Esileht Koolilaps klassiekskursioon

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 65 )

Teema: klassiekskursioon

Postitas:

Mul on teie miinustest jummala pohh tegelt 😀 Ma ei vaidlusta ettemakstud summat, ma olen algusest peale rääkinud maksmata osa juurdemaksmisest, lugemispuudelised idikad 😛

Küll poogime külge sissemagamist, küll rahapuudust. Täiega lollakad 😀 Mingi klassijuhataja ei saa minult tarbimata “teenuse” ( nii ju seda ekskursiooni eelpool keegi nimetas) eest raha nillida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.11 17:55; 26.11 18:27; 26.11 18:53; 26.11 21:19; 27.11 07:40; 27.11 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajad ja lapsevanemad, mina soovitan kaaluda varianti, mis minu laste koolis toimib 100%. Kõik lapsevanemad maksavad klassiraha nt. 5-10 eurot kuus. Kogutakse kokku ühe lapsevanema pool, kes esitab ka vastavalt kokkuleppele aruandlust. Sellest rahast tehakse kõik ekskursioonid ja teatrid, lisaks ostetakse ka sünnipäevalapsele kommituutu ja mõned ühised klassi loovustarbed. Õpetajad ei tegele rahaga, aga organiseerivad üritused ja võimalusel lähevad ka lapsevanemad ekskursioonile või teatrisse kaasa, et õpetajal lihtsam oleks. Kui on teada, et mõni laps teatrisse või ekskursioonile tulla ei saa, siis tema eest raha ei arvestata, kui piletid on tellitud, aga laps ei saa mingil põhjusel osaleda – siis hoolitseb vanem või õpetaja, et tuleks keegi asemele või läheb lapse eest kulu ikka maha. Siiani pole kunagi ükski teatripilet kasutamata jäänud, kas on mõni õde-vend või sõber kellelgi kaasa tulnud.
Meil õnneks pole klassis ühtegi päris hullu lapsevanemat ka muidugi. Aga soovin kõigile rohkem mõistmist ja heatahtlikust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Haha, võid mind haukuvaks koeraks kutsuda ju, aga kui mu laps jääks enne ekskursiooni haigeks, sina aga hakkaks nõudma mingeid reisirahasid minu käest, on tee lihtne: kooli juhtkond, omavalitsuse ja maakonna haridusametnik, lõpuks ka kohalik või üleriigiline ajakirjandus. Ma panen selle õpetaja sellisesse risti, et igasugune haigestunud laste arvelt reisimine jääb ära. Ja tahad näha – ma võidan 😛

Kusjuures – perekoolis võin ma klähvida küll, aga kui tegelikuks arveteklaarimiseks läheb, on siiski asjalikult sõnastatud kirjalikke avaldusi vaja. Klähvid sina, lollakas pedagoog, juriidikast tead midagi?[/tsitaat]

Ma muideks viitasin ühele vanasõnale, aga sa ilmselt ei mõistnud seda. Pole hullu.

Ja ma ei ole mitte pedagoog, vaid jurist, seega on mul hea ülevaade Eesti õiguskorrast. Seda enam ajavad need ähvardused muigama.

Jätkuvalt on mul hea meel, et ma oma laste üritustega seoses ei ole pidanud selliste arusaamatute vaidlemistega tegelema. Ühisüritused peaksid pakkuma lastele rõõmu ja uusi kogemusi, mitte negatiivseid emotsioone. Kui lapse vanem on selliselt meelestatud, siis kahjuks kanduvad ka need emotsioonid ja suhtumine õpetajasse lapsele üle.

