Esileht Koolilaps klassiekskursioon

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )

Teema: klassiekskursioon

Postitas:

Palun vanemate arvamusi, milline on õige lahendus järgmisele situatsioonile:
klassiekskursioon, mis sisaldab bussisõitu, giidiga ekskursiooni, broneeritud üritust. Laps jääb 2 päeva enne sõitu haigeks ja kaasa sõita ei saa.
1)tal tuleb siiski maksta bussisõidu ja broneeritud ürituse raha
2)teised õpilased maksavad nüüd rohkem, sest tema osalustasu jagatakse teiste vahel ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.11 15:57; 26.11 16:33; 26.11 21:50; 26.11 22:06; 20.12 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seekord läheb lihtsalt raha korstnasse. Midagi pole teha, selliseid asju juhtub, aga kuidagi ei pea õigeks, et teised haigeksjäänu tõttu lisaks maksma peavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps maksab, kuna keeruline on teiste käest raha juurde saada. Kes seda tegema peaks, kas klassijuhataja?
Mina vanemana olen rahasid korjanud ja IGA kord on mõni pealtnäha täitsa korralik lapsevanem, kes lihtsalt ignoreerib rahaküsimise e-maile. Samas aga teenuseid tarbib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Tuleb maksta ja raha korstnasse kirjutada. Ei ole haigestunu süüdi, aga teised ka mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 16:09; 26.11 18:44; 27.11 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ekskursioonile sõidab haige lapse asemel mõni laps muust klassist(kes muidugi ise soovib ja katab kulud). Meie koolis toimib pea alati.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tal tuleb maksta bussisõidu ja broneeritud ürituse raha. Teised õpilased pole süüdi, et tema haigeks jäi. Tema ka pole süüdi selles, aga selle konkreetse lapse haigestumine on siiski tema (või õigemini tema vanemate) risk. Ainuke variant on ehk, kui õnnestub leida keegi tema asemele, kes siis vastavad kulud tasub

Samamoodi on ju ka muude asjadega elus – kui sul on pilet kontserdile ja sa haigestud, siis sa ikkagi maksad pileti eest. Või kui ostad lennupiletid ja ei tee spets reisitõrkekindlustust, siis haigestumise korral sa raha ikkagi tagasi ei saa jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastajaid. Olen klassijuhataja ja tahtsin teada lapsevanemate arvamusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.11 15:57; 26.11 16:33; 26.11 21:50; 26.11 22:06; 20.12 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

koolis ei ole sellega kokkupuutunud, aga lasteaias tuleb maksta, olenemata kas laps läheb kaasa või mitte. Ümberjagamine ei ole mõeldav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 17:45; 28.11 07:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, armas klassijuhataja, selliste alusetute rahanõudmiste pärast lähen ma lausa kohtuni välja. Kui laps on haige, siis on ta haige ja EI PEA mksma sõidu ja olematu giidiekskursiooni eest. Minu lapsed ei ela Tallinnas, meie peame teatrietenduste jms tarbeks tellima bussi, st, et piletirahale tuleb kümme eurot juurde maksta. Kakskümmend eurot ei ole haigestunud lapse vanemale sobilik trahviraha. Normaalne inimene ei tegele niisama alt ära hüppamisega, ja haigeksjäämine ei ole alt ära hüppamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.11 17:55; 26.11 18:27; 26.11 18:53; 26.11 21:19; 27.11 07:40; 27.11 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

