Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Klamüüdia ravi ja tagajärjed

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Klamüüdia ravi ja tagajärjed

Postitas:

Oli aasta tagasi tabletiabort ja nüüd sain teada et toonaste proovide järgi oli klamüüdia (enda süü et tookord järelvastuvõtule ei läinud, arvasin et katkenud ja kõik ok). Nüüd paar kuud tagasi tekkis tsüklihäire, kahed päevad jäid ära, arst kirjutas duphastoni, toimis. Võeti ka uued proovid, klamüüdia endiselt sees, nüüd krõbistame tablette 10 päeva. Kuna arsti juures olin šokis ja ähmi täis, ei osanud midagi küsidagi, siis olen nüüd segaduses et mis edasi. Ütles et paari kuu pärast tagasi läheks, st siis juulis, aga tabletikuur varsti läbi, kuidas ma tean kas olen terve? Ütles et kuuri ajal kondoomi kasutada, pärast seda siis kohe võib ilma?? Mees nüüd ka läheb kontrolli peale kuuri, esimest korda elus. Ise olen kindel et tema selle asjanduse kuskilt ka tõi, kuna 7 a koos olnud ja vast ei saa olla et mina enne seda midagi külge sain, siis poleks ma eelmine aasta rasedakski enam jäänud ju? Ise pakun et aasta-kaks vähemalt bakter sees olnud, mehe käimisi arvestades, ei tea kui tõsiseid tagajärgi selle ajaga tekib? Tehti nüüd enne duphastoni UH ja arst midagi mainis et paistab nagu ov oleks toimunud, see siis tähendab et viljatu vast pole? PAP test oli mingit põletikku näidanud, noh ma ei tea, rohkem arst ei rääkinud ja ei osanud kohe küsida ka. Tunnen end nagu debiilik, et mingis oma mullis elanud aastaid, mees ammu räägib et tahaks last jne, aga ma ei tea enam üldse mis edasi. Okei, lahku minna kuna on siukseid probleeme mulle tekitanud oma ringi tõmbamistega, aga ütleme et leian uue mehe, see paneb raudselt jooksu kui ütlen et selline asi olnud ju? Tõesti selline tunne et elu läbi, pane või pael kaela, või mida teha?

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.05 14:22; 18.05 19:30; 16.07 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallis Kägu.
Esiteks kui Sina ei petnud ja sul on klamüüdia siis vuttvutt selle mehe juurest minema. See veel puudus,et temaga laps saada. Jumal seda teab mis haigusi Ta veel tuua võib..
Teiseks. Kui sa kohtad uut meest siis kindlasti pole vaja talle esimesel kohtingul sellist asja rääkida. Kui leiad,et lõpuks usaldad kedagi kellega oma elu jagada. Siis võid rääkida miks lõpetasid 7a kestnud suhte. Aga samas ei pea. Oma valik.
Ükski normaalne mees ei jookse sellepeale minema. Sina pole süüdi,et sind petetakse. Kui aga ise oled litutaja ja ütled ups sain kellegilt klamüüdia siis arusaadav kui mees jookseb minema.

Kokkuvõttes..võta oma 7 asja ja mine minema. Või siis paki kokku mehe 7 asja ja viska uksest välja.
Ma südamest loodan,et klamüüdia mis jäi välja ravimata ei tekitanud sulle pöördumatut kahju.

Jõudu ja jaksu selle jobu maha jätmisel!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Esmalt, naisena ei tohiks kunagi oma keha suhtes niiii hoolimatu olla!! Isegi kui oled suhtes ja pikalt sama partneriga on iga aasta vaja käia naistearstil ja teha vajalik läbivaatus koos kõikide basic proovidega (sh suguhaigused)!!!! Sh mingite aastate tagant PAP test!

See on sinu keha, mille eest sa peaks hoolt kandma!

Välja ravimata ja pikalt vindunud klamüüdia üks tüsistustest on kahjuks ka viljatus. Seega palun ravi ennast ja mine uuesti arsti vv ja räägi põhjalikult oma edasised sammud ja võimalused läbi ja palu vajadusel lisauuringuid.

