Esileht Koolilaps Kiusamine vanemates klassides – kas kool on suutnud lahendada?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Kiusamine vanemates klassides – kas kool on suutnud lahendada?

Postitas:

Kuidas on olnud teie kogemus, kas vanemates klassides toimumava kiusamise osas suudab kool midagi teha või nii suured enam klassijuhataja ja juhtkonna pragamist ei karda ja naeravad selle peale? Kiusamine on verbaalne – täiesti alusetu õelutsemine, enamasti välimuse, riietuse jmt pisiasjade kallal. Alguse sai see tasapisi juba eelmisel aastal, kui klassi tuli 2 uut pahatahtliku käitumisega õpilast, kes leidsid omale peagi järgijaid. Sügisest on asi aga täiesti käest ära läinud ja õelutsetakse suht süüdimatult, kool aga, näib, et ei käi asjast üle. Kutsutakse kiusajate vanemad kooli, need ei tule, pole aega. Alandatakse käitumishinnet, neil suva. Kiusajad pidid klassijuhataja sõnul ka probleemse tunnikäitumisega olema, nii et pole ime, et neist üle ei käida. Hetkel ainus koolipoolne “abi” on tütrele, et ärgu tehku välja. Olen pakkunud, et vahetaks kooli, kuid laps ei taha sellest kuuldagi, et nii vähe on lõpuni veel jäänud, 11. klass.
Käime sügisest korra nädalas ka psühholoogi juures, kuid ta ei viitsi seal enam käia, ütleb, et ega sellest tolku eriti ei ole, minuga kodus olla parem rääkida. Olen täitsa nõutu, laps tuleb koolist koju, närvid üle krutitud, samas suhtub sellesse kõigesse kui paratamatusega, umbes et mis sa hulludega ikka teed. Kardan, mida sellises õhkkonnas viibimine tema eneseusaldusega teeb. 🙁

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.02 18:54; 05.02 19:18; 05.02 20:33; 06.02 08:57; 06.02 15:32; 07.02 18:15; 08.02 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind paneb imestama, et isegi nüüd, kui kiusamisest on niipalju räägitud, leidub ikka selliseid õeluskotte ja mis veel hullem- on lapsi, kes sellega kaasa lähevad.
Vb teed õpetajale ettepaneku vaadata klassisga filmi “Klass”, kutsuda mõni poptäht kooli kiusamisest rääkima (Getter Jaani- google abil leiab neid kindlasti veel). Vb see raputab?
Vähemalt hea on see, et su laps saab sinuga rääkida ja teil on usalduslik suhe. Soovin teile jõudu ja jaksu 🙁

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 19:09; 05.02 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poptäht, keda omal ajal koolis kiusati, käis neil sügisel koolis rääkimas, väga igav oli olnud, neid see ei kõnetanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.02 18:54; 05.02 19:18; 05.02 20:33; 06.02 08:57; 06.02 15:32; 07.02 18:15; 08.02 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks mõte tuli veel, vb tasuks ühendust võtta mõne organisatsiooniga nagu kiusamisestvabaks, leida toetusgrupp, kus räägivad need, kes selle ise läbi elanud. Leiab vb nii mõne hea sõbra, kes teda mõistaks. Ma usun, et sellised organisatsioonid ikka aitaks. Eriti tähtis oleks paari sõbra toetus, muidu ta sul küll 2 aastat vastu ei pea, või mõjutab see oluliselt tema eksamitulemusi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 19:09; 05.02 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kiusatakse ja narritakse teisi klassikaaslasi ka?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab 11.klassi lapsel olla nii vähe enesekindlust, et teda saab kiusata?

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 20:27; 06.02 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab 11.klassi lapsel olla nii vähe enesekindlust, et teda saab kiusata?

Ja kuidas saab täiskasvanud inimene nii naiivselt küsida?

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.02 18:54; 05.02 19:18; 05.02 20:33; 06.02 08:57; 06.02 15:32; 07.02 18:15; 08.02 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab 11.klassi lapsel olla nii vähe enesekindlust, et teda saab kiusata?

Kuidas saab üks täiskasvanu nii rumal olla?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab 11.klassi lapsel olla nii vähe enesekindlust, et teda saab kiusata?

