Esileht Väikelaps Klammerdumine emasse – kas möödus ise või saab kuidagi last aidata?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Klammerdumine emasse – kas möödus ise või saab kuidagi last aidata?

Postitas:

Minu 2a2k on ikka veel emasse väga klammerduv. Mure ema kadumise ees süvenes eriti pärast ebaõnnestunud proovi laps lastehoidu panna. Nüüd ei saa kohati enam teise tuppagi eemalduda. Kui vanalt on teie lastel see periood möödunud? Kas peaks ise teadlikult midagi tegema hakkama, et last aidata? Soovitatakse tasapisi mõne minuti kaupa hakata harjutama mõne teise hoidjaga jätmist – aga kui laps selle peale ainult hüsteeriliselt nutab? Kas ei jäägi muud üle kui lihtsalt lasta lapsel nutta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tütar 11a teismeline juba ja ikka klammerduv. 2a tagasi olime haiglas, ma ei võinud isegi vetsu minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sul selle aja peale pole olnud olukordi, kus oled saanud lasta lapsel nutta, ja mitte sellest liiga suurt numbrit teha, siis on ehk probleem juba te mõlema jaoks välja kujunenud. mis ei tähenda muidugi, et oleks hilja “nabanööri lõigata”. laps on piisavalt vana, et tunnetada ja näha sinu muret, et kas ta ikka saab hakkama. ja lasteaias ju otsustasitegi, et ei saanud. nii et see leidis kinnitust, et ta ei saa ilma sinuta. tulebki leida kogemus, et midagi ei juhtu, kui ka nutan natuke, ema ikka tuleb tagasi, ja on rõõmus ja enesekindel..nii lahkudes kui ka naastes. alusta endast, ära põe selle pärast ja ära tunne ennast süüdi, kui pead lapse kellegi teisega jätma.
proovi alguses vähehaaval kas mehe või vanaema/vanaisaga. ja just jah oma kodus, tuttavas kontekstis. sellest ei ole ju midagi, kui laps nutab. järgmine kord samamoodi, ja siis kauem. ei maksa karta lapse nuttu. see teeb talle head, kui näeb, et suudab ka ilma emata. iga kord on järjest lihtsam. nutt ei ole läbikukkumine, ei lapse, ei sinu ega hoidja jaoks.
lapsel on vaja emast eralduda, et endasse uskuda ja olla enesekindel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas hoidu panek on reaalne vajadus või saad veel ise lapsega kodus olla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühholoog kunagi rääkis mulle, et ema peabki lapse eest palju hoolitsema, siis saab laps tulevikus ise enda eest hoolitsemisega hakkama. Mingist 2a2k eest eraldumisest ei saa juttugi olla. Oma tuttavate pealt vaadates peab see teooria vett, sest lapsena pilpa peal kantutest on saanud edukad täiskasvanud. Sellest tee omad järeldused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasugused “lase lapsel nutta” soovitused on väikelapse puhul tõeline pullikaka. Laps, kes nii üliolulisel ajal oma elus saab vajalikku turvatunnet, on suureks saades iseseisev, õnnelik ning sotsiaalsetes suhetes edukas ja rahulolev.

PS! See absoluutselt ei tähenda, et vanem peaks jonnile reageerima järeleandmisega.

Jonni ja reaalset, vajadustel baseeruvat nuttu oskab vast iga vanem eristada.

Sotsiaalpedagoog

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ehk oleks pidanud väiksest saati lapsele seletama, miks ühte tuppa lähed, miks teise, millal tuled ja millal lähed.
Lapsel on millegipärast kaotamise/hülgamise hirm suur ?
Kui järgi mõtled, siis millega oled selle oma lapsele kunagi põhjustanud ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema süüdistamine on küll libe tee.

Mina sellises olukorras pakuks väga palju lähedust-turvatunnet ja unustaks mõneks ajaks igasugused ootused lapsele (eraldumise suhtes).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Väikelaps Klammerdumine emasse – kas möödus ise või saab kuidagi last aidata?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.