Esileht Ilu ja tervis Klamüüdia – kas kellelgi on üldse kunagi olnud vale-positiivset?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Klamüüdia – kas kellelgi on üldse kunagi olnud vale-positiivset?

Postitas:

Tere!

Probleem selline, et just tehtud testid näitasid klamüüdiat minu suureks üllatuseks positiivsena. Loomulikult pöördusin äärmise pahameelega kaaslase poole, sest ise pole kooselu jooksul (3a) kordagi mitte vähemalgi viisil teda petnud. Tema reaktsioon oli aga samuti väga ehmunud ja segaduses. Rahulikult oleme sel teemal suutnud rääkida juba paaril päeval (reedel sain teada ja kuna nädalavahetus vahel, siis nagunii sellega midagi peale hakata hetkel polnud – pole arste ja ka apteek on maakohas nädalavahetuseti kinni). Tema raiub mulle väga kindlalt ja tõesti usutavalt, et tema ei ole samuti kõrvalt pannud ega midagi sellist.

Kuna minul on testitud klamüüdiat ning kõike muud ka varem, sh meie kooselu jooksul (kindlaid kordi mäletan meie kooselu esimesest aastast, aga võimalik, et ka peale seda on kontrollitud) ning tulemused on alati olnud korras, siis see tähendab, et klamüüdia sai sisse tulla alles viimase 1-2 aasta jooksul (mille jooksul ma ei mäleta, kas günekoloogi visiitidel sai ka analüüse tehtud või olid need vaid lihtsalt kontrollid teistel põhjustel). Ja kuna me olime vahekorras olnud ka enne neid korras olevaid teste, siis ei saa põhjuseks olla see, et kaaslane enne mind oli juba klamüüdia saanud, kuid ise seda ei teadnud. Muidu oleksid ka minul need testid ju näidanud positiivset juba siis. Seega ainus seletus siiski on mehe poolne kõrvalt panek, mida ta eitab ja no tõesti tahaksin teda uskuda.

Selle uudise peale guugeldas mees ka enda testimise võimalusi ning ka mina üritan teisipäeval teises kohas lasta teha kordusanalüüsid ning nende tulemusi vaadates otsustan, kas hakkame üldse antibiotse välja ostma või on tegu vale-positiivsega. Loomulikult kui on test jätkuvalt positiivne, siis tuleb veelkord kaaslasega tõsine jutupidamine maha pidada…

Minul on tegelikult ka varem olnud klamüüdia. Ülikooli esimene aasta ja tollane värske poiss-sõber selle mulle andsid, kuid vahekorrast ligi 3 nädalat hiljem kordusproovi tehes näitas tulemus, et klamüüdia on kenasti juba välja ravitud. Nüüd mõtlen pingsalt, et kas ehk on siiski tollest ajast mingi bakter sisse jäänud, mis siis nüüd on jälle välja löönud ja positiivset tulemust näitab, kuigi mitmed varasemad testimised on näidanud, et kõik on korras olnud alates ravijärgsest ajast.

Ja siit siis minu küsimus: kas kellelgi on üldse esinenud vale-positiivset klamüüdia tulemust või kas kellelgi on klamüüdia uuesti välja löönud aastaid hiljem varasemalt saadud nakkusest (ehk siis mitte uuesti saadud, vaid vana väljaravitud nakkus on mingil viisil tagasi tulnud)? Eks see paras lolli-lohutus ole ja eks mõlemad variandid on üsna ebatõenäolised, kuid minu olukorras eks enamus vast loodaksid samuti kordustesti tulemusele mehe ringi tõmbamise asemel.

Sinisilmne mehe-uskuja ma pole, kuid kuniks on väikegi lootus, et tegu on lihtsalt väga nõmeda testi-veaga ning mees omapoolt midagi üles ei tunnista ega anna ka põhjust tema sõnades kahelda, siis ma hoian pöidlaid, et see nii tõesti ka on!

Äärmiselt sitt tunne on kogu selle jama pärast niigi – loodan, et keegi veel omakorda puid alla viskama ei hakka 🙂

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.08 19:15; 26.08 08:08;
To report this post you need to login first.

