Esileht Ajaviite- ja muud jutud Klassi kokkutulekud

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Teema: Klassi kokkutulekud

Postitas:
Kägu

Niisama ajaviitmise teema – kas käite klassi/kursuse kokkutulekutel? Miks/miks mitte?

Meil oli hiljuti 15 a keskkooli lõpetamisest, kohale tulid u pooled.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil sai see aasta 10 aastat lõpetamisest ja kohal ka umbes pooled. Mulle olid mu klassikaaslased väga kallid ja nii tore oli neid näha ja nendega muljetada. Ma küll põdesin algul, sest ma olen keskkooliga võrreldes 20kg raskem, aga esimese asjana tuli üks klassivend vastu ja ütles, et ma pole küll kooliajaga võrreldes üldse muutunud ja see tegi enesetunde nii heaks! Ootan juba väga järgmist kokkutulekut.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei käi. Ei tea, kas keegi üldse midagi korraldas, mulle pole küll midagi räägitud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Juba 15 aastat lõpetamisest ja ma ei tea, kas ühtegi on üldse toimunud. Kui on, siis mind pole kutsutud

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei käi. Inimesed on nii palju muutunud selle ajaga. Klassikaaslased läksid kõik oma elu elama, spetsialiseerusid või üldse muutusid pärast kooli palju. Isegi kursakaaslastega ei saa kokku, kuigi eriala on ühine. Ja tegelikult ei olnud ka siis eriti ühist. Täiesti erinevad inimesed lihtsalt kokku sattunud. Kui olen käinud, on arusaadavalt kõigile tähtsaimad oma pered ja nende praegune elu, sest sellest räägitakse kõige rohkem. Toredad kolleegid olid, aga las nad jääda minevikku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Põhikooliklassi kokkutulekule ei läinud, kuna midagi/kedagi head meenutada ei ole. Gümnaasiumiklassi kokkutulekule ei lähe, kuna häbeneb oma +50kg. Üks ülikoolikursus meil koos ei käi, teise alles lõpetasime, vara veel kokku tulla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei käi. Milleks? Mul pole nende inimestega midagi ühist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil on iga 5a tagant. alati käin. kohal on iga kord üle poole, ja erinevad. selliseid, kes kunagi ei tule, on vist paar tükki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei käinud. Tegelikult ei teagi miks – no vist ei meeldi see ”oi, kuidas sul läheb” värk. Pärast kokkutulekust pilte nägin. Vaatasin, et see on ikka kohutav, kui vanad kõik on.. tegelikult olen ise sama vana ja näen ka sellele vastav välja, võibolla ei tahtnud, et see vanus kunagiste jõnglaste näost niimoodi vastu vaataks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Gümnaasiumiklassi kokkutulekule ei lähe, kuna häbeneb oma +50kg.

Sama siin. Häbi on end kunagistele koolikaaslastele näidata, kuna kunagisest 55-kilosest tibist on aastatega saanud 130-kilogrammine mutt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käin vaatamata lisandunud kilodele☺️ Mulle väga meeldivad need, alati on lõbus ja meenutame kooliaega. Kohal on suhteliselt samad näod, alla poole klassist (meid lõpetas 35 kanti).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Gümnaasiumiklassi kokkutulekule ei lähe, kuna häbeneb oma +50kg.

Sama siin. Häbi on end kunagistele koolikaaslastele näidata, kuna kunagisest 55-kilosest tibist on aastatega saanud 130-kilogrammine mutt.