selliste olukordade ennetamiseks tuleb raha varakult kokku korjata, juba enne broneerimist. Kui raha on makstud ja laps haige, siis on see tema enda õnnetus, mitte ülejäänud laste. Kui tahab raha tagasi, siis peab otsima ise kellegi enda asemele. Samamoodi nagu muude piletitegagi, teater, kontsert jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ise ka klassijuhataja ja viimastel aastatel pole korraldanud ühtki ekskursiooni ega muud rahalist panustamist nõudvat üritust just põhjusel, et klassi laste vanemate hulgas on Kägu 17.55 suhtumisega inimesi üsna palju. Peale üht õppetundi, kus haigete laste tõttu puudu jäänud 40 eurot oma palgast maksin, lõpetasin igasugused ühised lõbustused ja teatriskäigud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuna asju korraldatakse ette ja raha korjatakse ette, siis maksad osaluse ja kaasa ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tead, armas klassijuhataja, selliste alusetute rahanõudmiste pärast lähen ma lausa kohtuni välja. Kui laps on haige, siis on ta haige ja EI PEA mksma sõidu ja olematu giidiekskursiooni eest. Minu lapsed ei ela Tallinnas, meie peame teatrietenduste jms tarbeks tellima bussi, st, et piletirahale tuleb kümme eurot juurde maksta. Kakskümmend eurot ei ole haigestunud lapse vanemale sobilik trahviraha. Normaalne inimene ei tegele niisama alt ära hüppamisega, ja haigeksjäämine ei ole alt ära hüppamine.[/tsitaat]

Et siis klassijuhata peaks ise kinni maksma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nüüd need Käod (17. 55) asja kohtus vaidlustavad, huvitav, KELLEL tuleb jama? Päris ausalt? Ma saan aru, kui eelmüügist ostetakse pilet etendusele kaks kuud ette. Aga sõiduraha laps maksma ei pea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.11 17:55; 26.11 18:27; 26.11 18:53; 26.11 21:19; 27.11 07:40; 27.11 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ja kes selle sõiduraha siis maksma peaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 16:09; 26.11 18:44; 27.11 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui palju teeb kümnekas jagatuna kahekümnega… sõitjad maksavad sõidu eest, siililegi selge

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.11 17:55; 26.11 18:27; 26.11 18:53; 26.11 21:19; 27.11 07:40; 27.11 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt kogutakse raha ju ette ära. On suur vahe, kas haige lapse vanem hakkab raha tagasi nõudma, või peaks klassijuhataja nõudma ekskursioonipäeval raha, mis siis et laps on haige ega sõida. Selge ju, et esimesel juhul kaotab haige laps, aga teisel juhul ülejäänud klassikaaslased.
Aga klassijuhatajalt oma lapse reisiraha tagasi nõudma hakkaks küll vaid väga nahhaalne lapsevanem. See peab siis üks täielik tropp olema. Ei anna sulle ju keegi tagasi teatripileti või lennupileti raha, kui haigestud ega saa minna. Miks peaks laste ekskursioonidega teisiti olema?
Või kujutleme (eriti kägu 17:55) vastupidist olukorda: peab toimuma ekskursioon, on öeldud, et kaasatulijaid on xx ja hind vastavalt on yy. Ekskursioonipäeval on aga kolm last haiged ja hind tõuseb teiste laste jaoks kohe yz peale. Kas oleksite nende teiste laste vanematena sellega rahul? Võib-olla te poleks oma last sõita lubanudki, kui alguses kohe oleks sellest hinnast räägitud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tead, armas klassijuhataja, selliste alusetute rahanõudmiste pärast lähen ma lausa kohtuni välja. Kui laps on haige, siis on ta haige ja EI PEA mksma sõidu ja olematu giidiekskursiooni eest. Minu lapsed ei ela Tallinnas, meie peame teatrietenduste jms tarbeks tellima bussi, st, et piletirahale tuleb kümme eurot juurde maksta. Kakskümmend eurot ei ole haigestunud lapse vanemale sobilik trahviraha. Normaalne inimene ei tegele niisama alt ära hüppamisega, ja haigeksjäämine ei ole alt ära hüppamine.[/tsitaat]

Palun siis teine kord teata kohe ürituse organiseerimise alguses, et sinu laps ei osale ühisüritusel. Osalemine ei ole ju kohustuslik. Ütlegi, et teie perele ei ole see väljaminek sobiv ja kõik. Kui ei sobi ühisürituse reeglid, pole vaja osaleda.

Kui haigestuks 2 last, siis ülejäänud maksavad puudujääva osa kinni? Mu meelest tuleks kõik sellised rahad koguda ette ja kui laps ei saa minna, siis raha ei tagastata (v.a. juhul, kui on nt mingi osa summast, mis tõesti jäigi kasutamata).