Kõiki neid küsimusi oleksid võinud arsti käest küsida – tema oleks ju osanud kõige pädevamaid vastuseid anda.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kas see sind aitab või lohutab, aga meil oli selline kummaline seik, et mul leiti klamüüdia, aga mehel olid kaks järjestikku tehtud testi negatiivsed. Mingeid ravimeid salaja ta söönud ei olnud sest meie elukoha riigis salaja ravida ei saa (kui leitakse suguhaigus, siis elukaaslast kirja teel teavitatakse ning kohustuslikus korras pead kontrolli ilmuma). Raseduse ajal mul mingeid suguhaigusi ei leitud ja meest ise petnud ei ole.
Peale teist negatiivset testi mehel käisime minu arsti juures, kes vaid kehitas õlgu ja ütles, et on siiski väga väike võimalus, et testi tulemus minul oli vale positiivne. Kuna mina suures paanikas olin oma ravimid juba ära võtnud, siis minu kordustest oli muidugi ka negatiivne. Ega ma päris lõpuni seda lugu uskuda ise ka ei suutnud, aga elame praeguseni koos, kuigi jama oli palju. Ühesõnaga kõik on võimalik liiati, kui teie suhtes juba klamüüdia on esinenud, siis võib olla, et olete üksteist edasi tagasi nakatanud. Igast vahekorrast külge see ei hakkagi nii, et kes teab millal ja kes selle hankis. Kas ravisite ikka üheaegselt ning mõlemad tegid kordusanalüüsid, siis kui teil see esines? Kui nii ei teinud, siis ongi suht võimatu ajaliselt tuvastada, kust see teile nüüd tekkis.
Muide minu arst ütles, et tal on selliseid lugusid veel olnud, kus naisel on positiivne ja mehel negatiivne.
Loodan, et oli abiks, aga oodake mehe analüüsi tulemused ikka ka ära ning alati võid ju kordusanalüüsi paluda.
Tavaliselt selle ikka tunnetab ära, kui on põhjust kahtlusteks,et mees paneb kõrvalt.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesele käole – arst võtab proovid ja siis läheb aega, mil alles tulemused saab. Mind teavitas positiivsest klamüüdiast arst reede õhtul meili teel. “oleks võinud küsida..” on ilmselgelt veidi mõttetu, kui ma vastust nagunii ei saa, seda enam, et too moment ootasin meest koju, et siis aru pärida petmise osas ja ei mõelnud teistele variantidele enne, kui mehe reaktsiooni nägin. Ilmselgelt ma küsin ka arsti käest – kirjutasin ju, et lähen kordusproovile teisipäeval. Aga siinse teema eesmärk oli küsida kogemusi, kas kellelgi on nii olnud.

Teisele käole – eks see ole jah, et tahaks hirmsasti meest uskuda ja praeguseks on ainus põhjus temas kahelda see positiivne klamüüdia test, sest ei tema käitumine ega midagi muud viita sellele, et ta mind petnud oleks. Aga see varem läbi põetud klamüüdia oli ainult minul tollase poiss-sõbraga, kellega ma rohkem tegelikult vahekorras ei olnudki. Ja peale seda sai loomulikult tehtud järelkontroll, mis oli korras ja enne praegust elukaaslast on veel mitu korda testitud nii, et tulemus on ikka korras olnud. Seega ma väga ei usu, et see variant võiks olla. Aga kuniks pole mingit selgust, siis mõtlen ju ikka omapeas kõikvõimalikud variandid läbi. Ja kõige rohkem ikka sellele mustale stsenaariumile – mees petab ja valetab ses osas ning lisaks kõigele ei saa ma enam lapsi (oleme üle aasta üritanud rasestuda – kui klamüüdia test oli tõene, siis võibki vabalt põhjus seal taga olla). Eks kui kordustest ja ka tema test on samuti positiivsed, siis ma ei tea, kuidas ma suudan temalt tõe välja pigistada.
Igaljuhul tänan! Sinu juhtum küll välisriigis tehtud testide põhjal, kuid mingisugust lootust annab ikka – olgu või õhkõrn võimalus vale-positiivseks…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.08 19:15; 26.08 08:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klamüüdia ei anna naistel 70-80% juhtudel mitte mingeid sümptomeid, samas võib põhjustada viljatust. Mis tüüpi test tehti, PCR? Pigem annab külv valenegatiivset.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul juhtus kunagi nii, et arst ütles telefoni teel reede õhtul (enne valentinipäeva!), et mul on klamüüdia. Nii, romantika igatahes tuksis, terve nädalavahetuse ikka puurisime, et kes petnud ja kuna petnud jne. Kumbki teab endast raudkindlalt, et no pole petnud, löö või maha, aga teine… õnneks me pole uiaspäisa süüdistajad ja tülli ei läinud, aga ülimalt nõme oli kogu nädalavahetus.
Esmaspäeval jooksin siis arstile, et mis ja kuidas, et mis saab siis?! Valvearst võttis loo lahti- polnud mingit klamüüdiat, oli ureaplasmoos /teine bakternakkus/! Mu arst oli kiiruga kogemata vale haiguse nime öelnud! Ma hakkasin arsti kabinetis kergendusest ulguma, sest see tähendas, et ikka polnud petnud 😛 aga ureaplasmoosi ravisin samamoodi antibiotsidega.

Kas pole nii, et klamüüdia võib organismis olla pikalt, enne kui üldse testides positiivset annab ja paljudel ei põhjusta mingeid vaevusi üleüldse. Tegu on rakusisese bakteriga, mida on raviga raske täielikult surmata. Aga üldiselt arstid vist ütlevad, et korralikult väljaravitud ja kordustestides negatiivne klamüüdia enam “ise” taastekkida ei saa, ikka uut nakkust on vaja. Ja testides on valepositiivseid harva, valenegatiivseid aga küll.

Seda sa kindlasti juba lugesid: Diagnoosimine

Arst võib läbivaatusel näha põletikulist emakakaela. Haigust diagnoositakse emakakaelast või meestel kusitist võetud analüüside alusel. Haiguse olemasolu või läbipõdemist võib kindlaks teha ka vereseerumist määratavate antikehade alusel, kuid see ei ole väga täpne meetod ning väga suuri järeldusi vereanalüüsi alusel teha kahjuks ei saa.
Haiguse läbipõdemine ei põhjusta immuunsust klamüdioosi suhtes ning kondoomi kasutamata võib nakatuda ka korduvalt.
https://www.kliinikum.ee/naistekliinik/et/naistehaigused-ja-protseduurid/60-klamuedioos

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu ja tervis Klamüüdia – kas kellelgi on üldse kunagi olnud vale-positiivset?