Et peksame ikka nõrgemaid. Ju on väärt seda, sest pole piisavalt enesekindlad! See ohvri süüdistamise mentaliteet meil on ikka nii sees, et jube hakkab. Siis pole ju ime, et kiusajate vanemaid ei huvita, nende arust on kiusatav ise süüdi, et laseb end kiusata. Ja lapsed saavad sest vaid hoogu juurde.

Kui kiusajat ei ole veel olnud võimalik muuta, siis peab kiusatav edasi kannatama ega tohi end enesekindlamaks treenida? Ja kui keegi seda soovitab, siis süüdistab ohvrit?
Tundub, et see 11-ndik on ise kõige mõistlikuma suhtumisega.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis 11.klass, ka täiskasvanute seas, töökohtadel näiteks, on kiusamist küll ja veel!
Mul on üks tuttav pere, kus tütar jättis kooli pooleli kiusamise pärast. Ei teagi nüüd, mis saanud on. Enam lihtsalt pärast sügisvaheaega kooli ei läinud. Viimati arutati koolivahetuse üle. Kool muidu on üks mingisuguses “kiusamisvaba kool” vms liikumises osaleja 😛 Loosungeid võib ju üles riputada, aga reaalselt midagi ära teha on raske.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest võiks kooli kodukorras olla kirjas, et teatud käitumist ei sallita ja sellised kiusajad lihtsalt heidetakse gümnaasiumist välja. Põhikool on kohustuslik, gümnaasium esialgu mitte. 11. klassi õpilane ongi juba peaaegu täiskasvanu ja võiks ikka juba osata ennast inimese moodi ülal pidada. Mina soovitan ka kooli vahetada, kui kool ei suuda neid mölakaid paika panna. Kas kooli juhtkond ja tugisüsteemid on probleemist teadlikud? Ärgu tehku välja on tegelikult lollus, vastu tuleb hakata. Ärgu tehku välja ei toimi süstemaatilise alandamise korral, mille publik heaks kiidab, kuigi on tõsi, et teatud olukordades on targem ignoreerida, nt ei tasu üritada tagasi saada mütsi, millega sinust pikemad koera mängivad, vms lootusetu provotseerimisega kaasa minna. Tegelikult ei piisa, et klassijuhataja ainult nende ossidega räägib, ülejäänud klassiga peab ka tegelema, nende heakskiidu tõttu on kiusamine tegelikult võimalik.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab 11.klassi lapsel olla nii vähe enesekindlust, et teda saab kiusata?

Kuidas saab üks täiskasvanu nii rumal olla?

Aga palun seleta siis lollile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 20:27; 06.02 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab 11.klassi lapsel olla nii vähe enesekindlust, et teda saab kiusata?

Kuidas saab üks täiskasvanu nii rumal olla?

Aga palun seleta siis lollile.

Eespool juba valgustati sind. Kiusamist esineb igal pool igas vanuses, ka täiskasvanutemaailmas, töökiusamisest aeg-ajalt ikka kirjutatakse ajakirjanduses.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.02 18:54; 05.02 19:18; 05.02 20:33; 06.02 08:57; 06.02 15:32; 07.02 18:15; 08.02 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab 11.klassi lapsel olla nii vähe enesekindlust, et teda saab kiusata?

Mu arust sellel tüdrukul on küllalt enesekindlust: kooli vahetada ei taha ja leiab, et mis sa hulludega ikka teed. St ei arva, et tema ise on viletsam, vaid et need kiusajad ja nendega kaasajooksikud tegelikult on nõmedad. Sellised õelutsejad üldjuhul pole ka hea õppeedukusega ja pigem halbade eluviisidega, teise lapse korralikkus just võib olla kiusamise põhjuseks. Võimalik, et kiusajad on oma südame põhjas kadedad, et teine elus paremini hakkama saab. Seda, kuidas halvasti öelda, leiab ikka: mis nõme kampsun, koledad juuksed! Kas selle vältimiseks peaks siis enesekindlalt õppimata jätma ja joomapeole kaasa minema?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab 11.klassi lapsel olla nii vähe enesekindlust, et teda saab kiusata?

Mulle tundub, et sellel lapsel on enesekindlust küll. Aga kiusata saab keda iganes (eriti, kui tegu näiteks tüdrukuga, kes enda jõudu rusikatga maksma panna ei saa).