Elan ka linnast väljas ja meil ka transpordiraha arvestatav suurusjärk. Siiski olen nõus seda solidaarselt maksma, kui summa on laste vahel jagatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 19:25; 26.11 23:59; 27.11 16:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haha, ja kui te ostate reisibüroolt reisi, jääte enne seda haigeks, siis on ka suht pohh, et mingi raha on makstud? Ei ole ju.Siis käib ilge vigin, et rahh tagasi saada 😛 Et reisikindlustus või nii? Asi on põhimõttes, mitte summades. See õps läheb vastutuse alla, kes õpilastelt raha korjama hakkab. Ainult teatamise vaev.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.11 17:55; 26.11 18:27; 26.11 18:53; 26.11 21:19; 27.11 07:40; 27.11 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tead, armas klassijuhataja, selliste alusetute rahanõudmiste pärast lähen ma lausa kohtuni välja. Kui laps on haige, siis on ta haige ja EI PEA mksma sõidu ja olematu giidiekskursiooni eest. Minu lapsed ei ela Tallinnas, meie peame teatrietenduste jms tarbeks tellima bussi, st, et piletirahale tuleb kümme eurot juurde maksta. Kakskümmend eurot ei ole haigestunud lapse vanemale sobilik trahviraha. Normaalne inimene ei tegele niisama alt ära hüppamisega, ja haigeksjäämine ei ole alt ära hüppamine.[/tsitaat]

Kallid klassijuhatajad, selliste … pärast ärge korraldage mitte midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kallid klassijuhatajad, selliste … pärast ärge korraldage mitte midagi.[/tsitaat]
Mida oligi tarvis tõestada!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.11 15:57; 26.11 16:33; 26.11 21:50; 26.11 22:06; 20.12 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna raha on niikuinii ette korjatud ja kulutatud (enamasti bussifirma arve juba makstud ja piletid ostetud), siis ei saa kahjuks haigestunud lapsele raha tagasi maksta. Kui leidub keegi, kes osaleb tema asemel, siis see võimalik. Kelle peaks kohtusse kaebama? Bussifirma? Õpetaja? Kes sai haigestumise tõttu trahvi? Kel lapsed nii nõrga tervisega ja iga sent arvel, tuleb ilmselt kohe sellistest käikudest loobuda. Või viimasel minutil otsustada ja siis kaasa minna kui laps sõidu hetkel terve ja ehk mõni teine laps haigeks jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tead, armas klassijuhataja, selliste alusetute rahanõudmiste pärast lähen ma lausa kohtuni välja. Kui laps on haige, siis on ta haige ja EI PEA mksma sõidu ja olematu giidiekskursiooni eest. Minu lapsed ei ela Tallinnas, meie peame teatrietenduste jms tarbeks tellima bussi, st, et piletirahale tuleb kümme eurot juurde maksta. Kakskümmend eurot ei ole haigestunud lapse vanemale sobilik trahviraha. Normaalne inimene ei tegele niisama alt ära hüppamisega, ja haigeksjäämine ei ole alt ära hüppamine.[/tsitaat]
Kes selle vahe kinni maksma peaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.11 15:57; 26.11 16:33; 26.11 21:50; 26.11 22:06; 20.12 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tead, armas klassijuhataja, selliste alusetute rahanõudmiste pärast lähen ma lausa kohtuni välja. Kui laps on haige, siis on ta haige ja EI PEA mksma sõidu ja olematu giidiekskursiooni eest. Minu lapsed ei ela Tallinnas, meie peame teatrietenduste jms tarbeks tellima bussi, st, et piletirahale tuleb kümme eurot juurde maksta. Kakskümmend eurot ei ole haigestunud lapse vanemale sobilik trahviraha. Normaalne inimene ei tegele niisama alt ära hüppamisega, ja haigeksjäämine ei ole alt ära hüppamine.[/tsitaat]
oledki selline idioot või provotseerid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Haha, ja kui te ostate reisibüroolt reisi, jääte enne seda haigeks, siis on ka suht pohh, et mingi raha on makstud? Ei ole ju.Siis käib ilge vigin, et rahh tagasi saada 😛 Et reisikindlustus või nii? Asi on põhimõttes, mitte summades. See õps läheb vastutuse alla, kes õpilastelt raha korjama hakkab. Ainult teatamise vaev.[/tsitaat]