Elukaaslasega on Sul nüüd vaja üks ülimalt tõsine vestlus maha pidada, kui plaanidki temaga veel kokku jääda….

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun ära saa last mehega, keda ei saa usaldada ja kes sinu tervise ohtu seab!
Uuele mehele ei ole nüüd küll kohe vaja klamüüdiast rääkima hakata, kui terveks ravid end.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 23:13; 19.05 08:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väljaravitud klamüüdiast ei pea uuele mehele rääkima ja miks sa sellise ringitõmbajaga last peaksid tahtma. Aasta tagasi abort ja nüüd teete last, ise ka aru saate, mis tahate ja mis teete, mees käib küla peal jne. Milleks teile laps, sellisesse viletsasse suhtesse?
Klamüüdia põhjustab viljatust mitte ov ärajäämisega vaid põletikega tekivad liited ja munajuhad võivad blokeeruda, sellest viljatus. Seda tavalises ultrahelis ei näegi. https://www.virtuaalkliinik.ee/haigusteave/2016/05/23/klamudioos

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.05 22:18; 18.05 11:45; 19.05 02:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klamüüdia tekitab mehele põletikulisust, mis võib põhjustada sperma kehvenemist või suisa ipotentsust. Küll aga välja ravides peaks ka sperma taastuma enamik juhtudel.

Naise puhul tekitab klamüüdia samuti põletikulisust, mis võib samuti aidata kaasa fertiilsuse langusele kuni selleni välja, et tõesti, naine võib samuti muutuda infertiilseks, kuid seejuures pöördumatult. See on kõige karmim tagajärg last soovivale naisele. Enamasti küll võib selline probleem tekkida ikkagi pikalt väljaravimata klamüüdia tõttu, mitte kohselt. Kuid nagu eelmine kägu ka välja tõi, tekitab lisaks põletikele klamüüdia ka liiteid munajuhades ja need võivad tekkida sõnaotses mõttes mõne nädalaga juba (täiesti oleneb, mõnel ei pruugi olla ühtegi liidet, mõnel jällegi võib-olla on terve munajuha väga lühikese ajaga liiteid täis). Neid liiteid saab enamasti laparoskoopiliselt eemaldada ja seejärel ei tohiks olla enam takistusi munarakul ja seemnerakul kohtuda.

Klamüüdia ei ole otseselt takistatuseks rasestumisel ehk ka rasedatel võib esineda klamüüdiat (rasedatel võetakse samuti kõik proovid ja kui klamüüdia osutub positiivseks, ravitakse ta raseduse ajal välja). Klamüüdia lihtsalt raskendab rasestumist ja võib pikema aja jooksul (aastate jooksul) põhjustada alles pöördumatuid probleeme.

Klamüüdia kulgeb enamasti tunnusteta, eriti naistel. Seega kui vahepeal ei ole kontrollis käinud, siis võib vabalt olla, et klamüüdia on sisse toodud suhtesse emma-kumma poolt juba päris algusest saadik ehk eelmistest suhetest. Kui aga vahepeal on kontrollitud ja kõik on korras olnud, siis on järelikult üks teist ikkagi kõrvalt pannud. Kui see ei ole sina, siis järelikult on mees. Sealt edasi juba on oma teha, kas leppida ühekordse petmisega või on tegu pideva ringitõmbajaga? Kui see teine variant, siis minu soovitus oleks samuti kohe mees maha jätta ja leida inimene, kes ikkagi sinust hoolib ja hoiab ja ei peta. Kui see esimene variant, siis mõelda, kas see jääbki üheks korraks ja kas suudad selle teadmisega elada või mitte…

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.05 10:36; 19.05 00:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA ju ei tea, kui pikalt enne esimest aborti ja positiivset testi see klamüüdia on olnud, kindlasti siis aasta, aga võib olla juba pikalt. 10päevase ab kuuri peale olete vast terved, on mõlemal vaja anda kordusproov. Tegelikult oleks vaja ravida ka kõiki teie seksuaalpartnereid ja nende partnereid jne… mõnedes riikides on klamüüdiahaigel kohustus teavitada oma kõiki partnereid.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.05 22:18; 18.05 11:45; 19.05 02:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teoreetiliselt võib see klamüüdia ka seitse aastat olla. Aga sellise partneriga, keda üldse ei usalda, ma küll lapsi ei saaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