Mina olen käinud eliitkoolis gümnaasiumis, kus oli klassis 6 jobu, kes kõigile teistele närvidele käisid. Küll tehti mõne klassikaaslase nimeline e-mail ja saadeti siis teistele klassikaaslastele nilbe sisuga e-kirju. Kleebiti nõmeda tekstiga kleepekaid teistele seljale (ühe jope pealt ei tulnudki see kleeps enam maha, kole liimiplekk jäi järgi), pandi nätse tooli peale, peideti asju ära jne. Enamikku nendest kiusamistest eeldaks algklassilapselt, või hea küll, põhikoolis võib mõni veel arengult sinna maale jääda, aga gümnaasiumis… Enamk niimoodi suhtuski, et mis sa jobudega ikka teed, aga suht ebameeldiv oli ikka, kui hommikust saadik kellegi näts tagumiku küljes tolknes.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et mul endal ei ole kooliskäivaid lapsi, siis peaks imestama ja ahhetama. Aga tegelikult ütles mu laps täiskasvanult kunagi, et nende klassis kiusati üht poissi nii, et ta imestab, miks vanemad kooli ei vahetanud. Sellest ma saan veel aru, et vanemad asjast ei teadnud / minu laps ütles, et ka teda püüti kiusata, aga ta lõpetas selle kohe/ aga kuidas õpetajad seda ei märganud ja vahele ei astunud, see on minu jaoks müstika. Siinoleval juhul – mis tähendab ‘vanemad ei tule kooli, neil pole aega?’ Absurd ju, siis mina läheks klassijuhatajana ise nende vanemate juurde koju. Muhamed ja mägi. Kui on tõendeid kindlast kiusamisest, siis kooli poolt selle tähelepanuta jätmine on samasugune kuritegu kui et liikluspolitsei vaataks läbi sõrmede korrarikkujatele. Mis vahet seal on?? Teised liiklejad tahavad ka teel sõita, teised lapsed tahavad ka rahulikult koolis õppida, mitte ei pea enda eest võitlema.
Mulle isiklikult elus ei meeldi inimesed, kes enda eest rusikatega võitlevad, olen mõelnud, kust sellised tulevad – aga v-o ongi mõnel juhul teda selleks treeninud kool. Inetu lugu.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.02 11:45; 06.02 12:04; 06.02 12:28; 07.02 16:30; 07.02 17:53; 07.02 18:02; 07.02 19:20; 08.02 11:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab 11.klassi lapsel olla nii vähe enesekindlust, et teda saab kiusata?
Aga palun seleta siis lollile.

Siin pole midagi seletada, siin teemas ei arutata seda. Võib vaadata ringi oma tutvusringkonnas – keda klatšitakse, enesekindlus ei loe siin midagi. Ütleks, et kui end selles küsimuses harida tahetakse /kuidas üht last kiusatakse või üht täiskasvanut taga räägitakse, aga teist mitte/ siis selleks võib küsija eraldi teema teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.02 11:45; 06.02 12:04; 06.02 12:28; 07.02 16:30; 07.02 17:53; 07.02 18:02; 07.02 19:20; 08.02 11:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kiusatakse ja narritakse teisi klassikaaslasi ka?

Aga mis tähtsust sel on…ei hakka ju laps ega lapsevanem selles ajas uurimustööd tegema. Nende mure on nende mure ja sellega pöörduti siia foorumisse

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.02 11:45; 06.02 12:04; 06.02 12:28; 07.02 16:30; 07.02 17:53; 07.02 18:02; 07.02 19:20; 08.02 11:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen käinud eliitkoolis gümnaasiumis, kus oli klassis 6 jobu, kes kõigile teistele närvidele käisid. Küll tehti mõne klassikaaslase nimeline e-mail ja saadeti siis teistele klassikaaslastele nilbe sisuga e-kirju. Kleebiti nõmeda tekstiga kleepekaid teistele seljale (ühe jope pealt ei tulnudki see kleeps enam maha, kole liimiplekk jäi järgi), pandi nätse tooli peale, peideti asju ära jne. Enamikku nendest kiusamistest eeldaks algklassilapselt, või hea küll, põhikoolis võib mõni veel arengult sinna maale jääda, aga gümnaasiumis… Enamk niimoodi suhtuski, et mis sa jobudega ikka teed, aga suht ebameeldiv oli ikka, kui hommikust saadik kellegi näts tagumiku küljes tolknes.