Mina ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin on mainitud, et ei ole kunagiste klassikaaslastega suurt midagi ühist. Mul vist samad põhjused. Et isegi kui mingi üritus korraldatakse, siis ainult uudishimu pärast ei hakkaks minema. Ei häbene ei vananemist ega kogutud kilosid, lihtsalt ei olnud kooliskäimise ajal sellist ühtekuuluvustunnet ja kambavaimuga õhinal koostegemisi. Ei olnud mingit koolikiusu või selliseid negatiivseid mälestusi, kõik olid toredad inimesed

Aga ei olnud suurt sõprust, mida nüüd kokku tulles oleks hea meenutada. Paari-kolme inimesega olen aastate vältel suhelnud aga teistest ei tea juba paarkümmend aastat mitte midagi. Ja kuna keegi minuga ühendust pole võtnud, siis ei huvita ju mina neid ka mitte. Kõigil omad asjaajamised, pered. Puudub ühisosa sest 20 aastat tagasi lõpetatud kool seda enam ei paku. Tegelikult pole isegi seda kooligi selle nimega enam alles.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lõpetamisest möödas 20 aastat. Kokkutulek iga 5 aasta tagant js käin alati. Meil jäänud selline mõnus oma punt, kellega suhtleme tihti ja kes alati kohal. Osasid näebki iga 5 aasta tagant ja on alati milkestki rääkida ning on kahjuks ka selliseid, kes kunagi ei ja keda polegi pärast kooli lõppu näinud.
Mulle tundub, et kui inimene on endaga ( välimus, pere, töö ) rahul, siis ta tuleb kokkutulekule, aga kui ta on endaga pahuksis, siis ei tule.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et kui inimene on endaga ( välimus, pere, töö ) rahul, siis ta tuleb kokkutulekule, aga kui ta on endaga pahuksis, siis ei tule.

Või siis vastupidi, kui inimene on endaga rahul, siis pole vaja kuskil kokkutulekul oma eluga eputada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On kokkutulekuid tehtud, aga mul on hea ettekääne, elan nagunii välismaal. Pean tunnistama, et mind sügavalt ei huvita ülejäänud klassikaaslased, sõpradega kooliajast suhtlen niisamagi edasi tihedamalt või fb jms vahendusel tean teiste koolikaaslaste käekäigust üldiselt ja saan ühendust pidada. Ja osadest pole siiralt sooja ega külma, kus nad on ja mis nad teevad, kes juba kooliajal olid ebameeldivad (kuigi ma polnud üldse tõrjutu ega heidik, aga mõned “popid tüdrukud” on igas klassis jne). Kuna klass on ju puhtjuhuslikult kokku õhte ruumi sattunud inimesed, siis miks peaks kogu klass mulle edaspidi südamelähedane olema, ikka need inimesed, kes mulle sobivad. On muidugi õnn, kui tõepoolest KOGU klass on sõbrad.

Please wait...
Postitas:
Tõutäkk

Ikka üritan käia. Põhikooli klassi kokkutulekul olid kohal pea pooled. Ma ei tea, mis on naistel selle ülekaaluga, aga vaid 2 olid sellised, kel ülekaalu polnud. Meestest olid ülekaaluta ligemale pooled. Ka selle pilguga vaadates leian, et meestel peaksid elukaaslased/abikaasad olema vähemalt 10 aastat nooremad.
Tehnikumi grupikaaslastega kohtume vilistlaspäevadel iga 5 aasta tagant, tõsi, olen osa võtnud neist vast kahel või kolmel korral.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei käi. ei soovi oma aega raisata võõraste inimeste peale 😛 nii lihtne see ongi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ka ei käi klassikokkutulekutel. Pole kooliajast kuigi helgeid mälestusi. Nad polnud minu inimesed.
Need, kes mu sõpradeks on jäänud, tekkisid peamiselt ülikoolist.
Pole nõus väitega, et kokkutulekutel ei käida, kuna ei olda endaga rahul või läheb halvasti. Kuigi võib-olla on ka selliseid. Pigem lihtdalt ei soovi nende inimestega kohtuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei käi. FB vahendusel näen suurem osa klassikaaslaste tegemisi.
Lisakilod või põdemised välimuse pärast pole mu põhjusteks.
Pigem see, et ei viitsi sõita teise Eesti otsa ja suhelda. Töö tõttu tegelen viis päeva ndl-s tiheda suhtlemisega. Seega, ütlen ausalt, ma ei viitsi minna oma vabast ajast nüüdseks võõraste inimestega suhtlema.
Aga…ma saan absoluutselt aru ka neist, kellele sellised koosviibimised meeldivad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil mitte keegi ei korralda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei käi. Gümnaasiumis ja põhikoolis mind kiusati ja lihtsalt ei soovi neid inimesi näha. Ülikoolis suhtlesime küll üsna avatult, aga peale ülikooli on vist ainult 1 kokkutulek olnud minu teada. Inimesed võiks ju jagada, et kuidas ühe või teise tööotsani jõudsid, aga ei jaga. Tänaval mingi osa räägib juttu (st mina räägin ja nemad vaikivad ja küsimustele vastavad nii, nagu tõmbaks neil neid tangidega suust välja) ja mingi osa vaatab nahhaalselt otsa, mõtleb, et sellega suhtlemisest küll mingit tulu ei tõuse ja kõnnib häbematu näoga edasi.