Ühisürituste korraldamine ei ole õpetajatele kohustuslik ja seda enam on mul hea meel, kui õpetajad soovivad oma klassi lastega ühiseid väljasõite teha. Ma tõesti ei ole seni tulnud selle pealegi, et võiks olla ka sellise suhtumisega vanemaid, nagu siit teemast on lugeda olnud võimalik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 19:25; 26.11 23:59; 27.11 16:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks on selliseid vanemaid ja järjest rohkem. Sellepärast ei olegi enam soovi midagi korraldada.
Praegu näiteks pean korjama gümnaasiumis töövihiku raha. Olin enda arvates mõistlik ja ei lisanud seda raha septembris üldise töövihikute raha hulka (vaja läheb alles nüüd),siis on niigi palju raha vaja maksta. Nüüd korjan 7 eurot juba terve kuu – raha ei ole maksta neil, kel on kõige uuemad tehnikavidinad. Olen pidanud ka ühe emaga selle aja kirjavahetust, et põhjendada, miks seda vaja on, miks nii palju maksab, palju ma sealt vahelt oma tasku panen (miks peavad õpilased õpetajale töövahendeid ostma).Ausalt, õpilastega saaks hakkama, aga mitte enam osade vanematega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kahjuks on selliseid vanemaid ja järjest rohkem. Sellepärast ei olegi enam soovi midagi korraldada.
Praegu näiteks pean korjama gümnaasiumis töövihiku raha. Olin enda arvates mõistlik ja ei lisanud seda raha septembris üldise töövihikute raha hulka (vaja läheb alles nüüd),siis on niigi palju raha vaja maksta. Nüüd korjan 7 eurot juba terve kuu – raha ei ole maksta neil, kel on kõige uuemad tehnikavidinad. Olen pidanud ka ühe emaga selle aja kirjavahetust, et põhjendada, miks seda vaja on, miks nii palju maksab, palju ma sealt vahelt oma tasku panen (miks peavad õpilased õpetajale töövahendeid ostma).Ausalt, õpilastega saaks hakkama, aga mitte enam osade vanematega.
[/tsitaat]
Vahetult enne jõule on üldse kriitiline aeg hakata veel mingit lisaraha korjama… Muus suhtes nõus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Haha, võid mind haukuvaks koeraks kutsuda ju, aga kui mu laps jääks enne ekskursiooni haigeks, sina aga hakkaks nõudma mingeid reisirahasid minu käest, on tee lihtne: kooli juhtkond, omavalitsuse ja maakonna haridusametnik, lõpuks ka kohalik või üleriigiline ajakirjandus. Ma panen selle õpetaja sellisesse risti, et igasugune haigestunud laste arvelt reisimine jääb ära. Ja tahad näha – ma võidan 😛

Kusjuures – perekoolis võin ma klähvida küll, aga kui tegelikuks arveteklaarimiseks läheb, on siiski asjalikult sõnastatud kirjalikke avaldusi vaja. Klähvid sina, lollakas pedagoog, juriidikast tead midagi?[/tsitaat]
Kui ma oleks pedagoog siis sinu last ei võtakski kunagi nimekirja. Reisi ja istu kodus üksinda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 18:14; 08.02 09:30; 09.02 14:16;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on teie miinustest jummala pohh tegelt 😀 Ma ei vaidlusta ettemakstud summat, ma olen algusest peale rääkinud maksmata osa juurdemaksmisest, lugemispuudelised idikad 😛

Küll poogime külge sissemagamist, küll rahapuudust. Täiega lollakad 😀 Mingi klassijuhataja ei saa minult tarbimata “teenuse” ( nii ju seda ekskursiooni eelpool keegi nimetas) eest raha nillida. [/tsitaat]

Kas sa oled tõepoolest ema? Kas sul on lapsed ka? Kas sa kasutad kodus suhtlemiseks sama sõnavara nagu siingi?
Nüüd ma saan aru, miks katsetega koolidesse on nii suur tung. Väga palju sõltub ikka sellest, millistest kodudest pärit lastega sinu laps koos õpib. Kujutan ette, et see jääb teie klassi viimaseks ühiseks ürituseks ja klassijuhataja ei vaevu enam midagi muud korraldama. Minul oleks sellest siiralt kahju, aga tundub, et sul on “pohh”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Nüüd ma saan aru, miks katsetega koolidesse on nii suur tung. Väga palju sõltub ikka sellest, millistest kodudest pärit lastega sinu laps koos õpib. Kujutan ette, et see jääb teie klassi viimaseks ühiseks ürituseks ja klassijuhataja ei vaevu enam midagi muud korraldama. Minul oleks sellest siiralt kahju, aga tundub, et sul on “pohh”. [/tsitaat]