Nagu haukuv koer, kes ei hammusta…

Kellele sa siis teatada kavatsed? Mille eest see õpetaja vastutama peaks? Mingit alusetut rikastumist isegi ei toimu ju selles loos. No tõesti – anna juba varakult märku, et ei soovi ühisüritustes osaleda.

Reisiraha ei saa sa ka tagasi, kui haigeks jääd. Su enda risk. Ainult kindlustuse kaudu saad. Võid ju oma lolluse ka ära kindlustada – vbl spetsiaalne lapse tervisekindlustus kataks ka sellised kulud.

Tore, et minu lapse klassis selliseid ebamõistlikke ja klähvivaid vanemaid ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 19:25; 26.11 23:59; 27.11 16:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haha, võid mind haukuvaks koeraks kutsuda ju, aga kui mu laps jääks enne ekskursiooni haigeks, sina aga hakkaks nõudma mingeid reisirahasid minu käest, on tee lihtne: kooli juhtkond, omavalitsuse ja maakonna haridusametnik, lõpuks ka kohalik või üleriigiline ajakirjandus. Ma panen selle õpetaja sellisesse risti, et igasugune haigestunud laste arvelt reisimine jääb ära. Ja tahad näha – ma võidan 😛

Kusjuures – perekoolis võin ma klähvida küll, aga kui tegelikuks arveteklaarimiseks läheb, on siiski asjalikult sõnastatud kirjalikke avaldusi vaja. Klähvid sina, lollakas pedagoog, juriidikast tead midagi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.11 17:55; 26.11 18:27; 26.11 18:53; 26.11 21:19; 27.11 07:40; 27.11 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma logisin ka ekstra sisse, et sellele hullule miinuseid laduda.
Täitsa haige ikka.
Mul jube kahju olnud, et minu lapse klassis on ekskursiooni 5 aasta jooksul toimunud täpselt ühe korra ja siis ka tegelikult teise õpetaja poolt, kellel oma klassi kõrvalt kohti üle jäi. Ise maakoolis käies käisime pidevalt nii teatris kui loodusreisidel. Aga no tõepoolest, sellised hullud ju rikuvadki kõik ära 🙁
Ainuke variant vist olekski, et saata rahaküsimine koos paberiga koju, kus lapsevanem kinnitab, et lapse ootamatu puudumise korral raha tagasi ei saa. Või otsib ISE asendaja, sest see pole ka klassijuhataja asi oma aega ja vbl ka telefoniarvet raisata.
Jõudu ja jaksu õpetajatele selliste lollidega!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Haha, võid mind haukuvaks koeraks kutsuda ju, aga kui mu laps jääks enne ekskursiooni haigeks, sina aga hakkaks nõudma mingeid reisirahasid minu käest, on tee lihtne: kooli juhtkond, omavalitsuse ja maakonna haridusametnik, lõpuks ka kohalik või üleriigiline ajakirjandus. Ma panen selle õpetaja sellisesse risti, et igasugune haigestunud laste arvelt reisimine jääb ära. Ja tahad näha – ma võidan 😛

Kusjuures – perekoolis võin ma klähvida küll, aga kui tegelikuks arveteklaarimiseks läheb, on siiski asjalikult sõnastatud kirjalikke avaldusi vaja. Klähvid sina, lollakas pedagoog, juriidikast tead midagi?[/tsitaat]

Ja mis peaks Sinu meelest toimuma siis, kui nt 30st lapsest 10 on ärasõidu hommikul palavikus? Või sinusugused vanemad, kes magavad nt ise sisse ja pärast väidavad, et lapsel oli hirmus köha ja peaaegu haige ja et nüüd makske raha tagasi?
õpetaja peaks maksma kõigi nende laste sõiduraha omast taskust??????