Appi . . . 🙁 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.02 18:54; 05.02 19:18; 05.02 20:33; 06.02 08:57; 06.02 15:32; 07.02 18:15; 08.02 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jälle ei saa aru, mis kool see on, kus gümnaasiumis sigatsejatega hakkama ei saada. Kui ei suuda käituda, siis visatakse gümnaasiumist välja. See on üks põhjus, miks gümnaasiumis jama vähem on – igaüks teab, et kodukorra korduva rikkumise eest võib lennata. Kui probleem on piisavalt suur, et vanemaid kohale kutsuda, siis ei saa asi ju õpetajatele teadmata olla. 1. kirjalik noomitus, 2. kirjalik noomitus ja lendamine õhtukooli. Või kuidas teil kooli kodukorras kirjas on?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kutsutakse kiusajate vanemad kooli, need ei tule, pole aega.

Mina otsiksin vanemad üles ja külastaksin neid kodus või siis nende töökohal. Kutsuks lõunale. Räägiks inimese moodi sõbralikult, et selline probleem, et oskab ta arvata, mille all tema laps kannatab, et ta peab teisi kiusama. Enamasti kotitakse kiusajaid kodus. Võivad kannatada päris suure vaimse surve all, ka nt olla alati liider.

Omal ajal astusin ise kiusajatele poistele selliselt vastu, et küsisin otse kõva häälega teiste klassikaaslaste kuuldes, et mis neil viga on, et miks nad mulle öösiti mingeid haigeid telefonikõnesid teevad ja perversset juttu ajavad. Ütlesin, et kui see ei lõppe, räägin nende vanematega nende öisest harrastusest. Poisid läksid näost punaseks ja tüütud öised kõned kadusid päeva ehk ööpealt. Jah see nõudis vist julgust, aga olin päris vihane selle jama pärast. Ebameeldiv mälestus sellegipoolest, aga oleks veelgi ebameeldivam, kui poleks enda eest seisnud.

Kiusajateks võivad olla ka n-ö liidrid, kes on enam-vähem või isegi väga hea õppeedukusega. Teevad seda lihtsalt oma liidripositsiooni kindlustamiseks, et võimalikud konkurendid välja tõrjuda või siis teiste heakskiitu oma suuvärgiga nõrgemate kallal välja teenida. Soovitan vaadata ka
https://www.youtube.com/watch?v=VoPtr0MKGsU
https://www.youtube.com/watch?v=VoPtr0MKGsU&t=2s

ja lugeda http://www.kivaprogram.net/ee_lapsevanematele/mobile/index.html#p=1

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kiusajat ei ole veel olnud võimalik muuta, siis peab kiusatav edasi kannatama ega tohi end enesekindlamaks treenida? Ja kui keegi seda soovitab, siis süüdistab ohvrit?

Soovitas või? “Ära tee välja” ei ole enesekindlamaks treenimise soovitus. “Kuidas ta nii ebakindel on” ei ole ka enesekindlamaks treenimise soovitus, see on tegelikult kiusamisele kaasaplaksutamine.
Palun kujuta ette, et selline norimine toimuks töökohas. Ei oleks ju meeldiv? Aga kui ülemused teeks selle peale üksnes ilmsüütut nägu, et mis me ikka teha saame ja ise oled süüdi, kui reageerid, siis see oleks kohe topelt ebameeldiv.

Kool saaks siin üht kui teist ära teha küll, näiteks kiusaja välja visata. Gümnaasiumiaste ei ole kohustuslik, kiusajat ei pea hoidma seal õppimas.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 15:27; 07.02 15:35; 07.02 16:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teatud olukordades on targem ignoreerida, nt ei tasu üritada tagasi saada mütsi, millega sinust pikemad koera mängivad, vms lootusetu provotseerimisega kaasa minna.