ka katsetega koolides on hulgi selliseid vanemaid.
mu oma lapse klassis on enamik laste vanemaid nö haritlased (arstid, õpetajad, insenerid, it-spetsid jne) pole olnud iial mingeid kraaklemisi raha teemadel. kui on mõni summa liiga suur, siis öeldakse ja leitakse lahendus, nt 9.kl lõpuekskursiooni raha korjatakse mitmes osas juba septembrist peale (maksmine turismifirma kontole), et korraga liiga suur summa maksta ei tuleks.
aga paralleelklassis käivad põhiliselt nö “rikaste ja ilusate” võsukesed ja see tekst, mis kõlas algkooli-osa lõpus seni ainsal ühisel koosolekul, võttis ikka päris tõsiselt õhku ahmima. kisaks läks ka esimestele klassijuhatajatele 4.kl aktusel kingitavate lillede hinna üle, et lillepoest ostmine on nöörimine ja et tuleks ikka kellegi (mitte kisajate omast!) aiast tuua või metsast korjata… no sorry, mitte keegi ei oska 2 kuud ette ennustada, kas aktusepäeva hommikul on parajasti metsast lillekorjamiseks sobiv ilm või kas tol päeval üldse midagi õitseb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 09:00; 27.11 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

on alles kõnepruuk siin ühel mammakesel, väga labane. tahaks seda 10 euro pärast kohtusse minekut näha, ainult praalib siin ja kaagutab.
meil korraldavad neid asju lapsevanemad ja õnneks on meil normaalne klass. Kui keegi haigeks jääb, ei hakka ju keegi tema 10 eurot teiste peale jamaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 17:45; 28.11 07:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tead, armas klassijuhataja, selliste alusetute rahanõudmiste pärast lähen ma lausa kohtuni välja. Kui laps on haige, siis on ta haige ja EI PEA mksma sõidu ja olematu giidiekskursiooni eest. Minu lapsed ei ela Tallinnas, meie peame teatrietenduste jms tarbeks tellima bussi, st, et piletirahale tuleb kümme eurot juurde maksta. Kakskümmend eurot ei ole haigestunud lapse vanemale sobilik trahviraha. Normaalne inimene ei tegele niisama alt ära hüppamisega, ja haigeksjäämine ei ole alt ära hüppamine.[/tsitaat]

Kas sa tead ikka, et mida sa külvad, seda sa lõikad? Varem või hiljem.

Praegu on sul hea aeg enda suhtumisi muuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tead, armas klassijuhataja, selliste alusetute rahanõudmiste pärast lähen ma lausa kohtuni välja. Kui laps on haige, siis on ta haige ja EI PEA mksma sõidu ja olematu giidiekskursiooni eest. Minu lapsed ei ela Tallinnas, meie peame teatrietenduste jms tarbeks tellima bussi, st, et piletirahale tuleb kümme eurot juurde maksta. Kakskümmend eurot ei ole haigestunud lapse vanemale sobilik trahviraha. Normaalne inimene ei tegele niisama alt ära hüppamisega, ja haigeksjäämine ei ole alt ära hüppamine.[/tsitaat]

Aga kust sinu meelest siis juba makstud summa tagasi peaks tulema, kellelt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 17:02; 28.11 17:10; 08.02 08:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu seisikoht on teemaalgataja variant 1.
Kui see mõnele lapsevanemale ei sobi, eks tehku siis reisitõrke kindlustus :-).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on teie miinustest jummala pohh tegelt 😀 Ma ei vaidlusta ettemakstud summat, ma olen algusest peale rääkinud maksmata osa juurdemaksmisest, lugemispuudelised idikad 😛

Küll poogime külge sissemagamist, küll rahapuudust. Täiega lollakad 😀 Mingi klassijuhataja ei saa minult tarbimata “teenuse” ( nii ju seda ekskursiooni eelpool keegi nimetas) eest raha nillida. [/tsitaat]

Sa oled see, kes arvab, et raha kasvab puu otsas või et Klassijuhataja võtab sõidu eest vaheltkasu? Klassijuhataja ju ei nilli seda raha, ikka transpordifirma ning muuseum ning giid. Tegu on lepinguga, tellitud on nii ja niimitme õpilase kohta teenus. Ükskõik mis põhjusel keegi neist osa ei võta, raha tuleb maksta ikka. Teoorias kui maksmata summa läheb näiteks kohtusse, siis kohus otsustab sinu kahjuks, ehk siis pead ikkagi maksma. Reaalselt aga maksab õpetaja oma taskust sinu eest ja rohkem enam üritusi lastele ei korralda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 17:02; 28.11 17:10; 08.02 08:30;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Haha, võid mind haukuvaks koeraks kutsuda ju, aga kui mu laps jääks enne ekskursiooni haigeks, sina aga hakkaks nõudma mingeid reisirahasid minu käest, on tee lihtne: kooli juhtkond, omavalitsuse ja maakonna haridusametnik, lõpuks ka kohalik või üleriigiline ajakirjandus. Ma panen selle õpetaja sellisesse risti, et igasugune haigestunud laste arvelt reisimine jääb ära. Ja tahad näha – ma võidan 😛