Vähemalt Tallinna linnas ongi juba mitmeid aastaid selliste aferistide tõttu KEELATUD õpetajatel lastevanematelt mingite sõitude jaoks raha korjata ja igasugused ekskursioonid PEAVAD käima läbi turismifirmade. Ühest küljest teeb see sõidu oluliselt kallimaks, aga teiselt poolt annab ka õpetajale garantii, et ta saab tulevikus oma töökohal jätkata, mitte ei peaks pärast pendeldama ühe-kahe sellise hullu pärast kohtu vahet ja maksma tagantjärele ka advokaadile ülisuuri summasid.

Kui vanem maksab otse turismifirmale, on see nende omavaheline leping ja õpetaja pole vahendaja. Vanemal on õigus osta lisaks reisikindlustus, millega saab lapse reaalse (dokumentaalselt põhjendatud) haigestumise korral makstud summa tagasi. Lihtsalt läheb veidi kallimaks.

Muide, sama jama (kui tahan, maksan, kui ei taha, ei maksa) toimub praegusel ajal ka muude õppekäikudega. Aina rohkem on koolides olukordi, kus klass läheb muuseumi (pilet nt 2¤), aga kooli jääb nt 4-5 last, kelle vanemad PÕHIMÕTTELISELT ei maksa ja neil lastel on tunnid. Arvate, et maha jäävad vaestest peredest lapsed? Ei, nende vanematel on ikka see 2¤ kasvõi punastes müntides (kuigi koolil ON võimalus erandkorras maksta vähekindlustatud laste eest see muuseumipilet kinni). Kooli jäävad hängima hoopis need lapsed, keda tuuakse-viiakse jeebiga, mis võtab mitu parkimiskohta enda alla ja kes igal vabal minutil ninapidi nutitelefonis või tahvelarvutis surfavad ja kel mingeid maj.probleeme pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 09:00; 27.11 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Õpetajad – kas sellised hullud lapsevanemad on päriselt ka olemas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 16:09; 26.11 18:44; 27.11 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Haha, võid mind haukuvaks koeraks kutsuda ju, aga kui mu laps jääks enne ekskursiooni haigeks, sina aga hakkaks nõudma mingeid reisirahasid minu käest, on tee lihtne: kooli juhtkond, omavalitsuse ja maakonna haridusametnik, lõpuks ka kohalik või üleriigiline ajakirjandus. Ma panen selle õpetaja sellisesse risti, et igasugune haigestunud laste arvelt reisimine jääb ära. Ja tahad näha – ma võidan 😛

Kusjuures – perekoolis võin ma klähvida küll, aga kui tegelikuks arveteklaarimiseks läheb, on siiski asjalikult sõnastatud kirjalikke avaldusi vaja. Klähvid sina, lollakas pedagoog, juriidikast tead midagi?[/tsitaat]

Meil kõigil on kahju, et sa oled vaene, et ei saa lapse raha ära makstud ja süüdistad kõiki selles. Me tõesti arvame, et vaesuses ei ole alati inimesed ise süüdi, vaid vahel nii juhtub ja see on paratamatu.
Palun kirjuta oma laste klassikaaslastele, et sul on rahadega kitsas ja küsi neilt, kas nad võiksid sinu lapse eest seekord maksta. Kõik saaksid aru, et sul on rahadega kitsas käes.

Ükskõik kui palju sa ei klähvi ma riigiasutuste ähvardustega ja muu uduga teema ümber, tunnista endale, et sul on praegu raha otsas ja sa ei saa maksta. Tunnista seda endale ausalt, sest kõik teised on ammu sellest aru saanud, et kui sul oleks raha, siis ei oleks seda teemat. Saa aru, et raha puudumine ei ole häbiasi, enamus inimestel on seda elus ette tulnud.
Ähvardused on ainult vahu kloppimine.
Kui palju sul raha puudu jäi, mul hakkas klassijuhatajast kahju, ma võin ise neile lapsevanematele kirjutada, kui sa ei taha kirjutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )


Esileht Koolilaps klassiekskursioon

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.