Halb soovitus, selliste olukordade ignoreerimine pole lahendus.
Mulle tuli üks ebameeldiv juhus meelde, kusjuures ma pole teismeline vaid päris keskealine tädi. Sõitsin hilise bussiga Tartusse, kohale jõudsin umbes pool kaksteist. Ööbimiskoht oli teisel pool jõge. Emajõe kaldal jõudsid mulle järele kaks minust oluliselt pikemat noorukit, midagi kahtlast neis ei olnud, karta ma neid ei osanud, kui äkki üks krabas mul suure karvamütsi peast ja jooksis sellega edasi, ise sõbrale naerdes hüüdes midagi sellist nagu: “Haha vaata milline müts on tädil!”. Oli tõsiselt külm talveaeg.

Kuidas teie oleksite sellises olukorras käitunud?

Mina igatahes vihastasin, jooksin noormeestele järele ja karjusin väga valjusti, et kui nad mu mütsi kohe tagasi ei anna, helistan politseisse. Mis järgnes? Väga imelik lugu. Nolgid pillasid mu mütsi maha, hüüdsid siiralt jahmunud häälega, et “mis sa siis nüüd selle väikese asja pärast vihastad?” Ja jooksid edasi.

Imelik oligi asja juures see, et nad ise pidasid oma jõhkrutsemist heaks naljakas. Vaadake, keegi vist polnud neile seni öelnud, et teise inimese vara ja tervist kahjustada ei tohi…

Sellega seoses soovitan teemaalgatajal ja/või tema tütrel anda asjale ametlik käik, st politsei kaudu, absoluutselt iga kord, kui kiusamiste tõttu on tekkinud kas materiaalne kahju (ja näts püksitagumikul või kleepsujälg jopel läheb selle alla küll) või oht tervisele. Lühidalt, kui teemaalgataja tütrest peajagu pikemad nolgid hakkavad tema mütsiga kulli mängima, siis võtab teemaalgataja tütar päriselt ka taskust telefoni, astub natuke kõrvale ja helistab politseisse. Ja kui politsei selle helistamise peale peaks küsima midagi nii lolli, nagu:”Kas nendega ilusti rääkida ei saa?” siis tuleb vastata, et ei, ei saa, nad ei kuula ja on agressiivsed.

Puhtsõnalise kiusamisega on asi natuke keerulisem, aga selle kohta oskab ehk veebikonstaabel midagi öelda?
Võid ka kooli ähvardada, et kui kool asjaga tegelema ei hakka, pöördud sa politseisse või kohtusse mittevaralise kahju eest kompensatsiooni nõudmiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 15:27; 07.02 15:35; 07.02 16:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kutsutakse kiusajate vanemad kooli, need ei tule, pole aega.

Mina otsiksin vanemad üles ja külastaksin neid kodus või siis nende töökohal. Kutsuks lõunale. Räägiks inimese moodi sõbralikult, et selline probleem, et oskab ta arvata, mille all tema laps kannatab, et ta peab teisi kiusama. Enamasti kotitakse kiusajaid kodus. Võivad kannatada päris suure vaimse surve all, ka nt olla alati liider.

Omal ajal astusin ise kiusajatele poistele selliselt vastu, et küsisin otse kõva häälega teiste klassikaaslaste kuuldes, et mis neil viga on, et miks nad mulle öösiti mingeid haigeid telefonikõnesid teevad ja perversset juttu ajavad. Ütlesin, et kui see ei lõppe, räägin nende vanematega nende öisest harrastusest. Poisid läksid näost punaseks ja tüütud öised kõned kadusid päeva ehk ööpealt. Jah see nõudis vist julgust, aga olin päris vihane selle jama pärast. Ebameeldiv mälestus sellegipoolest, aga oleks veelgi ebameeldivam, kui poleks enda eest seisnud.