Kusjuures – perekoolis võin ma klähvida küll, aga kui tegelikuks arveteklaarimiseks läheb, on siiski asjalikult sõnastatud kirjalikke avaldusi vaja. Klähvid sina, lollakas pedagoog, juriidikast tead midagi?[/tsitaat]

appi, inimene, sa oled tõsiselt haige, otsi abi. mul on kahju su lapsest, kujutan ette, kui piinlik tal sellise tank-ema pärast olla võib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pakuks lahenduse, mida meie oleme kasutanud: näiteks võtta tema asemel kellegi vanem õde/vend või paralleelklassist keegi asemele.
Uus sõitja maksab haigestunud lapse asjad.

Aga meil jäi korra ära nii, et asendust ei olnud, seda küll esinemise tõttu: kirjutasime korstnasse. Teised ei pea maksma selle eest kohe kindlasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan teha nii, et algul küsida bussisõidu eest rohkem raha. Arvestada juba, et 10 õpilase kohta 1 jätab tulemata. Kui siiski juhtub, et kõik tulevad, saab alles jäänud raha ekskursioonil taskurahaks lastele laiali jagada, või siis kommi või jäätist neile osta. Piletitega ei tohiks probleemi olla. Kui laps ekskursioonile ei tule, siis talle piletit ei osta. Pileteid broneeritakse, mitte ei osteta enne välja, kui just teatriga tegemist pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahan vastata neile, kes räägivad rikaste ja ilusate võsudest. Minu kogemuse kohaselt on kõige hullemad lõukoerad pigem vaesemapoolsed. Tõepoolest. Rikaste ja ilusatega peaaegu polegi mingeid intsidente, lapsed enamjaolt distsiplineeritud, eesmärgikindlad, lahtise peaga ja vanemad mõistvad ning pigem toetavad. Lõputud õigusenõudjad, vägikaikavedajad, kisajad ja võitlejad ei ole rikkamast kihist.
Eks ole ka teistsuguseid, kuid üldistus kõneleb rikaste kasuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.12 22:09; 19.12 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ekskursioone ei korralda ma enam ammugi, tähendab, mitmepäevaseid mitte. 24/7 tööd, mille eest saad sakkida pealegi – piisab kui üksainuski lapsevanem seda teeb, et tahtmine ära võtta, ja küsida endalt “milleks?”
Ei kuulu õpetaja töökohustuste hulka. Lõbureisid on vanemate rida. Mina päriselt ka ei teeni nii palju, et oma raskele tööle peale maksta ja sõimata saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.12 22:09; 19.12 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie koolis on komme selline, et raha ekskursioonile kogutakse piisavalt vara ning teatud tähtajaks. kellel selleks kuupäevaks makstud pole, kaasa ei saa. teatripiletitega sama teema. aga kui juhtub, et tead juba enne seda, kui õpetaja maksma hakkab kõigi eest, siis saab muidugi raha tagasi. üldiselt on ju sedasi, et bussi summa on küll olenemata sõitjate arvust sama, aga muu osa sõltub osalejate arvust (söök, giid, teatripilet, muuseumipilet). siis saab vähemalt enamuse rahast tagasi – va bussi.
kui on meie oma kooli kontserdid, mida on aastas paaril korral ja piletid maksavad olnevalt asukohast 2-10 ¤, siis sellisel juhul on haigestumise tõttu ka hiljem pileti vastu raha tagasi antud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]meie koolis on komme selline, et raha ekskursioonile kogutakse piisavalt vara ning teatud tähtajaks. kellel selleks kuupäevaks makstud pole, kaasa ei saa. teatripiletitega sama teema. aga kui juhtub, et tead juba enne seda, kui õpetaja maksma hakkab kõigi eest, siis saab muidugi raha tagasi. üldiselt on ju sedasi, et bussi summa on küll olenemata sõitjate arvust sama, aga muu osa sõltub osalejate arvust (söök, giid, teatripilet, muuseumipilet). siis saab vähemalt enamuse rahast tagasi – va bussi.
kui on meie oma kooli kontserdid, mida on aastas paaril korral ja piletid maksavad olnevalt asukohast 2-10 ¤, siis sellisel juhul on haigestumise tõttu ka hiljem pileti vastu raha tagasi antud.[/tsitaat]
Giid küsib ju grupilt teatud summa. See summa jagatakse laste arvuga ja saadakse osakustasu. Kui nüüd mõni laps puudub, siis tuleb ju jällegi teistel rohkem maksta (sama, mis bussigi korral). Teatripiletitest:kui on eelnevalt välja ostetud, siis ei saa ju ka seda raha tagasi anda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.11 15:57; 26.11 16:33; 26.11 21:50; 26.11 22:06; 20.12 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ennast pole teema seni õnneks puudutanud, kuid olen selle üle mõelnud. Et mis siis saab, kui laps haigestub ja plaanis oli näiteks klassiga teatrisseminek vm üritus, piletid juba ostetud ja raha makstud?