PAP testi tehti ka 2016, selle järgi oli korras kõik. Ei mäleta kas ka muid proove võeti. Neid andmeid vist ise kuskilt ei näe ka? Tean et oma hooletus, lihtsalt aastaid tagasi ei tulnud selle pealegi et selliseid probleeme võib tekkida. Petmise kohapealt, siis 2018 olid eriti probleemsed suhted ja oli mingi tšikk tal sel ajal (2018 suvi). Nüüd kui see klamüüdia teemaks tuli siis rääkisime, väidab et noh selle ühega tookord ju oli, aga ega ma pead ei anna, võimalik et tunnistab ainult seda mida ma juba tean ja veel kellegagi midagi millalgi olnud.
Igatahes viimasel visiidil arst küsis et kas on plaani rasestuda, ütlesin kiiruga et ei ole, kuna jälle lõid samad emotsioonid üles miks tookord aborti tegin, kahtlused ja usaldamatus.
Kirjutas pillid, aga hetkel null tahtmist seksida ja ei tohi ju ka, niiet ei hakanud hetkel võtma neid.. Või oleks pidanud kui arst need kirjutas?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.05 14:22; 18.05 19:30; 16.07 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõistlik oleks mitte seksida nii kaua (või siis vaid kondoomiga), kuniks on mõlemil proovid korras, sest ravil on pikaaegsem toime kui vaid tablettide krõbistamise aeg ja üsna kiirelt proovi andes võib isegi positiivne vastus tulla, sest klamüüdia surnud rakud annavad ka veel positiivseid vastuseid. Kui aga ühel teist saab kiiremini klamüüdia välja ravitud kui teisel, siis on oht üksteist taas nakatada enne, kui ravi üldse täielikult mõjuda jõuab.

Mis puutub pillidesse, siis loomulikult pole sul mõtet seda sünteetilist hormooni võtta ajal, mil sa seksida nagunii ei kavatse. Kui mõtted korrastatud ja tead, mida eluga edasi peale hakata nüüd mehe osas, siis alles vaata, kuna ja kas pillid reaalselt vajalikuks muutuvad raseduse tõkestamiseks.

Aa, ja kui peaksid valima eluga edasi minna ja leidma endale uue mehe, siis sul ei ole mitte mingit kohustust mehele rääkida, et oled kunagi põdenud klamüüdiat – aga seda vaid tingimusel, kui oled 100% kindel, et oled klamüüdia saanud välja ravitud. Sa pead nagunii tegema paari kuu pärast peale antibiootikume uue proovi, aga kindluse mõttes võid sellest veel edasi mõne kuu pärast lasta teha teise järelproovi. Siis tead, et tulevases uues suhtes (aga ka praguses suhtes, kui see peaks jätkuma) ei saa sina mingil juhul olla enam viiruse edasi kandjaks. Kui aga uus mees on kandidaat kogu eluks ja hakkate planeerima nüüd juba koos ja tõsiselt ühiseid lapsi, siis võiksid talle usaldada sellist infot endast küll just seetõttu, et nagu eespool juba kirjutatud sai, võib siiski vähemal või rohkemal määral selline haigus põhjustada raskendatud rasestumist. Küll aga jääb see otsus siiski sinu enda teha, kas ja kuna räägid või ei räägi üldse.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.05 10:36; 19.05 00:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PAP test ei ole klamüüdiatest, see on hoopis teine asi ja klamüüdiaproov on eraldi test (tihti jah tehaksegi pap ja suguhaiguste testid koos rutiinselt, pm saaks neid ka ise digiloost näha). Seda saad kunagi arsti käest küsida, kui ise ei leia, kuna on tehtud klamüüdiatestid ja mis on olnud tulemused (miks ei ole 2016a andmed digilugudes, on ikka).
Parem on mitte ab kuuri ajal seksida, seda kohe kindlasti.