Kokkutulekutel on mõte küll: kunagi oli kõigil eluks sarnane stardipositsioon ja on ju huvitav kuulda, kuidas keegi oma elud on otsustanud elada: mis on olnud põhimõtted ja väärtused, mis on teatud otsusteni viinud. Aga konkreetselt minu ülikoolikaaslased nii ei mõtle. Gümnaasiumi omad küll hoiavad kokku, aga mina nende grupi osana ennast küll ette kujutada ei taha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käin, kui saan. Korraldatakse umbes üle aasta, mõnikord jääb ka kaks aastat vahele. Meid lõpetas 32, kõige vähem on kohal olnud 11 (siis tehti plaan nädal ette kuskil kohvikus kokku saada), mitmel korral aga üle 20. Rekord oli 27 mu meelest.

Mina olen kohal käinud umbes poolel kordadest. Minemata on jäänud alguses paar korda laste pärast. Siis paar korda olen olnud välismaal, paar korda pole viitsinud minna ja mõned korrad olen lihtsalt valinud teise ürituse. Meil on rahvarohkeimad need kokkutulekud, mis ei asu üldse meie koolilinnas vaid kuskil kaugemal, üle Eesti. Kui päris oma linnas korraldada, siis astutakse korraks läbi ja siis kobitakse koju kotile, pole üldse nii tore.

Peod on alati superlahedad. Mul on ka väga toredad ja targad klassikaaslased ja pidu meil = üldiselt pika laua taga jutustamine hommikuni ja vahepeal mõni jalutuskäik või üllatus. St tantsu ei lööda, sauna ei tehta, aga üllatused on alati väga lahedad. Näiteks ükskord tuli peaminister meid tervitama (mitte et me oleksime temaga keegi siiklikult tuttavad – korraldaja kutsus ja ta tuligi. Jätan enda teada, milline)). Teisel korral tegid kaks klassivenda meile 7. klassi füüsika tunni nii, nagu see võiks olla, et kõik aru saaks ja huvitav ka oleks). Ühel korral klassiõde, kes on spetsialiseerunud putukatele, korraldas meile kohapealt leitud putukate vaatluse ja kerge loengu nende määramisest ja eripäradest. Ükskord tulid metsast – just metsast, puude vahelt – ootamatult välja 7 meie endist õpetajat. Korraldaja tipptöö muidugi.
Korraldab soovija. Lauale toob igaüks midagi. Kohad otsitakse sellised, kus saab ööbida odavalt või kallimalt, kuidas kellelegi sobib. Näiteks kellegi suvetalu põrandal, õues telgis või siis 2 km jalutuse kaugusel mingis turismitalus mugavamalt. Raha ei korjata kunagi. Korraldajal on tavaliselt mitu abilist ja neile jääb pärast kõik, mida ära ei sööda ja ei jooda ning seda on alati meeletult. Vaeva on, aga tore on. Ise olen korraldanud 2x ja plaanin, et 2021 võiksin jälle.