Kas sel juhul tohiks haigestunud lapse asemel minna pere teine laps? Samas jällegi võib klassijuhataja siinkohal pareerida, et tegu polevat tema klassi lapsega, ja võõraste laste järele tema ei vaata vms. Teie arvamus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haha, ja kui te ostate reisibüroolt reisi, jääte enne seda haigeks, siis on ka suht pohh, et mingi raha on makstud? Ei ole ju.Siis käib ilge vigin, et rahh tagasi saada :P Et reisikindlustus või nii? Asi on põhimõttes, mitte summades. See õps läheb vastutuse alla, kes õpilastelt raha korjama hakkab. Ainult teatamise vaev.

on täiesti õõvastav ja ilge, kui eesti inimene aastal 2014 kasutab stalini-aegset sõnavara ja esindab vastavat mentaliteeti. teatamise vaev? läheb vastutuse alla? võehh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes veel ei ole kokku puutunud nn trollkäoga siis võtke teadmiseks – siin on inimene, kes sihipäraselt tüli üles kisub iga teema all, postitades ilmselgelt jaburaid ja provokatiivseid, enamasti kedagi madalalt sõimavas stiilis postitusi. See isik on tunnistanud ühes varasemas teemas, et tahab näha kuidas kanakari kiskuma läheb, siis tore vaadata. Pole mõtet reageerida sellistele postitustele. Laske selline ilmselge provokatsioon lihtsalt mööda endast, on endal rahulikum ja pole foorum täis selle haige inimese kiskumist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 19:35; 05.01 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgatajale

Alati tasub kõigepealt otsida kedagi asemele, kes oleks valmis kulud enda kanda võtma ja kui tõesti kedagi ei leia tuleb siiski maksta sellel, kes koha broneeris.

Alati tasub koguda raha kokku piisavalt varakult, et oleks selge pilt, kes tuleb ja kes mitte. Olen tegelenud lasteaiaürituste rahade kogumisega ja korduvalt omast taskust altvedajate summad ise kinni maksnud – kaua nii välja ei vea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 19:35; 05.01 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahan vastata neile, kes räägivad rikaste ja ilusate võsudest. Minu kogemuse kohaselt on kõige hullemad lõukoerad pigem vaesemapoolsed. Tõepoolest. Rikaste ja ilusatega peaaegu polegi mingeid intsidente, lapsed enamjaolt distsiplineeritud, eesmärgikindlad, lahtise peaga ja vanemad mõistvad ning pigem toetavad. Lõputud õigusenõudjad, vägikaikavedajad, kisajad ja võitlejad ei ole rikkamast kihist.
Eks ole ka teistsuguseid, kuid üldistus kõneleb rikaste kasuks.

nõustun, toetudes enda kogemusele klientidega. Enamasti tekitavad tühja koha peale probleeme vaesemad, kes ei tunneta, mida oma raha eest ostnud on – leitakse et kui on kümme aastat kogunud raha et odavaim võimalik asi soetada, peab see olema kullast. Rikkamatel inimestel on reeglina laiem silmaring ja oskus suhelda. Nendega saab ka reaalsed probleemid üsna rahumeelselt ära lahendada, pseudoprobleeme aga praktiliselt ei esinegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps maksab, kuna keeruline on teiste käest raha juurde saada. Kes seda tegema peaks, kas klassijuhataja?
Mina vanemana olen rahasid korjanud ja IGA kord on mõni pealtnäha täitsa korralik lapsevanem, kes lihtsalt ignoreerib rahaküsimise e-maile. Samas aga teenuseid tarbib.