Sinu elu 2 aasta pärast selle mehega: https://foorum.perekool.ee/teema/appi-suguhaigus-raseduse-ajal-ja-imik/ (see teema seal on muidugi liba, sest mu mõistus keeldub tunnistamast, et sellised inimesed päriselt eksisteerivad)

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.05 22:18; 18.05 11:45; 19.05 02:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PAP testi tehti ka 2016, selle järgi oli korras kõik. Ei mäleta kas ka muid proove võeti. Neid andmeid vist ise kuskilt ei näe ka? Tean et oma hooletus, lihtsalt aastaid tagasi ei tulnud selle pealegi et selliseid probleeme võib tekkida. Petmise kohapealt, siis 2018 olid eriti probleemsed suhted ja oli mingi tšikk tal sel ajal (2018 suvi). Nüüd kui see klamüüdia teemaks tuli siis rääkisime, väidab et noh selle ühega tookord ju oli, aga ega ma pead ei anna, võimalik et tunnistab ainult seda mida ma juba tean ja veel kellegagi midagi millalgi olnud.

Igatahes viimasel visiidil arst küsis et kas on plaani rasestuda, ütlesin kiiruga et ei ole, kuna jälle lõid samad emotsioonid üles miks tookord aborti tegin, kahtlused ja usaldamatus.

Kirjutas pillid, aga hetkel null tahtmist seksida ja ei tohi ju ka, niiet ei hakanud hetkel võtma neid.. Või oleks pidanud kui arst need kirjutas?

Kuule, sa pead aru saama, et oled väga halvas suhtes, kuhu ei tohiks last tuua. Kui juba enne last ja rasedust ei ole armastavat, ausat ja austavat suhet, siis palun ära tekita juurde üht õnnetut perekonda ja seetõttu kannatavat last. Sul tuleb see mees maha jätta, oma tervisega tegeleda esmajärekorras.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 23:13; 19.05 08:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võeti nüüd kordusproovid, pillid ostsin tookord välja aga võtma neid ei hakanud, ainult kondoomi kasutanud, kas proovidest kuskilt on näha pärast et pille ei võta? Kirjutas veel uue retsepti peale, noogutasin kaasa, oleks vist imelik olnud öelda et ikka ei taha pille ja et pole peale haigust rohkem kummita teinud.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.05 14:22; 18.05 19:30; 16.07 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mänge sa mängid? Arstidega tasub aus olla. Mitte keegi ei saa sundida sind pille võtma, kui sa seda mingil põhjusel ei taha teha. Sinu keha, sinu otsus. Milleks lolli mängida ja lihtsalt noogutada? Kaevad end sygavamale auku muudkui.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meenutab mu 70 a tädi, kes ei julge arstidele tõtt rääkida. Tal hakkab mõtlemine juba natuke alt vedama ja temast saan seetõttu mingil määral aru, aga mis vägi paneb noore inimese lambist arstidele mingit jama ajama?
Pillid on raseduse vältimise vahend, mitte osa sinu klamüüdia ravikuurist. Nagu eelnev kägu juba ütles, on see sinu vaba valik, kas sa neid kasutad või ei. Mis sa arvad, mida see arst teeb siis, kui sa ütled, et sa ei soovi pille võtta ja kasutad teisi vahendeid?

Ja selle mehega oled ikka veel koos või? Selle pärast peaksid rohkem muretsema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja on ikka vist väga noor ja naiivne alles. Esiteks, tõepoolest pole rasestumisvastaste pillide võtmisel mingit seost klamüüdia raviga. Teiseks, tee endale lõpuks selgeks, kas sa usaldad oma partnerit või mitte.
Ausalt, kui minul oleks selline olukord, siis ma oleksin mehe peale maruvihane, et ta minu tervisega sedasi on mänginud. Ja ei mingit suhet sellisega enam. Ei pea tingimata mehe lõhn majas olema. Minu elu ja tervis on olulisemad.
Ja palun ära mingil juhul selle mehega lapsi tee. Sinu enda jaoks tundub ka veel lapsesaamiseks pisut liiga vara olevat…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Klamüüdia ravi ja tagajärjed