Kiusajateks võivad olla ka n-ö liidrid, kes on enam-vähem või isegi väga hea õppeedukusega. Teevad seda lihtsalt oma liidripositsiooni kindlustamiseks, et võimalikud konkurendid välja tõrjuda või siis teiste heakskiitu oma suuvärgiga nõrgemate kallal välja teenida. Soovitan vaadata ka
https://www.youtube.com/watch?v=VoPtr0MKGsU
https://www.youtube.com/watch?v=VoPtr0MKGsU&t=2s

ja lugeda http://www.kivaprogram.net/ee_lapsevanematele/mobile/index.html#p=1

iga lapsevanem ei ole nii osav kõnemees, et ilma ettevalmistuseta teisega vaidlusse astuda, ma ei soovitaks seda. Selliste kiusajate emad arvatavalt ka kaitsevad oma last nagu emalõvid, ma arvan, vaat-et sõimavad näo täis, nagu öeldakse. Ikka suhtlemist õppinud ja koolikorra eest vastutav inimene peab vahele segama

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.02 11:45; 06.02 12:04; 06.02 12:28; 07.02 16:30; 07.02 17:53; 07.02 18:02; 07.02 19:20; 08.02 11:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks soovitus veel – kui kiusajad on probleemse tunnikäitumisega, siis nad ju segavad teiste laste õppimist ka. Sellisel juhul peaks olema veel teisigi lapsevanemaid, keda see olukord häirib. Tuleb nende vanematega ühisrinne moodustada, ses ma ütlen seda küll, et teisi kiusavad nolgid ei ole gümnaasiumi lõpudiplomit ära teeninud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 15:27; 07.02 15:35; 07.02 16:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks soovitus veel – kui kiusajad on probleemse tunnikäitumisega, siis nad ju segavad teiste laste õppimist ka. Sellisel juhul peaks olema veel teisigi lapsevanemaid, keda see olukord häirib. Tuleb nende vanematega ühisrinne moodustada, ses ma ütlen seda küll, et teisi kiusavad nolgid ei ole gümnaasiumi lõpudiplomit ära teeninud.

🙂 Sõna ‘nolk’ viitaks nagu noormehele, tegelikult on tüdrukud palju peenemad kiusajad. Poisid ei ole minumeelest enam vanemates klassides kiusamishuvilised, need patsist kiskumised ja asjade ära peitmised on nagu nooremates klassides. Siin tunneks nagu ära noorte daamide seltskonnaharjutusi, püütakse iga hinnaga end esile tõsta ja mida hullem seda parem meetodil. Ikka kooli poolt peab abi saama

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.02 11:45; 06.02 12:04; 06.02 12:28; 07.02 16:30; 07.02 17:53; 07.02 18:02; 07.02 19:20; 08.02 11:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu kirjutas:

<

Kuidas saab 11.klassi lapsel olla nii vähe enesekindlust, et teda saab kiusata?
Aga palun seleta siis lollile.

Siin pole midagi seletada, siin teemas ei arutata seda. Võib vaadata ringi oma tutvusringkonnas – keda klatšitakse, enesekindlus ei loe siin midagi. Ütleks, et kui end selles küsimuses harida tahetakse /kuidas üht last kiusatakse või üht täiskasvanut taga räägitakse, aga teist mitte/ siis selleks võib küsija eraldi teema teha

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.02 11:45; 06.02 12:04; 06.02 12:28; 07.02 16:30; 07.02 17:53; 07.02 18:02; 07.02 19:20; 08.02 11:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Edulugusid, niisiis, kuulda pole olnud? Kui siin gümnaasiumiõpetajaid liigub, võiksid kogemusi jagada, kas on hammas selliste kiusajate peale hakanud? Koolist välja ju sellise asja pärast ei visata, kiusamine pole ju füüsiline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.02 18:54; 05.02 19:18; 05.02 20:33; 06.02 08:57; 06.02 15:32; 07.02 18:15; 08.02 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Edulugusid, niisiis, kuulda pole olnud? Kui siin gümnaasiumiõpetajaid liigub, võiksid kogemusi jagada, kas on hammas selliste kiusajate peale hakanud? Koolist välja ju sellise asja pärast ei visata, kiusamine pole ju füüsiline.

just, seda tahaks kuulda, või kuidas keegi õpetaja on probleemiga hakkama saanud, kõik ei pruugigi ja klassist välja jõuda

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.02 11:45; 06.02 12:04; 06.02 12:28; 07.02 16:30; 07.02 17:53; 07.02 18:02; 07.02 19:20; 08.02 11:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pange asi suurema kella külge.
see soovitus, et kiusatu vahetagu kooli on nii nõme. Kooli peaksid vahetama hoopis kiusajad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Koolilaps Kiusamine vanemates klassides – kas kool on suutnud lahendada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.