Teinekord valige selline klassiekskursioon, kus raha küsitakse alles reisi päeval. Kes tuleb kohale, see maksab. Enamasti kui on hea ekskursioon, tuleb 95% lastest kohale. Kus selliseid reise leida ?

Näiteks meie grupp käis Monicaga Naissaare autoekskursioonil, hind sõltus grupi suurusest ja ettemaks oli vaid sümboolne. Arutasime klassis asjad läbi ja kuna ma oma õpilasi tunnen, siis riskisin peale enamuse vanematelt positiivse tagasiside saamist klassirahast sada euri ära maksta, et saaks bronni kuupäeva kinnituse.

Reisi päeval puudus vaid üks õpilane, kes sattus haiglasse kipsis jalaga. Ülejäänud olid kõik kohal kes lubasid tulla. Õnneks ei tulnud me kaugelt tellitud bussiga, saime rongiga Baltasse ja laev veel ootas meid 15min, kui me trammiga Kalasadama mäele jõudsime mille nimeliest sadamast laev väljuski.

Lisandus ainult rongi-ja trammipileti kulu ja puuduja arvelt ei kannatanud keegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, armas klassijuhataja, selliste alusetute rahanõudmiste pärast lähen ma lausa kohtuni välja. Kui laps on haige, siis on ta haige ja EI PEA mksma sõidu ja olematu giidiekskursiooni eest. Minu lapsed ei ela Tallinnas, meie peame teatrietenduste jms tarbeks tellima bussi, st, et piletirahale tuleb kümme eurot juurde maksta. Kakskümmend eurot ei ole haigestunud lapse vanemale sobilik trahviraha. Normaalne inimene ei tegele niisama alt ära hüppamisega, ja haigeksjäämine ei ole alt ära hüppamine.

Edukat kohut sulle. 🙂

Palun vanemate arvamusi, milline on õige lahendus järgmisele situatsioonile:
klassiekskursioon, mis sisaldab bussisõitu, giidiga ekskursiooni, broneeritud üritust. Laps jääb 2 päeva enne sõitu haigeks ja kaasa sõita ei saa.
1)tal tuleb siiski maksta bussisõidu ja broneeritud ürituse raha
2)teised õpilased maksavad nüüd rohkem, sest tema osalustasu jagatakse teiste vahel ära.

Ürituse planeerimine on olnud pikalt ette, nii umbes kaks kuud tavaliselt.
Rahadega on arvestatud, rahad on reeglina makstud.
Tagasi maksta seda summat ei saa, aga alternatiivina on keegi teine õpilane teisest klassist kaasa kutsuda.
Lapsevanema ega õpetajana ei pea õigeks, et teised lapsed peavad selle osaluse kinni maksma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, armas klassijuhataja, selliste alusetute rahanõudmiste pärast lähen ma lausa kohtuni välja. Kui laps on haige, siis on ta haige ja EI PEA mksma sõidu ja olematu giidiekskursiooni eest. Minu lapsed ei ela Tallinnas, meie peame teatrietenduste jms tarbeks tellima bussi, st, et piletirahale tuleb kümme eurot juurde maksta. Kakskümmend eurot ei ole haigestunud lapse vanemale sobilik trahviraha. Normaalne inimene ei tegele niisama alt ära hüppamisega, ja haigeksjäämine ei ole alt ära hüppamine.

Mis sa siis välja pakud? Rahad on ju juba ette ära makstud või meili teel sõlmitud lepinguna ette ära lubatud. Klassijuhataja peab omast taskust maksma, sest teie laps jäi haigeks? Aga kui haigeks jääb kümme last?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 17:02; 28.11 17:10; 08.02 08:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasuguseid hulle on, mina näiteks ütlen praegusel haiguste perioodil varakult juba sellised asjad ära, et laps ei osale, selge et kõik maksab ja ei sooviks märkimisväärsest rahast ilma jääda, aga ega teised ka ju süüdi ei ole et kellegi laps haige on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 18:14; 08.02 09:30; 09.02 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajad – kas sellised hullud lapsevanemad on päriselt ka olemas?

Kahjuks on jah ja üldse mitte väga haruldased.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 65 )


Esileht Koolilaps klassiekskursioon

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.