Üritused on abikaasadeta ja lasteta, aga näiteks on olnud paar kokkutulekut, kus kaasa on palutud/lubatud võtta hästikasvatatud koerad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Käisin, kui möödas oli 20 aastat. Täiesti mõttetu üritus, kuna inimesed on niivõrd muutunud. Keegi oma tegemistest eriti ei rääkinud, heietati vaid kooliaja “nalju”. Täiesti tobe üritus. Kahe klassiõega suhtleme, oleme head sõbrannad, paralleelklassi poisist sai abikaasa. Ülejäänud ei huvita.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kunagi oli kõigil eluks sarnane stardipositsioon ja on ju huvitav kuulda, kuidas keegi oma elud on otsustanud elada: mis on olnud põhimõtted ja väärtused, mis on teatud otsusteni viinud. Inimesed võiks ju jagada, et kuidas ühe või teise tööotsani jõudsid, aga ei jaga.

See võiks olla kokkutulekute üks mõte, et inimesed räägivad vabalt, milliseid tööalaseid ja hobidega seotud valikuid keegi on elus teinud, kuidas valikuteni jõudnud, kas sihikindluse, iseloomuomaduste, tutvuste või juhuse tõttu. Kui palju nende elus mängis rolli lapsepõlv, kooliaeg, õpetajad, klassikaaslased, kuid enamasti mainitakse mokaotsast, paari sõnaga oma tegemisi ja kiputakse pikalt heietama kooliaja tegemisi. Infot töökohtade kohta saab enamasti ka interneti teel teada, kuid taustalugu jääb varju. Huvitav on kuulda inimestest, kellega pole vähemalt 15 aastat kokku puutunud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Mette-Merithh

Põhikooli omal ei käi, sest tõesti, pole eriti mingeid (ei häid, ei halbu) mälestusi ega emotsioone. Enamik klassikaaslasi on kas põhiharidusega suure pere vanemad, joodikud või Soomes lihttööl. Pole meil ilmselt ühist ka tänasel päeval.
Keskkooli omal korra käisin, rohkem ei plaani minna. Inimesed olid kuidagi imelikud, mingid jubedad nostalgitsemised ja minu elu parim aeg jutud. No oli tore keskas, aga mu elu parim aeg see kindlasti ei olnud, võrreldes hilisema eluga 🙂 Ja meenutused on mul pigem humoorikad, mitte nostalgiast nõretavad pisarakiskujad 🙂 Seega ju pole ka meil enam midagi ühist, lausa kahju kui inimese elu parim aeg jäi keska aega. Keskkool oli meil muuseas selline, kus paljudest erinevatest kohtades inimesed koos, elasime ühikas jne. Niiet pigem fun aeg oli ja tol ajal olid inimesed ka funid 🙂
Kutseka omal käin kui vähegi saan ja mitmete inimestega suhtlen ka niisama igapäevaselt. Meil on ühist ja mõistame asju sarnaselt, oleme sarnasel levelil elus 🙂
Ülikooli kokkutulekutele plaanin ka minna, aga ma alles lõpetasin, veel ei ole olnud 🙂 Pajudega kursuselt suhtleme nagunii.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kunagi oli kõigil eluks sarnane stardipositsioon ja on ju huvitav kuulda, kuidas keegi oma elud on otsustanud elada: mis on olnud põhimõtted ja väärtused, mis on teatud otsusteni viinud. Inimesed võiks ju jagada, et kuidas ühe või teise tööotsani jõudsid, aga ei jaga.

