu liikmeks ei võetud. Kogu inf jooksis seal ja pildid jne. Lôpuks lõin käega.

Sellist kiusamist on täiskasvanute juures oi kui palju ka inimeste tòòkohtades.

Noh. See on veel eriti mõttetu. Kas siis ei olnud tasemel su laps või sina lapsevanemana ja oleksid pidanud otsima mõne rohkem algajate grupi või kuidas nad seda “viisakalt” põhjendasid?

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lugedes seda teemat on mul heameel, et ei ole kunagi Facebookis olnud ega kavatsegi seda teha. Käin trennis ja pole aimugi kas on keegi mingis grupis või ei ole. Minu elu see ei kõiguta.
Väga kahju, et teemaalgatajaga niimoodi käituti.
Kas treener, siis ei soovigi, et tal suur klientuur oleks. Milleks oma klientidest sellise kummalisel moel ilma jääda.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tagantjärgi ma ei kirjutaks midagi, ehk ainult vabanduse treenerile enda tormaka reageeringu pärast.

Kas saaksid täpsustada, mille pärast teemaalgataja treeneri ees vabandama peaks?

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik need kiusamisvastased kampaaniad lasteaias ja koolis on ju väga toredad, aga samas täiesti mõttetud. Kiusamine ei saa algust koolist ega lasteaiast, vaid täiskasvanutest ja see praegune on hea näide. Kampaaniatega ravitakse ainult sümptomeid, mitte algpõhjust ehk täiskasvanuid, eriti lapsevanemaid.

See on õige tähelepanek. Siiralt hea meel teemaalgataja üle, kui ta tõesti oma täiskasvanuelus varem ei ole kogenud, et ka täiskasvanute ringkondades kiusatakse, sest see on tegelikult nii levinud. Need koolikiusajadki tulevad üldjuhul samasuguste vaadetega kodudest. Mul ehe näide enda naaber – ema õpetab lapsi tere ütlema, lapsed ütlevad vaikselt ja vaevumärgatavalt tere vastu ainult ema kuuldes. Isa ei tereta, ei ütle ka tere vastu ja on üleüldse vaenulik ja vastik teiste suhtes. Pole ka mingi ime, et lapsed tere ei ütle, sest isa eeskuju ju samasugune ees.

Sinna gruppi mina ilmselt kuuluda ei tahakski, kui juba nii öeldi, aga kui seal liigub oluline info trennide kohta, ilma milleta ei saa grupis osaleda, siis lahkuksin samamoodi. Võid ju proovida ennast “kehtestada”, aga mis rõõm see ikka on kuuluda kuskile, kuhu sind ei taheta.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuulge, ma juba mitmest kommentaarist loen seda, et kui kellegi tase on nõrgem, siis ongi ok ta trennist välja puksida. Ei saa aru, miks peavad kõik ühe tasemega olema? Iseasi, kui on sellised trennid, millega käiakse võistlemas, aga tõenäoliselt see, kes kirjeldas, kuidas ta 13-aastaselt ujumistrennist välja visati (ja kes seda ise millegipärast väga õigeks teoks peab), nende treeninggrupp vast ei pürginudki EMile? Kui ka pürgis, siis oleks saanud sinna saata ju grupi tugevamad sportlased.

Eriti alatu on mu meelest just lapsi niimoodi liigitada. Kui laps tahab osaleda, siis peaks ta saama seda teha igal juhul, olenemata sellest, kui võimekas või mitte võimekas ta on. Eriti just selles osas, mis sporti puudutab, sest igasugune liikumine peaks olema noorele A ja O. Aga siis tuleb keegi ja ütleb, et ujud liiga aeglaselt või jooksed naljakalt, palun treeni omaette… No enam ebapedagoogilisem ja demotiveerivam olla ei saagi.

Kas see teemaalgataja nimetatud Danceact käib esinemas või osaleb tantsupeol? Vaevalt! Ikka ilmselt oma rõõmuks tantsivad ja liigutavad. Seega, mis vahet seal on, et kellegi jalg ei tõuse piisavalt kõrgele või rütm läheb vahepeal sassi?

Minu arust oli see ka imelik, et peetakse normaalseks kellegi trennist välja puksimist, eriti laste trennist.

Mul endal on samas selline kogemus – tegelen harrastaja tasemel ühe meeskonnaspordiga. Osaleme ka harrastajate liigas. Trennis käivad väga erineva tasemega inimesed ja mina olen üks nõrgemaid, täitsa tunnistan seda. Ühel hetkel tunnetasin, et trennides käib tugevamate ja nõrgemate vahel vahe tegemine. Tavaliseks muutus see, et kui trenni lõpus tehti võistkonnad, et omavahel mängida, siis tugevamad pandi kahte täiskoosseisus meeskonda, kes võistlesid omavahel ja nõrgemad mängisid siis nii paljukesi kui meid üle jäi. No näiteks, kui tegemist oleks jalgpalliga, siis tugevad mängiksid omavahel 11 vs 11 mängijat ja nõrgemad näiteks 5 vs 6 mängijat (olidki nõrgematel tihti ebavõrdsed meeskonnad). Ja tihtipeale said need tugevamad tiimid ka rohkem mängida. Mõne arvates on kindlasti kõik õige, aga minu arust oli see ebaaus, sest kõik maksime trenni eest võrdselt raha, aga osad saavad selle eest rohkem kui teised. Lisaks kuidas need nõrgemad siis üldse arenema peaksid, kui neile kehvemad võimalused antakse. Meil ei olnud samas tegemist otseselt välja puksimisega, sest tegelikult oli vaja piisaval arvul maksvaid trennilisi, et saali rendi ja treeneri eest maksta, seega tegelikult oli ka neid nõrgemaid sinna vaja. Õnneks ühel hetkel läks asi paremaks.

+16
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nojah, nagu näha, siis poolte arvates on selline sisse-välja arvamine täiesti normaalne suhtlusviis. Kui mehed annavad lõuga, siis naised mängivad isegi täiskasvanueas selliseid lollakaid võimumänge, et ennast upitada. Öäk.

+13
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 89 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud kiusamine tantsukoolis