See võiks olla kokkutulekute üks mõte, et inimesed räägivad vabalt, milliseid tööalaseid ja hobidega seotud valikuid keegi on elus teinud, kuidas valikuteni jõudnud, kas sihikindluse, iseloomuomaduste, tutvuste või juhuse tõttu, kui palju nende elus mängis rolli lapsepõlv, kooliaeg, õpetajad, klassikaaslased, kuid enamasti mainitakse mokaotsast, paari sõnaga oma tegemisi ja kiputakse heietama kooliaja tegemisi.

Huvitav kuulda. Meil teadsid kõik kõigist, kes mida õppima läks ja ma võiksin ilmselt peast ette lugeda enamiku oma klassikaaslaste töökohad (Tartu Ülikool, Tartu Ülikool, Tartu Ülikool, Tartu Ülikool, Tartu Ülikool, Tartu Ülikool, Lõuna-Eesti regionaalhaigla, Põhja-Eesti regionaalhaigla, Lõuna-Eesti regionaalhaigla, Põhja-Eesti regionaalhaigla, Lõuna-Eesti regionaalhaigla, Põhja-Eesti regionaalhaigla, Lõuna-Eesti regionaalhaigla, Põhja-Eesti regionaalhaigla, Tartu Ülikool, Maaülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikool, Maaülikool, Põhja-Eesti regionaalhaigla, Lõuna-Eesti regionaalhaigla, kodune, kodune, talupidaja, tõlk, tõlkija, tõlk, tõlkija, kodune jne jne je).

Need pikad vestlused ongi just sellest, mis elus juhtunud on. Ülipõnev 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Võimalusel alati käin, sest mind huvitavad inimesed. Ja käin just seetõttu, et igapäevaelus on kõikidega side katkenud. Minu jaoks on tõesti põnev kuulda, millistele aladele kunagised klassikaaslased suundunud on ja kuidas klassitäiest pealtnäha keskmistest lastest on kasvanud huvitavad isiksused ja nii mõnelgi ülimalt põnev amet, millest juba omaette sooviks pikemalt kuulda. Just tolle erinevuse pärast lähengi. N.ö. oma inimestega suhtlen igapäevaselt niikuinii.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Misasi on Lõuna-Eesti regionaalhaigla?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil jagunes klass erinevateks gruppideks, aga üks seltskond oli eriti jõle. Need olid need noored mehe- ja naisehakatised, kes kõigi 35 õpilase ees itsitasid ja norisid noort neiut, kes oli klassi priimus, tugeva vene aktsendiga ning ilmselgete söömishäiretega, ent siiski alati sõbralik ja lahke kõigi vastu, rääkimata veel sellest, et ta oli uskumatult tark ja edasipüüdlik. Norida said ka teisedki, olgu siis oma riietumisstiili või muu välise omaduse tõttu. See polnud kunagi selline vägivaldne koolikius ning meie ajal sai kodus vähemalt rahus olla, kuid tunni ajal hõikas keegi midagi inetut või mõnitavat ja siis see lollikari kõik naeris. Sellest lollide seltskonnast enamus on kas juristid, füsioterapeudid, omavad oma ettevõtet või siis jäänudki tiksuma oma keskharidusega mõnele madalale ametile. Seega need lollid olid tegelikult lahtise peaga, mistõttu oligi kurb, et nad norisid norimise pärast.
Ma ei ole vihapidaja ning mina neile hambusse ei jäänud, kuid see vastik aura, mis klassiruumides oli, on mul tänaseni meeles ja ma ausalt ei taha eluilmaski neid inimesi enam uuesti näha.
Ehk tuleks mõelda, et inimesed muutuvad ning anda neile uus võimalus, kuid ma ei näe selleks vähimatki vajadust.
Kokku saan just nende klassikaaslastega, kes mulle armsaks said ning kellega hästi läbi saime. Eraldi kokkutulekutele ei ole olnud tahtmist minna.

Kaldun ka seda arvama, et tegelikult on koolist ju liiga vähe aega möödas. Kusagil pensionieas ehk mõtleks juba teisiti.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Klassi kokkutulekud